IRAN

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17301 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Smjesan Bosnjaku i Napoleon i Svabo :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#17302 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Pa ja nisam ni rekao da Ameri mogu uc u Moskvu, vec u Teheran.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#17303 Re: IRAN

Post by espn »

Mogu ali uz velike gubitke. Ne isplati se.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#17304 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

espn wrote:Mogu ali uz velike gubitke. Ne isplati se.
Pa naravno, to je sve sto sam i ja htio reci, a onaj se upalio ko kutnjak.
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#17305 Re: IRAN

Post by mirsek »

jeza u ledja wrote:Pa ja nisam ni rekao da Ameri mogu uc u Moskvu, vec u Teheran.
Pa i Napoleon je usao u Moskvu pa je izgubio rat. Nije bit uci u grad nego dobiti rat. Ameri tesko mogu dobiti rat a i samo osvajanje i zadrzavanje u Iranu bi im donijelo ogromne zrtve.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17306 Re: IRAN

Post by славянин »

mirsek wrote:
jeza u ledja wrote:Pa ja nisam ni rekao da Ameri mogu uc u Moskvu, vec u Teheran.
Pa i Napoleon je usao u Moskvu pa je izgubio rat. Nije bit uci u grad nego dobiti rat. Ameri tesko mogu dobiti rat a i samo osvajanje i zadrzavanje u Iranu bi im donijelo ogromne zrtve.
I onda bi Iranci u kontranapadu zauzeli washinton kao rusi sa prusima i englezima :lol: , ne moraju oni da ostanu (mada bi drzali ono sto im treba tj. naftna polja) ali Iran bi licio na ono sto Irak lici danas. ..
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50632
Joined: 29/12/2005 01:20

#17307 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

mirsek wrote:
jeza u ledja wrote:Pa ja nisam ni rekao da Ameri mogu uc u Moskvu, vec u Teheran.
Pa i Napoleon je usao u Moskvu pa je izgubio rat. Nije bit uci u grad nego dobiti rat. Ameri tesko mogu dobiti rat a i samo osvajanje i zadrzavanje u Iranu bi im donijelo ogromne zrtve.
Ja nisam govorio o dobijanju rata tako sto udjes u glavni grad, jer upravo, nije bit uci u grad, poravnit, zrtvovat se i onda godinama ga braniti uz ogromne zrtve.
To sam i rekao na pocetku, ali ne, odmah se ustala iranska klixovska brigada da dize moral.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17308 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Majk Pompeo, najmocniji politicar danasnjice, u Bagdadu porucio:

imate 10 dana da izaberete Ameriku ili Iran.

:thumbup: :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17309 Re: IRAN

Post by madner »

Ovo neki sanjaju da se neko moze odbraniti od Jenkija?

Inace, cinik bi rekao da su u Iraku namjerno napravili mjesto da se klofaju. Bolje oko Bagdada nego u New Yorku.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#17310 Re: IRAN

Post by 90minut »

madner wrote:Ovo neki sanjaju da se neko moze odbraniti od Jenkija?

Inace, cinik bi rekao da su u Iraku namjerno napravili mjesto da se klofaju. Bolje oko Bagdada nego u New Yorku.

Jenkiji nemaju promil šanse da naprave u Iranu isto što su u Iraku.

Ne bi imali ni u Iraku promil da ih raja nije docekala otvorenih ruku.

Pricam kopneno naravno.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17311 Re: IRAN

Post by madner »

90minut wrote:
madner wrote:Ovo neki sanjaju da se neko moze odbraniti od Jenkija?

Inace, cinik bi rekao da su u Iraku namjerno napravili mjesto da se klofaju. Bolje oko Bagdada nego u New Yorku.

Jenkiji nemaju promil šanse da naprave u Iranu isto što su u Iraku.

Ne bi imali ni u Iraku promil da ih raja nije docekala otvorenih ruku.

Pricam kopneno naravno.
Lupas gluposti.
Iracka armija se borila koliko je mogla. Borila bi se i Iranska.

Rezultat bi bio isti, plus koji mjesec.

Ko to ne razumije, nema pojma o vojnim mogucnostima.

Zato je Iranska strategija da prodaju kozu sto skuplje, u nadi da ovi nece platiti ceh.
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#17312 Re: IRAN

Post by mirsek »

90minut wrote:
madner wrote:Ovo neki sanjaju da se neko moze odbraniti od Jenkija?

Inace, cinik bi rekao da su u Iraku namjerno napravili mjesto da se klofaju. Bolje oko Bagdada nego u New Yorku.

Jenkiji nemaju promil šanse da naprave u Iranu isto što su u Iraku.

Ne bi imali ni u Iraku promil da ih raja nije docekala otvorenih ruku.

Pricam kopneno naravno.
Pitanje je samo zele li novi Vijetnam sa desetinama hiljada Amera u vrecama ili ne. Izgleda da ova garnitura americkih predstavnika nema problema sa tim.
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#17313 Re: IRAN

Post by mirsek »

madner wrote:
90minut wrote:
madner wrote:Ovo neki sanjaju da se neko moze odbraniti od Jenkija?

Inace, cinik bi rekao da su u Iraku namjerno napravili mjesto da se klofaju. Bolje oko Bagdada nego u New Yorku.

Jenkiji nemaju promil šanse da naprave u Iranu isto što su u Iraku.

Ne bi imali ni u Iraku promil da ih raja nije docekala otvorenih ruku.

Pricam kopneno naravno.
Lupas gluposti.
Iracka armija se borila koliko je mogla. Borila bi se i Iranska.

Rezultat bi bio isti, plus koji mjesec.

Ko to ne razumije, nema pojma o vojnim mogucnostima.

Zato je Iranska strategija da prodaju kozu sto skuplje, u nadi da ovi nece platiti ceh.
Potcjenjujes reljef i Iran moj Madnere, debelo ih potcjenjujes
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17314 Re: IRAN

Post by madner »

Veze vi nemate. Nije poenta kada ce se povuc nakon pobjede zbog cijene okupacije.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17315 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

SAD ne mogu okupirati Iran, ne fantaziraj.
User avatar
mirsek
Posts: 12948
Joined: 07/05/2010 15:40

#17316 Re: IRAN

Post by mirsek »

madner wrote:Veze vi nemate. Nije poenta kada ce se povuc nakon pobjede zbog cijene okupacije.
I jedno i drugo nosi veliku cijenu, to svako ko vidi reljef Irana, koliko ih ima i sta sve imaju od oruzja moze zakljuciti. To sto Iran ne mase najnovijim oruzjem ne znaci da mu postojece ne daje brojne mogucnosti.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#17317 Re: IRAN

Post by 90minut »

Toliko si u off-u da je glupavo čak raspravljati o banalnim stvarima.

Da malo naucis kako su u Iraku dočekani veliki dijelom naroda shvatio bi nesto i koliko bi mrtvih amera bilo još.
Saddam je morao biti ubijen okrenuo se narod protiv njega i mnogo generala.

Sad danas kad bi upali u jedinstveni Iran s naoružanjem koje imaju?

Jesi li svjestan koliko je to mrtvih amera?
Znaš koliko me pipa zaboli ko je koje vjere?

Jesi li svjestan kopneno kad bi nesto slicno pokušali koliko je to mrtvih?

Tačnije jesi li svjestan koliko bi ljudi moralo biti mobilizirano za takvo nešto?
Znaš li koliko Iran ima ljudi?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17318 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

90minut wrote:Jesi li svjestan kopneno kad bi nesto slicno pokušali koliko je to mrtvih?
Ma pusti ga. Ni Amerikanci ne planiraju kopnenu invaziju.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#17319 Re: IRAN

Post by 90minut »

Challenger_ wrote:
90minut wrote:Jesi li svjestan kopneno kad bi nesto slicno pokušali koliko je to mrtvih?
Ma pusti ga. Ni Amerikanci ne planiraju kopnenu invaziju.
Ako ce nešto napraviti to je nuklearka do tad nastavljamo gledati tihi rat tajnih službi i egzekucija špijuna.

Sve ostalo je ravno milionima mrtvih.

Nikad na ovoj planeti više nece biti velikog rata velikih sila jer se zna šta se dešava i šta bi luzerska strana uradila.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17320 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

madner wrote:Veze vi nemate. Nije poenta kada ce se povuc nakon pobjede zbog cijene okupacije.
oprosti im profesore ne znaju, ja ti vjerujem :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17321 Re: IRAN

Post by madner »

Jos da je sudija odsvirao faul...

Iranska vojska nije u istoj ligi kao americka, broj mrtvih bi bio ogroman, ali samo na jednoj strani.
Volili ne volili Sadama, ne pomaze kada protivnik je nekoliko puta jaci. Inace Iracani su izmisljali vojsku za Irance. Zato su i potukli iste.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17322 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

ima iran brda :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17323 Re: IRAN

Post by madner »

Iza brda tenk mrda. :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17324 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Iza brda ne znaš s kim imaš posla. Je l' Iranac ili onaj koga se bojiš više od smrti.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17325 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

ma vise ko titanik
na fiću :D

al da ne bude da se zluradujem, ne radujem se ni jednom ratu jbo ratove..peace
Post Reply