IRAN

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17576 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Dino34 wrote:Nacija koja već 60-ak godina sije teror po čitavom svijetu i koja iz godine u godinu baca stotine hiljada tona bombi i pri tome je ubila milione nedužnih, pretežno žena, djece i staraca, našla je novu žrtvu.
Kobejagi ne valja ugovor kojeg su potpisali zajedno sa ostalim svjetskim silama. Drugima je dobar, a eto njima nije.
Koja laž i pokušaj obmane naroda širom svijeta. Planovi za napad na iran stoje već dugi niz godina.
Laži i petljanja kako bi se održala ogromna ratna mašinerija zbog koje se iz godine u godinu sve više zadužuju. Moraju se zaduživati jer gotovo da i nema poreza na dobit velikim firmama s kojima sklapaju dilove.
Sad poput šejtana lete od zemlje do zemlje i sklapaju ugovore vrijedne desetine milijardi dolara bez pokrića kako bi im te zemlje pomogle u nakani.

Što se tiče irana, imaju puno pravo da zatvore hormuz.
Neka to bude odgovor na jednostrane sankcije. Ne smiju biti jednostrane. Jednostavno, zatvaranje moreuza su kontra-sankcije americi.
Fino izađu u javnost i kažu da su to sankcije americi dok će ostali evropski i svjetski partneri biti oslobođeni istih.
Pa da vidimo šta će to amerika uraditi.
To je rat kojeg amerika ne može dobiti.
To bi bio rat u kojem moraju slati pješadiju. Desetine hiljada vojnika da brane postojeće, a stotine hiljada za neku aneksiju barem dijela zemlje.
Bio bi to prvi veliki korak ka propasti.
Rusija, kina, indija i ostali jedva čekaju kraj unipolarnog svijeta.
Kikibombona wrote:slobodsrska Amerika
Ala ti lupaš da je to više strašno za čitati.
Ovakvu pricu mozes prosipati sa pripadnicima ravnogorskog pokreta.

Hormuz ne smije biti blokiran. Apsolutno crvena linija. Amerika ce potopiti svaki brod koji se isprijeci. Iranu je bolje da se ponasa odgovorno i ne provocira rat.

A sto se tice pjesadije, makar to nije problem. Kurdi su toliko kivni na Iran da su spremni mobilisati 5 miliona vojnika ako treba, samo neka Amerika podijeli oruzje. Americka podrska iz zraka i sa kopna bi cistila sve ispred sebe. A bgm, na Iran su kivni mnogi Arapi, Azeri i Beludzi. Pjesadija je najmanji problem.

Al' nadamo se da do toga nece doci. Neka se Ali Hamneji povuce sa svojim mulama u Moskvu i miran Iran.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17577 Re: IRAN

Post by CPT »

Kikibombona wrote:
Dino34 wrote:Nacija koja već 60-ak godina sije teror po čitavom svijetu i koja iz godine u godinu baca stotine hiljada tona bombi i pri tome je ubila milione nedužnih, pretežno žena, djece i staraca, našla je novu žrtvu.
Kobejagi ne valja ugovor kojeg su potpisali zajedno sa ostalim svjetskim silama. Drugima je dobar, a eto njima nije.
Koja laž i pokušaj obmane naroda širom svijeta. Planovi za napad na iran stoje već dugi niz godina.
Laži i petljanja kako bi se održala ogromna ratna mašinerija zbog koje se iz godine u godinu sve više zadužuju. Moraju se zaduživati jer gotovo da i nema poreza na dobit velikim firmama s kojima sklapaju dilove.
Sad poput šejtana lete od zemlje do zemlje i sklapaju ugovore vrijedne desetine milijardi dolara bez pokrića kako bi im te zemlje pomogle u nakani.

Što se tiče irana, imaju puno pravo da zatvore hormuz.
Neka to bude odgovor na jednostrane sankcije. Ne smiju biti jednostrane. Jednostavno, zatvaranje moreuza su kontra-sankcije americi.
Fino izađu u javnost i kažu da su to sankcije americi dok će ostali evropski i svjetski partneri biti oslobođeni istih.
Pa da vidimo šta će to amerika uraditi.
To je rat kojeg amerika ne može dobiti.
To bi bio rat u kojem moraju slati pješadiju. Desetine hiljada vojnika da brane postojeće, a stotine hiljada za neku aneksiju barem dijela zemlje.
Bio bi to prvi veliki korak ka propasti.
Rusija, kina, indija i ostali jedva čekaju kraj unipolarnog svijeta.
Kikibombona wrote:slobodsrska Amerika
Ala ti lupaš da je to više strašno za čitati.
Ovakvu pricu mozes prosipati sa pripadnicima ravnogorskog pokreta.

Hormuz ne smije biti blokiran. Apsolutno crvena linija. Amerika ce potopiti svaki brod koji se isprijeci. Iranu je bolje da se ponasa odgovorno i ne provocira rat.

A sto se tice pjesadije, makar to nije problem. Kurdi su toliko kivni na Iran da su spremni mobilisati 5 miliona vojnika ako treba, samo neka Amerika podijeli oruzje. Americka podrska iz zraka i sa kopna bi cistila sve ispred sebe. A bgm, na Iran su kivni mnogi Arapi, Azeri i Beludzi. Pjesadija je najmanji problem.

Al' nadamo se da do toga nece doci. Neka se Ali Hamneji povuce sa svojim mulama u Moskvu i miran Iran.
Samo sto nisu... Eto Iran samo ceka sta ce intelektualne gromade kao sto su Bolton&Trump&Pence&Co reci. Cuj, Iran provocira rat :-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17578 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

CPT wrote:Samo sto nisu... Eto Iran samo ceka sta ce intelektualne gromade kao sto su Bolton&Trump&Pence&Co reci. Cuj, Iran provocira rat :-)
Naravno da provocira. Naoruzava siitske paravojne formacije u Iraku, Libanu, Siriji, Palestini, Jemenu i Afganistanu. Cijela teroristicka mreza. I sve te skupine skandiraju smrt Americi i Izraelu. Sta trebaju Amerikanci, zmirti na sve ovo?

Nemojte biti licemjeri.

Sta bi bilo da Srbija naoruzava anti-americke paravojne formacije na Balkanu. Pa zgromila bi ih Amerika.

A Srbi su plaho odusevljeni Iranom i najvecim teroristom na svijetu, liderom Iranske revoluconarne garde
Kikibombona wrote:Ruski Sputnjik glorificira teroristu Kasima Sulejmanija

Amerika za njega nema lek: Neuhvatljivi general — arhitekta Bliskog istoka

Image

https://rs-lat.sputniknews.com/analize/ ... sulejmani/

Sulejmanija glorificira Kurir, pa saberite dva i dva :lol:

ŽIVI MUČENIK PROTIV ISIL: General Sulejmani, šef tajnih iranskih operacija, viđen u Bagdadu!

https://www.kurir.rs/planeta/1448447/zi ... -u-bagdadu

Telegraf glorificira Sulejmanija :lol:

SAMO ON MOŽE DA SRUŠI ISLAMSKU DRŽAVU: Ovaj čovek ČITAVOM SVETU uteruje strah u kosti. Evo i zašto! (FOTO) (VIDEO)

http://www.telegraf.rs/vesti/1853221-sa ... foto-video

NAJOPASNIJI RATNIK BLISKOG ISTOKA "Mesija" kog Amerikanci mrze ali će morati da sarađuju

https://www.blic.rs/vesti/svet/najopasn ... da/6hyc1p7

Novi srpski Milos Kobilic - Kasim Sulejmani :lol: :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17579 Re: IRAN

Post by CPT »

Ko o cemu, Izrael & SAD o naoruzavanju paravojnih formacija :lol: :lol: :lol: I to u Iraku, Libanu, Siriji, ... :shock:
Cuj, u svojoj drzavi skandiraju nesto. Mozes mislit? Sta bi tek bilo da bombarduju ili okupiraju 50% SAD ili da sravna Texas za zemljom .
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17580 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

CPT wrote:Ko o cemu, Izrael & SAD o naoruzavanju paravojnih formacija :lol: :lol: :lol: I to u Iraku, Libanu, Siriji, ... :shock:
Cuj, u svojoj drzavi skandiraju nesto. Mozes mislit? Sta bi tek bilo da bombarduju ili okupiraju 50% SAD ili da sravna Texas za zemljom .
Istu pricu su furali Srbi pa dobili po usima. Zapravo, Iran je daleko bezobrazniji i jos vise prkosi i provocira. A vidim Srbi bacaju drkicu na teroristu Kasima Sulejmanija, prave od njega novog Aleksandra Makedonskog.

Ali Hamnei ce zavrsiti kao Milosevic.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17581 Re: IRAN

Post by salik79 »

Kikibombona wrote:
CPT wrote:Samo sto nisu... Eto Iran samo ceka sta ce intelektualne gromade kao sto su Bolton&Trump&Pence&Co reci. Cuj, Iran provocira rat :-)
Naravno da provocira. Naoruzava siitske paravojne formacije u Iraku, Libanu, Siriji, Palestini, Jemenu i Afganistanu. Cijela teroristicka mreza. I sve te skupine skandiraju smrt Americi i Izraelu. Sta trebaju Amerikanci, zmirti na sve ovo?

Nemojte biti licemjeri.

Sta bi bilo da Srbija naoruzava anti-americke paravojne formacije na Balkanu. Pa zgromila bi ih Amerika.

A Srbi su plaho odusevljeni Iranom i najvecim teroristom na svijetu, liderom Iranske revoluconarne garde
Kikibombona wrote:Ruski Sputnjik glorificira teroristu Kasima Sulejmanija

Amerika za njega nema lek: Neuhvatljivi general — arhitekta Bliskog istoka

Image

https://rs-lat.sputniknews.com/analize/ ... sulejmani/

Sulejmanija glorificira Kurir, pa saberite dva i dva :lol:

ŽIVI MUČENIK PROTIV ISIL: General Sulejmani, šef tajnih iranskih operacija, viđen u Bagdadu!

https://www.kurir.rs/planeta/1448447/zi ... -u-bagdadu

Telegraf glorificira Sulejmanija :lol:

SAMO ON MOŽE DA SRUŠI ISLAMSKU DRŽAVU: Ovaj čovek ČITAVOM SVETU uteruje strah u kosti. Evo i zašto! (FOTO) (VIDEO)

http://www.telegraf.rs/vesti/1853221-sa ... foto-video

NAJOPASNIJI RATNIK BLISKOG ISTOKA "Mesija" kog Amerikanci mrze ali će morati da sarađuju

https://www.blic.rs/vesti/svet/najopasn ... da/6hyc1p7

Novi srpski Milos Kobilic - Kasim Sulejmani :lol: :lol:

Zaboravio si i ove teroriste, sto li?
"We asked for weapons and Iran was the first country to provide us with weapons and ammunition," Barzani said.
https://www.dailystar.com.lb/News/Middl ... z3EnzCuTfp
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17582 Re: IRAN

Post by salik79 »

CPT wrote:Ko o cemu, Izrael & SAD o naoruzavanju paravojnih formacija :lol: :lol: :lol: I to u Iraku, Libanu, Siriji, ... :shock:
Cuj, u svojoj drzavi skandiraju nesto. Mozes mislit? Sta bi tek bilo da bombarduju ili okupiraju 50% SAD ili da sravna Texas za zemljom .
Sta bi tek bilo da im Iran orkestriranim pucem svrgne demokratski izabranog predsjednika i dovede tiranina na vlast, koji ce ih tlaciti sljedecih 26 godina?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17583 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
CPT wrote:Ko o cemu, Izrael & SAD o naoruzavanju paravojnih formacija :lol: :lol: :lol: I to u Iraku, Libanu, Siriji, ... :shock:
Cuj, u svojoj drzavi skandiraju nesto. Mozes mislit? Sta bi tek bilo da bombarduju ili okupiraju 50% SAD ili da sravna Texas za zemljom .
Sta bi tek bilo da im Iran orkestriranim pucem svrgne demokratski izabranog predsjednika i dovede tiranina na vlast, koji ce ih tlaciti sljedecih 26 godina?
Da moze sigurno nebi, sto se tice tiranina i diktatora srecom asad porodica pukom srecom je u liniji predsjednika - ono narod glasa li glasa :D , a u Iranu isto tako mozes da glasas za predsjednika ako ga je vrhovni vodja strihirao :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17584 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

salik79 wrote:
CPT wrote:Ko o cemu, Izrael & SAD o naoruzavanju paravojnih formacija :lol: :lol: :lol: I to u Iraku, Libanu, Siriji, ... :shock:
Cuj, u svojoj drzavi skandiraju nesto. Mozes mislit? Sta bi tek bilo da bombarduju ili okupiraju 50% SAD ili da sravna Texas za zemljom .
Sta bi tek bilo da im Iran orkestriranim pucem svrgne demokratski izabranog predsjednika i dovede tiranina na vlast, koji ce ih tlaciti sljedecih 26 godina?
Ma ista je prica Srbima. Borili se u svojoj zemlji protiv UCK terorista, Amerika izvrsila agresiju.

Nije cudo da Iran ne priznaje Kosovo i da Srbi slave Kasima Sulejmanija.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17585 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
CPT wrote:Ko o cemu, Izrael & SAD o naoruzavanju paravojnih formacija :lol: :lol: :lol: I to u Iraku, Libanu, Siriji, ... :shock:
Cuj, u svojoj drzavi skandiraju nesto. Mozes mislit? Sta bi tek bilo da bombarduju ili okupiraju 50% SAD ili da sravna Texas za zemljom .
Sta bi tek bilo da im Iran orkestriranim pucem svrgne demokratski izabranog predsjednika i dovede tiranina na vlast, koji ce ih tlaciti sljedecih 26 godina?
Da moze sigurno nebi, sto se tice tiranina i diktatora srecom asad porodica pukom srecom je u liniji predsjednika - ono narod glasa li glasa :D , a u Iranu isto tako mozes da glasas za predsjednika ako ga je vrhovni vodja strihirao :D
Jesu li kome doveli nekog diktatora pucem na vlast?

I kod nas sto ti CIK odobri taj ti smije biti predsjednik. Ne znam kako se to zove u Americi, ali znam da Carter veli da su oligarhija i da bez ogromnog kapitala, koji te gura, nema sanse da budes predsjednik.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17586 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
Jesu li kome doveli nekog diktatora pucem na vlast?

I kod nas sto ti CIK odobri taj ti smije biti predsjednik. Ne znam kako se to zove u Americi, ali znam da Carter veli da su oligarhija i da bez ogromnog kapitala, koji te gura, nema sanse da budes predsjednik.
Pa evo u Jemenu legalnu vlast napadaju Huti koje finansira Iran :) A porediti CIK koji provjerava striktno dali je kandidat naprimjer u krivicnom procesu i volju jednog vrhovnog vodje nije isto :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17587 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Naravno, na strani Irana je pravedni Informer :lol:

IRAN DAO ULTIMATUM ZAPADU: Imate 60 dana ILI POČINJENO OBOGAĆIVANJE URANIJUMA!

Pogledajte na cetnickom MCM forumu, sa kojeg sam ekspresno banovan nakon 2-3 komentara, kolektivno svrsavanje na Iran, Hezbolah i druge siitske teroristicke organizacije pod komandom Teherana.
User avatar
Point.
Posts: 33475
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#17588 Re: IRAN

Post by Point. »

Ne volim ovaj režim u Iranu al brate ovdje Amerikanci mnogo seru i traže izgovor da ulete u Iran, kao što su tražili sitnice da ošnu po Bagdadu. Ne može orangetang Trump biti jedini u pravu i da ne odgovara trenutni sporazum a Obami, Evropi i Irancima valja. Ko je lud ovdje? Ovo je noćna mora, da čovjek mora birati stranu izmedju nazadnih ajatola i majmuma i idiota Trump.
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#17589 Re: IRAN

Post by basar »

A koje paravojne terorističke organizacije?

Libanonci koji žive u svojoj zemlji, na svome?
Sirijci koji žive u svojoj zemlji, na svome?
Jemenci koji žive u svojoj zemlji na svome?
Bahreinci koji žive u svojoj zemlji na svome?
Iranci koji žive u svojoj zemlji na svome?

Dajte nam definiciju terorizma napokon?!

Da li su to muslimanski narodi koji žive u svojoj zemlji, imaju svoju vjeru, tradiciju i kulturu i ne žele stranog okupatora?
Da li su to teroristi?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#17590 Re: IRAN

Post by bunk »

U osnovi a pogotovu nakon Patriotskog zakona ko god nema ispravnu frizuru moze biti proglasen istim :mrgreen:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17591 Re: IRAN

Post by славянин »

Point. wrote:Ne volim ovaj režim u Iranu al brate ovdje Amerikanci mnogo seru i traže izgovor da ulete u Iran, kao što su tražili sitnice da ošnu po Bagdadu. Ne može orangetang Trump biti jedini u pravu i da ne odgovara trenutni sporazum a Obami, Evropi i Irancima valja. Ko je lud ovdje? Ovo je noćna mora, da čovjek mora birati stranu izmedju nazadnih ajatola i majmuma i idiota Trump.
Mislim da je dogovor prije svega povucen zbog Iranskog djelovanja u Jemenu i Siriji + Trumpova administracija je naklonjena mnogo vise Izraelu nego Obamina.

Inace Iran je u cudnoj poziciji, jer eu zemlje govore drzite se sporazuma ali uredno sprovode sankcije jos kazu irancima ako se povucete onda slijede velike sankcije od nas.Ne znam kako je Trump to sve isposlovao :D
User avatar
Point.
Posts: 33475
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#17592 Re: IRAN

Post by Point. »

славянин wrote:
Point. wrote:Ne volim ovaj režim u Iranu al brate ovdje Amerikanci mnogo seru i traže izgovor da ulete u Iran, kao što su tražili sitnice da ošnu po Bagdadu. Ne može orangetang Trump biti jedini u pravu i da ne odgovara trenutni sporazum a Obami, Evropi i Irancima valja. Ko je lud ovdje? Ovo je noćna mora, da čovjek mora birati stranu izmedju nazadnih ajatola i majmuma i idiota Trump.
Mislim da je dogovor prije svega povucen zbog Iranskog djelovanja u Jemenu i Siriji + Trumpova administracija je naklonjena mnogo vise Izraelu nego Obamina.

Inace Iran je u cudnoj poziciji, jer eu zemlje govore drzite se sporazuma ali uredno sprovode sankcije jos kazu irancima ako se povucete onda slijede velike sankcije od nas.Ne znam kako je Trump to sve isposlovao :D
Koliko sam čitao, Trump ponavlja kako sporazum nije dobar za Ameriku, nisam vidio da je spominjao Jemen i Siriju. Ovdje hinje iz Izraela imaju umiješane prste, to je sigurno.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17593 Re: IRAN

Post by славянин »

Point. wrote:

Koliko sam čitao, Trump ponavlja kako sporazum nije dobar za Ameriku, nisam vidio da je spominjao Jemen i Siriju. Ovdje hinje iz Izraela imaju umiješane prste, to je sigurno.
Pa naravno da nije dobar za Ameriku jer nije dobar za Izrael i Saudijce koji su im saveznici :-D
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17594 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Kikibombona wrote: Ovakvu pricu mozes prosipati sa pripadnicima ravnogorskog pokreta.
Mnoge optužuješ za neke "srpske metode" a već godinama guraš originalnu četničku priču i podržavaš separatiste u svakoj mogućoj zemlji.
Tzv. sirija; tzv. irak; tzv. iran. Zvuči poznato?
To je priča jednaka velikosrpskoj o tzv. bosni.
Sanjaš srpski san nekih izmišljenih država iliti frankenštajn države zvane kurdistan koje nije bilo i boli te briga za posljedice eventualnog nastanka iste.
Poput velikosrba podržavaš akcije nastale na mitovima i lažima.
Tvoja podrška zanemarivim manjinama kojima su garantovana sva prava u recimo iranu jednaka je srpskoj priči "gdje je srpski grob, tu je srpska zemlja"

Podrška američkoj ekonomskoj i eventualnoj vojnoj agresiji na iran gora je od srpske podrške radovanu karadžiću.
Iran čini zločine = srpsku decu bacaju lavovima.
Iran ima potpuno pravo da na američke sankcije odgovori svojim paketom sankcija americi.
Jedan dio bi trebao biti zatvaranje hormuza za sve brodove koji idu za ameriku ili izrael.
i opet, to je daleko humanije i manje opsežno od američkih sankcija.
Pa da vidimo kako će proći.
Eto, neka izvole i napadnu.
Ovaj drugi dio o naoružavanju nekih grupica koji je plod tvoje bujne mašte uopšte ne treba komentarisati.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17595 Re: IRAN

Post by славянин »

Dino34 wrote:
Kikibombona wrote: Ovakvu pricu mozes prosipati sa pripadnicima ravnogorskog pokreta.
Mnoge optužuješ za neke "srpske metode" a već godinama guraš originalnu četničku priču i podržavaš separatiste u svakoj mogućoj zemlji.
Tzv. sirija; tzv. irak; tzv. iran. Zvuči poznato?
To je priča jednaka velikosrpskoj o tzv. bosni.
Sanjaš srpski san nekih izmišljenih država iliti frankenštajn države zvane kurdistan koje nije bilo i boli te briga za posljedice eventualnog nastanka iste.
Poput velikosrba podržavaš akcije nastale na mitovima i lažima.
Tvoja podrška zanemarivim manjinama kojima su garantovana sva prava u recimo iranu jednaka je srpskoj priči "gdje je srpski grob, tu je srpska zemlja"

Podrška američkoj ekonomskoj i eventualnoj vojnoj agresiji na iran gora je od srpske podrške radovanu karadžiću.
Iran čini zločine = srpsku decu bacaju lavovima.
Iran ima potpuno pravo da na američke sankcije odgovori svojim paketom sankcija americi.
Jedan dio bi trebao biti zatvaranje hormuza za sve brodove koji idu za ameriku ili izrael.
i opet, to je daleko humanije i manje opsežno od američkih sankcija.
Pa da vidimo kako će proći.
Eto, neka izvole i napadnu.
Ovaj drugi dio o naoružavanju nekih grupica koji je plod tvoje bujne mašte uopšte ne treba komentarisati.
A kakav si ti sa kosovom ? Jeli ono frankenstajn drzava ili ? Eto ni Palestinci nemaju drzavu - jeli ni oni kao kurdi nemaju pravo ?

Svako ima pravo da trguje sa kime zeli, jednostavno Amerika kaze trgujte ili sa nama ili sa njima jelde ?
Blokada hormuza je vojna operacija i opet ako prizeljkujes istu samo posle nemoj da kukas o ugnjetavanju i krstasima :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17596 Re: IRAN

Post by salik79 »

Kikibombona wrote:
salik79 wrote:
CPT wrote:Ko o cemu, Izrael & SAD o naoruzavanju paravojnih formacija :lol: :lol: :lol: I to u Iraku, Libanu, Siriji, ... :shock:
Cuj, u svojoj drzavi skandiraju nesto. Mozes mislit? Sta bi tek bilo da bombarduju ili okupiraju 50% SAD ili da sravna Texas za zemljom .
Sta bi tek bilo da im Iran orkestriranim pucem svrgne demokratski izabranog predsjednika i dovede tiranina na vlast, koji ce ih tlaciti sljedecih 26 godina?
Ma ista je prica Srbima. Borili se u svojoj zemlji protiv UCK terorista, Amerika izvrsila agresiju.

Nije cudo da Iran ne priznaje Kosovo i da Srbi slave Kasima Sulejmanija.
Aha, potpuno ista, vidim ja na nesto me podsjeca. I Wesley Clark slavi hadzi Kasim agu:



Hvali ga cak i njegov najljuci neprijatelj, general Stanley McChrystal:
https://foreignpolicy.com/gt-essay/iran ... suleimani/

Da citiram sta je odgovorio Hughu Hewittu, na pitanja o njemu:
HH: General McChrystal, as I read this, I thought to myself about some of the people who are going to be reading it in Iran, your opponents in the Quds Forces. Are they as capable as our task force people are? Do you think the Iranians have this kind of adaptability that you’re talking about?

SM: I think that they do. They’re not as capable as we are in some of the technical systems. They’re not probably as well-trained in some of the small teams. But they have this extraordinary advantage of proximity. And I don’t mean physical proximity, I mean cultural proximity. They put people inside Iraq. They put people inside Syria. They allow their force to get close enough to have a really good feel for it. Of course, the leader, Soleimani, he’s around the battlefield, and he’s become an iconic, heroic figure, because he’s there and engaged.

HH: He’s near Mosul, right? I mean, he’s been up on the front lines of Mosul.

SM: He absolutely has, and that kind of very focused leadership resonates in the region, and it really resonates everywhere. So in reality, they are a very worthy foe.
Uglavnom, zakljucak:
Image
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17597 Re: IRAN

Post by славянин »

Znaci po tebi Amerikanci hvale Irance dok se bore protiv onih koje su Amerikanci stvorili i kojim upravljaju :D :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17598 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
Jesu li kome doveli nekog diktatora pucem na vlast?

I kod nas sto ti CIK odobri taj ti smije biti predsjednik. Ne znam kako se to zove u Americi, ali znam da Carter veli da su oligarhija i da bez ogromnog kapitala, koji te gura, nema sanse da budes predsjednik.
Pa evo u Jemenu legalnu vlast napadaju Huti koje finansira Iran :) A porediti CIK koji provjerava striktno dali je kandidat naprimjer u krivicnom procesu i volju jednog vrhovnog vodje nije isto :lol:
Koju "legalnu vlast"?! Bila prijelazna vlada koja se raspala. U Jemenu Huti ratuju protiv Al-Kaide podrzane vehabitskom alijansom i saveznicima. Najveca humanitarna katastrofa, ali slabo ko o tome prica u msm.

Ko postavlja CIK? Sve se to provjerava i u Iranu, a Vrhovni Lider odobrava/potpisuje.

A Amerika? :oops:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17599 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
Koju "legalnu vlast"?! Bila prijelazna vlada koja se raspala. U Jemenu Huti ratuju protiv Al-Kaide podrzane vehabitskom alijansom i saveznicima. Najveca humanitarna katastrofa, ali slabo ko o tome prica u msm.
Gdje su "prijelazili" ? Legalnu vlast (jer pricas o "legalizmu" i ne mijesanju irana) koju su huti napali znas ti o kojoj ja pricam a raspala se kada su je huti napali :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17600 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:

Ko postavlja CIK? Sve se to provjerava i u Iranu, a Vrhovni Lider odobrava/potpisuje.

A Amerika? :oops:
:lol: A jel shvatas da CIK nema "sopstvenu" volju nego samo provjerava jeli kandidat ispunio uslove za politicku funkciju - dok vrhovni vodja moze da kaze... ne moze ovaj za predsjednika :lol:
Post Reply