Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17476 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

drug_profi wrote:
amar1994 wrote:Astra 2002 jos uvijek na fabrickoj lameli,neki dan vozio,205000km :D
Astra G 2000.g, prodana lani sa 165.000 km, lamela fabrička na njoj bez greške.
G je auto za H model :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17477 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Romeo 80 wrote:
Da me pogresno ne shvatis, ali ta ti je sad najseljackija :lol: :skoljka:
znam,al najmanje rupa ima :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#17478 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

condy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite :mrgreen:

Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
12 god, 215k km, dvomaseni zamajc, jos ne trese, ne virbrira pedala, ne lupa.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17479 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

tempuser wrote:
condy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite :mrgreen:

Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
12 god, 215k km, dvomaseni zamajc, jos ne trese, ne virbrira pedala, ne lupa.
Ta Octavija je nepoderivo auto... al ima i do vozača puno :thumbup:

Sve više čujem ne znam koliko je tačno da su te verzije Octavije A5 ili ona starija A4, pouzdanije i dugovječnije od novih.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17480 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sva vau vau grupacija je nepoderiva dok dizne ne poderu glavu i onda gumice ne mogu bit mjesec,ujutro vergla po 2 minute dok sastavi :lol:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#17481 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nemoguce, mora da si pomijesao tojotu i fau ve. :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17482 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Nedavno sam nabroja, koliko octavija voze moje kolege. Samo je jedna još sa originalnim kvacilom,..... :mrgreen:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17483 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Znam za jednu Octaviju staru 15-16 godina originalno kvacilo zamajac turbo dizne i sl. Sve fabricko. Motor nikad nije otvaran. Plus, ocigledno dobar vozac koji zna vozit i koji je servisira uredno. Naravno, i to je smece vau vau...kupi prave gumice podloske pa nece biti problema sa paljenjem. Ne neko jeftino smece. Neki srednji kvalitet zamjenske bosch gumice su oko 100 KM. Stavi njih pa da vidis koliko mogu. Niko se ne zali na njih.
Last edited by condy on 03/10/2018 17:04, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17484 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Pa o tom prica coek,ne mijenja to niko dok se skroz ne pojede i ne pocne ga zajebavat,a tad je vec kasno :izet:, a jos pride najjeftiniji dijelovi se traze,a za njih ima i kineskih i svakakvih :D

condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17485 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

amar1994 wrote:Pa o tom prica coek,ne mijenja to niko dok se skroz ne pojede i ne pocne ga zajebavat,a tad je vec kasno :izet:, a jos pride najjeftiniji dijelovi se traze,a za njih ima i kineskih i svakakvih :D
Sta je kasno ko ti je rekao :-D

Ako govoris o podloskama dizni one kad odu kod tih motora auto ne moze upaliti i ne treba ga na silu paliti verglanjem 2-3 minute. Nema podrhtavanja i sl. Zamjene se sve podloske bez obzira sto obicno pravi problem jedna i to je to. I to je rijetko na vecim kilometrazama. Mijenjati ih preventivno pa nije francuz :mrgreen:

Edit. Vidim taj link. Prvi put cujem da ta vozila imaju probleme sa diznama...samo sa podloskama vremenom.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17486 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Pa verglaju i pet ako treba :lol:

Imaju oni raznih problema samo se suti,bruka je rec da nesto nije u redu :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17487 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Pa sad, ako vozac sjebe auto ne mozes reci imaju ti motori raznih problema :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17488 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Eno sad vozac,ne moze na sve vozac uticat :D , kao sto reko prije trazila se i octavia 2 fl 1.9 ,pa sam prikupio dosta info tada .

citaj,manje od 60hiljada milja
https://www.audi-sport.net/xf/threads/b ... ne.146231/

sex

Image

Image

Image

Image


e haj znaj koji ce te zapast,kvalitetan ili smecarski..

cak i znam jednog lika kojem se ovo desilo :roll:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17489 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Problem bxe motora koji su zahvaceni losim gornjim letecim lezajevima su obicno iz polovine 07.godine do sa 08. godinom. To su oni mislim motori od 77 kw. Te lezajeve ne pravi VW nego neki njihov dobavljac tako da je on uzrok problema. Obicno se takve stvari rjesavaju na servisnim akcijama ako je problem ucestal jeli ili nije ne znam.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17490 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Jbga,do njih je,tj njihove kontrole kvaliteta..motori tj. auti nikad nisu opozvani :-),ta supacka politika ih je kostala i skandala :thumbup:

MAHLE dijelovi rjese taj problem,ko na vrijeme zamijeni nema problema :-D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17491 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Mahle im je ugradjivao termostate u te motore kao prva ugradnja i ti termostati ne rade dobro. Otvaraju prerano. Bez obzira na kazaljku koja uredno sve pokazuje. :mrgreen:

To sam procitao...tako da ni mahle nije sreca :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17492 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

condy wrote:kupi prave gumice podloske pa nece biti problema sa paljenjem. Ne neko jeftino smece. Neki srednji kvalitet zamjenske bosch gumice su oko 100 KM. Stavi njih pa da vidis koliko mogu. Niko se ne zali na njih.
razlicit materijal,dizna zeljezna,glava aluminijska,diznu drzi jedan sarafic 6 mm sa lijeve strane,bregasta je konstantno klepa i uvijek ima radijalno pomjeranje...mozes kupit i od 300 gumice ,(ja licno kupujem najskuplje da mi ne bi dolazili opet.dosta mojih prijatelja mehanicara ugradjuje najjeftinije),al ne pomaze,glava se potrosi,mora na obradu i ubacivanje hilzne.al dzabe je to tebi pricat kad ne znas o cemu pricam,a volis se upetljat svugdje da pametujes...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17493 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

condy wrote:
Edit. Vidim taj link. Prvi put cujem da ta vozila imaju probleme sa diznama...samo sa podloskama vremenom.
podloska nikad ne ode samo gumice imas snimak pregledaj i pokusaj shvatiti dizna se ukopa u glavu bocno...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17494 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Unutrašnju gumu trayalovu sam ja stavio na PD pali samo sto se ne zapali :mrgreen:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17495 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Meni otisla ona plastika oko stapa za provjeru ulja. Audi :thumbup:

:mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17496 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo ovo je lijek
Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17497 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

bitanga_sa_otesa wrote:samo ovo je lijek
Image
:mrgreen:

Shae ovo majstore?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17498 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Rockefeller wrote:
Shae ovo majstore?
totie birilać za sve dje curi i pusta,namazes i miran si...skoro ko pur pjena
Image
Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17499 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

bitanga_sa_otesa wrote:
Rockefeller wrote:
Shae ovo majstore?
totie birilać za sve dje curi i pusta,namazes i miran si...skoro ko pur pjena
Image
Image
Ahu, obavezno kupit.

Danke :mrgreen:

:thumbup:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#17500 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by MAN-lion's coach »

Ima liko slučajno telefon od Slavke za karburatore u Lukavici, Istočno Sarajevo?
Ako još radi naravno, i pobliže da li neko zna objasniti gdje se nalazi? Da li je to u blizini HIFA pumpe u IS?
Hvala svima
Post Reply