Republika Turska

Post Reply
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17401 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Hoce li biti poslava u Sandzaku?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17402 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

ElRe wrote:EU je projekat koji je imao fenomenalnu ideju, ali u zadnjih 5 godina je postao fasisticko-krscanska unija (ili je to oduvijek bio, ali dobro skrivan).
Ovdje neke brine 49% Ne glasaca, a ne brine ih 49% ultra desnicara u Austriji, preko 40% u Francuskoj i Holandiji, 20% nacista u Njemackoj.
As part of Turkey's latest renewable energy project, a series of wind power plants will be built with an investment of $1.2 billion in seven regions across Turkey. They will have an installed capacity of 1,000 MW
https://www.dailysabah.com/energy/2017/ ... -in-turkey
U Austriji, Francuskoj i Holandiji to se zove demokratija a u Turskoj, ako je vjerovati pojedinim forumašima, to se zove fašizam, islamizacija...itd. :pisnuo:
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#17403 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

Vec organizovane i u Sarajevu, Novom Pazaru, Rozajama, Tuzima, Baru, Kosovu, Makedoniji, Hirvatistanu, ako nisi znao.

http://sandzakpress.net/gradani-turske- ... -dijaspora
Last edited by ElRe on 17/04/2017 09:57, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 46386
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17404 Re: Republika Turska

Post by pici »

Image

Image

akobogda insallah :bih:
breuer
Posts: 7882
Joined: 06/07/2009 15:44

#17405 Re: Republika Turska

Post by breuer »

:lol:
User avatar
pici
Posts: 46386
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17406 Re: Republika Turska

Post by pici »

Image


niTko nesme da vas bije :bih:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17407 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Dvanaeste, dvanaeste Turke isterala. Trinaeste, trinaeste pred Bugare stala
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#17408 Re: Republika Turska

Post by Faruk »

ElRe wrote:Vec organizovane i u Sarajevu, Novom Pazaru, Rozajama, Tuzima, Baru, Kosovu, Makedoniji, Hirvatistanu, ako nisi znao.

http://sandzakpress.net/gradani-turske- ... -dijaspora
kako je lijepo živjeti daleko od Balkana :D
ne gledati erdoliflno bošnjačko stanovništvo
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17409 Re: Republika Turska

Post by aratet »

pici wrote:Image


niTko nesme da vas bije :bih:
U prevodu, ako iko dirne Bosnjaka uz sebe ce imati rusku avjaciju, a mi cemo s njima kasnije potpisati primrjer (scenario pripisan iz SIrije).
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17410 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Image
User avatar
pici
Posts: 46386
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17411 Re: Republika Turska

Post by pici »

insomnia78 wrote:Dvanaeste, dvanaeste Turke isterala. Trinaeste, trinaeste pred Bugare stala

nemoj mi sunetit pesmu...


Image
breuer
Posts: 7882
Joined: 06/07/2009 15:44

#17412 Re: Republika Turska

Post by breuer »

niJesam znao da je Byronova, mislio sam da ju je napisala Umihana Čuvidina
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#17413 Re: Republika Turska

Post by Faruk »

Ponosan wrote: U Turskoj vjerovatno ima vise demokratije nego u nekim zapadnim evropskim zemljama, znaju to i ti zapadnjaci,
:roll: :roll: :roll:
molim te navedi mi neke primjere
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#17414 Re: Republika Turska

Post by listopad »

ElRe wrote:EU je projekat koji je imao fenomenalnu ideju, ali u zadnjih 5 godina je postao fasisticko-krscanska unija (ili je to oduvijek bio, ali dobro skrivan).
Ovdje neke brine 49% Ne glasaca, a ne brine ih 49% ultra desnicara u Austriji, preko 40% u Francuskoj i Holandiji, 20% nacista u Njemackoj.
As part of Turkey's latest renewable energy project, a series of wind power plants will be built with an investment of $1.2 billion in seven regions across Turkey. They will have an installed capacity of 1,000 MW
https://www.dailysabah.com/energy/2017/ ... -in-turkey
Kakvih 49% ultradesnicara u Austriji ili 20% nacista u Njemackoj?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17415 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Osim ako ti tablice ne pocinju sa G
Lopez1981
Posts: 1176
Joined: 19/07/2016 22:27

#17416 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

sarajevoxxxx wrote:Ja sam očekivao između 60 i 70 % za. Ovako tijesan rezultat je pa malo uznemirujući. Uzeti 48 % glasova u tako strašnoj diktaturi je vrhunski podvig i teško se oteti dojmu da nije bilo namještanja. Mislim da AKP nakon toliko godina da po prvi put imaju zaista ozbiljan problem, nije to ni blizu ona podrška koju su imali na zadnjim izborima. I te kako imaju razloga za brigu. Meni nakon svega i rezultata referenduma rukovodstvo AKP-a djeluje jetimski. Daleko je ovo od pobjede.
Na izborima u junu 2015 AKP je dobio 42% glasova, na ponovljenim izborima u novembru 49% glasova. I na narednim izborima AKP uzima glat vecinu, i tesko da ce imati ikakvih problema.
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17417 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

p206 wrote:
Sara03 wrote:
p206 wrote:Ne vidim neku bitnu razliku u ustrojstvu države, osim da je dobio vlast nad armijom. Ovo ostalo više manje...
:-)
Šta kolutaš... ništa što već nije viđeno negdje drugo u svijetu. Što na kraju krajeva imaš i kod nas u još goroj formi, gdje "lideri partija" upravljaju svojim poslušnicima.
Njemu je bilo bitno da uzme vlast nad onim koji su ga htjeli smaknuti (možda i ubiti), a to je vojska, i zato se stranci bune jer im je to bila jedina šansa Ovo ostalo je totalno nebitno.
Ništa što već nije viđeno. lol

Govorimo o ustrojstvu države. Nađi nam onda taj predsjednički sistem, tj. republiku gdje je "separation of powers" ili sistem provjera i ravnoteža ovako labilan, skoro pa i nepostojeći.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#17418 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

mayab wrote::lol:
Image
:lol: :lol:
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17419 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Medijska kampanja:
Evet - 485 sati
Hayir - 45 sati

Joj demokratije. :kiss:
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17420 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

Faruk wrote:
Ponosan wrote: U Turskoj vjerovatno ima vise demokratije nego u nekim zapadnim evropskim zemljama, znaju to i ti zapadnjaci,
:roll: :roll: :roll:
molim te navedi mi neke primjere
Jako jako. Sultanat je bastion demokratije :lol:
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17421 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Bodkin wrote:
Faruk wrote:
Ponosan wrote: U Turskoj vjerovatno ima vise demokratije nego u nekim zapadnim evropskim zemljama, znaju to i ti zapadnjaci,
:roll: :roll: :roll:
molim te navedi mi neke primjere
Jako jako. Sultanat je bastion demokratije :lol:
To je ta demokratija; imaš deset puta veću medijsku kampanju, pohapsiš većinu opozicije, održiš referendum u vanrednom stanju ... eto ga, full democracy.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17422 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

aratet wrote:Image
Ko je ovaj anonimus ? :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17423 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Google ga ne prepoznaje
User avatar
Edin H.
Posts: 53614
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17424 Re: Republika Turska

Post by Edin H. »

Krokodajl wrote:
aratet wrote:Image
Ko je ovaj anonimus ? :D
Zar je na kliksu dozvoljeno postavljati slike gulenovca Hakana? :shock:
Hoce skole. :twisted:

Je'l mu pustise babu iz murije?
User avatar
Edin H.
Posts: 53614
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17425 Re: Republika Turska

Post by Edin H. »

Izadjite na balkone, pozdravite sampione.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/turci-p ... /170416073
Post Reply