Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17401 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Industrialyzer wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:filter kabine nema veze s tim
kod mene je stvarno slabo puhalo dok ga nisam promijenio, znaci nista osim filtera nije dirano i sad puse puno jace, taman kako treba
kod covjeka je problem sto temperatura motora ne ide preko 75 stepeni,ne vidim povezanost s filterom kabine.... :roll:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#17402 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

:lol: :lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#17403 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

možda je puNpa goriva hehe poyyy
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17404 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ovaj blesso, interesantan lik skroz, dodje, proviri, zahebaje sa stilom, ali zna dijagnozu postaviti, ...... :mrgreen: :thumbup:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#17405 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

konektovan wrote:Ovaj blesso, interesantan lik skroz, dodje, proviri, zahebaje sa stilom, ali zna dijagnozu postaviti, ...... :mrgreen: :thumbup:
zauzet sam sowwy
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17406 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

bošpuNpa je u pitanju
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#17407 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Industrialyzer »

bitanga_sa_otesa wrote:
Industrialyzer wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:filter kabine nema veze s tim
kod mene je stvarno slabo puhalo dok ga nisam promijenio, znaci nista osim filtera nije dirano i sad puse puno jace, taman kako treba
kod covjeka je problem sto temperatura motora ne ide preko 75 stepeni,ne vidim povezanost s filterom kabine.... :roll:
Ja sam mislio da mu je i snaga puhanja oslabila...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17408 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Industrialyzer wrote: Ja sam mislio da mu je i snaga puhanja oslabila...
koliko sam ja skontao temperatura je oslabila
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#17409 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

:lol:

I jeste l se nasli?
el_bake007
Posts: 1092
Joined: 16/03/2017 15:26

#17410 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by el_bake007 »

Promjenio sam termostat,permanta nadomjestio što je otišlo kada se mjenjao termostat i auto brzo postigne radnu temperaturu i grijanje super radi na otvorima ispod šajbe,nogu i sa vozačeve strane ali totalno mlak zrak ide iz središnjih otvora i sa suvozačeve strane,filter je u dobrom stanju.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17411 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:thumbup:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#17412 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

el_bake007 wrote:Promjenio sam termostat,permanta nadomjestio što je otišlo kada se mjenjao termostat i auto brzo postigne radnu temperaturu i grijanje super radi na otvorima ispod šajbe,nogu i sa vozačeve strane ali totalno mlak zrak ide iz središnjih otvora i sa suvozačeve strane,filter je u dobrom stanju.
Ako je dvozonska klima, klapna za desnu stranu koja regulise toplo-hladno ne radi dobro. Razlog: pukla klapna, motoric ne radi dobro ili je samo dihtung spuzvica na klapni dotrajala i raspala se.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17413 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Dvozonska klima na Audiju B3 :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17414 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Optimist wrote:Dvozonska klima na Audiju B3 :lol:
Mozda je dvoOzonska, otvori malo prozore i šiber, da udje šta ozona.... :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17415 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

konektovan wrote:
Optimist wrote:Dvozonska klima na Audiju B3 :lol:
Mozda je dvoOzonska, otvori malo prozore i šiber, da udje šta ozona.... :mrgreen:
To je ToŠiba :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17416 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Tomahawk11 wrote:
konektovan wrote:
Optimist wrote:Dvozonska klima na Audiju B3 :lol:
Mozda je dvoOzonska, otvori malo prozore i šiber, da udje šta ozona.... :mrgreen:
To je ToŠiba :mrgreen:
DvoOzonska tošiba.... :mrgreen:


Ja šta je oglasa na olx.ba, gdje u opisu auta piše, dvoOzonska klima.... :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17417 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Tošiba, šiba sa svih strana :-D
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#17418 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Stari kenjac »

Şeal leon 2008. Neko uguro parking senzor na zadnjoj karambolci pola cm unutra, pa sad stalno pišĆi. Ako je neko imo priliku gledati, da li se moze vratiti kad se zalegne pod auto. Da li je dostupno ili se mora karambolka skidati?
FOOOaaala! :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17419 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

magija :-D

Image


pitanje , sta znace dvije tacke na sofersajbi , jedna lijevo jedna na sredini , oznake za pravilno postavljanje ruke brisaca ili nesto drugo ? :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17420 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

crtice sam vidio ,al tacke nisam,vjerovatno pocetna pozicija metlica...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17421 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:thumbup:
User avatar
newklear
Posts: 1411
Joined: 10/12/2009 15:59

#17422 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by newklear »

Je li bolje ulje Castrol Edge 5w-30 ili Shell Helix Ultra 5w-30, oba su spec. 504.00/507.00 koje meni treba...
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17423 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Dobro je i jedno i drugo. Koje je bolje za to bi trebala neka labaratorijska analiza :-D

VW preporucuje Castrol, koji bi mislim trebao biti nesto skuplji od tog Shella.

Uglavnom ja bi sipao castrol 5w30 edge professional long life III.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#17424 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

U porsche i tomicu sipaju shell ulje...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17425 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo optima long lajf
Post Reply