Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1751 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

e jbg
nisam znao da je tako s dionicama... mislio sam da je što se kaže "šaraj malo"
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#1752 Re: Raiffeisen banka

Post by bumerangss »

Nece se raspasti ali su u velikim gubitcima jer im klijenti bjeze zbog velikih nameta i male kamate na stednju (0,6% za orocenje na 36 mjeseci :-) )
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1753 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Kako su u velikim gubicima ako su imali 67 mil. profita?
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1754 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

da se opet ne provaljujem
ali za njih je gubitak ako planiraju 76 a dobiju 67 :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#1755 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

bumerangss wrote:Nece se raspasti ali su u velikim gubitcima jer im klijenti bjeze zbog velikih nameta i male kamate na stednju (0,6% za orocenje na 36 mjeseci :-) )
ovo je stvarno smijesno
slicno je i u drugim bankama...sto sam gledao inteza sparkase turkis...
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1756 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Black swan wrote:da se opet ne provaljujem
ali za njih je gubitak ako planiraju 76 a dobiju 67 :mrgreen:
Pa dobro, nije provala, to im onda dodje kao gubitak planiranog profita, ali ko im je kriv sto su previse planirali, ne racunajuci sta ih ceka u iducoj godini... Pa kad nisu ostvarili plan, nema bonusa... Suze mi cure niz ledja radi njihove tuzne sudbine... :evil:

Sad imam tu i jednu anegdotu... Kupila Sparkasse onu visocku ABS banku... Mraka bespovratnih plasmana, i ostvare u prvoj godini cini mi se 8-9 mil. profita... I odmah plan za dogodine (kriza je vec pocela i kod nas, uveliko), banke prestale davati kredite i kome ne treba braniti, a ovi donesu plan da im profit u odnosu na prethodnu godinu bude 100% veci... Onako, skromno...

I onda vec u maju/junu, presija, pogibelj, pisanje krvi, jer im ispunjenje plana nije ni 60%... :run:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1757 Re: Raiffeisen banka

Post by Raigor Stonehoof »

nije to nista neobicno, tako je kod vecine banaka... ako ostvaris zacrtani cilj, sljedeci ti odmah uduplaju :-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1758 Re: Raiffeisen banka

Post by Tomahawk11 »

Nije samo kod banaka, mada su oni pioniri sto se tice apetita.
Dobar si milion, hoces dogodine 10, pa 100, milijardu....i ode to....megalomanija, prokletstvo, nazvati kako ko hoce...
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#1759 Re: Raiffeisen banka

Post by underground »

Jel istina da se ne moze dobiti kredit u ovoj banci ako radis recimo u TR ili STR ili kako vec, nego mora biti DOO? Uredna je prijava i plata i sve, samo nije DOO?

Kakve su druge banke po tom pitanju?
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#1760 Re: Raiffeisen banka

Post by modem33 »

drndalo wrote:U pravu si, nacelno...

Nego sta mislis ko je sve dionicar Raiffeisen Banke BiH d.d.??? Ja nesto mislim da je Raiffeisen group iz Austrije dionicar sa udjelom od 100%...

Ups, nije...
Vlasnička struktura

Raiffeisen SEE Region Holding GmbH
99,9951%
Ostali dioničari
0,0049%
Izvor: https://raiffeisenbank.ba/bhs/menu/view/131

Vidim ja da brkate nesto ..... Raiff iz Austrije nema nikakve veze sa Raiff iz BH .... oni samo koriste ime.... Ako banka propadne .... Raiff iz Austrije ne odgovara za vase novce jer nema nikakve veze s Raiff iz Austrije. 8-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1761 Re: Raiffeisen banka

Post by Tomahawk11 »

modem33 wrote:

Vidim ja da brkate nesto ..... Raiff iz Austrije nema nikakve veze sa Raiff iz BH .... oni samo koriste ime.... Ako banka propadne .... Raiff iz Austrije ne odgovara za vase novce jer nema nikakve veze s Raiff iz Austrije. 8-)

:oops: :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1762 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

modem33 wrote:
drndalo wrote:U pravu si, nacelno...

Nego sta mislis ko je sve dionicar Raiffeisen Banke BiH d.d.??? Ja nesto mislim da je Raiffeisen group iz Austrije dionicar sa udjelom od 100%...

Ups, nije...
Vlasnička struktura

Raiffeisen SEE Region Holding GmbH
99,9951%
Ostali dioničari
0,0049%
Izvor: https://raiffeisenbank.ba/bhs/menu/view/131

Vidim ja da brkate nesto ..... Raiff iz Austrije nema nikakve veze sa Raiff iz BH .... oni samo koriste ime.... Ako banka propadne .... Raiff iz Austrije ne odgovara za vase novce jer nema nikakve veze s Raiff iz Austrije. 8-)
Kako nema veze to sto su VLASNICI ? U pravu si za odgovornost za ulozeni novac, ali to je totalno druga prica...
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#1763 Re: Raiffeisen banka

Post by modem33 »

Tomahawk11 wrote:
modem33 wrote:

Vidim ja da brkate nesto ..... Raiff iz Austrije nema nikakve veze sa Raiff iz BH .... oni samo koriste ime.... Ako banka propadne .... Raiff iz Austrije ne odgovara za vase novce jer nema nikakve veze s Raiff iz Austrije. 8-)

:oops: :mrgreen:

Uuuppssss :) mislio sa na ovaj Raiff iz BH .. :D
User avatar
d.a.d.a.
Posts: 1564
Joined: 30/04/2011 22:38

#1764 Re: Raiffeisen banka

Post by d.a.d.a. »

Uplatila sam nesto preko mobilnog bankarstva za ispit, a sad mi traze ljudi uplatinicu ono na papiru da donesem :bih:

Mogu li na salteru dobiti neki izvod uplatnice?

Hvala :D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1765 Re: Raiffeisen banka

Post by un1ted »

Mozes a tim s faxa jebi mater. Debili.
User avatar
d.a.d.a.
Posts: 1564
Joined: 30/04/2011 22:38

#1766 Re: Raiffeisen banka

Post by d.a.d.a. »

Huh, makar nesto, hvala ti, da ne idem džaba u grad :thumbup:

Ma ne vrijedi se ovdje nervirati :skoljka:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1767 Re: Raiffeisen banka

Post by un1ted »

Ma znam, imao sam isti problem. Isprintao uplatnicu sa mobilnog bankarstva, objasnio sve, no hoce pecat. Jebo vas pecat...
djes_ba
Posts: 666
Joined: 25/08/2009 17:22

#1768 Re: Raiffeisen banka

Post by djes_ba »

imam karticu koju koristim samo za paypal manje vise i nakon nekoliko godina
ili ja nisam ranije pratio
vidim skinuli mi 8KM za nesto ,pored redovnih 2 KM za vodjenje racuna .
whyyyyy
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1769 Re: Raiffeisen banka

Post by Del_Boy1 »

To ti je godišnja članarina za karticu, 8 KM godišnje, počevši od februara ove godine.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1770 Re: Raiffeisen banka

Post by un1ted »

Pisali smo na ovoj temi, 2 stranice unazad.
Ukratko, radi se o godisnjoj "clanarini".
_someone
Posts: 302
Joined: 18/08/2013 09:32

#1772 Re: Raiffeisen banka

Post by _someone »

Sta im je sa bankomatima zadnjih par sedmica :? U Mostaru sinoc odem na jedan on ne radi, danas na preostala dva koja su mi u blizini, takodjer ne rade, precesto im se to desava u zadnje vrijeme :twisted:
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#1773 Re: Raiffeisen banka

Post by Naslovnica »

Ako sam prije nekoliko godina bio u E kategoriji (duga priča, uglavnom sam svjesno to uradio), na kraju platio dug (oko 100 KM), kako dalje? Da li ta E kategorija ostaje doživotno ili?
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#1774 Re: Raiffeisen banka

Post by bumerangss »

Uskoro aBd trebam poceti raditi pa mi treba debitna kartica. Mislim da RF ima najvecu mrežu bankomata pa me zanima koju njihovu debitnu uzeti, koja je procedura, koliki su troskovi izdavanja, mjesecna naknada za vodjenje racuna i ima li neka godisnja clanarina?
User avatar
sagosen
Posts: 929
Joined: 24/08/2015 02:44
Location: Banja Luka

#1775 Re: Raiffeisen banka

Post by sagosen »

VISA Electron mjesečna naknada 2KM, godišnja 8KM. Potrebna ti je potvrda o prebivalistu, lična karta, mislim da je to to. Izdavanje besplatno.
Post Reply