Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17601 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ajde covjece, niti sam stavio u pitanje tvoje znanje ni praksu.
Samo sam rekao da ako ima 2-3 favorita za kupnju, da odredi koji je najjeftiniji za odrzavanje ulaskom u jednu pordavnicu u kojoj ce dobiti sve cijene i kalkulacije na papiru.
A on poslije nek kupuje na pijaci ako mu je jeftinije ili nek da tebi da trazis okolo.
I reagovao sam na tvoje "duplo". Duplo je x2. A ja ne znam da ima ista sto je toliko skuplje za istu kvalitetu.
Eto.
poyyy
Samo sam rekao da ako ima 2-3 favorita za kupnju, da odredi koji je najjeftiniji za odrzavanje ulaskom u jednu pordavnicu u kojoj ce dobiti sve cijene i kalkulacije na papiru.
A on poslije nek kupuje na pijaci ako mu je jeftinije ili nek da tebi da trazis okolo.
I reagovao sam na tvoje "duplo". Duplo je x2. A ja ne znam da ima ista sto je toliko skuplje za istu kvalitetu.
Eto.
poyyy
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17602 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni nek ne daje,ja nisam nabavljac ni istrazivac...drug_profi wrote: A on poslije nek kupuje na pijaci ako mu je jeftinije ili nek da tebi da trazis okolo.
I reagovao sam na tvoje "duplo". Duplo je x2. A ja ne znam da ima ista sto je toliko skuplje za istu kvalitetu.
Eto.
poyyy
a ako 56 nije duplo od 27 i 420 od 215 onda ne znam sta je ...poyy
p.s. kvaliteta tih dijelova je vrlo upitna jer su vecinom neke firme žlj
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#17603 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nek kupi onda biciklo, eno na Vilsu akcija rezervnih dijelova.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17604 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma kakav motorex, sisanje ovaca, prekidac podizaca stakala u skore 12 KM kod njih 28 isti istovjetni
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17605 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moram se sloziti sa Bitangom, ja trazio jedan dio i Motorex mi je najblizi.... kod njih dio je bio duplo skuplji no orginal u servisubitanga_sa_otesa wrote:ti izvrcesdrug_profi wrote:
Hajd kad hoces da izvrces sta sam i zbog cega rekao ...
Eto troduplo je skuplje. Kod njih litar ulja 20 maraka.
jel dobro sad?
napisao sam ti cijene stabilizatora par postova ranije.nedavno za nekog forda nema pumpe goriva ,u prodavnici u kojoj kupujem moram cekat 2 dana 215 maraka,u motorexu ima 420 maraka,vlasnik kupio,sta ce ,treba mu auto....
ja nemam razlog da lazem ,pisem istinu kako jeste...u iks slucajeva je bio isti scenario...
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17606 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa eto nek ide kod Škore i pita za cijenu setova za mali, veliki servis, kočnice, kvačilo... nebitno.Bakir1 wrote:ma kakav motorex, sisanje ovaca, prekidac podizaca stakala u skore 12 KM kod njih 28 isti istovjetni
Poenta je da čovjek na jednom mjestu dobije informaciju šta mu je jeftinije održavati. Ako me razumiješ šta sam htio reći. Ne znam odakle je čovjek i ima li Škoru blizu, ali Motorex vjerovatno ima.
Slažem se i ja sa Bitangom, ali nisam čovjeka slao da kupuje djelove, nego da vidi odnose održavanja za dva-tri različita modela.lavic wrote:
Moram se sloziti sa Bitangom, ja trazio jedan dio i Motorex mi je najblizi.... kod njih dio je bio duplo skuplji no orginal u servisu![]()
Last edited by drug_profi on 19/10/2018 09:25, edited 1 time in total.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17607 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su Skoljic, Skoro I Simimpex prvi izbor.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17608 Re: Pitamo Mehanicare ?
ok je poenta ali isto tako treba znati da u tom kontekstu motorex nije mjerodavan jer je ubjedljivo najskuplji.
sem toga ako ga zanima cijena dijelova ima olx, nema brzeg nacina da se nadje trazena informacija.
sem toga ako ga zanima cijena dijelova ima olx, nema brzeg nacina da se nadje trazena informacija.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17609 Re: Pitamo Mehanicare ?
Razumijemo se, obici vise lokacija i skupiti sto je moguce vise informacija.drug_profi wrote:Pa eto nek ide kod Škore i pita za cijenu setova za mali, veliki servis, kočnice, kvačilo... nebitno.Bakir1 wrote:ma kakav motorex, sisanje ovaca, prekidac podizaca stakala u skore 12 KM kod njih 28 isti istovjetni
Poenta je da čovjek na jednom mjestu dobije informaciju šta mu je jeftinije održavati. Ako me razumiješ šta sam htio reći. Ne znam odakle je čovjek i ima li Škoru blizu, ali Motorex vjerovatno ima.
Slažem se i ja sa Bitangom, ali nisam čovjeka slao da kupuje djelove, nego da vidi odnose održavanja za dva-tri različita modela.lavic wrote:
Moram se sloziti sa Bitangom, ja trazio jedan dio i Motorex mi je najblizi.... kod njih dio je bio duplo skuplji no orginal u servisu![]()
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17610 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma dobro. Valjda je čovjek shvatio šta smo mu htjeli reći.
-
sale07
- Posts: 1378
- Joined: 18/05/2018 12:28
#17611 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma dobro ovo sto je covjek rekao je upravu, jer mene samo interesuje razlika u cijenam za modele.
Npr.
Skoda set kvacila 500
Volvo set kvacila 700
Mozda je negdje jeftinije u nekoj drugoj radnji, al vise sam pitao radio ovog omjera.
Na dosadasnjim autima sam radio
Set kvacila
Krajnice
Vodenu pumpu
Mali servis
Veliki servis
Diskove/pakne
Npr.
Skoda set kvacila 500
Volvo set kvacila 700
Mozda je negdje jeftinije u nekoj drugoj radnji, al vise sam pitao radio ovog omjera.
Ma to cu na kraju uraditi, ali mislio sam da nema slucajno gdje sta online, jer stvar je da gledam 4 razlicita auta, sa 3 razlicita motora, sto je na kraju 12 kombinacija. A nije da se sad bas razumijem u mehaniku auta i to. Ono ne igra mi neku veliku razliku tipa ako je mali servis za jedno auto 150KM , a drugo 250KM. Al recimo kod mene stari mjenjao podizac(elektricni) stakla i platio oko 100KM, a ja na autu koje je manja klasa pitao u motorexu 430KM(mehanicki) , to vec mjenja situaciju. Ne znam jesi li ti mehanicar, al ako jesi, moze li molba, neki spisak stvari koje bi trebao provjeriti.drug_profi wrote:Odaberi 2-3 favorita i otiđi npr. u Motorex i zamoli da ti daju cijene setova za mali i veliki servis, kocnice, kvacilo...sale07 wrote:Ne znam je li prava tema al eto da pitam.
Interesuje me da li negdje ima web shop sa cijena rezervnih dijelova, jer ime interesuju okvirno cijene.
Planiram kupovati auto, pa kontam prije nego sto odlucim za neko auto da bacim oko kakve su otprilike cijene, tip set kvacila, amortizeri, diskovi i sl.
Na dosadasnjim autima sam radio
Set kvacila
Krajnice
Vodenu pumpu
Mali servis
Veliki servis
Diskove/pakne
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17612 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mada meni nije jasna logika kupovine necega sto ne zans mozes li odrzavati... ako je dobar ulaz, sta se mislis, ako nije onda jednostavna varijanta jeftinog auta, opela, renoa, fiata... malih jednostavnih benzinaca ima koliko hoces.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17613 Re: Pitamo Mehanicare ?
eee pa moras biti vidjen, instagram ovo onolavic wrote:Mada meni nije jasna logika kupovine necega sto ne zans mozes li odrzavati... ako je dobar ulaz, sta se mislis, ako nije onda jednostavna varijanta jeftinog auta, opela, renoa, fiata... malih jednostavnih benzinaca ima koliko hoces.
- drug_profi
- Posts: 65415
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17614 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam mehaničar, samo se petljam u njihov posao i zajebevam ih po mogućnosti.sale07 wrote:Ma dobro ovo sto je covjek rekao je upravu, jer mene samo interesuje razlika u cijenam za modele.
Npr.
Skoda set kvacila 500
Volvo set kvacila 700
Mozda je negdje jeftinije u nekoj drugoj radnji, al vise sam pitao radio ovog omjera.
Ma to cu na kraju uraditi, ali mislio sam da nema slucajno gdje sta online, jer stvar je da gledam 4 razlicita auta, sa 3 razlicita motora, sto je na kraju 12 kombinacija. A nije da se sad bas razumijem u mehaniku auta i to. Ono ne igra mi neku veliku razliku tipa ako je mali servis za jedno auto 150KM , a drugo 250KM. Al recimo kod mene stari mjenjao podizac(elektricni) stakla i platio oko 100KM, a ja na autu koje je manja klasa pitao u motorexu 430KM(mehanicki) , to vec mjenja situaciju. Ne znam jesi li ti mehanicar, al ako jesi, moze li molba, neki spisak stvari koje bi trebao provjeriti.drug_profi wrote:Odaberi 2-3 favorita i otiđi npr. u Motorex i zamoli da ti daju cijene setova za mali i veliki servis, kocnice, kvacilo...sale07 wrote:Ne znam je li prava tema al eto da pitam.
Interesuje me da li negdje ima web shop sa cijena rezervnih dijelova, jer ime interesuju okvirno cijene.
Planiram kupovati auto, pa kontam prije nego sto odlucim za neko auto da bacim oko kakve su otprilike cijene, tip set kvacila, amortizeri, diskovi i sl.
Na dosadasnjim autima sam radio
Set kvacila
Krajnice
Vodenu pumpu
Mali servis
Veliki servis
Diskove/pakne
Ako imas neku listu vozila i motora, napisi ovdje, ima ljudi koji ce ti dati savjete.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17615 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:zbog ove recenice bi se najradje odselio odavde...amar1994 wrote:skupi niko ne trazi
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17616 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo zanemari suplje price o jeftinim dijelovima za VW/skoda programsale07 wrote:Ma dobro ovo sto je covjek rekao je upravu, jer mene samo interesuje razlika u cijenam za modele.
Npr.
Skoda set kvacila 500
Volvo set kvacila 700
2.0d ako ciljas,mislim da je to PSA/Ford motor DW,to su dobre masine
-
sale07
- Posts: 1378
- Joined: 18/05/2018 12:28
#17617 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je to taj motor, volvo v60 2.0 dizel, to mi je za sad prvi pickamar1994 wrote:samo zanemari suplje price o jeftinim dijelovima za VW/skoda programsale07 wrote:Ma dobro ovo sto je covjek rekao je upravu, jer mene samo interesuje razlika u cijenam za modele.
Npr.
Skoda set kvacila 500
Volvo set kvacila 700
,vidjet ces i sam da su razlike oko 50KM za te skuplje/vece dijelove,za one jeftinije 10-15KM razlika,a i ta razlika je samo zbog nasih prodavaca i dosta manje potraznje za dijelovima volva i slicnih "egzoticnih" marki
![]()
2.0d ako ciljas,mislim da je to PSA/Ford motor DW,to su dobre masine
Mislim ne znam jel to taj motor, al je 2.0 u pitanju
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17618 Re: Pitamo Mehanicare ?
2,0 je d3 i francuz je 
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17619 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je Trgomat na El- idzi pravo povoljan.
Nije da sad nešto šnjuham po radnjama i uporedjujem, ali cini mi se da su cijene skroz korektne.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17620 Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote:Meni je Trgomat na El- idzi pravo povoljan.Nije da sad nešto šnjuham po radnjama i uporedjujem, ali cini mi se da su cijene skroz korektne.
za ovo cudo zamajac SACHS 475KM i lamela 253KM za kesh
https://www.olx.ba/profil/Trgomat/aktivni
cekamo Bitangu,da vidimo jesu li posteni sto se tice garancije ili treba zaobilazit
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17621 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta da ti pricam,amar1994 wrote:konektovan wrote:Meni je Trgomat na El- idzi pravo povoljan.Nije da sad nešto šnjuham po radnjama i uporedjujem, ali cini mi se da su cijene skroz korektne.
![]()
za ovo cudo zamajac SACHS 475KM i lamela 253KM za kesh
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#17622 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam zadnji put na trgomatu na ilidži uzeo anker plate za 190tku
skupe bile jebo, jedini ih oni imali
a prošlo je dosta bajrama od tada
skupe bile jebo, jedini ih oni imali
a prošlo je dosta bajrama od tada
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17623 Re: Pitamo Mehanicare ?
konektovan wrote:
Sta da ti pricam,jedino ako nije made in burundi.
![]()
pa ima serijski broj i mora bit deklaracija uvoznika
nije mi jasno kako je kod JURPROMA skuplje kad sam pitao,valjda i oni ko uvoznik daju popust na kolicinu ovim prodavnicama.
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17624 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na naravno, uzmu oni med preko njih.amar1994 wrote:konektovan wrote:
Sta da ti pricam,jedino ako nije made in burundi.
![]()
![]()
pa ima serijski broj i mora bit deklaracija uvoznika![]()
nije mi jasno kako je kod JURPROMA skuplje kad sam pitao,valjda i oni ko uvoznik daju popust na kolicinu ovim prodavnicama.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17625 Re: Pitamo Mehanicare ?
trgomat je ok ,samo ja rijetko idem kod njih,daleko mi,a i nemaju za sva auta dijelove..amar1994 wrote:
https://www.olx.ba/profil/Trgomat/aktivni
cekamo Bitangu,da vidimo jesu li posteni sto se tice garancije ili treba zaobilazit
