U mene pod haubom (Fabia II) pise da se preporucuje Shell a do sada sam uvijek sipao Castrol, a mijenjam na 15.000 kmcondy wrote:Dobro je i jedno i drugo. Koje je bolje za to bi trebala neka labaratorijska analiza![]()
VW preporucuje Castrol, koji bi mislim trebao biti nesto skuplji od tog Shella.
Uglavnom ja bi sipao castrol 5w30 edge professional long life III.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#17426 Re: Pitamo Mehanicare ?
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17427 Re: Pitamo Mehanicare ?
E tebi generalka ne gine.... 
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#17428 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šooo?drug_profi wrote:E tebi generalka ne gine....
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17429 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa sipaš Castrol umjesto Shella... đeš to radit.

- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#17430 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad sam kupio auto u servisnoj piše da su u Škodinom servisu od početka sipali Castrol Edge 5w-30, dva tri različita ovlaštena servisa...drug_profi wrote:Pa sipaš Castrol umjesto Shella... đeš to radit.
![]()
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17431 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ama sta si se primio, zajebajem te....newklear wrote:Kad sam kupio auto u servisnoj piše da su u Škodinom servisu od početka sipali Castrol Edge 5w-30, dva tri različita ovlaštena servisa...drug_profi wrote:Pa sipaš Castrol umjesto Shella... đeš to radit.
![]()
- newklear
- Posts: 1411
- Joined: 10/12/2009 15:59
#17432 Re: Pitamo Mehanicare ?
drug_profi wrote:Ama sta si se primio, zajebajem te....newklear wrote:Kad sam kupio auto u servisnoj piše da su u Škodinom servisu od početka sipali Castrol Edge 5w-30, dva tri različita ovlaštena servisa...drug_profi wrote:Pa sipaš Castrol umjesto Shella... đeš to radit.
![]()
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#17433 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znate li ko radi reparaciju automatskog mjenjača i da daje garanciju za svoj rad ?
U pitanju je 307 2.0 16v benzinac sa automatskim mjenjačem, kolega našao da kupi, sa kvarom na mjenjaču.
U pitanju je 307 2.0 16v benzinac sa automatskim mjenjačem, kolega našao da kupi, sa kvarom na mjenjaču.
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#17434 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najbolja reparacija je da izvadi taj i ugradi manuelni koji ce kupiti na nekom otpadu.liaar wrote:Znate li ko radi reparaciju automatskog mjenjača i da daje garanciju za svoj rad ?
U pitanju je 307 2.0 16v benzinac sa automatskim mjenjačem, kolega našao da kupi, sa kvarom na mjenjaču.
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17435 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li to onaj, što je nedavno neko od forumskih kolega prepoeucivao, sa olx oglasa????liaar wrote:Znate li ko radi reparaciju automatskog mjenjača i da daje garanciju za svoj rad ?
U pitanju je 307 2.0 16v benzinac sa automatskim mjenjačem, kolega našao da kupi, sa kvarom na mjenjaču.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#17436 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pežo je to, valja se kasnije patit sa procesorom i sličnim sranjimaOptimist wrote:Najbolja reparacija je da izvadi taj i ugradi manuelni koji ce kupiti na nekom otpadu.liaar wrote:Znate li ko radi reparaciju automatskog mjenjača i da daje garanciju za svoj rad ?
U pitanju je 307 2.0 16v benzinac sa automatskim mjenjačem, kolega našao da kupi, sa kvarom na mjenjaču.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17437 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je taj 
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17438 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bakir1 wrote:To je taj
Je li pametna kupovina???
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17439 Re: Pitamo Mehanicare ?
kako nije,ako je jeftin odma kupuj 
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17440 Re: Pitamo Mehanicare ?
307 s plinom za dvicu reci ti menikonektovan wrote:Bakir1 wrote:To je taj
Je li pametna kupovina???
Znam privatno vlasnika, i svaka mu čast sto nije kao 90% varalica napravio po principu drz vodu dok majstori odu i zavalio nekoga drugog
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17441 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pošteno s njegove strane.Bakir1 wrote:307 s plinom za dvicu reci ti menikonektovan wrote:Bakir1 wrote:To je taj
Je li pametna kupovina???![]()
Znam privatno vlasnika, i svaka mu čast sto nije kao 90% varalica napravio po principu drz vodu dok majstori odu i zavalio nekoga drugog
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#17442 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije to losa kupovina, ali sad je plan da se sve napravi za jedno 300 maraka, jer nema komsijskog odobrenja ako se u auto uvali jos 60-70% prodajne cijene.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#17443 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovaj vala ne pati od sindroma komšije. Našli smo u BL 307sw stranca sa ispravnim mjenjačem, pa će zvat da vidi.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#17444 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje kupiti osram xenarc a da nisu fuseraj?
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17445 Re: Pitamo Mehanicare ?
AD autoelektrika, ul Aleje Bosne Srebrene 31.basicm wrote:Gdje kupiti osram xenarc a da nisu fuseraj?
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17446 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite
Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17447 Re: Pitamo Mehanicare ?
prije haman 3 godine nov set i jos nemam nikakvih problemacondy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite![]()
Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
a kolegica je za 4 mjeseca sprzila novu lamelu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17448 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemamo lamelu
- konektovan
- Posts: 51435
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17449 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja evo da izvineš, za 9 godina još je nisam zamjenio.condy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite![]()
Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17450 Re: Pitamo Mehanicare ?
tu joj je negdje i krajkonektovan wrote: Ja evo da izvineš, za 9 godina još je nisam zamjenio.
