Republika Turska

Post Reply
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#17551 Re: Republika Turska

Post by Grean »

insomnia78 wrote:
Grean wrote:
insomnia78 wrote:I sta konkretno ti imas od toga
Dobro, on ga je dobro pretjerao ali ne trebas biti Anstajn da zakljucis da je jaka Turska interes i Bosnjaka.

Prosli smo rat i znamo kako je kad nam sudbinu odredjuju engleski lordovi i francuski generali koji ti u principu zele isto sto i oni katili sa druge strane linije.

Znaci kad je gusto mozes se oslanjati na zemlje koje te smatraju prijateljem. Sto je vise takvih bolja i tvoja pozicija. Znaci cisti interes.
Covjece boziji vidi kako zavaljuju "svoje" u Siriji, pred svojim vratima. Mozes misliti koliko im je stalo do tebe. I koliko se Turska pika medju velikim igracima. Ne bi im bilo prvi put da nas zavale
Stoji i to ali da su jaci ne bi zavaljivali ako ne moraju. Znaci sto jaci to bolje onim koji zavise dijelom od njih.

Sa njima imas bar tu emotivnu vezu, smatraju te svojim. Ne mozes ti birati prijatelje, veliki biraju tebe. Ne mozes ti promijeniti da Francuzi i Britanci imaju vjekovne veze sa Srbijom, da su Nijemci naklonjeni Hrvatima, Rusi i Kinezi sa Srbima.

Igras po pravilima kako drugi sviraju. Kad je rat ides po oruzje u Teheran i Islamabad a ne u London ili Moskvu, trazis podrsku onih koji te smatraju blizim.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#17552 Re: Republika Turska

Post by megaman4 »

insomnia78 wrote:
Grean wrote:
insomnia78 wrote:I sta konkretno ti imas od toga
Dobro, on ga je dobro pretjerao ali ne trebas biti Anstajn da zakljucis da je jaka Turska interes i Bosnjaka.

Prosli smo rat i znamo kako je kad nam sudbinu odredjuju engleski lordovi i francuski generali koji ti u principu zele isto sto i oni katili sa druge strane linije.

Znaci kad je gusto mozes se oslanjati na zemlje koje te smatraju prijateljem. Sto je vise takvih bolja i tvoja pozicija. Znaci cisti interes.
Covjece boziji vidi kako zavaljuju "svoje" u Siriji, pred svojim vratima. Mozes misliti koliko im je stalo do tebe. I koliko se Turska pika medju velikim igracima. Ne bi im bilo prvi put da nas zavale
Brko je Americki igrac. Igra kako oni sviraju. Ameri su ga pustili malo sa vide sta i kako. Kada im dosadi, ide rusenje po kratkom postupku. Moze on pricati koliko hoce ali Uncel Sam se pita u Turskoj.

Svoj ekonomski rast nek njima zahvale, zato sto su clanica NATO-a, a Americi je to bilo u interesu da ih ekonomski ojaca, ne zbog njih, nego zbog svojih geostrateskih ciljeva i blizine Izraela, koji je sa Turskom glavni partner Amerike na Bliskom Istoku.

Sve je u interesu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17553 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Tanko je to sve. Pomoc se obezbjedjuje drugim stvarima s ne ocekivanjem sadake. To je recept da ti zaceraju.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#17554 Re: Republika Turska

Post by vivaldi »

Grean wrote:Sve to stoji ali ima primjera kao npr. u Rusiji gdje je percepcija snage bitnija od ekonomske situacije na osnovu cega Putin opstaje.A realno prije Erdogana Turska je bila qurac od ovce. Mozda ni danas situacija nije sjajna ali neuporedivo su jaci kao drzava nego 90' ih proslog vijeka.
veliki ekonomsko-infratskturni iskorak turske je apsolutno neupitan, ali tek sada, tacnije zadnje 2-3 godine se vidi da to nije bio rezultat promisljene politike, pogotovo ekonomske.

zapravo jedini njegov dobar potez je bio mir sa kurdima sto se podudarilo sa talasom globalizacije tako da je uz katastrofalnu polaznu osnovu turska explodirala bas kao sto je i kina, rusija, i masa drugih zemalja.

medjutim struktura tog rasta se ispostavila vrlo losa po nekoliko osnova - sva jaja je stavio u jednu kosaru, gradjevinski sektor - od stanogradnje do mega infrastrukturnih projekata. narod je sve te uspjehe logicno vezivao za njega jer on slavodobitno presijece vrpcu na otvaranju, a onda jos se i pohvali kako nema duga prema mmf.

to jeste istina, ali kako to obicno biva problem nije u onome sto se kaze, vec u onome sto se presuti. a presutio je da se sve to pravilo na kredit i od tudjih para, ali ne od mmf-a, vec od vanjskog zaduzivanja privatnih firmi, a radi se o stotinama milijardi dolara. osim sto se previse oslonio na gradjevinu, drugi mega problem je preveliko zaduzivanje u dolarima umjesto da je dug razgodio u razne valute da bude sto manje izlozen valutnim rizicima, a to sada sve dolazi na naplatu.

i onda mu je iz nekog razloga moc pomutila razum, umislio da je puno veci nego sto jeste, poceo se petljat u egipat, siriju, zakuho sa izraelom, pa amerikom, pa rusijom, sa evropom, postao tranzitna ruta za svakakav olos i pse rata na putu za siriju, a onda otvorio opet rat sa kurdima. onda su pocele i bombe koje su uz sranje s rusima sjebale turizam, sto je sjebalo gradnju turističke gradjevine i hotela, bombe su sjebale i masovnu kupovina nekretnina od strane zapadanjake koji su kupovali za penzionerske dane (a nije mala cifre 4-5 milijardi dolara su stranci kupovlai nekretnina godinje), njegove zapaljive izjave i prijetenje rastjeruju investitore, vojni udar, masovna hapsenja, vanredno stanje, kapital poceo bjezat, sve veci nedostatak deviza, skace kurs, inflacija...i domino efekat pocinje.

dok je uzimao tudje milijarde sve je bilo ok, a sad kada ih treba vracat sad su svi fasisti, nacisti, zavjera...svi su krivi sem njega, a covjek se bukvalno trudi vec 2-3 godine da preplasi i ljude i kapital.

do prosle godine mu je za jednu milijardu dolara duga koju je morao vratiti trebalo 3 milijarde lira. danas mu vec treba 3 milijarde i 700 miliona lira. a samo ove godine treba vratiti desetine milijardi dolara. sve to moze izbit samo iz narodnih dzepova. vec ih je naguzio sa onom zamjenom deviza za lire, onda je promjenio zakon da svaki stranac koji polozi milion dolara moze dobiti tursko drzavljanstvo i slicne stvari sto samo pokazuje ocaj i nedostatak ekonomske ideje i vizije.

prvi krug siromasenje stanovnistva je zavrsen. sljedeca faza ce vjerovatno biti siromasenje kroz ekonosmku stagnagnaciju u kombinaciji sa inflacijom sto ce biti smrtonosno.

prosle godine se desio jos jedan bitan momenat koji su mnogi previdjeli - turski zavod za statistiku je iznenada pormjenio metodologiju obracuna gdp. naravno ekonomisiti su itog trenutka primjetili nedoslijednosti i cudne simpotme koji se ne podudaraju sa drugim podacima.

ma moze se o tome satima pisati...on je jednostavno na putu bez povratka.

a sto se tice usporedbe s rusijom, i putin je diktator ali daleko namazaniji i pametniji jer je u vremenu krize ipak poslusao strucnjake - od upravljanja kursom do planiranja budzeta. osim toga rusija ima 2 ogromne prednosti - energetsku nezavisnost i zanemariv vanjski dug.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#17555 Re: Republika Turska

Post by Nadzornik »

Ekonomska situacija u Turskoj

Turkey's Struggling Economy
The Demise of the Anatolian Tiger

Image

http://www.spiegel.de/international/bus ... 41363.html
User avatar
pici
Posts: 46401
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17556 Re: Republika Turska

Post by pici »

Image


sHa oce ovi hair, besposlicari, gulenovci, teroristi, pederi i lezbejke... prava demonkratija je sad u rukama jedinog nam sultana erdogana... brko proceruj to u zapadnoimerijalistickohriscanske zemlje... :bih:


Donald Trump čestitao Erdoganu na rezultatima referenduma
zna se ko je prava raja :thumbup:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8318
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#17557 Re: Republika Turska

Post by Idemedosumom »

Hoce svoj entitet. :fazlija:


Treba im podat demokratije

Image
User avatar
Sara03
Posts: 3360
Joined: 22/02/2017 03:17

#17558 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Gdje ste jugonostalgičari, tvrdokorne komunjare?

Vidim i dalje balite na našeg sultana. :bih:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17559 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

arzuhal wrote:Turskoj bi sada mogao biti otežan put ka članstvu u EU... :sad:

http://i66.klix.com/344qud1.jpg
Ljudi od Korejanskog rata 52 proslog milenijuma cekaju u Eu [Ez] skoro da udzu. :-)
Jbs sto su i u tom ratu ginuli itd. [Ovo sam malo preuvelicao.]

Gdje ce ih u Eu primiti, imali bi veci uticaj od Njemacke jer ce imat vise stanovnika od nje za par decenija. [Istina ako se ne raspadne na Turski i Kurdski dio.]
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17560 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

It_is_a_Leclerc wrote:
Ovo prvo su gluposti. Ne bih to ni komentirao.

Ako Evropa nije tolerantna i ravnopravna, i ako nije mjesto dobrog života, visokog standarda, praktično centar civilizacije, zašto, kog Boga, svi ti Turci dolaze da žive i rade u tu - neravnopravnu, netolerantnu Evropu ? Zašto ? Eto ih tamo, u ljepotama Erdoganistana.

A što se Turske i tolerancije tiče, najbolje je pitati genocidom umalo izbrisani armenski narod.
Pun k_rac Armena koji rade u Turskoj dok Turaka po Armeniji koji rade bas nema. Nisam cuo ni za jednog do sad.
Puna Turska Grka, Rusa, itd. koji u njoj rade.

Evo imaju dva Turcina koji se prezivaju Casanova i Valentino. Nisam siguran za Valentina. Ima i pun k_rac Turaka sa Svapskim prezimenima.

Tako da ti to pada u vodu. A najuvazeniji Turci u Turaka su vecinom bili ne Turci od Sokolovica pa nadalje kako znam.
Cak su se mijesali i sa drugim rasama i narodima od Roma, Bijelaca, Azijata pa nadalje. Ne znam bas za Crnce.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17561 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Vizionar 1985 wrote:
arzuhal wrote:Turskoj bi sada mogao biti otežan put ka članstvu u EU... :sad:

http://i66.klix.com/344qud1.jpg
Ljudi od Korejanskog rata 52 proslog milenijuma cekaju u Eu [Ez] skoro da udzu. :-)
Jbs sto su i u tom ratu ginuli itd. [Ovo sam malo preuvelicao.]

Gdje ce ih u Eu primiti, imali bi veci uticaj od Njemacke jer ce imat vise stanovnika od nje za par decenija. [Istina ako se ne raspadne na Turski i Kurdski dio.]
Najlakse je vlastiti neuspjeh objasniti zavjerama, vjerskom ili etnickom mrznjom...

Istina je da u Turskoj nema demokratije i vladavine prava. Svako malo vojni udar. Izrazito nestabilna drzava. Ima li neki slican primjer u EU? Turska se nikada nije potrudila uskladiti zakone sa EU.

Zasto bi ih onda primili? Samo zato sto su vecinski muslimani?

Unutrasnjost i narocito istocna Turska je gola bijeda. Gotovo svaki stanovnik Turske ima nekoga na zapadu. Da sutra udju, imali bi inavziju na EU, narocito sa istoka Turske. I jos ako se zna da je tamo svako malo rat, Evropu bi zapljuskivali dzinovski valovi izbjeglica.

Treba li Evropi takvo sranje?

Ima li ijedan logican razlog da ih prime?

Vidis da im ne zele uvesti bezvizni rezim jer bi u tom slucaju nagrnulo par miliona azilanata, narocito sa istoka. O clanstvu nema ni govora.
breuer
Posts: 7885
Joined: 06/07/2009 15:44

#17562 Re: Republika Turska

Post by breuer »

Po mom mišljenju nije toliki problem ni što je muslimanska zemlja, ali da granica EU bude na Bliskom istoku, to je čovjeće psihološki neprihvatljivo.

Granica EU sa Sirijom, Iranom, Irakom :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17563 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

It_is_a_Leclerc wrote:Prosječni srpski nacionalist - "Srebrenica nije genocid. Presude ad hoc suda i mali broj ubijenih. A i žene su pustili"
Prosječni turkofilni Bošnjaci - "Genocid nad Armenima nije genocid jer nema presude".

Vidite. Sve je relativno. Samo je negiranje zločina, gaženje žrtava i servilnost vlastitom neznanju konstanta balkanskih nacionalizama.
Pa sto je Velika Britanija oslobodila sve koji su za taj genocid bili optuzeni kako ja znam. Sve jednog.
Kada su okupirali Britanci, Rusi, Grci, Francuzi, Armenci itd. Tursku poslije 1 Svjetskog rata.

Sto doticne drzave tada nisu svima u to umijesanima sudile i presudile za taj genocid.
Sto su ih oslobodili Britanci.

Nemas pojma kakvi su samo Sovinisti Armenci uopste. Da ih ima vise i da mogu sve bi okolne narode koji su druge Religije, Vjere i nacionalnosti, potamanili. I gle to su i radili. Nisi vidio ti horde Armenske uopste, isti ko Cetnici na slikama.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17564 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Kikibombona wrote:
Istina je da u Turskoj nema demokratije i vladavine prava. Svako malo vojni udar. Izrazito nestabilna drzava. Ima li neki slican primjer u EU? Turska se nikada nije potrudila uskladiti zakone sa EU.
Kako po Europi nije bilo vojnih udara.

Grcka, Poljska, Madzarska, ona diktatura u Istocnoj Njemackoj, itd. [Do nedavno svega toga bilo po Europi i u Eu. Imate kratko pamcenje, pa sve brzo zaboravite. Imali ste cak i drzavni terorizam od strane Francuske i Italijanski itd. vlasti. Svasta ste o Europi imali do nedavno.

Upravo i to golu bijedu, koljace razne itd. Ima toga i sad.
Nego manje sada jer se sve po Europi nedgleda kamerama itd.
Svaki cosak pokriven od strane velikog brata ko u Merici.

Ali opet ima mafije, jer svaka drzava ima svoju mafiju. Mafiju koja radi za njih, vlast, elitu.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17565 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

https://www.facebook.com/bosna1463/vide ... f=NEWSFEED

Evo jedan video koji otvara oči, sa stranice prigodnog naziva Bosna 1463... Sultan konačno dohako masonima, čifutima i ostalim din-dušmanima...

Ubiše se ljudi šerujući ovo :)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17566 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

breuer wrote:Po mom mišljenju nije toliki problem ni što je muslimanska zemlja, ali da granica EU bude na Bliskom istoku, to je čovjeće psihološki neprihvatljivo.

Granica EU sa Sirijom, Iranom, Irakom :-)
To sto je muslimanska nema prevelike veze. Sutra ce uci u EU Albanija, Kosovo i BiH. I? Nista.

EU je prvenstveno ekonomska unija. Svabo ne zeli da ga preplavili 10 miliona Rumuna ili 10 miliona Turaka. Zele iskljucivo ekonomsku saradnju kako bi ojacali vlastitu ekonomiju.

Da Turska udje u EU, nagrnuli bi miliona, narocito sa istoka i unutrasnjosti Turske. Uz to, Turska vec 30-40 godina neprestano ratuje. Svako malo ravnjanje i stotine hiljada izbjeglica. O cemu pricamo?

Drzava vojnih udara, drzava u kojoj se zatiru prava manjina. Ne vidim sta to oni imaju zajednicko sa EU!?

Neka prave uniju sa Rusijom, Iranom i drugima. Kakva crna EU.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17567 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

cyprus wrote:https://www.facebook.com/bosna1463/vide ... f=NEWSFEED

Evo jedan video koji otvara oči, sa stranice prigodnog naziva Bosna 1463... Sultan konačno dohako masonima, čifutima i ostalim din-dušmanima...

Ubiše se ljudi šerujući ovo :)
Evo ti samo dokaz da ima budala itd. u svakom narodu ali i da ima agenata.
Znas li ti bolan kako je na fejsbuku lako neki profil napraviti, ko i ovdje isto.

Ja IT nepismen pa sam radi igrice na fejsbuku u jednom trenutku imo 3 profila, imo bi i vise ali IT nepismen pa se blokirali ostala 2 profila.

Sta mislis sta tek neki agenat moze da radi.

Mislis da agenti ne rade po drustvenim mrezama, na forumima itd. i nemaju profile.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17568 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
animals wrote:Dati apsolutnu vlast jednom ludaku je
kolektivno ludilo..
ajd nek im je sa srecom u toj ludnici..
on je samo pobijedio jer su Turci vecinom nepismeni glasovali za njega..
oni 49 procenata pismeni je porazeno uz pomoc nepismene dijaspore..
Pa kod nas je Dodik uradio nešto slično prije par godina uvođenjem funkcije predsjednika entiteta i prebacivanjem gotovo sve ovlasti na tu funkciju pa se niko nije bunio, pogotovo ne Srbi iz RS-a. :oops: Nisam vidio natpise da time Srbi pucaju sebi u koljeno...itd.
Ili za Rusiju i Putina. Nemaju pojma uopste ko su primjerice pokret Nashi. Jbt ko Njemacka omladina.
I za Putina govore 'Car careva caruje carevima' i svrsavaju svi na njega kolektivno i ne buni se niko protiv Putina i ovog njegovog omladinskog pokreta.
User avatar
Sara03
Posts: 3360
Joined: 22/02/2017 03:17

#17569 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Vizionar 1985 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Ovo prvo su gluposti. Ne bih to ni komentirao.

Ako Evropa nije tolerantna i ravnopravna, i ako nije mjesto dobrog života, visokog standarda, praktično centar civilizacije, zašto, kog Boga, svi ti Turci dolaze da žive i rade u tu - neravnopravnu, netolerantnu Evropu ? Zašto ? Eto ih tamo, u ljepotama Erdoganistana.

A što se Turske i tolerancije tiče, najbolje je pitati genocidom umalo izbrisani armenski narod.
Pun k_rac Armena koji rade u Turskoj dok Turaka po Armeniji koji rade bas nema. Nisam cuo ni za jednog do sad.
Puna Turska Grka, Rusa, itd. koji u njoj rade.

Evo imaju dva Turcina koji se prezivaju Casanova i Valentino. Nisam siguran za Valentina. Ima i pun k_rac Turaka sa Svapskim prezimenima.

Tako da ti to pada u vodu. A najuvazeniji Turci u Turaka su vecinom bili ne Turci od Sokolovica pa nadalje kako znam.
Cak su se mijesali i sa drugim rasama i narodima od Roma, Bijelaca, Azijata pa nadalje. Ne znam bas za Crnce.
Šta mu pada u vodu?

Da u Evropi džamije niču k'o gljive, dok je u Turskoj i dalje islamska vjeronauka obavezan predmet za svu djecu u školi? Da se više ne možeš ni izjasniti kao kršćanin, inače te sljeduje...? Kakva su prava vjerskih manjina u Turskoj; Židova, pravoslavaca - Grka i Armena?
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17570 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Pa Putinofilija je ista bolest kao i ovo sa Erdoganom... Između Putina i Erdogana i ima neke razlike (Putin je racionalniji), ali između njihovih idolopoklonika baš i nema...
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#17571 Re: Republika Turska

Post by pemanapemani »

cyprus wrote:https://www.facebook.com/bosna1463/vide ... f=NEWSFEED

Evo jedan video koji otvara oči, sa stranice prigodnog naziva Bosna 1463... Sultan konačno dohako masonima, čifutima i ostalim din-dušmanima...

Ubiše se ljudi šerujući ovo :)
Znači, Srbi mogu slaviti okupatora i agresora na svoju bivšu domovinu BiH, Hrvati isto tako, a da Bošnjaci ne mogu slaviti okupatora svoje domovine BiH (kako stvari stoje, nažalost, vjerovatno uskoro bivše domovine BiH)?

Vidi se da ti smetaju Bošnjaci i da ne želiš njihov "napredak" po uzoru na Srbe i Hrvate.

P.S. Koja je razlika između nedavno postavljenog krsta ruskim dobrovoljcima u Višegradu, spomenika bojovnicima HV-a po Hercegovini i spomenika vojsci Osmanskog carstva pored Sanskog Mosta? To su spomenici koji jačaju državotvornost BiH, za razliku od Bobovca, Kozograda, Radimlje, Jajca..., koje treba uništiti i satrati za sva vremena da ne podsjećaju na masonsku BiH.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17572 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Pun k_rac Armena koji rade u Turskoj dok Turaka po Armeniji koji rade bas nema. Nisam cuo ni za jednog do sad.
Puna Turska Grka, Rusa, itd. koji u njoj rade.

Evo imaju dva Turcina koji se prezivaju Casanova i Valentino. Nisam siguran za Valentina. Ima i pun k_rac Turaka sa Svapskim prezimenima.

Tako da ti to pada u vodu. A najuvazeniji Turci u Turaka su vecinom bili ne Turci od Sokolovica pa nadalje kako znam.
Cak su se mijesali i sa drugim rasama i narodima od Roma, Bijelaca, Azijata pa nadalje. Ne znam bas za Crnce.
Šta mu pada u vodu?

Da u Evropi džamije niču k'o gljive, dok je u Turskoj i dalje islamska vjeronauka obavezan predmet za svu djecu u školi? Da se više ne možeš ni izjasniti kao kršćanin, inače te sljeduje...? Kakva su prava vjerskih manjina u Turskoj; Židova, pravoslavaca - Grka i Armena?
Puna Turska Grka, Rusa, itd. koji u njoj rade.
Ako rade i zive u njoj sta mislis kakva su im prava. Ako im se krse prava ne bi radili i zivjeli u Turskoj.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17573 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

cyprus wrote:Pa Putinofilija je ista bolest kao i ovo sa Erdoganom... Između Putina i Erdogana i ima neke razlike (Putin je racionalniji), ali između njihovih idolopoklonika baš i nema...
Kako je racionalniji kada ima omladinski pokret koji je isti ko Nacisticki omladinski pokret.
Ljude napada taj pokret i bije ih, utjeriva im strah itd.

Ne mogu se ljudi na protest okupit u Rusiji od tog pokreta i policije i vojske.
Ni zbog cega se na protes ne mogu okupit.

Joj Putin racionalnij. Spijun i ubica racionalniji, Kgb-ovac racionalniji.
I Staljin ti je bio spijun i ubica ko i Putin.
User avatar
Sara03
Posts: 3360
Joined: 22/02/2017 03:17

#17574 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Vizionar 1985 wrote:
Sara03 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Pun k_rac Armena koji rade u Turskoj dok Turaka po Armeniji koji rade bas nema. Nisam cuo ni za jednog do sad.
Puna Turska Grka, Rusa, itd. koji u njoj rade.

Evo imaju dva Turcina koji se prezivaju Casanova i Valentino. Nisam siguran za Valentina. Ima i pun k_rac Turaka sa Svapskim prezimenima.

Tako da ti to pada u vodu. A najuvazeniji Turci u Turaka su vecinom bili ne Turci od Sokolovica pa nadalje kako znam.
Cak su se mijesali i sa drugim rasama i narodima od Roma, Bijelaca, Azijata pa nadalje. Ne znam bas za Crnce.
Šta mu pada u vodu?

Da u Evropi džamije niču k'o gljive, dok je u Turskoj i dalje islamska vjeronauka obavezan predmet za svu djecu u školi? Da se više ne možeš ni izjasniti kao kršćanin, inače te sljeduje...? Kakva su prava vjerskih manjina u Turskoj; Židova, pravoslavaca - Grka i Armena?
Puna Turska Grka, Rusa, itd. koji u njoj rade.
Ako rade i zive u njoj sta mislis kakva su im prava. Ako im se krse prava ne bi radili i zivjeli u Turskoj.
Pa i Bošnjaci žive i rade u RS-u, pa? A znamo kroz kakvu torturu prolaze.

Mislim, toliko o vjerskoj toleranciji u Erdoganistanu, nađi malo bolji argument..
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#17575 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

sjediste vaseljeljenske patrijarsije je i dalje u istanbulu kolko znam, bez problema. armeni, grci sto zive po istanbulu isto bez problema, uredno sjedio i cjevcio pivu po istiklalu kod grka, o cemu trabunjate?
Post Reply