Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17451 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

beni-bu-man wrote:
condy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite :mrgreen:

Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
prije haman 3 godine nov set i jos nemam nikakvih problema

a kolegica je za 4 mjeseca sprzila novu lamelu
Danas od Ilidze dole do stare carsije oko sat vremena...jos nisam ni trebao dole ici al hajd krenuo imao slobodnog vremena...pa onda krenuo nazad za vogoscu i gore se uhvatila spica...uglavnom Zenica je milina za spicu u Sarajevu. Bas treba paziti na kvacilo
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17452 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

konektovan wrote:
Ja evo da izvineš, za 9 godina još je nisam zamjenio. :mrgreen:
Iskustvo svaka cast :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17453 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Astra 2002 jos uvijek na fabrickoj lameli,neki dan vozio,205000km :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17454 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

condy wrote:
beni-bu-man wrote:
condy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite :mrgreen:

Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
prije haman 3 godine nov set i jos nemam nikakvih problema

a kolegica je za 4 mjeseca sprzila novu lamelu
Danas od Ilidze dole do stare carsije oko sat vremena...jos nisam ni trebao dole ici al hajd krenuo imao slobodnog vremena...pa onda krenuo nazad za vogoscu i gore se uhvatila spica...uglavnom Zenica je milina za spicu u Sarajevu. Bas treba paziti na kvacilo
dobro si i ti se naso po spici vozat po sarajvu :mrgreen:

od ciglana do hotonja 90min, na kobiljoj mi nestalo cigara, zamisli te ljepote :izet:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17455 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

bitanga_sa_otesa wrote:nemamo lamelu
Imaju li kakvi alternativni pravci da se brze dodje npr od Ilidze dole do Starog grada ili se mora ici onom glavnom dzadom...onaj tamo dio ne znam kako se zove gdje se pravi gradska magistra dole prema autobuskoj stanici...ili drugom stranom na grbavicu....kuda ti ides?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17456 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

beni-bu-man wrote:[
dobro si i ti se naso po spici vozat po sarajvu :mrgreen:

od ciglana do hotonja 90min, na kobiljoj mi nestalo cigara, zamisli te ljepote :izet:
:lol: :lol:

svrati na kafu u djulagin ili mercator :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17457 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

condy wrote: Imaju li kakvi alternativni pravci da se brze dodje npr od Ilidze dole do Starog grada ili se mora ici onom glavnom dzadom...onaj tamo dio ne znam kako se zove gdje se pravi gradska magistra dole prema autobuskoj stanici...ili drugom stranom na grbavicu....kuda ti ides?
mozes pokusat preko dobrinje,pa tranzitom,mada i on zna zacepit :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17458 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

amar1994 wrote:
beni-bu-man wrote:[
dobro si i ti se naso po spici vozat po sarajvu :mrgreen:

od ciglana do hotonja 90min, na kobiljoj mi nestalo cigara, zamisli te ljepote :izet:
:lol: :lol:

svrati na kafu u djulagin ili mercator :D
jasta cu, najjednostavnije je ne ici vise u vogoscu :lol: :lol: :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17459 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

amar1994 wrote:
condy wrote: Imaju li kakvi alternativni pravci da se brze dodje npr od Ilidze dole do Starog grada ili se mora ici onom glavnom dzadom...onaj tamo dio ne znam kako se zove gdje se pravi gradska magistra dole prema autobuskoj stanici...ili drugom stranom na grbavicu....kuda ti ides?
mozes pokusat tranzitom,mada i on zna zacepit :thumbup:
Ma ja i to cu u buduce :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17460 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

beni-bu-man wrote: jasta cu, najjednostavnije je ne ici vise u vogoscu :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:

jesi primjetio kako lijepo mirise u barama i na k.glavi :-) :izet:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17461 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

amar1994 wrote:
beni-bu-man wrote: jasta cu, najjednostavnije je ne ici vise u vogoscu :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:

jesi primjetio kako lijepo mirise u barama i na k.glavi :-) :izet:
stal to tukne, nisam iso tim putem, ne pamtim
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#17462 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Image
Image

Pasat 5B, voda se skuplja u prostoru kod akumulatora, izmedju motora i kabine. Naravno, dalje ide do nogu vozača i suvozača.
Vjerovatno su začepljeni odvodi, da li se ovo može riješiti bez nekog velikog rasklapanja centralne konzove, vađena motora i sl?
Na slici se vidi da sada nema vode, ali je ona izvađena uz pomoć spužve.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17463 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ispod kutije ecu-a su odvodi, stavit cu ti sliku smeca koje je kod mene bilo :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#17464 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Bakir1 wrote:Ispod kutije ecu-a su odvodi, stavit cu ti sliku smeca koje je kod mene bilo :mrgreen:
Ako ti nije problem :) Gdje mu dodje kutija od ECU?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17465 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Eto ti vidi se cosak na drugoj slici.
Imas 4 sarafa s gornje strane i 4 matice kljuc 10 ispod.
Lisce blato i ostalo su problem.
Da se ocistiti ;-)
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#17466 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Bakir1 wrote:Eto ti vidi se cosak na drugoj slici.
Imas 4 sarafa s gornje strane i 4 matice kljuc 10 ispod.
Lisce blato i ostalo su problem.
Da se ocistiti ;-)
:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17467 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote: Ja evo da izvineš, za 9 godina još je nisam zamjenio. :mrgreen:
tu joj je negdje i kraj :D
Šuti šejtane, ne sluti.... :mrgreen: :lol:
User avatar
Filter
Posts: 8669
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#17468 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

condy wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:nemamo lamelu
Imaju li kakvi alternativni pravci da se brze dodje npr od Ilidze dole do Starog grada ili se mora ici onom glavnom dzadom...onaj tamo dio ne znam kako se zove gdje se pravi gradska magistra dole prema autobuskoj stanici...ili drugom stranom na grbavicu....kuda ti ides?
na lukavicu i prema trebevicu do sunnylanda, tu smotas niz hambinu carinu i eto te kod brdo dzamije tj bistrika, ako ces na suncanu stranu, volja ti tranzitom ili na carev most/vijecnicu... meni trenutno najbrza ruta za stup-ilidzu i obratno
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#17469 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Filter wrote:
condy wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:nemamo lamelu
Imaju li kakvi alternativni pravci da se brze dodje npr od Ilidze dole do Starog grada ili se mora ici onom glavnom dzadom...onaj tamo dio ne znam kako se zove gdje se pravi gradska magistra dole prema autobuskoj stanici...ili drugom stranom na grbavicu....kuda ti ides?
na lukavicu i prema trebevicu do sunnylanda, tu smotas niz hambinu carinu i eto te kod brdo dzamije tj bistrika, ako ces na suncanu stranu, volja ti tranzitom ili na carev most/vijecnicu... meni trenutno najbrza ruta za stup-ilidzu i obratno
Bog te pomogo gdje ga uputi :mrgreen:

Ilidza - Kasindolska - A transferzala - Tranzit i dalje...

U lukavici bi zaglavio
I ovdje ces na nekim mjestima ali manje
Meni ima i ta opcija al je teretni pa i ta peglancija upisi mu Lukavicu, obilazim ako ne moram...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17470 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

konektovan wrote:
basicm wrote:Gdje kupiti osram xenarc a da nisu fuseraj?
AD autoelektrika, ul Aleje Bosne Srebrene 31.
Hvala kolega!
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17471 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

basicm wrote:
konektovan wrote:
basicm wrote:Gdje kupiti osram xenarc a da nisu fuseraj?
AD autoelektrika, ul Aleje Bosne Srebrene 31.
Hvala kolega!
Nema na cemu.
Imaju olx profil, i facebook stranicu sa ponudom cini mi se..
User avatar
Filter
Posts: 8669
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#17472 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

mk ultra wrote: Bog te pomogo gdje ga uputi :mrgreen:
:lol: :lol: pa dobro, mozda izgleda zapetljano. u sustini nije i definitivno je najbrzi put.
zlo mi je kad se klackam od semafora do semafora, pogotovo cep zemaljski muzej-cobanija, to mi je najgori dio
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17473 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

condy wrote: ....kuda ti ides?
ne vozim se seljackim cestama,samo glavnom idem..
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#17474 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

amar1994 wrote:Astra 2002 jos uvijek na fabrickoj lameli,neki dan vozio,205000km :D
Astra G 2000.g, prodana lani sa 165.000 km, lamela fabrička na njoj bez greške.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#17475 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

bitanga_sa_otesa wrote:
condy wrote: ....kuda ti ides?
ne vozim se seljackim cestama,samo glavnom idem..
Da me pogresno ne shvatis, ali ta ti je sad najseljackija :lol: :skoljka:
Post Reply