Republika Turska

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17626 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

aratet wrote:
Vizionar 1985 wrote:
aratet wrote:
Palestinaca ima 20% u Izraelu, brojcano nista nisu zasluzili veca prava nego Kurdi.
Sto lazes. 4,4 Miliona ih ima u Istocnom Jerusalimu, Gazi i Zapadnoj obali. I u Izraelu i okupiranim teritorijama. Citava Palestina jbt okupirana. Sad me ti ovdje uvjeravas da nije jbt.

Samo u Gazi i ih ima 1,8 Miliona.

Jevreja kako znam je oko 6 miliona.
Gaza i Zapadna obala nisu dio Izraela.
Ne da ja ne lazem, nego ti ne znas neke osnovne stvari oko kojih diskutujes.
:lol:

Ko sto Bosna nije bila dio Austrougarske. Samo bila okupirana, nije bila u njenom sastavu. Ko ni citava Palestina, koja je postojala i prije Izraela i koju i Biblija spominje, barem Palestince spominje i kako ih je Samson ubijao i pljackao im Odjecu.

Ubio ih i skidao sa njih mrtvih odjecu da donese ne mogu se sjetit kome.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17627 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Vizionar 1985 wrote:
:lol:

Ko sto Bosna nije bila dio Austrougarske. Samo bila okupirana, nije bila u njenom sastavu. Ko ni citava Palestina, koja je postojala i prije Izraela i koju i Biblija spominje, barem Palestince spominje i kako ih je Samson ubijao i pljackao im Odjecu.

Ubio ih i skidao sa njih mrtvih odjecu da donese ne mogu se sjetit kome.
Oprosti, ali zavrsili smo s diskusijom, ne mogu nastaviti diskutovati uz ovakvo historijsko neznanje. :run:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17628 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:@Vizionar 1985

Jok, eto mi ne kritikujemo druge. Samo na Tursku udarili, kakva Šumska, kakav Iran.. Samo Turkiye i sultan, trn u oku, ostalima maslo za ramazana..

Opet ponavljam, nađi bolji argument od "kme, kme mrze Tursku, mrze muslimane" ...
:lol:

Kme, kme bona. Zna se ko kmeci. ;-)

Ja musliman uopste nisam i boli me briga sta radite.

Pokrenite 3 svjetski rat sto se mene tice i potamanite se svi medzusobno. Jer ste puni mrznje i licemjerja.
U 3 svjetskom ratu samounistili. Ako vam je to sudbina. Izgleda i hocete, jer to i zelite.

Toliko ste licemjerni i mrznje puni da ce te ovo i uradit. Ovo ce se i ostvarit.

Jer samo da vam je teritorija, tudzeg, otimanja, pljacke, novca, materijalnog i jos mnogo cega drugoga.

Malo vam svega, niste zadovoljni sa osnovnim stvarima. Nego samo daj, daj, daj, sve vise, vise, vise.

:kiss:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17629 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

aratet wrote:
Vizionar 1985 wrote:
:lol:

Ko sto Bosna nije bila dio Austrougarske. Samo bila okupirana, nije bila u njenom sastavu. Ko ni citava Palestina, koja je postojala i prije Izraela i koju i Biblija spominje, barem Palestince spominje i kako ih je Samson ubijao i pljackao im Odjecu.

Ubio ih i skidao sa njih mrtvih odjecu da donese ne mogu se sjetit kome.
Oprosti, ali zavrsili smo s diskusijom, ne mogu nastaviti diskutovati uz ovakvo historijsko neznanje. :run:
:lol:

Jesil ikad cuo za Filestejce. I znas li kako Turci zovu Palestince.

:lol:
Last edited by Sanjarko on 18/04/2017 14:38, edited 1 time in total.
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17630 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Image
"Ko ubije jednog čovjeka, kao da je ubio čitav svijet." - Sultan Erdogan govoreći o Palestini

Kurdistan, uživo:
Image
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17631 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

aratet wrote:
Vizionar 1985 wrote:
:lol:

Ko sto Bosna nije bila dio Austrougarske. Samo bila okupirana, nije bila u njenom sastavu. Ko ni citava Palestina, koja je postojala i prije Izraela i koju i Biblija spominje, barem Palestince spominje i kako ih je Samson ubijao i pljackao im Odjecu.

Ubio ih i skidao sa njih mrtvih odjecu da donese ne mogu se sjetit kome.
Oprosti, ali zavrsili smo s diskusijom, ne mogu nastaviti diskutovati uz ovakvo historijsko neznanje. :run:
:lol:

Pusti ga, vidiš da ne zna ni on o čemu priča, gubi se čovjek totalno.. da hoće makar nešto ubost.. :run:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17632 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:https://cdn2.img.sputniknews.com/images ... 968088.jpg
"Ko ubije jednog čovjeka, kao da je ubio čitav svijet." - Sultan Erdogan govoreći o Palestini

Kurdistan, uživo:
https://cdn3.img.sputniknews.com/images ... 352139.jpg
Pa rat. U ratu se gine. A Kurdi pola Turske zele da osvoje i odvoje. Mali im Kurdistan u Iraku. Malo im svega i jos ih nahuskali da uzmu i osvoje i odvoje sto vise teritorija. Cilj barem pola Turske.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17633 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:
:lol:

Pusti ga, vidiš da ne zna ni on o čemu priča, gubi se čovjek totalno.. da hoće makar nešto ubost.. :run:
Sramoto ljudska. Ako si covjek uopste.

Filestejci su Filastinci a Filastinci su Palestinci. Sramoto ljudska.
Turci Palestinu zovu Filastin. Sramoto jedna.

Trolu jedan.

Nek popijem ban ako treba zbog tebe.
A ne vidim razlog zasto bi. Sto sam istinu rekao. I sto ima sramota ljudskih.

Davis se u mrznji.
Edit: Izvinjavam se. Ali nisam mogao da otrpim sta se sve govori od strane pojedninih forumasa protiv svih navedenih.

Ne zelim da brisem komentar. Nek se zna sta sam napisao. Ali stvarno nisam mogao da predzem preko ovoga svega.

Nije mene lako povuci da nesto ovako kazem i napisem. Ali stvarno ne mogu vise da trpim sr_nje od strane raznih ljudi a da im ne uzvratim. Jer izgleda sa nekima ne moze drugacije.

Jos jednom se izvinjavam i Sari izvinjenje upucujem.
Last edited by Sanjarko on 22/04/2017 00:34, edited 1 time in total.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17634 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Vizionar 1985 wrote:
aratet wrote:
Vizionar 1985 wrote:
:lol:

Ko sto Bosna nije bila dio Austrougarske. Samo bila okupirana, nije bila u njenom sastavu. Ko ni citava Palestina, koja je postojala i prije Izraela i koju i Biblija spominje, barem Palestince spominje i kako ih je Samson ubijao i pljackao im Odjecu.

Ubio ih i skidao sa njih mrtvih odjecu da donese ne mogu se sjetit kome.
Oprosti, ali zavrsili smo s diskusijom, ne mogu nastaviti diskutovati uz ovakvo historijsko neznanje. :run:
:lol:

Jesil ikad cuo za Filestejce. I znas li kako Turci zovu Palestince.

:lol:
Jarane, FIlistejci su indoevropski narod, slicni grcima, Palestinci veze nemaju s njima, naziv Palestina je dat tom podrucju za vrijeme Rimljana da se istrijebi jevrejska kultura, i to nisu dali naziv toj upravnoj jedinici Palestina nego Sirija Palestina, Filistejaca vec odavno tu nije bilo.
To je bilo 2.stoljece, Arapi koji su se kasnije prozvali Palestincima su se doselili nesto kasnije.
Nauci osnove da ne ispadnes glup u drustvu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17635 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Code: Select all

[quote="Vizionar 1985"]

:lol: 

Pusti ga, vidiš da ne zna ni on o čemu priča, gubi se čovjek totalno.. da hoće makar nešto ubost.. :run:[/quote]

Sramoto ljudska. Ako si covjek uopste.

Filestejci su Filastinci a Filastinci su Palestinci. Sramoto ljudska.
Turci Palestinu zovu Filastin. Sramoto jedna.

Trolu jedan.

Nek popijem ban ako treba zbog tebe.
A ne vidim razlog zasto bi. Sto sam istinu rekao. I sto ima sramota ljudskih.

Davis se u mrznji.[/quote]
Nisam ovo uoste htjeo reci u vezi Filestejaca i Filastine. Povuce me trol za jezik da odam ko su i sta su, i ima rad moj o tome.

Sad zelite li vjerovati u to ili ne vasa stvar. Filestejci=Filastinci=Palestinci.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17551
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#17636 Re: Republika Turska

Post by JohnnyS »

Vizionar 1985 wrote:
Sara03 wrote:
:lol:

Pusti ga, vidiš da ne zna ni on o čemu priča, gubi se čovjek totalno.. da hoće makar nešto ubost.. :run:
Sramoto ljudska. Ako si covjek uopste.

Filestejci su Filastinci a Filastinci su Palestinci. Sramoto ljudska.
Turci Palestinu zovu Filastin. Sramoto jedna.

Trolu jedan.

Nek popijem ban ako treba zbog tebe.
A ne vidim razlog zasto bi. Sto sam istinu rekao. I sto ima sramota ljudskih.

Davis se u mrznji.
Zovu se i Makedonci kako se zovu pa s onim originalnim Makedoncima nemaju nikakve veze osim teritorija na kojem se nalaze. Isto kao i današnji Palestinci (Arapi) s originalnim Filistejcima (nacija egejskog porijekla po zadnjim istraživanjima).
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17637 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

aratet wrote: Jarane, FIlistejci su indoevropski narod, slicni grcima, Palestinci veze nemaju s njima, naziv Palestina je dat tom podrucju za vrijeme Rimljana da se istrijebi jevrejska kultura, i to nisu dali naziv toj upravnoj jedinici Palestina nego Sirija Palestina, Filistejaca vec odavno tu nije bilo.
To je bilo 2.stoljece, Arapi koji su se kasnije prozvali Palestincima su se doselili nesto kasnije.
Nauci osnove da ne ispadnes glup u drustvu.
Ma nije bilo Palestinaca tu nikad. Dosli. :lol:
Bilo tu uvijek Jevreja i samo Jevrejima ta zemlja pripada. Obecana zemlja, obecanom narodu.
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17638 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Vizionar 1985 wrote:
Sara03 wrote:
:lol:

Pusti ga, vidiš da ne zna ni on o čemu priča, gubi se čovjek totalno.. da hoće makar nešto ubost.. :run:
Sramoto ljudska. Ako si covjek uopste.

Filestejci su Filastinci a Filastinci su Palestinci. Sramoto ljudska.
Turci Palestinu zovu Filastin. Sramoto jedna.

Trolu jedan.

Nek popijem ban ako treba zbog tebe.
A ne vidim razlog zasto bi. Sto sam istinu rekao. I sto ima sramota ljudskih.

Davis se u mrznji.
Na osnovu čega me prozivaš? Teško ti se upijaju neke činjenice, ili?

Liječi svoje seljačko-mahalske komplekse negdje drugo, nije za tebe forum, dušo draga.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17551
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#17639 Re: Republika Turska

Post by JohnnyS »

Da se razumijemo, jebe se meni i za Kurde i za Turke i za Izraelce i za Palestince (i ove današnje i one izumrle u drugom stoljeću).

Ali licemjerje me zabavlja. Kad se u manjem entitetu korite izrazi poput "bošnjačkog jezika" ili "jezika bošnjačkog naroda" onda se diže (opravdana) galama i to ponajprije od onih koji ne vide ništa sporno u sustavnom zatiranju kurdskog jezika. E pa je*em ja takvu principijelnost.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17640 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:
Na osnovu čega me prozivaš? Teško ti se upijaju neke činjenice, ili?

Liječi svoje seljačko-mahalske komplekse negdje drugo, nije za tebe forum, dušo draga.
:lol:

I mene na kraju optuzi. :lol:

Ja seljak, jesam a sta si ti.

Sta si ti bona.

Covjek jeltek. ;-)

A ja sam necovjek i seljak, Jesam a sta si ti.

Sta si ti onda. ;-)

Pozdrav.

[Nemam ja namjeru ovdje se natezat sa nekim.]
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17641 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Bošnjačka hipokrizija - Palestina vs. Kurdistan

1. Mrzi Izrael / Zaklinje se u majku Tursku
2. Mrzi Jevreje / Obožava turske nacionaliste i sve što je u korelaciji sa islamom
3. Palestinci Bogom dani / Kurdi niža rasa
4. Genocid na Palestincima / Rat protiv Kurda
5. Cionisti zločinci / Buđenje nacionalne svijesti

...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17642 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:
Na osnovu čega me prozivaš? Teško ti se upijaju neke činjenice, ili?

Liječi svoje seljačko-mahalske komplekse negdje drugo, nije za tebe forum, dušo draga.
Ljubavi draga.

:kiss:

:izet:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17643 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:Bošnjačka hipokrizija - Palestina vs. Kurdistan

1. Mrzi Izrael / Zaklinje se u majku Tursku
2. Mrzi Jevreje / Obožava turske nacionaliste i sve što je u korelaciji sa islamom
3. Palestinci Bogom dani / Kurdi niža rasa
4. Genocid na Palestincima / Rat protiv Kurda
5. Cionisti zločinci / Buđenje nacionalne svijesti

...
:lol: :thumbup: :lol:

:izet: :izet: :izet: :!: :bih: :izet: :izet: :izet:

:kiss:

:skoljka:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8317
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#17644 Re: Republika Turska

Post by Idemedosumom »

Cuj Turska gora od izraela :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17645 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Idemedosumom wrote:Cuj Turska gora od izraela :lol:
Ma najgora. 'Zli Turci mij'.

Gori od Rusa. Cehe Zli Turci tjerali da za Tursku i Instambul rade a ne za Rusiju i Moskvu.

'Mij'.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17646 Re: Republika Turska

Post by Maraschino »

Idemedosumom wrote:Cuj Turska gora od izraela :lol:
haman

kurdistan imao svoju drzavu i svoj jezik pa im turci na silu oteli i jos ih sada maltretiraju...

kurdi imaju pravo da participiraju u vlasti ali jok, bolje to terorizmom rjesavati. :roll:

kurdi su kao rsk ili ovaj nas brlog. isto bi kurdi uradili samo da imaju silu ako ne i gore.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17647 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote: Ma najgora. 'Zli Turci mij'.

Gori od Rusa. Cehe Zli Turci tjerali da za Tursku i Instambul rade a ne za Rusiju i Moskvu.

'Mij'.
'Treba se Dahijama opet osvetit'. 'I uzet im i ono malo jada sto imaju.'
'I Dahijama u Bosni i u Turskoj'.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17551
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#17648 Re: Republika Turska

Post by JohnnyS »

Pa nitko ne opravdava terorizam, evo mene konkretno zanima zašto je negiranje bosanskog jezika u RŠ loše, a preko zabrane kurdskog jezika se lagano prelazi, a poneki takve upite smatraju islamofobijom?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17649 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Pola Turske hoce da osvoje i odvoje. Sta ko misli da ih niko u tome nece pokusati sprijeciti. Da ce to neko tek tako dopustit. Da nece branit to.

Ako se izbore i odvoje i osvoje, izbore se, odvoje se i osvoje. To im je onda sudbina.

Ali ovdje govorit da nece ovo, je smijesno.

Jos pola Turske, mozda i vise. Jednom sam vidio tu kartu sve do zapadno od Ankare zele i skroz do Gruzije i Armenije na sjeveru.

Cak mozda i vise od pola Turske.
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17650 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

JohnnyS wrote:Pa nitko ne opravdava terorizam, evo mene konkretno zanima zašto je negiranje bosanskog jezika u RŠ loše, a preko zabrane kurdskog jezika se lagano prelazi, a poneki takve upite smatraju islamofobijom?
Teško da ćeš dobiti neki konkretan odgovor..
Post Reply