Vjerovatno bili fini pa nisu htjelisalik79 wrote:
Kao Iran ga nije mogao nabaviti (sve se da nabaviti), ili proizvesti (ako nista, ono hlorom punjene granate i rakete), da je to htio?!
IRAN
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17526 Re: IRAN
- jeza u ledja
- Posts: 50668
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17527 Re: IRAN
Hezbollah i cionisti su relevantni za Iran, kako?prometheus wrote:@jez lafo ozbiljan i trudi se u argumentiranju svojih stavova... Hezbollah je antibiotik za cionizam, najbolji!
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17528 Re: IRAN
Gledam, ako dobro shvatam stvari, stanje ekonomije u USA nikad bolje a po Gallupu, Trumpu nikad veći approval. Tako da mu sad zaista ne treba neka neizvjesnost koja bi to sve ugrozila. Lično mislim da je on lik koji želi eventualni novi dogovor, ako je ikako moguće. Stari deal je nazivao lošim još u vrijeme Obame. On je trgovac, ni manje ni više, čini se. Sa druge strane likovi kao ona brkata budala Bolton su ideološki ostrašćeni, mislim da takvi nisu zainteresovani za dijalog već za konfrontaciju.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17529 Re: IRAN
Međutim, on ili njegova ekipa zateže na sve strane, prešlo se na gangster-politiku i ekonomiju, a u takvim okolnostima olako može negdje pući i stvar otići izvan kontrole.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17530 Re: IRAN
https://en.wikipedia.org/wiki/South_Vietnamsalik79 wrote:
Da, pozvani od strane zvanicne vlade Sirijske Arapske Republike. Ko je Amere zvanicno pozvao u Vijetnam, ili Koreju?
https://en.wikipedia.org/wiki/South_Korea
- jeza u ledja
- Posts: 50668
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17531 Re: IRAN
Ako se ne varam vec su bili prisutni u obje zemlje, ali su u obje komunjare bile popularne. U JV je neki njihov kretenski diktatorcic bio na vlasti. I tu je bilo neke CIA igrarije sa pucevima.
Helem bili su vec tu. Zemlje su ja mislim podjeljene prije ratova.
PS: I u JK je ostao diktator na vlasti dugo poslije rata, ali eto napravise super zemlju. A ni Vijetnamu danas ne ide lose.
Helem bili su vec tu. Zemlje su ja mislim podjeljene prije ratova.
PS: I u JK je ostao diktator na vlasti dugo poslije rata, ali eto napravise super zemlju. A ni Vijetnamu danas ne ide lose.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17532 Re: IRAN
Juzna koreja prisni saveznik amerike a vijetnam i amerika se poceli jaraniti od kako je kina pocela da otima vijetnamu teritorijalne vodejeza u ledja wrote:Ako se ne varam vec su bili prisutni u obje zemlje, ali su u obje komunjare bile popularne. U JV je neki njihov kretenski diktatorcic bio na vlasti. I tu je bilo neke CIA igrarije sa pucevima.
Helem bili su vec tu. Zemlje su ja mislim podjeljene prije ratova.
PS: I u JK je ostao diktator na vlasti dugo poslije rata, ali eto napravise super zemlju. A ni Vijetnamu danas ne ide lose.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17533 Re: IRAN
Da, trupama u Siriji stite Iran. I sve sto je Nadzornik rekao je upravo tako.jeza u ledja wrote:Aha, trupama u Siriji stite IranNadzornik wrote:Samo sto Iran to radi u manjem obimu i u svrhu zastite svoje zemlje a ne da bi neku drugu zemlju porobio i unistio.jeza u ledja wrote: Iran regionalno radi isto sto i vece sile globalno samo tesko je to priznat, ee.
Pomaze Hezbolah i Hamas i isporucuje im oruzje da bi se Palestinci i Libanci mogli odbraniti a ne da bi unistio Izrael.
Iran je slao oruzje i Armiji BiH ali ne da bi ona unistila Srbiju i Srbe ili Hrvatsku i Hrvate nego da bi se narod mogao odbraniti...
Ustati i spomenuti Iran..., a Hamas i Hezbolah im odgovaraju jer zele unistenje Izraela. Takodje pomazu Hute u Jemenu jer stite Iran.
Amerika mase prstom prema Iranu jer su ovi prijetnja Izraelu i Saudiji.
Prostiru se koliko su dugi i sire svoj uticaj u regionu, na isti nacin kao sto rade velike sile globalno. U cemu je razlika?
U stvari razlika je jedino u tome sto Iranci i dalje uspjesno svojoj publici prodaju pricu o tome kako je jedino njihova borba pravedna, a svi ostali zli i naopaki. Na Zapadu malo ko u to vjeruje, sto se tice svojih zemalja. To je vrijeme davno proslo, ali jebiga vama niko jos da javi.
Nama najomiljeniji americki general Wesley Clark:
Pokojni Peter Scholl Latour pozvan da prokomentarise desavanja u Siriji (sami pocetak sukoba):
(od 2:07) "Nije rijec o Siriji, to je dezavuisanje javnosti, rijec je o Iranu....(nemam sada vremena sve da prevodim, pa cu samo zakljucak)...Hizbullah je 2006 odbio napad Izraelaca. I da bi se sprijecio siitski "most" koji se cijelom duzinom proteze i veze s Iranom, udara se na Siriju.
Last edited by salik79 on 09/05/2019 00:29, edited 1 time in total.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17534 Re: IRAN
I Amerikanci stite Ameriku po bliskom istoku. Svako se proteze koliko moze 
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17535 Re: IRAN
To je Regan odradio u zamjenu za taoce iz ambasade (diplomatsko osoblje i spijune).jeza u ledja wrote:Pomoc Amerike kazes? Mislis na Iran Contra?
- jeza u ledja
- Posts: 50668
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17536 Re: IRAN
Na koji nacin trupama u Siriji stite Iran - tacno? Nisi objasnio nimalo.salik79 wrote: Da, trupama u Siriji stite Iran. I sve sto je Nadzornik rekao je upravo tako.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17537 Re: IRAN
Sto je inace jos jedan veliki uspjeh revolucije, napali ambasadusalik79 wrote:To je Regan odradio u zamjenu za taoce iz ambasade (diplomatsko osoblje i spijune).jeza u ledja wrote:Pomoc Amerike kazes? Mislis na Iran Contra?
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17538 Re: IRAN
славянин wrote:Vjerovatno bili fini pa nisu htjelisalik79 wrote:
Kao Iran ga nije mogao nabaviti (sve se da nabaviti), ili proizvesti (ako nista, ono hlorom punjene granate i rakete), da je to htio?!a hlor je neefikasan..
Jok, nisu ga mogli zbaviti. Po islamu je haram i toga se drze. Hlor je itekako efikasan, da si bio rodjen, odnosno dovoljno velik, za vrijeme agresije na nasu zemlju, znao bi.
Last edited by salik79 on 09/05/2019 00:28, edited 1 time in total.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17539 Re: IRAN
Da ne citam, ko ih je zvanicno pozvao?славянин wrote:https://en.wikipedia.org/wiki/South_Vietnamsalik79 wrote:
Da, pozvani od strane zvanicne vlade Sirijske Arapske Republike. Ko je Amere zvanicno pozvao u Vijetnam, ili Koreju?
https://en.wikipedia.org/wiki/South_Korea
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17540 Re: IRAN
Jok hemijsko oruzije se kupuje kod mome u granapusalik79 wrote:
Jok, nisu ga mogli zbaviti. Po islamu je haram i toga se drze. Hor je itekako efikasan, da si bio rodjen, odnosno dovoljno velik, za vrijeme agresije na nasu zemlju, znao bi.
Haram i nisu htjeli kazes
Da poznate su velike bitke u kojima je hlor igrao ulogu u BiH... ne nisam rodjen nisam bio dovoljno velik inace bi znao
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17541 Re: IRAN
Ne, nego je narod, predvodjen studentima, koji je pamtio 1953 i dovodjenje saha na vlast, zelio prevenirati slican scenario.славянин wrote:Sto je inace jos jedan veliki uspjeh revolucije, napali ambasadusalik79 wrote:To je Regan odradio u zamjenu za taoce iz ambasade (diplomatsko osoblje i spijune).jeza u ledja wrote:Pomoc Amerike kazes? Mislis na Iran Contra?
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17542 Re: IRAN
.славянин wrote:Jok hemijsko oruzije se kupuje kod mome u granapusalik79 wrote:
Jok, nisu ga mogli zbaviti. Po islamu je haram i toga se drze. Hor je itekako efikasan, da si bio rodjen, odnosno dovoljno velik, za vrijeme agresije na nasu zemlju, znao bi..Hlor efikasan??? VX,Iperit,sarin i slicno su efikasni.. hlor
![]()
Haram i nisu htjeli kazes![]()
![]()
![]()
![]()
Da poznate su velike bitke u kojima je hlor igrao ulogu u BiH... ne nisam rodjen nisam bio dovoljno velik inace bi znao
Last edited by salik79 on 09/05/2019 00:36, edited 2 times in total.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17543 Re: IRAN
To onako narod sam od sebe bez direktiva napao ambasadu pa posle pregovarao sa stranom drzavom za oslobodjenje taoca sto si sam rekao .. vidis li problem tu ?salik79 wrote:
Ne, nego je narod, predvodjen studentima, koji je pamtio 1953 i dovodjenje saha na vlast, zelio prevenirati slican scenario.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17544 Re: IRAN
Ne vidim, jer se je taj narod, prethodno, u milionskim masama, sam digao protiv diktatora.славянин wrote:To onako narod sam od sebe bez direktiva napao ambasadu pa posle pregovarao sa stranom drzavom za oslobodjenje taoca sto si sam rekao .. vidis li problem tu ?salik79 wrote:
Ne, nego je narod, predvodjen studentima, koji je pamtio 1953 i dovodjenje saha na vlast, zelio prevenirati slican scenario.
- jeza u ledja
- Posts: 50668
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17545 Re: IRAN
Znam, ali to je bila americka isporuka oruzja Iranu tokom rata koju nisi spomenuo.salik79 wrote:To je Regan odradio u zamjenu za taoce iz ambasade (diplomatsko osoblje i spijune).jeza u ledja wrote:Pomoc Amerike kazes? Mislis na Iran Contra?
Inace jednu stvar koju sam spominjao nekad - odredjeni broj ljudi u Iranu zamjera Homeiniju jer je nakon kontre, koja je to bila, mozda 83-a i ponude mira od strane Saddama odlucio da rat nastavi sto je poslije rezultiralo ogromnim brojem iranskih zrtava (pogotovo ono slanje u minska polja), sto je pak donjelu njemu vremena da konsolidira vlast (jer je tad bilo svega u Iranu, nije ko sad) i plus dize javni moral i patriotske, ovako kako ti i dan danas o tome pricas. Plus je glavnina vanjske pomoci Iraku dosla NAKON sto je Iran odbio to primirje.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17546 Re: IRAN
Odbrana Teocaka ? Onda znas Titu jelde ? I sad opet - hlor je neefikasan. Nigdje prevagu nije donio ..salik79 wrote:Hint - odbrana Teocaka. Raspitaj se ako imas osobe od povjerenja s tog kraja. ovo cu kasnije izbrisati.славянин wrote:Jok hemijsko oruzije se kupuje kod mome u granapusalik79 wrote:
Jok, nisu ga mogli zbaviti. Po islamu je haram i toga se drze. Hor je itekako efikasan, da si bio rodjen, odnosno dovoljno velik, za vrijeme agresije na nasu zemlju, znao bi..Hlor efikasan??? VX,Iperit,sarin i slicno su efikasni.. hlor
![]()
Haram i nisu htjeli kazes![]()
![]()
![]()
![]()
Da poznate su velike bitke u kojima je hlor igrao ulogu u BiH... ne nisam rodjen nisam bio dovoljno velik inace bi znao
Chlorine gas, also known as bertholite, was first used as a weapon in World War I by Germany on April 22, 1915 in the Second Battle of Ypres.[84][85] As described by the soldiers, it had the distinctive smell of a mixture of pepper and pineapple. It also tasted metallic and stung the back of the throat and chest. Chlorine reacts with water in the mucosa of the lungs to form hydrochloric acid, destructive to living tissue and potentially lethal. Human respiratory systems can be protected from chlorine gas by gas masks with activated charcoal or other filters, which makes chlorine gas much less lethal than other chemical weapons. It was pioneered by a German scientist later to be a Nobel laureate, Fritz Haber of the Kaiser Wilhelm Institute in Berlin, in collaboration with the German chemical conglomerate IG Farben, which developed methods for discharging chlorine gas against an entrenched enemy.[86] After its first use, both sides in the conflict used chlorine as a chemical weapon, but it was soon replaced by the more deadly phosgene and mustard g
Last edited by славянин on 09/05/2019 00:38, edited 1 time in total.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17547 Re: IRAN
Pa sa kime je amerika pregovarala da se oslobode taoci ? Sa "narodom"salik79 wrote: Ne vidim, jer se je taj narod, prethodno, u milionskim masama, sam digao protiv diktatora.
- jeza u ledja
- Posts: 50668
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17548 Re: IRAN
Hirohito.salik79 wrote:Da ne citam, ko ih je zvanicno pozvao?славянин wrote:https://en.wikipedia.org/wiki/South_Vietnamsalik79 wrote:
Da, pozvani od strane zvanicne vlade Sirijske Arapske Republike. Ko je Amere zvanicno pozvao u Vijetnam, ili Koreju?
https://en.wikipedia.org/wiki/South_Korea
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17549 Re: IRAN
I ovime si dokazao, sta? Nisi svjestan kako je ovo ucinkovito kada nemas nista drugo.славянин wrote:Odbrana Teocaka ? Onda znas Titu jelde ? I sad opet - hlor je neefikasan. Nigdje prevagu nije donio ..salik79 wrote:Hint - odbrana Teocaka. Raspitaj se ako imas osobe od povjerenja s tog kraja. ovo cu kasnije izbrisati.славянин wrote: Jok hemijsko oruzije se kupuje kod mome u granapu.Hlor efikasan??? VX,Iperit,sarin i slicno su efikasni.. hlor
![]()
Haram i nisu htjeli kazes![]()
![]()
![]()
![]()
Da poznate su velike bitke u kojima je hlor igrao ulogu u BiH... ne nisam rodjen nisam bio dovoljno velik inace bi znao
Chlorine gas, also known as bertholite, was first used as a weapon in World War I by Germany on April 22, 1915 in the Second Battle of Ypres.[84][85] As described by the soldiers, it had the distinctive smell of a mixture of pepper and pineapple. It also tasted metallic and stung the back of the throat and chest. Chlorine reacts with water in the mucosa of the lungs to form hydrochloric acid, destructive to living tissue and potentially lethal. Human respiratory systems can be protected from chlorine gas by gas masks with activated charcoal or other filters, which makes chlorine gas much less lethal than other chemical weapons. It was pioneered by a German scientist later to be a Nobel laureate, Fritz Haber of the Kaiser Wilhelm Institute in Berlin, in collaboration with the German chemical conglomerate IG Farben, which developed methods for discharging chlorine gas against an entrenched enemy.[86] After its first use, both sides in the conflict used chlorine as a chemical weapon, but it was soon replaced by the more deadly phosgene and mustard g
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17550 Re: IRAN
Pa, naravno s vlastima, a vlasti s predstavnicima studenata. Ali svi poznavaoci materije, doslovno svi, kazu da Homeini r.a. nije imao nikakve veze, niti je to odobrio, sa upadom studenata u ambasadu.славянин wrote:Pa sa kime je amerika pregovarala da se oslobode taoci ? Sa "narodom"salik79 wrote: Ne vidim, jer se je taj narod, prethodno, u milionskim masama, sam digao protiv diktatora.
