Škoda all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#1751 Re: Škoda all about

Post by _mufljuz_ »

lavic wrote:
_mufljuz_ wrote:
lavic wrote: Nije 2011, ovo je puno blize 2009. Smanji "sarana".
vole l te zene 'nako? malo je reci da si smor :-)
S zenama je puno manja borba nego sa pametnjakovicima koje imaju u kuci ogledalo koje krivi sliku :-D
tesko bogami - pitas me - kazem ti nesto - pocnes srat - ofrlje nadjem na internetu primjer koji se podudara i opet seres - k'o proljev.... smijesno i tuzno....
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#1752 Re: Škoda all about

Post by ado-šampion »

Pitanje, vidim prosirila se diskusija... Ko je od vas sto diskutujete makar probao ovu novu Fabiju pa tvrdite da ne vrijedi? Ja mislim da vecina prica na osnovu slika, imena Skoda Fabia, i klase kojoj pripada. Ja nisam probao, ali ja ne kazem ni da vrijedi ni da ne vrijedi. Ko je probao zanima me zasto misli da ne vrijedi i koja je to ponuda zbog koje ne vrijedi.

Ovo na klipu o kojem se prica je treba kineskinja, u Kanadi cini mi se. Auto najvjerovatnije nije njeno. Poprilicno je star klip. Amerikanci kazu da su Kinezi katastrofalni vozaci. :-)

Gorane sve si u pravu. Posebno za ovaj nas mentalitet. :thumbup: Zalosno je da smo u svemu najpametniji, drugi koji su sposobni zaraditi brdo para i/ili imaju titula i titula su za nas debili. A vidi gdje smo. Tugo moja.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#1753 Re: Škoda all about

Post by lavic »

[
]
_mufljuz_ wrote:
lavic wrote: Nije 2011, ovo je puno blize 2009. Smanji "sarana".
vole l te zene 'nako? malo je reci da si smor :-)
S zenama je puno manja borba nego sa pametnjakovicima koje imaju u kuci ogledalo koje krivi sliku :-D[/quote]

tesko bogami - pitas me - kazem ti nesto - pocnes srat - ofrlje nadjem na internetu primjer koji se podudara i opet seres - k'o proljev.... smijesno i tuzno....[/quote]

Kakav si ti slucaj, a rjecnik i nacin komunikacije su na nivou.
Jos je tuznije sto nesta kontas ti si u folu, pametan, "ovo-ono"....
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#1754 Re: Škoda all about

Post by zmajadaH »

radostan dan wrote:
530i wrote:
radostan dan, ako misliš na onu srebrenu oktaviju sa pika, koja odgovara tvom opisu, ja bih je zaobišao. Vjerujem da je auto ok, ali oprema nula, motor nula, a nije ni toliko povoljna da se isplati. Gledaj barem oktaviju 1.6 benzin ili 1.9 tdi.
poslušO, ne razmišljam...
mada je cijena pofino niža preko telefona, u odnosu na napisanu. još kad se doda rega do novembra 2015., onda je pofino pofino niža.
počeo sam gubiti živce, mislio sam da ću do polovine januara zavvršiti priču oko kupovine auta, ali evo ništa...
srećom postojeća trabakula ne daje još znake da ima namjeru krepati.

Može li jedna sugestija za jednogodišnjaka ?
Još mu nisu zubi ''nikli'' a mehak ko sisa :D
http://www.olx.ba/artikal/14503162/citr ... ti-72-bvm/
Fakat da sam u procesu kupovine nebih puno razmišljao.
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#1755 Re: Škoda all about

Post by zmajadaH »

http://www.olx.ba/artikal/15876947/citr ... on-hdi-90/

A ni ovo nije konačna cijena, tj. čuo sam info od prijatelja da može još nešto niže (ovo uzeti sa rezervom)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1756 Re: Škoda all about

Post by mali_milojica »

Skupa obadva,jer su oba kalendarski vec stara godinu dana.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1757 Re: Škoda all about

Post by radostan dan »

ma kakvi...13 milja i kapak.
nema preko...imam keša da mogu da ih kupim nove, imam redovna primanja da može i lizing, kreda, sve jedno...
jednostavno -neću.
živim u skladu sa onim - s kim si, onakav si...fino, odmjereno, u skladu sa vremenom, društvom i situacijom u kojoj živiš...sve ostalo je - prizivanje vraga.
jebi me, takav sam... :-? :zoka:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1758 Re: Škoda all about

Post by Sodom1 »

Znaci golfcina,truljo po mogucnosti :roll:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#1759 Re: Škoda all about

Post by citroen xm »

Čovjeka odvadiste od oktavije 1.4, a preporučujete mu Citroen 1.2. :D

E ovo je iskrivljena slika Bosne. :lol:

Evo, ovo možda nije loš izbor.

http://www.olx.ba/artikal/16036812/toyo ... -6-benzin/

A i ovo

http://www.olx.ba/artikal/15471001/reno-laguna/
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1760 Re: Škoda all about

Post by radostan dan »

Sodom1 wrote:Znaci golfcina,truljo po mogucnosti :roll:
tu smo gdje smo...

ili ćemo bembaru buraz, onu džipčinu od 40 milja, zavaliti se u kredit, a u džepu pedeset maraka, i bog te veselio... :)

znate šta sam primjetio, hodeći ovim prostorima...što veća bijeda, to veća želja da se pokaže/dokaže/prezentuje neki veći/bolji status, imovno stanje...bilo kroz kvadraturu, bilo kroz automobile, bilo kroz zlato.
što niži nivo, to veći nesklad između primanja-realnog statusa i broja kvadrata, kubika, prstenja i lanaca .

a to opet nije ništa, kako je kod onih veselih crnogoraca....ono je skoro sve za psihijatrije.

al to sad nije tema...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1761 Re: Škoda all about

Post by 530i »

Ovaj Auris je solidan izbor za te pare, ako je sve ok sa autom.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1762 Re: Škoda all about

Post by radostan dan »

samo mu gepek fali... :mrgreen:
kod mene gospođa ni 3 km od grada, a na dva dana, ne zna poći a da čitav ormar ne spakuje u torbe.
nije ona laguna loša, ako su je izliječili u odnosu na prethodnu.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#1763 Re: Škoda all about

Post by mali_milojica »

radostan dan wrote:
Sodom1 wrote:Znaci golfcina,truljo po mogucnosti :roll:
tu smo gdje smo...

ili ćemo bembaru buraz, onu džipčinu od 40 milja, zavaliti se u kredit, a u džepu pedeset maraka, i bog te veselio... :)

znate šta sam primjetio, hodeći ovim prostorima...što veća bijeda, to veća želja da se pokaže/dokaže/prezentuje neki veći/bolji status, imovno stanje...bilo kroz kvadraturu, bilo kroz automobile, bilo kroz zlato.
što niži nivo, to veći nesklad između primanja-realnog statusa i broja kvadrata, kubika, prstenja i lanaca .

a to opet nije ništa, kako je kod onih veselih crnogoraca....ono je skoro sve za psihijatrije.

al to sad nije tema...
X ko Trebevic.
100x sam ovdje trubio,znam covjeka koji ima svoju firmu,radnike,imao kredit za poslovni prostor,masine i sl gdje je rata znala biti i 30k KM mjesecno. I sada ima kredit sa dosta manjom ratom cca 10k,nikada bije vozio skuplji auto od 20k. Auto mu je zadnja rupa na svirali.

On topic,ja moram priznati da ona zuta Fabia kod Bunje izgleda vrlodobro.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1764 Re: Škoda all about

Post by Sodom1 »

radostan dan wrote:
Sodom1 wrote:Znaci golfcina,truljo po mogucnosti :roll:
tu smo gdje smo...

ili ćemo bembaru buraz, onu džipčinu od 40 milja, zavaliti se u kredit, a u džepu pedeset maraka, i bog te veselio... :)

znate šta sam primjetio, hodeći ovim prostorima...što veća bijeda, to veća želja da se pokaže/dokaže/prezentuje neki veći/bolji status, imovno stanje...bilo kroz kvadraturu, bilo kroz automobile, bilo kroz zlato.
što niži nivo, to veći nesklad između primanja-realnog statusa i broja kvadrata, kubika, prstenja i lanaca .

a to opet nije ništa, kako je kod onih veselih crnogoraca....ono je skoro sve za psihijatrije.

al to sad nije tema...
Nisi me skontao drug.
Uzmi sve osim golfa :zoka:
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#1765 Re: Škoda all about

Post by zmajadaH »

citroen xm wrote:Čovjeka odvadiste od oktavije 1.4, a preporučujete mu Citroen 1.2. :D

E ovo je iskrivljena slika Bosne. :lol:

Evo, ovo možda nije loš izbor.

http://www.olx.ba/artikal/16036812/toyo ... -6-benzin/

A i ovo

http://www.olx.ba/artikal/15471001/reno-laguna/
Čuj "odvadište" kao da je vo rudonja pa ga odvadišmo od djeteline :s

A tvoja je slika ispravna u tolikoj mjeri da mu predlazes auta stara 7 godina na pragu ovoga i onoga.
Pogotovo ove tojote koju je vozila dama sa kosevskog brda.
Onako receno hercegovci na pojavu kesa citraca bi dali za samo 4 milje vise od cijene tojote.
Bas ti je slika ispravna i rezonska.... Da mi je znati koje eminetno vozilo ti vozis.

@radosni nisam znao za limit od 13 milja...oprosti sto se petljam....
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1766 Re: Škoda all about

Post by radostan dan »

zmajadaH wrote:
@radosni nisam znao za limit od 13 milja...oprosti sto se petljam....
na čemu, ne zajebavaj, diskutujemo, razmjenjujemo mišljenja... :thumbup:
[b]Sodom1[/b] wrote: Nisi me skontao drug.
Uzmi sve osim golfa :zoka:
vidjećemo, šta bude povoljno... :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1767 Re: Škoda all about

Post by bitanga_sa_otesa »

imam ja dvicu ko novu 1984.oltajmer,cijenim je 13.500,ali mozemo se dogovoriti :D
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1768 Re: Škoda all about

Post by golfiista »

bitanga_sa_otesa wrote:imam ja dvicu ko novu 1984.oltajmer,cijenim je 13.500,ali mozemo se dogovoriti :D
To ona sa rabic mrežom? :lol:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1769 Re: Škoda all about

Post by radostan dan »

bitanga_sa_otesa wrote:imam ja dvicu ko novu 1984.oltajmer,cijenim je 13.500,ali mozemo se dogovoriti :D
kod mene u fulu, 4. vrata, šiber, radi zadnji brisač, cd soni, osamdesetšesto, znači ko ispod čekića...
razmišljam da kontaktiram volsburg, čuo sam daju novo za očuvane, treba im za muzeja i radi reklame.
ali ako insistiraš, dao bi ti ga za 5200...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1770 Re: Škoda all about

Post by bitanga_sa_otesa »

@ radosni u volsburgu bi ti dali novu sedmicu za njega :)

@golfista ovaj je restauriran kompletno ulozeno je puno truda i maltera :lol:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1771 Re: Škoda all about

Post by golfiista »

:lol: :lol: :lol:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1772 Re: Škoda all about

Post by radostan dan »

bitanga_sa_otesa wrote:@ radosni u volsburgu bi ti dali novu sedmicu za njega :)
ma jok, neću da se namećem, šestica sa lagera biće ok.

edit - zaboravih napomenuti, ima i urednu servisnu knjižicu, mate iz gruda je uredno popunio do devedesetosme, kad sam ga kupio.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#1773 Re: Škoda all about

Post by _mufljuz_ »

bitanga_sa_otesa wrote:@ radosni u volsburgu bi ti dali novu sedmicu za njega :)

@golfista ovaj je restauriran kompletno ulozeno je puno truda i maltera :lol:
je li ulozeno malera? :mrgreen: i jesi l nas'o Optimu - cujem Golf podivlja kad mu sukneš Optime :mrgreen:
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#1774 Re: Škoda all about

Post by _mufljuz_ »

radostan dan wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:@ radosni u volsburgu bi ti dali novu sedmicu za njega :)
ma jok, neću da se namećem, šestica sa lagera biće ok.

edit - zaboravih napomenuti, ima i urednu servisnu knjižicu, mate iz gruda je uredno popunio do devedesetosme, kad sam ga kupio.
sta ti je svabo vec je osamdesšeste unosio podatke o servisu na servere u wolfzburgu

de mi reci pali li ti se lampica "plese stop servis now"?
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1775 Re: Škoda all about

Post by radostan dan »

nema razloga za ironiju...ja mu jednom sipO sintetičko...zamaL mi nije izdahnuo, na moje oči. :D
Post Reply