Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17526 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

hladan.preminger wrote:kako provjeriti amortizere?
Amortizere provjeriti ispravno mozes samo na tehnickom koji ima aparat za testuranje amortizera.

U Sa. ga ima tehnicki kod Gradjevine, kod Merkatora i onaj iza Gras-a.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17527 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

sa napomenom da na testeru amortizera rijetko koji ima vise od 80% a to je neispravno
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#17528 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

lavic wrote:
hladan.preminger wrote:kako provjeriti amortizere?
Amortizere provjeriti ispravno mozes samo na tehnickom koji ima aparat za testuranje amortizera.

U Sa. ga ima tehnicki kod Gradjevine, kod Merkatora i onaj iza Gras-a.
e super, taman cu u sarajevo uskoro pa da to preventivno uradim
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#17529 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Bakir1 wrote:sa napomenom da na testeru amortizera rijetko koji ima vise od 80% a to je neispravno

80% snage?
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#17530 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Imam kljuc VW sa 3 tipke, kao za golfa 5 onaj klasicni sa metalnom drskicom, ostao mi nekad davno od nekog auta. Ako neko moze da ga prepakuje sebi i iskoristi nek se javi. Kljuc je ispravan, lampica svijetli, sve OK. :)
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17531 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

LikeLike wrote:Imam kljuc VW sa 3 tipke, kao za golfa 5 onaj klasicni sa metalnom drskicom, ostao mi nekad davno od nekog auta. Ako neko moze da ga prepakuje sebi i iskoristi nek se javi. Kljuc je ispravan, lampica svijetli, sve OK. :)
mozel otaj za VEctru A ?
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#17532 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

beni-bu-man wrote:
LikeLike wrote:Imam kljuc VW sa 3 tipke, kao za golfa 5 onaj klasicni sa metalnom drskicom, ostao mi nekad davno od nekog auta. Ako neko moze da ga prepakuje sebi i iskoristi nek se javi. Kljuc je ispravan, lampica svijetli, sve OK. :)
mozel otaj za VEctru A ?
More kako ne more :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17533 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

LikeLike wrote:
beni-bu-man wrote:
LikeLike wrote:Imam kljuc VW sa 3 tipke, kao za golfa 5 onaj klasicni sa metalnom drskicom, ostao mi nekad davno od nekog auta. Ako neko moze da ga prepakuje sebi i iskoristi nek se javi. Kljuc je ispravan, lampica svijetli, sve OK. :)
mozel otaj za VEctru A ?
More kako ne more :D
ocam ima da se kucrim :mrgreen:
User avatar
shape of despair
Posts: 3988
Joined: 09/04/2008 18:41

#17534 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shape of despair »

Ako ko ima za golfa 3 pumpu volana "dugi kljun" nek se javi u pp
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#17535 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sparky »

bitanga_sa_otesa wrote:

totie birilać za sve dje curi i pusta,namazes i miran si...skoro ko pur pjena
Image
Nešto mi ova slika poznata pravo :)
User avatar
shape of despair
Posts: 3988
Joined: 09/04/2008 18:41

#17536 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shape of despair »

Xa mehanicare pitanje. Puni volanom desni i lijevi dolazi do lupkanja u volanu i ispod haube i to pofinonse cuje.
Takoder okretanje volana u mirovanju izaziva vibracije
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17537 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Rekao ti je covjek servo pumpa nije u redu.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#17538 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

shape of despair wrote:Xa mehanicare pitanje. Puni volanom desni i lijevi dolazi do lupkanja u volanu i ispod haube i to pofinonse cuje.
Takoder okretanje volana u mirovanju izaziva vibracije
Prvo provjeri da li fali ulja u sistemu , kad fali ulja to se desava .
A ako ne fali odma majstoru .. jbg
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#17539 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vješalica »

newklear wrote:
Optimist wrote:To ti se i zapalilo sto palis maglenke po danu.
Nije uopšte bilo svanulo i bila je gusta magla... nisam od seljaka koji usred dana i ljeta pale maglenke da izgledaju "opasniji"...
U svakom slucaju koja si ti p.m. da se tebi pravdam, imam problem za koji tražim savjet automehaničara ti se faca praviš sa idiotskim komentarom koji nema veze ni sa čim... ili pomozi ako znaš ili ne komentariši ništa...
Trazi savjet autoelektricara
Mozda je jednostavno dok je radila palila toplotom oko sebe mada ne vjerujem
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17540 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

newklear wrote:
Optimist wrote:To ti se i zapalilo sto palis maglenke po danu.
Nije uopšte bilo svanulo i bila je gusta magla... nisam od seljaka koji usred dana i ljeta pale maglenke da izgledaju "opasniji"...
U svakom slucaju koja si ti p.m. da se tebi pravdam, imam problem za koji tražim savjet automehaničara ti se faca praviš sa idiotskim komentarom koji nema veze ni sa čim... ili pomozi ako znaš ili ne komentariši ništa...
Problem se rjesava na drugim mjestima a ne na forumu. Ja se ne pravim faca, a ti cim si se zapalio, jasno je kakav si.
Na temu, zasto se zapalila, mozda si udario nesto ranije, mozda si zakacio trotoar i sl pa maglenka i sijalica ispala iz lezista, sto je kasnije izazvalo grijanje ostalih dijelova. To je nesto sto samo ti mozes znati, ne moze niko sa foruma.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#17541 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Meni su valjda htjeli da ukradu svjetlo za maglu i rikverc svjetlo iz zadnjeg branika, na jednom precvikali kablove, a na drugom do pola izvrnuli sijalicu koja je vremenom istopila kuciste. Valjda ih je nesto omelo jer im je trebalo jos 15 sek straha da ih puhnu.
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17542 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Optimist wrote:
newklear wrote:
Optimist wrote:To ti se i zapalilo sto palis maglenke po danu.
Nije uopšte bilo svanulo i bila je gusta magla... nisam od seljaka koji usred dana i ljeta pale maglenke da izgledaju "opasniji"...
U svakom slucaju koja si ti p.m. da se tebi pravdam, imam problem za koji tražim savjet automehaničara ti se faca praviš sa idiotskim komentarom koji nema veze ni sa čim... ili pomozi ako znaš ili ne komentariši ništa...
Problem se rjesava na drugim mjestima a ne na forumu. Ja se ne pravim faca, a ti cim si se zapalio, jasno je kakav si.
Na temu, zasto se zapalila, mozda si udario nesto ranije, mozda si zakacio trotoar i sl pa maglenka i sijalica ispala iz lezista, sto je kasnije izazvalo grijanje ostalih dijelova. To je nesto sto samo ti mozes znati, ne moze niko sa foruma.
Normalno da mi se problem neće riješiti na forumu, tražio sam savjet, a ne rješenje problema. znam da mi ne može bitanga ili neko poslati neki satelitski impuls u vozilo i da će mi se riješiti problem.... pitao sam u smislu da li smijem paliti svjetla, voziti ikako, jer nije mi bilo svejedno kad sam vidio da pod haubom dimi nešto..
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17543 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

nadjes osigurac za maglenke i rijesis problem ;-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#17544 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Bogami prijatelju kao da je autoelektricar specijalsita na KCUS, pa ti treba štela kod Sebije da dođeš do njega.
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17545 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Bakir1 wrote:nadjes osigurac za maglenke i rijesis problem ;-)
:thumbup:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#17546 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aktivacija »

Bil neko od prisutnih znao “zadihtovati” pumpu visokog pritiska na mercedesu c klasa dizel 2001? Kapa gorivo na sastavu sa gornje strane gdje dodju ona dva sarafa... ili mozda preporuka za majstora.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17547 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

aktivacija wrote:Bil neko od prisutnih znao “zadihtovati” pumpu visokog pritiska na mercedesu c klasa dizel 2001? Kapa gorivo na sastavu sa gornje strane gdje dodju ona dva sarafa... ili mozda preporuka za majstora.
Ja sto znam da su majstori za pumpe u Visokom, Tuzli i Mostaru.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#17548 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aktivacija »

Sad odgledo youtube video...nikakva atomska fizika... Al radije bih da to odradi neko sa iskustvom za sat vremena nego ja za cijeli dan.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17549 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Image
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#17550 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MAN-lion's coach »

Opet ja :D

Gdje se imaju kupiti platine? Desne za benzinca?
Bila sam kod Slavke za karburator, i rekao mi je da bi trebala to zamijeniti da bi baš frceralo.
Otpad ili?
Post Reply