G je auto za H modeldrug_profi wrote:Astra G 2000.g, prodana lani sa 165.000 km, lamela fabrička na njoj bez greške.amar1994 wrote:Astra 2002 jos uvijek na fabrickoj lameli,neki dan vozio,205000km
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17476 Re: Pitamo Mehanicare ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17477 Re: Pitamo Mehanicare ?
znam,al najmanje rupa imaRomeo 80 wrote:
Da me pogresno ne shvatis, ali ta ti je sad najseljackija![]()
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#17478 Re: Pitamo Mehanicare ?
12 god, 215k km, dvomaseni zamajc, jos ne trese, ne virbrira pedala, ne lupa.condy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite![]()
Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17479 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ta Octavija je nepoderivo auto... al ima i do vozača punotempuser wrote:12 god, 215k km, dvomaseni zamajc, jos ne trese, ne virbrira pedala, ne lupa.condy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite![]()
Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
Sve više čujem ne znam koliko je tačno da su te verzije Octavije A5 ili ona starija A4, pouzdanije i dugovječnije od novih.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17480 Re: Pitamo Mehanicare ?
sva vau vau grupacija je nepoderiva dok dizne ne poderu glavu i onda gumice ne mogu bit mjesec,ujutro vergla po 2 minute dok sastavi 
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17481 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoguce, mora da si pomijesao tojotu i fau ve. 
- konektovan
- Posts: 51439
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17482 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nedavno sam nabroja, koliko octavija voze moje kolege. Samo je jedna još sa originalnim kvacilom,..... 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17483 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam za jednu Octaviju staru 15-16 godina originalno kvacilo zamajac turbo dizne i sl. Sve fabricko. Motor nikad nije otvaran. Plus, ocigledno dobar vozac koji zna vozit i koji je servisira uredno. Naravno, i to je smece vau vau...kupi prave gumice podloske pa nece biti problema sa paljenjem. Ne neko jeftino smece. Neki srednji kvalitet zamjenske bosch gumice su oko 100 KM. Stavi njih pa da vidis koliko mogu. Niko se ne zali na njih.
Last edited by condy on 03/10/2018 17:04, edited 1 time in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17484 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa o tom prica coek,ne mijenja to niko dok se skroz ne pojede i ne pocne ga zajebavat,a tad je vec kasno
, a jos pride najjeftiniji dijelovi se traze,a za njih ima i kineskih i svakakvih 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17485 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je kasno ko ti je rekaoamar1994 wrote:Pa o tom prica coek,ne mijenja to niko dok se skroz ne pojede i ne pocne ga zajebavat,a tad je vec kasno, a jos pride najjeftiniji dijelovi se traze,a za njih ima i kineskih i svakakvih
![]()
Ako govoris o podloskama dizni one kad odu kod tih motora auto ne moze upaliti i ne treba ga na silu paliti verglanjem 2-3 minute. Nema podrhtavanja i sl. Zamjene se sve podloske bez obzira sto obicno pravi problem jedna i to je to. I to je rijetko na vecim kilometrazama. Mijenjati ih preventivno pa nije francuz
Edit. Vidim taj link. Prvi put cujem da ta vozila imaju probleme sa diznama...samo sa podloskama vremenom.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17486 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa verglaju i pet ako treba
Imaju oni raznih problema samo se suti,bruka je rec da nesto nije u redu
Imaju oni raznih problema samo se suti,bruka je rec da nesto nije u redu
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17487 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa sad, ako vozac sjebe auto ne mozes reci imaju ti motori raznih problema 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17488 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eno sad vozac,ne moze na sve vozac uticat
, kao sto reko prije trazila se i octavia 2 fl 1.9 ,pa sam prikupio dosta info tada .
citaj,manje od 60hiljada milja
https://www.audi-sport.net/xf/threads/b ... ne.146231/
sex




e haj znaj koji ce te zapast,kvalitetan ili smecarski..
cak i znam jednog lika kojem se ovo desilo
citaj,manje od 60hiljada milja
https://www.audi-sport.net/xf/threads/b ... ne.146231/
sex



e haj znaj koji ce te zapast,kvalitetan ili smecarski..
cak i znam jednog lika kojem se ovo desilo
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17489 Re: Pitamo Mehanicare ?
Problem bxe motora koji su zahvaceni losim gornjim letecim lezajevima su obicno iz polovine 07.godine do sa 08. godinom. To su oni mislim motori od 77 kw. Te lezajeve ne pravi VW nego neki njihov dobavljac tako da je on uzrok problema. Obicno se takve stvari rjesavaju na servisnim akcijama ako je problem ucestal jeli ili nije ne znam.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17490 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jbga,do njih je,tj njihove kontrole kvaliteta..motori tj. auti nikad nisu opozvani
,ta supacka politika ih je kostala i skandala 
MAHLE dijelovi rjese taj problem,ko na vrijeme zamijeni nema problema
MAHLE dijelovi rjese taj problem,ko na vrijeme zamijeni nema problema
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17491 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mahle im je ugradjivao termostate u te motore kao prva ugradnja i ti termostati ne rade dobro. Otvaraju prerano. Bez obzira na kazaljku koja uredno sve pokazuje.
To sam procitao...tako da ni mahle nije sreca
To sam procitao...tako da ni mahle nije sreca
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17492 Re: Pitamo Mehanicare ?
razlicit materijal,dizna zeljezna,glava aluminijska,diznu drzi jedan sarafic 6 mm sa lijeve strane,bregasta je konstantno klepa i uvijek ima radijalno pomjeranje...mozes kupit i od 300 gumice ,(ja licno kupujem najskuplje da mi ne bi dolazili opet.dosta mojih prijatelja mehanicara ugradjuje najjeftinije),al ne pomaze,glava se potrosi,mora na obradu i ubacivanje hilzne.al dzabe je to tebi pricat kad ne znas o cemu pricam,a volis se upetljat svugdje da pametujes...condy wrote:kupi prave gumice podloske pa nece biti problema sa paljenjem. Ne neko jeftino smece. Neki srednji kvalitet zamjenske bosch gumice su oko 100 KM. Stavi njih pa da vidis koliko mogu. Niko se ne zali na njih.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17493 Re: Pitamo Mehanicare ?
podloska nikad ne ode samo gumice imas snimak pregledaj i pokusaj shvatiti dizna se ukopa u glavu bocno...condy wrote:
Edit. Vidim taj link. Prvi put cujem da ta vozila imaju probleme sa diznama...samo sa podloskama vremenom.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17494 Re: Pitamo Mehanicare ?
Unutrašnju gumu trayalovu sam ja stavio na PD pali samo sto se ne zapali 
- Rockefeller
- Posts: 8706
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#17495 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni otisla ona plastika oko stapa za provjeru ulja. Audi

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17496 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo ovo je lijek

- Rockefeller
- Posts: 8706
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#17497 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote:samo ovo je lijek
Shae ovo majstore?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17498 Re: Pitamo Mehanicare ?
totie birilać za sve dje curi i pusta,namazes i miran si...skoro ko pur pjenaRockefeller wrote:
Shae ovo majstore?


- Rockefeller
- Posts: 8706
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#17499 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ahu, obavezno kupit.bitanga_sa_otesa wrote:totie birilać za sve dje curi i pusta,namazes i miran si...skoro ko pur pjenaRockefeller wrote:
Shae ovo majstore?
Danke
-
MAN-lion's coach
- Posts: 3323
- Joined: 16/01/2010 02:45
#17500 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima liko slučajno telefon od Slavke za karburatore u Lukavici, Istočno Sarajevo?
Ako još radi naravno, i pobliže da li neko zna objasniti gdje se nalazi? Da li je to u blizini HIFA pumpe u IS?
Hvala svima
Ako još radi naravno, i pobliže da li neko zna objasniti gdje se nalazi? Da li je to u blizini HIFA pumpe u IS?
Hvala svima
