Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#17501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Broj nemam, ali nije pretesko naci, predjes u IS preko Vraca i skrenes desno prema Lukavici. Poslije jedno 500-600 metara skrenes lijevo (pored raksrsnice budu neko traktori), krenes uzbrdo i prvo skretanje opet lijevo i vozis pravo na negdje preko puta crkve i groblja i sa lijeve strane je Slavko.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#17502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

tempuser wrote:Broj nemam, ali nije pretesko naci, predjes u IS preko Vraca i skrenes desno prema Lukavici. Poslije jedno 500-600 metara skrenes lijevo (pored raksrsnice budu neko traktori), krenes uzbrdo i prvo skretanje opet lijevo i vozis pravo na negdje preko puta crkve i groblja i sa lijeve strane je Slavko.
Bravooo.
Kad pređeš iza Vraca vidiš crkvu .
I imaš orjentir
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#17503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

Nakon koliko predjenih kilometara ode pumpa goriva npr na golf petici? Ili je ipak to vremenski uvjetovano?

Da li bi se moglo po tome otprilike ocjeniti koliko je auto vraceno km?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

to nikad ne ode na golfu :-D
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#17505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

bitanga_sa_otesa wrote:to nikad ne ode na golfu :-D
A bez zezancije, otprilike?
Mislim da na 150 ili 170km ne bi trebalo otici. Mada se ja u to nikako ne razumijem
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Jeli cesto vozen pri rezervi....? To je pogubno za pumpu od goriva.

Tesko po tome mogu da se skuze kilometri...
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#17507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

condy wrote:Jeli cesto vozen pri rezervi....? To je pogubno za pumpu od goriva.

Tesko po tome mogu da se skuze kilometri...
Nemam pojma, kupljeno prije par mjeseci od strane poznanika, iznevjerio ga na semaforu. Uvezeno iz De 2014 ili 15g. Auto 2008g a preslo oko 150 170kkm.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#17508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

nepass1 wrote:Nakon koliko predjenih kilometara ode pumpa goriva npr na golf petici? Ili je ipak to vremenski uvjetovano?

Da li bi se moglo po tome otprilike ocjeniti koliko je auto vraceno km?
ma samo nepovratni i gas :run:
sto se tice kilometraze, gotovo je sad ako si ga kupio, nego dobrom mehanicaru da pregleda, zamijeni sta ne valja i vozi
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#17509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

nivla wrote:
nepass1 wrote:Nakon koliko predjenih kilometara ode pumpa goriva npr na golf petici? Ili je ipak to vremenski uvjetovano?

Da li bi se moglo po tome otprilike ocjeniti koliko je auto vraceno km?
ma samo nepovratni i gas :run:
sto se tice kilometraze, gotovo je sad ako si ga kupio, nego dobrom mehanicaru da pregleda, zamijeni sta ne valja i vozi
Boze sacuvaj da g5 kupim i jos dizela :D
Nije moje, od poznanika
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#17510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

nepass1 wrote:
condy wrote:Jeli cesto vozen pri rezervi....? To je pogubno za pumpu od goriva.

Tesko po tome mogu da se skuze kilometri...
Nemam pojma, kupljeno prije par mjeseci od strane poznanika, iznevjerio ga na semaforu. Uvezeno iz De 2014 ili 15g. Auto 2008g a preslo oko 150 170kkm.
Jeste, al' puta 2. :D
RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#17511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RLewis »

ajd jedno brzinsko, spustenost auta moze uticati na kineticki zglob? jedan je ostao suh na stazi pa je crkao, stavim drugi gas i i prolupa, ili je samo los kvalitet drugoga.
auto na gewindama
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

gewinde i spustenost nemaju veze niti mogu uticati na homokineticke,vjerovatno je los kvalitet tog drugog...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nepass1 wrote: A bez zezancije, otprilike?
Mislim da na 150 ili 170km ne bi trebalo otici. Mada se ja u to nikako ne razumijem
nema mjerila za te stvari,mnogo faktora utice na to...najvise voznja na rezervi kao sto je condy napisao
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#17514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

bitanga_sa_otesa wrote:
nepass1 wrote: A bez zezancije, otprilike?
Mislim da na 150 ili 170km ne bi trebalo otici. Mada se ja u to nikako ne razumijem
nema mjerila za te stvari,mnogo faktora utice na to...najvise voznja na rezervi kao sto je condy napisao
:thumbup:
RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#17515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RLewis »

bitanga_sa_otesa wrote:gewinde i spustenost nemaju veze niti mogu uticati na homokineticke,vjerovatno je los kvalitet tog drugog...
ma kontam da ne daje neki cudan ugao, koji potpomaze lomljenju, bit ce onda los kvalitet plus snaga za koju nije konstruisan.
hvala svakako
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

RLewis wrote: ma kontam da ne daje neki cudan ugao, koji potpomaze lomljenju, bit ce onda los kvalitet plus snaga za koju nije konstruisan.
hvala svakako
velik je ugao kretanja poluosovine,ako imas skinutu sa zglobom probaj pa ces vidjeti.
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Pozdrav, jutros nakon kraće vožnje osjetim neki čudan smrad, zaustavim, otvorim haubu i vidim da mi je prednja desna maglenka ispala sa svog mjesta, da je sve izgoreno oko maglenke, da je izgorila ona gumica koja sijalicu drži unutar fara, te kako je sijalica ispala na onu plastiku ispod motora da se i ta plastika od vrućine počela topiti (od vrućine sijalice). Ugasim maglenke i nastavim bez problema.

zbog čega može doći da ovako izgori ova sijalica-maglenka, da dimi i gori, da li je to nešto zabrinjavajuće, ne razumijem se u struju auta pa ne znam šta sad.. znam da ovo sad komplet moram promijeniti, ali ne znam šta sa ovom strujom....

Image

sutra ću postaviti sliku oko fara maglenke kako je izgorilo...
User avatar
Optimist
Posts: 15526
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17518 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

To ti se i zapalilo sto palis maglenke po danu.
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Optimist wrote:To ti se i zapalilo sto palis maglenke po danu.
Nije uopšte bilo svanulo i bila je gusta magla... nisam od seljaka koji usred dana i ljeta pale maglenke da izgledaju "opasniji"...
U svakom slucaju koja si ti p.m. da se tebi pravdam, imam problem za koji tražim savjet automehaničara ti se faca praviš sa idiotskim komentarom koji nema veze ni sa čim... ili pomozi ako znaš ili ne komentariši ništa...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jel moguce da nije bila postavljena dobro sijalica i da je ispala iz lezista i istopila sve okolo?
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

bitanga_sa_otesa wrote:jel moguce da nije bila postavljena dobro sijalica i da je ispala iz lezista i istopila sve okolo?
Ne znam,moguće, čudno izgleda i ona guma što dođe oko sijalice,i ona je skroz istopljena, postavit ću sutra.. vjeruj da se nikad nisam ni sageo da pogledam je li sve ok sa maglenkama, prosle zime radile to je zadnje što o njima znam :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

newklear wrote:
Ne znam,moguće, čudno izgleda i ona guma što dođe oko sijalice,i ona je skroz istopljena, postavit ću sutra.. vjeruj da se nikad nisam ni sageo da pogledam je li sve ok sa maglenkama, prosle zime radile to je zadnje što o njima znam :)
guma je samo za zastitu od vlage ,te sijalice koliko ja znam samo se utaknu i okrenu za 90 stepeni
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#17523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

kako provjeriti amortizere?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

PrEtisnes auto svom snagom na cosku, ako se ostane ljuljat koju sekundu ne valja amortizer :mrgreen:
Ako se smiri odmah tj samo jednom odrade onda valja
Prednje mozes i jakim kocenjem ispitat, kad prednji kraj potone ako se vrati samo jednom onda su ok, ako se ljulja par puta gore dolje onda su rikavela :mrgreen:
Mene su ucili tim ho-ruk metodama :mrgreen:
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#17525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Throttle wrote:PrEtisnes auto svom snagom na cosku, ako se ostane ljuljat koju sekundu ne valja amortizer :mrgreen:
Ako se smiri odmah tj samo jednom odrade onda valja
Prednje mozes i jakim kocenjem ispitat, kad prednji kraj potone ako se vrati samo jednom onda su ok, ako se ljulja par puta gore dolje onda su rikavela :mrgreen:
Mene su ucili tim ho-ruk metodama :mrgreen:
danke :D
Post Reply