IRAN

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17551 Re: IRAN

Post by славянин »

Ucinkovita je i viljuska kad nemas nesto drugo sto ne znaci da je efikasna :lol: Teorija da su iranci izbjegavali da koriste hemijsko oruzije jer je haram je jedna od naj.... cudnijih :D do sada. Ono okej je da te tenkom roknem ali gas je no no :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17552 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
славянин wrote:
salik79 wrote: Ne vidim, jer se je taj narod, prethodno, u milionskim masama, sam digao protiv diktatora.
Pa sa kime je amerika pregovarala da se oslobode taoci ? Sa "narodom" :lol:
Pa, naravno s vlastima, a vlasti s predstavnicima studenata. Ali svi poznavaoci materije, doslovno svi, kazu da Homeini r.a. nije imao nikakve veze, niti je to odobrio, sa upadom studenata u ambasadu.
Sreca da se predstavnici studenata slozise :lol: Moras pojacati tu propagandu nije dovoljno jako to jos :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17553 Re: IRAN

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:
jeza u ledja wrote:Pomoc Amerike kazes? Mislis na Iran Contra? :oops:
To je Regan odradio u zamjenu za taoce iz ambasade (diplomatsko osoblje i spijune).
Znam, ali to je bila americka isporuka oruzja Iranu tokom rata koju nisi spomenuo.

Inace jednu stvar koju sam spominjao nekad - odredjeni broj ljudi u Iranu zamjera Homeiniju jer je nakon kontre, koja je to bila, mozda 83-a i ponude mira od strane Saddama odlucio da rat nastavi sto je poslije rezultiralo ogromnim brojem iranskih zrtava (pogotovo ono slanje u minska polja), sto je pak donjelu njemu vremena da konsolidira vlast (jer je tad bilo svega u Iranu, nije ko sad) i plus dize javni moral i patriotske, ovako kako ti i dan danas o tome pricas. Plus je glavnina vanjske pomoci Iraku dosla NAKON sto je Iran odbio to primirje.
Zato sto je to minorno u poredjenju sa sredstvima koja su Iranu "zamrznuta" i onome s cime se Iraku pomagalo (uz to svjesno krseci Zenevsku konvenciju).
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#17554 Re: IRAN

Post by swanfilter »

Neucinkovit je u kontekstu WWI. Cekao se povoljan vjetar prema neprijatelju. Stvarno primitivno iz danasnje perspektive ...

Cirilicar je aktivan na pojedinim temama. Zato mora biti potkovan ...

Sto se Irana tice. Dok je studenata, bice Revolucije i ovakvog Irana. I Mula, kako pojedini vole rece ...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17555 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:Ucinkovita je i viljuska kad nemas nesto drugo sto ne znaci da je efikasna :lol: Teorija da su iranci izbjegavali da koriste hemijsko oruzije jer je haram je jedna od naj.... cudnijih :D do sada. Ono okej je da te tenkom roknem ali gas je no no :lol:
Za Teocak tada i presudna.

Da li ti razlikujes konvencionalno i nekonvencionalno oruzje? Ovo drugo je oruzje za masovno unistavanje i kao takvo zabranjeno svim konvencijama.

Osim ako si dobar s Velikim Bratom.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17556 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
славянин wrote: Pa sa kime je amerika pregovarala da se oslobode taoci ? Sa "narodom" :lol:
Pa, naravno s vlastima, a vlasti s predstavnicima studenata. Ali svi poznavaoci materije, doslovno svi, kazu da Homeini r.a. nije imao nikakve veze, niti je to odobrio, sa upadom studenata u ambasadu.
Sreca da se predstavnici studenata slozise :lol: Moras pojacati tu propagandu nije dovoljno jako to jos :lol:
Evo, neka ti neko prevede:

User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17557 Re: IRAN

Post by славянин »

swanfilter wrote:Neucinkovit je u kontekstu WWI. Cekao se povoljan vjetar prema neprijatelju. Stvarno primitivno iz danasnje perspektive ...

Cirilicar je aktivan na pojedinim temama. Zato mora biti potkovan ...

Sto se Irana tice. Dok je studenata, bice Revolucije i ovakvog Irana. I Mula, kako pojedini vole rece ...
Pa sta su dole oko bab al araba trebali da cekaju dje ce puhnuti vjetar a sadamova vojska sve sa gas maskama i sarinom spremnim da istovare po iranskim gradovima.
Ako je tada bio primitivan a danas se i ne koristi u vojne svrhe (osim mozda u siriji ? uz "oksigenske" bombe :D ) to ga samo cini na modernom ratistu jos manje efikasnim.

Opet teza "haram je pa mi necemo hemijskim oruzijem kojeg mozemo kupiti i na trafici dok je milion ljudi vec izginulo" je smijesna..
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17558 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
Evo, neka ti neko prevede:

Nema potrebe, studenti onako upali u ambasadu uzeli taoce - posle fina revolucionarna vlada pregovarala sa studentima i amerikom tj. bila medijator :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17559 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
славянин wrote:Ucinkovita je i viljuska kad nemas nesto drugo sto ne znaci da je efikasna :lol: Teorija da su iranci izbjegavali da koriste hemijsko oruzije jer je haram je jedna od naj.... cudnijih :D do sada. Ono okej je da te tenkom roknem ali gas je no no :lol:
Za Teocak tada i presudna.

Da li ti razlikujes konvencionalno i nekonvencionalno oruzje? Ovo drugo je oruzje za masovno unistavanje i kao takvo zabranjeno svim konvencijama.

Osim ako si dobar s Velikim Bratom.
Znaci teocak se odbrani hlorom , a srbi ni muk da pokazu svijetu kako ar bih koristi hemijsko oruzije. Zabranjeno svim konvencijama ? Pa u iracko-iranskom ratu preusmjeravali rijeke,bombardovali gradove,milion ljudi izginulo,postavljali visokonaponske kablove u mocvare ovi njih zasipali hemijskim oruzijem .. a iranci fini pa fini :lol: ... koliko zemalja ima arsenale hem. oruzija..

Daj budi normalan :D Ozbiljno hemijsko oruzije nisu mogli nabaviti niti su imali dovoljno vremena da proizvedu jer su bili u velikom ratu jel a hlor im nebi pomogao tako da ga nisu ni koristili.Ono kad me pokusavas ubijediti da su u ratu Iranci bili toliko fini da nisu htjeli :lol:
Last edited by славянин on 09/05/2019 01:01, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17560 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Neko je danas pominjao reketiranje Sauda.




:skoljka:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17561 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
swanfilter wrote:Neucinkovit je u kontekstu WWI. Cekao se povoljan vjetar prema neprijatelju. Stvarno primitivno iz danasnje perspektive ...

Cirilicar je aktivan na pojedinim temama. Zato mora biti potkovan ...

Sto se Irana tice. Dok je studenata, bice Revolucije i ovakvog Irana. I Mula, kako pojedini vole rece ...
Pa sta su dole oko bab al araba trebali da cekaju dje ce puhnuti vjetar a sadamova vojska sve sa gas maskama i sarinom spremnim da istovare po iranskim gradovima.
Ako je tada bio primitivan a danas se i ne koristi u vojne svrhe (osim mozda u siriji ? uz "oksigenske" bombe :D ) to ga samo cini na modernom ratistu jos manje efikasnim.

Opet teza "haram je pa mi necemo hemijskim oruzijem kojeg mozemo kupiti i na trafici dok je milion ljudi vec izginulo" je smijesna..
Sa dalekometnim topnistvom i bacacima, vjetar postaje irelevantan faktor.

A, kao sto rekoh, mogli su zbaviti, ili napraviti, sta su htjeli da uzvrate na bestijalne napade, pogotovo na ccivilne ciljeve.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17562 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
Sa dalekometnim topnistvom i bacacima, vjetar postaje irelevantan faktor.

A, kao sto rekoh, mogli su zbaviti, ili napraviti, sta su htjeli da uzvrate na bestijalne napade, pogotovo na ccivilne ciljeve.
I granata sa hlorom ti dodje jednako ako ne i manje ucinkovita ako je napunis eksplozivom.Sta mislis sto su u prvom sv. ratu cekali vjetar ? jer su bile neophodne ogromne kolicine za bilo kakve rezultate ...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17563 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
славянин wrote:Ucinkovita je i viljuska kad nemas nesto drugo sto ne znaci da je efikasna :lol: Teorija da su iranci izbjegavali da koriste hemijsko oruzije jer je haram je jedna od naj.... cudnijih :D do sada. Ono okej je da te tenkom roknem ali gas je no no :lol:
Za Teocak tada i presudna.

Da li ti razlikujes konvencionalno i nekonvencionalno oruzje? Ovo drugo je oruzje za masovno unistavanje i kao takvo zabranjeno svim konvencijama.

Osim ako si dobar s Velikim Bratom.
Znaci teocak se odbrani hlorom , a srbi ni muk da pokazu svijetu kako ar bih koristi hemijsko oruzije. Zabranjeno svim konvencijama ? Pa u iracko-iranskom ratu preusmjeravali rijeke,bombardovali gradove,milion ljudi izginulo,postavljali visokonaponske kablove u mocvare ovi njih zasipali hemijskim oruzijem .. a iranci fini pa fini :lol: ... koliko zemalja ima arsenale hem. oruzija..

Daj budi normalan :D Ozbiljno hemijsko oruzije nisu mogli nabaviti niti su imali dovoljno vremena da proizvedu jer su bili u velikom ratu jel a hlor im nebi pomogao tako da ga nisu ni koristili.Ono kad me pokusavas ubijediti da su u ratu Iranci bili toliko fini da nisu htjeli :lol:
Zato sam ti i rekao, ako znas ljude iz Teocaka pitaj. Vec odavno su bili u Tuzilastvu po tom pitanju. To sto ti ne znas, to je tvoja stvar. I Sadam ga je proizvodio, zasto ne bi i Iranci u osam godina ratovanja i trpljenja najstrasnijih zlocina.

Ne zelim te ubjedjivati u nesto sto ne razumijes i sto nikada neces razumjeti.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17564 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
Sa dalekometnim topnistvom i bacacima, vjetar postaje irelevantan faktor.

A, kao sto rekoh, mogli su zbaviti, ili napraviti, sta su htjeli da uzvrate na bestijalne napade, pogotovo na ccivilne ciljeve.
I granata sa hlorom ti dodje jednako ako ne i manje ucinkovita ako je napunis eksplozivom.Sta mislis sto su u prvom sv. ratu cekali vjetar ? jer su bile neophodne ogromne kolicine za bilo kakve rezultate ...
Jah :roll:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17565 Re: IRAN

Post by славянин »

Challenger_ wrote:Neko je danas pominjao reketiranje Sauda.




:skoljka:
:lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17566 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
славянин wrote:
salik79 wrote:
Sa dalekometnim topnistvom i bacacima, vjetar postaje irelevantan faktor.

A, kao sto rekoh, mogli su zbaviti, ili napraviti, sta su htjeli da uzvrate na bestijalne napade, pogotovo na ccivilne ciljeve.
I granata sa hlorom ti dodje jednako ako ne i manje ucinkovita ako je napunis eksplozivom.Sta mislis sto su u prvom sv. ratu cekali vjetar ? jer su bile neophodne ogromne kolicine za bilo kakve rezultate ...
Jah :roll:
jah
In April 1984, the Iranian delegate to the United Nations, Rajai Khorassani, admitted at a London news conference that Iran was "capable of manufacturing chemical weapons … [and would] consider using them." In 1987, according to the U.S. Department of Defense, Iran was able to deploy limited quantities of mustard gas and cyanide against Iraqi troops. The change in Iran's policy with regard to chemical warfare was publicly announced in December 1987, when Iranian Prime Minister Hussein Musavi was reported to have told parliament that Iran was producing "sophisticated offensive chemical weapons."

As Iran's chemical warfare capabilities grew, it became more difficult to determine which side was responsible for chemical attacks during the Iran-Iraq war. In March 1988, the Kurdish town of Halabja in northern Iraq, sandwiched between Iranian and Iraqi forces, was caught in chemical weapon crossfire that left thousands of civilians dead. A 1990 U.S. Department of Defense reconstruction of the Halabja incident reportedly concluded that both Iran and Iraq used chemical weapons in Halabja. Iran allegedly attacked the town with cyanide gas bombs and artillery, and Iraqi forces allegedly used a mixture of mustard gas and nerve agents. In total, the Defense Department study estimated that Iranian forces used more than 50 chemical bombs and artillery shells during the offensive. The Pentagon analysis of the Halabja incident is corroborated by a 1990 report co-written by Stephen Pelletiere, the CIA's senior political analyst on Iraq during the Iran-Iraq war. In his report, Pelletiere stated that there was "no evidence whatsoever that the Iraqis have ever employed blood gasses such as cyanogen chloride or hydrogen cyanide." Because "blood agents were allegedly responsible for…the killing of Kurds at Halabjah," Pelletiere concluded that "the Iranians perpetrated this attack."

According to some reports, Iran may have used still other chemical agents during the Iran-Iraq war. In April 1988, a U.N. medical specialist examined several dozen Iraqi soldiers and concluded that they could all have been exposed to mustard gas. In addition, the specialist observed symptoms in a number of patients that indicated possible exposure to "an acetylcholine esterase-inhibiting chemical in small concentrations," which could suggest the use of a nerve agent. A 1990 DIA study also reported the allegation that Iran used sulfur mustard in some attacks, and concluded that Iran had either purchased the sulfur mustard or produced it on its own. The DIA report added that a "U.N. team that examined Iraqi casualties from Iranian chemical attacks found that some of them displayed the effects of exposure to a choking agent…believed to have been phosgene." Despite these findings, Iran has yet to acknowledge that it used chemical weapons during the Iran-Iraq war.
:lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17567 Re: IRAN

Post by salik79 »

Ovo je ono na nivou da je Iran odgovoran za 9/11.

Da ne postavljam ponovo onaj prilog, gdje se eksplicitno navodi ko je, kada, uz ciju pomoc i saglasnost, koristio hemijsko oruzje.

Danas si ono postavljao i niti u jednoj stavci ne stoji da je Iran ikada uzvratio tim napadima.

Cuj "iracki vojnik bio izlozen iperitu" :lol: A likovi 8 godina s time zasipali iranske vojnike i civile. A ovo oko Kurda je slag na tortu. Ko u ovo povjeruje, stvarno je sam sebi kriv.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17568 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:Ovo je ono na nivou da je Iran odgovoran za 9/11.

Da ne postavljam ponovo onaj prilog, gdje se eksplicitno navodi ko je, kada, uz ciju pomoc i saglasnost, koristio hemijsko oruzje.

Danas si ono postavljao i niti u jednoj stavci ne stoji da je Iran ikada uzvratio tim napadima.

Cuj "iracki vojnik bio izlozen iperitu" :lol: A likovi 8 godina s time zasipali iranske vojnike i civile. A ovo oko Kurda je slag na tortu. Ko u ovo povjeruje, stvarno je sam sebi kriv.
Pa i ovdje ti pise da nisu uzvratili jer nisu imali dovoljne kolicine, a isto tako da su ga primjenili u malim kolicinama (i to ne hlor nego naprednije agense) i javno su priznali da rade na programu a 87 da ce koristiti to oruzije.

Jes 9/11 to su ono bi ameri sami sebi nastimali ? :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17569 Re: IRAN

Post by salik79 »

Gdje su priznali? Molim te navedi neki relevantni iranski izvor! Tebi sto god Ameri napisu to je tako.

Jok, Iran im nastimao. Malo usr'o oko WTC7, Pentagona, Pensilvanije, al' blizanci se mogu progutat'.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#17570 Re: IRAN

Post by bogoljub »

SAD upravo šalje dodatne ratne brodove i nosač zrakoplova u blizinu Irana, kao i bombardere, tvrdeći kako se Iran "sprema za napad". Koga bi to pak Iran napao? Izgleda sasvim suprotno - izgleda da je SAD taj koji se priprema za napad. Dakako, možda misle na "gužvu" koja bi se uskoro mogla stvoriti u Hormuškom tjesnacu. Naime, Iran je u više navrata zaprijetio da ako oni ne budu mogli izvoziti naftu onda to neće moći ni drugi iz Zaljeva. Drugim riječima, ako budu do kraja stisnuti iz Teherana bi mogli narediti zatvaranje Hormuškog tjesnaca što bi blokiralo i tankere Saudijske Arabije, a to bi pak stvorilo ogromnu krizu na tržištu nafte.

Da li je ovo samo pokazivanje mišića?
Ako nije, onda neka je Bog na pomoći. Ovdje ne može biti neki mali incident.
Ruhani je prije 9 mjeseci rekao: ''Da svi prodaju naftu, a nama da zabrane, pred našim vratima? Nemojte se igrati! Prvo, to nikad ne možete uraditi, jer mi idemo do kraja. Bolje vam je da ne razmišljate o tome, ako to uradite zažalit ćete. To će biti MAJKA SVIH RATOVA!''
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17571 Re: IRAN

Post by славянин »

Jah majka svih ratova , iranci poceli kao arapi sa preuvelicavanjem :lol: i niko ne blokira hormuz amerika samo pritiscw druge da ne kupuju naftu od irana.Iran ako pokusa da zatvori prolaz :D ne brini se nece , nisu mule i iranska vlast glupi.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#17572 Re: IRAN

Post by bogoljub »

славянин wrote:Jah majka svih ratova , iranci poceli kao arapi sa preuvelicavanjem :lol: i niko ne blokira hormuz amerika samo pritiscw druge da ne kupuju naftu od irana.Iran ako pokusa da zatvori prolaz :D ne brini se nece , nisu mule i iranska vlast glupi.
Neće oni zatvoriti , nego će Flote pokušati zabraniti prolaz njihove nafte,a ako to pokušaju otvaraju vrata rata koji se do sada nije vodio nigdje u regionu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17573 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Ljudi, dajte da se uozbiljimo. Iranska vlast i iranska vojska su oznacene kao teroristicke organizacije. Iranski narod mora izaci na ulice i osloboditi se takve vlasti ako zeli spasiti drzavu.

Pogledajte sta su juce pisali Bolton, Pompeo i Pens, iransku vlast su otvoreno nazivali teroristickom

Bolton
@POTUS

is applying maximum pressure on Iran. New sanctions on Iranian metal deny the regime critical revenue from leading exports. The maximum pressure campaign against the Iranian regime has now gone well beyond the re-imposition of oil sanctions.
Pompeo
Today we build on that success. President

@realDonaldTrump

signed an executive order targeting Iranian trade in metals, #Iran’s third largest export. We will deny the regime the resources it uses to fund terror.
Pens
One year after withdrawing from the disastrous Iran nuclear deal, President

@realDonaldTrump

is again taking action to hold the Iranian terror regime accountable and deprive it of its top sources of revenue.
Necemo se praviti budale, svi bi voljeli da slobodsrska Amerika isti ovakav pritisak izvrsi na Dodika. Vec ima sankcije i zabranu ulaska u Ameriku. Jos jedan pogresan korak i bice u istom kosu sa Milosevicem i Ali Hamneijem. Juce je Amerika pozvala Incka da koristi bonske ovlasti. Boze cuvaj Ameriku.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17574 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Nacija koja već 60-ak godina sije teror po čitavom svijetu i koja iz godine u godinu baca stotine hiljada tona bombi i pri tome je ubila milione nedužnih, pretežno žena, djece i staraca, našla je novu žrtvu.
Kobejagi ne valja ugovor kojeg su potpisali zajedno sa ostalim svjetskim silama. Drugima je dobar, a eto njima nije.
Koja laž i pokušaj obmane naroda širom svijeta. Planovi za napad na iran stoje već dugi niz godina.
Laži i petljanja kako bi se održala ogromna ratna mašinerija zbog koje se iz godine u godinu sve više zadužuju. Moraju se zaduživati jer gotovo da i nema poreza na dobit velikim firmama s kojima sklapaju dilove.
Sad poput šejtana lete od zemlje do zemlje i sklapaju ugovore vrijedne desetine milijardi dolara bez pokrića kako bi im te zemlje pomogle u nakani.

Što se tiče irana, imaju puno pravo da zatvore hormuz.
Neka to bude odgovor na jednostrane sankcije. Ne smiju biti jednostrane. Jednostavno, zatvaranje moreuza su kontra-sankcije americi.
Fino izađu u javnost i kažu da su to sankcije americi dok će ostali evropski i svjetski partneri biti oslobođeni istih.
Pa da vidimo šta će to amerika uraditi.
To je rat kojeg amerika ne može dobiti.
To bi bio rat u kojem moraju slati pješadiju. Desetine hiljada vojnika da brane postojeće, a stotine hiljada za neku aneksiju barem dijela zemlje.
Bio bi to prvi veliki korak ka propasti.
Rusija, kina, indija i ostali jedva čekaju kraj unipolarnog svijeta.
Kikibombona wrote:slobodsrska Amerika
Ala ti lupaš da je to više strašno za čitati.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17575 Re: IRAN

Post by славянин »

Dino34 wrote:Nacija koja već 60-ak godina sije teror po čitavom svijetu i koja iz godine u godinu baca stotine hiljada tona bombi i pri tome je ubila milione nedužnih, pretežno žena, djece i staraca, našla je novu žrtvu.
Kobejagi ne valja ugovor kojeg su potpisali zajedno sa ostalim svjetskim silama. Drugima je dobar, a eto njima nije.
Koja laž i pokušaj obmane naroda širom svijeta. Planovi za napad na iran stoje već dugi niz godina.
Laži i petljanja kako bi se održala ogromna ratna mašinerija zbog koje se iz godine u godinu sve više zadužuju. Moraju se zaduživati jer gotovo da i nema poreza na dobit velikim firmama s kojima sklapaju dilove.
Sad poput šejtana lete od zemlje do zemlje i sklapaju ugovore vrijedne desetine milijardi dolara bez pokrića kako bi im te zemlje pomogle u nakani.

Što se tiče irana, imaju puno pravo da zatvore hormuz.
Neka to bude odgovor na jednostrane sankcije. Ne smiju biti jednostrane. Jednostavno, zatvaranje moreuza su kontra-sankcije americi.
Fino izađu u javnost i kažu da su to sankcije americi dok će ostali evropski i svjetski partneri biti oslobođeni istih.
Pa da vidimo šta će to amerika uraditi.
To je rat kojeg amerika ne može dobiti.
To bi bio rat u kojem moraju slati pješadiju. Desetine hiljada vojnika da brane postojeće, a stotine hiljada za neku aneksiju barem dijela zemlje.
Bio bi to prvi veliki korak ka propasti.
Rusija, kina, indija i ostali jedva čekaju kraj unipolarnog svijeta.


Kikibombona wrote:slobodsrska Amerika
Ala ti lupaš da je to više strašno za čitati.
Jasta nego sije teror , :lol: a bruka rusa,irana,nasih i ostalih direkt emigracija teroru u zagrljaj.

Oane svijeta , zaduzivanje? Mislis zemlje poput Njemacke i slicno glupe ti im trebas objasniti. Amerika procentualno nije nista vise niti manje zaduzena od recimo fr gb de .. i da 1 su ekonomija svijeta.

Sto se tice hormuza - neka probaju da zatvore to bi leglo ko kec na desetku :D

Nego nesto si nervozan - jes to gladan :D
Post Reply