Republika Turska

Post Reply
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17576 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Image
Rezultati ponovljenih izbora 01.11.2015.
AKP 23 miliona 681 hiljada (49%)
MHP 5 miliona 694 hiljade
UKUPNO 29 miliona 375 hiljada
Referendum opcija za
UKUPNO 25 miliona 157 hiljada ( 51.4%)
sto je za 4 miliona 218 hiljada manje od prostog zbira glasova MHP+AKP
Naravno, to ne znaci da su ta 4 miliona i 218 hilajda glasova manje u sto postotnom procenentu glasovi nezadovoljnika iz MHP-a, jer je po svemu sudeci jedan dio AKP-ovih biraca glasao PROTIV, ali je vecina od ovih 4 miliona i 218 hiljada glasaca MHP-a-glasaca koji se nisu pomirili sa naglim zao+kretom Bahcelijeve politike i retorike spram Vlade i samog Erdogana. Imajuci u vidu da je jedan dio glasova za EVET dosao sa jugoistoka (oko 300 hiljada-vecinom spornih glasova) iz opstina u kojima su uhapseni HDP-BDPovi nacelnici i imenovan vladin upravitelj, te da su promjene podrzale odredene manje stranke (medu kojima je kao i medu MHP-om doslo do ostrih podjela) jasno je da je MHP najveci gubitnik ovog referenduma. Veliki broj, do juce visokih zvanicnika MHP-a je u pred-referendumskoj kampanji podnio ostovaku ili iskljucen iz stranke zbog protivljenja zvanicnoj partijskoj liniji. Nakon Referenduma taj trend se nastavlja-niz lokalnih, manjih i vecih duznosnika napusta brod koji tone. O kakvoj katastrofi i raskoraku izmedu Bahcelija i ljudi koje je oko sebe okupio i dojucerasnjih MHP-ovih glasaca je rijec pokazuju i rezultati iz pojedinacnih gradova i opstina
ANKARA 2015.
Image
Referendum 2017.
Image
Identican rezultat AKP 2015 i opcije ZA 2017.
ADANA 2015.
Image
ADANA REFERENDUM 2017.
Image
OSMANIJE (RODNO MJESTO BAHCELIJA) 2015.
Image
OSMANIJE REFERENDUM 2017.
Image
Prosti zbir AKP+MHP iz 2015 daje 81.4%
ISTANBUL 2015.
Image
ISTANBUL REFERENDUM 2017.
Image
isti slucaj kao sa Ankarom-identican rezultat AKP-a 2015 i opcije ZA 2017.
Iz pojedinacnih rezultata, kao i rezulatata na nivou Turske (zanemarujuci 2.5 miliona spornih glasova) jasno je da se velika vecina MHP glasaca povela za nezadovoljnicima-medu kojima je najistaknutija Meral Aksener. Ukoliko bi se navedeni slozili i formirali stranku jasno je da MHP-predvoden Bahcelijem ne bi mogao racunati na parlamentarne mandate. Bahcelija je na fotelji predsjednika MHP-a odrzao drzavni represivni aparat ljeta 2016. Pitanje je bi li i nezadovoljnici s novom partijom mogli uci u parlament, sto bi opet koristilo AKP-u. Tu je naravno i novi nacin formiranja i racunanja izbornih jedinica o kojem se mnogo govori, a cije cemo djelovanje imati priliku svjedociti u praksi kad za to dode vrijeme.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17577 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Vizionar 1985 wrote:
cyprus wrote:Pa Putinofilija je ista bolest kao i ovo sa Erdoganom... Između Putina i Erdogana i ima neke razlike (Putin je racionalniji), ali između njihovih idolopoklonika baš i nema...
Kako je racionalniji kada ima omladinski pokret koji je isti ko Nacisticki omladinski pokret.
Ljude napada taj pokret i bije ih, utjeriva im strah itd.

Ne mogu se ljudi na protest okupit u Rusiji od tog pokreta i policije i vojske.
Ni zbog cega se na protes ne mogu okupit.

Joj Putin racionalnij. Spijun i ubica racionalniji, Kgb-ovac racionalniji.
I Staljin ti je bio spijun i ubica ko i Putin.
Joj... Trebam li ovdje tumačiti osnovne pojmove iz rječnika? Putinov režim je u nekim segmentima i rigidniji nego Erdoganov, ne sporim to... Ali Putin za razliku od Erdogana ne vuče autodestruktivne poteze... Na to sam ciljao sa "racionalniji"...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28449
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17578 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:

Pa i Bošnjaci žive i rade u RS-u, pa? A znamo kroz kakvu torturu prolaze.

Mislim, toliko o vjerskoj toleranciji u Erdoganistanu, nađi malo bolji argument..
Pa 8 deset hiljada Armenaca zivi i radi u Turskoj. Ja ne znam za ni jednog Turcina da bas zivi i radi u Armeniji skoro. Znam da je bilo par pokusaju Turskih investitora da investiraju u Armeniju ali kako znam otjerali ih.

Da jedan dokaz da torturu Turci masovnu rade na stotinama hiljada Grka, Armenaca, Rusa itd. koji zive i rade u Turskoj.

Jbt poredi jednu Klerikalnu maltene tvorevinu, sovinisticku, nacionalisticku i fasisticku tvorevinu gdje se prava svih krse masovno sa Turskom koja nije Klerikalna, gdje nema po institucijama masovno Krsnih Slava i slicnoga Klerikalizma.

Sto vam Iran po tome ne smeta nimalo. I tamo se vrse torture nad manjinama, i jos klerikalna drzava.
I Rusija sto van ne smeta, isto ko i u RS-u i Iranu i u Rusiji se radi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28449
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17579 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

cyprus wrote: Joj... Trebam li ovdje tumačiti osnovne pojmove iz rječnika? Putinov režim je u nekim segmentima i rigidniji nego Erdoganov, ne sporim to... Ali Putin za razliku od Erdogana ne vuče autodestruktivne poteze... Na to sam ciljao sa "racionalniji"...
Kako ne vuce. Sta ce Rusi u Siriji i ratu dole, i kod Kurda isto tako. Rat zeli i radi rat.
Ako je racionalniji ne bi u rat ulazio ni na strani Asada ni na strani Kurda.

Trazio bi na sve moguce nacine da se rat izbjegne i mir da se postigne da je racionalan.
To Dobri i Racionalni Ljudi rade. Cine sve sto mogu da izbjegnu rat i da mir postignu.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17580 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

E jebiga... Odustajem...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28449
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17581 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

cyprus wrote:E jebiga... Odustajem...
Pa normalno. Sta je to netacno sta sam rekao. Ne kazem da sam upravu. Ja nikad ne tvrdim da sam upravu garant. Nikad.
Uvijek mogu grijesit. Uvijek moze da bude da nisam upravu.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#17582 Re: Republika Turska

Post by Nadzornik »

White House readout of Trump's call today with Turkish President Erdoğan — he congratulated him "on his recent referendum victory."

Image
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17583 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Vizionar 1985 wrote: Pa 8 deset hiljada Armenaca zivi i radi u Turskoj. Ja ne znam za ni jednog Turcina da bas zivi i radi u Armeniji skoro. Znam da je bilo par pokusaju Turskih investitora da investiraju u Armeniju ali kako znam otjerali ih.

Da jedan dokaz da torturu Turci masovnu rade na stotinama hiljada Grka, Armenaca, Rusa itd. koji zive i rade u Turskoj.

Jbt poredi jednu Klerikalnu maltene tvorevinu, sovinisticku, nacionalisticku i fasisticku tvorevinu gdje se prava svih krse masovno sa Turskom koja nije Klerikalna, gdje nema po institucijama masovno Krsnih Slava i slicnoga Klerikalizma.

Sto vam Iran po tome ne smeta nimalo. I tamo se vrse torture nad manjinama, i jos klerikalna drzava.
I Rusija sto van ne smeta, isto ko i u RS-u i Iranu i u Rusiji se radi.
Ne poredim je ja sa Armenijom, nego ti to radiš jer želiš prikazati tu Tursku kao tolerantnu, demokratsku sredinu gdje se sva prava i slobode poštuju. To su dupli standardi; koje ću izgleda teško razuvjeriti.

Pa što onda židovi i pravoslavci moraju obavezno pohađati islamsku vjeronauku? Zar i to nije jedna vrsta 'klerikalizma'. Gdje je tu sloboda vjeroispovijesti zagarantovana Ustavom? Kako je to broj kršćana u Turskoj kroz nekoliko desetljeća sa 20% spao na jadnih 0,2%, šta se desilo, objasni nam?

I mani se komparacija, ovdje pričamo o Turskoj. Evo ti izvještaj Amnesty International, da vidiš kako se drugačije u svakom pogledu "poštuje" u Turskoj.

https://www.amnesty.org/en/countries/eu ... rt-turkey/

Uostalom, moj stav o Rusiji i Iranu svakako ne znaš..
User avatar
Sanjarko
Posts: 28449
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17584 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:

Code: Select all

[quote="Vizionar 1985"]
Pa 8 deset hiljada Armenaca zivi i radi u Turskoj. Ja ne znam za ni jednog Turcina da bas zivi i radi u Armeniji skoro. Znam da je bilo par pokusaju Turskih investitora da investiraju u Armeniju ali kako znam otjerali ih.

Da jedan dokaz da torturu Turci masovnu rade na stotinama hiljada Grka, Armenaca, Rusa itd. koji zive i rade u Turskoj.

Jbt poredi jednu Klerikalnu maltene tvorevinu, sovinisticku, nacionalisticku i fasisticku tvorevinu gdje se prava svih krse masovno sa Turskom koja nije Klerikalna, gdje nema po institucijama masovno Krsnih Slava i slicnoga Klerikalizma.

Sto vam Iran po tome ne smeta nimalo. I tamo se vrse torture nad manjinama, i jos klerikalna drzava.
I Rusija sto van ne smeta, isto ko i u RS-u i Iranu i u Rusiji se radi.[/quote]
Ne poredim je ja sa Armenijom, nego ti to radiš jer želiš prikazati tu Tursku kao tolerantnu, demokratsku sredinu gdje se sva prava i slobode poštuju. To su dupli standardi; koje ću izgleda teško razuvjeriti.

Pa što onda židovi i pravoslavci moraju obavezno pohađati islamsku vjeronauku? Zar i to nije jedna vrsta 'klerikalizma'. Gdje je tu sloboda vjeroispovijesti zagarantovana Ustavom? Kako je to broj kršćana u Turskoj kroz nekoliko desetljeća sa 20% spao na jadnih 0,2%, šta se desilo, objasni nam?

I mani se komparacija, ovdje pričamo o Turskoj. Evo ti izvještaj Amnesty International, da vidiš kako se drugačije u svakom pogledu "poštuje" u Turskoj.

https://www.amnesty.org/en/countries/eu ... rt-turkey/

Uostalom, moj stav o Rusiji i Iranu svakako ne znaš..
Pa desilo se Grcima, Armencima, Bugarima, Turcima isto sto i ovdje i svuda po svijetu.
Jedan dio pokrsten, jedan dio protjeran, jedan dio pobijen. Dio dobrovoljeno otisao, jer su htjeli da budu sa svojima ko Srbi i na svojoj zemlji ko Srbi, svoji na svome, svako u svom kavezu. Isto na svim stranama skoro vise manje.

Sta se desilo sa silnim Muslimanima na Balkanu, po Armeniji, Grckoj, Bugarskoj, Rusiji itd.

Cak su doticni svoje sugradzane istog naroda ali razlicite religije i vjere protjerali, pokrstili, pobili.

Da se samo zna i Turci su to isto radili samo u manjem mozda obimu. I ko kaze da Turska nema problema sa postovanjem prava ljudi, ali i navedene sve zemlje oko njih imaju isto tako, mozda cak i gore, i rade svasta manjinskim narodima i drugim narodima u tim drzavama.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#17585 Re: Republika Turska

Post by JThomas »

samo kad to rade turci, to zovemo masovnim preseljenjem kršćanskih manjina i zrelom nacionalnom svijesti na koju se treba ugledati.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17586 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

JThomas wrote:samo kad to rade turci, to zovemo masovnim preseljenjem kršćanskih manjina i zrelom nacionalnom svijesti na koju se treba ugledati.
Kada Izrael tamani Palestince, jao, kuku.
Kada Turska tamani Kurde, bravo, samo rokaj.

Turbo vjernici imaju najnizi standard za istinu i pravdu.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17587 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Vizionar 1985 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
animals wrote:Dati apsolutnu vlast jednom ludaku je
kolektivno ludilo..
ajd nek im je sa srecom u toj ludnici..
on je samo pobijedio jer su Turci vecinom nepismeni glasovali za njega..
oni 49 procenata pismeni je porazeno uz pomoc nepismene dijaspore..
Pa kod nas je Dodik uradio nešto slično prije par godina uvođenjem funkcije predsjednika entiteta i prebacivanjem gotovo sve ovlasti na tu funkciju pa se niko nije bunio, pogotovo ne Srbi iz RS-a. :oops: Nisam vidio natpise da time Srbi pucaju sebi u koljeno...itd.
Ili za Rusiju i Putina. Nemaju pojma uopste ko su primjerice pokret Nashi. Jbt ko Njemacka omladina.
I za Putina govore 'Car careva caruje carevima' i svrsavaju svi na njega kolektivno i ne buni se niko protiv Putina i ovog njegovog omladinskog pokreta.
Jasno je da se oni ne bune zbog demokratije i ljudskih prava, to je njima zadnja rupa na sviralu, već je glavni lajtmotiv muslimani i islam, to je ono što njima smeta. Sada će krenuti odgovori tipa a ko je pomenuo Putina ili Dodika...ja *eboga ti. :mrgreen:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17588 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Kikibombona wrote:
JThomas wrote:samo kad to rade turci, to zovemo masovnim preseljenjem kršćanskih manjina i zrelom nacionalnom svijesti na koju se treba ugledati.
Kada Izrael tamani Palestince, jao, kuku.
Kada Turska tamani Kurde, bravo, samo rokaj.

Turbo vjernici imaju najnizi standard za istinu i pravdu.
Kurdi nisu ni blizu situaciji u kojoj su Palestinci tako da ti ta komparacija baš i ne stoji.
breuer
Posts: 7882
Joined: 06/07/2009 15:44

#17589 Re: Republika Turska

Post by breuer »

kakav go da je, u Izraleu je arapski službeni jezik, a kurdski ako progovoriš u Turskoj, možeš očekivati finih 50setak godina robije
User avatar
pici
Posts: 46391
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17590 Re: Republika Turska

Post by pici »



Image

:thumbup: :bih:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17591 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »


kako se glasalo u Gulenovom rodnom selu (gdje su se mjestani zakleli da ce Gulenovu rodnu kucicu pretvoriti u javni WC)
195 glasaca imalo je pravo glasa
167 je to pravo i iskoristilo
108 je glasalo ZA
57 protiv
2 glasa nevazeca
:thumbup:

na podrucju Mersina sukob izmedu sirijaca i turaka. ostecena imovina, povrijedeni ljudi-kako je i ranije na istom podrucju dolazilo do sukoba, a na zahtjev gradana, donijeta odluka o izmjestanju sirijaca sa navedenog podrucja
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#17592 Re: Republika Turska

Post by JThomas »

i turska je vjerovatno jedina zemlja osim sjeverne koreje gdje ćeš ako ti nađu islamsku vjersku literaturu određenog propovjednika a priori u tvorza...
User avatar
Sanjarko
Posts: 28449
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17593 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

JThomas wrote:samo kad to rade turci, to zovemo masovnim preseljenjem kršćanskih manjina i zrelom nacionalnom svijesti na koju se treba ugledati.
A kad su to Hrvati, Srbi, Bugari, Rumuni, Rusi, Crnogorci, Makedonci, Grci, Armeni itd. radili kako se to zvalo.

I Turci su to uradili jer su morali. Natjerali ih mirovnim sporazumima na razmjenu stanovnika. Muslimani iz svih navedenih drzava za Krscane iz Turske.

Na razmjenu stanovnistva ih natjerali. Ko Srbi nas ovdje.
Dok su doticni navedene u milionima pobili, pokrstili i protjerali.

Milione Muslimana iz navedenih drzava. Klali ih kako stoku, zivotinju ne bi zaklali, i mucili i silovali i druge im Zlocine cinili.

Ne kazem da nije ni u Turaka bilo toga. Ali kako ovo zoves sto su navedeni cinili. Zovete ih upravo Humanim preseljenjima i odbranom Christiandom-a i Europe od Muslimana i Islama.

Sto nevolim licemjerje, hiprokriziju upm.

Da nas sve hoce nesto potamanit. Sve ljude. Nismo nista bolje od toga ni zasluzili. Ne zasluzujemo da postojimo. Uopste. /Ne mislim ja ovo i ne zelim ja ovo/
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#17594 Re: Republika Turska

Post by JThomas »

ne volim ni ja hipokriziju, zato ovo i govorim. bar na ovom forumu većina uglavnom nema problema da to nazovu genocidom i etničkim čišćenjem, što i jeste. ali dok ne dođemo do turaka. onda kažu armeni su rovarili protiv njih.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17595 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Kikibombona wrote:
JThomas wrote:samo kad to rade turci, to zovemo masovnim preseljenjem kršćanskih manjina i zrelom nacionalnom svijesti na koju se treba ugledati.
Kada Izrael tamani Palestince, jao, kuku.
Kada Turska tamani Kurde, bravo, samo rokaj.

Turbo vjernici imaju najnizi standard za istinu i pravdu.
Kurdi nisu ni blizu situaciji u kojoj su Palestinci tako da ti ta komparacija baš i ne stoji.
Naravno da nisu. Kurdi su u 10 puta goroj situaciji. Sve sto se desilo Palestincima, Kurdima se desilo u daleko vecem obimu. Od ubistava, zatvorenika, utamnicenih novinara, intelektualaca, stepena razaranja, etnickog premjestanja, negiranja jezika i kulture itd, itd... sve mozes pomnoziti sa 10...

Palestinci imaju vlast na dijelu teritorije, Kurdi nemaju nigdje. AKP je smijenio i zatvorio skoro sve kurdske nacelnike, parlamentarce itd.

I na kraju, Turci su samo za jedan dan u Dersimu ubili puno vise Kurda nego Izraelci Palestinaca od kada postoji drzava Izrael. A gdje su drugi silni zlocini? Aposlutno se ne moze porediti. Turci su ucinili neuporedivo vise zla.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28449
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17596 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Jasno je da se oni ne bune zbog demokratije i ljudskih prava, to je njima zadnja rupa na sviralu, već je glavni lajtmotiv muslimani i islam, to je ono što njima smeta. Sada će krenuti odgovori tipa a ko je pomenuo Putina ili Dodika...ja *eboga ti. :mrgreen:
Ma ja uopste nisam Musliman. Nisam nikad to ni bio. Istina imam Semitsko ime, Tursko-Perzijskog porijekla.
Nesto kao deista i bogumil sam po vjeri ali se ne slazem bas skroz ni sa jednim ni drugim.

A ovdje su me svacim castili od govnom, ludzakom, islamistom, vehabijom, turkofilom, itd.

Samo sto kazem istinu jbt. Sto nisam licemjer, hipokrit ko oni.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17597 Re: Republika Turska

Post by aratet »

JThomas wrote:i turska je vjerovatno jedina zemlja osim sjeverne koreje gdje ćeš ako ti nađu islamsku vjersku literaturu određenog propovjednika a priori u tvorza...
A zanimljivo da su to stvari od prije ovog referenduma, smjenjivanje sudaca, hapsenje politickih protivnika itd., koja je svrha ovog referenduma, da se samo formalizira nesto sto je vec prije radjeno?
Last edited by aratet on 18/04/2017 12:59, edited 1 time in total.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17598 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Kikibombona wrote:
Naravno da nisu. Kurdi su u 10 puta goroj situaciji. Sve sto se desilo Palestincima, Kurdima se desilo u daleko vecem obimu. Od ubistava, zatvorenika, utamnicenih novinara, intelektualaca, stepena razaranja, etnickog premjestanja, negiranja jezika i kulture itd, itd... sve mozes pomnoziti sa 10...

Palestinci imaju vlast na dijelu teritorije, Kurdi nemaju nigdje. AKP je smijenio i zatvorio skoro sve kurdske nacelnike, parlamentarce itd.

I na kraju, Turci su samo za jedan dan u Dersimu ubili puno vise Kurda nego Izraelci Palestinaca od kada postoji drzava Izrael. A gdje su drugi silni zlocini? Aposlutno se ne moze porediti. Turci su ucinili neuporedivo vise zla.
Lik se provaljuje.
U Izraelu je arapski sluzbeni jezik, imas gradove sa 100% palestinskom upravom, imas palestinske fudbalske klubove, imas filmove koje snimaju palestinci, imas univerzitete gdje se moze studirati na arapskom jeziku, skole sa arapskim jezikom.

Kurdi to mogu samo sanjati.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17599 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Vizionar 1985 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Jasno je da se oni ne bune zbog demokratije i ljudskih prava, to je njima zadnja rupa na sviralu, već je glavni lajtmotiv muslimani i islam, to je ono što njima smeta. Sada će krenuti odgovori tipa a ko je pomenuo Putina ili Dodika...ja *eboga ti. :mrgreen:
Ma ja uopste nisam Musliman. Nisam nikad to ni bio. Istina imam Semitsko ime, Tursko-Perzijskog porijekla.
Nesto kao deista i bogumil sam po vjeri ali se ne slazem bas skroz ni sa jednim ni drugim.

A ovdje su me svacim castili od govnom, ludzakom, islamistom, vehabijom, turkofilom, itd.

Samo sto kazem istinu jbt. Sto nisam licemjer, hipokrit ko oni.
Takvima je svejedno jesi li ateista, komunista, vjernik, nevjernik, agnostik, ideš li u džamiju ili ne, samo ako imaš upravo takvo ime kakvo imaš dobio bi metak u glavu, kao i 1992. što im je bilo svejedno. Oni u tome vide Turčina kojem se treba osvetiti, to je suština cijele priče.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17600 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

aratet wrote:
Kikibombona wrote:
Naravno da nisu. Kurdi su u 10 puta goroj situaciji. Sve sto se desilo Palestincima, Kurdima se desilo u daleko vecem obimu. Od ubistava, zatvorenika, utamnicenih novinara, intelektualaca, stepena razaranja, etnickog premjestanja, negiranja jezika i kulture itd, itd... sve mozes pomnoziti sa 10...

Palestinci imaju vlast na dijelu teritorije, Kurdi nemaju nigdje. AKP je smijenio i zatvorio skoro sve kurdske nacelnike, parlamentarce itd.

I na kraju, Turci su samo za jedan dan u Dersimu ubili puno vise Kurda nego Izraelci Palestinaca od kada postoji drzava Izrael. A gdje su drugi silni zlocini? Aposlutno se ne moze porediti. Turci su ucinili neuporedivo vise zla.
Lik se provaljuje.
U Izraelu je arapski sluzbeni jezik, imas gradove sa 100% palestinskom upravom, imas palestinske fudbalske klubove, imas filmove koje snimaju palestinci, imas univerzitete gdje se moze studirati na arapskom jeziku, skole sa arapskim jezikom.

Kurdi to mogu samo sanjati.
Samnji ribu Kiki, provjeri prvo što kreneš sa takvom pričom. Palestinac da bi izašao iz Izraela treba odobrenje, da bi ušao treba odobrenje, da bi uvezao osnovne stvari treba posebno odobrenje Izraela. Kada ulaziš u Izrael prvo te pitaju je li ti ko u rodu musliman...itd. Imaš sijaset dokumentaraca iz nezavisnih izvora koji govore da praktično Palestinci žive u najvećem kampu. Kurdi jesu u lošoj situaciji ali ni blizu lošoj kao Palestinci. Znam da te fino plaćaju za tu propagandu ali brate pretjeraš ga momački.

@Aratet

Na takve nebuloze ne vrijedi ni odgovarati, živi i dalje u svom crno-bijelom svijetu.
Pozdrav!
Post Reply