Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#17576 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema na čemu.
- ElRe
- Posts: 16918
- Joined: 12/12/2011 11:28
#17577 Re: Pitamo Mehanicare ?
Veceras u intervalu 19:10 do 20:20 na parkingu uz ulicu Kotromanićeva (br 4) na P308 mi slomili leptir staklo i oštrim predmetom oštetili okvir vrata. Šta prvo raditi, limat da sanira oštećenje vrata ili postavljanje leptir stakla?
- Koshpa
- Posts: 4931
- Joined: 20/05/2007 19:59
- Location: Sarajevo
#17578 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mehnicari/Majstori moji dobri, vezano za moj problem izgleda je mjenjac u pitanju, gdje bi po vasoj preporuci trebao uraditi popravku mjenjaca, s tim da bi ja odnjeo/donjeo mjenjac.
Hvala
Hvala
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#17579 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pandza Kiseljak mozda?Koshpa wrote:Mehnicari/Majstori moji dobri, vezano za moj problem izgleda je mjenjac u pitanju, gdje bi po vasoj preporuci trebao uraditi popravku mjenjaca, s tim da bi ja odnjeo/donjeo mjenjac.
Hvala
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#17580 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne smijes. Ima 10-ak godina da treniraju disciplinu da na putnickom autu uvijek moras imati zadnja sjedala. Ljudi putnickim kombijima vadili sjedala i bacali komercijalne tureshheff wrote:Posto nema odgovarajuce teme, a da ne otvaram novu, pitanje. Trebam prevesti neki namjestaj ne puno tezak ali glomazniji (duza relacija unutar BiH) smijem li izvaditi zadnja sjedista da imam dovoljno prostora. Auto je normalno putnicko M1 (4+1)?
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#17581 Re: Pitamo Mehanicare ?
Žasto ne možeš svoje stvari voziti u svom autu?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#17582 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozes voziti stvari, ali ne smijes vaditi sjedala, bar ne sva, npr na kombiju mora biti bar jedan od dva reda...hladan.preminger wrote:Žasto ne možeš svoje stvari voziti u svom autu?
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#17584 Re: Pitamo Mehanicare ?
tempuser wrote:Mozes voziti stvari, ali ne smijes vaditi sjedala, bar ne sva, npr na kombiju mora biti bar jedan od dva reda...hladan.preminger wrote:Žasto ne možeš svoje stvari voziti u svom autu?
Hvala
-
MAN-lion's coach
- Posts: 3323
- Joined: 16/01/2010 02:45
#17585 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hoće li biti ikakve posebne razlike ako umjesto 95ice sada kad je hladnije budem sipala 98icu, a na poklopcu piše min 91 oktan?
Razlike osim po buđelaru?
Razlike osim po buđelaru?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17586 Re: Pitamo Mehanicare ?
nece biti nikakve razlike,prvo sto je karburator,drugo sto je slab svakako i trece nije moderni turbo motor ili motor sa viskokm kompresijom ,tako da sipaj 95 i cuvaj pareMAN-lion's coach wrote:Hoće li biti ikakve posebne razlike ako umjesto 95ice sada kad je hladnije budem sipala 98icu, a na poklopcu piše min 91 oktan?
Razlike osim po buđelaru?
-
sale07
- Posts: 1378
- Joined: 18/05/2018 12:28
#17587 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam je li prava tema al eto da pitam.
Interesuje me da li negdje ima web shop sa cijena rezervnih dijelova, jer ime interesuju okvirno cijene.
Planiram kupovati auto, pa kontam prije nego sto odlucim za neko auto da bacim oko kakve su otprilike cijene, tip set kvacila, amortizeri, diskovi i sl.
Interesuje me da li negdje ima web shop sa cijena rezervnih dijelova, jer ime interesuju okvirno cijene.
Planiram kupovati auto, pa kontam prije nego sto odlucim za neko auto da bacim oko kakve su otprilike cijene, tip set kvacila, amortizeri, diskovi i sl.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17588 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima u americi i japanu sigurno 
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17589 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odaberi 2-3 favorita i otiđi npr. u Motorex i zamoli da ti daju cijene setova za mali i veliki servis, kocnice, kvacilo...sale07 wrote:Ne znam je li prava tema al eto da pitam.
Interesuje me da li negdje ima web shop sa cijena rezervnih dijelova, jer ime interesuju okvirno cijene.
Planiram kupovati auto, pa kontam prije nego sto odlucim za neko auto da bacim oko kakve su otprilike cijene, tip set kvacila, amortizeri, diskovi i sl.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17590 Re: Pitamo Mehanicare ?
tu je sve duplo skuplje...neki dan stabilizator za nekog japanera 56 maraka(japan auto 27 maraka) bilo mi se mrsko vozati do vogosce...drug_profi wrote:u Motorex
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#17591 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jap Auto ima novu prodavnicu u Novom Sa ( nije bas nova ima skoro 2 godine )bitanga_sa_otesa wrote:tu je sve duplo skuplje...neki dan stabilizator za nekog japanera 56 maraka(japan auto 27 maraka) bilo mi se mrsko vozati do vogosce...drug_profi wrote:u Motorex
Marka Marulica 2c
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17592 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja trazio Exedy set kvcacila za kiu i za neku hondu drugu,nema
,samo japanparts neka 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17593 Re: Pitamo Mehanicare ?
znam da ima,do nje mi je jos gore doci i veca guzva...nemam ja vremena ni volje da trosim 2 sata u vozanje po guzvi radi stabilizatora...bilic wrote: Jap Auto ima novu prodavnicu u Novom Sa ( nije bas nova ima skoro 2 godine )
Marka Marulica 2c
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17594 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je tesko smece onako samo kad ga vidis ili rukom opipasamar1994 wrote:samo japanparts neka
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17595 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:to je tesko smece onako samo kad ga vidis ili rukom opipasamar1994 wrote:samo japanparts neka
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17596 Re: Pitamo Mehanicare ?
zbog ove recenice bi se najradje odselio odavde...amar1994 wrote:skupi niko ne trazi
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17597 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas da je duplo, nije. Malo nesto jeste, nesto nije, nesto je tu u pet deka.bitanga_sa_otesa wrote:tu je sve duplo skuplje...neki dan stabilizator za nekog japanera 56 maraka(japan auto 27 maraka) bilo mi se mrsko vozati do vogosce...drug_profi wrote:u Motorex
Nece on ici da pazari nego ce da vidi odnos cijena redovnih servisa za par modela.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17598 Re: Pitamo Mehanicare ?
vidim da bolje znas od mene koji godinama svakodnevno kupujem dijelove za razne tipove autadrug_profi wrote:
Bas da je duplo, nije. Malo nesto jeste, nesto nije, nesto je tu u pet deka.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17599 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hajd kad hoces da izvrces sta sam i zbog cega rekao ...bitanga_sa_otesa wrote:vidim da bolje znas od mene koji godinama svakodnevno kupujem dijelove za razne tipove autadrug_profi wrote:
Bas da je duplo, nije. Malo nesto jeste, nesto nije, nesto je tu u pet deka.
Eto troduplo je skuplje. Kod njih litar ulja 20 maraka.
jel dobro sad?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17600 Re: Pitamo Mehanicare ?
ti izvrcesdrug_profi wrote:
Hajd kad hoces da izvrces sta sam i zbog cega rekao ...
Eto troduplo je skuplje. Kod njih litar ulja 20 maraka.
jel dobro sad?
napisao sam ti cijene stabilizatora par postova ranije.nedavno za nekog forda nema pumpe goriva ,u prodavnici u kojoj kupujem moram cekat 2 dana 215 maraka,u motorexu ima 420 maraka,vlasnik kupio,sta ce ,treba mu auto....
ja nemam razlog da lazem ,pisem istinu kako jeste...u iks slucajeva je bio isti scenario...
