IRAN

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17426 Re: IRAN

Post by славянин »

Sta je rekao Yamamoto .... "ako ne potpisemo mir koji nam je povoljan u 4 mjeseca gotovi smo" Tako i bi :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17427 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

geralt wrote:
Challenger_ wrote:Na kopnu inferiornija, da.
Jako diskutabilna tvrdnja sama po sebi. No, tvoja prva izjava se nije ogranicavala samo na jedan rod vojske, vec na konvencionalni nacin ratovanja (odnosno rat u kojem se ne koristi nuklearno oruzje). Hoce li to sudija diskvalifikovati Amerikance i ponistiti utakmicu ako u rat ukljuce avijaciju i mornaricu?
Naravno da neće poništiti. Nema potrebe za takvim pitanjima, nisam ja djetinjast kao Madner ili Slavjanin. HINT: Rusija i Kina ponaosob nemaju šta da traže u ratu na moru sa USA a ovi nemaju šta da traže u nekonvencionalnom ratu na kopnu. Bili bi poraženi.

No, tema je Iran.


Nadam se da će ovo između USA i Irana ostati samo na prijetnjama, ko želi rat, u kući ga imao.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17428 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

geralt wrote:Uz sve ovo dodati industrijske i finansijske kapacitete za proizvodnju novih tenkova, aviona, municije, itd. Americka pobjeda u WWII je ostvarena u fabrikama i brodogradilistima puno vise nego u bitkama.
:lol:

Izvini, ne želim biti neučtiv, ali tako su fantazirali i za vrijeme Napoleona i one austrijske budaletine. Ćao.
Last edited by Challenger_ on 08/05/2019 15:12, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17429 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

ne razumijem.
hoces da kazes da bi rusija i kina krenule u ww3 zarad napada na iran?
da bi mu pomogli? na tlu irana konvencionalno ili nekonvencionlano?
Last edited by sumirprimus on 08/05/2019 15:13, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17430 Re: IRAN

Post by славянин »

Challenger_ wrote:
geralt wrote:Uz sve ovo dodati industrijske i finansijske kapacitete za proizvodnju novih tenkova, aviona, municije, itd. Americka pobjeda u WWII je ostvarena u fabrikama i brodogradilistima puno vise nego u bitkama.
:lol:

Izvini, ne želim biti neučtiv, ali tako su fantazirali i za vrijeme Napoleona i one austrijske budale. Ćao.
Jedan challanger naziva Austrijsko carstvo budalama.... :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17431 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

sumirprimus wrote:ne razumijem.
hoces da kazes da bi rusija i kina krenule u ww3 zarad napada na iran?
Ma ovo je bio moj odgovor na digresiju koju malo-malo pa pokreće Madner.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17432 Re: IRAN

Post by Velkoski »

U 2019. godini se spominju neke stvari od prije skoro 100 godina? :mrgreen:

Rusija je bijedna država i za azijske standarde, osim ako ne računamo da je Rusija samo Kremlj? :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17433 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

razlika je u startu u vojnoj doktrini mislim da to nije jasno.pa onda ostalo.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17434 Re: IRAN

Post by Velkoski »

Razlika je u moći... Rusi jedino mogu pjeniti da imaju nuklearno oružje, u svemu ostalom su slabiji za par klasa :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17435 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

Velkoski wrote:Razlika je u moći... Rusi jedino mogu pjeniti da imaju nuklearno oružje, u svemu ostalom su slabiji za par klasa :mrgreen:
ne pricam o tome, nego u nepoznavanju vojnih doktrina kao bazi a onda dalje se nakalemi jos toga...u diskusiji :D
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17436 Re: IRAN

Post by славянин »

sumirprimus wrote:
Velkoski wrote:Razlika je u moći... Rusi jedino mogu pjeniti da imaju nuklearno oružje, u svemu ostalom su slabiji za par klasa :mrgreen:
ne pricam o tome, nego u nepoznavanju vojnih doktrina kao bazi a onda dalje se nakalemi jos toga...u diskusiji :D
Sta Ruske doktrine masovnog napada i sirokog fronta ili americke doktrine superiorne vatrene moci ? :D
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17437 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

davno sam postavljao na forumu ko je htio citati. :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17438 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Ma bezveze je to. Nece se oni nikad sukobiti otvoreno. Al ako puknu ove obozavaoce vatre bgm nece im kamen na kamenu ostati. Vi usljed ovi ratova i ratića zaboravili kako izgleda kad USA gruhne iz sve snage
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#17439 Re: IRAN

Post by AleksoMKD »

Ama ljudi nece biti invazije na Iran.

Eventualno bombardovanje i tomahawcenje, ali kopneni napad i okupacija nikada.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17440 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Pa mozda gurnu sunijsku koaliciju.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17441 Re: IRAN

Post by madner »

Brojati opremu je glupost, treba brojati broj operativnih brigada. Kakva fajda Rusima sto u lagerima imaju tenkove.
User avatar
mirsek
Posts: 12949
Joined: 07/05/2010 15:40

#17442 Re: IRAN

Post by mirsek »

madner wrote:Brojati opremu je glupost, treba brojati broj operativnih brigada. Kakva fajda Rusima sto u lagerima imaju tenkove.
A Amerima 8000 tenkova operativno ?
Mislim Rusi svakako nisu toliko aktivni po svijetu da im treba 15k tenkova u upotrebi. Niti planiraju neku invaziju u skorije vrijeme.
Last edited by mirsek on 08/05/2019 15:36, edited 1 time in total.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#17443 Re: IRAN

Post by AleksoMKD »

insomnia78 wrote:Pa mozda gurnu sunijsku koaliciju.
Uzimajuci u obzir kako ta koalicija prolazi u Jemenu ratujuci protiv drogiranih ljudi u papucama cisto sumnjam.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17444 Re: IRAN

Post by madner »

mirsek wrote:
madner wrote:Brojati opremu je glupost, treba brojati broj operativnih brigada. Kakva fajda Rusima sto u lagerima imaju tenkove.
A Amerima 8000 tenkova operativno ?
Mislim Rusi svakako nisu toliko aktivni po svijetu da im treba 15k tenkova u upotrebi. Niti planiraju neku invaziju u skorije vrijeme.
Tako je, nemaju budzet za vise i ovo sto trenutno rade je vec stavka.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50653
Joined: 29/12/2005 01:20

#17445 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

A koliko se ispisaste...ja kontam vec se zaratilo.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17446 Re: IRAN

Post by славянин »

Image

Saudijci su najaci ... pored ovolikog budzeta nemogu papucare da pobijede bog te :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17447 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Bgm kazu da je ove godine Fr prestigla Rusiju
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#17448 Re: IRAN

Post by AleksoMKD »

славянин wrote: Saudijci su najaci ... pored ovolikog budzeta nemogu papucare da pobijede bog te :lol:
Zato sad bombarduju infrastrukturu i civile.

Huti se bore sa T-34 a Saudi sa Abramsima i Apacima ali djaba. :-)
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17449 Re: IRAN

Post by славянин »

AleksoMKD wrote:
славянин wrote: Saudijci su najaci ... pored ovolikog budzeta nemogu papucare da pobijede bog te :lol:
Zato sad bombarduju infrastrukturu i civile.

Huti se bore sa T-34 a Saudi sa Abramsima i Apacima ali djaba. :-)
Rekao im je trump (valjda su i oni skontali koliko su nesposobni) - za zastitu morate platiti :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#17450 Re: IRAN

Post by AleksoMKD »

славянин wrote: Rekao im je trump (valjda su i oni skontali koliko su nesposobni) - za zastitu morate platiti :D
Brzo uklanjaju snimke sa youtubea, imace smo na temi o Jemenu gledali neverovatne snimke.

Najbolja je bila kada se jedan Hut prisunjao vojnom punktu i bukvalno ukrao tenk M60 dok je posada pusila cigarrete na 20 metara dalje.

Ili kada su zarobili sokola (pticu) u osvojenoj bazi jer Saudiski oficir ne moze u rat bez odredjenih luksuza. :D
Post Reply