Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17426 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

condy wrote:Dobro je i jedno i drugo. Koje je bolje za to bi trebala neka labaratorijska analiza :-D

VW preporucuje Castrol, koji bi mislim trebao biti nesto skuplji od tog Shella.

Uglavnom ja bi sipao castrol 5w30 edge professional long life III.
U mene pod haubom (Fabia II) pise da se preporucuje Shell a do sada sam uvijek sipao Castrol, a mijenjam na 15.000 km
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#17427 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

E tebi generalka ne gine.... :mrgreen:
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17428 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

drug_profi wrote:E tebi generalka ne gine.... :mrgreen:
Šooo?
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#17429 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Pa sipaš Castrol umjesto Shella... đeš to radit.

:izet: :mrgreen:
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17430 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

drug_profi wrote:Pa sipaš Castrol umjesto Shella... đeš to radit.

:izet: :mrgreen:
Kad sam kupio auto u servisnoj piše da su u Škodinom servisu od početka sipali Castrol Edge 5w-30, dva tri različita ovlaštena servisa...
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#17431 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

newklear wrote:
drug_profi wrote:Pa sipaš Castrol umjesto Shella... đeš to radit.

:izet: :mrgreen:
Kad sam kupio auto u servisnoj piše da su u Škodinom servisu od početka sipali Castrol Edge 5w-30, dva tri različita ovlaštena servisa...
Ama sta si se primio, zajebajem te.... :lol:
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17432 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

drug_profi wrote:
newklear wrote:
drug_profi wrote:Pa sipaš Castrol umjesto Shella... đeš to radit.

:izet: :mrgreen:
Kad sam kupio auto u servisnoj piše da su u Škodinom servisu od početka sipali Castrol Edge 5w-30, dva tri različita ovlaštena servisa...
Ama sta si se primio, zajebajem te.... :lol:
:thumbup:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#17433 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Znate li ko radi reparaciju automatskog mjenjača i da daje garanciju za svoj rad ?
U pitanju je 307 2.0 16v benzinac sa automatskim mjenjačem, kolega našao da kupi, sa kvarom na mjenjaču.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17434 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

liaar wrote:Znate li ko radi reparaciju automatskog mjenjača i da daje garanciju za svoj rad ?
U pitanju je 307 2.0 16v benzinac sa automatskim mjenjačem, kolega našao da kupi, sa kvarom na mjenjaču.
Najbolja reparacija je da izvadi taj i ugradi manuelni koji ce kupiti na nekom otpadu.
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17435 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

liaar wrote:Znate li ko radi reparaciju automatskog mjenjača i da daje garanciju za svoj rad ?
U pitanju je 307 2.0 16v benzinac sa automatskim mjenjačem, kolega našao da kupi, sa kvarom na mjenjaču.
Je li to onaj, što je nedavno neko od forumskih kolega prepoeucivao, sa olx oglasa????
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#17436 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Optimist wrote:
liaar wrote:Znate li ko radi reparaciju automatskog mjenjača i da daje garanciju za svoj rad ?
U pitanju je 307 2.0 16v benzinac sa automatskim mjenjačem, kolega našao da kupi, sa kvarom na mjenjaču.
Najbolja reparacija je da izvadi taj i ugradi manuelni koji ce kupiti na nekom otpadu.
Pežo je to, valja se kasnije patit sa procesorom i sličnim sranjima
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17437 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

To je taj :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17438 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:To je taj :mrgreen:

Je li pametna kupovina??? :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17439 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kako nije,ako je jeftin odma kupuj :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17440 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

konektovan wrote:
Bakir1 wrote:To je taj :mrgreen:

Je li pametna kupovina??? :mrgreen:
307 s plinom za dvicu reci ti meni :mrgreen:
Znam privatno vlasnika, i svaka mu čast sto nije kao 90% varalica napravio po principu drz vodu dok majstori odu i zavalio nekoga drugog
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17441 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:
konektovan wrote:
Bakir1 wrote:To je taj :mrgreen:

Je li pametna kupovina??? :mrgreen:
307 s plinom za dvicu reci ti meni :mrgreen:
Znam privatno vlasnika, i svaka mu čast sto nije kao 90% varalica napravio po principu drz vodu dok majstori odu i zavalio nekoga drugog
Pošteno s njegove strane. :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17442 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Nije to losa kupovina, ali sad je plan da se sve napravi za jedno 300 maraka, jer nema komsijskog odobrenja ako se u auto uvali jos 60-70% prodajne cijene.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#17443 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

Ovaj vala ne pati od sindroma komšije. Našli smo u BL 307sw stranca sa ispravnim mjenjačem, pa će zvat da vidi.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17444 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Gdje kupiti osram xenarc a da nisu fuseraj?
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17445 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

basicm wrote:Gdje kupiti osram xenarc a da nisu fuseraj?
AD autoelektrika, ul Aleje Bosne Srebrene 31.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17446 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite :mrgreen:

Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17447 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

condy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite :mrgreen:

Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
prije haman 3 godine nov set i jos nemam nikakvih problema

a kolegica je za 4 mjeseca sprzila novu lamelu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17448 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nemamo lamelu
User avatar
konektovan
Posts: 51435
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17449 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

condy wrote:Koliko vama sarajlijama lamela izdrzi dok je ne spalite :mrgreen:

Ovaj saobracaj kroz Sa je katastrofa. Gdje god krenes zastoji spica mic po mic....pretrpana cesta. Jos kad se desi nezgoda onda sve se zacepi.
Ja evo da izvineš, za 9 godina još je nisam zamjenio. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17450 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: Ja evo da izvineš, za 9 godina još je nisam zamjenio. :mrgreen:
tu joj je negdje i kraj :D
Post Reply