Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Grean wrote:Bas tako. Brine sto ekonomija ide nizbrdo. Inflacija je 11%, nezaposlenost najveca u zanjih sedam godina. Bar tako pise dw.com. Vjerujem da je razlog prije svega u ratu u Siriji, teret izbjeglica , politicka nestabilnost ali vjerujem i da zapad vuce poteze koji doprinose tome jer je ocito da su protiv Erdogana
ma najveci je krivac on prije svega. ne mora covjek nista znati ni o politici ni o ekonomiji, ali dovoljno je da kao poptuni laik samo slusas njegove izjave i poteze koji u u rangu onog kadirova. iz nebuloze u nebulozu.
nije od jedini diktator na svijetu, ali je on jedini koji se odreko savjeta pametnih ljudi. on odredjuje fiskalnu, ekonomsku, vanjsku, unutrasnju politiku, a srlja iz greske u jos vecu.
sto rece jedan AKP-ov parlamentarac
“Erdogan is a leader who gathers all of Allah’s qualities in himself.”
animals wrote:Kako neko moze opravdavati, uzimanje vlasti u ruke jednog covjeka..
Pa sve takve vlasti su zavrslile propastima, za doticne drzave..
Da li je vecini jasno ako ne daj Boze dodje do belaja i gradjanskog rata u Turskoj, da ce to izazvati lancane reakcije i eto belaja do nas, koji smo i ovako krhki?
Nama bi najmanje u ovom trenu odgovarao bilo kakav rat u Turskoj.
animals wrote:Kako neko moze opravdavati, uzimanje vlasti u ruke jednog covjeka..
Pa sve takve vlasti su zavrslile propastima, za doticne drzave..
Da li je vecini jasno ako ne daj Boze dodje do belaja i gradjanskog rata u Turskoj, da ce to izazvati lancane reakcije i eto belaja do nas, koji smo i ovako krhki?
Nama bi najmanje u ovom trenu odgovarao bilo kakav rat u Turskoj.
Zašto bi bilo kakav građanski rat imao uticaj na nas? Boli mene briga za Tursku. Ako hoće nek se međusobno pokolju i poubijaju. Mi nemamo ništa s tim. Jedino da Bakir blento ne bude davao još kakvih retardiranih izjava poput ove danas.
animals wrote:Kako neko moze opravdavati, uzimanje vlasti u ruke jednog covjeka..
Pa sve takve vlasti su zavrslile propastima, za doticne drzave..
Da li je vecini jasno ako ne daj Boze dodje do belaja i gradjanskog rata u Turskoj, da ce to izazvati lancane reakcije i eto belaja do nas, koji smo i ovako krhki?
Nama bi najmanje u ovom trenu odgovarao bilo kakav rat u Turskoj.
Zašto bi bilo kakav građanski rat imao uticaj na nas? Boli mene briga za Tursku. Ako hoće nek se međusobno pokolju i poubijaju. Mi nemamo ništa s tim. Jedino da Bakir blento ne bude davao još kakvih retardiranih izjava poput ove danas.
megaman4 wrote:
Sta je to Ridjobradi sad provalio?
Pozdravio je rezultate referenduma u korist Erdogana i rekao da je to dobro za mir i stabilnost u svijetu.
Koji debil. Nek pogleda Ridjobradi trenutno ulice Istanbula na sta lice, pa ce vidjeti da se to sprema i njemu od njegovog naroda, koji ce ga skinuti, zbog unistene buducnosti.
On se bavi Brkom a njegova drzava se polako gasi a narod glavom bez obzira bjezi iz BiH kao od kuge. Igra se s djavolom a ko se s njim igra, o glavu mu se sve obija.
sad ce ispunjenje nostradamusova prorocanstva, muslimansko iskrcavanje na jugu europe, kod neuma a kod gacka satori se razapinju zatim ide se na semizovac pa na bec akobodda
ne treba s uma smetnuti ni to da Predsjednik cak ni u jeku najzescih sukoba sa nizozemskim fasistima nije zaboravio nasu Srebrenicu, koliko je puta na mitinzima spomenuo pokolj koji su pocinili navedeni zlocinci...i zbog toga jedan veliki respect i jedno veliko EVET
Grean wrote:Bas tako. Brine sto ekonomija ide nizbrdo. Inflacija je 11%, nezaposlenost najveca u zanjih sedam godina. Bar tako pise dw.com. Vjerujem da je razlog prije svega u ratu u Siriji, teret izbjeglica , politicka nestabilnost ali vjerujem i da zapad vuce poteze koji doprinose tome jer je ocito da su protiv Erdogana
ma najveci je krivac on prije svega. ne mora covjek nista znati ni o politici ni o ekonomiji, ali dovoljno je da kao poptuni laik samo slusas njegove izjave i poteze koji u u rangu onog kadirova. iz nebuloze u nebulozu.
nije od jedini diktator na svijetu, ali je on jedini koji se odreko savjeta pametnih ljudi. on odredjuje fiskalnu, ekonomsku, vanjsku, unutrasnju politiku, a srlja iz greske u jos vecu.
Sve to stoji ali ima primjera kao npr. u Rusiji gdje je percepcija snage bitnija od ekonomske situacije na osnovu cega Putin opstaje.
A realno prije Erdogana Turska je bila qurac od ovce. Mozda ni danas situacija nije sjajna ali neuporedivo su jaci kao drzava nego 90' ih proslog vijeka.
Vidim ovdje puno naivnih Bosnja(zar vas treba jos nesto udariti po glavi?)koji i dalje pate za jugokomunistickim vremenima,koja nisu dovoljno potrajala,da bi Bosnje sve urnisala!Dobro,razni srbocetnicki i macekovski propagatori(da li se tako kaze?)volU da uzimaju za nick muslimanska imena,ali,to je vec provaljena taktika.BTW,znam da ima i Bosnja priprostih,polupismenih,jugonostalgicarskih(najvise takvih),koji padaju na propagandu sa istoka i zapada,ali...jedna je istina.Erdo(g)an je prvi turski DRZAVNIK koji je rekao matoroj Evropi-NE!Dokle vise da ih vacare,da ih lazu,da ih prave budalama...?Nikada Turska nece uci u judeokrscansku Evropu,pa i ne treba.EU se sama,iznutra urusava,pogledajte takve budale kao Orban,Zeman,Tico...ex komunjare koji ih unistise,sve -brinuci-o EU!Da nije smijesno...Konacno u Ankari,Turci imaju DRZAVNIKA,a ne evetefendiju,klimoglavca koji ispunjava sve zelje matore Evrope!Nikada Evropa nije bila fer sa Turcima.Poslije ww1,jedino Turska je bila okupirana.Njene saceznice-Njemacka,AU,Bugarska,tu sudbinu nisu dozivjele.Turska je podeljena izmedju Grcka(Istanbul,Izmir...),Italije,Francuske,VB.Jedino je Ankara,sa uskim pojasom i sultanom,koji je sve to aminovao,bila Turska.Onda su heroji turski,iz ww1,na celu sa Ataturkom,povratili cast Turskoj,za veoma brzo vrijeme,istjerali sve okupatore,prognali sultana i,opet,uspostavili drzavu Tursku.Erdo(g)an je njegov naslijednik!
Dobro, on ga je dobro pretjerao ali ne trebas biti Anstajn da zakljucis da je jaka Turska interes i Bosnjaka.
Prosli smo rat i znamo kako je kad nam sudbinu odredjuju engleski lordovi i francuski generali koji ti u principu zele isto sto i oni katili sa druge strane linije.
Znaci kad je gusto mozes se oslanjati na zemlje koje te smatraju prijateljem. Sto je vise takvih bolja i tvoja pozicija. Cisti interes.
Dobro, on ga je dobro pretjerao ali ne trebas biti Anstajn da zakljucis da je jaka Turska interes i Bosnjaka.
Prosli smo rat i znamo kako je kad nam sudbinu odredjuju engleski lordovi i francuski generali koji ti u principu zele isto sto i oni katili sa druge strane linije.
Znaci kad je gusto mozes se oslanjati na zemlje koje te smatraju prijateljem. Sto je vise takvih bolja i tvoja pozicija. Znaci cisti interes.
Covjece boziji vidi kako zavaljuju "svoje" u Siriji, pred svojim vratima. Mozes misliti koliko im je stalo do tebe. I koliko se Turska pika medju velikim igracima. Ne bi im bilo prvi put da nas zavale
Dajte navedite jednu diplomatsku, politicku ili kakvu vec pobjedu koju smo izvojevali zahvaljujuci turskom uticaju. Makar jednu gdje su nas otvoreno podrzali