Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#17301 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Da je auto moj jos bih vise usao u rjesavanje problema, ovako mi se vise ne da zajebavati.

Security Code iz novog ECU-a se moze iscitati vrlo jednostavno, samo opet treba naci nekog ko ima MPPS (a nije da se ne bi moglo naci kada bih se htio zadati), i onda bih sve sam mogao zavrsiti.

Dzambo je za mene zavrsio onda kada je za ovaj ECU od truhle Astre G stare 17 godina trazio 550KM sa godinom garancije i plus da mu vratim stari ECU. Prijatelja je na vratima isti dosao 160KM, a dosao je iz Engleske. Nasao je tu nekog lokalno ko ce mu prekodirati kljuc i rijesiti problem. :thumbup:

Sustina je da samo trebaju alati, nije nikakva nauka. :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17302 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Zavisi kakav ti je htio prodati
Recimo na moj Z18XE motor u korsi je išao Simtec71 međutim ja sam dobio Simtec 71.1 koji uopšte nema problem pregrijavanja i hladnih lemova u istom. Ne mogu se sjetit koliko sam platio al ovako cifra je bila 250 do 400KM, bilo je priče o novom, o repariranom ili o novom modelu
Na tom koji si kupio može sutra biti isti problem a može da ne bude nikad, ako je oznakom identičan tom crknutom. Ovo pod uslovom da je i na tom autu crkao radi hladnog lema a ne da je spržen nečim drugim
Zašarafili ih na blok motora umjesto da pruže metar kablova i stave na sigurno mjesto :mrgreen:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#17303 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

HSFI 2.1 su bila oba. Ovaj ECU je izgorio iz nekog drugog razloga, nisu lemovi problem.

Na glavi motora jeste, to je istina.
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#17304 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drunken tiger »

Nissan X-trail. 2.2 dCi, može li se lanac dotegnuti ili se mora mijenjati cijeli set? Na australskom forumu sam našao da se na 100000 lanac doteže ali moj mehaničar kaže da je to nemoguće? Ima li ko od vas iskustva s ovim. Čisto informativno. u ponedjeljak svakako idem u Nissan servis da vidim s njima.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17305 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

@Nedim: Ne znam pravi li taj ECU problem, znam da inace Siemensovi brljave, kod mene nije prijavljivao senzor bregaste ako palis auto vruc, ako ga upalis hladnog ide bez problema, ako je vruc izbaci gresku na senzoru i baci ga u safe mod. Ono, moglo se vozit bez problema samo ne da preko 4000 obrtaja i gore 2-3 lampe na tabli :lol:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#17306 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

Renault Twingo 2001 godište.
U zadnje vrijeme zezaju oba kljuca kod paljenja. Jedan ključ nece nikako da prepozna, drugi nekad iz prve, nekad iz 5og puta, nekad iz 10og puta.
Zanimljivo, Kad prepozna ovaj drugi, izvadis, ubacis prvi onda i njega prepozna. Daljinsko otkljucavanje radi na oba kljuca.
???
User avatar
konektovan
Posts: 51434
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17307 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:Renault Twingo 2001 godište.
U zadnje vrijeme zezaju oba kljuca kod paljenja. Jedan ključ nece nikako da prepozna, drugi nekad iz prve, nekad iz 5og puta, nekad iz 10og puta.
Zanimljivo, Kad prepozna ovaj drugi, izvadis, ubacis prvi onda i njega prepozna. Daljinsko otkljucavanje radi na oba kljuca.
???
Hudini, 60 KM kolega platio za popravku, isti problemi ali na c4.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#17308 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

konektovan wrote:
mali_milojica wrote:Renault Twingo 2001 godište.
U zadnje vrijeme zezaju oba kljuca kod paljenja. Jedan ključ nece nikako da prepozna, drugi nekad iz prve, nekad iz 5og puta, nekad iz 10og puta.
Zanimljivo, Kad prepozna ovaj drugi, izvadis, ubacis prvi onda i njega prepozna. Daljinsko otkljucavanje radi na oba kljuca.
???
Hudini, 60 KM kolega platio za popravku, isti problemi ali na c4.
Tako ce i biti izgleda :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17309 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

beni-bu-man wrote:
Throttle wrote:Lampica se upali samo kad brzo mašu
meni blinka, jel to opasno
nije dok ti brisaci idu lijevo-desno.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17310 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Maraschino wrote:
beni-bu-man wrote:
Throttle wrote:Lampica se upali samo kad brzo mašu
meni blinka, jel to opasno
nije dok ti brisaci idu lijevo-desno.
Uhhhh, sad mi je puno lakse i mogu mirno spavat
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17311 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

bitanga_sa_otesa wrote:samo je preljepi
Image
kako mi ova traka pomoze u sred Njemacke otislo ono turbo crijevo. Ko ce cekati ADAC pa u garazu i kada te zavrse a ja fino skinem selne namotam ove trake. navozo se dok mi nije doslo originalno crijevo.

traka za 5 :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17312 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

beni-bu-man wrote: Uhhhh, sad mi je puno lakse i mogu mirno spavat
:D

razumijem tehnicki problem pa nesto vanredno ali koji brisac kupiti...e jbga :D

meni kad blinka i u kreveti mi blinka dzaba sto ugasim svjetlo.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17313 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Maraschino wrote:
beni-bu-man wrote: Uhhhh, sad mi je puno lakse i mogu mirno spavat
:D

razumijem tehnicki problem pa nesto vanredno ali koji brisac kupiti...e jbga :D

meni kad blinka i u kreveti mi blinka dzaba sto ugasim svjetlo.
Ima u bingu crni brisaca 4KM 2 komada
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17314 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

vise me interesuje samo guma u rifuzi. skupi ti u bimgu a konstrukcija mi dobra.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17315 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Kolega kupio neke hajtek brisace za Pezoa 206, dao 50-60KM, sutra ujutro upalio, samo nosači metlica mašu :lol:
noviclan
Posts: 15011
Joined: 31/10/2013 06:48

#17316 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

E sada neka ode u unitrade i uzmw za 12-15 km bosch obicne metlice da ga sluze u narednom periodu
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17317 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Morel se peljat ljudino :mrgreen:
Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17318 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

MoRe zrak proć znači nije strašno :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17319 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Ma ja nek je i ko slamka dosta je :mrgreen:
Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17320 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Maraschino wrote:vise me interesuje samo guma u rifuzi. skupi ti u bimgu a konstrukcija mi dobra.
ovlasteni to ima i trebalo bi kostat u pola cijene citave metlice :)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17321 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

E jesi ga zdiketio :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17322 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Evo i ruke sam zdiketio :mrgreen:
Satro obuci cu rukavice
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17323 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Vode piti iz njega.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#17324 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Kataklinger »

Imal ko da bi mogo/htio ocistit EGR na P308 1.6 eHDI? Pit'o "svog" majstora, ili ne zna ili mu je mrsko jer misli da ne moze dovoljno novca izvuc :/
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17325 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Probaj kod Dedovica
Post Reply