Republika Turska
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#17351 Re: Republika Turska
Problem je sto je vama draza Turska od vase domovine..
-
sorted
- Posts: 580
- Joined: 05/03/2012 11:56
#17352 Re: Republika Turska
Pogotovo zakleti sekularisti sa krsnim slavama u mupu, skolama, opstinama...kamen spoticanja wrote:A i nasi sekularisti nece blagonaklono gledat na ovo pucanje u koljenoarzuhal wrote:Turskoj bi sada mogao biti otežan put ka članstvu u EU...![]()
-
sorted
- Posts: 580
- Joined: 05/03/2012 11:56
#17353 Re: Republika Turska
Dokazani fobicari, kustendorf srbofili i lazni levicari satro zastitnici sekularizma samo mantraju propagandu o navodnom islamizmu, evropejstvu i sl glupostima...a citava sustina referunduma i zakona se uopste ne tice toga.
Turskom narodu cestitke
a ovdasnjim fobicarima, cetnicima, titabijama brz povratak s haparata. 
Turskom narodu cestitke
- Point.
- Posts: 33496
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#17354 Re: Republika Turska
Ima li sta jadnije od Bosnjaka koji briju na Tursku a posebno na diktatora u najavi, Erdogana. Turske nigdje na mapi kad su nas po Bosni satirali, al izgleda dovoljno je neupucenom, bosnjackom uhu jednom da cuje rijec Bosna iz usta ovog smrada, i njemu dosta. Kakav poraz jednog naroda. A o ovih par sandzaklija ovdje, koji jos nisu sami sa sobom rascistili da li da pripadaju bosnjackom ili turskom korpusu, nebih trosio slova.
Last edited by Point. on 16/04/2017 23:45, edited 1 time in total.
- BarbaDue
- Posts: 65073
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#17355 Re: Republika Turska
Referendumski razultat govori da nije bilo štele. Sva čestitke turskom narodu a blago Turcima jer imaju državu i predsjednika. Mi možemo samo da sanjamo o tome.
PS. Samo da pojedincima iskažem svoju žal za tiraninom i doživotnim predsjednikom Josipom!!!
PS. Samo da pojedincima iskažem svoju žal za tiraninom i doživotnim predsjednikom Josipom!!!
Last edited by BarbaDue on 16/04/2017 23:46, edited 1 time in total.
-
klixo
- Posts: 2020
- Joined: 09/07/2012 03:28
#17356 Re: Republika Turska
Moze li mi neko reci koja je razlike izmedju sistema vladanja u Turskoj(po novom) i SAD-ma ?
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#17357 Re: Republika Turska
U Turskoj sam svake godine, i to ne na moru, imam prijatelje od Edirnea do Artvina na Gruzijskoj granici, prošao sam i Tursko selo i Turski grad, i Turska je uvijek po svakom pitanju bila podjeljena, u Istanbulu će te izbosti ako navijaš za drugi klub, izbost će te ako si iz te i te porodice, izbost će te ako si iz te i te stranke, to su Turci, to je taj Anadolski mentalitet, vjerujem da je na jugu drugačije, Izmir i taj dio, oni su kao što Chelli kaže etnički Grci, ovaj dio Anadolija i Crno More, to su krvavi i prgavi ljudi.animals wrote:Problem je sto je vama draza Turska od vase domovine..
Većina ljudi koje znam su zagriženi CHP-ovci, na spomen Ataturka se ustaje, svaki protesti, obavezno na njih, znam ih i AKP-ovaca, MHP-ovaca, uglavnom ljudi sa sela koji su došli u grad, ili potomci izbjeglica, bilo iz Gruzije, Bugarske ili Kipra.
Ono što ih sve veže, ama baš sve, je to da su za vrijeme Erdoana, Turska a i oni, ekonomski procvali.
Ne znam kad si zadnji put bio i da li si ikad bio u Turskoj, ali Turska provincija, gradovi poput Kodžaelija, Bolua, Bartina, Zonguldaka, to su gradovi koji se nalaze na 50-100 kilometara od Istanbula, tako blizu a uvijek su bili tako daleko, godinama je Turska bila podijeljena po toj liniji, grada i provincije, godinama, desetinama godina Istanbul, Izmir, Ankara su bili nedodirljivi za te provincijalce.
Dok je Istanbul bio svjetska metropola sa hotelima, turističkim destinacijama, milionima turista, ljudi u jednom Bolu'u nisu imali struje u kućama, ulice makadamske, sa trošnim malim uličicama.
Danas odeš u Zonguldak, u kraj koji je do prije 20-30 godina bio sinonim za koze, mljekare i ostale poljoprivredne grane i glavnom ulicom kupuješ volja ti u butiku koji prodaje Dior, Victoria's Secret, voze se novi Nissani, obavezni bijeli... da ne nabrajam.
Erdoan je tog malog čovjeka, provincijalca, učinio vidljivim, prodavač đevreka iz Istanbulske Luke porijeklom Gruzijac iz vukojebine Rize koja osim čaja ništa drugo nije Turskoj dala postao je predsjednik TUrske, u parlamentu imaš ljude koji su iz najvećih selundri, ljudi iz te provincije sada dolaze u Istanbul, Izmir, Ankaru, otvaraju firme, pokreću biznise, ali ne samo tamo, već i u svojim gradovima i selima.
Turska više nije samo Istanbul i Ankara.
Ko je izgradio autoputeve u Turskoj, pa do prije 20 godina jedini autoput koji si imao je bio Edirne - Istanbul, da gospoda iz Istanbula može ići put Njemačke, dok si po Anadoliji vozio Ford Tranzit kozijim stazama.
O Erdoanu možemo govoriti kao diktatoru, možemo govoriti kao diplomati koji o tome nema pojma, o čovjeku koji je neprincipijelan po pitanju vanjske politike, na kraju krajeva raja sa teme Sirija zna šta mislim o Turskoj vanjskoj politici.
Ali ono što znam, Erdoan je milione Turaka učinio vidljivim, možda je skrenuo sa puta Evropskih vrijednosti, ali poserem se ja na te Evropske vrijednosti ako su one dostupne uskom krugu ljudi u Istanbulu i Ankari, Erdoan je omogućio milionima Turaka po selima i gradovima da budu jednaki Istanbulu i Ankari, na kraju krajeva današnji rezultati ovog referenduma su to i pokazali, snaga Turske i leži u ovim krajevima, to su mjesta koja prije 20-30 godina u izbornim trkama nisu bila ni bitna.
Ove ustavne promjene su pokazatelj Turcima da mogu sa svojom državom upravljati, historija će pokazati da li su ove promjene donijele dobrog ili lošeg, ali ono što je neminovno, i na kraju krajeva i što je najbitnije u svemu je to da Turski narod konačno ima svu vlast u svojim rukama.
Sutra neće biti ni Erdoana, ni AKP, ali će ostati moć Turskog naroda da bez pisama i nekih Džemala Gursela i Kenana Evrena donose odluke bile one dobre ili loše po njih.
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#17358 Re: Republika Turska
Kome, "vama"?animals wrote:Problem je sto je vama draza Turska od vase domovine..
- ljevoruki
- Posts: 4758
- Joined: 20/05/2011 22:49
#17359 Re: Republika Turska
Ovo nije tacno - Turska je ponudila diplomatsku pomoc na pocetku agresije na BiH a nas vrli i pametni, jedno mislim ujutro a drugo poslije podne, predsjednik je odbio tu pomoc uzdavsi se u obecanje koje je dobio od Engleza i Francuza da ce se postovati sve rezolucije UN-a i pravo na odbranu svake nezavisne i suverene drzave.Point. wrote:Ima li sta jadnije od Bosnjaka koji briju na Tursku a posebno na diktatora u najavi, Erdogana. Turske nigdje na mapi kad su nas po Bosni satirali, al izgleda dovoljno je neupucenom, bosnjackom uhu jednom da cuje rijec Bosna iz usta ovog smrada, i njemu dosta. Kakav poraz jednog naroda. A o ovih par sandzaklija ovdje, koji jos nisu sami sa sobom rascistili da li da pripadaju bosnjackom ili turskom korpusu, nebih trosio slova.
Demirel i Ciler su bili prijatelji Bosne i Hrvatske, sto su ovi drugi iskoristili a mi nismo.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#17360 Re: Republika Turska
A tamam EU da ih primi, praktično su jednom nogom bili u EU a drugu baš podigli sa zemlje u tom odlučujućem koraku kad! šta će bit? - Erdogan i muslimanisti sve zaustaviše i vratiše Tursku nazad!
ajooj...

ajooj...

- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#17361 Re: Republika Turska
Krokodajl wrote:U Turskoj sam svake godine, i to ne na moru, imam prijatelje od Edirnea do Artvina na Gruzijskoj granici, prošao sam i Tursko selo i Turski grad, i Turska je uvijek po svakom pitanju bila podjeljena, u Istanbulu će te izbosti ako navijaš za drugi klub, izbost će te ako si iz te i te porodice, izbost će te ako si iz te i te stranke, to su Turci, to je taj Anadolski mentalitet, vjerujem da je na jugu drugačije, Izmir i taj dio, oni su kao što Chelli kaže etnički Grci, ovaj dio Anadolija i Crno More, to su krvavi i prgavi ljudi.animals wrote:Problem je sto je vama draza Turska od vase domovine..
Većina ljudi koje znam su zagriženi CHP-ovci, na spomen Ataturka se ustaje, svaki protesti, obavezno na njih, znam ih i AKP-ovaca, MHP-ovaca, uglavnom ljudi sa sela koji su došli u grad, ili potomci izbjeglica, bilo iz Gruzije, Bugarske ili Kipra.
Ono što ih sve veže, ama baš sve, je to da su za vrijeme Erdoana, Turska a i oni, ekonomski procvali.
Ne znam kad si zadnji put bio i da li si ikad bio u Turskoj, ali Turska provincija, gradovi poput Kodžaelija, Bolua, Bartina, Zonguldaka, to su gradovi koji se nalaze na 50-100 kilometara od Istanbula, tako blizu a uvijek su bili tako daleko, godinama je Turska bila podijeljena po toj liniji, grada i provincije, godinama, desetinama godina Istanbul, Izmir, Ankara su bili nedodirljivi za te provincijalce.
Dok je Istanbul bio svjetska metropola sa hotelima, turističkim destinacijama, milionima turista, ljudi u jednom Bolu'u nisu imali struje u kućama, ulice makadamske, sa trošnim malim uličicama.
Danas odeš u Zonguldak, u kraj koji je do prije 20-30 godina bio sinonim za koze, mljekare i ostale poljoprivredne grane i glavnom ulicom kupuješ volja ti u butiku koji prodaje Dior, Victoria's Secret, voze se novi Nissani, obavezni bijeli... da ne nabrajam.
Erdoan je tog malog čovjeka, provincijalca, učinio vidljivim, prodavač đevreka iz Istanbulske Luke porijeklom Gruzijac iz vukojebine Rize koja osim čaja ništa drugo nije Turskoj dala postao je predsjednik TUrske, u parlamentu imaš ljude koji su iz najvećih selundri, ljudi iz te provincije sada dolaze u Istanbul, Izmir, Ankaru, otvaraju firme, pokreću biznise, ali ne samo tamo, već i u svojim gradovima i selima.
Turska više nije samo Istanbul i Ankara.
Ko je izgradio autoputeve u Turskoj, pa do prije 20 godina jedini autoput koji si imao je bio Edirne - Istanbul, da gospoda iz Istanbula može ići put Njemačke, dok si po Anadoliji vozio Ford Tranzit kozijim stazama.
O Erdoanu možemo govoriti kao diktatoru, možemo govoriti kao diplomati koji o tome nema pojma, o čovjeku koji je neprincipijelan po pitanju vanjske politike, na kraju krajeva raja sa teme Sirija zna šta mislim o Turskoj vanjskoj politici.
Ali ono što znam, Erdoan je milione Turaka učinio vidljivim, možda je skrenuo sa puta Evropskih vrijednosti, ali poserem se ja na te Evropske vrijednosti ako su one dostupne uskom krugu ljudi u Istanbulu i Ankari, Erdoan je omogućio milionima Turaka po selima i gradovima da budu jednaki Istanbulu i Ankari, na kraju krajeva današnji rezultati ovog referenduma su to i pokazali, snaga Turske i leži u ovim krajevima, to su mjesta koja prije 20-30 godina u izbornim trkama nisu bila ni bitna.
Ove ustavne promjene su pokazatelj Turcima da mogu sa svojom državom upravljati, historija će pokazati da li su ove promjene donijele dobrog ili lošeg, ali ono što je neminovno, i na kraju krajeva i što je najbitnije u svemu je to da Turski narod konačno ima svu vlast u svojim rukama.
Sutra neće biti ni Erdoana, ni AKP, ali će ostati moć Turskog naroda da bez pisama i nekih Džemala Gursela i Kenana Evrena donose odluke bile one dobre ili loše po njih.
Aferim na postu.
-
Lopez1981
- Posts: 1176
- Joined: 19/07/2016 22:27
#17362 Re: Republika Turska
Krokodajl wrote:Doza ljudi koji nemaju pojma o čemu se radi je ogromna.
Trabunja se o sekularizmu a u isto vrijeme se traži od Evrope da jačaju kršćanske tradicije.
Govoriti o ukidanju demokratije o ovom referendumu može samo glup čovjek, na stranu sve, ali konačno stavljanje Turske vojske pod kontrolu vlasti, to je demokratski, to je moderno, vlast izabrana od strane naroda, kakva takva da je, ima pravo da kontroliše i svoju vojsku, a ne da ta vojska pravi paralelne strukture kada god hoće, ili što reče forumaš iznad kad im se digne hašim.
Ove ustavne promjene su postavile temelj za buduću Tursku, ne mora ona biti pod Erdoanom, šta više, nije tu pitanje ni o sekularizaciji ni o islamizaciji, Turska politika će konačno u potpunosti moći kreirati put Turske, bez uplitanja vojske.
Budućnost Turske je u rukama Turskog naroda, a oni kako odluče, bilo je i u prošlosti progresivnih i pro-evropskih ideja ali su uvijek sputavane razno raznim vojnim udarima i petljanjima vojske u vlast države.
Toga više ako Bog da neće biti.
Turcima sada široko polje, ako hoće Erdoana, eto im, ako hoće Kenana, eto im, ako hoće Bahčelija eto im, ako hoće nekog četvrtog, eto im i on.
Ima naravno tu i loših stvari, mada na kraju krajeva, neće Turska biti ni prva ni posljednja zemlja sa predsjedničkim sistemom, a opet, Turci su danas odlučili, ova odluka kao ni sve druge nisu vječne, vjerujem da će neke buduće vlasti smanjiti ovlasti predsjednika, ali nikada i niko više neće vraćati ovlast vojsci koju je ona imala na pitanju kreiranja unutrašnje politike.
Njihova drzava i neka biraju koga hoce taman da Odzalan bude predsjednik ako ima podrsku vecine.
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#17363 Re: Republika Turska
LIk podržava najveće zlo što je zadesilo ovu zemlju poslije rata. Boli me kurac šta je napravio za Tursku, dok se on liže s Bakirom i SDA on je neprijatelj ove zemlje i tačka.
- p206
- Posts: 8426
- Joined: 23/06/2011 07:23
- Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16
#17364 Re: Republika Turska
Šta kolutaš... ništa što već nije viđeno negdje drugo u svijetu. Što na kraju krajeva imaš i kod nas u još goroj formi, gdje "lideri partija" upravljaju svojim poslušnicima.Sara03 wrote:p206 wrote:Ne vidim neku bitnu razliku u ustrojstvu države, osim da je dobio vlast nad armijom. Ovo ostalo više manje...
Njemu je bilo bitno da uzme vlast nad onim koji su ga htjeli smaknuti (možda i ubiti), a to je vojska, i zato se stranci bune jer im je to bila jedina šansa Ovo ostalo je totalno nebitno.
Last edited by p206 on 17/04/2017 00:17, edited 1 time in total.
-
Lopez1981
- Posts: 1176
- Joined: 19/07/2016 22:27
#17365 Re: Republika Turska
Eto nek podrzi Niksica ili Radoncica pa ce onda biti dobarkamberovica polje wrote:LIk podržava najveće zlo što je zadesilo ovu zemlju poslije rata. Boli me kurac šta je napravio za Tursku, dok se on liže s Bakirom i SDA on je neprijatelj ove zemlje i tačka.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#17366 Re: Republika Turska
Erdogan kao Erdogan, ima svojih i dobrih i loših strana... Nesporno je da je pod njim država ostvarila napredak, ali nije teško zaključiti da kurs koji je Erdogan unazad par godina zauzeo jednostavno nije dobar, i teško da Turska sa takvim pristupom može vidjeti nekog hajra... Ne možeš zaoštriti odnose sa svima i očekivati neki hajr... Ali eto, to je problem Turske...
Mene više tangira ovaj status idola koji Erdogan uživa među bošnjačkim kleronacionalistima... Ljudi, TO NIJE NORMALNO! Ali zaista nije... Mislim da pojma nemate koliko to izgleda sve smješno i jadno gledajući sa strane...
Mene više tangira ovaj status idola koji Erdogan uživa među bošnjačkim kleronacionalistima... Ljudi, TO NIJE NORMALNO! Ali zaista nije... Mislim da pojma nemate koliko to izgleda sve smješno i jadno gledajući sa strane...
Last edited by cyprus on 17/04/2017 00:19, edited 1 time in total.
- animals
- Posts: 21623
- Joined: 19/04/2013 22:13
#17367 Re: Republika Turska
Ko da ja ne znam da su Turci dobri, ili losi ko i svi ostali narodi..Krokodajl wrote:U Turskoj sam svake godine, i to ne na moru, imam prijatelje od Edirnea do Artvina na Gruzijskoj granici, prošao sam i Tursko selo i Turski grad, i Turska je uvijek po svakom pitanju bila podjeljena, u Istanbulu će te izbosti ako navijaš za drugi klub, izbost će te ako si iz te i te porodice, izbost će te ako si iz te i te stranke, to su Turci, to je taj Anadolski mentalitet, vjerujem da je na jugu drugačije, Izmir i taj dio, oni su kao što Chelli kaže etnički Grci, ovaj dio Anadolija i Crno More, to su krvavi i prgavi ljudi.animals wrote:Problem je sto je vama draza Turska od vase domovine..
Većina ljudi koje znam su zagriženi CHP-ovci, na spomen Ataturka se ustaje, svaki protesti, obavezno na njih, znam ih i AKP-ovaca, MHP-ovaca, uglavnom ljudi sa sela koji su došli u grad, ili potomci izbjeglica, bilo iz Gruzije, Bugarske ili Kipra.
Ono što ih sve veže, ama baš sve, je to da su za vrijeme Erdoana, Turska a i oni, ekonomski procvali.
Ne znam kad si zadnji put bio i da li si ikad bio u Turskoj, ali Turska provincija, gradovi poput Kodžaelija, Bolua, Bartina, Zonguldaka, to su gradovi koji se nalaze na 50-100 kilometara od Istanbula, tako blizu a uvijek su bili tako daleko, godinama je Turska bila podijeljena po toj liniji, grada i provincije, godinama, desetinama godina Istanbul, Izmir, Ankara su bili nedodirljivi za te provincijalce.
Dok je Istanbul bio svjetska metropola sa hotelima, turističkim destinacijama, milionima turista, ljudi u jednom Bolu'u nisu imali struje u kućama, ulice makadamske, sa trošnim malim uličicama.
Danas odeš u Zonguldak, u kraj koji je do prije 20-30 godina bio sinonim za koze, mljekare i ostale poljoprivredne grane i glavnom ulicom kupuješ volja ti u butiku koji prodaje Dior, Victoria's Secret, voze se novi Nissani, obavezni bijeli... da ne nabrajam.
Erdoan je tog malog čovjeka, provincijalca, učinio vidljivim, prodavač đevreka iz Istanbulske Luke porijeklom Gruzijac iz vukojebine Rize koja osim čaja ništa drugo nije Turskoj dala postao je predsjednik TUrske, u parlamentu imaš ljude koji su iz najvećih selundri, ljudi iz te provincije sada dolaze u Istanbul, Izmir, Ankaru, otvaraju firme, pokreću biznise, ali ne samo tamo, već i u svojim gradovima i selima.
Turska više nije samo Istanbul i Ankara.
Ko je izgradio autoputeve u Turskoj, pa do prije 20 godina jedini autoput koji si imao je bio Edirne - Istanbul, da gospoda iz Istanbula može ići put Njemačke, dok si po Anadoliji vozio Ford Tranzit kozijim stazama.
O Erdoanu možemo govoriti kao diktatoru, možemo govoriti kao diplomati koji o tome nema pojma, o čovjeku koji je neprincipijelan po pitanju vanjske politike, na kraju krajeva raja sa teme Sirija zna šta mislim o Turskoj vanjskoj politici.
Ali ono što znam, Erdoan je milione Turaka učinio vidljivim, možda je skrenuo sa puta Evropskih vrijednosti, ali poserem se ja na te Evropske vrijednosti ako su one dostupne uskom krugu ljudi u Istanbulu i Ankari, Erdoan je omogućio milionima Turaka po selima i gradovima da budu jednaki Istanbulu i Ankari, na kraju krajeva današnji rezultati ovog referenduma su to i pokazali, snaga Turske i leži u ovim krajevima, to su mjesta koja prije 20-30 godina u izbornim trkama nisu bila ni bitna.
Ove ustavne promjene su pokazatelj Turcima da mogu sa svojom državom upravljati, historija će pokazati da li su ove promjene donijele dobrog ili lošeg, ali ono što je neminovno, i na kraju krajeva i što je najbitnije u svemu je to da Turski narod konačno ima svu vlast u svojim rukama.
Sutra neće biti ni Erdoana, ni AKP, ali će ostati moć Turskog naroda da bez pisama i nekih Džemala Gursela i Kenana Evrena donose odluke bile one dobre ili loše po njih.
znam, radim sa njima..
ima ih divni, bolji nego moji Hrvati, sto puta..
i vjerujte, toliko lose nisam jos sreo..
ajd, ako vi kazete da je Erdogan, dobro za Tursku, onda ok..
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#17368 Re: Republika Turska
Pa sta predlazes? Da organizuje kakav drzavni udar i na vlast dovede plenumase?kamberovica polje wrote:LIk podržava najveće zlo što je zadesilo ovu zemlju poslije rata. Boli me kurac šta je napravio za Tursku, dok se on liže s Bakirom i SDA on je neprijatelj ove zemlje i tačka.
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#17369 Re: Republika Turska
Šta li bi tek mediji pisali kada bi vratili Tursku političku scenu iz 90-ih u današnji period.
Fašista Alparslan Turkeš u vlasti, lik koji je jedan od odgovornih za udar 60-ih i smrtnu kaznu premijeru Adnanu Menderesu.
Onda čuvena "Čilerina lista biznismena" pa Sivi Vukovi koji su kidnapovali te ljude 90-ih
Ili kada je Mesut Jilmaz hladno rekao da će Hafezu al Asadu oči izvaditi zbog podrške PKK-u.
Mila majka je ovo danas, šta se tada radilo, ali tada je svakog bolio tuki za Turskom.
@animals, ne kažem ni da je dobar ni da je loš izbor, kažem da je uradio dosta dobrih stvari, kao naravno i loših, ali prvi je političar koji je od Ataturka uveo stvarne promjene u Turskoj, ovaj referendum i novi ustav, ako se bude iskoristio na pravi način a ne na jačanje vlasti Erdoana, može a ja se nadam i da hoće, udariti temelje demokratske Turske.
Fašista Alparslan Turkeš u vlasti, lik koji je jedan od odgovornih za udar 60-ih i smrtnu kaznu premijeru Adnanu Menderesu.
Onda čuvena "Čilerina lista biznismena" pa Sivi Vukovi koji su kidnapovali te ljude 90-ih
Ili kada je Mesut Jilmaz hladno rekao da će Hafezu al Asadu oči izvaditi zbog podrške PKK-u.
Mila majka je ovo danas, šta se tada radilo, ali tada je svakog bolio tuki za Turskom.
@animals, ne kažem ni da je dobar ni da je loš izbor, kažem da je uradio dosta dobrih stvari, kao naravno i loših, ali prvi je političar koji je od Ataturka uveo stvarne promjene u Turskoj, ovaj referendum i novi ustav, ako se bude iskoristio na pravi način a ne na jačanje vlasti Erdoana, može a ja se nadam i da hoće, udariti temelje demokratske Turske.
Last edited by Krokodajl on 17/04/2017 00:24, edited 1 time in total.
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#17370 Re: Republika Turska
Ne govorim u klasičnom smislu da podržava legitimno izabranu vlast...Nego je njemu Alija ostavio Bosnu u amanet pa mora jednim okom pripazit na prjestolonasljednika Bakira i vodit ga pravim putem.insomnia78 wrote:Pa sta predlazes? Da organizuje kakav drzavni udar i na vlast dovede plenumase?kamberovica polje wrote:LIk podržava najveće zlo što je zadesilo ovu zemlju poslije rata. Boli me kurac šta je napravio za Tursku, dok se on liže s Bakirom i SDA on je neprijatelj ove zemlje i tačka.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#17371 Re: Republika Turska
I taj njegov uticaj se ugleda u cemu?
U dvije trecine drzave ti se mjesaju dvije neprijateljske susjedne zemlje pa te nisam vidio da se bunis ali ti smeta brkino predizborno laprdanje
U dvije trecine drzave ti se mjesaju dvije neprijateljske susjedne zemlje pa te nisam vidio da se bunis ali ti smeta brkino predizborno laprdanje
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#17372 Re: Republika Turska
Kada bi nama Erdoan pomogao koliko je Srbiji, okačio bi sliku njegovu umjesto kalendarainsomnia78 wrote:I taj njegov uticaj se ugleda u cemu?
U dvije trecine drzave ti se mjesaju dvije neprijateljske susjedne zemlje pa te nisam vidio da se bunis ali ti smeta brkino predizborno laprdanje
Nas se sjete ovako, Srebrenica, rat, a pare idu u Sirpistan.
- Edin H.
- Posts: 53614
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#17373 Re: Republika Turska
Muljaza
Turkey's two main opposition parties said they would challenge the results.
The Republican People's Party (CHP) demanded a recount of 60% of votes. They criticised a decision to accept unstamped ballot papers as valid unless proven otherwise.
Dvije glavne opozicione partije kazu da ce ze zaliti na rezutat.
CHP zahtjeva ponovno prebrojavanje 60% glasova. Kritikovali su odluku da se private vallidni listici bez pecata, ukoliko se ne dokaze suprotno,
Na proslim izborima takvi listici nisu bili prihvaceni.
Turkey's two main opposition parties said they would challenge the results.
The Republican People's Party (CHP) demanded a recount of 60% of votes. They criticised a decision to accept unstamped ballot papers as valid unless proven otherwise.
Dvije glavne opozicione partije kazu da ce ze zaliti na rezutat.
CHP zahtjeva ponovno prebrojavanje 60% glasova. Kritikovali su odluku da se private vallidni listici bez pecata, ukoliko se ne dokaze suprotno,
Na proslim izborima takvi listici nisu bili prihvaceni.
-
Lopez1981
- Posts: 1176
- Joined: 19/07/2016 22:27
#17374 Re: Republika Turska
Ono o cemu je @Krokodajl danas govorio.
Procenat glasova za AKP na proslim izborima i procenat danasnjeg EVET-a u Kurdskim sredinama. Zanimljivo, tim vise sto je HDP bio izricito protiv ustavnih promjena.
Ağrı: 27.7 43.2
Muş: 34.5 50.8
Van: 30.7 42.8
Bitlis: 44.1 59.4
Hakkari: 13.8 31.1
Şırnak: 12.3 28.6
Siirt: 37.2 47.9
Batman: 29.1 36.6
Mardin: 29.3 41.0
D.Bakır: 22.3 32.4
Bingöl: 64.4 72.7
Tunceli: 12.9 19.04
Adıyaman: 69.1 69.8
Şanlıurfa: 64.3 70.8
Procenat glasova za AKP na proslim izborima i procenat danasnjeg EVET-a u Kurdskim sredinama. Zanimljivo, tim vise sto je HDP bio izricito protiv ustavnih promjena.
Ağrı: 27.7 43.2
Muş: 34.5 50.8
Van: 30.7 42.8
Bitlis: 44.1 59.4
Hakkari: 13.8 31.1
Şırnak: 12.3 28.6
Siirt: 37.2 47.9
Batman: 29.1 36.6
Mardin: 29.3 41.0
D.Bakır: 22.3 32.4
Bingöl: 64.4 72.7
Tunceli: 12.9 19.04
Adıyaman: 69.1 69.8
Şanlıurfa: 64.3 70.8
- NajdraziVodjaa
- Posts: 1563
- Joined: 16/12/2016 22:23
#17375 Re: Republika Turska
Ja sam iznenadjen da je ovako gutavo sve, tolika propaganda, mediji, svi moguci aparati itd i opet 51-48, kroz iglene usi...
