"Oslobodjenje" Muje Selimovica

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#176 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by KatarinaKosaca »

Haris.ba wrote:Sto ovo pisem? Pa zbog konteksta. Neki tekst, slika, muzika i sl. vrijedja ljude u odredjenom kontekstu. Zato je bespredmetno i nekorisno pokusavati svoje vrijednosne stavove nametnuti drugima glede praga osjetljivosti na vrijedjanje ili nepostivanje.
Vildana je sasvim argumentirano npr. branila i odbranila objavljivanje karikature u kojoj se rijec Kur'an pise tako da je slovo "r" zamijenjeno sa "j"(mada je ipak glavni problem meni bio neosporna poruka karikature da se Kur'an koristi kao neki oblik indoktrinacije djece koja nakon sto sto im je on urucen imaju "zamagljen" pogled). Odbranila je svoj stav ako se polazi od njenih vrijednosnih stavova. Ali znate, Katarini vjerovatno smeta sto Vildani ne predstavlja problem npr. uvrijediti muslimane da bi dokazala neku svoju tvrdnju (valjda se karikaturom htjelo pokazati kako je lose stanje u predskolskom odgoju zbog Sda/SzBiH politike, nadam se ne da je stanje lose zbog muslimanskih svjetonazora - al' eto tako ispalo). Eto ja sam se uhvatio one karikature.

Mislim, neka i Oslobodjenja i Avaza i Sana(iznenadio sam se kvalitetom nekih njihovih tekstova). To sto pisu je svakako bolje nego da nista ne pisu(da im neko zabranjuje ili slicno).
Mene ne vrijeđa ništa. Jednostavno kućni odgoj mi nalaže da cijenim svačije idejno, religijski i bilo koje opredjelenje sve dok ono ne dira drugog. I zato baš kao ateista nastojim da ne budem bahati boljševik koji pljuje po drugom i drugačijem. Vildana je u svojim tekstovima prešla tu granicu kućnog odgoja koji je moj i zato mi se ne dopada. Ni manje ni više. Jednako bih mislila i da je tretirala neku drugu vjersku skupinu.
User avatar
vee-jay
Posts: 9832
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#177 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by vee-jay »

to ona sto vice udri pedera.... misljenja takvih me ne interesuju previse...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#178 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by KatarinaKosaca »

.
Last edited by KatarinaKosaca on 27/09/2009 20:00, edited 1 time in total.
User avatar
pape
Posts: 6832
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#179 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by pape »

Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#180 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by KatarinaKosaca »

Blago onom ko čitatelje može svrstati u dvije grupe. Avazlije i Vildanovce. Tako jednostavno....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#181 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Banksy »

pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
Ne stavljaj Berića i Vildanu u istu rečenicu. Berića nikad niko nije mogao kupiti, zato i jeste najbolji.
Vildanu može, ko hoće, kad hoće, nemoj da krenemo s primjerima ...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#182 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
Stvarno se ti provali sa ovim poredjenjem.
Beric je u penziju otisao, a da nije napisao kupljen ili narucen tekst, za razliku od "najbolje" novinarke.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#183 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by pure_love »

Onda je, naravno, pokušano sa hostilarnim odnosnom prema muslimanima, naročito kroz njene tekstove. Marketinški potpuno opravdano, čitateljski, stvar ukusa. Ja sam napisala svoj
a bas me zanima kako su mislili povecati tiraz s tim? mozda su se nadali da ce ih nebosnjaci poceti citati ili sta? :?
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#184 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Abacija »

pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
Osim Gojka Berica tu su Petar Lukovic, Emir Imamovic i ostali sa e-novina, a odmah za njima forumasi sa pdf-Politika predvodjeni @dalltonom i @zavrzlamom. Meni je u posljednje vrijeme postalo draze citati Forum nego Dane, SB ili Oslobodjenje. :sax:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#185 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by KatarinaKosaca »

pure_love wrote:
Onda je, naravno, pokušano sa hostilarnim odnosnom prema muslimanima, naročito kroz njene tekstove. Marketinški potpuno opravdano, čitateljski, stvar ukusa. Ja sam napisala svoj
a bas me zanima kako su mislili povecati tiraz s tim? mozda su se nadali da ce ih nebosnjaci poceti citati ili sta? :?
Ja nisam nigdje napisala Bošnjaci, nego muslimani. A to nije nikako isto. Međutim tiraž je već toliko pao da je bilo sve uzalud. Tiraž dnevne novine održavaju i oglasi, tenderi, umrlice, a ne samo politički tekstovi.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#186 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by pure_love »

KatarinaKosaca wrote:
pure_love wrote:
Onda je, naravno, pokušano sa hostilarnim odnosnom prema muslimanima, naročito kroz njene tekstove. Marketinški potpuno opravdano, čitateljski, stvar ukusa. Ja sam napisala svoj
a bas me zanima kako su mislili povecati tiraz s tim? mozda su se nadali da ce ih nebosnjaci poceti citati ili sta? :?
Ja nisam nigdje napisala Bošnjaci, nego muslimani. A to nije nikako isto. Međutim tiraž je već toliko pao da je bilo sve uzalud. Tiraž dnevne novine održavaju i oglasi, tenderi, umrlice, a ne samo politički tekstovi.
pa u 99% slucajeva jeste,t.j 99% muslimana su bosnjaci,ili dje ti zivis?

s obzirom da je oslobodjenje citano prvenstveno od bosnjaka njihova nova politika ih je i dokrajcila
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#187 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by KatarinaKosaca »

Ja nemam tu statistiku koju nudiš u procentima. Bošnjaci mogu biti i ateisti (znam ih mnogo), agnostici, jehovini svjedoci ili bilo što žele. alžirci su uglavnom muslimani, ali nisu Bošnjaci. Da ne idem off
Vildana je vrijeđela muslimane.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#188 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by pure_love »

KatarinaKosaca wrote:Ja nemam tu statistiku koju nudiš u procentima. Bošnjaci mogu biti i ateisti (znam ih mnogo), agnostici, jehovini svjedoci ili bilo što žele. alžirci su uglavnom muslimani, ali nisu Bošnjaci. Da ne idem off
Vildana je vrijeđela muslimane.
hehe,cuj to

Bosnjaci su uglavnom muslimani,to je tako..medju alzircima ima 10% krscana,i oko 10% ateista znaci bosnjaci su "muslimanskiji od alziraca,jer krscana nema medju bosnjacima,ima ateista,do 10%,,ali to nije tema

sto je vrijedjala muslimane,i kako je time mislila postici uspjeh i povecati tiraz? sta mislis?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#189 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by KatarinaKosaca »

pure_love wrote:hehe,cuj to

Bosnjaci su uglavnom muslimani,to je tako..medju alzircima ima 10% krscana,i oko 10% ateista znaci bosnjaci su "muslimanskiji od alziraca,jer krscana nema medju bosnjacima,ima ateista,do 10%,,ali to nije tema

sto je vrijedjala muslimane,i kako je time mislila postici uspjeh i povecati tiraz? sta mislis?
Ona nije mislila povećati tiraž. Ona je novinar u toj službi. Onaj ko je zamislio je kao sam napisala išao na tkz građansku opciju, komunističke nostalgičare i nemuslimane. I da ne ponavljam što sam već napisala, ako si pročitala. Zaista mi izgleda retardno da se ponavljam.
Opet mi nudiš statistike napamet o procentu muslimana u Bošnjačkom korpusu, a tih podataka nema. To su samo tvoje predpostavke i nagađanja,
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#190 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by pure_love »

KatarinaKosaca wrote:
pure_love wrote:hehe,cuj to

Bosnjaci su uglavnom muslimani,to je tako..medju alzircima ima 10% krscana,i oko 10% ateista znaci bosnjaci su "muslimanskiji od alziraca,jer krscana nema medju bosnjacima,ima ateista,do 10%,,ali to nije tema

sto je vrijedjala muslimane,i kako je time mislila postici uspjeh i povecati tiraz? sta mislis?
Ona nije mislila povećati tiraž. Ona je novinar u toj službi. Onaj ko je zamislio je kao sam napisala išao na tkz građansku opciju, komunističke nostalgičare i nemuslimane. I da ne ponavljam što sam već napisala, ako si pročitala. Zaista mi izgleda retardno da se ponavljam.
Opet mi nudiš statistike napamet o procentu muslimana u Bošnjačkom korpusu, a tih podataka nema. To su samo tvoje predpostavke i nagađanja,

vec sta je mislila? zasto bi vodila novine u vecu propast,zar nije dosla u oslobodjenje da ih pokusa "spasiti"? :? da jesu nagadjanja,isto kao sto je nagadjanje da su turci uglavnom muslimani a srbi ulavnom pravoslavci,mislim nema statistike..ali se valjda zna kojoj religiji tradicionalno pripadaju turci,bosnjaci,srbi,hrvati ovi oni.Ne treba se praviti blentav i zahtjevati dokaz da je nebo plavo
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#191 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by KatarinaKosaca »

Lidija KOrač je došla da pokuša spasiti i obnaša funkciju menadžera, dakle onog ko je zadužen za to. Vildana je novinar, i trebala je pisati ono što joj je rečeno. Da li je u tome pretjerala... Ponavljam po mom ukusu jeste. Ima ko otkida na njene tekstove, pa neka kupuje Oslobođenje.
I dalje su nagađanja tvoje statistike oko nacije i vjere.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#192 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by pure_love »

ljudima se daje ono sto zele,u ovom slucaju je ocito da ljudi ne zele islamofobiju,pa bi valjda realno bilo da se to skriveno i polako pocne uklanjati
katarina,ti ko maksim po diviziji,bosnjaci su narod islamske civilizacije i vjere,ako su i ateisti to ih opet ne otudjava od islamskog porijekla,isto kao sto je jedan svedjanin i pored ateistickog uvjerenja i dalje iz krscanske kulture.Alija Behmen je ateista,ali se i dalje zove Alija(ime muslimansko) i dolazi iz "muslimanske kuce",ako i dalje ne shvacas sta zelim reci onda odustajem
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#193 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by ultima_palabra »

pure_love wrote:ljudima se daje ono sto zele,u ovom slucaju je ocito da ljudi ne zele islamofobiju,pa bi valjda realno bilo da se to skriveno i polako pocne uklanjati
katarina,ti ko maksim po diviziji,bosnjaci su narod islamske civilizacije i vjere,ako su i ateisti to ih opet ne otudjava od islamskog porijekla,isto kao sto je jedan svedjanin i pored ateistickog uvjerenja i dalje iz krscanske kulture.Alija Behmen je ateista,ali se i dalje zove Alija(ime muslimansko) i dolazi iz "muslimanske kuce",ako i dalje ne shvacas sta zelim reci onda odustajem
pure_love, ovo je prvi put da bi se čovjek mogao složiti s tobom ;-) Olako se bacaju te neke optužbe za islamofobiju. Ne razumijem zašto bi ijedan "Alija Behmen" iz tvog primjera želio zlo islamu ili muslimanima :?
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#194 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Better Man »

Tiraž ne bi smio biti mjerilo kvalitete, jer kad bi tako bilo onda bi Ceca i slični bili nakvalitetniji na polju muzike, a znamo da je Ceca i sl. jedno obično smeće. Znam dosta ljudi koji kupuju Avbaz iz samo jednog razloga što tamo mogu pročitati više tračeva i što im je crna hronika pokrivena slikama koje nisu primjerene da se objave. Vildanu treba znati razumjeti da bi se skontalo šta je htjela da kaže. Što se tiče trenutno novnara koji su aktivni u BiH Senad Avdić je broj 1! Ima i on nekad svojih mušica, ali kad napiše tekst ili kolumnu kaqko samo to on zna onda je to bez premca. ammo Fadil Mandal iz Avaza je više uvreda i pogrdnih riječi napisao nego svi novinari iz drugih medija zajedno, a da ne spominjem ostalu ološ iz Avaza.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#195 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by KatarinaKosaca »

Better Man wrote:Tiraž ne bi smio biti mjerilo kvalitete, .
Od tiraža se živi i dijele plaće. Od tvojih pohvala na forumu, ne.
staza
Posts: 582
Joined: 04/03/2009 22:58

#196 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by staza »

Better Man wrote:Tiraž ne bi smio biti mjerilo kvalitete, jer kad bi tako bilo onda bi Ceca i slični bili nakvalitetniji na polju muzike, a znamo da je Ceca i sl. jedno obično smeće. Znam dosta ljudi koji kupuju Avbaz iz samo jednog razloga što tamo mogu pročitati više tračeva i što im je crna hronika pokrivena slikama koje nisu primjerene da se objave. Vildanu treba znati razumjeti da bi se skontalo šta je htjela da kaže. Što se tiče trenutno novnara koji su aktivni u BiH Senad Avdić je broj 1! Ima i on nekad svojih mušica, ali kad napiše tekst ili kolumnu kaqko samo to on zna onda je to bez premca. ammo Fadil Mandal iz Avaza je više uvreda i pogrdnih riječi napisao nego svi novinari iz drugih medija zajedno, a da ne spominjem ostalu ološ iz Avaza.
Da su ostali sveci ili na putu prema istima, pa da i kažeš nešto.
Ovako, Avaz kupih pet puta u životu: i ono što mogu reći, je da sve možeš pročitati u njemu: imaju informacije promptno, i kvalitativno i kvantitativno.
Koliko su oni obrazovani ili ne, ne zanima me: nekad sam i neka druga izdanja kupovao, pa mi mnogi u njima nisu bili ni blizu pismenosti: možda su bili pleonastičari...
A složit ću se s tobom: da bilo koje novinsko izdanje nije financijski zavisno, novinari bi se manje ili nikako otpuštali, a bila bi bitna kvaliteta.
;-)
P. S. A Oslobođenje sam nekad volio pročitati, i to ponekad.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#197 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Abacija »

Abacija wrote:
pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
Osim Gojka Berica tu su Petar Lukovic, Emir Imamovic i ostali sa e-novina, a odmah za njima forumasi sa pdf-Politika predvodjeni @dalltonom i @zavrzlamom. Meni je u posljednje vrijeme postalo draze citati Forum nego Dane, SB ili Oslobodjenje. :sax:
Zaboravio sam dodati Faruka Borica. :thumbup: :bih:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#198 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Neelix »

Better Man wrote:
Izvini, ali nemoj da ti navedem spisak ljudi koje su novinari Avaza častili najbrutalnijim uvredama i psovkama. I ti kao biviši radnik Avaza si malo u sukobu interesa na ovoj temi, jer očekivati kritiku prema Avazu od bivišeg uposlenika istog je nerealno.
hajde mi navedi JEDNOG kojem je upucena psovka. eto, necu spisak, samo jednog.
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#199 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by Better Man »

Neelix wrote:
Better Man wrote:
Izvini, ali nemoj da ti navedem spisak ljudi koje su novinari Avaza častili najbrutalnijim uvredama i psovkama. I ti kao biviši radnik Avaza si malo u sukobu interesa na ovoj temi, jer očekivati kritiku prema Avazu od bivišeg uposlenika istog je nerealno.
hajde mi navedi JEDNOG kojem je upucena psovka. eto, necu spisak, samo jednog.
Senad Pečanin, Zlatko Lagumdžija, Zufer Dervišević, Safet Oručević i da ne nabrajam dalje.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#200 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica

Post by VjecitiStudent »

Abacija wrote:
Abacija wrote:
pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
Osim Gojka Berica tu su Petar Lukovic, Emir Imamovic i ostali sa e-novina, a odmah za njima forumasi sa pdf-Politika predvodjeni @dalltonom i @zavrzlamom. Meni je u posljednje vrijeme postalo draze citati Forum nego Dane, SB ili Oslobodjenje. :sax:
Zaboravio sam dodati Faruka Borica. :thumbup: :bih:
Borica kojem Orucevic pise tekstove?
Post Reply