Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
LEDA wrote:svako od nas traži i trba različit odmor. Zavisi i koliko smo u mogućnosti novaca odvojiti za odmor. Meni nije odmor -odmor u Hr. zato i tražim druge destinacije .
Tu si u pravu, meni licno nije odmor u all inclusive resort-u gdje si u principu ko tovljenik. Ja licno ne volim taj komercijalni turizam gdje te ko nosaju kao malo vode na dlanu a vamo ti vecina tih hotelskih radnika (jer su u biti to slabo placeni poslovi) doslovno hebe majku jer dok se ti tovis oni crnce .
Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost .
detroit-mercy wrote:Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost .
U pravu si u Dominikanskoj republici smo bili zatvoreni u ogradi hotela kao u zoo vrtu, ni na vlastitu odgovornost Na Kubi je bolje. Meni je poslije Cro od ovog što sam vidjela (sve europske plaže uključujući famoznu Azurnu obalu) i par Južno američkih Kuba.
LEDA wrote:svako od nas traži i trba različit odmor. Zavisi i koliko smo u mogućnosti novaca odvojiti za odmor. Meni nije odmor -odmor u Hr. zato i tražim druge destinacije .
Tu si u pravu, meni licno nije odmor u all inclusive resort-u gdje si u principu ko tovljenik. Ja licno ne volim taj komercijalni turizam gdje te ko nosaju kao malo vode na dlanu a vamo ti vecina tih hotelskih radnika (jer su u biti to slabo placeni poslovi) doslovno hebe majku jer dok se ti tovis oni crnce .
Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost .
Kako po cijelu god. radim što na poslu što kod kuće....perem ,peglam ,kuham .....hoću da ležim i čitam ,da mi je sve tu kad mi se prohtije da klopam .....da idem na izlete po izboru ,da me voze ,da probam ronjenje ....eto meni je to odmor. Možda sam razmažena ....što li
detroit-mercy wrote:Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost .
U pravu si u Dominikanskoj republici smo bili zatvoreni u ogradi hotela kao u zoo vrtu, ni na vlastitu odgovornost Na Kubi je bolje. Meni je poslije Cro od ovog što sam vidjela (sve europske plaže uključujući famoznu Azurnu obalu) i par Južno američkih Kuba.
LEDA wrote:
Kako po cijelu god. radim što na poslu što kod kuće....perem ,peglam ,kuham .....hoću da ležim i čitam ,da mi je sve tu kad mi se prohtije da klopam .....da idem na izlete po izboru ,da me voze ,da probam ronjenje ....eto meni je to odmor. Možda sam razmažena ....što li
detroit-mercy wrote:Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost .
U pravu si u Dominikanskoj republici smo bili zatvoreni u ogradi hotela kao u zoo vrtu, ni na vlastitu odgovornost Na Kubi je bolje. Meni je poslije Cro od ovog što sam vidjela (sve europske plaže uključujući famoznu Azurnu obalu) i par Južno američkih Kuba.
Dakle da idem na Kubu cijena je približna .
Tamo ti sve naplacuju i nema nista dzabe cak i ono sto je u svakoj drugoj drzavi besplatno
LEDA wrote:
Kako po cijelu god. radim što na poslu što kod kuće....perem ,peglam ,kuham .....hoću da ležim i čitam ,da mi je sve tu kad mi se prohtije da klopam .....da idem na izlete po izboru ,da me voze ,da probam ronjenje ....eto meni je to odmor. Možda sam razmažena ....što li
Vala si zasluzila
SVI zaslužuju odmor iz snova ,ali svi . Ja to svima želim
LEDA wrote:svako od nas traži i trba različit odmor. Zavisi i koliko smo u mogućnosti novaca odvojiti za odmor. Meni nije odmor -odmor u Hr. zato i tražim druge destinacije .
U Hrvatskoj bi da im posaljes pare za smjestaj a da ni ne dolazis toliko su ljubazni i vrijedni.
Mozda u tvom slucaju, ne mora da znaci da je kod svakog isto.
Zasto ljudi ne znaju da govore u svoje ime?
Last edited by Warashii on 22/07/2013 14:26, edited 1 time in total.
LEDA wrote:
Kako po cijelu god. radim što na poslu što kod kuće....perem ,peglam ,kuham .....hoću da ležim i čitam ,da mi je sve tu kad mi se prohtije da klopam .....da idem na izlete po izboru ,da me voze ,da probam ronjenje ....eto meni je to odmor. Možda sam razmažena ....što li
Vala si zasluzila
SVI zaslužuju odmor iz snova ,ali svi . Ja to svima želim
Kakva ba Dominikanska republika i Kuba Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo Koliko kosta to zadovoljstvo?
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo Koliko kosta to zadovoljstvo?
Podosta ali jednom se živi. Lakše je kada su 2 plaće i kada nemaš veliki kredite.
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo Koliko kosta to zadovoljstvo?
Podosta ali jednom se živi. Lakše je kada su 2 plaće i kada nemaš veliki kredite.
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo Koliko kosta to zadovoljstvo?
Ja sam letila iz Madrida, let nije bio skup. Tamo je u trendu zadnjih godina privatni aranžman, dakle iznajmi ti studio i kuhaju ti njihova tradicionalna jela, jeftino a dobro. Kubanci su inače divni ljudi, veseli, a obrazovani, pristupačni, jako lijepo iskustvo. Mislim da je aranžman ako se ide iz BIH znatno skuplji.
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo Koliko kosta to zadovoljstvo?
Ja sam letila iz Madrida, let nije bio skup. Tamo je u trendu zadnjih godina privatni aranžman, dakle iznajmi ti studio i kuhaju ti njihova tradicionalna jela, jeftino a dobro. Kubanci su inače divni ljudi, veseli, a obrazovani, pristupačni, jako lijepo iskustvo. Mislim da je aranžman ako se ide iz BIH znatno skuplji.
U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo Koliko kosta to zadovoljstvo?
Ja sam letila iz Madrida, let nije bio skup. Tamo je u trendu zadnjih godina privatni aranžman, dakle iznajmi ti studio i kuhaju ti njihova tradicionalna jela, jeftino a dobro. Kubanci su inače divni ljudi, veseli, a obrazovani, pristupačni, jako lijepo iskustvo. Mislim da je aranžman ako se ide iz BIH znatno skuplji.
Iz BiH je veoma skup . ali i mi planiramo uplatiti s drugog mjesta
P308 wrote:U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
U hotelima je skuplje, a ovo privatno je super pristupačno. Večera sa velikim jastogom oko 10 eura, domaćin ujutro ulovi i žena spremi. Počeli su sa tom privatnom inicijativom prije nekih 10 godina i jako lijepo to rade. A letova iz Europe ima jeftinih, sad jedino je problem i mislim najskuplje odavde do te europske destinacije.
P308 wrote:Kakva ba Dominikanska republika i Kuba Kontam hajd jedno od vas da je bilo, kad odjednom 5 osoba raspravlja kako im je bilo tamo Koliko kosta to zadovoljstvo?
Ja sam letila iz Madrida, let nije bio skup. Tamo je u trendu zadnjih godina privatni aranžman, dakle iznajmi ti studio i kuhaju ti njihova tradicionalna jela, jeftino a dobro. Kubanci su inače divni ljudi, veseli, a obrazovani, pristupačni, jako lijepo iskustvo. Mislim da je aranžman ako se ide iz BIH znatno skuplji.
U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
Kao i u vecini zemalja. Eno npr. i Londona kada rezervises Antalyu i to hotel od 5* (last minute) - all inclusive je 15 funti po danu i osobi, sto je prejeftino - ali tu je jos i karta naravno.
P308 wrote:U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
U hotelima je skuplje, a ovo privatno je super pristupačno. Večera sa velikim jastogom oko 10 eura, domaćin ujutro ulovi i žena spremi. Počeli su sa tom privatnom inicijativom prije nekih 10 godina i jako lijepo to rade. A letova iz Europe ima jeftinih, sad jedino je problem i mislim najskuplje odavde do te europske destinacije.
kato ,hvala za info ....ovo nisam znala ,svi koje znam ,a išli na Kubu , sve su rezervirali putem agencije .Znam da nordijci idu tamo ,pa ću probati preko svojih koji su "gore"
P308 wrote:U sustini je najskuplje doci do tamo, a smjestaj i hrana su jeftini, ako sam dobro shvatio?
U hotelima je skuplje, a ovo privatno je super pristupačno. Večera sa velikim jastogom oko 10 eura, domaćin ujutro ulovi i žena spremi. Počeli su sa tom privatnom inicijativom prije nekih 10 godina i jako lijepo to rade. A letova iz Europe ima jeftinih, sad jedino je problem i mislim najskuplje odavde do te europske destinacije.
Hvala na informacijama. Bas zanimljivo, nisam putovao na te egzoticne destinacije i sad bas imam zelju.
Ambrozija wrote:
Kao i u vecini zemalja. Eno npr. i Londona kada rezervises Antalyu i to hotel od 5* (last minute) - all inclusive je 15 funti po danu i osobi, sto je prejeftino - ali tu je jos i karta naravno.
LEDA wrote:kato ,hvala za info ....ovo nisam znala ,svi koje znam ,a išli na Kubu , sve su rezervirali putem agencije .Znam da nordijci idu tamo ,pa ću probati preko svojih koji su "gore"
Ako imaš nekoga na Floridi pitaj, ako ne pokušaj preko neta (mada im je slabo razvijen taj sistem), i dočeka te domaćin u Havani, odveze do kuće, da ti studio i sprema hranu. Uputi te u sve. Sve što ide preko države , uključujući aranžmane, hotele i ostalo, je puno skuplje i puno više oporezovano.
LEDA wrote:kato ,hvala za info ....ovo nisam znala ,svi koje znam ,a išli na Kubu , sve su rezervirali putem agencije .Znam da nordijci idu tamo ,pa ću probati preko svojih koji su "gore"
Ako imaš nekoga na Floridi pitaj, ako ne pokušaj preko neta (mada im je slabo razvijen taj sistem), i dočeka te domaćin u Havani, odveze do kuće, da ti studio i sprema hranu. Uputi te u sve. Sve što ide preko države , uključujući aranžmane, hotele i ostalo, je puno skuplje i puno više oporezovano.
Imam i na Floridi ,u Tampi .....dobiće zadaću . hvala ti
LEDA wrote:Za ono što platiš u Hrvatskoj + svi ostali troškovi , možeš u TR ....odeš avionom ,titraju ti,jedeš dobru hranu,biraš ,ako želiš na izlet ,doplatiš ( kao u i HR)
Još jedna koja kaže da za istu lovu koju potrošiš u Hrvatskoj možeš otići u Tursku (i to avionom)... Hajd' mi molim te to objasni. Kako?
Odeš u agenciju i vidiš što nude. Ako ti je skupo ,pogledaj agencije u Srbiji ,preko njih je jeftinije. Možeš i autom,ali je podaleko . Do Istanbula 1.250 km ,a do npr Antalije još 800 km. Benzin je skuplji u TR .....pa računaj.
Nisi mi odgovorila na pitanje. Ja sam izračunao i prosto je nemoguće da se za iste pare može otići u Hrvatsku i Tursku i dobiti isto, a ti si tako rekla. Zato pitam...