Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17251 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

imam ja neku od kvacila,renault clio,ako ti je preduga skrati je :-D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17252 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Raja, gdje i koji brisac kupiti za zadnju sofersajbu
Citam Bosch ovo ono da su medju boljima, al veze nemam, sa ocem isao prije 10g na autopijacu eto gdje je on kupovao (doduse za dvojku) :lol:

Koje su im cijene ili bolje samo metlicu uzeti.
User avatar
konektovan
Posts: 51440
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17253 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

JavierBosnia wrote:Raja, gdje i koji brisac kupiti za zadnju sofersajbu
Citam Bosch ovo ono da su medju boljima, al veze nemam, sa ocem isao prije 10g na autopijacu eto gdje je on kupovao (doduse za dvojku) :lol:

Koje su im cijene ili bolje samo metlicu uzeti.
Pogledaj u simimpexu na kuli, imaju velik izbor brisaca.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17254 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:
Pogledaj u simimpexu na kuli, imaju velik izbor brisaca.
Ma dzaba meni brate izbor kad sam tele ne znam razliku sem po cijeni. Lakse bi mi bilo da znam par marki koje su kvalitet i otprilike cijenu i to mi je dovoljno

Edit: evo vidim imaju valea, bosch, hella to sam i ranije cuo. Otici cu da pogledam hvala ti
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17255 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

bosch aerotwin su jako dobri
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17256 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Jesu dobri. I cijena im je korektna. Zadnji mozda oko 20-25 KM za Golf V
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17257 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

condy wrote:Jesu dobri. I cijena im je korektna. Zadnji mozda oko 20-25 KM za Golf V
Ekstra onda gledat cu te
Znaci ima i prema modelu auta, mislio sam da su univerzalni vecinom pa na duzinu koja odgovara
A citao sam da je vazni poprilicno jesu li zaobljeni kako vec, zbog samog oblika sofersajbe .
Top sve hvala momci
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17258 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Da idu prema modelu auta. Samo stari brisac skines izvuces iz lezista na nosacu i novi ubacis u leziste ide na klik i to je to. Kupi ih neces se pokajati, nece skripati sto je najvaznije niti mazati sajbu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17259 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

condy wrote:Jesu dobri. I cijena im je korektna. Zadnji mozda oko 20-25 KM za Golf V
50KM za mazdu i focusa :lol:

al da su dobri jesu , 2god vec , dobro se drze , mada mi je desni na vanjskom dijelu poceo fulat.

skontao sam da mi se vise isplati kupit original gumice pa zamijenit na sstarim metlicama , nego nove kvalitetne metlice .
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17260 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

amar1994 wrote:
condy wrote:Jesu dobri. I cijena im je korektna. Zadnji mozda oko 20-25 KM za Golf V
50KM za mazdu i focusa :lol:

al da su dobri jesu , 2god vec , dobro se drze , mada mi je desni na vanjskom dijelu poceo fulat.

skontao sam da mi se vise isplati kupit original gumice pa zamijenit na sstarim metlicama , nego nove kvalitetne metlice .
Znam za prednje da ne mogu bas dugo trajati. Do 3 gidine i krenu mazati...dotuce ih vrucina ja mislim najvise i zimara....ali za zadnji mu ne treba nista bolje. I zadnji traje duze. Al je cijena za prednje oko 45 KM :P Tako da se niko ne treba zaliti

Ja sam kupio sebi OE prednje platio ih oko 100 KM. Oko cetri godine imam ih i dalje rade jako dobro.

Al su te cijene za Mazdu povisoke da nije veca metlica kao kod francuza ?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17261 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

condy wrote: Znam za prednje da ne mogu bas dugo trajati. Do 3 gidine i krenu mazati...dotuce ih vrucina ja mislim najvise i zimara....ali za zadnji mu ne treba nista bolje. I zadnji traje duze. Al je cijena za prednje oko 45 KM :P Tako da se niko ne treba zaliti

Ja sam kupio sebi OE prednje platio ih oko 100 KM. Oko cetri godine imam ih i dalje rade jako dobro.

Al su te cijene za Mazdu povisoke da nije veca metlica kao kod francuza ?
ista je iza volvo v40 i focus 3 :thumbup:

specifican je ko i za ostale modele :D , tzv hibridni .

Image
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17262 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

amar1994 wrote:
condy wrote: Znam za prednje da ne mogu bas dugo trajati. Do 3 gidine i krenu mazati...dotuce ih vrucina ja mislim najvise i zimara....ali za zadnji mu ne treba nista bolje. I zadnji traje duze. Al je cijena za prednje oko 45 KM :P Tako da se niko ne treba zaliti

Ja sam kupio sebi OE prednje platio ih oko 100 KM. Oko cetri godine imam ih i dalje rade jako dobro.

Al su te cijene za Mazdu povisoke da nije veca metlica kao kod francuza ?
ista je iza volvo v40 i focus 3 :thumbup:

specifican je ko i za ostale modele :D , tzv hibridni .

Image
Kod Golfa nije zadnji/prednji takav, klasicni aero ide i fabricki samo se natakne na nosac brisaca. Nema plastike vise metlice. Mislim da mozes ici i na aero verziju da su je prilagodili iako i ti dobro rade ali moraju biti bas modelski prema sajbi i zato su kontam skuplji.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17263 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

condy wrote: Kod Golfa nije zadnji takav, klasicni aero ide i fabricki samo se natakne na nosac brisaca. Nema plastike vise metlice. Mislim da mozes ici i na aero verziju da su je prilagodili iako i ti dobro rade ali moraju biti bas modelski prema sajbi i zato su kontam skuplji.
to onaj tanki , ne moze nijedan drugi osim ovoga a i ruzno bi bilo da bacim plastiku sa ruke .

zadnji se svakako rijetko kad i koristi , samo da nije postarina velika , kupio bi denso , 6e komad :roll: , par prednjih denso 20e .

maksuz cu obic 2-3 radnje da pitam imaju li prednje hibridne :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17264 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

condy wrote:
Ja sam kupio sebi OE prednje platio ih oko 100 KM. Oko cetri godine imam ih i dalje rade jako dobro.

Al su te cijene za Mazdu povisoke da nije veca metlica kao kod francuza ?
Popisa se covjek po nama sa brisacima od stoje
Koji auto vozis ako nije tajna?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17265 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

amar1994 wrote:
condy wrote: Kod Golfa nije zadnji takav, klasicni aero ide i fabricki samo se natakne na nosac brisaca. Nema plastike vise metlice. Mislim da mozes ici i na aero verziju da su je prilagodili iako i ti dobro rade ali moraju biti bas modelski prema sajbi i zato su kontam skuplji.
to onaj tanki , ne moze nijedan drugi osim ovoga a i ruzno bi bilo da bacim plastiku sa ruke .

zadnji se svakako rijetko kad i koristi , samo da nije postarina velika , kupio bi denso , 6e komad :roll: , par prednjih denso 20e .

maksuz cu obic 2-3 radnje da pitam imaju li prednje hibridne :D
Ovakav ide jednostavniji je pa i jeftiniji...samo gledaj brisac :-D

https://www.google.ba/search?q=zadnji+b ... Z5pxvM6X_M
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17266 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

condy wrote: Ovakav ide jednostavniji je pa i jeftiniji...samo gledaj brisac :-D

https://www.google.ba/search?q=zadnji+b ... Z5pxvM6X_M
:D

evropski
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17267 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

JavierBosnia wrote:
condy wrote:
Ja sam kupio sebi OE prednje platio ih oko 100 KM. Oko cetri godine imam ih i dalje rade jako dobro.

Al su te cijene za Mazdu povisoke da nije veca metlica kao kod francuza ?
Popisa se covjek po nama sa brisacima od stoje
Koji auto vozis ako nije tajna?
Za tvoje auto originalni prednji je oko 88 KM. Tako da nije bas ni za Golfa jeftin. :-D

Ja vozim Audi A6 c6 model sa 2.7 tdi motorom
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17268 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

Kako znas da su ti otisli brisaci?
Jel ti se palila lampica ili?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17269 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

amar1994 wrote:
condy wrote: Ovakav ide jednostavniji je pa i jeftiniji...samo gledaj brisac :-D

https://www.google.ba/search?q=zadnji+b ... Z5pxvM6X_M
:D

evropski
Jesi napravio maglenku :-D :-D

Sitnica koja zulja :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17270 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Maraschino wrote:Kako znas da su ti otisli brisaci?
Jel ti se palila lampica ili?
Koga ti pitas drug?

@condy ti si gospodin covjek haha
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17271 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

condy wrote: Jesi napravio maglenku :-D :-D

Sitnica koja zulja :mrgreen:
opravljeno , ne pitaj nista vise :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17272 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

JavierBosnia wrote:
Maraschino wrote:Kako znas da su ti otisli brisaci?
Jel ti se palila lampica ili?
Koga ti pitas drug?
Tebe
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17273 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

JavierBosnia wrote:
@condy ti si gospodin covjek haha
:mrgreen:

Ma svako bi ja auto isto odrzavao. I @amar je pedantan :wink:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17274 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Maraschino wrote:
JavierBosnia wrote:
Maraschino wrote:Kako znas da su ti otisli brisaci?
Jel ti se palila lampica ili?
Koga ti pitas drug?
Tebe
Ma radi brisac kao brisac, al je valjda metlica otisla kod zadnjeg. Pa mrlja, preskace i to. Ona guma losa
Nikakva lampica..
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17275 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

aha...ja mislio neki problem
Post Reply