IRAN
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17426 Re: IRAN
Sta je rekao Yamamoto .... "ako ne potpisemo mir koji nam je povoljan u 4 mjeseca gotovi smo" Tako i bi 
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17427 Re: IRAN
Naravno da neće poništiti. Nema potrebe za takvim pitanjima, nisam ja djetinjast kao Madner ili Slavjanin. HINT: Rusija i Kina ponaosob nemaju šta da traže u ratu na moru sa USA a ovi nemaju šta da traže u nekonvencionalnom ratu na kopnu. Bili bi poraženi.geralt wrote:Jako diskutabilna tvrdnja sama po sebi. No, tvoja prva izjava se nije ogranicavala samo na jedan rod vojske, vec na konvencionalni nacin ratovanja (odnosno rat u kojem se ne koristi nuklearno oruzje). Hoce li to sudija diskvalifikovati Amerikance i ponistiti utakmicu ako u rat ukljuce avijaciju i mornaricu?Challenger_ wrote:Na kopnu inferiornija, da.
No, tema je Iran.
Nadam se da će ovo između USA i Irana ostati samo na prijetnjama, ko želi rat, u kući ga imao.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17428 Re: IRAN
geralt wrote:Uz sve ovo dodati industrijske i finansijske kapacitete za proizvodnju novih tenkova, aviona, municije, itd. Americka pobjeda u WWII je ostvarena u fabrikama i brodogradilistima puno vise nego u bitkama.
Izvini, ne želim biti neučtiv, ali tako su fantazirali i za vrijeme Napoleona i one austrijske budaletine. Ćao.
Last edited by Challenger_ on 08/05/2019 15:12, edited 1 time in total.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17429 Re: IRAN
ne razumijem.
hoces da kazes da bi rusija i kina krenule u ww3 zarad napada na iran?
da bi mu pomogli? na tlu irana konvencionalno ili nekonvencionlano?
hoces da kazes da bi rusija i kina krenule u ww3 zarad napada na iran?
da bi mu pomogli? na tlu irana konvencionalno ili nekonvencionlano?
Last edited by sumirprimus on 08/05/2019 15:13, edited 1 time in total.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17430 Re: IRAN
Jedan challanger naziva Austrijsko carstvo budalama....Challenger_ wrote:geralt wrote:Uz sve ovo dodati industrijske i finansijske kapacitete za proizvodnju novih tenkova, aviona, municije, itd. Americka pobjeda u WWII je ostvarena u fabrikama i brodogradilistima puno vise nego u bitkama.![]()
Izvini, ne želim biti neučtiv, ali tako su fantazirali i za vrijeme Napoleona i one austrijske budale. Ćao.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17431 Re: IRAN
Ma ovo je bio moj odgovor na digresiju koju malo-malo pa pokreće Madner.sumirprimus wrote:ne razumijem.
hoces da kazes da bi rusija i kina krenule u ww3 zarad napada na iran?
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79545
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#17432 Re: IRAN
U 2019. godini se spominju neke stvari od prije skoro 100 godina?
Rusija je bijedna država i za azijske standarde, osim ako ne računamo da je Rusija samo Kremlj?
Rusija je bijedna država i za azijske standarde, osim ako ne računamo da je Rusija samo Kremlj?
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17433 Re: IRAN
razlika je u startu u vojnoj doktrini mislim da to nije jasno.pa onda ostalo.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79545
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#17434 Re: IRAN
Razlika je u moći... Rusi jedino mogu pjeniti da imaju nuklearno oružje, u svemu ostalom su slabiji za par klasa 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17435 Re: IRAN
ne pricam o tome, nego u nepoznavanju vojnih doktrina kao bazi a onda dalje se nakalemi jos toga...u diskusijiVelkoski wrote:Razlika je u moći... Rusi jedino mogu pjeniti da imaju nuklearno oružje, u svemu ostalom su slabiji za par klasa
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17436 Re: IRAN
Sta Ruske doktrine masovnog napada i sirokog fronta ili americke doktrine superiorne vatrene moci ?sumirprimus wrote:ne pricam o tome, nego u nepoznavanju vojnih doktrina kao bazi a onda dalje se nakalemi jos toga...u diskusijiVelkoski wrote:Razlika je u moći... Rusi jedino mogu pjeniti da imaju nuklearno oružje, u svemu ostalom su slabiji za par klasa
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17437 Re: IRAN
davno sam postavljao na forumu ko je htio citati. 
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#17438 Re: IRAN
Ma bezveze je to. Nece se oni nikad sukobiti otvoreno. Al ako puknu ove obozavaoce vatre bgm nece im kamen na kamenu ostati. Vi usljed ovi ratova i ratića zaboravili kako izgleda kad USA gruhne iz sve snage
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#17439 Re: IRAN
Ama ljudi nece biti invazije na Iran.
Eventualno bombardovanje i tomahawcenje, ali kopneni napad i okupacija nikada.
Eventualno bombardovanje i tomahawcenje, ali kopneni napad i okupacija nikada.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#17440 Re: IRAN
Pa mozda gurnu sunijsku koaliciju.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#17441 Re: IRAN
Brojati opremu je glupost, treba brojati broj operativnih brigada. Kakva fajda Rusima sto u lagerima imaju tenkove.
- mirsek
- Posts: 12949
- Joined: 07/05/2010 15:40
#17442 Re: IRAN
A Amerima 8000 tenkova operativno ?madner wrote:Brojati opremu je glupost, treba brojati broj operativnih brigada. Kakva fajda Rusima sto u lagerima imaju tenkove.
Mislim Rusi svakako nisu toliko aktivni po svijetu da im treba 15k tenkova u upotrebi. Niti planiraju neku invaziju u skorije vrijeme.
Last edited by mirsek on 08/05/2019 15:36, edited 1 time in total.
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#17443 Re: IRAN
Uzimajuci u obzir kako ta koalicija prolazi u Jemenu ratujuci protiv drogiranih ljudi u papucama cisto sumnjam.insomnia78 wrote:Pa mozda gurnu sunijsku koaliciju.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#17444 Re: IRAN
Tako je, nemaju budzet za vise i ovo sto trenutno rade je vec stavka.mirsek wrote:A Amerima 8000 tenkova operativno ?madner wrote:Brojati opremu je glupost, treba brojati broj operativnih brigada. Kakva fajda Rusima sto u lagerima imaju tenkove.
Mislim Rusi svakako nisu toliko aktivni po svijetu da im treba 15k tenkova u upotrebi. Niti planiraju neku invaziju u skorije vrijeme.
- jeza u ledja
- Posts: 50653
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17445 Re: IRAN
A koliko se ispisaste...ja kontam vec se zaratilo.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17446 Re: IRAN

Saudijci su najaci ... pored ovolikog budzeta nemogu papucare da pobijede bog te
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#17447 Re: IRAN
Bgm kazu da je ove godine Fr prestigla Rusiju
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#17448 Re: IRAN
Zato sad bombarduju infrastrukturu i civile.славянин wrote: Saudijci su najaci ... pored ovolikog budzeta nemogu papucare da pobijede bog te
Huti se bore sa T-34 a Saudi sa Abramsima i Apacima ali djaba.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17449 Re: IRAN
Rekao im je trump (valjda su i oni skontali koliko su nesposobni) - za zastitu morate platitiAleksoMKD wrote:Zato sad bombarduju infrastrukturu i civile.славянин wrote: Saudijci su najaci ... pored ovolikog budzeta nemogu papucare da pobijede bog te
Huti se bore sa T-34 a Saudi sa Abramsima i Apacima ali djaba.
- AleksoMKD
- Posts: 8155
- Joined: 01/03/2012 15:03
- Location: Tamo gdje vjecno sunce sja
#17450 Re: IRAN
Brzo uklanjaju snimke sa youtubea, imace smo na temi o Jemenu gledali neverovatne snimke.славянин wrote: Rekao im je trump (valjda su i oni skontali koliko su nesposobni) - za zastitu morate platiti
Najbolja je bila kada se jedan Hut prisunjao vojnom punktu i bukvalno ukrao tenk M60 dok je posada pusila cigarrete na 20 metara dalje.
Ili kada su zarobili sokola (pticu) u osvojenoj bazi jer Saudiski oficir ne moze u rat bez odredjenih luksuza.
