Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#17551 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

MAN-lion's coach wrote:Opet ja :D

Gdje se imaju kupiti platine? Desne za benzinca?
Bila sam kod Slavke za karburator, i rekao mi je da bi trebala to zamijeniti da bi baš frceralo.
Otpad ili?
Pa zar to nema po radnjama više?
Platine sa otpada nikad nisu bile dobra ideja.
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#17552 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by l33t »

otišao mi upaljac 12v - ne mogu sad muziku slusat :(

iskocio osigurac i da stavim novi - odma frcnu i otopi se i novi 15A (plavi)

otvorim pepeljaru, iza otvorim tj. ispod ocistim bilo tonu papira, slika starog vlasnika par kupona, eur centi i 5€ :D vjerovatno pravilo kontakt pa pregorilo...
eh sad dal da opet probam, sa novim osiguracem hocel mi sta pregoriti :D nemam PP u autu :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17553 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

do slike je bilo garant :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17554 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

slika starog vlasnika :lol:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#17555 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by radostan dan »

Davdesetčevorogodišnji Rajan Skot Malek (iz Kanzasa) odlučio je da gurne svoj polni organ u auspuh jednog vozila.
Očigledno ga je nagon savladao i uhvatila toliko jaka želja da su ga policajci morali stresti elektrošokerom i odvesti u bolnicu kako bi ga spasili.
Zbog narušavanja reda i mira, te samog (bolesnog) čina, tada alkoholisanog Rajan dobio je godinu dana uslovne kazne i 200 dolara koje mora platiti, piše "Daily Mail", a prenosi "Radiosarajevo.ba".
šta da rade oni bez elektrošokera?
pitam za druga...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17556 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

cistio mu dpf, to je pogresno protumaceno :D
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#17557 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by radostan dan »

:lol: :lol:
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#17558 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

naklemaj ga na akumulator
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17559 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Bakir1 wrote:cistio mu dpf, to je pogresno protumaceno :D
neki amer citao temu egr delete off...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17560 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
Bakir1 wrote:cistio mu dpf, to je pogresno protumaceno :D
neki amer citao temu egr delete off...
pa ja, zakljucio da urea pomaze pa htio procistiti :D
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#17561 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MAN-lion's coach »

drug_profi wrote:
MAN-lion's coach wrote:Opet ja :D

Gdje se imaju kupiti platine? Desne za benzinca?
Bila sam kod Slavke za karburator, i rekao mi je da bi trebala to zamijeniti da bi baš frceralo.
Otpad ili?
Pa zar to nema po radnjama više?
Platine sa otpada nikad nisu bile dobra ideja.
Otkud znam hah zato pitam, nisam ni gledala, barem danas, ako neko zna, neka javne.
:D
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#17562 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Sta da ti kazem. Motorex, Kare...
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#17563 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by l33t »

bitanga_sa_otesa wrote:do slike je bilo garant :lol:
moguce, riđi belgijanac da viš kakav je
condy wrote:slika starog vlasnika :lol:
jest bgmi imam sliku :D
User avatar
Koshpa
Posts: 4931
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#17564 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Koshpa »

Narode imam problem, Auto nece da ide,kada ubacim u bilo koju brzinu auto samo stoji, ali se cuje neki zvuk grebanja iz motora. Mjenjac hoce u svaku brzinu, kvacilo radi najnormalnije ali kad ubacim u brzinu nece da krene, samo se cuje neko struganje iz pravca motora. I da napomenem da sam prije dva dana primjetio kada naglo pustim gas ili kvacilo iz pravca motora se cuje tak. :(

Hvala
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17565 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Pogledaj jel ti visi sta ispod auta, recimo poluosovina :mrgreen:
User avatar
Koshpa
Posts: 4931
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#17566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Koshpa »

Ne visi nista, nije poluosovina, na mjestu su obe :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17567 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Da nije diferencijal ? :?

moj drug ga je sasuo na skodi,isto tako se culo..pretpostavljam da ti nisi pokusavao driftat i palit gume :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17568 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pukla poluosovina ili zglob,ubaci u brzinu ,izadji vani i zaviri pod haubu jel se okrece neka,ako se okrece zglob na tocku je pukao
User avatar
Koshpa
Posts: 4931
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#17569 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Koshpa »

Sutra na slepu pa na kanal, sta cu, a desilo mi se to kada sam pokusao skrenuti lijevo i tad je "puklo" i volan okrece normalno lijevo/desno
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#17570 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

da ti se to nije slučajno desilo na renaultu
User avatar
Koshpa
Posts: 4931
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#17571 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Koshpa »

hopi wrote:da ti se to nije slučajno desilo na renaultu
Jeste Renault Scenic je u pitanju
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#17572 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

hah
vidio sam te onda jučer, to je bilo tamo na skretanju prema koševskom iz halida kajtaza, vidim ne možeš uzbrdo, vjeruj mi kontao sam prići pitati treba li pomoći pogurati, ali jbg bio sam autom da sam stao napravio bi još veću gužvu
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17573 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

hopi wrote:da ti se to nije slučajno desilo na renaultu
Ima nas i vidovitih :mrgreen:
User avatar
Koshpa
Posts: 4931
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#17574 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Koshpa »

hopi wrote:hah
vidio sam te onda jučer, to je bilo tamo na skretanju prema koševskom iz halida kajtaza, vidim ne možeš uzbrdo, vjeruj mi kontao sam prići pitati treba li pomoći pogurati, ali jbg bio sam autom da sam stao napravio bi još veću gužvu
Taj sam :D Hvala na nijetu sto se kaze :thumbup: i hvala nekom ciki koji mi je pomogao a kojem se nisam ni stigao zahvaliti :thumbup: :bih:
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#17575 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shheff »

Posto nema odgovarajuce teme, a da ne otvaram novu, pitanje. Trebam prevesti neki namjestaj ne puno tezak ali glomazniji (duza relacija unutar BiH) smijem li izvaditi zadnja sjedista da imam dovoljno prostora. Auto je normalno putnicko M1 (4+1)?
Post Reply