Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Tomos wrote:Onaj Ćenanović je dobio kuću usred Istanbula bajde bez po dinara već je to žena na sebe prebacila nakon njegove smrti, a možda i prodala, za to da je dobio kuću od Turaka je živa istina, za dalje ne znam.
Zašto bi neko nekom davao nešto đaba bez ikakve koristi sam sebe zapitam ???
Onaj spomenik je ruglo na Ilidži koga briga za nekog ko je poginuo, za borce za bilo šta daj bolan ko nas jebe što smo bili tu što nismo brisnuli.
Da je ovo istina što kažeš bilo bi po novinama sigurno, pogotovo u Avazu koji je u to vrijeme dok je Amer bio načelnik konstantno pljuvao po kadrovima SDA.
Pusti se mahalske priče.
Možda, ali isključeno nije da je imao ovdje da zagrabi koliko ga volja. Ta retrogradna pojava personalnog kulta, ali obratite pažnju, samo na jednoj općini za mene je nešto užasno. Takvi kultovi se uzdižu na nivou jedne države a nikada u životu nisam čuo da se tako nešto radi na nivou jedinice lokalne samouprave izuzev slučaja F. Abdića
Tomos wrote:
Onaj spomenik je ruglo na Ilidži koga briga za nekog ko je poginuo, za borce za bilo šta daj bolan ko nas jebe što smo bili tu što nismo brisnuli.
ako je ovo odgovor na moj post ranije, onda si develo fulio. Ja sam kritikovao njegovu izedbu a ne namjenu. Uostalom, prošetaj malo do spomenika ovih dana pa vidi na šta liče već većina imena, ostali bez boje zbog vode koja je sastavni dio spomenika. Znači, neki genijalac je skontao da voda ide preko imena a nije skontao da ta imena označi vodootpornim materijalom
Tomos wrote:
Onaj spomenik je ruglo na Ilidži koga briga za nekog ko je poginuo, za borce za bilo šta daj bolan ko nas jebe što smo bili tu što nismo brisnuli.
ako je ovo odgovor na moj post ranije, onda si develo fulio. Ja sam kritikovao njegovu izedbu a ne namjenu. Uostalom, prošetaj malo do spomenika ovih dana pa vidi na šta liče već većina imena, ostali bez boje zbog vode koja je sastavni dio spomenika. Znači, neki genijalac je skontao da voda ide preko imena a nije skontao da ta imena označi vodootpornim materijalom
Tomos wrote:
Onaj spomenik je ruglo na Ilidži koga briga za nekog ko je poginuo, za borce za bilo šta daj bolan ko nas jebe što smo bili tu što nismo brisnuli.
A kada spominjete Istanbul: provjerite gdje je Memic bio tokom rata i sta od nekretnina ima tamo
I ovo je iz prve ruke. Doduse znaju sve zaposlenici u opcini, ali niko ne smije zucnuti.
Tomos wrote:
Onaj spomenik je ruglo na Ilidži koga briga za nekog ko je poginuo, za borce za bilo šta daj bolan ko nas jebe što smo bili tu što nismo brisnuli.
Što kače Državne kolonijalne zastave na škole, a radi se o vjerskom ne državnom prazniku, ili je to sve jedno te isto vjera i država je baš jedno te isto.
Pasiflora wrote:A kada spominjete Istanbul: provjerite gdje je Memic bio tokom rata i sta od nekretnina ima tamo
I ovo je iz prve ruke. Doduse znaju sve zaposlenici u opcini, ali niko ne smije zucnuti.
Biografije kandidata, Općine Ilidža
1.
SENAID MEMIĆ
ROĐEN 19.03.1956. U HRASNICI.
OSNOVNU ŠKOLU I GIMNAZIJU ZAVRŠIO U SARAJEVU. DIPLOMIRAO, MAGISTRIRAO I DOKTORIRAO NA POLJOPRIVREDNOM FAKULTETU U SARAJEVU.
1997.GODINE STEKAO JE NAUČNI STEPEN DOKTORA POLJOPRIVREDNIH NAUKA.
U RATNOM PERIODU 1992-1995 GODINE AKTIVAN JE PRIPADNIK ARMIJE BIH. JEDAN JE OD OSNIVAĆA SDA I PATRIOTSKE LIGE.
1998.GODINE BIVA IZABRAN U ZVANJE DOCENTA NA PREDMETU OPĆE VOĆARSTVO ŠTO I SADA RADI U ZVANJU VANREDNOG PROFESORA.
BIO ODBORNIK U SKUPŠTINI GRADA OD 1991, VIJEĆNIK U OPĆINSKOM VIJEĆU OD 1996 – 2000 I U TRENUTNOM MANDATU 2004 – 2008 OBAVLJA FUNKCIJU DOPREDSJEDAVAJUČEG OPĆINSKOG VIJEĆA ILIDŽA.
OŽENJEN I OTAC DVOJE DJECE
Lažovi iz SDA, lafo muslimani oni bošnjaci nigdje to nisu u biografiji naveli da je ovaj lik čitav rat gladio muda na bosforu, a mi truhnuli u rovovima.
Na sajmu pčelarstva izlagalo 25 pčelara iz cijele BiH
Udruženje pčelara „Behar“ Ilidža prvi put je organizovalo Sajam pčelarstva na Ilidži koji će trajati od 24. do 26. oktobra 2013. godine u ulici Rustempašina u centru Ilidže. Na sajmu učestvuje 25 pčelara iz cijele Bosne i Hercegovine koji su izložili pčelinje proizvode i opremu za pčelarstvo. Među izlagačima je i 14 pčelara sa područja općine Ilidža od kojih su uzeti uzorci meda za analizu koju je uradio Poljoprivredni institut na Butmiru i nakon koje su proglašeni najkvalitetniji medovi.
„Na sajmu je jedan broj pčelara sa Ilidže koji prvi put učestvuju na sajmu jer su dostigli nivo kvaliteta da mogu da izlažu sa mnogo iskusnijim pčelarima. Sajam je izložbeno-prodajnog karaktera i namjera nam je da se i ubuduće održava i da postane tradicinalan“, kazao je Hajrudin Džebo predsjednik udruženja.
Ovo udruženje postoji od 2007. godine i do sad su organizovali četiri škole pčelarstva za pčelare početnike koje je pohađalo 130 polaznika.
U okviru sajma, a u cilju edukacije pčelara, održano je predavanje o pčelarstvu, a predavač je bio prof. Sulejman Alijagić iz Bihaća. Općina Ilidža je za održavanje sajma dala bez naknade lokaciju za postavljanje štandova i salu za predavanje. Sajam je posjetio načelnik općine Ilidža prof. dr. Senaid Memić sa saradnicima i tom prilikom obećao da će i ubuduće podržavati ovu i ovakve manifestacije.
Pa dobro im je Mema rekao, svakako je natalitet u padu..
i čuj ono iz opštine centar a radila bi na Ilidži, a ovamo na spomen Ilidže sve negativne konstatacije. Haj ti živa bila u Opštinu centar pa traži posao.