Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1751 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by hAZNADAR »

peppermint5 wrote:
hAZNADAR wrote:


Jedan od komentara je

Ove dvije lezbe neki dan sam vidio kod drvenije konaćno im je neko objasnio da im ovdje mjesto nije


i 135 lajkova naspram 30 i nesto dislajkova.


Kako je god debilizam fizicki napadati ljude - tako je i aminovati to. Ovdje samo pendrek i kazne pomazu. Primitivci nece nikada sami skontati da ne smiju nikoga napadati.
Nisam iznenadjen. Upravo potvrđuje ono o čemu sam pisao prije 2 stranice da će parada ponosa biti kontraproduktivna za sve nas i naš svakodnevni život.

A siguran sam i da ovo nažalost neće biti jedini slučaj do septembra.
Gore ne moze biti. I sa paradom i bez parade siledzije napadaju ljude a primitivci aminuju. Parada je idealan nacin da se konacno pokaze ko udara red na ulici a ko ne smije. Nisu samo homoseksualci tu na udaru jer se nasilje ne zaustavlja samo na njima. Vec se znalo desiti da se sikaniraju zaljubljeni parovi, konzumiranje alkohola, stil oblacenja,...

Nasilje na ulici se mora sankcionisati na najostriji nacin. Parada je idealan test i idealno iskusenje. Homoseksualci su svakako izopceni i stigmatizirani i sa paradom i bez parade. Nemate sta izgubiti. U razvijenim drustvima i najveci homofobi podrzavaju paradu - samo zato sto ipak vole vladavinu prava i demokratiju. LGBT populacija nece zaraditi nikakav plus odustajenjem od parade.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1752 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by Grean »

Gdje nestade bosnjacki merhamet? Ili nikad nije ni postojao.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1753 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Kikibombona »

peppermint5 wrote:Nisam iznenadjen. Upravo potvrđuje ono o čemu sam pisao prije 2 stranice da će parada ponosa biti kontraproduktivna za sve nas i naš svakodnevni život.

A siguran sam i da ovo nažalost neće biti jedini slučaj do septembra.
Najgora opcija je fasizam, sovinizam i ksenofobiju gurati pod tepih.

Treba se suociti, radi buducih generacija. Neko mora najebati da bi sutra bilo bolje.

Trebaju nam novi zakoni. Napade motivisane homofobijom drakonski kaznjavati pa da vidimo junake.
Last edited by Kikibombona on 05/04/2019 16:41, edited 1 time in total.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1754 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by S4mpion »

Kikibombona wrote:
yasaq wrote:
To je isto kako kad bi šizofreničari paradirali ulicama tražeći svoja imaginarna prava sa noževima u ruci. Samo što ovi hoće da svoju nakaradnost nametnu ostalima.
A zasto paradiraju oboljeli od karcinoma ili autizma?

To i jeste stvar. Najzesci homofobi su latentni pederi. Njihov otpor je refleksna reakcija na potisnutu zelju za istim spolom.

Ja toliko volim zene i muskarci su mi toliko neprivlacni da se ne osjecam nimalo ugrozeno radi parade.
Hmm, malo mi je čudno to što imaš potrebu da naglašavaš ovo, jesi li siguran?
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#1755 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by medvjed23 »

pa šta je sporno? udarili ljudi na zlo.. junačine, takoreći..
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8291
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1756 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Idemedosumom »

More l' ikako bit da su ovi što strastveno brane lgbt (uz obaveznu napomenu kako oni nisu lgbt) ustvari latentni lgbtovci?
Last edited by Idemedosumom on 05/04/2019 16:44, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1757 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Kikibombona »

S4mpion wrote:Hmm, malo mi je čudno to što imaš potrebu da naglašavaš ovo, jesi li siguran?
Cega se konzervativci i vjerski fundamentalisti plase?

I nije ni bitno.

Pederi ce setati a vi imate dvije opcije: ignorisati ili izjedati se iznutra.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1758 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by sadie_forever »

Grean wrote:Gdje nestade bosnjacki merhamet? Ili nikad nije ni postojao.

neka voli ko god koga hoce neka ljubi ko god koga hoce :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1759 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by S4mpion »

Kikibombona wrote:
S4mpion wrote:Hmm, malo mi je čudno to što imaš potrebu da naglašavaš ovo, jesi li siguran?
Cega se konzervativci i vjerski fundamentalisti plase?

I nije ni bitno.

Pederi ce setati a vi imate dvije opcije: ignorisati ili izjedati se iznutra.
Polako, ne napadam te.

Tvoj stav je poprilično agresivan, kao da se plašiš osude okoline, pa ujedaš sve redom.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#1760 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by piupiu »

mirza_15 wrote:
Kikibombona wrote:
A zasto paradiraju oboljeli od karcinoma ili autizma?

To i jeste stvar. Najzesci homofobi su latentni pederi. Njihov otpor je refleksna reakcija na potisnutu zelju za istim spolom.

Ja toliko volim zene i muskarci su mi toliko neprivlacni da se ne osjecam nimalo ugrozeno radi parade.
Još jedna pravo logična konstatacija ponovljena hiljadu puta u vidu kao nekog šuka. Znači ako si protiv četnika onda si latentni četnik, ako napišeš nešto protiv ustaša latentni si ustaša, ako napadaš fašiste latentni si fašista? Ovo neka vrsta dječije igre?

Nisam problem ja sa 40+ godina. Problem je dijete od 13-14 godina kome neko počne pričati kako je to sve ok i treba da probaju malo dječak sa dječakom, djevojčica sa djevojčicom. Pa kada se desi nekom nešto takvo u tom dijelu razvoja ličnosti ostanu trajne traume i frustracije. Dakle, šta god odrasli ljudi odluče da rade sa svojim životom neka rade. Neka se drogiraju, ali neka mom djetetu ne promovišu drogu kao vrijednost. Neka stavljaju jedan drugom, ali neka mom djetetu to ne propagiraju kao vrijednost.
Ti paradu doživljavaš kao promociju, propagandu, marketing. A ona nije to. Ona je protest. Izlazak na svjetlo dana. Ništa više od toga.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8291
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1761 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Idemedosumom »

piupiu wrote:
Ti paradu doživljavaš kao promociju, propagandu, marketing. A ona nije to. Ona je protest. Izlazak na svjetlo dana. Ništa više od toga.
Da li se ove parade organizuju u zemljama gdje lgbt zajednica ima svoja prava?
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1762 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by Grean »

medvjed23 wrote:pa šta je sporno? udarili ljudi na zlo.. junačine, takoreći..
Sarkastican pa ti nemam sta odgovoriti ali evo da se nadovezem.

Sve vise vjerujem da je taj merhametluk u stvari pickaluk, sila se prosipa tamo gdje moze i gdje ne treba muda.

Bilo je u ovom gradu svega i svacega, od auto mafije iz Lukavice koja terorise grad od 96' na ovamo, familija ubice Vedrana Puljica zivjela je na Vracama, familije ratnih zlocinaca u sred Sarajeva protestovali zbog losih uslova u zatvoru u Zenici, srpski nacionalisti se slikali u sred grada pred muzejem Mlade Bosne sa nekakvim parolama i bez ikakvih posljedica, onaj pekar vlasnik 5 pekara u Sarajevu slavi Karadzica, Gazprom benzinske pumpe otpustile veci dio Bosnjaka koje su zatekle po preuzimanju i dovele Palcice na njihova mjesta ali sve to nije problem i ne zavriedjuje akciju "gazija"...

...problem su dvije djevojke ili dva frajera, nebitno, jer se drze za ruku.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#1763 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by piupiu »

Idemedosumom wrote:
piupiu wrote:
Ti paradu doživljavaš kao promociju, propagandu, marketing. A ona nije to. Ona je protest. Izlazak na svjetlo dana. Ništa više od toga.
Da li se ove parade organizuju u zemljama gdje lgbt zajednica ima svoja prava?
Da. Tamo su postale dio 'folklora', veliki karnevali koje ljudi tako i doživljavaju. Ali su na početku to bili ozbiljni protesti za razbijenim glavama.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8291
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1764 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Idemedosumom »

piupiu wrote: Da. Tamo su postale dio 'folklora', veliki karnevali koje ljudi tako i doživljavaju. Ali su na početku to bili ozbiljni protesti za razbijenim glavama.
Dakle svrha je, izmeđuostalog, da ove parade postanu, kako i sam(a) kažeš, "promocija, propaganda, marketing..."

;-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1765 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Idemedosumom wrote:
piupiu wrote:
Ti paradu doživljavaš kao promociju, propagandu, marketing. A ona nije to. Ona je protest. Izlazak na svjetlo dana. Ništa više od toga.
Da li se ove parade organizuju u zemljama gdje lgbt zajednica ima svoja prava?
Dobro pitanje. Da li se organizuju Bloo
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#1766 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by piupiu »

Idemedosumom wrote:
piupiu wrote: Da. Tamo su postale dio 'folklora', veliki karnevali koje ljudi tako i doživljavaju. Ali su na početku to bili ozbiljni protesti za razbijenim glavama.
Dakle svrha je, izmeđuostalog, da ove parade postanu, kako i sam(a) kažeš, "promocija, propaganda, marketing..."

;-)
Ne. Ja ne mislim da su te parade u inostranstvu marketing. Jednostavno, karnevali. Neko slavi kinesku novu godinu, neko slavi godisnjicu prvog protesta za prava, koji se pretvorio u godišnji karneval. Svaka supkultura ima neke svoje običaje. Neko svoj identitet slavi tako što raspali roštilj i zaigra kolo. Neko se obuče u šljokice i paradira uz disko muziku iz 70.-ih. Ono...

P.S. I ne treba zaboraviti da su godinama te 'parade' bile protesti. Dok šira zajednica nije prihvatila LGBT zajednicu kao dio društva koji ne mora da se pretvara da je ono što nije i da se krije po budžacima.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1767 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by S4mpion »

Tomahawk11 wrote:Debilizam
U Sarajevu napadnuta djevojka LGBT populacije, policija traga za napadačima

Sarajevu je danas oko 14 sati napadnuta djevojka za koju se smatra da je pripadnica LGBT populacije. Djevojku su napala dvije muške osobe koje su trenutno u bijegu.
"Obavješteni smo da je danas u 14:10 kod Sarajevo City Centra došlo do fizičkog napada na dvije ženske osobe. Napala su ih dva nepoznata muškarca za kojima je pokrenuta potraga", kazali su za portal Klix.ba iz MUP-a KS, te su dodali kako je jedna djevojka lakše povrijeđena, dok je druga zadobila udarce u predjelu glave.
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190405102
Tačno, ako je zaista u pitanju napad, a ne scena.

Ja, lično, im ne vjerujem, mislim da je odigrano.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1768 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ommadawn »

piupiu wrote:
mirza_15 wrote:
Kikibombona wrote:
A zasto paradiraju oboljeli od karcinoma ili autizma?

To i jeste stvar. Najzesci homofobi su latentni pederi. Njihov otpor je refleksna reakcija na potisnutu zelju za istim spolom.

Ja toliko volim zene i muskarci su mi toliko neprivlacni da se ne osjecam nimalo ugrozeno radi parade.
Još jedna pravo logična konstatacija ponovljena hiljadu puta u vidu kao nekog šuka. Znači ako si protiv četnika onda si latentni četnik, ako napišeš nešto protiv ustaša latentni si ustaša, ako napadaš fašiste latentni si fašista? Ovo neka vrsta dječije igre?

Nisam problem ja sa 40+ godina. Problem je dijete od 13-14 godina kome neko počne pričati kako je to sve ok i treba da probaju malo dječak sa dječakom, djevojčica sa djevojčicom. Pa kada se desi nekom nešto takvo u tom dijelu razvoja ličnosti ostanu trajne traume i frustracije. Dakle, šta god odrasli ljudi odluče da rade sa svojim životom neka rade. Neka se drogiraju, ali neka mom djetetu ne promovišu drogu kao vrijednost. Neka stavljaju jedan drugom, ali neka mom djetetu to ne propagiraju kao vrijednost.
Ti paradu doživljavaš kao promociju, propagandu, marketing. A ona nije to. Ona je protest. Izlazak na svjetlo dana. Ništa više od toga.
Neka mu djetetu propagiraju da je sasvim okej imati gologuze igračice po stolovima na vašarima, koridi na Čevljanovićima - jer to je prirodno.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#1769 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mirza_15 »

To niko ne propagira. Ovi hoće u školske knjige.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8291
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1770 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Idemedosumom »

piupiu wrote: Ne. Ja ne mislim da su te parade u inostranstvu marketing. Jednostavno, karnevali. Neko slavi kinesku novu godinu, neko slavi godisnjicu prvog protesta za prava, koji se pretvorio u godišnji karneval. Svaka supkultura ima neke svoje običaje. Neko svoj identitet slavi tako što raspali roštilj i zaigra kolo. Neko se obuče u šljokice i paradira uz disko muziku iz 70.-ih. Ono...
Cijenim tvoje mišljenje, ali se ne slažem.

Da se ja pitam, ispunio bih neke od zahtjeva lgbt populacije, žestoko bih kažnjavao svaki oblik maltretiranja istih.

No, ne bih dopustio javnu paradu, gdje se ističe nečija seksualnost (homo, hetero, nebitno), golotinja, promiskuitet i sl.

Neko je postavljao slike nakog brazilskog karnevala, same shit to me.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#1771 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by medvjed23 »

zamka na koju treba pripaziti je odgovaranje na predrasude predrasudama.. da među sarajlijama ima homofobnih gnjida, ima, nažalost.. nadam se da će im živci patiti do septembra i nadalje.. ipak, pogrešno je te sirovine uzeti kao vjernu sliku čitavog sarajeva..
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1772 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by S4mpion »

Idemedosumom wrote:More l' ikako bit da su ovi što strastveno brane lgbt (uz obaveznu napomenu kako oni nisu lgbt) ustvari latentni lgbtovci?
Naravno, to je zapravo i veoma vjerovatno.

Šta da radi jedan pripadnik LGBT populacije koji se plaši osude okoline i ne smije da iz ormara izađe na ulicu i paradira?

I nema baš nekog izbora osim da paradu podržava isključivo preko tastature i druge(nepodobne) optužuje da su LGBT.
džakailibu
Posts: 764
Joined: 08/05/2013 11:37

#1773 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by džakailibu »

S4mpion wrote:
Idemedosumom wrote:More l' ikako bit da su ovi što strastveno brane lgbt (uz obaveznu napomenu kako oni nisu lgbt) ustvari latentni lgbtovci?
Naravno, to je zapravo i veoma vjerovatno.

Šta da radi jedan pripadnik LGBT populacije koji se plaši osude okoline i ne smije da iz ormara izađe na ulicu i paradira?

I nema baš nekog izbora osim da paradu podržava isključivo preko tastature i druge(nepodobne) optužuje da su LGBT.
ma ne, zamjena teza. upravo ovi sto su zadrti po pitanju lgbt su u stvari latentni derpasi . dakle potpuno podrzavam paradu i nemam problem da ljudi izdaju na ulice i pokazu da su dio zajednice a ne neki ilegalisti. realno ono sto mi oni nude po pitanju sexa mi nije nesto zavodno niti interesantno. ja sam potpuno cist sa svojom sexualnom orijentacijom i nece se to mijenjati.zato mi i ne smetaju. ali vi- vama kojima smeta koji ih ne zelite vidjeti ni razgovarati- e kod vas ima jedan podsvijesni strah da bi vam se to moglo svidjeti. uzasavate se polugolog lika kome je kita na gotovs.buaaaaaa!!!
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#1774 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Matzan »

Idemedosumom wrote:More l' ikako bit da su ovi što strastveno brane lgbt (uz obaveznu napomenu kako oni nisu lgbt) ustvari latentni lgbtovci?

Prije bih rekao da se ovi što su strastveno protiv boje da oni ili neko njihov ne padne u iskušenje pa proba.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#1775 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by piupiu »

Idemedosumom wrote:
piupiu wrote: Ne. Ja ne mislim da su te parade u inostranstvu marketing. Jednostavno, karnevali. Neko slavi kinesku novu godinu, neko slavi godisnjicu prvog protesta za prava, koji se pretvorio u godišnji karneval. Svaka supkultura ima neke svoje običaje. Neko svoj identitet slavi tako što raspali roštilj i zaigra kolo. Neko se obuče u šljokice i paradira uz disko muziku iz 70.-ih. Ono...
Cijenim tvoje mišljenje, ali se ne slažem.

Da se ja pitam, ispunio bih neke od zahtjeva lgbt populacije, žestoko bih kažnjavao svaki oblik maltretiranja istih.

No, ne bih dopustio javnu paradu, gdje se ističe nečija seksualnost (homo, hetero, nebitno), golotinja, promiskuitet i sl.

Neko je postavljao slike nakog brazilskog karnevala, same shit to me.
Ili, što bi rekli Englezi, 'we agree to disagree'! :D

Svi mi imamo neki svoj doživljaj o tome šta je decentno, a šta nije, šta bi trebalo u javnost, a šta ne. Meni osobno ništa više nije interesantno, zato što je sve dostupno i na 'izvol'te'. I te parade uopšte ne doživljavam kako neki seksualni čin (veliki broj ljudi, čini mi se, tu paradu doživljava kao javnu orgiju), nego maltene kao čin deseksualizacije, demistifikacije, itd... ako me shvataš.
Locked