Uh svaka ti čast prvi put u životu da nešto procitam i samo se nasmijem bez bilo kakve potrebe za odgovorom.madner wrote:Fakat veze nemas.90minut wrote:Auuu kakve ti stvari izlaze iz usta tacno kao da trolu vozaš ovdje.madner wrote:Jos da je sudija odsvirao faul...
Iranska vojska nije u istoj ligi kao americka, broj mrtvih bi bio ogroman, ali samo na jednoj strani.
Volili ne volili Sadama, ne pomaze kada protivnik je nekoliko puta jaci. Inace Iracani su izmisljali vojsku za Irance. Zato su i potukli iste.
Ti bolan ne znaš historiju o Saddamu, a ovdje indirektno ljude glupanima proglašavaš tacno smiješne stvari.
Bolan idi pogledaj šta Iran ima i koliko je ljudi u tom Iranu i onda pokušaj zamisliti invaziiju i koliko je to mrtvih na obje strane.
Znaš li šta bi građani u Americi radili ako bi se dogodio taj nemoguci scenario pa oni su imali za sve one godine 50 hiljada mrtvih u Vijetnamu ovdje bi pocetnoj invaziji izgubili pola u par dana.![]()
E moj ti baš me zanima koliko godina imaš pa i dalje takve stvari pises.
Sadamova vojska je od 1985 do 1990 postala vrlo respektibilna vojna sila, odradili su Irance na kraju tako profesionalno da ih vise ne bih zvao seoskom milicijom. Iransko Iracki rat je zavrsen pobjedom Iraka, Iranske linije su probijene, vojska porazena. Sadam da je htio mogao je uzeti sve djelove koje je zacrtao 1980te. Invazija Kuwaita je bila jedna vrhunska vojna operacija, projektovati tako brzo takvu silu je bio znak da ljudi znaju sta rade. Medjutim na nizim nivoima je bilo sta je bilo.
I onda 1990, kada je razlika u tehnologiji bila puno manja, a broj irackih vojnika blizu milion, nisu imale nikakve sanse. I to se znalo da nemaju sanse, nije bilo iznenadjenje.
2003, ti pojma nemas koliko su se hrabro, ali uzaludno pojedine iracke jedinice borile. Ne znas jer ti se ne uklapa u pricu. Samo one sto su bile na glavnom pravcu, nisu imale nikakvih sansi.
USA da napravi invaziju Irana, ne bi imala ni 10 000 mrtvih ukupno, a ne prvi dan.![]()
To znaju i Iranci, cijela odbrabena strategija im se zasniva na asimetricnim prijetnjama sa ciljem da kazu: mozete nas namarisati, ali ce biti skupo. Medjutim, zbog Saudije, cijena je mozda postala prihvatljiva.
Trenutno ne postoji vojska koja moze parirati u konvencionalnom ratu americkoj, cekamo Njemce da se uozbilje dok gledamo ove smjesne talente kako dizu cijenu americkim proizvodima.
IRAN
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#17476 Re: IRAN
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17477 Re: IRAN
Znaci camacsalik79 wrote:славянин wrote:Ti to zoves brod jel ? Opet pitam - sta znaci boat ? Jer to pise na svakom videu sto si stavio
A, sada odgovori, je li rijec o istoj vrsti plovila na prvom i na drugom videu?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#17478 Re: IRAN
Ne citam wikipedije, a pdf koji sam postavio je autorativniji izvor iz kojeg se uci o tom ratu. Fino to pise, imas slike, Iracani su vodali strane novinare da im pokazu pljen.salik79 wrote:U kojoj alternativnoj historiji? Evo, uzmi bilo koju wikipediju na kojoj ces pronaci svoju tvrdnju. Bilo koju.madner wrote:Bar procitaj pdf, rat je 1988 zavrsen nakon sto su Iranska snage potucene, Iracani ih poceli ganjati kao da su Kurdi.
Preko 200 tenkova zarobili, u voznom stanju.
Tacno je da su do 1988 bili u ofanzivi, ali 1988 su izgubili, desetine hiljada zarobljenih vojnika.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17479 Re: IRAN
Aha, malo se pravimo mahniti? Dakle za tebe je to camac? Ok. Dakle i jahte od 15 m su camci? Sve ok.славянин wrote:Znaci camacsalik79 wrote:славянин wrote:Ti to zoves brod jel ? Opet pitam - sta znaci boat ? Jer to pise na svakom videu sto si stavio
A, sada odgovori, je li rijec o istoj vrsti plovila na prvom i na drugom videu?![]()
, da pa jesam li ja tvrdio da nije isti camac ? Bolan 15 metara dugo a ti oces da to nazivas brodom
jos se pokvario u iranskim vodama
Mora da su im ga Iranci popravili, cim su najnormalnije, nakon oslobadjanja, s njima isplovili i otplovili.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17480 Re: IRAN
Koji autoritativniji? Ko je taj autoritet?madner wrote:Ne citam wikipedije, a pdf koji sam postavio je autorativniji izvor iz kojeg se uci o tom ratu. Fino to pise, imas slike, Iracani su vodali strane novinare da im pokazu pljen.salik79 wrote:U kojoj alternativnoj historiji? Evo, uzmi bilo koju wikipediju na kojoj ces pronaci svoju tvrdnju. Bilo koju.madner wrote:Bar procitaj pdf, rat je 1988 zavrsen nakon sto su Iranska snage potucene, Iracani ih poceli ganjati kao da su Kurdi.
Preko 200 tenkova zarobili, u voznom stanju.
Tacno je da su do 1988 bili u ofanzivi, ali 1988 su izgubili, desetine hiljada zarobljenih vojnika.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17481 Re: IRAN
I da primjetim - ti si prva osoba za koju sam cuo da ne cita wikipedije.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17482 Re: IRAN


Ih ako se zaleti
iRGC sa jurisnim “brodicima” sve ce se to predati i plakati
- Sanjarko
- Posts: 28403
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#17483 Re: IRAN
Nema ti to veze ni s cim. Imali su i od 1960-tih do 1980-tih na moru, zraku pa i u ljudstvu i tehnici prevlast pa ih u Vijetnamu natamburase Vijetnamci, i to ne citav Vijetnam. Natamburali su isti i Kineze i Francuze.
Pitanje koliko je Amera spremno zaginut u Iranu a koliko je Iranaca spremno zaginut za Iran?
Pitanje koliko je Amera spremno zaginut u Iranu a koliko je Iranaca spremno zaginut za Iran?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#17484 Re: IRAN
Knjiga sa izvorima, prvo izdanje izaslo jos 1990.salik79 wrote:Koji autoritativniji? Ko je taj autoritet?madner wrote: Ne citam wikipedije, a pdf koji sam postavio je autorativniji izvor iz kojeg se uci o tom ratu. Fino to pise, imas slike, Iracani su vodali strane novinare da im pokazu pljen.
https://www.amazon.com/Lessons-Modern-W ... 0813309557
Nije valjda da Iranci ne spominju kako su ih nataburali na kraju?
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17485 Re: IRAN
Vietnam je bio podrzavan direktno od Kine i SSSR-a jos je granicio sa kinom, zemlja pod dzunglom komplet - jos tehnike ratovanja su vise bile "konvencionalne" nego tehnicke kao danas.Na vrhuncu ameri su rasporedili 543 000 vojnika... Vec sam te napomenuo da je vijetnamska kampanja bila dio programa sprjecavanja "prodora" komunizma u JI aziji. 55 000 amera oginulo je i izmedju 2 i 3 miliona vijetnamaca... nista za zemlju koja je tada imala preko 200 miliona ljudi ali puno za vijetnam. Sve se vaga koliko se isplati a koliko ne.Vizionar 1985 wrote:Nema ti to veze ni s cim. Imali su i od 1960-tih do 1980-tih na moru, zraku pa i u ljudstvu i tehnici prevlast pa ih u Vijetnamu natamburase Vijetnamci, i to ne citav Vijetnam. Natamburali su isti i Kineze i Francuze.
Pitanje koliko je Amera spremno zaginut u Iranu a koliko je Iranaca spremno zaginut za Iran?
Inace zanimljiva cinjenica je da je amerika bacila vise bombi na vijetnam nego na nacisticku njemacku
To tamburanje... to su Iranske historije, procitaj uci ako volis vojnu historiju..
Last edited by славянин on 08/05/2019 19:45, edited 1 time in total.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17486 Re: IRAN
Mnogo... par miliona sigurno. Patriotski naboj u americi je veliki - sluziti vojsku cast itd. Nesto kao sto je juga imala prije.Radio sam ja sa njima i upoznao bivseg stomatologa sa manhattan-a koji je napustio biznis otisao u USMC i sudjelovao u bitci za falujuVizionar 1985 wrote:Nema ti to veze ni s cim. Imali su i od 1960-tih do 1980-tih na moru, zraku pa i u ljudstvu i tehnici prevlast pa ih u Vijetnamu natamburase Vijetnamci, i to ne citav Vijetnam. Natamburali su isti i Kineze i Francuze.
Pitanje koliko je Amera spremno zaginut u Iranu a koliko je Iranaca spremno zaginut za Iran?
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17487 Re: IRAN
Evo wikipedija:salik79 wrote:I da primjetim - ti si prva osoba za koju sam cuo da ne cita wikipedije.
https://en.wikipedia.org/wiki/Iran–Iraq_War
Iranian counteroffensive
Faced with such losses, Khomeini appointed the cleric Hashemi Rafsanjani as the Supreme Commander of the Armed Forces, though he had in actuality occupied that position for months.[138] Rafsanjani ordered a last desperate counter-attack into Iraq, which was launched 13 June 1988. The Iranians infiltrated through the Iraqi trenches and moved 10 km (6.2 mi) into Iraq and managed to strike Saddam's presidential palace in Baghdad using fighter aircraft.[49] After three days of fighting, the decimated Iranians were driven back to their original positions again as the Iraqis launched 650 helicopter and 300 aircraft sorties.[138]
Operation Forty Stars
On 18 June, Iraq launched Operation Forty Stars (چل چراغ chehel cheragh) in conjunction to the Mujahideen-e-Khalq (MEK) around Mehran. With 530 aircraft sorties and heavy use of nerve gas, they crushed the Iranian forces in the area, killing 3,500 and nearly destroying a Revolutionary Guard division.[138] Mehran was captured once again and occupied by the MEK.[138] Iraq also launched air raids on Iranian population centers and economic targets, setting 10 oil installations on fire.[138]
Tawakalna ala Allah operations
Main article: Tawakalna ala Allah Operations
On 25 May 1988, Iraq launched the first of five Tawakalna ala Allah (Trust in God) Operations,[88] consisting of one of the largest artillery barrages in history, coupled with chemical weapons. The marshes had been dried by drought, allowing the Iraqis to use tanks to bypass Iranian field fortifications, expelling the Iranians from the border town of Shalamcheh after less than 10 hours of combat.[51]:11[67]:265[138]
Iranian soldiers captured during Iraq's 1988 offensives
On 25 June, Iraq launched the second Tawakal ala Allah operation against the Iranians on Majnoon Island. Iraqi commandos used amphibious craft to block the Iranian rear,[49] then used hundreds of tanks with massed conventional and chemical artillery barrages to recapture the island after 8 hours of combat.[88][138] Saddam appeared live on Iraqi television to "lead" the charge against the Iranians.[138] The majority of the Iranian defenders were killed during the quick assault.[88] The final two Tawakal ala Allah operations took place near al-Amarah and Khaneqan.[88] By 12 July, the Iraqis had captured the city of Dehloran, 30 km (19 mi) inside Iran, along with 2,500 troops and much armour and material, which took four days to transport to Iraq. These losses included more than 570 of the 1,000 remaining Iranian tanks, over 430 armored vehicles, 45 self-propelled artillery, 300 towed artillery pieces, and 320 antiaircraft guns. These figures only included what Iraq could actually put to use; total amount of captured materiel was higher. Since March, the Iraqis claimed to captured 1,298 tanks, 155 infantry fighting vehicles, 512 heavy artillery pieces, 6,196 mortars, 5,550 recoilless rifles and light guns, 8,050 man-portable rocket launchers, 60,694 rifles, 322 pistols, 454 trucks, and 1,600 light vehicles.[138] The Iraqis withdrew from Dehloran soon after, claiming that they had "no desire to conquer Iranian territory."[49] History professor Kaveh Farrokh considered this to be Iran's greatest military disaster during the war. Stephen Pelletier, a Journalist, Middle East expert, and Author, noted that "Tawakal ala Allah … resulted in the absolute destruction of Iran's military machine."[49]
During the 1988 battles, the Iranians put up little resistance to the Iraqi offensives, having been worn out by nearly eight years of war.[67]:253 They lost large amounts of equipment but they managed to rescue most of their troops from being captured by the Iraqis, leaving Iraq with relatively few prisoners.[49] On 2 July, Iran belatedly set up a joint central command which unified the Revolutionary Guard, Army, and Kurdish rebels, and dispelled the rivalry between the Army and the Revolutionary Guard. However, this came too late, and due to the capture of 570 of their operable tanks and the destruction of hundreds more, Iran was believed to have fewer than 200 remaining operable tanks on the southern front, faced against thousands of Iraqi ones.[138] The only area where the Iranians were not suffering major defeats was in Kurdistan.[105]
Iran accepts the ceasefire
Saddam sent a warning to Khomeini in mid-1988, threatening to launch a new and powerful full-scale invasion and attack Iranian cities with weapons of mass destruction. Shortly afterwards, Iraqi aircraft bombed the Iranian town of Oshnavieh with poison gas, immediately killing and wounding over 2,000 civilians. The fear of an all out chemical attack against Iran's largely unprotected civilian population weighed heavily on the Iranian leadership, and they realized that the international community had no intention of restraining Iraq.[146] The lives of the civilian population of Iran were becoming very disrupted, with a third of the urban population evacuating major cities in fear of the seemingly imminent chemical war. Meanwhile, Iraqi conventional bombs and missiles continuously hit towns and cities, as well as destroyed vital civilian and military infrastructure, and the death toll increased. Iran did reply with missile and air attacks as well, but not enough to deter the Iraqis from attacking.[138]
Under the threat of a new and even more powerful invasion, Commander-in-Chief Rafsanjani ordered the Iranians to retreat from Haj Omran, Kurdistan on 14 July.[138][147] The Iranians did not publicly describe this as a retreat, instead calling it a "temporary withdrawal".[147] By July, Iran's army inside Iraq (except Kurdistan) had largely disintegrated.[49] Iraq put up a massive display of captured Iranian weapons in Baghdad, claiming they captured 1,298 tanks, 5,550 recoil-less rifles, and thousands of other weapons.[138] However, Iraq had taken heavy losses as well, and the battles were very costly.[88]
In July 1988, Iraqi aircraft dropped bombs on the Iranian Kurdish village of Zardan. Dozens of villages, such as Sardasht, and some larger towns, such as Marivan, Baneh and Saqqez,[148] were once again attacked with poison gas, resulting in even heavier civilian casualties.[149] About the same time, the USS Vincennes shot down Iran Air Flight 655, killing 290 passengers and crew. The lack of international sympathy disturbed the Iranian leadership, and they came to the conclusion that the United States was on the verge of waging a full-scale war against them, and that Iraq was on the verge of unleashing its entire chemical arsenal upon their cities.[146]
At this point, elements of the Iranian leadership, led by Rafsanjani (who had initially pushed for the extension of the war), persuaded Khomeini to accept the ceasefire.[51] They stated that in order to win the war, Iran's military budget would have to be increased by 700% and the war would last until 1993.[138] On 20 July 1988, Iran accepted Resolution 598, showing its willingness to accept a ceasefire.[51]:11 A statement from Khomeini was read out in a radio address, and he expressed deep displeasure and reluctance about accepting the ceasefire,
Happy are those who have departed through martyrdom. Happy are those who have lost their lives in this convoy of light. Unhappy am I that I still survive and have drunk the poisoned chalice...[51][95]:1
The news of the end of the war was greeted with celebration in Baghdad, with people dancing in the streets; in Tehran, however, the end of the war was greeted with a somber mood.[95]:1
- Sanjarko
- Posts: 28403
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#17488 Re: IRAN
Slabo je to danas u ovo doba krada, @Slavik. A rat kosta puno. A ima Shija bruka u regiji. Prosirio bi se odmah sukob na citavu regiju. Od Libana do Afganistana. Bila bi makljaza samo takva.
Last edited by Sanjarko on 08/05/2019 19:49, edited 1 time in total.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17489 Re: IRAN
.dupli
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17490 Re: IRAN
Sto se tice vojne moci moze se to bez problema postici.. sa druge strane ovo sto si napisao je glavna tacka. Ameri kao i ostale vece sile vagaju ulozeno-dobijeno...Vizionar 1985 wrote:Slabo je to danas u ovo doba krada, @Slavik. A rat kosta puno. A ima Shija bruka u regiji. Prosirio bi se odmah sukob na citavu regiju. Od Libana do Afganistana. Bila bi makljaza samo takva.
- jeza u ledja
- Posts: 50664
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17492 Re: IRAN
Fino se vratih na pocetak diskusije, stranica 689, i vijest Kikijeva kako nesto kao John Bolton prijeti silom. Na to se odmah nadovezali basar, mirsek, CPT i salik sa pricom o tome kako bi se proveli Ameri u eventualnom ratu - u Iranu, iako Bolton naravno nije to spominjao i iako su im ostali forumasi odmah rekli niko ne namjerava vrsiti invaziju na Iran. I onda prica 15 strana o tome.
Naravno cijela prvobitna poenta gorespomenutih je bila busanje u patriotska prsa Irana, slike camaca, zarobljenih marinaca, i tako.
Sto neko rece malo iznad, kad bi stvarno nesto pocelo odmah bi bila kuknjava kako je Iran mali, a Amerika zlocesti div.
To je ono o cemu cijelo vrijeme pricam na medjunarodnoj politici - male zemlje se kurce u komsiluku, izivljavaju na kome stignu ili prave frku gdje im odgovara i prkose velikim silama koje ih ruze. Kad ovima prekipi i poklope ih, onda ide kuknjava. Onda su ovi veliki siledzije, a ovi mali nevinasca. Kao kako mogu nas kad smo tako mali...Tacno kao u skoli ili s djecom. Neka se pocnu kurcit medju rajom, maltretirat drugu djecu, sve dok se ne pojave stariji ili odrasli i zavrnu im usi. I onda naravno ide prica kako ovaj duplo veci od njega smije palit njemu samar. Nema veze sto se mali kurci.
Na to mi lice odnosi ovih zemalja u pitanju.
Naravno cijela prvobitna poenta gorespomenutih je bila busanje u patriotska prsa Irana, slike camaca, zarobljenih marinaca, i tako.
Sto neko rece malo iznad, kad bi stvarno nesto pocelo odmah bi bila kuknjava kako je Iran mali, a Amerika zlocesti div.
To je ono o cemu cijelo vrijeme pricam na medjunarodnoj politici - male zemlje se kurce u komsiluku, izivljavaju na kome stignu ili prave frku gdje im odgovara i prkose velikim silama koje ih ruze. Kad ovima prekipi i poklope ih, onda ide kuknjava. Onda su ovi veliki siledzije, a ovi mali nevinasca. Kao kako mogu nas kad smo tako mali...Tacno kao u skoli ili s djecom. Neka se pocnu kurcit medju rajom, maltretirat drugu djecu, sve dok se ne pojave stariji ili odrasli i zavrnu im usi. I onda naravno ide prica kako ovaj duplo veci od njega smije palit njemu samar. Nema veze sto se mali kurci.
Na to mi lice odnosi ovih zemalja u pitanju.
- King Theoden
- Posts: 14454
- Joined: 21/11/2018 13:15
#17493 Re: IRAN
Hajde, dugo nismo gledali plač zarobljenih amerikanaca. 
Inače, taj američki plač je fenomen
Haman ga treniraju na vojnim akademijama.
Gledam snimak koji je snimo neki taliban. I sad, sa nekog brda snima neku kuću bez krova.
U kući je drugi taliban sa kalašem. Lik se sakrio iza vrata
I sad, grupica američkih specijalaca pretražuje teren.
Dvojica ulaze u kuću. Prvo ulazi jedan a ovaj drugi tobože osigurava. Sve isto ko u filmu. Čojk otvara vrata a taliban iza vrata. Sekundu kasnije, taliban sasipa rafal u tog što je ušao i ubija ga.
Sad ide ono interesantno. Ovaj drugi koji je ostao na vratima je toliko vrišto da je bilo jezivo za slušat. Čovjek se ne mrda, ne puca, ma ništa. Samo stoji, puška uperena u kuću i vrišti.
Vrištao je dok ga ovaj isti taliban nije pokosio rafalom.
Inače, taj američki plač je fenomen
Haman ga treniraju na vojnim akademijama.
Gledam snimak koji je snimo neki taliban. I sad, sa nekog brda snima neku kuću bez krova.
U kući je drugi taliban sa kalašem. Lik se sakrio iza vrata
I sad, grupica američkih specijalaca pretražuje teren.
Dvojica ulaze u kuću. Prvo ulazi jedan a ovaj drugi tobože osigurava. Sve isto ko u filmu. Čojk otvara vrata a taliban iza vrata. Sekundu kasnije, taliban sasipa rafal u tog što je ušao i ubija ga.
Sad ide ono interesantno. Ovaj drugi koji je ostao na vratima je toliko vrišto da je bilo jezivo za slušat. Čovjek se ne mrda, ne puca, ma ništa. Samo stoji, puška uperena u kuću i vrišti.
Vrištao je dok ga ovaj isti taliban nije pokosio rafalom.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#17494 Re: IRAN
Jesil uzivo?
Ta i oni su ljudi, ovi prasinari haman pa djeca, nisu roboti
Ta i oni su ljudi, ovi prasinari haman pa djeca, nisu roboti
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17495 Re: IRAN
Dino34 wrote:Hajde, dugo nismo gledali plač zarobljenih amerikanaca.
Inače, taj američki plač je fenomen
Haman ga treniraju na vojnim akademijama.
Gledam snimak koji je snimo neki taliban. I sad, sa nekog brda snima neku kuću bez krova.
U kući je drugi taliban sa kalašem. Lik se sakrio iza vrata
I sad, grupica američkih specijalaca pretražuje teren.
Dvojica ulaze u kuću. Prvo ulazi jedan a ovaj drugi tobože osigurava. Sve isto ko u filmu. Čojk otvara vrata a taliban iza vrata. Sekundu kasnije, taliban sasipa rafal u tog što je ušao i ubija ga.
Sad ide ono interesantno. Ovaj drugi koji je ostao na vratima je toliko vrišto da je bilo jezivo za slušat. Čovjek se ne mrda, ne puca, ma ništa. Samo stoji, puška uperena u kuću i vrišti.
Vrištao je dok ga ovaj isti taliban nije pokosio rafalom.
Ovako ?
ili ovako ?
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#17496 Re: IRAN
Sve ste vi to ponovo rekonstruisali i postali lider razvoja u regionu kako rece onaj tvoj,prvi medju jednakima.славянин wrote: Zasita veliki uspjeh za Srbiju.. oborili su par aviona a ovi im skrhali pola privrede,komplet vojnu industriju i osakatili infrastrukturu jos ih natjerali da napuste kosovo bez da su uopste krocili na tlo srbije
Tako ce i Iranci izaci iz sukoba sa USA jos jaci i prkosniji....
Ima nesto zajednicko izmedju Teherana i Beograda i ona cuvena krilatica,ono sto nas ne unisti to nas ojaca...
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#17497 Re: IRAN
Ili ovako...Dino34 wrote:Hajde, dugo nismo gledali plač zarobljenih amerikanaca.
Inače, taj američki plač je fenomen
Haman ga treniraju na vojnim akademijama.
Gledam snimak koji je snimo neki taliban. I sad, sa nekog brda snima neku kuću bez krova.
U kući je drugi taliban sa kalašem. Lik se sakrio iza vrata
I sad, grupica američkih specijalaca pretražuje teren.
Dvojica ulaze u kuću. Prvo ulazi jedan a ovaj drugi tobože osigurava. Sve isto ko u filmu. Čojk otvara vrata a taliban iza vrata. Sekundu kasnije, taliban sasipa rafal u tog što je ušao i ubija ga.
Sad ide ono interesantno. Ovaj drugi koji je ostao na vratima je toliko vrišto da je bilo jezivo za slušat. Čovjek se ne mrda, ne puca, ma ništa. Samo stoji, puška uperena u kuću i vrišti.
Vrištao je dok ga ovaj isti taliban nije pokosio rafalom.
- jeza u ledja
- Posts: 50664
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17498 Re: IRAN
Ljudi se ubijaju medjusobno lice u lice i vama to interesantno gledat da bi se smijali reakcijama? Bolesno jbt. 
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17499 Re: IRAN
Pa rat... samo sto ovi misle da kao Ameri bjeze a rabri talibanci prsima na metkejeza u ledja wrote:Ljudi se ubijaju medjusobno lice u lice i vama to interesantno gledat da bi se smijali reakcijama? Bolesno jbt.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#17500 Re: IRAN
Kako ne zaplakati kad ostavljas svoje kosti u tudjoj zemlji u nekoj glupoj vojnoj intervenciji po nalogu tvoje imperjalisticke vlade.славянин wrote: Pa rat... samo sto ovi misle da kao Ameri bjeze a rabri talibanci prsima na metkei amerikanci placu a iranci mole da poginu insala
Ostaviti New York,Los Angeles,Miami i zavrsiti u prasini neke nepoznate zemlje.
Pa i kamen bi zaplakao....

