Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#17501 Re: Pitamo Mehanicare ?
Broj nemam, ali nije pretesko naci, predjes u IS preko Vraca i skrenes desno prema Lukavici. Poslije jedno 500-600 metara skrenes lijevo (pored raksrsnice budu neko traktori), krenes uzbrdo i prvo skretanje opet lijevo i vozis pravo na negdje preko puta crkve i groblja i sa lijeve strane je Slavko.
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#17502 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bravooo.tempuser wrote:Broj nemam, ali nije pretesko naci, predjes u IS preko Vraca i skrenes desno prema Lukavici. Poslije jedno 500-600 metara skrenes lijevo (pored raksrsnice budu neko traktori), krenes uzbrdo i prvo skretanje opet lijevo i vozis pravo na negdje preko puta crkve i groblja i sa lijeve strane je Slavko.
Kad pređeš iza Vraca vidiš crkvu .
I imaš orjentir
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#17503 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nakon koliko predjenih kilometara ode pumpa goriva npr na golf petici? Ili je ipak to vremenski uvjetovano?
Da li bi se moglo po tome otprilike ocjeniti koliko je auto vraceno km?
Da li bi se moglo po tome otprilike ocjeniti koliko je auto vraceno km?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17504 Re: Pitamo Mehanicare ?
to nikad ne ode na golfu 
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#17505 Re: Pitamo Mehanicare ?
A bez zezancije, otprilike?bitanga_sa_otesa wrote:to nikad ne ode na golfu
Mislim da na 150 ili 170km ne bi trebalo otici. Mada se ja u to nikako ne razumijem
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17506 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeli cesto vozen pri rezervi....? To je pogubno za pumpu od goriva.
Tesko po tome mogu da se skuze kilometri...
Tesko po tome mogu da se skuze kilometri...
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#17507 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemam pojma, kupljeno prije par mjeseci od strane poznanika, iznevjerio ga na semaforu. Uvezeno iz De 2014 ili 15g. Auto 2008g a preslo oko 150 170kkm.condy wrote:Jeli cesto vozen pri rezervi....? To je pogubno za pumpu od goriva.
Tesko po tome mogu da se skuze kilometri...
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#17508 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma samo nepovratni i gasnepass1 wrote:Nakon koliko predjenih kilometara ode pumpa goriva npr na golf petici? Ili je ipak to vremenski uvjetovano?
Da li bi se moglo po tome otprilike ocjeniti koliko je auto vraceno km?
sto se tice kilometraze, gotovo je sad ako si ga kupio, nego dobrom mehanicaru da pregleda, zamijeni sta ne valja i vozi
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#17509 Re: Pitamo Mehanicare ?
Boze sacuvaj da g5 kupim i jos dizelanivla wrote:ma samo nepovratni i gasnepass1 wrote:Nakon koliko predjenih kilometara ode pumpa goriva npr na golf petici? Ili je ipak to vremenski uvjetovano?
Da li bi se moglo po tome otprilike ocjeniti koliko je auto vraceno km?![]()
sto se tice kilometraze, gotovo je sad ako si ga kupio, nego dobrom mehanicaru da pregleda, zamijeni sta ne valja i vozi
Nije moje, od poznanika
- bleee_sa
- Posts: 42324
- Joined: 05/10/2014 22:35
- Location: Ispod sunca zlatnoga
#17510 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste, al' puta 2.nepass1 wrote:Nemam pojma, kupljeno prije par mjeseci od strane poznanika, iznevjerio ga na semaforu. Uvezeno iz De 2014 ili 15g. Auto 2008g a preslo oko 150 170kkm.condy wrote:Jeli cesto vozen pri rezervi....? To je pogubno za pumpu od goriva.
Tesko po tome mogu da se skuze kilometri...
-
RLewis
- Posts: 509
- Joined: 04/02/2013 13:33
#17511 Re: Pitamo Mehanicare ?
ajd jedno brzinsko, spustenost auta moze uticati na kineticki zglob? jedan je ostao suh na stazi pa je crkao, stavim drugi gas i i prolupa, ili je samo los kvalitet drugoga.
auto na gewindama
auto na gewindama
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17512 Re: Pitamo Mehanicare ?
gewinde i spustenost nemaju veze niti mogu uticati na homokineticke,vjerovatno je los kvalitet tog drugog...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17513 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema mjerila za te stvari,mnogo faktora utice na to...najvise voznja na rezervi kao sto je condy napisaonepass1 wrote: A bez zezancije, otprilike?
Mislim da na 150 ili 170km ne bi trebalo otici. Mada se ja u to nikako ne razumijem
- nepass1
- Posts: 14681
- Joined: 06/07/2017 07:35
#17514 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:nema mjerila za te stvari,mnogo faktora utice na to...najvise voznja na rezervi kao sto je condy napisaonepass1 wrote: A bez zezancije, otprilike?
Mislim da na 150 ili 170km ne bi trebalo otici. Mada se ja u to nikako ne razumijem
-
RLewis
- Posts: 509
- Joined: 04/02/2013 13:33
#17515 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma kontam da ne daje neki cudan ugao, koji potpomaze lomljenju, bit ce onda los kvalitet plus snaga za koju nije konstruisan.bitanga_sa_otesa wrote:gewinde i spustenost nemaju veze niti mogu uticati na homokineticke,vjerovatno je los kvalitet tog drugog...
hvala svakako
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17516 Re: Pitamo Mehanicare ?
velik je ugao kretanja poluosovine,ako imas skinutu sa zglobom probaj pa ces vidjeti.RLewis wrote: ma kontam da ne daje neki cudan ugao, koji potpomaze lomljenju, bit ce onda los kvalitet plus snaga za koju nije konstruisan.
hvala svakako
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#17517 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, jutros nakon kraće vožnje osjetim neki čudan smrad, zaustavim, otvorim haubu i vidim da mi je prednja desna maglenka ispala sa svog mjesta, da je sve izgoreno oko maglenke, da je izgorila ona gumica koja sijalicu drži unutar fara, te kako je sijalica ispala na onu plastiku ispod motora da se i ta plastika od vrućine počela topiti (od vrućine sijalice). Ugasim maglenke i nastavim bez problema.
zbog čega može doći da ovako izgori ova sijalica-maglenka, da dimi i gori, da li je to nešto zabrinjavajuće, ne razumijem se u struju auta pa ne znam šta sad.. znam da ovo sad komplet moram promijeniti, ali ne znam šta sa ovom strujom....

sutra ću postaviti sliku oko fara maglenke kako je izgorilo...
zbog čega može doći da ovako izgori ova sijalica-maglenka, da dimi i gori, da li je to nešto zabrinjavajuće, ne razumijem se u struju auta pa ne znam šta sad.. znam da ovo sad komplet moram promijeniti, ali ne znam šta sa ovom strujom....

sutra ću postaviti sliku oko fara maglenke kako je izgorilo...
- Optimist
- Posts: 15526
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#17518 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ti se i zapalilo sto palis maglenke po danu.
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#17519 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije uopšte bilo svanulo i bila je gusta magla... nisam od seljaka koji usred dana i ljeta pale maglenke da izgledaju "opasniji"...Optimist wrote:To ti se i zapalilo sto palis maglenke po danu.
U svakom slucaju koja si ti p.m. da se tebi pravdam, imam problem za koji tražim savjet automehaničara ti se faca praviš sa idiotskim komentarom koji nema veze ni sa čim... ili pomozi ako znaš ili ne komentariši ništa...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17520 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel moguce da nije bila postavljena dobro sijalica i da je ispala iz lezista i istopila sve okolo?
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#17521 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam,moguće, čudno izgleda i ona guma što dođe oko sijalice,i ona je skroz istopljena, postavit ću sutra.. vjeruj da se nikad nisam ni sageo da pogledam je li sve ok sa maglenkama, prosle zime radile to je zadnje što o njima znambitanga_sa_otesa wrote:jel moguce da nije bila postavljena dobro sijalica i da je ispala iz lezista i istopila sve okolo?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17522 Re: Pitamo Mehanicare ?
guma je samo za zastitu od vlage ,te sijalice koliko ja znam samo se utaknu i okrenu za 90 stepeninewklear wrote:
Ne znam,moguće, čudno izgleda i ona guma što dođe oko sijalice,i ona je skroz istopljena, postavit ću sutra.. vjeruj da se nikad nisam ni sageo da pogledam je li sve ok sa maglenkama, prosle zime radile to je zadnje što o njima znam
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#17523 Re: Pitamo Mehanicare ?
kako provjeriti amortizere?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17524 Re: Pitamo Mehanicare ?
PrEtisnes auto svom snagom na cosku, ako se ostane ljuljat koju sekundu ne valja amortizer
Ako se smiri odmah tj samo jednom odrade onda valja
Prednje mozes i jakim kocenjem ispitat, kad prednji kraj potone ako se vrati samo jednom onda su ok, ako se ljulja par puta gore dolje onda su rikavela
Mene su ucili tim ho-ruk metodama
Ako se smiri odmah tj samo jednom odrade onda valja
Prednje mozes i jakim kocenjem ispitat, kad prednji kraj potone ako se vrati samo jednom onda su ok, ako se ljulja par puta gore dolje onda su rikavela
Mene su ucili tim ho-ruk metodama
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#17525 Re: Pitamo Mehanicare ?
dankeThrottle wrote:PrEtisnes auto svom snagom na cosku, ako se ostane ljuljat koju sekundu ne valja amortizer![]()
Ako se smiri odmah tj samo jednom odrade onda valja
Prednje mozes i jakim kocenjem ispitat, kad prednji kraj potone ako se vrati samo jednom onda su ok, ako se ljulja par puta gore dolje onda su rikavela
Mene su ucili tim ho-ruk metodama
