Republika Turska

Post Reply
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#17251 Re: Republika Turska

Post by baxul »

problem CHP-a je isti kao problem SDP-a. sva im se politika svela na uspomenu na jedan leš.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#17252 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

Brojni svjetski lideri čestitali Erdoganu povodom rezultata referenduma

http://aa.com.tr/ba/turska/brojni-svjet ... uma/798244

Image
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17253 Re: Republika Turska

Post by madner »

Turskoj sljedi decenija ekonomske stagnacije, sto znaci sa Erdom bice rata.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17254 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Jedino što mi je smiješno, kada gledam ove Evropske medije i to, pa kada počnu CHP predstavljati kao neki progresivni multikulturalni projekat.

CHP je tvrdolinijaška stranka i čuva tekovina Ataturka, bez ikakvog talasanja, oni bi najsretniji bili kada bi vojska vladala i kada bi na snazi bio ustav iz 30-ih, kada bi ih pitao šta misle o Kurdima i Armenima "koji Kurdi i Armeni":

Ali hajde ti Evropljaninu objasni to.

Nije da branim Erdoana, ali nije CHP takva kakvu se predstavlja, daleko od toga.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#17255 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

Nacisticki deutsche welle kmeci
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17256 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

I vezano za Ankaru, u Ankari je prevagu donio distrikt Čankaja.

Samo središte Ankare, finansijski i politički centar Turske, tamo je i skupština Turske smještena.

78,3% protiv
21,7% za

ili u brojkama

483 189 protiv
134 171 za
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#17257 Re: Republika Turska

Post by Mohamad Sissoko »

Kikibombona wrote:
Krokodajl wrote:Velika čestitka prije svega presvijetlom vođi, padišahu, sultanu, agi, begu, paši, evliji, beglerbegu, dizdaragi, slugi Božijem, svjetioniku nasukanih, spasitelju davljenika, kovaču sreće, unuku oca nacije, ajatolahu inšallah doktoru predsjedniku Redžepu Tajipu Erdoanu.

A onda i svima ostalim.
Ponosan sam sto zivim u vremenu poslanika Tajipa i sto je nas predsjednik njegov drug. :bih: :thumbup:
Tekbir... 8) :mrgreen:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8311
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#17258 Re: Republika Turska

Post by Idemedosumom »

Image

Povoljni aparati!
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#17259 Re: Republika Turska

Post by hAZNADAR »

asurbanipal wrote:
hAZNADAR wrote:
aratet wrote:
Sandzaklija, clan SDA, doktorirao u Travniku, voli Tursku, voli Kulina Bana.

Ukratko, smijeh od osobe.
Lik je tipicni turkofil sto je njegov slobodan izbor volio to Ili kudio. Svoj regionalni background nije sam birao, a moguce je i skroz logicno voliti i tursku i Kulin bana.

Malo whiskey, malo Coca Cola :lol:
Mitomani nisu nikada imali kapacitet da skontaju. Ali to nije tema. Prebacio Sam tu tematiku na drugi topic i tu bih vrlo rado cuo tvoje misljenje.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#17260 Re: Republika Turska

Post by Fudo387 »

Blesavo srljanje u diktaturu, mada, izgleda da i ne znaju drugacije.
Ili ga gazila vojna hunta kad joj se digne hasim, ili ga Erdogan taslacio, njemu dodje isto.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#17261 Re: Republika Turska

Post by muhafuca »

ElRe wrote:Brojni svjetski lideri čestitali Erdoganu povodom rezultata referenduma

http://aa.com.tr/ba/turska/brojni-svjet ... uma/798244

Image
"Brojni svjetski lideri čestitali ... "

hajd reko da vidim koji su to. kontam Bake je tu sigurno al da vidim koji su jos, daj tu listu da isprintam pa da mogu veceras citat ...

kad ono

"Uskoro opširnije..."

:izet:
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17262 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

muhafuca wrote:
ElRe wrote:Brojni svjetski lideri čestitali Erdoganu povodom rezultata referenduma

http://aa.com.tr/ba/turska/brojni-svjet ... uma/798244

Image
"Brojni svjetski lideri čestitali ... "

hajd reko da vidim koji su to. kontam Bake je tu sigurno al da vidim koji su jos, daj tu listu da isprintam pa da mogu veceras citat ...

kad ono

"Uskoro opširnije..."

:izet:
Važna je vanjština, a ne suština. :izet:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#17263 Re: Republika Turska

Post by hAZNADAR »

Fudo387 wrote:Blesavo srljanje u diktaturu, mada, izgleda da i ne znaju drugacije.
Ili ga gazila vojna hunta kad joj se digne hasim, ili ga Erdogan taslacio, njemu dodje isto.
Kemalisti su zasluzni za vesedecenijsku stabilnost zemlje, homogenost nacije, a ne zaboravi da su uspjeli ostati neutralni u WWII.
Dakle bolje diktatura koja ne talasa.
Ova diktatura sa tijesnom vecinom ce ipak zatalasati i samoj zemlji.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#17264 Re: Republika Turska

Post by megaman4 »

hAZNADAR wrote:
Fudo387 wrote:Blesavo srljanje u diktaturu, mada, izgleda da i ne znaju drugacije.
Ili ga gazila vojna hunta kad joj se digne hasim, ili ga Erdogan taslacio, njemu dodje isto.
Kemalisti su zasluzni za vesedecenijsku stabilnost zemlje, homogenost nacije, a ne zaboravi da su uspjeli ostati neutralni u WWII.
Dakle bolje diktatura koja ne talasa.
Ova diktatura sa tijesnom vecinom ce ipak zatalasati i samoj zemlji.
Za Erdogana je poraz sto je izgubio podrsku Istanbula i glavnog grada Ankare. To znaci da se stvorila fronta za i protiv sto moze znaciti haos u Turskoj. Igra se sa vatrom a to zapadu i odgovara ciji je igrac donedavno i bio.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#17265 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

Slavlje na ulicama Saraybosne :thumbup:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17266 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

ElRe wrote:Slavlje na ulicama Saraybosne :thumbup:
Slavil se u Konstantinopolju ? :D
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#17267 Re: Republika Turska

Post by Grean »

Mnogi ne vole Tursku jer im ona valjda simbolizuje Islam ili onaj strah od opsade, sinonim za poislamljivanje Evrope, sta li ali najfascinantnija je mrznja prema Turskoj u Hrvata. To je nevjerovatno. U poredjenju sa njima Srbi su turkofili.

Mislim da je to dijelom i odraz tog neofasizma koji tamo pusta sve dublje korijene.

I sve ovo nevezano za Erdogana. Da su Kemalisti u pitanju opet bi istu pricu pricali, dovoljno je da se radi o Turskoj.
Last edited by Grean on 16/04/2017 20:35, edited 1 time in total.
Lopez1981
Posts: 1176
Joined: 19/07/2016 22:27

#17268 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

megaman4 wrote:
hAZNADAR wrote:
Fudo387 wrote:Blesavo srljanje u diktaturu, mada, izgleda da i ne znaju drugacije.
Ili ga gazila vojna hunta kad joj se digne hasim, ili ga Erdogan taslacio, njemu dodje isto.
Kemalisti su zasluzni za vesedecenijsku stabilnost zemlje, homogenost nacije, a ne zaboravi da su uspjeli ostati neutralni u WWII.
Dakle bolje diktatura koja ne talasa.
Ova diktatura sa tijesnom vecinom ce ipak zatalasati i samoj zemlji.
Za Erdogana je poraz sto je izgubio podrsku Istanbula i glavnog grada Ankare. To znaci da se stvorila fronta za i protiv sto moze znaciti haos u Turskoj. Igra se sa vatrom a to zapadu i odgovara ciji je igrac donedavno i bio.
Nije Erdogan nista izgubio, nego je uspio u naumu da uvede promjene koje je zelio. Sta vise sa 49% glasova na izborima u Istanbulu ili Ankari AKP lagano uzima vecinu, ne mislis valjda da ce CHP u koaliciju sa Kurdskom HDP na slijedecim izborima kao sto su bili na istoj strani na ovo referendumu :lol:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#17269 Re: Republika Turska

Post by sarajevoxxxx »

Image
User avatar
p206
Posts: 8425
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#17270 Re: Republika Turska

Post by p206 »

Ne vidim neku bitnu razliku u ustrojstvu države,osim da je dobio vlast nad armijom. Ovo ostalo više manje...
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17271 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

To što je Erdoan izgubio u Istanbulu uopće nije udarac za AKP, jer bez obzira na sve stranka će opet u Istanbulu osvojiti najviše glasova na sljedećim izborima.

Jer svi koji su podržali referendum su uglavnom i za AKP uz jedan dio MHP, a svi ostali su bili protiv, možda izgubi 5%, ali opet će biti 40%+ a CHP je opet zaostajati najmanje 5% u Istanbulu.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17272 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

kako ovo predstavlja diktaturu kad vrlo lako moze kandidat neke druge stranke pobijediti na slijedecim izborima i erdoan ode

sve ovo je nastavak borbe za smanjivanje uloge vojske u politickom zivotu drzave i potcinjavanju civilnoj kontroli, kao u svim normalnim i naprednim drzavama
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17273 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

madner wrote:Turskoj sljedi decenija ekonomske stagnacije, sto znaci sa Erdom bice rata.
Nada zadnja umire.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#17274 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

Krokodajl wrote:To što je Erdoan izgubio u Istanbulu uopće nije udarac za AKP, jer bez obzira na sve stranka će opet u Istanbulu osvojiti najviše glasova na sljedećim izborima.

Jer svi koji su podržali referendum su uglavno
m i za AKP uz jedan dio MHP, a svi ostali su bili protiv, možda izgubi 5%, ali opet će biti 40%+ a CHP je opet zaostajati najmanje 5% u Istanbulu.
Da ali sad mu i 30 % garantuje komotnu i funkcionalnu vlast
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17275 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

japin_mutapi wrote:kako ovo predstavlja diktaturu kad vrlo lako moze kandidat neke druge stranke pobijediti na slijedecim izborima i erdoan ode

sve ovo je nastavak borbe za smanjivanje uloge vojske u politickom zivotu drzave i potcinjavanju civilnoj kontroli, kao u svim normalnim i naprednim drzavama
E vidiš zapadu je prihvatljivija diktatura vojske, neki se kunu da je to demokratija. :oops:
Post Reply