Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1751 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

Fudo387 wrote:Ali pazi ti detalja kod naseg politickog komesara,druga Dozera.
Napravili su autoput koji i nije bas licio na autoput jer je imao samo dvije trake i jako malo asfalta. :lol:
Jarane, na cemu si ti?
Sad mi je malo za brigu, ne pricinjavaju se tebi djaba nekakvi vanzemaljci, nije to slucajno. :mrgreen:
To se tada nazivalo autoputem, genije. NIsi procitao - 1950-ta ba. Da ti podebljam - 1950-taaaa i 382 km betonsko-asfaltirane ceste! :lol: :lol: :lol:
A to je onda do 1990 doradjeno, plus jos toliko napravljeno, kao PRAVI autoput kojim se i danas vozis :D
Da mi neces mozda reci kako su u jugoslaviji uspjesno lijecili ljude koji se danas zbog komplikovanih i teskih bolesti salju vani?
Image Image Image Image
KC Ljubljana i VMA Beograd su jos osamdesetih radili najzahtjevnije zahvate, poput srcanih bypass-a i sl. Fudo, Fudice, jos malo popare i purice :lol:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1752 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by sabina1 »

Dozer wrote:
Fudo387 wrote:Ali pazi ti detalja kod naseg politickog komesara,druga Dozera.
Napravili su autoput koji i nije bas licio na autoput jer je imao samo dvije trake i jako malo asfalta. :lol:
Jarane, na cemu si ti?
Sad mi je malo za brigu, ne pricinjavaju se tebi djaba nekakvi vanzemaljci, nije to slucajno. :mrgreen:
To se tada nazivalo autoputem, genije. NIsi procitao - 1950-ta ba. Da ti podebljam - 1950-taaaa i 382 km betonsko-asfaltirane ceste! :lol: :lol: :lol:
A to je onda do 1990 doradjeno, plus jos toliko napravljeno, kao PRAVI autoput kojim se i danas vozis :D
Fudo je neupucen....studirao u Italiji :-D
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1753 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by prog321 »

Vi grijesite puno vise od Fude.

Ne moze betonska cesta sa dvije suprotne linije biti autoput.
Niti su Beograd i Ljubljana bili inostranstvo za vrijeme Juge. :-D
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1754 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

Fudo meni lici na ovog nesretnika :lol: :lol: :lol:


@Prog321
Ziv bio, o cemu ti...? Niko i ne kaze da je to tada bio autoput, ali TADA su ga tako zvali, kontas? :D

A sve ovo ti je pocelo s Fudinom epohalnom izjavom kako "Juga nije napravila ni metra autoputa". Na njegovu veliku zalost, Juga je od pocetka sedamdesetih do pocetka devedestih napravila 700+ km autoputa, a taj autput postoji i danas, a na nekim dijelovima cak jos uvijek ima i asfalt iz Juge (Sid - Kuzmin, recimo) :D

Ali... sta ocekivati od nekoga ko napise da je cetnicima s motorkom upadao na linije po Kupresu Image Image Image
Fu-Do zvani Stihl-ovka Image

DoFu, haj' priznaj koliko si Hin sasjek'o u stilu MadMax-a, a, a :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10266
Joined: 12/10/2014 01:12

#1755 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

Dozer wrote: KC Ljubljana i VMA Beograd su jos osamdesetih radili najzahtjevnije zahvate, poput srcanih bypass-a i sl. Fudo, Fudice, jos malo popare i purice :lol:
Istina je da su oni bili dobro opremljene bolnice sa stručnim kadrom, ali koliko Jugoslovena je moglo dobiti uputnicu baš za te dvije bolnice ako se sjetimo da mnogi studenti nisu imali zdravstveno osiguranje nego su jedni drugima pozajmljivali knjižice pa se švercali u studentskoj poliklinici i to samo radi primarne zdravstvene zaštite.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1756 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

prog321 wrote:Vi grijesite puno vise od Fude.

Ne moze betonska cesta sa dvije suprotne linije biti autoput.
Niti su Beograd i Ljubljana bili inostranstvo za vrijeme Juge. :-D
koliki je promet bio na tom (auto)putu 1950.? kojom su briznom ta auta vozila? za to vrijeme je bio sasvim dovoljan. ili ako hoces, standard. ni u njemackoj u to vrijeme sigurno nisu bili bolji. da ne govorim u spaniji ili portugalu.
npr. ono sto mi danas zovemo autoputem od ilidze do blazuja, u evropi nikad ne bi proslo pod tim imenom.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1757 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by prog321 »

5 0 5 wrote:[
npr. ono sto mi danas zovemo autoputem od ilidze do blazuja, u evropi nikad ne bi proslo pod tim imenom.

O cemu ti ?
Ko to zove autoputem ? :-)
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1758 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

prog321 wrote: O cemu ti ?
Ko to zove autoputem ? :-)
saobracajni znak na ulazu i izlazu sa istog.
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#1759 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Ali Kemal »

Fudo387 wrote:Zaboravio sam jos jedan detalj, sad ne moras u Trst da kupis hlace. Zamisli ti tu civilizaciju, toliko je bila napredna da zbog jebenih farmerki moras u drugu drzavu. :lol:
Ovo apsolutno nije tacno! Vartex je proizvodio Leviske. Beko je proizvodio Lee Cooper.
Pored toga su bili i neki domaci brendovi tog doba, sasvim pristojni, ali eto ne pika se jer je bilo domace. Cak je i Alhos sio jeans.
Dakle Fudo ne izmisiljaj :oops:
Nego evo sta je pisao cuveni Forbes:

Image
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1760 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

@Prog321

Jesi ti kad prosao tim pravcem? Vidio znak? :D

Image
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#1761 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Drvenija87 »

Nikad vise u Srboslaviju. Da je dobra bila nebi se raspala u krvi i teskim zlocinima.
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#1762 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Ali Kemal »

skupljac_zeljeza wrote:
Dozer wrote: KC Ljubljana i VMA Beograd su jos osamdesetih radili najzahtjevnije zahvate, poput srcanih bypass-a i sl. Fudo, Fudice, jos malo popare i purice :lol:
Istina je da su oni bili dobro opremljene bolnice sa stručnim kadrom, ali koliko Jugoslovena je moglo dobiti uputnicu baš za te dvije bolnice ako se sjetimo da mnogi studenti nisu imali zdravstveno osiguranje nego su jedni drugima pozajmljivali knjižice pa se švercali u studentskoj poliklinici i to samo radi primarne zdravstvene zaštite.
Svercali se jer im je bilo lijeno ovjerit knjizicu, daj ne provaljujte se ljudi i ne izmisljajte :oops:
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1763 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

skupljac_zeljeza wrote:
Dozer wrote: KC Ljubljana i VMA Beograd su jos osamdesetih radili najzahtjevnije zahvate, poput srcanih bypass-a i sl. Fudo, Fudice, jos malo popare i purice :lol:
Istina je da su oni bili dobro opremljene bolnice sa stručnim kadrom, ali koliko Jugoslovena je moglo dobiti uputnicu baš za te dvije bolnice ako se sjetimo da mnogi studenti nisu imali zdravstveno osiguranje nego su jedni drugima pozajmljivali knjižice pa se švercali u studentskoj poliklinici i to samo radi primarne zdravstvene zaštite.
Svako ko je trebao komplikovanu operaciju, ukljucujuci mog starog koji nije bio nikakva civija, a 1982 mu na VMA uradjen dupli bypass. Toliko.

I, hajte, popustite ba... Shvatite da jednostavno ne postoji nista u ovom danasnjem sistemu sta je bolje od bilo cega u onom. Dokaz toga je nemogucnost bilo koga, sto na ovom forumu, sto u realnosti, ko je sposoban navesti jednu jedinu bolju stvar danas nego onda.

Eto, iscasiste se, pojedini, da dokazete kako ono nije valjalo, i samo se jos dublje ukopavate. Jer, za sta god ste se uhvatili, mi koji jesmo zivjeli onda i imali dovoljno godina da to shvatamo, jednostavno vam u letu dokazemo da niste u pravu.
Drugi par rukava je da li vi lazete sami sebe, pokusavate ubijediti nas, ili vi zaista vjerujete da je to tako kako pricate jer su vam to tako rekli ALija, Bakir, Slobo, Dodik, Franjo ili Covic.

Ja mislim da je ovo zadnje ;)
Last edited by Dozer on 27/08/2015 15:26, edited 1 time in total.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10266
Joined: 12/10/2014 01:12

#1764 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

Ali Kemal wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Dozer wrote: KC Ljubljana i VMA Beograd su jos osamdesetih radili najzahtjevnije zahvate, poput srcanih bypass-a i sl. Fudo, Fudice, jos malo popare i purice :lol:
Istina je da su oni bili dobro opremljene bolnice sa stručnim kadrom, ali koliko Jugoslovena je moglo dobiti uputnicu baš za te dvije bolnice ako se sjetimo da mnogi studenti nisu imali zdravstveno osiguranje nego su jedni drugima pozajmljivali knjižice pa se švercali u studentskoj poliklinici i to samo radi primarne zdravstvene zaštite.
Svercali se jer im je bilo lijeno ovjerit knjizicu, daj ne provaljujte se ljudi i ne izmisljajte :oops:
Redovni studenti, a djeca zemljoradnika nisu mogla dobiti zdravstveno osiguranje. Da li je to imalo veze sa plaćanjem poreza, ne znam, ali je fakat. Djeca radnika samo dok je trajao redovan studij preko roditelja.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1766 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

prog321 wrote:Vi grijesite puno vise od Fude.

Ne moze betonska cesta sa dvije suprotne linije biti autoput.
Niti su Beograd i Ljubljana bili inostranstvo za vrijeme Juge. :-D
Prvo je bilo da je to autoput, pa kad su ljudi koji su imali nesrecu da se drndaju tim nedodjijama primjetili da to autoputa u putu nije srelo; onda je promijenio iskaz u makadamska cesta sa malo asfalta. Evo na kraju opet novi detalj, nije makadam sa malo asfalta vec betonski put sa malo asfalta. :lol:

O odlasku na lijecenje vani u Ljubljanu i na VMA necu ni komentarisati. To ne zna ni dje su mu granice drzave bile. :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10266
Joined: 12/10/2014 01:12

#1767 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

Dozer wrote:... ili vi zaista vjerujete da je to tako kako pricate jer su vam to tako rekli ALija, Bakir, Slobo, Dodik, Franjo ili Covic.

Ja mislim da je ovo zadnje ;)
Pa valjda dva Titina pionira, jedan istaknuti omladinac, jedan partijski aktivan i jedan general su kompetentni. :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1768 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

Ali Kemal wrote:
Fudo387 wrote:Zaboravio sam jos jedan detalj, sad ne moras u Trst da kupis hlace. Zamisli ti tu civilizaciju, toliko je bila napredna da zbog jebenih farmerki moras u drugu drzavu. :lol:
Ovo apsolutno nije tacno! Vartex je proizvodio Leviske. Beko je proizvodio Lee Cooper.
Pored toga su bili i neki domaci brendovi tog doba, sasvim pristojni, ali eto ne pika se jer je bilo domace. Cak je i Alhos sio jeans.
Dakle Fudo ne izmisiljaj :oops:
Nego evo sta je pisao cuveni Forbes:

Image
:lol:
Cao Stevo, idem u Kluz. :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1769 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

Fudo387 wrote:
prog321 wrote:Vi grijesite puno vise od Fude.

Ne moze betonska cesta sa dvije suprotne linije biti autoput.
Niti su Beograd i Ljubljana bili inostranstvo za vrijeme Juge. :-D
Prvo je bilo da je to autoput, pa kad su ljudi koji su imali nesrecu da se drndaju tim nedodjijama primjetili da to autoputa u putu nije srelo; onda je promijenio iskaz u makadamska cesta sa malo asfalta. Evo na kraju opet novi detalj, nije makadam sa malo asfalta vec betonski put sa malo asfalta. :lol:

O odlasku na lijecenje vani u Ljubljanu i na VMA necu ni komentarisati. To ne zna ni dje su mu granice drzave bile. :D
Mila majko... :roll:

Fu-Do - HNJiiiiiiiiiiiiiiiii! Zasluzio si:
Image Image Image Zatim i : Image Image Image

A sve zajedno se svodi na: Image Image Image

i: Image Image Image

Nego, deder ti nama docaraj kako si upadao na cetnicke linije s motorkom, i, naravno, kako si Hin Zik-Zik :D
Jel' krv prskala na sve strane Image
Last edited by Dozer on 27/08/2015 15:50, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1770 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

Pa kad navaljas masu gluposti i ne preostaje ti nista drugo do da se kreveljis i lijepis urnebesne smajlije.
Idi ti jarane ganjaj vanzemaljce.
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#1771 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Šunj »

Image
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#1772 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Ali Kemal »

Fudo387 wrote:Cao Stevo, idem u Kluz. :lol:
Smiješno ti sto lažeš sam sebe :oops:
Eto ako ti je bio Kluz iz poniženja imao si Leviske svih vrsta, Levis teksas jakne, Levis teksas košulje, a u Planici kupiš adidaske tadašnje domaće proizvodnje.

Kada vidiš ovako da kada sasvim lako dokažeš Štihlovcima da nije tako kako im je rečeno od strane popova i hodža i njihovih voljenih vodja, onda se klebere bez veze :facepalm:
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1773 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Dozer »

Fudo387 wrote:Pa kad navaljas masu gluposti i ne preostaje ti nista drugo do da se kreveljis i lijepis urnebesne smajlije.
Idi ti jarane ganjaj vanzemaljce.
Dakle, da rezimiramo ovu dosadasnju nebulozu :D

Fu-Do HNJiiiii! tvrdi, i cvrsto stoji na tome da: :D

1. Juga nije napravila ni metar autoputa, za razliku od BiH koja je vrlo uspjesno za 23 godine napravila 70-80 km auto puteva :D. Pri tome mu nije palo na pamet da bar malo progugla, cime bi dosao do frapantnih podataka da Juga, zapravo, jeste do 1990 imala preko 700 km auto puteva, sto je izrazeno u metrima 700.000 +. Mislim da se mozemo sloziti da 0 i 700.000m nije zanemarljiva razlika.
Naravno, u odbranu svojih stavova i navoda po ovom pitanju, Fu-Do HNJiiiiiiiiiiii!, zvani Štilovka, neumoljivo poredi 1950. i 2015. godinu, jer su to za njega sasvim validne referentne vrijednosti :D

2. Juga nije imala nikakav zdravstveni sistem, a pogotovo ne bilo kakav klinicki centar u kojem su se Jugosloveni mogli lijeciti, nego su ti isti ljudi umirali u mukama po ulicama i cestama, podrazumijeva se - neasfaltiranim. Pri tome mu, opet, nije palo na pamet da bar malo progugla, cime bi neminovno dosao do vise nego frapantnih podataka o tome da su cak i ljudi iz drugih evropskih drzava dolazili da se lijece na beogradsku VMA i slovenacki KCLj.
Podrazumijevano, u odbranu svvjih stavova i navoda po ovom pitanju, Fu-Do HNJiiiiiiiiii!, zvani Štilovka, neumoljivo sagovornike pokusava diskreditovati tvrdnjama da ne znaju ni gdje su im bile granice bivse drzave, implicirajuci da su VMA i KCLj bile klinike u nekim drugim drzavama :D. Jasno, ovo su i te kako validni i mocni argumenti :D

Inace, Fu-Do HNJiiiiiiiiii!, zvani Štilovka, poznat je po tome sto je u ranijem periodu, vrlo vjerovatno dok je imao 4-5-6 godina, veoma uspjesno cistio tesko naoruzane, oklopljene i ukopane cetnicke rovove u stilu Mad Max-a, sa primjesama moci i sposobnosti Terminatora, ali i nikada potucenog Komandosa, a sve naoruzan samo motornom pilom, cime je i zasluzio nadimak - Štilovka.

Ostaje da se vidi koji segment ex Yu ce Fu-Do HNJiiiiiiiiii! napasti u svom sljedecem naletu, kao i koje cvrste dokaze i argumente ce ovoga puta isukati.

P.S. Samo se nadamo da nece potegnuti svoju staru i oprobanu Stihl-ovku, jer bi to vjerovanto znacilo cijepanje i totalno unistenje ovog edukativnog foruma.
Image
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1774 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by sumirprimus »

E momci ajmo malo licne!
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1775 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

Ali Kemal wrote:
Fudo387 wrote:Cao Stevo, idem u Kluz. :lol:
Smiješno ti sto lažeš sam sebe :oops:
Eto ako ti je bio Kluz iz poniženja imao si Leviske svih vrsta, Levis teksas jakne, Levis teksas košulje, a u Planici kupiš adidaske tadašnje domaće proizvodnje.

Kada vidiš ovako da kada sasvim lako dokažeš Štihlovcima da nije tako kako im je rečeno od strane popova i hodža i njihovih voljenih vodja, onda se klebere bez veze :facepalm:
Pricas o drugoj polovici 80ih, taman kad se malo unormalila i madrknula je, drzava vam u vas. :mrgreen:
Sto se tice modnih detalja, kako je to bilo blesavo mozes primjetiti ako se malo zagledas u albume iz tog vremena. Toliko smo bili u trendu da je svako ziv imao istu vrstu kundura, kanadjanke. :lol:
Poneko i gojzerice, i nikad mi nije bilo jasno u cemu je fazon po vas cijeli boziji dan hodati u cizmama za planinarenje. Pa haj sto hoda preko dana vec ih obice navece za izlaska, lud narod pa haj. Varteks isti fazon, kasne osamdesete, bofl roba za koju smo kontali da je nesta sve dok ne odes vani i skontas da si fakat teski djiber kad vidis kako je pristojan svijet obucen.
Jos spominje alhos, tito te mrtvi, cuj alhos. :lol:
Post Reply