Sabina Cudic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#176 Re: Sabina Cudic

Post by plain vanilla »

Guadalajara wrote: 23/11/2019 01:56 Ja mislim da si i ti ljubomorna :lol: :mrgreen:
Samo na Sebiju :srce:
:mrgreen:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#177 Re: Sabina Cudic

Post by Guadalajara »

plain vanilla wrote: 23/11/2019 01:57
Guadalajara wrote: 23/11/2019 01:56 Ja mislim da si i ti ljubomorna :lol: :mrgreen:
Samo na Sebiju :srce:
:mrgreen:
Hos i ti bolnicu :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#178 Re: Sabina Cudic

Post by Kikibombona »

mirsek wrote: 23/11/2019 01:41Omar je koliko se sjecam zensko a ti si gospodine moj dusebrizni prvi poceo se seksistickim komentarima prema Katarini, tipa kako je ljubomorna jer je Sabina ljepsa od nje. Znaci nidje veze si potegao tu recenicu i omalovazavajuce kvalifikacije samo jer je imala negativno misljenje prema Sabini.
Nisam upratio. Izvinjavam se.

Vanila

Kata je na temi posvecenoj djeci u 30 komentara 29 puta pomenula Sabinu. Motiv njenog pisanja nisu bila djeca vec politicka diskvalifikacija Sabine. Ne mogu opisati koliko odvratno i nisko. Jebes Sabinu, djeca su u pitanju.

Zato sam lijepo otvorio temu o Sabini pa udarajte po njoj teskim haubicama, atomskim bombama, bas me briga.

Samo, eto, ne minirajte temu posvecenoj djeci. Nemojte vi koji niste SDA stranacke gnjide. Od tih jadnika ne mogu nista traziti, oni su spremni preko mrtvih gaziti da bi usicarili nesto ili odbranili posao koji su dobili preko stele.
putokaz1
Posts: 12573
Joined: 31/05/2014 23:56

#179 Re: Sabina Cudic

Post by putokaz1 »

Zadnja recenica opisuje neciju seku....a o Sabini sve najljepse lijepa takticna nije vulgarna ,eh da predje u sdp
izvrsni direktor
Posts: 9885
Joined: 20/12/2018 16:11

#180 Re: Sabina Cudic

Post by izvrsni direktor »

malakh wrote: 22/11/2019 22:07 da je uradila suprotno, nista se ne bi promijenilo. ovako su barem svi smijenjeni i to je vec neki uspjeh i napredak...

i memo je do sada bio vise puta u zavodu. radionice, crtanje, animacije, sve besplatno radio.
Vise puta bio dobrovoljno, ako ide dobrovoljno onda ide zato sto zeli dobro djeci, i opet nije nikad reagovao na lose uslove u kojima djeca zive?
I cak stavise, smeta mu sto je sabina reagovala.
Cudna ta dobrota...ne mogu nikako da skontam zbog cega nije reagovao. Mozes li ti?
izvrsni direktor
Posts: 9885
Joined: 20/12/2018 16:11

#181 Re: Sabina Cudic

Post by izvrsni direktor »

Poznati a jos i akademski..o jebem te drzavo
User avatar
azurna_obala
Posts: 5635
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#182 Re: Sabina Cudic

Post by azurna_obala »

Kakav poremecaj vrijednosti!
Kako iko može da spočitava i dovodi u pitanje važnost ovog horora koji je Sabina objelodanila?
User avatar
sinuhe
Posts: 11547
Joined: 03/06/2011 11:33

#183 Re: Sabina Cudic

Post by sinuhe »

Znaci i slikar Memo zna za lose uslove u zavodu ali ima drugaciji pristup od Sabine. Naravno da svi sve znaju ta nije BiH Sjeverna Koreja, znali ste i vi.
Na koji nacin je poostrena kontrola slicnih ustanova i kolika su sredstva izdvojena nakon pozara i stradanje djece u domu za djecu u Sarajevu?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#184 Re: Sabina Cudic

Post by Tempo »

nije tema, al sabina je riba i po.
User avatar
piupiu
Posts: 16722
Joined: 05/01/2008 05:08

#185 Re: Sabina Cudic

Post by piupiu »

Bloo wrote: 22/11/2019 11:25 Meni nije NS problem. Ovdje me interesuje kako bi ti implementirao i započeo promjenu mentaliteta ogromnog broja ljude a kroz djelovanje šake ljudi? Ja nisam nihilista (provjeri malo definiciju nihilizma), ja sam samo realna. Više me interesuje tvoj odgovor kako bi promijenio mentalni sklop miliona ljudi, a ne jeftina psihoanaliza.
Išaretom, ideološki i silom. To uopšte nije teško. Naš je narod uvježban (i očigledno izuzetno adaptibilan) u mijenjanju ideološki nametnutih matrica ponašanja. Zadnjih 200 godina smo prošli put od turske preko austrougarske i kraljevske provincije do marionetskog fašističkog logora, pa socijalističke i na kraju nezavisne, korumpirane, moderne feudalne republike. I u svakom smo sistemu uredno slušali i obavljali šta se od nas tražilo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50572
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#186 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

piupiu wrote: 23/11/2019 09:39
Bloo wrote: 22/11/2019 11:25 Meni nije NS problem. Ovdje me interesuje kako bi ti implementirao i započeo promjenu mentaliteta ogromnog broja ljude a kroz djelovanje šake ljudi? Ja nisam nihilista (provjeri malo definiciju nihilizma), ja sam samo realna. Više me interesuje tvoj odgovor kako bi promijenio mentalni sklop miliona ljudi, a ne jeftina psihoanaliza.
Išaretom, ideološki i silom. To uopšte nije teško. Naš je narod uvježban (i očigledno izuzetno adaptibilan) u mijenjanju ideološki nametnutih matrica ponašanja. Zadnjih 200 godina smo prošli put od turske preko austrougarske i kraljevske provincije do marionetskog fašističkog logora, pa socijalističke i na kraju nezavisne, korumpirane, moderne feudalne republike. I u svakom smo sistemu uredno slušali i obavljali šta se od nas tražilo.
Ko god živi vani, trebalo bi da uradi malu antropološku studiju. Sjedi sa Austrijancem, Nijemcem, Francuzom, Belgijancem, Talijanom, Špancem....i istraži do koje granice bi oni išli za ostvarivanje vlastite koristi, a nauštrb općeg dobra. Ako ne, zašto..ako da, takođe.
Na koji način su ostali ljudi (ne govorim o političarima) kondicionirani da smatraju da nije normalno npr. bacati smeće nasred glavne šetnice, šume, parka - da postoji novčana kazna, ali kako se stvorila masovna svijest da to nije ok.
Da li ti narodi imaju izreku -pusti nas, jebo nas; samo nek ne puca...
Škobo Habu
Posts: 9139
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#187 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

piupiu wrote: 23/11/2019 09:39
Išaretom, ideološki i silom. To uopšte nije teško. Naš je narod uvježban (i očigledno izuzetno adaptibilan) u mijenjanju ideološki nametnutih matrica ponašanja. Zadnjih 200 godina smo prošli put od turske preko austrougarske i kraljevske provincije do marionetskog fašističkog logora, pa socijalističke i na kraju nezavisne, korumpirane, moderne feudalne republike. I u svakom smo sistemu uredno slušali i obavljali šta se od nas tražilo.
Yap. Sve te vlasti i imeprije su na mentalnoj karti ovdašnjih naroda ostavile neizbrisiv trag u vidu žudnje za čvrstom rukom i totalitarnim režimimima.

Jednostavno, masa nikako da se oslobodi kulta ličnosti. Bez kulta ličnosti se osjeća nesigurnom i zapuštenom.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50572
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#188 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

Sad samo čekamo da nas (nasilni aspekat) okupira neka vesela, liberalna zemlja i natjera nas da budemo više samostalni. :mrgreen:
User avatar
piupiu
Posts: 16722
Joined: 05/01/2008 05:08

#189 Re: Sabina Cudic

Post by piupiu »

Bloo wrote: 23/11/2019 09:45 Ko god živi vani, trebalo bi da uradi malu antropološku studiju. Sjedi sa Austrijancem, Nijemcem, Francuzom, Belgijancem, Talijanom, Špancem....i istraži do koje granice bi oni išli za ostvarivanje vlastite koristi, a nauštrb općeg dobra. Ako ne, zašto..ako da, takođe.
Na koji način su ostali ljudi (ne govorim o političarima) kondicionirani da smatraju da nije normalno npr. bacati smeće nasred glavne šetnice, šume, parka - da postoji novčana kazna, ali kako se stvorila masovna svijest da to nije ok.
Da li ti narodi imaju izreku -pusti nas, jebo nas; samo nek ne puca...
Većinom na isti način - išaretom, ideološki i silom. Najozbiljnije. Mislim da ti je najbolji primjer pušenje. Pušenje je postalo popularno kroz PR i anatemisano je na isti način. Bilo je cool i sexy pušiti od 20.-ih do 70.-ih, a sad kad hoćeš zapliti u Americi i Australiji, gledaju te kao najvećeg divljaka, o kaznama i zabranama da ne pričamo.

Poslije Drugog svjetskog rata su partizanke iz gradova podučavale žene iz sela da žene trebaju nositi gaće, da se ne piša tako što digneš suknju i čučneš tu gdje jesi, postojali su programi da se ljudi upute u život u gradu, programi masovnog opismenjavanja, programi za sve i svašta.

Zapikaš obrazac ponašanja, napraviš zakon, udariš propagandu, udariš po džepu. I sve tako ukrug. Nismo mi ništa divljiji od drugih, drugi su samo efikasniji u civiliziranju od nas. Civilizacija je proces uspostave kontrole nad pojedincem. A to se radi ideološkom propagandom i prisilom. Jednostavno.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#190 Re: Sabina Cudic

Post by mO k3 »

cyprus wrote: 22/11/2019 00:05 Ja ne mogu da vjerujem da neko dovodi u pitanje da li je ovo trebalo objaviti :-) :-)
bas citam jedan post i kontam dobro sabah je , jeli je ovo pogresno razumijem ili je on stvarno ovako napisao
User avatar
piupiu
Posts: 16722
Joined: 05/01/2008 05:08

#191 Re: Sabina Cudic

Post by piupiu »

Škobo Habu wrote: 23/11/2019 09:50
Yap. Sve te vlasti i imeprije su na mentalnoj karti ovdašnjih naroda ostavile neizbrisiv trag u vidu žudnje za čvrstom rukom i totalitarnim režimimima.
Meni se čini da je većina ljudskog roda takva. Jedina razlika izmedju sistema je kozmetički pristup ideji slobode i ideologija solidarnosti. Ona postoji u socijaldemokratskim društvima, u nekim tradicionalnim društvima, ali ne postoji u divljem, neoliberalnom kapitalizmu.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#192 Re: Sabina Cudic

Post by bunk »

Zakoni su sasvim dovoljni.
Zakon za svaki segment zivota od buke u stanu ili kuci na ulici ,bacanju smeca papira ili opuska,setanja psa,susenju vesa na balkonu...
Do placanja poreza..
A to sve imamo u uredjenim drustvima,treba dobra volja politike da to usvoji(prepise).
A onda primjena i sankcionisanje.
Strogo,po dzepu.
Za 20 godina bi imali drustvo na nivou Skandinavije u smislu ponasanja jer nista ne motivise kao udarac u najbolnije mjesto(dzep).
Nemilosrdno i bez izuzetaka.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50572
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#193 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

piupiu wrote: 23/11/2019 10:05
Bloo wrote: 23/11/2019 09:45 Ko god živi vani, trebalo bi da uradi malu antropološku studiju. Sjedi sa Austrijancem, Nijemcem, Francuzom, Belgijancem, Talijanom, Špancem....i istraži do koje granice bi oni išli za ostvarivanje vlastite koristi, a nauštrb općeg dobra. Ako ne, zašto..ako da, takođe.
Na koji način su ostali ljudi (ne govorim o političarima) kondicionirani da smatraju da nije normalno npr. bacati smeće nasred glavne šetnice, šume, parka - da postoji novčana kazna, ali kako se stvorila masovna svijest da to nije ok.
Da li ti narodi imaju izreku -pusti nas, jebo nas; samo nek ne puca...
Većinom na isti način - išaretom, ideološki i silom. Najozbiljnije. Mislim da ti je najbolji primjer pušenje. Pušenje je postalo popularno kroz PR i anatemisano je na isti način. Bilo je cool i sexy pušiti od 20.-ih do 70.-ih, a sad kad hoćeš zapliti u Americi i Australiji, gledaju te kao najvećeg divljaka, o kaznama i zabranama da ne pričamo.

Poslije Drugog svjetskog rata su partizanke iz gradova podučavale žene iz sela da žene trebaju nositi gaće, da se ne piša tako što digneš suknju i čučneš tu gdje jesi, postojali su programi da se ljudi upute u život u gradu, programi masovnog opismenjavanja, programi za sve i svašta.

Zapikaš obrazac ponašanja, napraviš zakon, udariš propagandu, udariš po džepu. I sve tako ukrug. Nismo mi ništa divljiji od drugih, drugi su samo efikasniji u civiliziranju od nas. Civilizacija je proces uspostave kontrole nad pojedincem. A to se radi ideološkom propagandom i prisilom. Jednostavno.
Razumijem, ali kao i obično razmišljam o realnoj implementaciji.
Udariš po džepu svima. To se meni čini da je problem. Imamo mehanizme kontrole ali se primjenjuju selektivno. Ja ne mogu parkirati ispred Vječne vatre, glavonjin sin može. Nasilje u porodici - kako preodgojiti policajca da bude na strani žrtve, a ne na strani nasilnika i bezbroj primjera.
Zato i pitah, kako šaka ljudi (NS u ovom slučaju kao primjer), sve i da postane "prava zakonodavna vlast" može utjecati na to? Razgranatu hobotnicu...Kako mijenjati svijest ljudi kada je i sam sistem truo. Sistem koji i treba to da provodi. Možemo usvojiti svašta nešto, ali je implementacija istog problem. Džabe nam silni protokoli o javnim nabavkama, e - nabavke, kurci palci kada većina teži da profitira.
It takes two to tango.

Gdje su nam danas partizanke?
Škobo Habu
Posts: 9139
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#194 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

piupiu wrote: 23/11/2019 10:05
Zapikaš obrazac ponašanja, napraviš zakon, udariš propagandu, udariš po džepu. I sve tako ukrug. Nismo mi ništa divljiji od drugih, drugi su samo efikasniji u civiliziranju od nas. Civilizacija je proces uspostave kontrole nad pojedincem. A to se radi ideološkom propagandom i prisilom. Jednostavno.
Bingo. Samo što kod nas pojedinac ne vrijedi sam već kao dio neke veće grupacije ili mase.

Daću ti jedan primjer: Belma Bećirbašić. Fulbrajtov stipendista, dobitnik Amnesty nagrade, dugogodišnja novinarka koja je, između svaga, otkrila i "Škorpione", i Gluhu Bukovicu, govori više jezika - neovisna istraživačica na margini društva, jer se nije željala nikome priklanjati.
Ukratko, ima dostojanstvo i drži do principa.

Sa druge strane, imamo Martinu Mlinarević, koju protežiraju za konzula u Pragu, iako ne ispunjava ni minimum uslova iz konkursa za konzula.
K tom se godinama predstavljala kao profesor engleskog jezika. I, eto, za sarajevskocentrični moralni kod Martina je od krucijalne važnosti, dok bolji od nje, koji su daleko od bilo kakvih talova, nemaju nikakve šanse.

Zato i jesmo tu gdje jesmo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50572
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#195 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

Škobo Habu wrote: 23/11/2019 10:14
piupiu wrote: 23/11/2019 10:05
Zapikaš obrazac ponašanja, napraviš zakon, udariš propagandu, udariš po džepu. I sve tako ukrug. Nismo mi ništa divljiji od drugih, drugi su samo efikasniji u civiliziranju od nas. Civilizacija je proces uspostave kontrole nad pojedincem. A to se radi ideološkom propagandom i prisilom. Jednostavno.
Bingo. Samo što kod nas pojedinac ne vrijedi sam već kao dio neke veće grupacije ili mase.

Daću ti jedan primjer: Belma Bećirbašić. Fulbrajtov stipendista, dobitnik Amnesty nagrade, dugogodišnja novinarka koja je, između svaga, otkrila i "Škorpione", i Gluhu Bukovicu, govori više jezika - neovisna istraživačica na margini društva, jer se nije željala nikome priklanjati.
Ukratko, ima dostojanstvo i drži do principa.

Sa druge strane, imamo Martinu Mlinarević, koju protežiraju za konzula u Pragu, iako ne ispunjava ni minimum uslova iz konkursa za konzula.
K tom se godinama predstavljala kao profesor engleskog jezika. I, eto, za sarajevskocentrični moralni kod Martina je od krucijalne važnosti, dok bolji od nje, koji su daleko od bilo kakvih talova, nemaju nikakve šanse.

Zato i jesmo tu gdje jesmo.
Sumnjam da bi Belma željela biti konzulica.
Ne braneći Martinu, simpatično je da se (a i treba) digla buka oko toga što ona ne posjeduje bilo kakvu diplomu koja je preduslov za obavljanje ovakve funkcije. JEr bitno je zadovoljiti formu. A to što nam ambasadori, konzuli, predsjednici i ini "pasivno" govore jezike, potkradaju ambasade, zastupaju interese druge države, troše novce na ćufte u kajmaku godinama - je sve do sada bilo ok. Ili ćemo prečešljati i sve ostale konzule i ambasadore? Ako da, ko će to uraditi? Oni koji su ih postavili.

Kao što rekoh. It takes two to tango.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18973
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#196 Re: Sabina Cudic

Post by SmokingMan »

Lahko je sada tebi upućivati kritke sa distance. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50572
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#197 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

SmokingMan wrote: 23/11/2019 10:20 Lahko je sada tebi upućivati kritke sa distance. :D
Tek iduće godine. :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18973
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#198 Re: Sabina Cudic

Post by SmokingMan »

Bloo wrote: 23/11/2019 10:21
SmokingMan wrote: 23/11/2019 10:20 Lahko je sada tebi upućivati kritke sa distance. :D
Tek iduće godine. :mrgreen:
Ne vjerujem da je gore sada vedro i hladno kao u Tehranu. :D

Fino što se i brineš dalje. Hoćemo i tvoju kritiku. :thumbup: :bih:
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#199 Re: Sabina Cudic

Post by emric »

Škobo Habu wrote: 23/11/2019 10:14 Belma Bećirbašić. Fulbrajtov stipendista, dobitnik Amnesty nagrade, dugogodišnja novinarka koja je, između svaga, otkrila i "Škorpione", i Gluhu Bukovicu, govori više jezika - neovisna istraživačica na margini društva, jer se nije željala nikome priklanjati.
Ukratko, ima dostojanstvo i drži do principa.
Škorpione je otkrio Fond za humanitarno pravo, a Bukovica nije nikakvo otkriće, to je "otkrila" FTV.

Ljudi koji imaju dostojantvo, principe i nezavisnost - imaju alat da rade.
Oni koji samo glume da to imaju - imaju alat za izgovore. Oni glume žrtve.
Škobo Habu wrote: 23/11/2019 10:14 Sa druge strane, imamo Martinu Mlinarević, koju protežiraju za konzula u Pragu, iako ne ispunjava ni minimum uslova iz konkursa za konzula.
K tom se godinama predstavljala kao profesor engleskog jezika. I, eto, za sarajevskocentrični moralni kod Martina je od krucijalne važnosti, dok bolji od nje, koji su daleko od bilo kakvih talova, nemaju nikakve šanse.
Martina Mlinarević ima SVE, a tvoje boljke na temu Sarajeva i ljudi koji se ne slažu sa UZP-om su tvoj problem.
Škobo Habu
Posts: 9139
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#200 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

Bloo wrote: 23/11/2019 10:19

Sumnjam da bi Belma željela biti konzulica.
Ne govorim o njenim ambicijama, već o percepciji društva.

Neko svjesno odabere marginu zbog vlastite slobode, a neko postane konformista.
Ne braneći Martinu, simpatično je da se (a i treba) digla buka oko toga što ona ne posjeduje bilo kakvu diplomu koja je preduslov za obavljanje ovakve funkcije. JEr bitno je zadovoljiti formu. A to što nam ambasadori, konzuli, predsjednici i ini "pasivno" govore jezike, potkradaju ambasade, zastupaju interese druge države, troše novce na ćufte u kajmaku godinama - je sve do sada bilo ok. Ili ćemo prečešljati i sve ostale konzule i ambasadore? Ako da, ko će to uraditi? Oni koji su ih postavili.

Kao što rekoh. It takes two to tango.
A to što ćemo svi skupa progledati Martini kroz prste izvešće nas na zelenu granu?

Agonija se samo produžava. Zato i ne kontam ovakav vid razmišljanja poput tvoga.
Locked