Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17276 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Maraschino wrote:Kako znas da su ti otisli brisaci?
Jel ti se palila lampica ili?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17277 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

sta se ti vazda smijes, hocu i ja nesto da naucim...zlu ne trebalo :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17278 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Lampica se upali samo kad brzo mašu
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#17279 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Throttle wrote:Lampica se upali samo kad brzo mašu
Ti umijes svasta oko Opela. Astra G 1.6 16v 71kw. Riknuo ECU, stigao novi sa eBaya, naravno treba prekodirati kod kljuca.

Probali sa univerzalnim Delphijem, ne ide. Car Pass kartica postoji, Security code uredno prodje (mislio sam da je tu problem, ali nije jer je taj kod izgleda vezano za tahometar, a ne za ECU), ali kada treba dodati novi kljuc program baca gresku.

Ideja, savjet? Ili nekako doci do OPCOM-a pa probati?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17280 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Prvo probaj sa softverom, ako prodje kod onda bi teoretski mogao delphi biti problem. Sa opcomom se mogu kodirat kljucevi. Jel taj sa ebaya virgin tj nevin, resetovan? Znam da mi je mehanicar spominjao da mora bit takav kad je meni na korsi crko. On ga je i mijenjao tako da ne znam bas detaljno sta je radio, ima opcom i tech2 koliko ja znam
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#17281 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Taj ECU je bukvalno skinut sa drugog auta i poslan, ali je identican. Jedino sto treba je upisati novi kljuc u njega, tj. kljuc "mog" auta.

Probacemo naci Opcom pa kodirati sa njim. Bio je jedan ECU na eBayu sa kljucem, ali utece, s njim ne bi bilo ovakvih problema. Bitno je samo da je taj kljuc koji dobijes nakacen na isti privjesak da s njega moze citati kod, a sve drugo radis sa svojim prvobitnim kljucem.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17282 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

www.cartechelectronics.com/ECU-programming

Mislim da dijagnostika pravi problem, svugdje je navedeno da ide Opcom, Vauxcom ili Tech2
Opcom je 15$, ja nikako da narucim a košta siću
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#17283 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Hvala majstore. Naci cemo negdje Opcom pa probati. :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#17284 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ramzess Veliki »

Ima li neko iskustva sa Jaguarom XF 2.2 od 2012 godista?
Zna li neko kod nas to odrzavati?
Automatski mjenjac ... ono na tocak ... :?
Ako ga uzmem da ne bude Joj sto mi je ovo trebalo ... :zid:
Image
Last edited by Ramzess Veliki on 21/09/2018 14:25, edited 2 times in total.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17285 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Throttle wrote:Lampica se upali samo kad brzo mašu
meni blinka, jel to opasno
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17286 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

samo je preljepi
Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17287 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

bitanga_sa_otesa wrote:samo je preljepi
Image
hvala

sta bi ja bRez tebe :kiss:
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#17288 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ramzess Veliki wrote:Ima li neko iskustva sa Jaguarom XF 2.2 od 2012 godista?
Zna li neko kod nas to odrzavati?
Automatski mjenjac ... ono na tocak ... :?
Ako ga uzmem da ne bude Joj sto mi je ovo trebalo ... :zid:
Image
A sto npr. ne bi nazvao servis na betaniji i upitao posto je redovno odrzavanje. Jos bolje ako mozes prije kupnje odvesti im ga na pregled. Sigurno ce ti rado odgovoriti.
Kosta, ali hoces jaguara jbg.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#17289 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ramzess Veliki »

drug_profi wrote: A sto npr. ne bi nazvao servis na betaniji i upitao posto je redovno odrzavanje. Jos bolje ako mozes prije kupnje odvesti im ga na pregled. Sigurno ce ti rado odgovoriti.
Kosta, ali hoces jaguara jbg.
Super, hvala. :thumbup:
Bitno mi je da ima servis.
Ma gledam po njemackim stranicama pa naletih na ovog. Raspitacu se prije kupovine jer vidim ima I novijih XJ sa mehanickim mjenjacem a trose ko upaljac, Euro 6 motori. Jes da su od 18000 eura ali i kilometraza je mala.
Ovi XF idu od 12000 eura, sa ovim automatskim mjenjacem.
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#17290 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Imas ovlasteni servis i salon na Betaniji.

https://bosnia.jaguar.com/

SLUŽBA ZA ODNOSE S KUPCIMA
Telefon: +387 33 788 800
Email: [email protected].
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#17291 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ramzess Veliki »

Hvala. :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17292 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Ramzess Veliki wrote:Hvala. :thumbup:
Ramo imam ja coeka u Betaniji
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17293 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Jesu to oni na alipasinom? Ne znam koja je faza b,c
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17294 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Sodom1 wrote:Jesu to oni na alipasinom? Ne znam koja je faza b,c
Nije to betanija. Šip/bare je betanija.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#17295 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Ramzess Veliki »

beni-bu-man wrote:
Ramzess Veliki wrote:Hvala. :thumbup:
Ramo imam ja coeka u Betaniji
Kad dodjem. Ima vremena, valja ustedit za Jaguara ... od sutra sam na rizi i makaronima. :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#17296 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

ima argete na akciji poslacemo ti paket
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17297 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

commendatore wrote:ima argete na akciji poslacemo ti paket
koja i gdje da ja idem sebi kupit :mrgreen:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#17298 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

beni-bu-man wrote:
commendatore wrote:ima argete na akciji poslacemo ti paket
koja i gdje da ja idem sebi kupit :mrgreen:
pokazes karticu da si clan premIJUm kluba i dobis s popustom
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#17299 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Throttle wrote:http://www.cartechelectronics.com/ECU-programming

Mislim da dijagnostika pravi problem, svugdje je navedeno da ide Opcom, Vauxcom ili Tech2
Opcom je 15$, ja nikako da narucim a košta siću
Probali sa Vauxcom-om ali neuspjesno. Ne mogu resetovati novi ECU jer nemam CarPass novog ECU-a. Ipak posao za pravog strucnjaka.

Mogu izbrisati kljuceve, ali kada probam dodati novi baci gresku "Transponder key learning failed.".
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17300 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

NediM17 wrote:
Throttle wrote:http://www.cartechelectronics.com/ECU-programming

Mislim da dijagnostika pravi problem, svugdje je navedeno da ide Opcom, Vauxcom ili Tech2
Opcom je 15$, ja nikako da narucim a košta siću
Probali sa Vauxcom-om ali neuspjesno. Ne mogu resetovati novi ECU jer nemam CarPass novog ECU-a. Ipak posao za pravog strucnjaka.

Mogu izbrisati kljuceve, ali kada probam dodati novi baci gresku "Transponder key learning failed.".
Zato rekoh, treba biti resetovan tj nevin. Inače je tako kod opela, mora se odjavit npr centralni displej ili plejer da bi sve ferceralo na drugom autu, osim ako je upareno pa zajedno ubacis, koliko ja znam
Tebi bi trebao imobilajzer i citac sa auta s kojeg je skinuto da bi sve ferceralo. Zato neki prodaju sve komplet
Nazovi mog mehaničara
http://dzamboservice.com/Kontakti.php
Pa vidi šta ti kaže da treba i kako se može odradit i eventualno koliko bi koštalo da ti iskodira, jel moguće resetovat ECU bez auta tj da mu samo pošalješ ECU poštom itd
EDIT: Evo nadjoh da radi reset, samo ne znam jel u autu il na stolu
http://dzamboservice.com/Electronic.php
Post Reply