Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1726 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Evo na fox tv objaviše zemlje zapadnog Balkana od ponoći na beloj šengen listi :thumbup:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1727 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Da, sve zemlje Balkana, izuzev :bih: ... mi jos nismo ... :x

Lab3352
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1728 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Kad se toga dotičemo...Eddie...jesi li čuo za onu uzrečicu(ja čuo od bosanke):"Jebeš zemlju kojoj je Bosna zapad!" :D
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1729 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

:lol: ... stara fora za Albaniju i Makedoniju ... :lol: ... I samo da kazem THE JUKEBOX RULES ... Muri, pjesma je odlicna, sviđa mi se pravo ... sinoc kuci sam je nabavio, poslusao cijeli Dynamite CD i tvoja je u samom vrhu ... Čestitamo jos jednom ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba :bih:
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1730 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Hoplaa, jesi to narucio magazin????
svaka ti dala :dance:

Ovaj mjesec mi nekako previse punka na tom cd-u a vrlo malo rockabilly-ja. Slazem se da je moja pjesma ipak puno bliza pravom rockabilly-ju nego vecina ostalih na cd-u. Mozda nam to dodijeli kakvu paznju u buducnosti...ko zna

Dobio sam ponudu da sviram u Las Vegasu sa Elvisovom cerkom!!!!

travanj-nj-nj-nj :D

Karlos kad smo vec kod toga"jebes zemlju kojoj je Bosna zapad" jesi li cuo onu :
"jebes zemlju koja piramide nema " !!!?? :D :bih:

Ne bojte se kad se radi o zapadu i svrstavanju, ja vam garantujem da mi svi sa balkana idemo u isti kos. Ljudi ovdje u EU ne razlikuju jedne od drugih i sve nas smatraju isto. Kad se bude rjesavala buducnost nasih zemalja, mislim da ce nas "rjesiti" sve onako coporativno.
Kako je to smijesno, jedini put kad su nas pustili da odlucimo o svojoj sudbini je kad smo se posvadili, a oni se naravno nisu mjesali, a u svim drugim slucajevima zele da nam kroje kapu. :lol:
Zavadi pa vladaj.

Mozda bi se trebali ponovo ujediniti :D ako nista barem u vezi sporta ili kulture i umjetnosti pa im pokazemo kako Musa dere jarca :lol:

nisam ja ozbiljan
al' sam ozbiljan u svojoj neozbiljnosti
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1731 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ode Muri u muzičare i posta popularan ... nemoj zaboraviti na nas, ovu sitnu buraniju :lol: ... sjeti nas se kada budes pio 32 godine star Jack Daniels ... Ode u Las Vegas!? Pa to je veoma dobra informacija. Sta je u pitanju? Koji deal? - I da, narucio sam magazin, ovdje u BiH, to je sasvim normalno da ima mogucnosti kupiti Dynamite magazine :lol: :lol: :lol: ... Muri, ovo nije Švedska ... Ono sam pronasao sinoc na PunkRock netu ... I slazem se da ima dosta vise punka, nego rockabilly ili psychobilly, ali Vasa numera je sasvim OK ...

Lab3352
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1732 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Lab
ono za Las Vegas sam se salio

travanj-nj-nj-nj = april-li-li-li na bosanskom

prvi april ... :D

ne bih ja vas zaboravio cak i da nije sala 8-)
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1733 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

jedino da Djenka donese MAGAZIN :lol:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1734 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Ajde Lab daj link za taj cd pa ćemo da poskidamo sve stvari osim Murijeve...nema smisla da ga piraterišemo na ovu ekonomsku krizu :thumbup:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1735 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

imaš na jednom od ovih silnih blogova: http://rockabilly.blogger.ba/
pa ti vidi ko Muriju otima pare iz džepa :wink: :P :lol:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1736 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Lab, čestitam !
ispada da stojite skoro bolje od nas
a ni Eddievi nisu za bacit

baš me zanima kako će sve to završit i tko će slijedeće ljeto selit na jug

odoh ja slušat Rockin' Hillbilly (volume 1-10), skinuo ih sa Johnny One Note's bloga i moram reći da je na površno slušanje odličan, uptempo Hillbilly u najboljem svijetlu
zato pa,pa :run:
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1737 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

samo vi skidajte .
ne idu meni pare ni u dzep a ni iz dzepa
:D

slaba je zarada od ploca danas
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1738 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Nego raja,
dje nam je Route 66?????

Nisam ga vidjeo od 40-te str. :?
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1739 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Muri wrote:Nego raja,
dje nam je Route 66?????

Nisam ga vidjeo od 40-te str. :?
Iza inine zgrade u blizini sveučilišne knjižnice... ;-)
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1740 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

'ubio' sam se jučer slušajući Rockin' Hillbilly kompilacije, a rekao sam već da neću slušat takvu mjuzu ak imam punu gajbu pive na balkonu 8-)
zato danas: Flat Duo Jets - Two Headed Cow :dance:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1741 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Kad smo već kod Hillbilly-a probaj da nađeš

Hillbilly Bop, Boogie and the Honky Tonk Blues, Vol. 2: 1951-1953
Image

1. Ball And Chain Boogie - Shiner, Mervin
2. Stomp That Thing - Innis, Louis
3. Fifteen Miles From Dallas - Davis, Jimmie (1)
4. Salty Dog Rag - Hill, Eddie
5. Hillbilly Bessie - Jones, Okie
6. Bomb Bosh Boogie - Rowe, Jack
7. She's Got Something - Ballad, Jimmy
8. I Can't Take It With Me - Kirk, Curtis
9. Help Me Lose The Boogie Woogie Blues - Soots, Bobby
10. Sissy Song - Burris, Neal
11. Pick Up Blues - Hicks, Johnny
12. I Love You Boogie - Lee, Laura & Dickie McBride
13. Hard Time Hard Luck Blues - Jenkins, Leroy
14. Dirty Dishes - Stone, Cliffie
15. I'm Hog Tied Over You - Ford, 'Tennessee' Ernie & Ella Mae Morse
16. Automobile Baby - Osborne, Jimmie
17. Tom Cattin' Around - Marvin, Ken
18. Grinnin' Like A Possum - Boots Faye & The Sun Valley Cowboys
19. Beatin' Out The Boogie - Bell, Lee
20. Honky Tonk Blues - Marshall, Eddie
21. How About A Date - Marvin, Ken
22. Milk Cow Blues - Martin, Joe
23. I've Lived A Lot In My Time - Rhodes, Jack & His Lone Star Buddies
24. Hill Top Rag - Rowe, Jack

Ja se nešto ne primam na "rednecks" ali ovo je odlično!! Link sam negde zaturio ali ako treba ima da ga aploadujem sam
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1742 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Ludo je bilo sinoć ... Kaže Ćiro na TV "Samo da nas u baražu Hrvatska nezapadne, šta ću ja onda, odoh na Island" :lol: ... iskreno glas sam izgubio, nisam se vise nervirao kao posljednjih 6 minuta tekme, ali bilo je dobro iskreno ... Zato sam jutros u autu do SA slusao Lee Rocker-a "Burnin Love The Best Off" i nisam pjevao, jer me je glas izdao ... :arrow:

Travanj / April ... do mene je ... I moja mala princeza me je jucer zeznula (ima 6 g) na tu foru aprila ... Nazvala me i rekla mi da joj je pukao zub, jedinica :-D :-D :-D ... Nisam nekako navikao

Muri, bio sam iskreno razmisljao o tome da tvoju numeru isključim s onoga posta na blogu, ali mi se nije dalo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , ipak je jedna od boljih na kompilaciji. Sem toga MURI RULES :evil:

I da, fakat, Route66 je nestao tiho s ovoga topica. Da nije u fazi preslusavanja tone skinutih albuma? Trebao bih do kraja sedmice da dobijem sliku prve gotove majice i da vidim da li je sve uredu, pa cu je postaviti ovdje da vidite. Majice ce ici prema Vama, cim ih dobijem ... i da, sve su crne boje s bijelim printom. Samo se nadam da ce dobro ispasti ...

Kako Vam se cini DiMaggio tribute? Meni zvuči odlično, veoma fina produkcija, prava talijanska ...


Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1743 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Ma kakvo iskljucivanje ...
da nisam htio da je ljudi cuju ne bih je ni snimao.

Di Maggio je car,
meni je on skroz dobar.
pogotovo oni raniji albumi kad je radio sa burazerom, a ima i jedan album koji je on svirao sam sve i jedan instrument na albumu. Od bubnjeva, kontrabasa, gitara, vokala, SVE...ko to jos moze od rockabilly muzicara?

Cudi me da jos niko nije zakacio Hillbilly Hellcats, oni su jedan od boljih rockabilly bendova u zadnjih 15-tak godina.
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1744 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Nije baš rockabilly(osim jednog albuma),ali mislim da je Dave Edmunds učinio isto long way back...
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1745 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Evo i linka (sa rockhall.ro) za:
Hillbilly Bop, Boogie & The Honky Tonk Blues 1948-1950 vol1 cd 2

http://rapidshare.com/files/81978342/_H ... o.zip.html

Archives password: rockhall.ro
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1746 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Nice Guy Eddie wrote:Evo i linka (sa rockhall.ro) za:
Hillbilly Bop, Boogie & The Honky Tonk Blues 1948-1950 vol1 cd 2

http://rapidshare.com/files/81978342/_H ... o.zip.html

Archives password: rockhall.ro
thanx Eddie, prvo ću staviti lanac i lokot na gajbu, pa onda skinem brđane

skinuo sam Tribute to Eddie, ali još nisam stigao poslušat, javim kad budem
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1747 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Hey Lab,
poslušal sam Marca Di Maggia i mogu reći da je album O.K., ali ništa više
nije do njega, on je to dobro odguslal, nago do mene
obožavam npr. Cash-Jerryjev album 'sings Hank Williams', al nikad ga ne slušam jer ako hoću slušati Hanka, onda si pustim Hanka u originalu...

sviđa mi se, kod Marca, kaj nije skopiral sve od a-z nego je pokazal svoje viđenje Eddia, nekad je to *ebeno napravil (Nervous Breakdown, Pumpin Summertimes Blues, My Lovin' Baby), nekad malo manje, ali nije se usral ni u jednoj stvari...
produkcija je mrak, ni preveć authentic obskurno ali ni preveć neo
taman kak Eddie treba zvučat

ipak, :run: idem si ja pustiti Eddija u originalu
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1748 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ono sto se meni najvise sviđa kod DiMaggi-ja jeste sviranje i naravno produkcija. Imam tri njegova cd-a i sva tri su veoma dobro producirana, odlična svirka i pravo mi leži njegovo (njihovo) viđenje neo rockabilly zvuka. Ja nekada volim da slusam tribute albums, ali nisam neki veliki ljubitelj toga, kao ni The Best Of kompilacija, koje me pravo nerviraju. Tamo nečiji izbor muzike, tona hitova na jednom mjestu, a vecinom one bitnije numere ostanu ili postanu zaboravljene. Inace one produkcije kakve radi DiMaggio nisu bas ceste na neo rockabilly sceni. Neki je vole, neki ne, opet zavisno od ukusa. Npr, ja nisam neki preveliki ljubitelj produkcije kakvu radi P Paul Fenech, iskreno. Iako cijenim njegov rad, mislim da bi puno bolje zvučao da doda malo vise basa, iako bi onda izgubio full touch s psychobilly zvukom, ali mislim da bi bilo pravo dobro. Ali to su u biti dvije razlicite skole zvuka svakako, tako da ovo ne treba porediti. The Head Cat su imali dobru produkciju, pa i Lee Rocker na solo albumima, Brian Setzer s svojim novim Triom nije nikada bolje zvučao. Moramo to priznati ... Naravno da ima poseban šmek slušnje starih albuma, ali zato mi se ponekad svidi da cujem kako bi to zvučalo sada i zato mi je mozda i legao DiMaggio Tribute ...

A ja iskreno uzivam u onom Sun Records box set-u. Veoma dobra kompilacija, koja je mozda mogla biti samo na 4 cd's, sto bi bilo dovoljno, iskreno. Bar ja tako mislim ... Ali u svakom slucaju, odlican rad, odlican izbor ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1749 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

nek sve ide u p.m. :)
kad se zasjednemo negdje, može me žena prekrižit za slijedeća dva dana....
taman dovoljno dodirnih točka ali isto tako i onih drugih...

još ako i Karlos bude u blizini... :evil:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1750 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Kapiram da posle par "bombi žuje" i braća Dimađo zvuče mnoooogo bolje ;-)

....i onda se ko neka sekta svi nacrtamo na svirci u istim majcama :-)
Post Reply