...i GIGN.insomnia78 wrote:Samo Iranac moze ubiti Iranca
IRAN
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#17376 Re: IRAN
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17377 Re: IRAN
Ako je u gignu imigrant iz irana. Ako nije onda ce se predati i poceti da placu kada vide IranceNadzornik wrote:...i GIGN.insomnia78 wrote:Samo Iranac moze ubiti Iranca
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#17378 Re: IRAN
Fakat veze nemas.90minut wrote:Auuu kakve ti stvari izlaze iz usta tacno kao da trolu vozaš ovdje.madner wrote:Jos da je sudija odsvirao faul...
Iranska vojska nije u istoj ligi kao americka, broj mrtvih bi bio ogroman, ali samo na jednoj strani.
Volili ne volili Sadama, ne pomaze kada protivnik je nekoliko puta jaci. Inace Iracani su izmisljali vojsku za Irance. Zato su i potukli iste.
Ti bolan ne znaš historiju o Saddamu, a ovdje indirektno ljude glupanima proglašavaš tacno smiješne stvari.
Bolan idi pogledaj šta Iran ima i koliko je ljudi u tom Iranu i onda pokušaj zamisliti invaziiju i koliko je to mrtvih na obje strane.
Znaš li šta bi građani u Americi radili ako bi se dogodio taj nemoguci scenario pa oni su imali za sve one godine 50 hiljada mrtvih u Vijetnamu ovdje bi pocetnoj invaziji izgubili pola u par dana.![]()
E moj ti baš me zanima koliko godina imaš pa i dalje takve stvari pises.
Sadamova vojska je od 1985 do 1990 postala vrlo respektibilna vojna sila, odradili su Irance na kraju tako profesionalno da ih vise ne bih zvao seoskom milicijom. Iransko Iracki rat je zavrsen pobjedom Iraka, Iranske linije su probijene, vojska porazena. Sadam da je htio mogao je uzeti sve djelove koje je zacrtao 1980te. Invazija Kuwaita je bila jedna vrhunska vojna operacija, projektovati tako brzo takvu silu je bio znak da ljudi znaju sta rade. Medjutim na nizim nivoima je bilo sta je bilo.
I onda 1990, kada je razlika u tehnologiji bila puno manja, a broj irackih vojnika blizu milion, nisu imale nikakve sanse. I to se znalo da nemaju sanse, nije bilo iznenadjenje.
2003, ti pojma nemas koliko su se hrabro, ali uzaludno pojedine iracke jedinice borile. Ne znas jer ti se ne uklapa u pricu. Samo one sto su bile na glavnom pravcu, nisu imale nikakvih sansi.
USA da napravi invaziju Irana, ne bi imala ni 10 000 mrtvih ukupno, a ne prvi dan.
To znaju i Iranci, cijela odbrabena strategija im se zasniva na asimetricnim prijetnjama sa ciljem da kazu: mozete nas namarisati, ali ce biti skupo. Medjutim, zbog Saudije, cijena je mozda postala prihvatljiva.
Trenutno ne postoji vojska koja moze parirati u konvencionalnom ratu americkoj, cekamo Njemce da se uozbilje dok gledamo ove smjesne talente kako dizu cijenu americkim proizvodima.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17380 Re: IRAN
Konvencionalno bi bili pregaženi i od Rusa i od Kineza. Tu su tek No. 3. A što se švapskih ubleha tiče, Rus ih nije tukao samo kada su mirovali.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17381 Re: IRAN
Pa je li moguce ovoloku gomilu gluposti i lazi napisati u jednom dahu?!!!
Sta ka'e, Irak pobijedio, Sadam se mogao usetati gdje je htio.... I tako to
Odakle li vadi ovo? Kad je lik rodjen?
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17382 Re: IRAN
Tuku ih k'o bekane od Aleksandra Nevskog do danas. Švabo.

- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17383 Re: IRAN
Challenger_ wrote:Konvencionalno bi bili pregaženi i od Rusa i od Kineza. Tu su tek No. 3. A što se švapskih ubleha tiče, Rus ih nije tukao samo kada su mirovali.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17384 Re: IRAN
u kontru svabo je njih samaro dok je mogo 
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17385 Re: IRAN
Sadama je od poraza, iskljucivo, spasila upotreba svih bojnih otrova i nervnih plinova, te americka podrska.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#17386 Re: IRAN
Krimska plaza ne voli cuti istinu, sanja visepolarni svijet.
Istina je kakva jeste, RF je ekonomski ogranicena sila a Kina vojni kepeci.
Istina je kakva jeste, RF je ekonomski ogranicena sila a Kina vojni kepeci.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17387 Re: IRAN
e zamisli da su otvoreno se ukljucili ko protiv sadama sta bi bilo s iranske vojske?salik79 wrote:Sadama je od poraza, iskljucivo, spasila upotreba svih bojnih otrova i nervnih plinova, te americka podrska.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17388 Re: IRAN
Ko je pricao o desantu?! Likovi se ponasali kao da im je to babovina, niko im nista ne smije, ovi ih prizemljili, a onda na obostrano zadovoljstvo se dogovorilo da priznaju da su "slucajno zalutali". Inace, evo camaca:славянин wrote:Nema "zalutavanja" velis... da da naravno da nema... krenuli sa dva camca u desant ali ih otkrise preranosalik79 wrote:
Da li ti shvatas da nema "zalutavanja", pogotovo ne na takvim plovilima. Gore imas video na kojem se "izzivčjavaju", pokazujucci avoju strucnst, spremnost i mogucnoati plovila. Dok, na sljedecem snimku imas ta ista plovila, kada ih neko "prizemlji"?!, sta je sad "plovilo" mislis na camac ?
I specifikacija naoruzanja:

- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17389 Re: IRAN
madner wrote:Krimska plaza ne voli cuti istinu...
Kakve tvoje "istine". Pa ti nisi znao da je Rus dva puta ušao u Berlin a ni danas ne znaš šta im je uradio jedan Nevski, njima i njihovoj evropskoj koaliciji.
Ti miješaš želje i stvarnost, druže.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17390 Re: IRAN
dragi salik, kako prica kaze,krenuli negdje s dva camca, vjerovatno kako kazu kuvajt bahrein, jedan stane. ovi dodju i pokupe ih i sta je sto vojna pobjeda? 
realno neuporedivo sa otvorenim vojnim sukobom u kom su ameri svuda oko irana a ne iran oko njih...
realno neuporedivo sa otvorenim vojnim sukobom u kom su ameri svuda oko irana a ne iran oko njih...
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17391 Re: IRAN
Ok tako je, znas li koliko je incidenata bilo sa zalutalim camcima i manjim brodovima ?? na obje strane ?? Kazem opet zivot je prekratak za "raspravu" nego de prevedi rijec "boat" na nas jezik 
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17392 Re: IRAN
Borili bi se do zadnjeg. Ako se sjecas, isli su u napad, fanaticno, u valovima, bez obzira na zrtve...sumirprimus wrote:e zamisli da su otvoreno se ukljucili ko protiv sadama sta bi bilo s iranske vojske?salik79 wrote:Sadama je od poraza, iskljucivo, spasila upotreba svih bojnih otrova i nervnih plinova, te americka podrska.
Eh, sada, glavna poenta - tadasnja vojska i ovo danas su dva svijeta razlicita. Oni su onda bili drzava u rasulu, kada je Sadam iskoristio priliku da uleti i okupira sce sto ga je interesovalo. Danas je to do utancina organizovana i opremljena regionalna sila.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17393 Re: IRAN
Jesi dosadan sa Nevskim - jes rusi su sami bez koalicija ulazili u pariz i berlin,usli su i njima poljaci u moskvuChallenger_ wrote:madner wrote:Krimska plaza ne voli cuti istinu...![]()
Kakve tvoje "istine". Pa ti nisi znao da je Rus dva puta ušao u Berlin a ni danas ne znaš šta im je uradio jedan Nevski, njima i njihovoj evropskoj koaliciji.
Ti miješaš želje i stvarnost, druže.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17394 Re: IRAN
ubili bi brasno u njima a ovi ne bi znali gdje sve udaraju... 
i odakle ih udaraju.
iracani su najsvjeziji primjer, doduse imaju i libijci, doduse i sirijci sa izraelcima...
samo se poslje mozes slikat..
i odakle ih udaraju.
iracani su najsvjeziji primjer, doduse imaju i libijci, doduse i sirijci sa izraelcima...
samo se poslje mozes slikat..
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17395 Re: IRAN
Valovi su se potrosili 1989 a Amerika nije irak... valovi bi danas mnogo lose prosli jer se vode tehnicki ratovi. Opet sve me podjseca na price prije invazije na Irak kada su isti dizali u zvijezde - te hiljade tenkova,bunkeri,hemijsko oruzije bla bla bla... i uleti im 1. konjicka divizija direkt autoputem na bagdadski aerodromsalik79 wrote:
Borili bi se do zadnjeg. Ako se sjecas, isli su u napad, fanaticno, u valovima, bez obzira na zrtve...
Eh, sada, glavna poenta - tadasnja vojska i ovo danas su dva svijeta razlicita. Oni su onda bili drzava u rasulu, kada je Sadam iskoristio priliku da uleti i okupira sce sto ga je interesovalo. Danas je to do utancina organizovana i opremljena regionalna sila.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17396 Re: IRAN
Zvanicna verzija. Isli su u paru. Poenta je da ne mogu raditi sta zele.sumirprimus wrote:dragi salik, kako prica kaze,krenuli negdje s dva camca, vjerovatno kako kazu kuvajt bahrein, jedan stane. ovi dodju i pokupe ih i sta je sto vojna pobjeda?
realno neuporedivo sa otvorenim vojnim sukobom u kom su ameri svuda oko irana a ne iran oko njih...
Jesu oni oko Irana, ali sta mislis sta bi bilo s njima da krene sukob? Nisam ja ni rekao da bi Amerika stradala.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17397 Re: IRAN
ha ne znam dok ne bude..salik79 wrote:Zvanicna verzija. Isli su u paru. Poenta je da ne mogu raditi sta zele.sumirprimus wrote:dragi salik, kako prica kaze,krenuli negdje s dva camca, vjerovatno kako kazu kuvajt bahrein, jedan stane. ovi dodju i pokupe ih i sta je sto vojna pobjeda?
realno neuporedivo sa otvorenim vojnim sukobom u kom su ameri svuda oko irana a ne iran oko njih...
Jesu oni oko Irana, ali sta mislis sta bi bilo s njima da krene sukob? Nisam ja ni rekao da bi Amerika stradala.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17398 Re: IRAN
Poserem se na Hitlera, sve njegove satelite, sve njegove trabante.славянин wrote:Jesi dosadan sa Nevskim - jes rusi su sami bez koalicija ulazili u pariz i berlin,usli su i njima poljaci u moskvu, i pricas o vjerovatno najmocnijoj ratnoj masineriji (Njemacka u II sv. ratu) i nesto kao omalovazavas ....
geopoliticki magu .

Amin.
Kada je Napoleon krenuo, imao je uz sebe cijelu Evropu a sama Francuska je tada imala više stanovnika od Rusije. Ušao je sa 700.000 vojnika, izašao sa 50.000. Tada su se i drugi pridružili Rusima a ruski car je ušao u Pariz.
Ma budala sam ja što sa neznalicama uopšta raspravljam.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17399 Re: IRAN
Ni današnja Rusija koja je konvecionalno superiornija od USA nije u stanju da okupira Iran. Koji je vama vrag.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#17400 Re: IRAN
PARADIGMA!
