Republika Turska

Post Reply
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17276 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

p206 wrote:Ne vidim neku bitnu razliku u ustrojstvu države, osim da je dobio vlast nad armijom. Ovo ostalo više manje...
:-)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17277 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Sara03 wrote:
p206 wrote:Ne vidim neku bitnu razliku u ustrojstvu države, osim da je dobio vlast nad armijom. Ovo ostalo više manje...
:-)
Ako sam dobro shvatio uvodi se i to da svi sa napunjenih 18 godina imaju automatski pravo glasa? Zar to do sada nije bilo? :shock: :? Kako je ovo loše?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17278 Re: Republika Turska

Post by madner »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
madner wrote:Turskoj sljedi decenija ekonomske stagnacije, sto znaci sa Erdom bice rata.
Nada zadnja umire.
Mislis da nece biti ekonomske stagnacije ili rata?

Koju cifru si spreman staviti na kontra prognozu? I koji prosjek rasta smatras stagnacijom? :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#17279 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

Jadna Turska sad...Sreća što smo mi u BiH... :mrgreen:
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17280 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Sara03 wrote:
p206 wrote:Ne vidim neku bitnu razliku u ustrojstvu države, osim da je dobio vlast nad armijom. Ovo ostalo više manje...
:-)
Ako sam dobro shvatio uvodi se i to da svi sa napunjenih 18 godina imaju automatski pravo glasa? Zar to do sada nije bilo? :shock: :? Kako je ovo loše?
Ne aktivno, nego pasivno biračko tj. da budu birani. Neće više minimum biti 25, nego 18 godina.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17281 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

madner wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
madner wrote:Turskoj sljedi decenija ekonomske stagnacije, sto znaci sa Erdom bice rata.
Nada zadnja umire.
Mislis da nece biti ekonomske stagnacije ili rata?

Koju cifru si spreman staviti na kontra prognozu? I koji prosjek rasta smatras stagnacijom? :D
Manje više Turska je već sada u stanju rata tako da ne znam na koji obim i kakav tačno rat ciljaš. Što se tiče ekonomije to zavisi od mnogo faktora ali ja se ne bih kladio i bio siguran kao ti u ti što pišeš. Mislim jasno je da bi ti volio da se Turci krenu ubijati međusobno pa da im zapad na kapaljku dozira pomoć i drži ih u šaci. :oops:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17282 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Sara03 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Ako sam dobro shvatio uvodi se i to da svi sa napunjenih 18 godina imaju automatski pravo glasa? Zar to do sada nije bilo? :shock: :? Kako je ovo loše?
Ne aktivno, nego pasivno biračko tj. da budu birani. Neće više minimum biti 25, nego 18 godina.
OK, eto to je vrlo pozitivno zar ne? Ili bi ovi naši sa foruma kvazi demokrate više voljele diktaturu vojske ali da je sve sekularno do jaja pa nema veze što ne možeš biti biran sa recimo 23. :oops:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28444
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17283 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Kikibombona wrote:
farisovo wrote:
Jakih susjeda i jada.
Rusija, Iran, Irak, Sirija, Grcka, Armenija, Bugarska, Kipar, Libanon, Izrael...
Rusija [U demografskoj banani ko i Turci, moguce i pobune nove kao u proslom mileniju]
Iran [U demografskoj banani, moguc raspad]
Irak [U demografskom bumu, veoma moguc, izgledan raspad]
Sirija [U demografskom bumu, veoma moguc, izgledan raspad]
Grcka [U demografskoj banani, u dugovima do guse, pobune moguce]
Armenija [U demografskoj banani, za ostalo ne znam, nema neku ekonomiju, kako znam, nisam siguran]
Bugarska [U demografskoj banani, pobune moguce]
Libanon [Moguc raspad, ostalo ne znam]
Izrael [U bumu demografskom isto ko i Palestinci, jedini se drzi, i kako znam Izrael je imao solidne odnose sa Turskom do napada na Turski brod]
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17284 Re: Republika Turska

Post by madner »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
madner wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Nada zadnja umire.
Mislis da nece biti ekonomske stagnacije ili rata?

Koju cifru si spreman staviti na kontra prognozu? I koji prosjek rasta smatras stagnacijom? :D
Manje više Turska je već sada u stanju rata tako da ne znam na koji obim i kakav tačno rat ciljaš. Što se tiče ekonomije to zavisi od mnogo faktora ali ja se ne bih kladio i bio siguran kao ti u ti što pišeš. Mislim jasno je da bi ti volio da se Turci krenu ubijati međusobno pa da im zapad na kapaljku dozira pomoć i drži ih u šaci. :oops:
Valjas kao i obicno gluposti.
Turska ekonomija zavisi od stranih investicija, ne od mnogih faktora.
Stranih investicija nema jer nema pravne drzave.

To sto nisi u stanju ni jedan argument iznjeti nego pokusavas sa ovim doskocicama bez ikakve sustine nije za pohvalu.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#17285 Re: Republika Turska

Post by aratet »

muhafuca wrote:
ElRe wrote:Brojni svjetski lideri čestitali Erdoganu povodom rezultata referenduma

http://aa.com.tr/ba/turska/brojni-svjet ... uma/798244

Image
"Brojni svjetski lideri čestitali ... "

hajd reko da vidim koji su to. kontam Bake je tu sigurno al da vidim koji su jos, daj tu listu da isprintam pa da mogu veceras citat ...

kad ono

"Uskoro opširnije..."

:izet:
S obzirom koliko revolucionari imaju frakcija u Siriji i Libiji koje su izasle iz bratske stranke Erdoganu, vjerovatno se na njih misli kad se kaze brojni lideri.
User avatar
ElRe
Posts: 16924
Joined: 12/12/2011 11:28

#17286 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

https://www.youtube.com/watch?v=HM1UMaGmrgw

Svaka cast Al Jazeeri na programu i pracenju referenduma u Turskoj.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#17287 Re: Republika Turska

Post by KENJAC »

Uh, nisam znao da u Sarajevu zivi ovoliko Turskih drzavljana !?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17288 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

madner wrote:
Valjas kao i obicno gluposti.
Turska ekonomija zavisi od stranih investicija, ne od mnogih faktora.
Stranih investicija nema jer nema pravne drzave.

To sto nisi u stanju ni jedan argument iznjeti nego pokusavas sa ovim doskocicama bez ikakve sustine nije za pohvalu.
A je li to pisalo u Avazu ili Oslobođenju ili je ovo napisano samo tvoja pusta želja? :mrgreen: Strane investicije su jedan segment i ekonomski rast ili pad ne zavisi samo od njih a ti potraži šta još utiče na ekonomski rast ili ne piši gluposti. Nego ne reće ništa o tom ratu argumentovano već sis amo preskočio. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17289 Re: Republika Turska

Post by _BataZiv_0809 »

Turska sama sebi puca u koljeno.
User avatar
ElRe
Posts: 16924
Joined: 12/12/2011 11:28

#17290 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

PeppermintSA
Posts: 1933
Joined: 05/08/2010 20:00

#17291 Re: Republika Turska

Post by PeppermintSA »

Turci se i zvanično kozojebizirali.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17292 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

_BataZiv_0809 wrote:Turska sama sebi puca u koljeno.
Nisam ni sumnjao! Prateći tvoje pisanje i pisanja tvojih istomišljenika Turska se već izrafalal u koljena 1098 puta, raspala se već 286 puta i zaratila tačno 90 puta. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17293 Re: Republika Turska

Post by _BataZiv_0809 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Turska sama sebi puca u koljeno.
Nisam ni sumnjao! Prateći tvoje pisanje i pisanja tvojih istomišljenika Turska se već izrafalal u koljena 1098 puta, raspala se već 286 puta i zaratila tačno 90 puta. :mrgreen:
Sto me napadas pajdara? :-?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17294 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

_BataZiv_0809 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Turska sama sebi puca u koljeno.
Nisam ni sumnjao! Prateći tvoje pisanje i pisanja tvojih istomišljenika Turska se već izrafalal u koljena 1098 puta, raspala se već 286 puta i zaratila tačno 90 puta. :mrgreen:
Sto me napadas pajdara? :-?
Samo konstatujem.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#17295 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

Turskoj bi sada mogao biti otežan put ka članstvu u EU... :sad:











Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83491
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17296 Re: Republika Turska

Post by _BataZiv_0809 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Samo konstatujem.
Konstatujes bezveze i navijacki. Imam pravo na svoje misljenje i ako ti smeta izignorises ga ili mi proturjecis argumentima. Ako ih imas naravno.
hamzabosnjacki202
Posts: 18
Joined: 03/04/2017 19:58

#17297 Re: Republika Turska

Post by hamzabosnjacki202 »

nas Sultan :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
PeppermintSA
Posts: 1933
Joined: 05/08/2010 20:00

#17298 Re: Republika Turska

Post by PeppermintSA »

hamzabosnjacki202 wrote:nas Sultan :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
vodi ga kući
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#17299 Re: Republika Turska

Post by It_is_a_Leclerc »

Kraj jedne od najsvjetlijih tekovina našeg vremena - sekularizma - u Turskoj. Tužno je to. No, ako ništa - ovim valjda i konačno spaljujemo iluzije o Turcima kao evropskom narodu. Niti su bili niti će, nadam se, ikad i biti.

Azija i gora zelena.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17300 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

It_is_a_Leclerc wrote:Kraj jedne od najsvjetlijih tekovina našeg vremena - sekularizma - u Turskoj. Tužno je to. No, ako ništa - ovim valjda i konačno spaljujemo iluzije o Turcima kao evropskom narodu. Niti su bili niti će, nadam se, ikad i biti.

Azija i gora zelena.
I ne trebaju biti! :oops:

Image
Post Reply