Turski sud je nalozio da kurdski klub 'Amedspor' promijeni ime. Sporno je ime Amed, historijsko ime grada Dijarbakir. Fasizam najgore vrste. Izmijenili su imena hiljadama gradova, sela, rijeka, planina...aratet wrote:Lik se provaljuje.Kikibombona wrote:
Naravno da nisu. Kurdi su u 10 puta goroj situaciji. Sve sto se desilo Palestincima, Kurdima se desilo u daleko vecem obimu. Od ubistava, zatvorenika, utamnicenih novinara, intelektualaca, stepena razaranja, etnickog premjestanja, negiranja jezika i kulture itd, itd... sve mozes pomnoziti sa 10...
Palestinci imaju vlast na dijelu teritorije, Kurdi nemaju nigdje. AKP je smijenio i zatvorio skoro sve kurdske nacelnike, parlamentarce itd.
I na kraju, Turci su samo za jedan dan u Dersimu ubili puno vise Kurda nego Izraelci Palestinaca od kada postoji drzava Izrael. A gdje su drugi silni zlocini? Aposlutno se ne moze porediti. Turci su ucinili neuporedivo vise zla.
U Izraelu je arapski sluzbeni jezik, imas gradove sa 100% palestinskom upravom, imas palestinske fudbalske klubove, imas filmove koje snimaju palestinci, imas univerzitete gdje se moze studirati na arapskom jeziku, skole sa arapskim jezikom.
Kurdi to mogu samo sanjati.
Lejla Zana je odgulila 12 godina jer je na kurdskom jeziku porucila da ce se boriti za jednakopravnost kurdskog i turskog naroda.
Potpuni fasizam. Izraelci im nisu ni do koljena. Turci problem zahvataju o korijenu.
Sada je aktuelna prica da Palestinci strajkuju gladju u izraelskim zatvorima. Al Dzazira o tome redovno izvjestava. Zna li iko da Kurdi vec danima strajkuju gladju u turskim zatvorima? Je li Al Dzazira na tu temu ista objavila?




