Republika Turska
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#17301 Re: Republika Turska
Na slici je ovjekovjecen transfer europskih vrijednosti.Aplikacija uspjela?
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#17302 Re: Republika Turska
A i nasi sekularisti nece blagonaklono gledat na ovo pucanje u koljenoarzuhal wrote:Turskoj bi sada mogao biti otežan put ka članstvu u EU...![]()
-
Alfaromeo
- Posts: 302
- Joined: 18/08/2005 10:48
#17303 Re: Republika Turska
A zasto bi Turci bili pametniji od nas
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#17304 Re: Republika Turska
Mhm. Dočim su turski navijači u Lyon došli da pojedu kroasan, popiju kakao i da pjevaju - U svijetu ima jedno carstvo.
Većih huligana i bagre od turskih navijača nema na kugli zemaljskoj, tako da ne vjerujem da uopšte želite ulaziti u tu raspravu.
Kako rekoh - narod azijskih shvatanja, koji sebi traži sultana, potpuno nepripremljeni za evropske vrijednosti tolerancije, ravnopravnosti, poštivanja manjinskih i ostalih ljudskih prava. Neka im je sretno.
Kako rekoh - narod azijskih shvatanja, koji sebi traži sultana, potpuno nepripremljeni za evropske vrijednosti tolerancije, ravnopravnosti, poštivanja manjinskih i ostalih ljudskih prava. Neka im je sretno.
- pici
- Posts: 46381
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#17305 Re: Republika Turska
Turci proslavili rezultate referenduma i u Sarajevu

TTOOOOOOOOOOO RUKA RUCI SVI SMO TURCI!!!
erdo diko nasha!!!

TTOOOOOOOOOOO RUKA RUCI SVI SMO TURCI!!!
erdo diko nasha!!!
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#17306 Re: Republika Turska
"azijska shvatanja" protiv "europskih vrijednosti"
Epska bitka
Jaoooo
Epska bitka
Jaoooo
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#17307 Re: Republika Turska
Ma stoka su ti turski huligani, čak i djecu vode sa sobom da bi svoje guzice zaštitili. A vjerujem da je mala bila i oteta te je nadrogirana i silom dovedena u Lyon, muslošima ne treba vjerovati, je li tako đenerale? A kada bi ta francuska policija istražila ta mala sa slike je u stvari srpkinja oteta prije 500 i nešto godina.It_is_a_Leclerc wrote:Mhm. Dočim su turski navijači u Lyon došli da pojedu kroasan, popiju kakao i da pjevaju - U svijetu ima jedno carstvo.Većih huligana i bagre od turskih navijača nema na kugli zemaljskoj, tako da ne vjerujem da uopšte želite ulaziti u tu raspravu.
Kako rekoh - narod azijskih shvatanja, koji sebi traži sultana, potpuno nepripremljeni za evropske vrijednosti tolerancije, ravnopravnosti, poštivanja manjinskih i ostalih ljudskih prava. Neka im je sretno.
Evropa je sve samo ne tolerantna, ravnopravna, tome nas uče dva svjetska rata i dva genocida, dokumentovana i presuđena. Treba li dalje?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#17308 Re: Republika Turska
Economistu, samo treba citati. Turska je takozvani beta market, tako da su za njih strane investicije zaista kljucne a ne jedan segment. Ti potrazi sta to znaci i kakva je uloga Turske centralne banke, nakon toga dodji pa se izvini.Drvosjeca iz Dejcica wrote:A je li to pisalo u Avazu ili Oslobođenju ili je ovo napisano samo tvoja pusta želja?madner wrote:
Valjas kao i obicno gluposti.
Turska ekonomija zavisi od stranih investicija, ne od mnogih faktora.
Stranih investicija nema jer nema pravne drzave.
To sto nisi u stanju ni jedan argument iznjeti nego pokusavas sa ovim doskocicama bez ikakve sustine nije za pohvalu.Strane investicije su jedan segment i ekonomski rast ili pad ne zavisi samo od njih a ti potraži šta još utiče na ekonomski rast ili ne piši gluposti. Nego ne reće ništa o tom ratu argumentovano već sis amo preskočio.
Zar treba specificirati? Nece ratovati sa NATO saveznicima, dakle potez Sirija - Iran.
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#17309 Re: Republika Turska
Svi koji su protiv "azijskih shvatanja" i za "europske vrijednosti" nek dignu tri prsta.


- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#17310 Re: Republika Turska
a kao do sada su bili bolji i „evropskiji"It_is_a_Leclerc wrote:
Kako rekoh - narod azijskih shvatanja, koji sebi traži sultana, potpuno nepripremljeni za evropske vrijednosti tolerancije, ravnopravnosti, poštivanja manjinskih i ostalih ljudskih prava. Neka im je sretno.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#17311 Re: Republika Turska
To je ta ekipa koja viri ispod đeneralovog šinjela, voli vaziti i kriti se iza "evropskih i europskih vrijednosti", "kršćanske tradicije", demokratije, ljudskih prava...itd.Mohamad Sissoko wrote:Svi koji su protiv "azijskih shvatanja" i za "europske vrijednosti" nek dignu tri prsta.![]()
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 16/04/2017 22:06, edited 1 time in total.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#17312 Re: Republika Turska
Ovo prvo su gluposti. Ne bih to ni komentirao.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ma stoka su ti turski huligani, čak i djecu vode sa sobom da bi svoje guzice zaštitili. A vjerujem da je mala bila i oteta te je nadrogirana i silom dovedena u Lyon, muslošima ne treba vjerovati, je li tako đenerale? A kada bi ta francuska policija istražila ta mala sa slike je u stvari srpkinja oteta prije 500 i nešto godina.It_is_a_Leclerc wrote:Mhm. Dočim su turski navijači u Lyon došli da pojedu kroasan, popiju kakao i da pjevaju - U svijetu ima jedno carstvo.Većih huligana i bagre od turskih navijača nema na kugli zemaljskoj, tako da ne vjerujem da uopšte želite ulaziti u tu raspravu.
Kako rekoh - narod azijskih shvatanja, koji sebi traži sultana, potpuno nepripremljeni za evropske vrijednosti tolerancije, ravnopravnosti, poštivanja manjinskih i ostalih ljudskih prava. Neka im je sretno.
Evropa je sve samo ne tolerantna, ravnopravna, tome nas uče dva svjetska rata i dva genocida, dokumentovana i presuđena. Treba li dalje?
Ako Evropa nije tolerantna i ravnopravna, i ako nije mjesto dobrog života, visokog standarda, praktično centar civilizacije, zašto, kog Boga, svi ti Turci dolaze da žive i rade u tu - neravnopravnu, netolerantnu Evropu ? Zašto ? Eto ih tamo, u ljepotama Erdoganistana.
A što se Turske i tolerancije tiče, najbolje je pitati genocidom umalo izbrisani armenski narod.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#17313 Re: Republika Turska
Ne, ali se vjerovalo da ih je stogodišnji kulturni, ekonomski, civilizacijski procvat u okrilju sekularizma malo pripremio i promijenio. Sultanizacija kaže da nije.japin_mutapi wrote:a kao do sada su bili bolji i „evropskiji"It_is_a_Leclerc wrote:
Kako rekoh - narod azijskih shvatanja, koji sebi traži sultana, potpuno nepripremljeni za evropske vrijednosti tolerancije, ravnopravnosti, poštivanja manjinskih i ostalih ljudskih prava. Neka im je sretno.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#17314 Re: Republika Turska
Pa Evropa je gotovo izbrisala dva naroda genocidom tako da ti to nije nikakva argument. "Genocid" bez sudske presude nije genocid.It_is_a_Leclerc wrote:Ovo prvo su gluposti. Ne bih to ni komentirao.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ma stoka su ti turski huligani, čak i djecu vode sa sobom da bi svoje guzice zaštitili. A vjerujem da je mala bila i oteta te je nadrogirana i silom dovedena u Lyon, muslošima ne treba vjerovati, je li tako đenerale? A kada bi ta francuska policija istražila ta mala sa slike je u stvari srpkinja oteta prije 500 i nešto godina.It_is_a_Leclerc wrote:Mhm. Dočim su turski navijači u Lyon došli da pojedu kroasan, popiju kakao i da pjevaju - U svijetu ima jedno carstvo.Većih huligana i bagre od turskih navijača nema na kugli zemaljskoj, tako da ne vjerujem da uopšte želite ulaziti u tu raspravu.
Kako rekoh - narod azijskih shvatanja, koji sebi traži sultana, potpuno nepripremljeni za evropske vrijednosti tolerancije, ravnopravnosti, poštivanja manjinskih i ostalih ljudskih prava. Neka im je sretno.
Evropa je sve samo ne tolerantna, ravnopravna, tome nas uče dva svjetska rata i dva genocida, dokumentovana i presuđena. Treba li dalje?
Ako Evropa nije tolerantna i ravnopravna, i ako nije mjesto dobrog života, visokog standarda, praktično centar civilizacije, zašto, kog Boga, svi ti Turci dolaze da žive i rade u tu - neravnopravnu, netolerantnu Evropu ? Zašto ? Eto ih tamo, u ljepotama Erdoganistana.
A što se Turske i tolerancije tiče, najbolje je pitati genocidom umalo izbrisani armenski narod.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 16/04/2017 22:08, edited 1 time in total.
- drunken tiger
- Posts: 1426
- Joined: 27/04/2008 21:24
#17315 Re: Republika Turska
A šta ti sve koji ne odobravaju diktaturu u Turskoj, koji se ne slažu sa zvaničnom politikom Bošnjaka stavljaš u isti koš s četnicima? To ona ako nisi s nama onda si protiv nas? Svi moramo isto misliti je li ? Ova slika i tvoj komentar na nju je uvreda za sve žrtve agresije na BiH.Mohamad Sissoko wrote:Svi koji su protiv "azijskih shvatanja" i za "europske vrijednosti" nek dignu tri prsta.![]()
-
Bodkin
- Posts: 22541
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#17316 Re: Republika Turska
Jesu domaci islamisti svrsili na rezultate referenduma 
- Better Man
- Posts: 18740
- Joined: 01/10/2006 20:10
#17317 Re: Republika Turska
Erdogan je pobjedio, ali vrlo tijesno i mislim da ne može biti zadovoljan rezultatom referenduma, jer je očekivao znatno ubjedljiviju pobjedu. Ono što je najvažnije, veliki urbani centri su rekli ne njegovoj uspostavi apsolutizma, diktature i terora. Čovjek jednostavno želi da on bude taj koji će kazati šta valja, a šta ne i da može ubijati ljude za krivu riječ. Sve sam više ubjeđen da je prošlogodišnji pokušaj vojnog udara u Turskoj u stvari Erdoganovo djelo kako bi dao sebi za pravo da napravi ovakav referendum i poveća svoje ovlasti. Ne bi me čudilo da nije bilo i malo izbornog inžinjeringa i da ova pobjeda nije regularna. Daleko mu kuća od moje. Ljudi koji žele da gaze ljudska prava i da budu novi Staljini, Hitleri itd trebaju biti izolovani od normalnog svijeta i staviti im jasno do znanja da nisu nigdje dobrodošli, pa ni u BiH.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#17318 Re: Republika Turska
Prosječni srpski nacionalist - "Srebrenica nije genocid. Presude ad hoc suda i mali broj ubijenih. A i žene su pustili"
Prosječni turkofilni Bošnjaci - "Genocid nad Armenima nije genocid jer nema presude".
Vidite. Sve je relativno. Samo je negiranje zločina, gaženje žrtava i servilnost vlastitom neznanju konstanta balkanskih nacionalizama.
Prosječni turkofilni Bošnjaci - "Genocid nad Armenima nije genocid jer nema presude".
Vidite. Sve je relativno. Samo je negiranje zločina, gaženje žrtava i servilnost vlastitom neznanju konstanta balkanskih nacionalizama.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#17319 Re: Republika Turska
Jebe se meni za Armeniju kao i Armenima za Bosnu, pusti se te lažne demagogije. Zločini nad Armenima zapadu služe za nabijanje kompleksa Turskoj a ponajmanje za iskazivanje pijeteta prema stvarnim armenskim žrtvama.It_is_a_Leclerc wrote:Prosječni srpski nacionalist - "Srebrenica nije genocid. Presude ad hoc suda i mali broj ubijenih. A i žene su pustili"
Prosječni turkofilni Bošnjaci - "Genocid nad Armenima nije genocid jer nema presude".
Vidite. Sve je relativno. Samo je negiranje zločina, gaženje žrtava i servilnost vlastitom neznanju konstanta balkanskih nacionalizama.
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#17320 Re: Republika Turska
Prilicno solidan ekonomski napredak stvorio je preduslove za korak naprijed, no, izgleda to njih ne zanima.japin_mutapi wrote:a kao do sada su bili bolji i „evropskiji"It_is_a_Leclerc wrote:
Kako rekoh - narod azijskih shvatanja, koji sebi traži sultana, potpuno nepripremljeni za evropske vrijednosti tolerancije, ravnopravnosti, poštivanja manjinskih i ostalih ljudskih prava. Neka im je sretno.
Nista, sami sebi izabrali, sami ce snositi i posljedice. Ne znam ni jedan pozitivan pokusaj pravljenja monarhije u modernom dobu. Do sad su skoro svi zavrsili sa jal nekim proljecima, jal stranim intervencijama.
Mozda njima i upali pa ih krene, haj mu znaj vise sta je dobro.
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#17321 Re: Republika Turska
Better Man wrote:Erdogan je pobjedio, ali vrlo tijesno i mislim da ne može biti zadovoljan rezultatom referenduma, jer je očekivao znatno ubjedljiviju pobjedu. Ono što je najvažnije, veliki urbani centri su rekli ne njegovoj uspostavi apsolutizma, diktature i terora. Čovjek jednostavno želi da on bude taj koji će kazati šta valja, a šta ne i da može ubijati ljude za krivu riječ. Sve sam više ubjeđen da je prošlogodišnji pokušaj vojnog udara u Turskoj u stvari Erdoganovo djelo kako bi dao sebi za pravo da napravi ovakav referendum i poveća svoje ovlasti. Ne bi me čudilo da nije bilo i malo izbornog inžinjeringa i da ova pobjeda nije regularna. Daleko mu kuća od moje. Ljudi koji žele da gaze ljudska prava i da budu novi Staljini, Hitleri itd trebaju biti izolovani od normalnog svijeta i staviti im jasno do znanja da nisu nigdje dobrodošli, pa ni u BiH.
Što se Bosne i Hercegovine tiče, najplodonosnije njeno doba je bilo u vrijeme srednjeg vijeka i u vrijeme socijalizma i nikada se više neće to vrijeme ponoviti, jer imamo političare koji svršavaju na Erdogana kao što je debil Riđobradi, umjesto da BiH vrate na nivo iz 1991. godine, kada je još koliko-toliko bilo normalno vrijeme, sa kakvom-takvom stabilnom ekonomijom, jebla ih Turska.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#17322 Re: Republika Turska
nisu dozivjeli kulturni i civilizacijski procvat sa sekularizmom upravo suprotnoIt_is_a_Leclerc wrote: Ne, ali se vjerovalo da ih je stogodišnji kulturni, ekonomski, civilizacijski procvat u okrilju sekularizma malo pripremio i promijenio. Sultanizacija kaže da nije.
islam je potisnut iz javnog zivota i zamijenjen rigidnim nacionalizmom, progonom nacionalnih i vjerskih manjina, aprthejdom, diskriminacijom, nasilnom asimilacijom, opstom fasistoizacijom drustva, mrznjom
progoni krscana su se desavali desetljecima nakon armenskog genocida, ataturkova turska je krscane svela sa 25% pocetkom 20-tog stoljeca na manje od 1%
sve je pocelo mladoturskom revolucijom 1908god
ova i ovakva turska i jeste naslijedje kemalista i njima ima zahvaliti
mladoturski revolucionari i kemalisti posle su nacionalizam shvatili kao pravi pravcati evropljani i tako su se i ponasali
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#17323 Re: Republika Turska
Iskreno jebe se i meni za Erdoganom i rekao sam 100 puta da on nije Turska. Sa druge strane legitimno je svršavati i na Erdogana, možda čak bolje nego na Vučka ili Kolindu.megaman4 wrote:Better Man wrote:Erdogan je pobjedio, ali vrlo tijesno i mislim da ne može biti zadovoljan rezultatom referenduma, jer je očekivao znatno ubjedljiviju pobjedu. Ono što je najvažnije, veliki urbani centri su rekli ne njegovoj uspostavi apsolutizma, diktature i terora. Čovjek jednostavno želi da on bude taj koji će kazati šta valja, a šta ne i da može ubijati ljude za krivu riječ. Sve sam više ubjeđen da je prošlogodišnji pokušaj vojnog udara u Turskoj u stvari Erdoganovo djelo kako bi dao sebi za pravo da napravi ovakav referendum i poveća svoje ovlasti. Ne bi me čudilo da nije bilo i malo izbornog inžinjeringa i da ova pobjeda nije regularna. Daleko mu kuća od moje. Ljudi koji žele da gaze ljudska prava i da budu novi Staljini, Hitleri itd trebaju biti izolovani od normalnog svijeta i staviti im jasno do znanja da nisu nigdje dobrodošli, pa ni u BiH.![]()
Što se Bosne i Hercegovine tiče, najplodonosnije njeno doba je bilo u vrijeme srednjeg vijeka i u vrijeme socijalizma i nikada se više neće to vrijeme ponoviti, jer imamo političare koji svršavaju na Erdogana kao što je debil Riđobradi, umjesto da BiH vrate na nivo iz 1991. godine, kada je još koliko-toliko bilo normalno vrijeme, sa kakvom-takvom stabilnom ekonomijom, jebla ih Turska.Daleko im kuća bila od Bosne i Hercegovine...
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#17324 Re: Republika Turska
Genijalna ideja, vratiti se na nivo iz 1991.megaman4 wrote:Better Man wrote:Erdogan je pobjedio, ali vrlo tijesno i mislim da ne može biti zadovoljan rezultatom referenduma, jer je očekivao znatno ubjedljiviju pobjedu. Ono što je najvažnije, veliki urbani centri su rekli ne njegovoj uspostavi apsolutizma, diktature i terora. Čovjek jednostavno želi da on bude taj koji će kazati šta valja, a šta ne i da može ubijati ljude za krivu riječ. Sve sam više ubjeđen da je prošlogodišnji pokušaj vojnog udara u Turskoj u stvari Erdoganovo djelo kako bi dao sebi za pravo da napravi ovakav referendum i poveća svoje ovlasti. Ne bi me čudilo da nije bilo i malo izbornog inžinjeringa i da ova pobjeda nije regularna. Daleko mu kuća od moje. Ljudi koji žele da gaze ljudska prava i da budu novi Staljini, Hitleri itd trebaju biti izolovani od normalnog svijeta i staviti im jasno do znanja da nisu nigdje dobrodošli, pa ni u BiH.![]()
Što se Bosne i Hercegovine tiče, najplodonosnije njeno doba je bilo u vrijeme srednjeg vijeka i u vrijeme socijalizma i nikada se više neće to vrijeme ponoviti, jer imamo političare koji svršavaju na Erdogana kao što je debil Riđobradi, umjesto da BiH vrate na nivo iz 1991. godine, kada je još koliko-toliko bilo normalno vrijeme, sa kakvom-takvom stabilnom ekonomijom, jebla ih Turska.Daleko im kuća bila od Bosne i Hercegovine...
Kako?
- Quaresma
- Posts: 7932
- Joined: 19/07/2010 16:37
#17325 Re: Republika Turska
čekaj, vrijeme socijalizma, koje je to tačno period?megaman4 wrote:Better Man wrote:Erdogan je pobjedio, ali vrlo tijesno i mislim da ne može biti zadovoljan rezultatom referenduma, jer je očekivao znatno ubjedljiviju pobjedu. Ono što je najvažnije, veliki urbani centri su rekli ne njegovoj uspostavi apsolutizma, diktature i terora. Čovjek jednostavno želi da on bude taj koji će kazati šta valja, a šta ne i da može ubijati ljude za krivu riječ. Sve sam više ubjeđen da je prošlogodišnji pokušaj vojnog udara u Turskoj u stvari Erdoganovo djelo kako bi dao sebi za pravo da napravi ovakav referendum i poveća svoje ovlasti. Ne bi me čudilo da nije bilo i malo izbornog inžinjeringa i da ova pobjeda nije regularna. Daleko mu kuća od moje. Ljudi koji žele da gaze ljudska prava i da budu novi Staljini, Hitleri itd trebaju biti izolovani od normalnog svijeta i staviti im jasno do znanja da nisu nigdje dobrodošli, pa ni u BiH.![]()
Što se Bosne i Hercegovine tiče, najplodonosnije njeno doba je bilo u vrijeme srednjeg vijeka i u vrijeme socijalizma i nikada se više neće to vrijeme ponoviti, jer imamo političare koji svršavaju na Erdogana kao što je debil Riđobradi, umjesto da BiH vrate na nivo iz 1991. godine, kada je još koliko-toliko bilo normalno vrijeme, sa kakvom-takvom stabilnom ekonomijom, jebla ih Turska.Daleko im kuća bila od Bosne i Hercegovine...

