Republika Turska

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17601 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

aratet wrote:
Kikibombona wrote:
Naravno da nisu. Kurdi su u 10 puta goroj situaciji. Sve sto se desilo Palestincima, Kurdima se desilo u daleko vecem obimu. Od ubistava, zatvorenika, utamnicenih novinara, intelektualaca, stepena razaranja, etnickog premjestanja, negiranja jezika i kulture itd, itd... sve mozes pomnoziti sa 10...

Palestinci imaju vlast na dijelu teritorije, Kurdi nemaju nigdje. AKP je smijenio i zatvorio skoro sve kurdske nacelnike, parlamentarce itd.

I na kraju, Turci su samo za jedan dan u Dersimu ubili puno vise Kurda nego Izraelci Palestinaca od kada postoji drzava Izrael. A gdje su drugi silni zlocini? Aposlutno se ne moze porediti. Turci su ucinili neuporedivo vise zla.
Lik se provaljuje.
U Izraelu je arapski sluzbeni jezik, imas gradove sa 100% palestinskom upravom, imas palestinske fudbalske klubove, imas filmove koje snimaju palestinci, imas univerzitete gdje se moze studirati na arapskom jeziku, skole sa arapskim jezikom.

Kurdi to mogu samo sanjati.
Turski sud je nalozio da kurdski klub 'Amedspor' promijeni ime. Sporno je ime Amed, historijsko ime grada Dijarbakir. Fasizam najgore vrste. Izmijenili su imena hiljadama gradova, sela, rijeka, planina...

Lejla Zana je odgulila 12 godina jer je na kurdskom jeziku porucila da ce se boriti za jednakopravnost kurdskog i turskog naroda.

Potpuni fasizam. Izraelci im nisu ni do koljena. Turci problem zahvataju o korijenu.

Sada je aktuelna prica da Palestinci strajkuju gladju u izraelskim zatvorima. Al Dzazira o tome redovno izvjestava. Zna li iko da Kurdi vec danima strajkuju gladju u turskim zatvorima? Je li Al Dzazira na tu temu ista objavila?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17602 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Kikibombona wrote:
aratet wrote:
Kikibombona wrote:
Naravno da nisu. Kurdi su u 10 puta goroj situaciji. Sve sto se desilo Palestincima, Kurdima se desilo u daleko vecem obimu. Od ubistava, zatvorenika, utamnicenih novinara, intelektualaca, stepena razaranja, etnickog premjestanja, negiranja jezika i kulture itd, itd... sve mozes pomnoziti sa 10...

Palestinci imaju vlast na dijelu teritorije, Kurdi nemaju nigdje. AKP je smijenio i zatvorio skoro sve kurdske nacelnike, parlamentarce itd.

I na kraju, Turci su samo za jedan dan u Dersimu ubili puno vise Kurda nego Izraelci Palestinaca od kada postoji drzava Izrael. A gdje su drugi silni zlocini? Aposlutno se ne moze porediti. Turci su ucinili neuporedivo vise zla.
Lik se provaljuje.
U Izraelu je arapski sluzbeni jezik, imas gradove sa 100% palestinskom upravom, imas palestinske fudbalske klubove, imas filmove koje snimaju palestinci, imas univerzitete gdje se moze studirati na arapskom jeziku, skole sa arapskim jezikom.

Kurdi to mogu samo sanjati.
Turski sud je nalozio da kurdski klub 'Amedspor' promijeni ime. Sporno je ime Amed, historijsko ime grada Dijarbakir. Fasizam najgore vrste. Izmijenili su imena hiljadama gradova, sela, rijeka, planina...

Lejla Zana je odgulila 12 godina jer je na kurdskom jeziku porucila da ce se boriti za jednakopravnost kurdskog i turskog naroda.

Potpuni fasizam. Izraelci im nisu ni do koljena. Turci problem zahvataju o korijenu.

Sada je aktuelna prica da Palestinci strajkuju gladju u izraelskim zatvorima. Al Dzazira o tome redovno izvjestava. Zna li iko da Kurdi vec danima strajkuju gladju u turskim zatvorima? Je li Al Dzazira na tu temu ista objavila?
Pa imaju Kurdi svoje sponzore Francuze i Holandiju pa neko oni o tome pišu i izvještavaju, svakako su im još malo pa dali ambasade da otvore. :oops:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17603 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Samnji ribu Kiki, provjeri prvo što kreneš sa takvom pričom. Palestinac da bi izašao iz Izraela treba odobrenje, da bi ušao treba odobrenje, da bi uvezao osnovne stvari treba posebno odobrenje Izraela. Kada ulaziš u Izrael prvo te pitaju je li ti ko u rodu musliman...itd. Imaš sijaset dokumentaraca iz nezavisnih izvora koji govore da praktično Palestinci žive u najvećem kampu. Kurdi jesu u lošoj situaciji ali ni blizu lošoj kao Palestinci. Znam da te fino plaćaju za tu propagandu ali brate pretjeraš ga momački.

@Aratet

Na takve nebuloze ne vrijedi ni odgovarati, živi i dalje u svom crno-bijelom svijetu.
Pozdrav!
Palestinci imaju dio teritorije pod svojom kontrolom. Imaju svoju vojsku i policiju, imaju svoje politicke predstavnike. Izrael i Palestina su dvije drzave. Izrael nije okupirao cijelu Palestinu kao sto je Turska okupirala cijeli Kurdistan.

U Turskoj ides u tvorza radi kurdskog jezika i kurdskog plesa. Turska je smijenila i pohapsila gotovo sve kurdske nacelnike i parlamentarce. Smijenili su 10 000 profesora i nastavnika, pritvorili oko 6 000 intelektualaca. Turska je izmijenila imena hiljadama kurdskih gradova, sela, rijeka, planina... Turska u korijenu zatire sve sto ima veze sa kurdskom kulturom i identitetom. Turska vojska je 100 puta brutalnija od IDFa, gradove potpuno unistavaju a onda ih bagerima ravnaju. Turska je u samo jednom danu zlocinackog zanosa ubila vise Kurda nego Izrael Palestinaca od vremena Mojsija.

Palestince provjerava a Kurde odmah u tvorza trpa. I ti to poredis?

Palestinci trpe strasan teror, jedan od gorih od nastanka covjecanstva, ali turski teror je par stepenica iznad.

Istrazi malo o zatvoru u Dijarbakiru, za koji je Gvantanamo mala maca. To sto Kurdi nemaju pare da isfonansiraji propagandu ne znaci da se zlocini ne desavaju svakodnevno. Nemaju Kurdi love platiti kao Saufijci, Katarani, Kuvajcani i drugi Arapi sto su platili hiljade pro-palestinskih dokumentaraca i upumpali milijarde u propagandu.
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17604 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

To je ta hipokrizija.

Nemoj na Tursku i Turke, odmah si četnik, islamofob, komunjara, čifut, peder, strani plaćenik, gulenovac, kurd, armenac, neobrezanko ... Hakan Sukur. :shock:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#17605 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

palestina je kako tako medjunarodno priznata i jasnije se moze pratiti, dok za kurdistan ni kurdi ne znaju reci sta predstavlja i sta bi trebao biti.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#17606 Re: Republika Turska

Post by Mohamad Sissoko »

Sara03 wrote:To je ta hipokrizija.

Nemoj na Tursku i Turke, odmah si četnik, islamofob, komunjara, čifut, peder, strani plaćenik, gulenovac, kurd, armenac, neobrezanko ... Hakan Sukur. :shock:
U 90% slucajeva je ovo.Realno. :-D
Eh sad sto se oni pronadju... :mrgreen:
Last edited by Mohamad Sissoko on 18/04/2017 13:34, edited 1 time in total.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17607 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Sara03 wrote:To je ta hipokrizija.

Nemoj na Tursku i Turke, odmah si četnik, islamofob, komunjara, čifut, peder, strani plaćenik, gulenovac, kurd, armenac, neobrezanko ... Hakan Sukur. :shock:
jednom rijecju-govna :thumbup:
Turkish President Erdoğan, in a rally in Konya, said that “white means clean and you know what brown is” by referring to the yes and no sides of the voting ballots
Erdoğan also talked about the design of the ballot papers that will be used in the referendum. The ballots were designed as the white side is reserved for “yes” and the brown part is reserved for “no”. After mentioning that in this referendum the ballots do not have party logos, Erdoğan claimed that the white part is associated with clean by saying that “you know, white means clean. And you know”, he added, “what the colour of brown is associated with” by referring to the color of poop.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17608 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
@Aratet

Na takve nebuloze ne vrijedi ni odgovarati, živi i dalje u svom crno-bijelom svijetu.
Pozdrav!
U Izraelu je arapski sluzbeni jezik, imas gradove sa 100% palestinskom upravom, imas palestinske fudbalske klubove, imas filmove koje snimaju palestinci, imas univerzitete gdje se moze studirati na arapskom jeziku, skole sa arapskim jezikom.
Svrati malo na sluzbene stranice institucija u Izraelu i vidjeces da su sve trojezicne, hebrejski, arapski i engleski jezik.

https://knesset.gov.il/main/arb/home.asp

http://www.boi.org.il/ar/Pages/Default.aspx

Image

Image

Jedan od najboljih Izraelskih filmova Ajami, rezisera Scandara Coptia, radnjom smjesten u Jaffi, glumci uglavnom amateri lokalni arapi iz Jaffe.

Image

Navijaci fudbalskog kluba Bnei Sakhnin, prvoligasa, u sredini palestinske zastave.

Image

Skola za muslimane i krscane u Jeruzalemu.

Image
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17609 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Sloboda kretanja je jedini aspekt u kojem su Kurdi u boljoj situaciji nego Palestinci...

Daleko od toga da želim reći da je Palestincima dobro... Ali kiki je ovdje upravu, Kurdima je u većini slučajeva i gore... A standardi u prosječnog dobrog Bošnje su dvostruki...
Last edited by cyprus on 18/04/2017 13:47, edited 2 times in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#17610 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

Sara03 wrote:To je ta hipokrizija.

Nemoj na Tursku i Turke, odmah si četnik, islamofob, komunjara, čifut, peder, strani plaćenik, gulenovac, kurd, armenac, neobrezanko ... Hakan Sukur. :shock:
Ko je hakan sukur?
:mrgreen:
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17611 Re: Republika Turska

Post by aratet »

cyprus wrote:Sloboda kretanja je jedini aspekt u kojem su Kurdi u boljoj situaciji nego Palestinci...
I to bi se moglo uzeti s rezervom, Palestinci zive u dvije drzave kao i Kurdi.

Palestinci imaju slobodu kretanja po Izraelu mozda i vecu nego Kurdi u Turskoj.
Ali nemaju slobodu kretanja na Zapadnoj obali ili Pojasu Gaze, ali nemaju ni Kurdi npr.u Siriji gdje je takodje ratno stanje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17612 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

aratet wrote:
Lik se provaljuje.
U Izraelu je arapski sluzbeni jezik, imas gradove sa 100% palestinskom upravom, imas palestinske fudbalske klubove, imas filmove koje snimaju palestinci, imas univerzitete gdje se moze studirati na arapskom jeziku, skole sa arapskim jezikom.

Kurdi to mogu samo sanjati.
Da nije mozda sto Palestinaca ima ko i Jevreja u Izraelu. I da, da sva im prava Jevreji i Izrael postuju. Bas sva. Cak su im i drzavu dali. I zidove oko njih nisu izgradili itd.

Izrael bastion ljudskih prava.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17613 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Takvima je svejedno jesi li ateista, komunista, vjernik, nevjernik, agnostik, ideš li u džamiju ili ne, samo ako imaš upravo takvo ime kakvo imaš dobio bi metak u glavu, kao i 1992. što im je bilo svejedno. Oni u tome vide Turčina kojem se treba osvetiti, to je suština cijele priče.
Ma znam. Zivotinje mnoge mi ne bi cinili sta bi oni od zlocina ucinil. A zivotinje ko zivotinje cine da bi jele, a ovi bi iz objesti ucinili svasta.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17614 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Vizionar 1985 wrote:
aratet wrote:
Lik se provaljuje.
U Izraelu je arapski sluzbeni jezik, imas gradove sa 100% palestinskom upravom, imas palestinske fudbalske klubove, imas filmove koje snimaju palestinci, imas univerzitete gdje se moze studirati na arapskom jeziku, skole sa arapskim jezikom.

Kurdi to mogu samo sanjati.
Da nije mozda sto Palestinaca ima ko i Jevreja u Izraelu. I da, da sva im prava Jevreji i Izrael postuju. Bas sva. Cak su im i drzavu dali. I zidove oko njih nisu izgradili itd.

Izrael bastion ljudskih prava.
Palestinaca ima 20% u Izraelu, brojcano nista nisu zasluzili veca prava nego Kurdi.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#17615 Re: Republika Turska

Post by Mohamad Sissoko »

Dodje ti cionista u kucu zauzme tri sobe i ti mu kasnije treba da zahvalis sto ti daje znakove na tvom pismu i ostala prava u te tri sobe a u medjuvremenu polako zauzima i spajz :D
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17616 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Mohamad Sissoko wrote:Dodje ti cionista u kucu zauzme tri sobe i ti mu kasnije treba da zahvalis sto ti daje znakove na tvom pismu i ostala prava u te tri sobe a u medjuvremenu polako zauzima i spajz :D
Podsjeti me, odakle su Turci dosli, a odakle Kurdi?
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17617 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

kamen spoticanja wrote:
Sara03 wrote:To je ta hipokrizija.

Nemoj na Tursku i Turke, odmah si četnik, islamofob, komunjara, čifut, peder, strani plaćenik, gulenovac, kurd, armenac, neobrezanko ... Hakan Sukur. :shock:
Ko je hakan sukur?
:mrgreen:
:sad: Samo mi rekoše... da je govance.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17618 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:To je ta hipokrizija.

Nemoj na Tursku i Turke, odmah si četnik, islamofob, komunjara, čifut, peder, strani plaćenik, gulenovac, kurd, armenac, neobrezanko ... Hakan Sukur. :shock:
Ko kaze da se Turska vlast ne treba kritikovat. I gdje ko to kaze. I ko kaze da valja. Ali da je samo zlo i tako zlo kako vi tvrdite i to se osporava. A sto vi onda za Ameriku, Rusiju, Kinu, Republiku Srpsku, Hrvatsku, Bugarsku, Grcku, Armeniju, Iran, itd. ne isto govorite.

Ono Turska i Turci su samo zlo i tako zlo a ovi svi su navedeni Andzeli i Dobrice i Beskonacno puta bolji od Turaka i Turske.

Jbt u proslom stoljecu i ovom Amerika je najvise ratova u svijetu pokrenula i vodila i mozda najvise ljudi pobila u tim ratovima u svijetu od svih drzava pa ne lajete na Ameriku i Americke vlade i Amerikance nista.

Ne smijete nista pisnu jbt protiv njih.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17619 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Mohamad Sissoko wrote:Dodje ti cionista u kucu zauzme tri sobe i ti mu kasnije treba da zahvalis sto ti daje znakove na tvom pismu i ostala prava u te tri sobe a u medjuvremenu polako zauzima i spajz :D
Dođe ti Turčin u kuću... Zauzme je čitavu, stjera te u podrum i ne smješ zucnut, a kamoli imat znakove na svom pismu :)

Ako već govorimo u metaforama...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17620 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

aratet wrote:
Palestinaca ima 20% u Izraelu, brojcano nista nisu zasluzili veca prava nego Kurdi.
Sto lazes. 4,4 Miliona ih ima u Istocnom Jerusalimu, Gazi i Zapadnoj obali. I u Izraelu i okupiranim teritorijama. Citava Palestina jbt okupirana. Sad me ti ovdje uvjeravas da nije jbt.

Samo u Gazi i ih ima 1,8 Miliona.

Jevreja kako znam je oko 6 miliona.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17621 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Vizionar 1985 wrote:
aratet wrote:
Palestinaca ima 20% u Izraelu, brojcano nista nisu zasluzili veca prava nego Kurdi.
Sto lazes. 4,4 Miliona ih ima u Istocnom Jerusalimu, Gazi i Zapadnoj obali. I u Izraelu i okupiranim teritorijama. Citava Palestina jbt okupirana. Sad me ti ovdje uvjeravas da nije jbt.

Samo u Gazi i ih ima 1,8 Miliona.

Jevreja kako znam je oko 6 miliona.
Gaza i Zapadna obala nisu dio Izraela.
Ne da ja ne lazem, nego ti ne znas neke osnovne stvari oko kojih diskutujes.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17622 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

aratet wrote:
Mohamad Sissoko wrote:Dodje ti cionista u kucu zauzme tri sobe i ti mu kasnije treba da zahvalis sto ti daje znakove na tvom pismu i ostala prava u te tri sobe a u medjuvremenu polako zauzima i spajz :D
Podsjeti me, odakle su Turci dosli, a odakle Kurdi?
A vi. Ono vi ste ovdje domicilni, od pamtivjeka, stariji od ameba.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17623 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Pa imaju Kurdi svoje sponzore Francuze i Holandiju pa neko oni o tome pišu i izvještavaju, svakako su im još malo pa dali ambasade da otvore. :oops:
Imaju Kurdi po prvi put kontrolu nad svojim resursima, u Iraku, a sada i Siriji. Nemaju kao Arapi, Turci i Perzijanci koji izdvajaju milijarde za propagandu, ali imaju dovoljno za pocetak. I odmah se vidi razlika. Opsada Kobanija je dobila veliku medijsku paznju. O zlocinima u Turskoj se pise vise nego ikada. Zapad romantizira kurdske borce u Siriji i Iraku. Zapadni lideri su svako malo kod Kurda u Iraku i obratno. Oland je skoro kucni prijatelj sa Barzanijem. Podrska kurdskim snagama je sve veca. Mediji poput France24 svako malo rade afirmativne dokumentarce o Kurdima. Pojedinci poput Anri Bernara Levija, Bernara Kusnera, Kristofera Hicensa itd rade vrhunsku pro-kurdsku propagandu. Hicenes na reveru nosi znacku Velikog Kurdistana. :D

Kurdi su jedini narod na BI koji je istinski pro-zapadno orjentisan. Dzeb Bush recimo porucuje Trampu kako je nepravedno uvesti zabranu ulaska u Ameriku gradjanima Iraka kada se zna da je dobar dio tih gradjana pro-americki raspolozen, tj. Kurdi iz Juznog Kurdistana (Irak). Zapad u Kurdima ima strateskog saveznika za buducnost. Sekularan narod, sa demokratskim potencijalom. Zato ih pomazu i prave drzavu u Iraku i Siriji. Poslije ce na red doci Iran i Turska. To je narod borbenog duha koji broji preko 30 miliona sa izrazito visokim natalitetom. Za 2-3 decenije ce biti brojniji od Turaka i Perzijanaca. Samo da ih naoruzaju do zuba, sto i rade, pa im niko nista nece moci.

Nece proci dugo prije nego PKK bude partner zapada. Zapamti ovo. Oni vec sada potpuno slobodno djeluju u Evropi, imaju desetine medija, udruzenja... orgnizuju konferencije, samite, proteste... I pro-evropski su raspolozeni, iako su na EU listi teroristickih organizacija. Jasno im je da to EU radi radi Turske i nisu ljuti zbog toga. Vazno im je da potpuno slobodno djeluju u Evropi. Visokorangirani pripadnici PKK ugl zive u Francuskoj. PKK ima visemilionsku podrsku Kurda u domovini i dijaspori. Najjaca su kurdska stranka.

Barzanijev KDP (Irak) i Talibanijev PUK (Irak) su do nedavno bili na listi teroristickih organizacija Amerike i EU. Sada su saveznici zapada i svjetionik slobode u Iraku. Potpuno isto ce se desiti sa PKK. Kada? Vidjet cemo.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#17624 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

Kikibombona wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Pa imaju Kurdi svoje sponzore Francuze i Holandiju pa neko oni o tome pišu i izvještavaju, svakako su im još malo pa dali ambasade da otvore. :oops:
Imaju Kurdi po prvi put kontrolu nad svojim resursima, u Iraku, a sada i Siriji. Nemaju kao Arapi, Turci i Perzijanci koji izdvajaju milijarde za propagandu, ali imaju dovoljno za pocetak. I odmah se vidi razlika. Opsada Kobanija je dobila veliku medijsku paznju. O zlocinima u Turskoj se pise vise nego ikada. Zapad romantizira kurdske borce u Siriji i Iraku. Zapadni lideri su svako malo kod Kurda u Iraku i obratno. Oland je skoro kucni prijatelj sa Barzanijem. Podrska kurdskim snagama je sve veca. Mediji poput France24 svako malo rade afirmativne dokumentarce o Kurdima. Pojedinci poput Anri Bernara Levija, Bernara Kusnera, Kristofera Hicensa itd rade vrhunsku pro-kurdsku propagandu. Hicenes na reveru nosi znacku Velikog Kurdistana. :D

Kurdi su jedini narod na BI koji je istinski pro-zapadno orjentisan. Dzeb Bush recimo porucuje Trampu kako je nepravedno uvesti zabranu ulaska u Ameriku gradjanima Iraka kada se zna da je dobar dio tih gradjana pro-americki raspolozen, tj. Kurdi iz Juznog Kurdistana (Irak). Zapad u Kurdima ima strateskog saveznika za buducnost. Sekularan narod, sa demokratskim potencijalom. Zato ih pomazu i prave drzavu u Iraku i Siriji. Poslije ce na red doci Iran i Turska. To je narod borbenog duha koji broji preko 30 miliona sa izrazito visokim natalitetom. Za 2-3 decenije ce biti brojniji od Turaka i Perzijanaca. Samo da ih naoruzaju do zuba, sto i rade, pa im niko nista nece moci.

Nece proci dugo prije nego PKK bude partner zapada. Zapamti ovo. Oni vec sada potpuno slobodno djeluju u Evropi, imaju desetine medija, udruzenja... orgnizuju konferencije, samite, proteste... I pro-evropski su raspolozeni, iako su na EU listi teroristickih organizacija. Jasno im je da to EU radi radi Turske i nisu ljuti zbog toga. Vazno im je da potpuno slobodno djeluju u Evropi. Visokorangirani pripadnici PKK ugl zive u Francuskoj. PKK ima visemilionsku podrsku Kurda u domovini i dijaspori. Najjaca su kurdska stranka.

Barzanijev KDP (Irak) i Talibanijev PUK (Irak) su do nedavno bili na listi teroristickih organizacija Amerike i EU. Sada su saveznici zapada i svjetionik slobode u Iraku. Potpuno isto ce se desiti sa PKK. Kada? Vidjet cemo.
The Democratic Unionist Party (PYD) on Tuesday released political prisoners in the town of Tel Tamar and the city of Darbasiyya. The party's own groups raided a football stadium in Dirk to arrest young men and market them for forced conscription camps.
Yekiti Media correspondent in Tal Tammer reported that the PYD militants had released a member of the Kurdish Yekiti party, Mazin Shouki, and a member of the Kurdistan Democratic Party-Syria PDK-S Jamil Kiki and the abductees since 3-3-2017
In Darbasiya, our correspondent said PYD gunmen released a member of the local council of the Kurdish National Council (ENKS) Farhad Osman after his abduction on Monday 10/4-2017
Armed PYD groups surrounded the municipal stadium in Dirk and arrested a group of young people under the pretext of the Compulsory Recruitment Act.
PYD gunmen, member of the PDK-S, Hassan Nawaf Abdul Aziz, were abducted from the village of Abasa Pref in the town of Kerki on Monday 10/4-2017
PYD’s gunmen kidnap Kurdish language teacher “Amin Omar”

avangarda.
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17625 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

@Vizionar 1985

Jok, eto mi ne kritikujemo druge. Samo na Tursku udarili, kakva Šumska, kakav Iran.. Samo Turkiye i sultan, trn u oku, ostalima maslo za ramazana..

Opet ponavljam, nađi bolji argument od "kme, kme mrze Tursku, mrze muslimane" ...
Post Reply