Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1751 Re: Raiffeisen banka
e jbg
nisam znao da je tako s dionicama... mislio sam da je što se kaže "šaraj malo"
nisam znao da je tako s dionicama... mislio sam da je što se kaže "šaraj malo"
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#1752 Re: Raiffeisen banka
Nece se raspasti ali su u velikim gubitcima jer im klijenti bjeze zbog velikih nameta i male kamate na stednju (0,6% za orocenje na 36 mjeseci
)
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1753 Re: Raiffeisen banka
Kako su u velikim gubicima ako su imali 67 mil. profita?
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1754 Re: Raiffeisen banka
da se opet ne provaljujem
ali za njih je gubitak ako planiraju 76 a dobiju 67
ali za njih je gubitak ako planiraju 76 a dobiju 67
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1755 Re: Raiffeisen banka
ovo je stvarno smijesnobumerangss wrote:Nece se raspasti ali su u velikim gubitcima jer im klijenti bjeze zbog velikih nameta i male kamate na stednju (0,6% za orocenje na 36 mjeseci)
slicno je i u drugim bankama...sto sam gledao inteza sparkase turkis...
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1756 Re: Raiffeisen banka
Pa dobro, nije provala, to im onda dodje kao gubitak planiranog profita, ali ko im je kriv sto su previse planirali, ne racunajuci sta ih ceka u iducoj godini... Pa kad nisu ostvarili plan, nema bonusa... Suze mi cure niz ledja radi njihove tuzne sudbine...Black swan wrote:da se opet ne provaljujem
ali za njih je gubitak ako planiraju 76 a dobiju 67
Sad imam tu i jednu anegdotu... Kupila Sparkasse onu visocku ABS banku... Mraka bespovratnih plasmana, i ostvare u prvoj godini cini mi se 8-9 mil. profita... I odmah plan za dogodine (kriza je vec pocela i kod nas, uveliko), banke prestale davati kredite i kome ne treba braniti, a ovi donesu plan da im profit u odnosu na prethodnu godinu bude 100% veci... Onako, skromno...
I onda vec u maju/junu, presija, pogibelj, pisanje krvi, jer im ispunjenje plana nije ni 60%...
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#1757 Re: Raiffeisen banka
nije to nista neobicno, tako je kod vecine banaka... ako ostvaris zacrtani cilj, sljedeci ti odmah uduplaju 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1758 Re: Raiffeisen banka
Nije samo kod banaka, mada su oni pioniri sto se tice apetita.
Dobar si milion, hoces dogodine 10, pa 100, milijardu....i ode to....megalomanija, prokletstvo, nazvati kako ko hoce...
Dobar si milion, hoces dogodine 10, pa 100, milijardu....i ode to....megalomanija, prokletstvo, nazvati kako ko hoce...
-
underground
- Posts: 379
- Joined: 12/07/2006 00:29
#1759 Re: Raiffeisen banka
Jel istina da se ne moze dobiti kredit u ovoj banci ako radis recimo u TR ili STR ili kako vec, nego mora biti DOO? Uredna je prijava i plata i sve, samo nije DOO?
Kakve su druge banke po tom pitanju?
Kakve su druge banke po tom pitanju?
-
modem33
- Posts: 884
- Joined: 08/05/2013 19:58
#1760 Re: Raiffeisen banka
drndalo wrote:U pravu si, nacelno...
Nego sta mislis ko je sve dionicar Raiffeisen Banke BiH d.d.??? Ja nesto mislim da je Raiffeisen group iz Austrije dionicar sa udjelom od 100%...
Ups, nije...
Izvor: https://raiffeisenbank.ba/bhs/menu/view/131Vlasnička struktura
Raiffeisen SEE Region Holding GmbH
99,9951%
Ostali dioničari
0,0049%
Vidim ja da brkate nesto ..... Raiff iz Austrije nema nikakve veze sa Raiff iz BH .... oni samo koriste ime.... Ako banka propadne .... Raiff iz Austrije ne odgovara za vase novce jer nema nikakve veze s Raiff iz Austrije.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1761 Re: Raiffeisen banka
modem33 wrote:
Vidim ja da brkate nesto ..... Raiff iz Austrije nema nikakve veze sa Raiff iz BH .... oni samo koriste ime.... Ako banka propadne .... Raiff iz Austrije ne odgovara za vase novce jer nema nikakve veze s Raiff iz Austrije.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1762 Re: Raiffeisen banka
Kako nema veze to sto su VLASNICI ? U pravu si za odgovornost za ulozeni novac, ali to je totalno druga prica...modem33 wrote:drndalo wrote:U pravu si, nacelno...
Nego sta mislis ko je sve dionicar Raiffeisen Banke BiH d.d.??? Ja nesto mislim da je Raiffeisen group iz Austrije dionicar sa udjelom od 100%...
Ups, nije...
Izvor: https://raiffeisenbank.ba/bhs/menu/view/131Vlasnička struktura
Raiffeisen SEE Region Holding GmbH
99,9951%
Ostali dioničari
0,0049%
Vidim ja da brkate nesto ..... Raiff iz Austrije nema nikakve veze sa Raiff iz BH .... oni samo koriste ime.... Ako banka propadne .... Raiff iz Austrije ne odgovara za vase novce jer nema nikakve veze s Raiff iz Austrije.
-
modem33
- Posts: 884
- Joined: 08/05/2013 19:58
#1763 Re: Raiffeisen banka
Tomahawk11 wrote:modem33 wrote:
Vidim ja da brkate nesto ..... Raiff iz Austrije nema nikakve veze sa Raiff iz BH .... oni samo koriste ime.... Ako banka propadne .... Raiff iz Austrije ne odgovara za vase novce jer nema nikakve veze s Raiff iz Austrije.
![]()
Uuuppssss
- d.a.d.a.
- Posts: 1564
- Joined: 30/04/2011 22:38
#1764 Re: Raiffeisen banka
Uplatila sam nesto preko mobilnog bankarstva za ispit, a sad mi traze ljudi uplatinicu ono na papiru da donesem
Mogu li na salteru dobiti neki izvod uplatnice?
Hvala
Mogu li na salteru dobiti neki izvod uplatnice?
Hvala
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#1765 Re: Raiffeisen banka
Mozes a tim s faxa jebi mater. Debili.
- d.a.d.a.
- Posts: 1564
- Joined: 30/04/2011 22:38
#1766 Re: Raiffeisen banka
Huh, makar nesto, hvala ti, da ne idem džaba u grad
Ma ne vrijedi se ovdje nervirati
Ma ne vrijedi se ovdje nervirati
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#1767 Re: Raiffeisen banka
Ma znam, imao sam isti problem. Isprintao uplatnicu sa mobilnog bankarstva, objasnio sve, no hoce pecat. Jebo vas pecat...
-
djes_ba
- Posts: 666
- Joined: 25/08/2009 17:22
#1768 Re: Raiffeisen banka
imam karticu koju koristim samo za paypal manje vise i nakon nekoliko godina
ili ja nisam ranije pratio
vidim skinuli mi 8KM za nesto ,pored redovnih 2 KM za vodjenje racuna .
whyyyyy
ili ja nisam ranije pratio
vidim skinuli mi 8KM za nesto ,pored redovnih 2 KM za vodjenje racuna .
whyyyyy
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#1769 Re: Raiffeisen banka
To ti je godišnja članarina za karticu, 8 KM godišnje, počevši od februara ove godine.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#1770 Re: Raiffeisen banka
Pisali smo na ovoj temi, 2 stranice unazad.
Ukratko, radi se o godisnjoj "clanarini".
Ukratko, radi se o godisnjoj "clanarini".
- bach
- Posts: 3478
- Joined: 05/11/2005 11:52
-
_someone
- Posts: 302
- Joined: 18/08/2013 09:32
#1772 Re: Raiffeisen banka
Sta im je sa bankomatima zadnjih par sedmica
U Mostaru sinoc odem na jedan on ne radi, danas na preostala dva koja su mi u blizini, takodjer ne rade, precesto im se to desava u zadnje vrijeme 
-
Naslovnica
- Posts: 35467
- Joined: 20/03/2013 15:38
#1773 Re: Raiffeisen banka
Ako sam prije nekoliko godina bio u E kategoriji (duga priča, uglavnom sam svjesno to uradio), na kraju platio dug (oko 100 KM), kako dalje? Da li ta E kategorija ostaje doživotno ili?
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#1774 Re: Raiffeisen banka
Uskoro aBd trebam poceti raditi pa mi treba debitna kartica. Mislim da RF ima najvecu mrežu bankomata pa me zanima koju njihovu debitnu uzeti, koja je procedura, koliki su troskovi izdavanja, mjesecna naknada za vodjenje racuna i ima li neka godisnja clanarina?
- sagosen
- Posts: 929
- Joined: 24/08/2015 02:44
- Location: Banja Luka
#1775 Re: Raiffeisen banka
VISA Electron mjesečna naknada 2KM, godišnja 8KM. Potrebna ti je potvrda o prebivalistu, lična karta, mislim da je to to. Izdavanje besplatno.
