hrvatska-more

Post Reply
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1751 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

LEDA wrote:svako od nas traži i trba različit odmor. Zavisi i koliko smo u mogućnosti novaca odvojiti za odmor. Meni nije odmor -odmor u Hr. zato i tražim druge destinacije .
Tu si u pravu, meni licno nije odmor u all inclusive resort-u gdje si u principu ko tovljenik. Ja licno ne volim taj komercijalni turizam gdje te ko nosaju kao malo vode na dlanu a vamo ti vecina tih hotelskih radnika (jer su u biti to slabo placeni poslovi) doslovno hebe majku jer dok se ti tovis oni crnce :D .
Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek :D , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost :D .
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1752 Re: hrvatska-more

Post by KatarinaKosaca »

detroit-mercy wrote:Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek :D , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost :D .
U pravu si u Dominikanskoj republici smo bili zatvoreni u ogradi hotela kao u zoo vrtu, ni na vlastitu odgovornost :D Na Kubi je bolje. Meni je poslije Cro od ovog što sam vidjela (sve europske plaže uključujući famoznu Azurnu obalu) i par Južno američkih Kuba.
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1753 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

detroit-mercy wrote:
LEDA wrote:svako od nas traži i trba različit odmor. Zavisi i koliko smo u mogućnosti novaca odvojiti za odmor. Meni nije odmor -odmor u Hr. zato i tražim druge destinacije .
Tu si u pravu, meni licno nije odmor u all inclusive resort-u gdje si u principu ko tovljenik. Ja licno ne volim taj komercijalni turizam gdje te ko nosaju kao malo vode na dlanu a vamo ti vecina tih hotelskih radnika (jer su u biti to slabo placeni poslovi) doslovno hebe majku jer dok se ti tovis oni crnce :D .
Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek :D , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost :D .
Kako po cijelu god. radim što na poslu što kod kuće....perem ,peglam ,kuham .....hoću da ležim i čitam ,da mi je sve tu kad mi se prohtije da klopam .....da idem na izlete po izboru ,da me voze ,da probam ronjenje ....eto meni je to odmor. Možda sam razmažena ....što li :)
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1754 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

KatarinaKosaca wrote:
detroit-mercy wrote:Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek :D , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost :D .
U pravu si u Dominikanskoj republici smo bili zatvoreni u ogradi hotela kao u zoo vrtu, ni na vlastitu odgovornost :D Na Kubi je bolje. Meni je poslije Cro od ovog što sam vidjela (sve europske plaže uključujući famoznu Azurnu obalu) i par Južno američkih Kuba.
Dakle da idem na Kubu :) cijena je približna .
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1755 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

LEDA wrote: Kako po cijelu god. radim što na poslu što kod kuće....perem ,peglam ,kuham .....hoću da ležim i čitam ,da mi je sve tu kad mi se prohtije da klopam .....da idem na izlete po izboru ,da me voze ,da probam ronjenje ....eto meni je to odmor. Možda sam razmažena ....što li :)
Vala si zasluzila :D
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1756 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

LEDA wrote:
KatarinaKosaca wrote:
detroit-mercy wrote:Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek :D , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost :D .
U pravu si u Dominikanskoj republici smo bili zatvoreni u ogradi hotela kao u zoo vrtu, ni na vlastitu odgovornost :D Na Kubi je bolje. Meni je poslije Cro od ovog što sam vidjela (sve europske plaže uključujući famoznu Azurnu obalu) i par Južno američkih Kuba.
Dakle da idem na Kubu :) cijena je približna .
Tamo ti sve naplacuju i nema nista dzabe cak i ono sto je u svakoj drugoj drzavi besplatno
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1757 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

Micaha wrote:
LEDA wrote: Kako po cijelu god. radim što na poslu što kod kuće....perem ,peglam ,kuham .....hoću da ležim i čitam ,da mi je sve tu kad mi se prohtije da klopam .....da idem na izlete po izboru ,da me voze ,da probam ronjenje ....eto meni je to odmor. Možda sam razmažena ....što li :)
Vala si zasluzila :D
SVI zaslužuju odmor iz snova ,ali svi . Ja to svima želim :)
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1758 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Havatar wrote:
LEDA wrote:svako od nas traži i trba različit odmor. Zavisi i koliko smo u mogućnosti novaca odvojiti za odmor. Meni nije odmor -odmor u Hr. zato i tražim druge destinacije .
U Hrvatskoj bi da im posaljes pare za smjestaj a da ni ne dolazis toliko su ljubazni i vrijedni.
Mozda u tvom slucaju, ne mora da znaci da je kod svakog isto.
Zasto ljudi ne znaju da govore u svoje ime?
Last edited by Warashii on 22/07/2013 14:26, edited 1 time in total.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1759 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

LEDA wrote:
Micaha wrote:
LEDA wrote: Kako po cijelu god. radim što na poslu što kod kuće....perem ,peglam ,kuham .....hoću da ležim i čitam ,da mi je sve tu kad mi se prohtije da klopam .....da idem na izlete po izboru ,da me voze ,da probam ronjenje ....eto meni je to odmor. Možda sam razmažena ....što li :)
Vala si zasluzila :D
SVI zaslužuju odmor iz snova ,ali svi . Ja to svima želim :)
Pa o tome ti pricam :D
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1760 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Kakva ba Dominikanska republika i Kuba :shock: Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo :D Koliko kosta to zadovoljstvo? :shock:
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1761 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba :shock: Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo :D Koliko kosta to zadovoljstvo? :shock:
Podosta :-) ali jednom se živi. Lakše je kada su 2 plaće i kada nemaš veliki kredite.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1762 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

LEDA wrote:
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba :shock: Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo :D Koliko kosta to zadovoljstvo? :shock:
Podosta :-) ali jednom se živi. Lakše je kada su 2 plaće i kada nemaš veliki kredite.


Znaci ja otpadam :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1763 Re: hrvatska-more

Post by KatarinaKosaca »

P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba :shock: Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo :D Koliko kosta to zadovoljstvo? :shock:
Ja sam letila iz Madrida, let nije bio skup. Tamo je u trendu zadnjih godina privatni aranžman, dakle iznajmi ti studio i kuhaju ti njihova tradicionalna jela, jeftino a dobro. Kubanci su inače divni ljudi, veseli, a obrazovani, pristupačni, jako lijepo iskustvo. Mislim da je aranžman ako se ide iz BIH znatno skuplji.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1764 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

KatarinaKosaca wrote:
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba :shock: Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo :D Koliko kosta to zadovoljstvo? :shock:
Ja sam letila iz Madrida, let nije bio skup. Tamo je u trendu zadnjih godina privatni aranžman, dakle iznajmi ti studio i kuhaju ti njihova tradicionalna jela, jeftino a dobro. Kubanci su inače divni ljudi, veseli, a obrazovani, pristupačni, jako lijepo iskustvo. Mislim da je aranžman ako se ide iz BIH znatno skuplji.
U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1765 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

KatarinaKosaca wrote:
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba :shock: Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo :D Koliko kosta to zadovoljstvo? :shock:
Ja sam letila iz Madrida, let nije bio skup. Tamo je u trendu zadnjih godina privatni aranžman, dakle iznajmi ti studio i kuhaju ti njihova tradicionalna jela, jeftino a dobro. Kubanci su inače divni ljudi, veseli, a obrazovani, pristupačni, jako lijepo iskustvo. Mislim da je aranžman ako se ide iz BIH znatno skuplji.
Iz BiH je veoma skup . ali i mi planiramo uplatiti s drugog mjesta :)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1766 Re: hrvatska-more

Post by KatarinaKosaca »

P308 wrote:U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
U hotelima je skuplje, a ovo privatno je super pristupačno. Večera sa velikim jastogom oko 10 eura, domaćin ujutro ulovi i žena spremi. Počeli su sa tom privatnom inicijativom prije nekih 10 godina i jako lijepo to rade. A letova iz Europe ima jeftinih, sad jedino je problem i mislim najskuplje odavde do te europske destinacije.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#1767 Re: hrvatska-more

Post by Ambrozija »

P308 wrote:
KatarinaKosaca wrote:
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba :shock: Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo :D Koliko kosta to zadovoljstvo? :shock:
Ja sam letila iz Madrida, let nije bio skup. Tamo je u trendu zadnjih godina privatni aranžman, dakle iznajmi ti studio i kuhaju ti njihova tradicionalna jela, jeftino a dobro. Kubanci su inače divni ljudi, veseli, a obrazovani, pristupačni, jako lijepo iskustvo. Mislim da je aranžman ako se ide iz BIH znatno skuplji.
U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
Kao i u vecini zemalja. Eno npr. i Londona kada rezervises Antalyu i to hotel od 5* (last minute) - all inclusive je 15 funti po danu i osobi, sto je prejeftino - ali tu je jos i karta naravno.
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1768 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

KatarinaKosaca wrote:
P308 wrote:U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
U hotelima je skuplje, a ovo privatno je super pristupačno. Večera sa velikim jastogom oko 10 eura, domaćin ujutro ulovi i žena spremi. Počeli su sa tom privatnom inicijativom prije nekih 10 godina i jako lijepo to rade. A letova iz Europe ima jeftinih, sad jedino je problem i mislim najskuplje odavde do te europske destinacije.
kato ,hvala za info ....ovo nisam znala ,svi koje znam ,a išli na Kubu , sve su rezervirali putem agencije .Znam da nordijci idu tamo ,pa ću probati preko svojih koji su "gore" :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1769 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

KatarinaKosaca wrote:
P308 wrote:U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
U hotelima je skuplje, a ovo privatno je super pristupačno. Večera sa velikim jastogom oko 10 eura, domaćin ujutro ulovi i žena spremi. Počeli su sa tom privatnom inicijativom prije nekih 10 godina i jako lijepo to rade. A letova iz Europe ima jeftinih, sad jedino je problem i mislim najskuplje odavde do te europske destinacije.
Hvala na informacijama. Bas zanimljivo, nisam putovao na te egzoticne destinacije i sad bas imam zelju.
Ambrozija wrote:
Kao i u vecini zemalja. Eno npr. i Londona kada rezervises Antalyu i to hotel od 5* (last minute) - all inclusive je 15 funti po danu i osobi, sto je prejeftino - ali tu je jos i karta naravno.
Da, da...primijetio sam i citao o tome.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1770 Re: hrvatska-more

Post by KatarinaKosaca »

LEDA wrote:kato ,hvala za info ....ovo nisam znala ,svi koje znam ,a išli na Kubu , sve su rezervirali putem agencije .Znam da nordijci idu tamo ,pa ću probati preko svojih koji su "gore" :)
Ako imaš nekoga na Floridi pitaj, ako ne pokušaj preko neta (mada im je slabo razvijen taj sistem), i dočeka te domaćin u Havani, odveze do kuće, da ti studio i sprema hranu. Uputi te u sve. Sve što ide preko države , uključujući aranžmane, hotele i ostalo, je puno skuplje i puno više oporezovano.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1771 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

P308 wrote:
LEDA wrote: Podosta :-) ali jednom se živi. Lakše je kada su 2 plaće i kada nemaš veliki kredite.


Znaci ja otpadam :D
Zaostrog i na dan... Pa zaspes u onoj prasini, lesh takozvani, malo krupniji pjesak. Pored klupica. Odma uz parkirane aute. Ko to moze platit :D
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1772 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

KatarinaKosaca wrote:
LEDA wrote:kato ,hvala za info ....ovo nisam znala ,svi koje znam ,a išli na Kubu , sve su rezervirali putem agencije .Znam da nordijci idu tamo ,pa ću probati preko svojih koji su "gore" :)
Ako imaš nekoga na Floridi pitaj, ako ne pokušaj preko neta (mada im je slabo razvijen taj sistem), i dočeka te domaćin u Havani, odveze do kuće, da ti studio i sprema hranu. Uputi te u sve. Sve što ide preko države , uključujući aranžmane, hotele i ostalo, je puno skuplje i puno više oporezovano.
Imam i na Floridi ,u Tampi .....dobiće zadaću :-D . hvala ti :kiss:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1773 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Micaha wrote:
P308 wrote:
LEDA wrote: Podosta :-) ali jednom se živi. Lakše je kada su 2 plaće i kada nemaš veliki kredite.


Znaci ja otpadam :D
Zaostrog i na dan... Pa zaspes u onoj prasini, lesh takozvani, malo krupniji pjesak. Pored klupica. Odma uz parkirane aute. Ko to moze platit :D
:lol: neprocjenjivo :D
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#1774 Re: hrvatska-more

Post by Entropio »

LEDA wrote:
Entropio wrote:
LEDA wrote:Za ono što platiš u Hrvatskoj + svi ostali troškovi , možeš u TR ....odeš avionom ,titraju ti,jedeš dobru hranu,biraš ,ako želiš na izlet ,doplatiš ( kao u i HR)
:-)

Još jedna koja kaže da za istu lovu koju potrošiš u Hrvatskoj možeš otići u Tursku (i to avionom)... Hajd' mi molim te to objasni. Kako?
Odeš u agenciju i vidiš što nude. Ako ti je skupo ,pogledaj agencije u Srbiji ,preko njih je jeftinije. Možeš i autom,ali je podaleko . Do Istanbula 1.250 km ,a do npr Antalije još 800 km. Benzin je skuplji u TR .....pa računaj.
Nisi mi odgovorila na pitanje. Ja sam izračunao i prosto je nemoguće da se za iste pare može otići u Hrvatsku i Tursku i dobiti isto, a ti si tako rekla. Zato pitam...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1775 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Nije mi jasno zasto neko poredi all inclusive u Turskoj i odmor u privatnom smjestaju u Cro i pravi se da je ista cijena.

Kako potrosite te pare u Cro? :D
Post Reply