Maraschino wrote:Kako znas da su ti otisli brisaci?
Jel ti se palila lampica ili?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17276 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#17277 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta se ti vazda smijes, hocu i ja nesto da naucim...zlu ne trebalo 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17278 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lampica se upali samo kad brzo mašu
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17279 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ti umijes svasta oko Opela. Astra G 1.6 16v 71kw. Riknuo ECU, stigao novi sa eBaya, naravno treba prekodirati kod kljuca.Throttle wrote:Lampica se upali samo kad brzo mašu
Probali sa univerzalnim Delphijem, ne ide. Car Pass kartica postoji, Security code uredno prodje (mislio sam da je tu problem, ali nije jer je taj kod izgleda vezano za tahometar, a ne za ECU), ali kada treba dodati novi kljuc program baca gresku.
Ideja, savjet? Ili nekako doci do OPCOM-a pa probati?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17280 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prvo probaj sa softverom, ako prodje kod onda bi teoretski mogao delphi biti problem. Sa opcomom se mogu kodirat kljucevi. Jel taj sa ebaya virgin tj nevin, resetovan? Znam da mi je mehanicar spominjao da mora bit takav kad je meni na korsi crko. On ga je i mijenjao tako da ne znam bas detaljno sta je radio, ima opcom i tech2 koliko ja znam
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17281 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj ECU je bukvalno skinut sa drugog auta i poslan, ali je identican. Jedino sto treba je upisati novi kljuc u njega, tj. kljuc "mog" auta.
Probacemo naci Opcom pa kodirati sa njim. Bio je jedan ECU na eBayu sa kljucem, ali utece, s njim ne bi bilo ovakvih problema. Bitno je samo da je taj kljuc koji dobijes nakacen na isti privjesak da s njega moze citati kod, a sve drugo radis sa svojim prvobitnim kljucem.
Probacemo naci Opcom pa kodirati sa njim. Bio je jedan ECU na eBayu sa kljucem, ali utece, s njim ne bi bilo ovakvih problema. Bitno je samo da je taj kljuc koji dobijes nakacen na isti privjesak da s njega moze citati kod, a sve drugo radis sa svojim prvobitnim kljucem.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17282 Re: Pitamo Mehanicare ?
www.cartechelectronics.com/ECU-programming
Mislim da dijagnostika pravi problem, svugdje je navedeno da ide Opcom, Vauxcom ili Tech2
Opcom je 15$, ja nikako da narucim a košta siću
Mislim da dijagnostika pravi problem, svugdje je navedeno da ide Opcom, Vauxcom ili Tech2
Opcom je 15$, ja nikako da narucim a košta siću
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17283 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala majstore. Naci cemo negdje Opcom pa probati. 
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#17284 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko iskustva sa Jaguarom XF 2.2 od 2012 godista?
Zna li neko kod nas to odrzavati?
Automatski mjenjac ... ono na tocak ...
Ako ga uzmem da ne bude Joj sto mi je ovo trebalo ...

Zna li neko kod nas to odrzavati?
Automatski mjenjac ... ono na tocak ...
Ako ga uzmem da ne bude Joj sto mi je ovo trebalo ...

Last edited by Ramzess Veliki on 21/09/2018 14:25, edited 2 times in total.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17285 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni blinka, jel to opasnoThrottle wrote:Lampica se upali samo kad brzo mašu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17286 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo je preljepi


- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17287 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvalabitanga_sa_otesa wrote:samo je preljepi
sta bi ja bRez tebe
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17288 Re: Pitamo Mehanicare ?
A sto npr. ne bi nazvao servis na betaniji i upitao posto je redovno odrzavanje. Jos bolje ako mozes prije kupnje odvesti im ga na pregled. Sigurno ce ti rado odgovoriti.Ramzess Veliki wrote:Ima li neko iskustva sa Jaguarom XF 2.2 od 2012 godista?
Zna li neko kod nas to odrzavati?
Automatski mjenjac ... ono na tocak ...![]()
Ako ga uzmem da ne bude Joj sto mi je ovo trebalo ...
Kosta, ali hoces jaguara jbg.
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#17289 Re: Pitamo Mehanicare ?
Super, hvala.drug_profi wrote: A sto npr. ne bi nazvao servis na betaniji i upitao posto je redovno odrzavanje. Jos bolje ako mozes prije kupnje odvesti im ga na pregled. Sigurno ce ti rado odgovoriti.
Kosta, ali hoces jaguara jbg.
Bitno mi je da ima servis.
Ma gledam po njemackim stranicama pa naletih na ovog. Raspitacu se prije kupovine jer vidim ima I novijih XJ sa mehanickim mjenjacem a trose ko upaljac, Euro 6 motori. Jes da su od 18000 eura ali i kilometraza je mala.
Ovi XF idu od 12000 eura, sa ovim automatskim mjenjacem.
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17290 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas ovlasteni servis i salon na Betaniji.
https://bosnia.jaguar.com/
SLUŽBA ZA ODNOSE S KUPCIMA
Telefon: +387 33 788 800
Email: [email protected].
https://bosnia.jaguar.com/
SLUŽBA ZA ODNOSE S KUPCIMA
Telefon: +387 33 788 800
Email: [email protected].
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17292 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ramo imam ja coeka u BetanijiRamzess Veliki wrote:Hvala.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#17293 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesu to oni na alipasinom? Ne znam koja je faza b,c
- konektovan
- Posts: 51441
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17294 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije to betanija. Šip/bare je betanija.Sodom1 wrote:Jesu to oni na alipasinom? Ne znam koja je faza b,c
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
#17295 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad dodjem. Ima vremena, valja ustedit za Jaguara ... od sutra sam na rizi i makaronima.beni-bu-man wrote:Ramo imam ja coeka u BetanijiRamzess Veliki wrote:Hvala.
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#17296 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima argete na akciji poslacemo ti paket
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17297 Re: Pitamo Mehanicare ?
koja i gdje da ja idem sebi kupitcommendatore wrote:ima argete na akciji poslacemo ti paket
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#17298 Re: Pitamo Mehanicare ?
pokazes karticu da si clan premIJUm kluba i dobis s popustombeni-bu-man wrote:koja i gdje da ja idem sebi kupitcommendatore wrote:ima argete na akciji poslacemo ti paket
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17299 Re: Pitamo Mehanicare ?
Probali sa Vauxcom-om ali neuspjesno. Ne mogu resetovati novi ECU jer nemam CarPass novog ECU-a. Ipak posao za pravog strucnjaka.Throttle wrote:http://www.cartechelectronics.com/ECU-programming
Mislim da dijagnostika pravi problem, svugdje je navedeno da ide Opcom, Vauxcom ili Tech2
Opcom je 15$, ja nikako da narucim a košta siću
Mogu izbrisati kljuceve, ali kada probam dodati novi baci gresku "Transponder key learning failed.".
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17300 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zato rekoh, treba biti resetovan tj nevin. Inače je tako kod opela, mora se odjavit npr centralni displej ili plejer da bi sve ferceralo na drugom autu, osim ako je upareno pa zajedno ubacis, koliko ja znamNediM17 wrote:Probali sa Vauxcom-om ali neuspjesno. Ne mogu resetovati novi ECU jer nemam CarPass novog ECU-a. Ipak posao za pravog strucnjaka.Throttle wrote:http://www.cartechelectronics.com/ECU-programming
Mislim da dijagnostika pravi problem, svugdje je navedeno da ide Opcom, Vauxcom ili Tech2
Opcom je 15$, ja nikako da narucim a košta siću
Mogu izbrisati kljuceve, ali kada probam dodati novi baci gresku "Transponder key learning failed.".
Tebi bi trebao imobilajzer i citac sa auta s kojeg je skinuto da bi sve ferceralo. Zato neki prodaju sve komplet
Nazovi mog mehaničara
http://dzamboservice.com/Kontakti.php
Pa vidi šta ti kaže da treba i kako se može odradit i eventualno koliko bi koštalo da ti iskodira, jel moguće resetovat ECU bez auta tj da mu samo pošalješ ECU poštom itd
EDIT: Evo nadjoh da radi reset, samo ne znam jel u autu il na stolu
http://dzamboservice.com/Electronic.php
