Ovakvu pricu mozes prosipati sa pripadnicima ravnogorskog pokreta.Dino34 wrote:Nacija koja već 60-ak godina sije teror po čitavom svijetu i koja iz godine u godinu baca stotine hiljada tona bombi i pri tome je ubila milione nedužnih, pretežno žena, djece i staraca, našla je novu žrtvu.
Kobejagi ne valja ugovor kojeg su potpisali zajedno sa ostalim svjetskim silama. Drugima je dobar, a eto njima nije.
Koja laž i pokušaj obmane naroda širom svijeta. Planovi za napad na iran stoje već dugi niz godina.
Laži i petljanja kako bi se održala ogromna ratna mašinerija zbog koje se iz godine u godinu sve više zadužuju. Moraju se zaduživati jer gotovo da i nema poreza na dobit velikim firmama s kojima sklapaju dilove.
Sad poput šejtana lete od zemlje do zemlje i sklapaju ugovore vrijedne desetine milijardi dolara bez pokrića kako bi im te zemlje pomogle u nakani.
Što se tiče irana, imaju puno pravo da zatvore hormuz.
Neka to bude odgovor na jednostrane sankcije. Ne smiju biti jednostrane. Jednostavno, zatvaranje moreuza su kontra-sankcije americi.
Fino izađu u javnost i kažu da su to sankcije americi dok će ostali evropski i svjetski partneri biti oslobođeni istih.
Pa da vidimo šta će to amerika uraditi.
To je rat kojeg amerika ne može dobiti.
To bi bio rat u kojem moraju slati pješadiju. Desetine hiljada vojnika da brane postojeće, a stotine hiljada za neku aneksiju barem dijela zemlje.
Bio bi to prvi veliki korak ka propasti.
Rusija, kina, indija i ostali jedva čekaju kraj unipolarnog svijeta.
Ala ti lupaš da je to više strašno za čitati.Kikibombona wrote:slobodsrska Amerika
Hormuz ne smije biti blokiran. Apsolutno crvena linija. Amerika ce potopiti svaki brod koji se isprijeci. Iranu je bolje da se ponasa odgovorno i ne provocira rat.
A sto se tice pjesadije, makar to nije problem. Kurdi su toliko kivni na Iran da su spremni mobilisati 5 miliona vojnika ako treba, samo neka Amerika podijeli oruzje. Americka podrska iz zraka i sa kopna bi cistila sve ispred sebe. A bgm, na Iran su kivni mnogi Arapi, Azeri i Beludzi. Pjesadija je najmanji problem.
Al' nadamo se da do toga nece doci. Neka se Ali Hamneji povuce sa svojim mulama u Moskvu i miran Iran.


