DOSTA - sta cemo sad?

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56067
Joined: 15/12/2008 16:53

#176 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by ultima_palabra »

Dozer wrote:
Warhead wrote:Kao sto mozemo procitati danas se u Sarajevu dosta toga izdesavalo. Dva momka su isjecena nozevima u tramvaju, a malo poslije neko je ranjen u pucnjavi. Ovim se samo nastavlja serija nasilja koja je odavno zapocela.

Jedini put kad je nesto pokrenuto po tom pitanju bile su poznate demonstracije koje su na kraju rezultirale odlaskom bivseg premijera KS-a Taje Silajdzica i gradonacelnice Semihe Borovac. Naime, tada su sav bijes i ljutnja javnosti bili usmjereni na Taju i Semihu. Dzaba je bilo stosta objasnjavati, bilo je bitno da se zakotrlja necija glava i da se masa umiri. Svasta nesta im se prisivalo pa je malo nedostajalo pa da ih se optuzi i za najezdu skakavaca ili za skrivanje ostataka NLO-a u garazi. I neka je tako bilo, trebao je neko odgovarati.

Medjutim, ono sto je nekima jos tada bilo jasno jeste to da se njihovim odlaskom nista znacajnije nece se popraviti i da je ustvari sva tadasnja ljutnja gradjana bila vjesto iskoristena od strane pokreta DOSTA i drugih nevladinih drkadzija (prvi mi pada na pamet onaj celavi mangup, zaboravio sam kako se zove) koji su ocito radili u ime gradjana ali za tudji racun.

Mozda sam u krivu, i volio bih da jesam, ali ne vidim da neradnici i ublehasi iz DOSTA, GROZD-a itd. podigose glas za sve ono sto se desavalo i desava u Sarajevu otkako je otisao Tajo. Zato sad ne organizuju proteste i ne traze odgovornost? Ako ovo nije licemjejrje ne znam sta je drugo. U odnosu na njih pokazalo se da Tajo zaista ima svijetao obraz.
Ne mislite li da malo supljirate?
Iz ovog gornjeg, uvodnog posta, nije tesko zakljuciti da doticni, kao ni mnogi drugi koji su ovdje osuli paljbu po DOSTA, NVO-ima i sl. - NISU bili ucesnici ni ondasnjih protesta.
E pa, za sve vas koji sada ovdje palamudite o tome kako je ono onda bilo iskoristeno za ne-znam-ni-ja-sta, pogledajte se u ogledalo i sami sebe zapitajte - da li bi mozda bilo bolje da ste svi, umjesto palamudjenja po forumu ili sjedenja u kafani i gledanja "onog celavog" i "drugih nevladinih drkadzija", digli guzice iz kuca i kafana i pridruzili se tom istom "celavom" i "ostalim nevladinim drkadzijama"?

Za sta ste vi, forumske drkadzije, podigli glas i na ono sto se desavalo onda, ali i na ovo sto se desava danas? Na koji ste nacin vi pokazali da ste nezadovoljni, da hocete promjenu, nesto bolje, da smatrate da neko JESTE kriv za stanje na ulicama, osim ovog preseravanja po tastaturi? Ovo se, naravno, odnosi na sve one koji sada laju k'o kakvi kerovi, a onda su se smijuljili i gledali sve one koji JESU hodali i protestovali i govorili "vidi ovih budala".

Za vasu informaciju, iz onih protesta koji su se onda organizovali upravo na ovom forumu i koje nije pokrenuo ni DOSTA, a jos manje GROZD koji nije ni bio ukljucen u sve, kao ni bilo koja druga drkadzijska NVO nego upravo forumasi koji se u tim momentima uopste nisu ni poznavali medjusobno, danas postoji formalna grupa gradjana koja se naziva "Akcija gradjana". Da ne biste odmah poceli lajati kako su i oni postali drkadzijski NVO, predlazem da prvo konsultujete zakone ove drzave koji se ticu gradjanskog udruzivanja. Mozda nesto i naucite i shvatite.

A to sto se danas niko od ondasnjih "galamdzija" ne oglasava na trenutna desavanja, opet zapitajte sami sebe. Mozda shvatite da su ljudi onda na ulice izasli srcem i iz vlastitih ubjedjenja da je ovdje nesto vise nego trulo, i htjeli su to da promijene. Ili bar da pokusaju. Nadali su se, s obzirom na kolicinu nezadovoljnih, da ce ta protestna masa brzo narasti na nekoliko hiljada, a mozda i na desetine hiljada, sto je bilo sasvim logicno za ocekivati. Ali...jok.
Gdje ste tada bili vi, ili vecina vas koji sada ovdje laprdate? I gdje ste i sta radite sada da vama bude bolje? Hocete da opet izadju isti oni ljudi kao i onda?
E pa, nece moci. Onda su izasli, a vi se smijali, zasto bi oni onda to opet sada radili? Pokazali su vam kako se to radi, pa izvolite. Uradite isto. Kada se stavite u njihovu kozu, mozda i shvatite koliko su ove vase sadasnje pisanije nebulozne. Oni su onda imali rezultat, tj. postigli su ono na sta su i krenuli, a to su bile smjene ono dvoje. Dakle, pokazali su i dokazali da je u ovoj drzavi i takvo nesto moguce.

I, da, za vasu informaciju - SDP je tada k'o kakva kurva stajao po strani, iako su ih gradjani direktno pozivali da se prikljuce, kao najveca opozicijska stranka. TO se nije desilo i cak je SDP nalozio svojim clanovima da se NE prikljucuju protestima, a sve uz obrazlozenje "da ih SDA i SBiH ne optuze za proteste". @ebeno nevjerovatno... A danas nam svima taj isti SDP supljira o nekakvim promjenama i svojoj borbi protiv SDA i slicnih idiotarija od stranaka... Fuj...
Respect, majstore :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#177 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Dozer »

Pa mislim...stvarno...
Sve nekakvi tastaturni heroji, svi imaju nesto protiv svega, a kada dodje do stvarnog desavanja - nigdje nikoga.
Izadjite na ulice. Pobunite se. Trazite promjenu. Trazite smjene sadasnjeg gradonacelnika i premijera kantona. Trazite odgovornost, kompjuterska gospodo.
Okupite sve nezadovoljne kategorije gradjana - od penzionera, preko radnika, do studenata.
Kad to uradite i nesto ostvarite, onda se javljajte. Do tada - prestanite kenjat.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#178 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by -LIBERO- »

Drug Dozer objasnio.... :thumbup: :sax:
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#179 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Dozer »

A umjesto ironicno-sarkasticnog naslova teme "DOSTA - sta cemo sad?", bolje bi bilo da zaista ljude pozovete s naslovom: "DOSTA - hocemo li opet?!"
(iako, ponavljam, oni nisu ni ono organizovali, ali se jesu prikljucili)
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#180 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Comrad »

Mislim podrzavam kritiku za 'Dostase', ali kako drug Dozer rece, digni guzicu i na ulicu (eto slogana, jos se rimuje :D ).

Najsmjesnije mi je kad vidim komentar, gdje je sad Dosta, gdje je ovaj, gdje je onaj...pa nema ih u pm, razisli se, i ako su imali interesa, imali su, vise nemaju i sta cemo sad? Znaci i ti isti sto komentarisu bi izasli samo da imaju interes, sto ce rec da se ni po cemu ne razlikuju od onih koje komentarisu. :D :-)

Kenjam i ja ovdje, ali nikad mi nije palo na pamet da kazem gdje je sad dosta, sto ne krive Behmena sad, ovo, ono... Pa jbmu koliko znam zivimo u slobodnoj zemlji, toliko slobodnoj da sutra mozes organizovati protest, gdje i kad hoces. Niko nikome nista ne brani. Sutra bilo ko moze napraviti transparent Behmen - Hocemo ostavku i izaci hodati Ferhadijom, sto niko to uradi...pa naravno da nece, lakse je sjest fino na +25 u fotelju, laptop u krilo i stavljat postove po forumima i fejsbuku.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#181 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by -LIBERO- »

Po i onda se tema pokrenula na ovom forumu, i to na podforumu "Sarajevo". U sve to su krenuli forumasi ovoga foruma, kasnije se lancano ukljucilo barem 10setak organizacija i pokreta, i sve to podrzali.

Ostatak price , vjerovano, svi vec znamo.

Znaci postoji i sada opcija kako se otvara tema na nekom od podfruma, pa bujrum.

Samo budi spreman i da se zrtvujes i da izlazis na ulicu, da lijepis plakate, da dajes svoj novac, slobodno vrijeme, da radis na tome cak i u periodu kada trpis podsmijeh, osude...kritike, cak i prijetnje.
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#182 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Dozer »

Zato i jeste najlaske ukljuciti prstice i oplesti po tastaturi... zahmetli je sad nesto hodati po ulici, organizovati se, smisljati plakate, tekstove, aktivnosti...
Neka to radi neko drugi, a mi cemo ga onda kritikovati, pljuckati po njemu/njima po forumu, i tako dati svoj "doprinos"... ha ja...
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#183 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

Za "drugove", Dozera, Ultimu, Comrada i ostale (SDP) stranacke placenike i pacenike na forumu:

Tema uvodnog posta nije organizovanje novih protesta. Tema je licemjere i neprincipijelnost (ne)vladinih organizacija (DOSTA, Grozd i ostalih lezihljebovica) koji su protestvovali, ne sa ciljem da se nesto sustinski promijeni, vec sa ciljem da sjase Kurta a uzjase Murta. Nakon sto je taj cilj ispunjen Bosnom su potekli med, mlijeko i pokoja mrtva glava.

Temu sam otvorio prije skoro godinu i po, a sve ono sto se dogadjalo u medjuvremenu samo je potvrdilo to sto sam napisao. Samim tim ove vase, ufol kritike, mozete okaciti macku o rep.
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#184 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Dozer »

Nazalost, temu ranije nisam vidjeo, vjerovatno jer sam bio opet na nekim protestima, ali neko je ocito reaktivirao. I neka je. Momenat je odlican jer se iste stvari opet desavaju svaki drugi dan.
Moj post slobodno kopiraj ispod svog i u 2010. I tamo savrseno pripada, isto kao i sada i ovdje. Kako sam vec i rekao, a ti ocito nisi procitao, SDP je tada uradio kako je uradio. Pametnom dovoljno da shvati ko ovdje nije SDP-ovac.

Protekli period od otvaranja teme nije bas potvrdio tvoje pisanje, nego mislim da je vise potvrdjeno ovo sto sam ja rekao - ljudi izasli, probali, eksponirali se, mnogi popusili posao koji su imali u tom momentu upravo radi tog angazmana, uvidjeli da je efekat kratkorocan, ali i najbitnije - da nemaju podrsku u narodu, i - povukli se.
SDP, za koji tvrdis i smatras da je stajao iza svega, ponijeo se krajnje kurvanjski tada, a po mojoj logici ako su sve ono oni zakuhali (a garantujem ti da nisu bili ni blizu), valjda bi logicno bilo i da su to i javno podrzali. A nisu.
Last edited by Dozer on 17/04/2012 13:11, edited 1 time in total.
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#185 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by PapakizSarajeva »

Warhead wrote: .
..
Tema uvodnog posta nije organizovanje novih protesta. Tema je licemjere i neprincipijelnost (ne)vladinih organizacija (DOSTA, Grozd i ostalih lezihljebovica) koji su protestvovali, ne sa ciljem da se nesto sustinski promijeni, vec sa ciljem da sjase Kurta a uzjase Murta ...
Pridruzujem se ovom tvom stavu.

Na kraju krajeva i sjedenje za racunarom i tipkanje komentara na forumu je jedan vid protesta. Na stranu sto nasi politicari ili nisu informaticki pismeni ( SDA ) ili nisi legalizovali softver, a tjeraju sve ostale da ga legalizuje ( SDP ).

Da nasi politicari (i predstavnici kojekakvih NVO) imaju imalo obraza, nakon procitanih komentara na kojekakvim portalima i forumima podnijeli bi ostavke ili se u namjanju ruku oglasili u (na) nekom mediju. Ne bi samo iz sjene dirigovali prilozima na FTV-u.
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#186 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Dozer »

Da...moze biti...
Ali, nacekacemo se dok vi koji se bunite i protestujete preko tastatura i u virtuali smijenite bilo koga s vlasti...
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#187 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by teAMICA »

Warhead wrote:Za "drugove", Dozera, Ultimu, Comrada i ostale (SDP) stranacke placenike i pacenike na forumu:

Tema uvodnog posta nije organizovanje novih protesta. Tema je licemjere i neprincipijelnost (ne)vladinih organizacija (DOSTA, Grozd i ostalih lezihljebovica) koji su protestvovali, ne sa ciljem da se nesto sustinski promijeni, vec sa ciljem da sjase Kurta a uzjase Murta. Nakon sto je taj cilj ispunjen Bosnom su potekli med, mlijeko i pokoja mrtva glava.

Temu sam otvorio prije skoro godinu i po, a sve ono sto se dogadjalo u medjuvremenu samo je potvrdilo to sto sam napisao. Samim tim ove vase, ufol kritike, mozete okaciti macku o rep.
Dobro jel tebi fakat treba nacrtati da "Dosta" nije pokrenuo proteste februara 2008??? Oš sjahat više???
Huja me uhvati kad se sjetim onog smrzavanja, hodanja,ljepljenja plakata, trošenja novaca i živciranja da bi tebi i meni sutra možda bilo bolje. Da barem pokažemo ovima koji nas gledaju ko da smo pomahnitali da se može nešto uraditi. Al đabe.... sad sam "ostali (SDP) stranački plaćenik i paćenik"
E moj paćeniku...
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#188 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by teAMICA »

PapakizSarajeva wrote:
Warhead wrote: .
..
Tema uvodnog posta nije organizovanje novih protesta. Tema je licemjere i neprincipijelnost (ne)vladinih organizacija (DOSTA, Grozd i ostalih lezihljebovica) koji su protestvovali, ne sa ciljem da se nesto sustinski promijeni, vec sa ciljem da sjase Kurta a uzjase Murta ...
Pridruzujem se ovom tvom stavu.

Na kraju krajeva i sjedenje za racunarom i tipkanje komentara na forumu je jedan vid protesta. Na stranu sto nasi politicari ili nisu informaticki pismeni ( SDA ) ili nisi legalizovali softver, a tjeraju sve ostale da ga legalizuje ( SDP ).

Da nasi politicari (i predstavnici kojekakvih NVO) imaju imalo obraza, nakon procitanih komentara na kojekakvim portalima i forumima podnijeli bi ostavke ili se u namjanju ruku oglasili u (na) nekom mediju. Ne bi samo iz sjene dirigovali prilozima na FTV-u.
post godine
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#189 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

Dozer wrote:Da...moze biti...
Ali, nacekacemo se dok vi koji se bunite i protestujete preko tastatura i u virtuali smijenite bilo koga s vlasti...
Opet masis poentu i sviras qrcu bez veze. Tema nije protest protiv vlasti nego sutnja onih koji su tada bili glasni a sada, kad je deset puta gore, SUTE. A oni su: Dosta, Grozd, FTV, SDP, peti i deseti. Da ne nabrajam dalje.

Postavlja se jednostavno pitanje: Jesu li tada protestvovali da se nesto zaista promjeni nabolje ili su iskoristili naboj da ostvare svoje interese zamaskirane pod lazno dusebriznistvo o gradjanima? Jesi li ti tada protestvovao zato sto si bio nezadovoljan situacijom ili ne? Ako jesi, zasto danas ne mozes da prevalis, bar preko tastaute, da je situacija deset puta gora nego tada i da po istim principima trazis odgovornost vlasti? Zato sto ni ti, ni svi gore pobrojani, niste nista bolji od onih protiv koji ste protestvovali. Stavise, vi ste gori jer ste prakticno pokazali kakvi dupli standardi vrijede u vasem sistemu vrijednosti.
User avatar
black
Posts: 17256
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#190 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by black »

...jurišaćemo po forumima
pucat s tastatura
mrzit život što živimo
i sliniti za onim prije
dvijehiljadedvanaesta biće samo godina u nizu....
User avatar
Čovjek
Posts: 476
Joined: 06/09/2010 02:23

#191 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Čovjek »

Image
Demir Mahmutčehajić:
"Ono što je još zanimljivo kada je u pitanju izborna konvencija OO-a SDP-a, jest uvrštavanje u Općinski odbor SDP-a Stolac Demira Mahmutćehajića, koji je prije nekoliko mjeseci s obitelji iz Sarajeva preselio u rodni grad i na taj način dao do znanja kako će se politički angažirati. Njegov izbor bio je SDP, a kako se već može čuti, upravo će Mahmutćehajić biti jedan od ljudi na kojeg SDP najozbiljnije računa na lokalnim izborima koji bi se trebali održati iduće godine. Mahmutćehajićev aktivizam s usponima, ali i povremenim stagniranjem, na neki način jako je sličan Dizdarevom iz vremena djelovanja u nevladinom sektoru. Bio je dugogodišnji čelnik Pokreta “Dosta”, a u javnosti je ostao zapamćen kao čovjek koji je predvodio prosvjede ispred Vlade Sarajevske županije te javno pozivao na smjene tadašnje gradonačelnice Sarajeva Semihe Borovac i premijera SŽ-a Denisa Zvizdića, nakon što je u veljači 2008.godine u tramvaju u glavnom gradu ubijen dječak Denis Mrnjavac."
Izvor: http://www.dnevni-list.ba/index.php?opt ... i&Itemid=2

Image
Stefan Pejović:
"Ponudom je primamljen Stefan Pejović, bivši aktivist pokreta Dosta, sada glasnogovornik Ministarstva obrazovanja KS." (kod Ministra Suljagića - Svrgnutog)
Izvor: http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/68651 ... irali.html

Eto gdje su...
UHLJEBILI SE i boli ih đon...(obraz)
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#192 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Opetja033 »

@Čovjek sve objasnio.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#193 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by -LIBERO- »

Opetja033 wrote:@Čovjek sve objasnio.
Za njih dvojicu, DA.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#194 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Bodkin »

a zbog cega vi placete sad? zato sto nemate nekoga ko ce vas natjerati da izadjete iz kuce na proteste pa makar i na pricu koja je okrenuta protiv sdp-a ili zato sto ste ogorceni jer znate da onaj dio naroda koji je bio na protestima zna su one politicke opcije za koje navijate usrali ovu drzavu za iducih 50 godina?
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#195 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Dozer »

Warhead wrote:
Dozer wrote:Da...moze biti...
Ali, nacekacemo se dok vi koji se bunite i protestujete preko tastatura i u virtuali smijenite bilo koga s vlasti...
Opet masis poentu i sviras qrcu bez veze. Tema nije protest protiv vlasti nego sutnja onih koji su tada bili glasni a sada, kad je deset puta gore, SUTE. A oni su: Dosta, Grozd, FTV, SDP, peti i deseti. Da ne nabrajam dalje.

Postavlja se jednostavno pitanje: Jesu li tada protestvovali da se nesto zaista promjeni nabolje ili su iskoristili naboj da ostvare svoje interese zamaskirane pod lazno dusebriznistvo o gradjanima? Jesi li ti tada protestvovao zato sto si bio nezadovoljan situacijom ili ne? Ako jesi, zasto danas ne mozes da prevalis, bar preko tastaute, da je situacija deset puta gora nego tada i da po istim principima trazis odgovornost vlasti? Zato sto ni ti, ni svi gore pobrojani, niste nista bolji od onih protiv koji ste protestvovali. Stavise, vi ste gori jer ste prakticno pokazali kakvi dupli standardi vrijede u vasem sistemu vrijednosti.
Ovo je jedan od, izvini, ali moronskijih postova koje sam ikada procitao...

1. Uporan si da su DOSTA, GROZD i SDP organizovali one proteste, a ja ti tvrdim da nisu bili ni blizu, pogotovo GROZD, a jos vise SDP koji je protestantima tada rekao da NECE da se ukljuci. NECE!
I radi toga im se ja i sada naremse u koaliciona stau.

2. Na jednostavno pitanje - jednostavan i odgovor: DA! protesti su tada organizovani s ciljem da se zaista nesto promijeni i nisu imali nikakvu politicku ili slicnu pozadinu.

Pitanje je - gdje si ti bio tada, a gdje si ti i danas kada je sve 10 puta gore?
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#196 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

Bodkin wrote:a zbog cega vi placete sad? zato sto nemate nekoga ko ce vas natjerati da izadjete iz kuce na proteste pa makar i na pricu koja je okrenuta protiv sdp-a ili zato sto ste ogorceni jer znate da onaj dio naroda koji je bio na protestima zna su one politicke opcije za koje navijate usrali ovu drzavu za iducih 50 godina?

Klasicna zamjena teza. Jesi li ti 2008 protestvovao protiv lose sigurnosne situacije ili da SDP dodje na vlast?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#197 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Bodkin »

Warhead wrote:
Bodkin wrote:a zbog cega vi placete sad? zato sto nemate nekoga ko ce vas natjerati da izadjete iz kuce na proteste pa makar i na pricu koja je okrenuta protiv sdp-a ili zato sto ste ogorceni jer znate da onaj dio naroda koji je bio na protestima zna su one politicke opcije za koje navijate usrali ovu drzavu za iducih 50 godina?

Klasicna zamjena teza. Jesi li ti 2008 protestvovao protiv lose sigurnosne situacije ili da SDP dodje na vlast?
lose situacije naravno. samo sto tada sdp nije spominjan kao predvnodnik protesta niti se obarala ona stoka od zene i silajdzic zato sto nisu u sdp-u. nije nkakva zamjena, jednostavno napravite slicnu ogranizaciju kao dosta, grozd ili ko je vec tada pokrenuo sve i uradite istu stvar
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#198 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

Dozer wrote: Ovo je jedan od, izvini, ali moronskijih postova koje sam ikada procitao...
Hajde neka. Valjda su tvoji za nobelove nagrade.
1. Uporan si da su DOSTA, GROZD i SDP organizovali one proteste, a ja ti tvrdim da nisu bili ni blizu, pogotovo GROZD, a jos vise SDP koji je protestantima tada rekao da NECE da se ukljuci. NECE!
I radi toga im se ja i sada naremse u koaliciona stau.
Pa jesu li oni bili inicijalna kapisla ili ne nije bitno. Oni su se fino nakacili na iste i bar su medijski bili najvise eksponirani.
2. Na jednostavno pitanje - jednostavan i odgovor: DA! protesti su tada organizovani s ciljem da se zaista nesto promijeni i nisu imali nikakvu politicku ili slicnu pozadinu.
Pa je li se promjenilo? Jeste, ali na gore. Je li to mozes priznati? Ne mozes.
Pitanje je - gdje si ti bio tada, a gdje si ti i danas kada je sve 10 puta gore?
Nebitno, jer tema nisam ja nego oni koji su tada bili eksponirani a sad ih nigdje.
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#199 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Warhead »

Bodkin wrote:
Warhead wrote:
Bodkin wrote:a zbog cega vi placete sad? zato sto nemate nekoga ko ce vas natjerati da izadjete iz kuce na proteste pa makar i na pricu koja je okrenuta protiv sdp-a ili zato sto ste ogorceni jer znate da onaj dio naroda koji je bio na protestima zna su one politicke opcije za koje navijate usrali ovu drzavu za iducih 50 godina?

Klasicna zamjena teza. Jesi li ti 2008 protestvovao protiv lose sigurnosne situacije ili da SDP dodje na vlast?
lose situacije naravno. samo sto tada sdp nije spominjan kao predvnodnik protesta niti se obarala ona stoka od zene i silajdzic zato sto nisu u sdp-u. nije nkakva zamjena, jednostavno napravite slicnu ogranizaciju kao dosta, grozd ili ko je vec tada pokrenuo sve i uradite istu stvar
Znaci, ipak su DOSTA i Grozd organizovali proteste. Hajde se prvo dogovorite izmedju sebe, ti Dozer oko ovoga. Sto se tice da MI napravimo slicnu organizaciju - KO SMO TO MI, A KO STE TO VI? Ako se i napravi zasto sebe iskljucujes danas a ne 2008?
User avatar
Dozer
Posts: 28530
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#200 Re: DOSTA - sta cemo sad?

Post by Dozer »

Warhead wrote: Pa jesu li oni bili inicijalna kapisla ili ne nije bitno. Oni su se fino nakacili na iste i bar su medijski bili najvise eksponirani.
NIsu bili inicijalna kapisla, a prikopcali se jesu. GROZD slabije, a SDP NIKAKO.I neka su jer su se i trebali prikopcati. Kasnije se to ispostavilo kao vrlo bitno radi zakonskih zajebancija oko protesta i sl. Ali, ne isplati se tebi to pricati jer ocito ne citas sta ti se pise, ili jendostavno ne zelis pokvariti "idilicnu" sliku koju si stvorio u svojoj glavi. Sve sto ti mogu reci jeste da se protesti bas i ne organizuju tako lako kako ti mislis.
Pa je li se promjenilo? Jeste, ali na gore. Je li to mozes priznati? Ne mozes.
Ne kontam ovo... ja i TVRDIM da je danas po pitanju sigurnosti na ulicama gore nego 2008. Pitanje je opet - sta ti radis po tom pitanju? A i masa slicnih tebi...
Nebitno, jer tema nisam ja nego oni koji su tada bili eksponirani a sad ih nigdje.
Ohohbohooo....i te kako je bitno, i te kako! Jer, da ste ti i masa tebi slicnih tada izasli i pridruzili se na ulici onima koji su se onda eksponirali, pa da je ta masa umjesto bijednih 200-300-500 ljudi narasla na 2-3-5 hiljada, tada bi odaslana poruka bila neuporedivo jaca nego je bila.

A to sto danas "nema nigdje" onih koji su se onda eksponirali - grijesis. Svi su oni i dalje tu, ali nisu na ulicama nego se i dalje bore da tebi i slicnima bude bolje, samo drugim sredstvima. Nazalost, izgleda da su ondasnja sredstva i nacin jedini koje nase vlasti razumiju. Stoga, ako ti se ne svidja stanje - bujrum. Ulice su jos uvijek tu ;)
Post Reply