Republika Turska
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#17251 Re: Republika Turska
problem CHP-a je isti kao problem SDP-a. sva im se politika svela na uspomenu na jedan leš.
- ElRe
- Posts: 16916
- Joined: 12/12/2011 11:28
#17252 Re: Republika Turska
Brojni svjetski lideri čestitali Erdoganu povodom rezultata referenduma
http://aa.com.tr/ba/turska/brojni-svjet ... uma/798244

http://aa.com.tr/ba/turska/brojni-svjet ... uma/798244

- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#17253 Re: Republika Turska
Turskoj sljedi decenija ekonomske stagnacije, sto znaci sa Erdom bice rata.
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#17254 Re: Republika Turska
Jedino što mi je smiješno, kada gledam ove Evropske medije i to, pa kada počnu CHP predstavljati kao neki progresivni multikulturalni projekat.
CHP je tvrdolinijaška stranka i čuva tekovina Ataturka, bez ikakvog talasanja, oni bi najsretniji bili kada bi vojska vladala i kada bi na snazi bio ustav iz 30-ih, kada bi ih pitao šta misle o Kurdima i Armenima "koji Kurdi i Armeni":
Ali hajde ti Evropljaninu objasni to.
Nije da branim Erdoana, ali nije CHP takva kakvu se predstavlja, daleko od toga.
CHP je tvrdolinijaška stranka i čuva tekovina Ataturka, bez ikakvog talasanja, oni bi najsretniji bili kada bi vojska vladala i kada bi na snazi bio ustav iz 30-ih, kada bi ih pitao šta misle o Kurdima i Armenima "koji Kurdi i Armeni":
Ali hajde ti Evropljaninu objasni to.
Nije da branim Erdoana, ali nije CHP takva kakvu se predstavlja, daleko od toga.
- ElRe
- Posts: 16916
- Joined: 12/12/2011 11:28
#17255 Re: Republika Turska
Nacisticki deutsche welle kmeci
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#17256 Re: Republika Turska
I vezano za Ankaru, u Ankari je prevagu donio distrikt Čankaja.
Samo središte Ankare, finansijski i politički centar Turske, tamo je i skupština Turske smještena.
78,3% protiv
21,7% za
ili u brojkama
483 189 protiv
134 171 za
Samo središte Ankare, finansijski i politički centar Turske, tamo je i skupština Turske smještena.
78,3% protiv
21,7% za
ili u brojkama
483 189 protiv
134 171 za
-
Mohamad Sissoko
- Posts: 2421
- Joined: 27/10/2009 22:48
#17257 Re: Republika Turska
Tekbir...Kikibombona wrote:Ponosan sam sto zivim u vremenu poslanika Tajipa i sto je nas predsjednik njegov drug.Krokodajl wrote:Velika čestitka prije svega presvijetlom vođi, padišahu, sultanu, agi, begu, paši, evliji, beglerbegu, dizdaragi, slugi Božijem, svjetioniku nasukanih, spasitelju davljenika, kovaču sreće, unuku oca nacije, ajatolahu inšallah doktoru predsjedniku Redžepu Tajipu Erdoanu.
A onda i svima ostalim.![]()
- Idemedosumom
- Posts: 8311
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#17258 Re: Republika Turska

Povoljni aparati!
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#17259 Re: Republika Turska
Mitomani nisu nikada imali kapacitet da skontaju. Ali to nije tema. Prebacio Sam tu tematiku na drugi topic i tu bih vrlo rado cuo tvoje misljenje.asurbanipal wrote:hAZNADAR wrote:Lik je tipicni turkofil sto je njegov slobodan izbor volio to Ili kudio. Svoj regionalni background nije sam birao, a moguce je i skroz logicno voliti i tursku i Kulin bana.aratet wrote:
Sandzaklija, clan SDA, doktorirao u Travniku, voli Tursku, voli Kulina Bana.
Ukratko, smijeh od osobe.
Malo whiskey, malo Coca Cola
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#17260 Re: Republika Turska
Blesavo srljanje u diktaturu, mada, izgleda da i ne znaju drugacije.
Ili ga gazila vojna hunta kad joj se digne hasim, ili ga Erdogan taslacio, njemu dodje isto.
Ili ga gazila vojna hunta kad joj se digne hasim, ili ga Erdogan taslacio, njemu dodje isto.
- muhafuca
- Posts: 5460
- Joined: 14/03/2012 00:06
#17261 Re: Republika Turska
"Brojni svjetski lideri čestitali ... "ElRe wrote:Brojni svjetski lideri čestitali Erdoganu povodom rezultata referenduma
http://aa.com.tr/ba/turska/brojni-svjet ... uma/798244
hajd reko da vidim koji su to. kontam Bake je tu sigurno al da vidim koji su jos, daj tu listu da isprintam pa da mogu veceras citat ...
kad ono
"Uskoro opširnije..."
- Sara03
- Posts: 3336
- Joined: 22/02/2017 03:17
#17262 Re: Republika Turska
Važna je vanjština, a ne suština.muhafuca wrote:"Brojni svjetski lideri čestitali ... "ElRe wrote:Brojni svjetski lideri čestitali Erdoganu povodom rezultata referenduma
http://aa.com.tr/ba/turska/brojni-svjet ... uma/798244
hajd reko da vidim koji su to. kontam Bake je tu sigurno al da vidim koji su jos, daj tu listu da isprintam pa da mogu veceras citat ...
kad ono
"Uskoro opširnije..."
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#17263 Re: Republika Turska
Kemalisti su zasluzni za vesedecenijsku stabilnost zemlje, homogenost nacije, a ne zaboravi da su uspjeli ostati neutralni u WWII.Fudo387 wrote:Blesavo srljanje u diktaturu, mada, izgleda da i ne znaju drugacije.
Ili ga gazila vojna hunta kad joj se digne hasim, ili ga Erdogan taslacio, njemu dodje isto.
Dakle bolje diktatura koja ne talasa.
Ova diktatura sa tijesnom vecinom ce ipak zatalasati i samoj zemlji.
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#17264 Re: Republika Turska
Za Erdogana je poraz sto je izgubio podrsku Istanbula i glavnog grada Ankare. To znaci da se stvorila fronta za i protiv sto moze znaciti haos u Turskoj. Igra se sa vatrom a to zapadu i odgovara ciji je igrac donedavno i bio.hAZNADAR wrote:Kemalisti su zasluzni za vesedecenijsku stabilnost zemlje, homogenost nacije, a ne zaboravi da su uspjeli ostati neutralni u WWII.Fudo387 wrote:Blesavo srljanje u diktaturu, mada, izgleda da i ne znaju drugacije.
Ili ga gazila vojna hunta kad joj se digne hasim, ili ga Erdogan taslacio, njemu dodje isto.
Dakle bolje diktatura koja ne talasa.
Ova diktatura sa tijesnom vecinom ce ipak zatalasati i samoj zemlji.
- ElRe
- Posts: 16916
- Joined: 12/12/2011 11:28
#17265 Re: Republika Turska
Slavlje na ulicama Saraybosne 
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#17266 Re: Republika Turska
Slavil se u Konstantinopolju ?ElRe wrote:Slavlje na ulicama Saraybosne
- Grean
- Posts: 9334
- Joined: 30/11/2013 19:47
#17267 Re: Republika Turska
Mnogi ne vole Tursku jer im ona valjda simbolizuje Islam ili onaj strah od opsade, sinonim za poislamljivanje Evrope, sta li ali najfascinantnija je mrznja prema Turskoj u Hrvata. To je nevjerovatno. U poredjenju sa njima Srbi su turkofili.
Mislim da je to dijelom i odraz tog neofasizma koji tamo pusta sve dublje korijene.
I sve ovo nevezano za Erdogana. Da su Kemalisti u pitanju opet bi istu pricu pricali, dovoljno je da se radi o Turskoj.
Mislim da je to dijelom i odraz tog neofasizma koji tamo pusta sve dublje korijene.
I sve ovo nevezano za Erdogana. Da su Kemalisti u pitanju opet bi istu pricu pricali, dovoljno je da se radi o Turskoj.
Last edited by Grean on 16/04/2017 20:35, edited 1 time in total.
-
Lopez1981
- Posts: 1176
- Joined: 19/07/2016 22:27
#17268 Re: Republika Turska
Nije Erdogan nista izgubio, nego je uspio u naumu da uvede promjene koje je zelio. Sta vise sa 49% glasova na izborima u Istanbulu ili Ankari AKP lagano uzima vecinu, ne mislis valjda da ce CHP u koaliciju sa Kurdskom HDP na slijedecim izborima kao sto su bili na istoj strani na ovo referendumumegaman4 wrote:Za Erdogana je poraz sto je izgubio podrsku Istanbula i glavnog grada Ankare. To znaci da se stvorila fronta za i protiv sto moze znaciti haos u Turskoj. Igra se sa vatrom a to zapadu i odgovara ciji je igrac donedavno i bio.hAZNADAR wrote:Kemalisti su zasluzni za vesedecenijsku stabilnost zemlje, homogenost nacije, a ne zaboravi da su uspjeli ostati neutralni u WWII.Fudo387 wrote:Blesavo srljanje u diktaturu, mada, izgleda da i ne znaju drugacije.
Ili ga gazila vojna hunta kad joj se digne hasim, ili ga Erdogan taslacio, njemu dodje isto.
Dakle bolje diktatura koja ne talasa.
Ova diktatura sa tijesnom vecinom ce ipak zatalasati i samoj zemlji.
-
sarajevoxxxx
- Posts: 26435
- Joined: 28/11/2004 08:05
- Location: Sarajevo
- p206
- Posts: 8425
- Joined: 23/06/2011 07:23
- Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16
#17270 Re: Republika Turska
Ne vidim neku bitnu razliku u ustrojstvu države,osim da je dobio vlast nad armijom. Ovo ostalo više manje...
- Krokodajl
- Posts: 8276
- Joined: 27/01/2016 12:36
#17271 Re: Republika Turska
To što je Erdoan izgubio u Istanbulu uopće nije udarac za AKP, jer bez obzira na sve stranka će opet u Istanbulu osvojiti najviše glasova na sljedećim izborima.
Jer svi koji su podržali referendum su uglavnom i za AKP uz jedan dio MHP, a svi ostali su bili protiv, možda izgubi 5%, ali opet će biti 40%+ a CHP je opet zaostajati najmanje 5% u Istanbulu.
Jer svi koji su podržali referendum su uglavnom i za AKP uz jedan dio MHP, a svi ostali su bili protiv, možda izgubi 5%, ali opet će biti 40%+ a CHP je opet zaostajati najmanje 5% u Istanbulu.
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#17272 Re: Republika Turska
kako ovo predstavlja diktaturu kad vrlo lako moze kandidat neke druge stranke pobijediti na slijedecim izborima i erdoan ode
sve ovo je nastavak borbe za smanjivanje uloge vojske u politickom zivotu drzave i potcinjavanju civilnoj kontroli, kao u svim normalnim i naprednim drzavama
sve ovo je nastavak borbe za smanjivanje uloge vojske u politickom zivotu drzave i potcinjavanju civilnoj kontroli, kao u svim normalnim i naprednim drzavama
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#17273 Re: Republika Turska
Nada zadnja umire.madner wrote:Turskoj sljedi decenija ekonomske stagnacije, sto znaci sa Erdom bice rata.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#17274 Re: Republika Turska
Da ali sad mu i 30 % garantuje komotnu i funkcionalnu vlastKrokodajl wrote:To što je Erdoan izgubio u Istanbulu uopće nije udarac za AKP, jer bez obzira na sve stranka će opet u Istanbulu osvojiti najviše glasova na sljedećim izborima.
Jer svi koji su podržali referendum su uglavno
m i za AKP uz jedan dio MHP, a svi ostali su bili protiv, možda izgubi 5%, ali opet će biti 40%+ a CHP je opet zaostajati najmanje 5% u Istanbulu.
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#17275 Re: Republika Turska
E vidiš zapadu je prihvatljivija diktatura vojske, neki se kunu da je to demokratija.japin_mutapi wrote:kako ovo predstavlja diktaturu kad vrlo lako moze kandidat neke druge stranke pobijediti na slijedecim izborima i erdoan ode
sve ovo je nastavak borbe za smanjivanje uloge vojske u politickom zivotu drzave i potcinjavanju civilnoj kontroli, kao u svim normalnim i naprednim drzavama

