Mene ne vrijeđa ništa. Jednostavno kućni odgoj mi nalaže da cijenim svačije idejno, religijski i bilo koje opredjelenje sve dok ono ne dira drugog. I zato baš kao ateista nastojim da ne budem bahati boljševik koji pljuje po drugom i drugačijem. Vildana je u svojim tekstovima prešla tu granicu kućnog odgoja koji je moj i zato mi se ne dopada. Ni manje ni više. Jednako bih mislila i da je tretirala neku drugu vjersku skupinu.Haris.ba wrote:Sto ovo pisem? Pa zbog konteksta. Neki tekst, slika, muzika i sl. vrijedja ljude u odredjenom kontekstu. Zato je bespredmetno i nekorisno pokusavati svoje vrijednosne stavove nametnuti drugima glede praga osjetljivosti na vrijedjanje ili nepostivanje.
Vildana je sasvim argumentirano npr. branila i odbranila objavljivanje karikature u kojoj se rijec Kur'an pise tako da je slovo "r" zamijenjeno sa "j"(mada je ipak glavni problem meni bio neosporna poruka karikature da se Kur'an koristi kao neki oblik indoktrinacije djece koja nakon sto sto im je on urucen imaju "zamagljen" pogled). Odbranila je svoj stav ako se polazi od njenih vrijednosnih stavova. Ali znate, Katarini vjerovatno smeta sto Vildani ne predstavlja problem npr. uvrijediti muslimane da bi dokazala neku svoju tvrdnju (valjda se karikaturom htjelo pokazati kako je lose stanje u predskolskom odgoju zbog Sda/SzBiH politike, nadam se ne da je stanje lose zbog muslimanskih svjetonazora - al' eto tako ispalo). Eto ja sam se uhvatio one karikature.
Mislim, neka i Oslobodjenja i Avaza i Sana(iznenadio sam se kvalitetom nekih njihovih tekstova). To sto pisu je svakako bolje nego da nista ne pisu(da im neko zabranjuje ili slicno).
"Oslobodjenje" Muje Selimovica
Moderator: anex
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#176 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
- vee-jay
- Posts: 9832
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#177 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
to ona sto vice udri pedera.... misljenja takvih me ne interesuju previse...
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#178 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
.
Last edited by KatarinaKosaca on 27/09/2009 20:00, edited 1 time in total.
- pape
- Posts: 6832
- Joined: 21/08/2003 00:00
- Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.
#179 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#180 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Blago onom ko čitatelje može svrstati u dvije grupe. Avazlije i Vildanovce. Tako jednostavno....
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#181 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Ne stavljaj Berića i Vildanu u istu rečenicu. Berića nikad niko nije mogao kupiti, zato i jeste najbolji.pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
Vildanu može, ko hoće, kad hoće, nemoj da krenemo s primjerima ...
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#182 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Stvarno se ti provali sa ovim poredjenjem.pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
Beric je u penziju otisao, a da nije napisao kupljen ili narucen tekst, za razliku od "najbolje" novinarke.
-
pure_love
- Posts: 1489
- Joined: 11/11/2008 09:30
#183 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
a bas me zanima kako su mislili povecati tiraz s tim? mozda su se nadali da ce ih nebosnjaci poceti citati ili sta?Onda je, naravno, pokušano sa hostilarnim odnosnom prema muslimanima, naročito kroz njene tekstove. Marketinški potpuno opravdano, čitateljski, stvar ukusa. Ja sam napisala svoj
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#184 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Osim Gojka Berica tu su Petar Lukovic, Emir Imamovic i ostali sa e-novina, a odmah za njima forumasi sa pdf-Politika predvodjeni @dalltonom i @zavrzlamom. Meni je u posljednje vrijeme postalo draze citati Forum nego Dane, SB ili Oslobodjenje.pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#185 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Ja nisam nigdje napisala Bošnjaci, nego muslimani. A to nije nikako isto. Međutim tiraž je već toliko pao da je bilo sve uzalud. Tiraž dnevne novine održavaju i oglasi, tenderi, umrlice, a ne samo politički tekstovi.pure_love wrote:a bas me zanima kako su mislili povecati tiraz s tim? mozda su se nadali da ce ih nebosnjaci poceti citati ili sta?Onda je, naravno, pokušano sa hostilarnim odnosnom prema muslimanima, naročito kroz njene tekstove. Marketinški potpuno opravdano, čitateljski, stvar ukusa. Ja sam napisala svoj
-
pure_love
- Posts: 1489
- Joined: 11/11/2008 09:30
#186 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
pa u 99% slucajeva jeste,t.j 99% muslimana su bosnjaci,ili dje ti zivis?KatarinaKosaca wrote:Ja nisam nigdje napisala Bošnjaci, nego muslimani. A to nije nikako isto. Međutim tiraž je već toliko pao da je bilo sve uzalud. Tiraž dnevne novine održavaju i oglasi, tenderi, umrlice, a ne samo politički tekstovi.pure_love wrote:a bas me zanima kako su mislili povecati tiraz s tim? mozda su se nadali da ce ih nebosnjaci poceti citati ili sta?Onda je, naravno, pokušano sa hostilarnim odnosnom prema muslimanima, naročito kroz njene tekstove. Marketinški potpuno opravdano, čitateljski, stvar ukusa. Ja sam napisala svoj
s obzirom da je oslobodjenje citano prvenstveno od bosnjaka njihova nova politika ih je i dokrajcila
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#187 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Ja nemam tu statistiku koju nudiš u procentima. Bošnjaci mogu biti i ateisti (znam ih mnogo), agnostici, jehovini svjedoci ili bilo što žele. alžirci su uglavnom muslimani, ali nisu Bošnjaci. Da ne idem off
Vildana je vrijeđela muslimane.
Vildana je vrijeđela muslimane.
-
pure_love
- Posts: 1489
- Joined: 11/11/2008 09:30
#188 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
hehe,cuj toKatarinaKosaca wrote:Ja nemam tu statistiku koju nudiš u procentima. Bošnjaci mogu biti i ateisti (znam ih mnogo), agnostici, jehovini svjedoci ili bilo što žele. alžirci su uglavnom muslimani, ali nisu Bošnjaci. Da ne idem off
Vildana je vrijeđela muslimane.
Bosnjaci su uglavnom muslimani,to je tako..medju alzircima ima 10% krscana,i oko 10% ateista znaci bosnjaci su "muslimanskiji od alziraca,jer krscana nema medju bosnjacima,ima ateista,do 10%,,ali to nije tema
sto je vrijedjala muslimane,i kako je time mislila postici uspjeh i povecati tiraz? sta mislis?
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#189 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Ona nije mislila povećati tiraž. Ona je novinar u toj službi. Onaj ko je zamislio je kao sam napisala išao na tkz građansku opciju, komunističke nostalgičare i nemuslimane. I da ne ponavljam što sam već napisala, ako si pročitala. Zaista mi izgleda retardno da se ponavljam.pure_love wrote:hehe,cuj to
Bosnjaci su uglavnom muslimani,to je tako..medju alzircima ima 10% krscana,i oko 10% ateista znaci bosnjaci su "muslimanskiji od alziraca,jer krscana nema medju bosnjacima,ima ateista,do 10%,,ali to nije tema
sto je vrijedjala muslimane,i kako je time mislila postici uspjeh i povecati tiraz? sta mislis?
Opet mi nudiš statistike napamet o procentu muslimana u Bošnjačkom korpusu, a tih podataka nema. To su samo tvoje predpostavke i nagađanja,
-
pure_love
- Posts: 1489
- Joined: 11/11/2008 09:30
#190 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
KatarinaKosaca wrote:Ona nije mislila povećati tiraž. Ona je novinar u toj službi. Onaj ko je zamislio je kao sam napisala išao na tkz građansku opciju, komunističke nostalgičare i nemuslimane. I da ne ponavljam što sam već napisala, ako si pročitala. Zaista mi izgleda retardno da se ponavljam.pure_love wrote:hehe,cuj to
Bosnjaci su uglavnom muslimani,to je tako..medju alzircima ima 10% krscana,i oko 10% ateista znaci bosnjaci su "muslimanskiji od alziraca,jer krscana nema medju bosnjacima,ima ateista,do 10%,,ali to nije tema
sto je vrijedjala muslimane,i kako je time mislila postici uspjeh i povecati tiraz? sta mislis?
Opet mi nudiš statistike napamet o procentu muslimana u Bošnjačkom korpusu, a tih podataka nema. To su samo tvoje predpostavke i nagađanja,
vec sta je mislila? zasto bi vodila novine u vecu propast,zar nije dosla u oslobodjenje da ih pokusa "spasiti"?
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#191 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Lidija KOrač je došla da pokuša spasiti i obnaša funkciju menadžera, dakle onog ko je zadužen za to. Vildana je novinar, i trebala je pisati ono što joj je rečeno. Da li je u tome pretjerala... Ponavljam po mom ukusu jeste. Ima ko otkida na njene tekstove, pa neka kupuje Oslobođenje.
I dalje su nagađanja tvoje statistike oko nacije i vjere.
I dalje su nagađanja tvoje statistike oko nacije i vjere.
-
pure_love
- Posts: 1489
- Joined: 11/11/2008 09:30
#192 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
ljudima se daje ono sto zele,u ovom slucaju je ocito da ljudi ne zele islamofobiju,pa bi valjda realno bilo da se to skriveno i polako pocne uklanjati
katarina,ti ko maksim po diviziji,bosnjaci su narod islamske civilizacije i vjere,ako su i ateisti to ih opet ne otudjava od islamskog porijekla,isto kao sto je jedan svedjanin i pored ateistickog uvjerenja i dalje iz krscanske kulture.Alija Behmen je ateista,ali se i dalje zove Alija(ime muslimansko) i dolazi iz "muslimanske kuce",ako i dalje ne shvacas sta zelim reci onda odustajem
katarina,ti ko maksim po diviziji,bosnjaci su narod islamske civilizacije i vjere,ako su i ateisti to ih opet ne otudjava od islamskog porijekla,isto kao sto je jedan svedjanin i pored ateistickog uvjerenja i dalje iz krscanske kulture.Alija Behmen je ateista,ali se i dalje zove Alija(ime muslimansko) i dolazi iz "muslimanske kuce",ako i dalje ne shvacas sta zelim reci onda odustajem
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#193 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
pure_love, ovo je prvi put da bi se čovjek mogao složiti s tobompure_love wrote:ljudima se daje ono sto zele,u ovom slucaju je ocito da ljudi ne zele islamofobiju,pa bi valjda realno bilo da se to skriveno i polako pocne uklanjati
katarina,ti ko maksim po diviziji,bosnjaci su narod islamske civilizacije i vjere,ako su i ateisti to ih opet ne otudjava od islamskog porijekla,isto kao sto je jedan svedjanin i pored ateistickog uvjerenja i dalje iz krscanske kulture.Alija Behmen je ateista,ali se i dalje zove Alija(ime muslimansko) i dolazi iz "muslimanske kuce",ako i dalje ne shvacas sta zelim reci onda odustajem
- Better Man
- Posts: 18728
- Joined: 01/10/2006 20:10
#194 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Tiraž ne bi smio biti mjerilo kvalitete, jer kad bi tako bilo onda bi Ceca i slični bili nakvalitetniji na polju muzike, a znamo da je Ceca i sl. jedno obično smeće. Znam dosta ljudi koji kupuju Avbaz iz samo jednog razloga što tamo mogu pročitati više tračeva i što im je crna hronika pokrivena slikama koje nisu primjerene da se objave. Vildanu treba znati razumjeti da bi se skontalo šta je htjela da kaže. Što se tiče trenutno novnara koji su aktivni u BiH Senad Avdić je broj 1! Ima i on nekad svojih mušica, ali kad napiše tekst ili kolumnu kaqko samo to on zna onda je to bez premca. ammo Fadil Mandal iz Avaza je više uvreda i pogrdnih riječi napisao nego svi novinari iz drugih medija zajedno, a da ne spominjem ostalu ološ iz Avaza.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#195 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Od tiraža se živi i dijele plaće. Od tvojih pohvala na forumu, ne.Better Man wrote:Tiraž ne bi smio biti mjerilo kvalitete, .
-
staza
- Posts: 582
- Joined: 04/03/2009 22:58
#196 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Da su ostali sveci ili na putu prema istima, pa da i kažeš nešto.Better Man wrote:Tiraž ne bi smio biti mjerilo kvalitete, jer kad bi tako bilo onda bi Ceca i slični bili nakvalitetniji na polju muzike, a znamo da je Ceca i sl. jedno obično smeće. Znam dosta ljudi koji kupuju Avbaz iz samo jednog razloga što tamo mogu pročitati više tračeva i što im je crna hronika pokrivena slikama koje nisu primjerene da se objave. Vildanu treba znati razumjeti da bi se skontalo šta je htjela da kaže. Što se tiče trenutno novnara koji su aktivni u BiH Senad Avdić je broj 1! Ima i on nekad svojih mušica, ali kad napiše tekst ili kolumnu kaqko samo to on zna onda je to bez premca. ammo Fadil Mandal iz Avaza je više uvreda i pogrdnih riječi napisao nego svi novinari iz drugih medija zajedno, a da ne spominjem ostalu ološ iz Avaza.
Ovako, Avaz kupih pet puta u životu: i ono što mogu reći, je da sve možeš pročitati u njemu: imaju informacije promptno, i kvalitativno i kvantitativno.
Koliko su oni obrazovani ili ne, ne zanima me: nekad sam i neka druga izdanja kupovao, pa mi mnogi u njima nisu bili ni blizu pismenosti: možda su bili pleonastičari...
A složit ću se s tobom: da bilo koje novinsko izdanje nije financijski zavisno, novinari bi se manje ili nikako otpuštali, a bila bi bitna kvaliteta.
P. S. A Oslobođenje sam nekad volio pročitati, i to ponekad.
-
Abacija
- Posts: 4493
- Joined: 11/01/2008 05:06
- Location: Haustor
#197 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Zaboravio sam dodati Faruka Borica.Abacija wrote:Osim Gojka Berica tu su Petar Lukovic, Emir Imamovic i ostali sa e-novina, a odmah za njima forumasi sa pdf-Politika predvodjeni @dalltonom i @zavrzlamom. Meni je u posljednje vrijeme postalo draze citati Forum nego Dane, SB ili Oslobodjenje.pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.
- Neelix
- Posts: 11864
- Joined: 15/12/2006 14:08
- Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
- Contact:
#198 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
hajde mi navedi JEDNOG kojem je upucena psovka. eto, necu spisak, samo jednog.Better Man wrote:
Izvini, ali nemoj da ti navedem spisak ljudi koje su novinari Avaza častili najbrutalnijim uvredama i psovkama. I ti kao biviši radnik Avaza si malo u sukobu interesa na ovoj temi, jer očekivati kritiku prema Avazu od bivišeg uposlenika istog je nerealno.
- Better Man
- Posts: 18728
- Joined: 01/10/2006 20:10
#199 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Senad Pečanin, Zlatko Lagumdžija, Zufer Dervišević, Safet Oručević i da ne nabrajam dalje.Neelix wrote:hajde mi navedi JEDNOG kojem je upucena psovka. eto, necu spisak, samo jednog.Better Man wrote:
Izvini, ali nemoj da ti navedem spisak ljudi koje su novinari Avaza častili najbrutalnijim uvredama i psovkama. I ti kao biviši radnik Avaza si malo u sukobu interesa na ovoj temi, jer očekivati kritiku prema Avazu od bivišeg uposlenika istog je nerealno.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#200 Re: "Oslobodjenje" Muje Selimovica
Borica kojem Orucevic pise tekstove?Abacija wrote:Zaboravio sam dodati Faruka Borica.Abacija wrote:Osim Gojka Berica tu su Petar Lukovic, Emir Imamovic i ostali sa e-novina, a odmah za njima forumasi sa pdf-Politika predvodjeni @dalltonom i @zavrzlamom. Meni je u posljednje vrijeme postalo draze citati Forum nego Dane, SB ili Oslobodjenje.pape wrote:Samo vi hracite.
Poslije doajena BiH novinarstva Gojka Berica, ... Vildana je najbolja novinarka u BiH.
A to, ... sto je vi avazlije ne volite, to je drugi par opanaka.![]()
