Rockabilly - Psychobilly
Moderator: _BataZiv_0809
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1726 Re: Rockabilly - Psychobilly
Evo na fox tv objaviše zemlje zapadnog Balkana od ponoći na beloj šengen listi 
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1727 Re: Rockabilly - Psychobilly
Da, sve zemlje Balkana, izuzev
... mi jos nismo ...
Lab3352
Lab3352
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1728 Re: Rockabilly - Psychobilly
Kad se toga dotičemo...Eddie...jesi li čuo za onu uzrečicu(ja čuo od bosanke):"Jebeš zemlju kojoj je Bosna zapad!" 
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1729 Re: Rockabilly - Psychobilly
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1730 Re: Rockabilly - Psychobilly
Hoplaa, jesi to narucio magazin????
svaka ti dala
Ovaj mjesec mi nekako previse punka na tom cd-u a vrlo malo rockabilly-ja. Slazem se da je moja pjesma ipak puno bliza pravom rockabilly-ju nego vecina ostalih na cd-u. Mozda nam to dodijeli kakvu paznju u buducnosti...ko zna
Dobio sam ponudu da sviram u Las Vegasu sa Elvisovom cerkom!!!!
travanj-nj-nj-nj
Karlos kad smo vec kod toga"jebes zemlju kojoj je Bosna zapad" jesi li cuo onu :
"jebes zemlju koja piramide nema " !!!??
Ne bojte se kad se radi o zapadu i svrstavanju, ja vam garantujem da mi svi sa balkana idemo u isti kos. Ljudi ovdje u EU ne razlikuju jedne od drugih i sve nas smatraju isto. Kad se bude rjesavala buducnost nasih zemalja, mislim da ce nas "rjesiti" sve onako coporativno.
Kako je to smijesno, jedini put kad su nas pustili da odlucimo o svojoj sudbini je kad smo se posvadili, a oni se naravno nisu mjesali, a u svim drugim slucajevima zele da nam kroje kapu.
Zavadi pa vladaj.
Mozda bi se trebali ponovo ujediniti
ako nista barem u vezi sporta ili kulture i umjetnosti pa im pokazemo kako Musa dere jarca
nisam ja ozbiljan
al' sam ozbiljan u svojoj neozbiljnosti
svaka ti dala
Ovaj mjesec mi nekako previse punka na tom cd-u a vrlo malo rockabilly-ja. Slazem se da je moja pjesma ipak puno bliza pravom rockabilly-ju nego vecina ostalih na cd-u. Mozda nam to dodijeli kakvu paznju u buducnosti...ko zna
Dobio sam ponudu da sviram u Las Vegasu sa Elvisovom cerkom!!!!
travanj-nj-nj-nj
Karlos kad smo vec kod toga"jebes zemlju kojoj je Bosna zapad" jesi li cuo onu :
"jebes zemlju koja piramide nema " !!!??
Ne bojte se kad se radi o zapadu i svrstavanju, ja vam garantujem da mi svi sa balkana idemo u isti kos. Ljudi ovdje u EU ne razlikuju jedne od drugih i sve nas smatraju isto. Kad se bude rjesavala buducnost nasih zemalja, mislim da ce nas "rjesiti" sve onako coporativno.
Kako je to smijesno, jedini put kad su nas pustili da odlucimo o svojoj sudbini je kad smo se posvadili, a oni se naravno nisu mjesali, a u svim drugim slucajevima zele da nam kroje kapu.
Zavadi pa vladaj.
Mozda bi se trebali ponovo ujediniti
nisam ja ozbiljan
al' sam ozbiljan u svojoj neozbiljnosti
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1731 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ode Muri u muzičare i posta popularan ... nemoj zaboraviti na nas, ovu sitnu buraniju
... sjeti nas se kada budes pio 32 godine star Jack Daniels ... Ode u Las Vegas!? Pa to je veoma dobra informacija. Sta je u pitanju? Koji deal? - I da, narucio sam magazin, ovdje u BiH, to je sasvim normalno da ima mogucnosti kupiti Dynamite magazine
... Muri, ovo nije Švedska ... Ono sam pronasao sinoc na PunkRock netu ... I slazem se da ima dosta vise punka, nego rockabilly ili psychobilly, ali Vasa numera je sasvim OK ...
Lab3352
Lab3352
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1732 Re: Rockabilly - Psychobilly
Lab
ono za Las Vegas sam se salio
travanj-nj-nj-nj = april-li-li-li na bosanskom
prvi april ...
ne bih ja vas zaboravio cak i da nije sala
ono za Las Vegas sam se salio
travanj-nj-nj-nj = april-li-li-li na bosanskom
prvi april ...
ne bih ja vas zaboravio cak i da nije sala
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1733 Re: Rockabilly - Psychobilly
jedino da Djenka donese MAGAZIN 
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1734 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ajde Lab daj link za taj cd pa ćemo da poskidamo sve stvari osim Murijeve...nema smisla da ga piraterišemo na ovu ekonomsku krizu 
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1735 Re: Rockabilly - Psychobilly
imaš na jednom od ovih silnih blogova: http://rockabilly.blogger.ba/
pa ti vidi ko Muriju otima pare iz džepa

pa ti vidi ko Muriju otima pare iz džepa
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1736 Re: Rockabilly - Psychobilly
Lab, čestitam !
ispada da stojite skoro bolje od nas
a ni Eddievi nisu za bacit
baš me zanima kako će sve to završit i tko će slijedeće ljeto selit na jug
odoh ja slušat Rockin' Hillbilly (volume 1-10), skinuo ih sa Johnny One Note's bloga i moram reći da je na površno slušanje odličan, uptempo Hillbilly u najboljem svijetlu
zato pa,pa
ispada da stojite skoro bolje od nas
a ni Eddievi nisu za bacit
baš me zanima kako će sve to završit i tko će slijedeće ljeto selit na jug
odoh ja slušat Rockin' Hillbilly (volume 1-10), skinuo ih sa Johnny One Note's bloga i moram reći da je na površno slušanje odličan, uptempo Hillbilly u najboljem svijetlu
zato pa,pa
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1737 Re: Rockabilly - Psychobilly
samo vi skidajte .
ne idu meni pare ni u dzep a ni iz dzepa
slaba je zarada od ploca danas
ne idu meni pare ni u dzep a ni iz dzepa
slaba je zarada od ploca danas
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1738 Re: Rockabilly - Psychobilly
Nego raja,
dje nam je Route 66?????
Nisam ga vidjeo od 40-te str.
dje nam je Route 66?????
Nisam ga vidjeo od 40-te str.
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1739 Re: Rockabilly - Psychobilly
Iza inine zgrade u blizini sveučilišne knjižnice...Muri wrote:Nego raja,
dje nam je Route 66?????
Nisam ga vidjeo od 40-te str.
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1740 Re: Rockabilly - Psychobilly
'ubio' sam se jučer slušajući Rockin' Hillbilly kompilacije, a rekao sam već da neću slušat takvu mjuzu ak imam punu gajbu pive na balkonu
zato danas: Flat Duo Jets - Two Headed Cow
zato danas: Flat Duo Jets - Two Headed Cow
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1741 Re: Rockabilly - Psychobilly
Kad smo već kod Hillbilly-a probaj da nađeš
Hillbilly Bop, Boogie and the Honky Tonk Blues, Vol. 2: 1951-1953

1. Ball And Chain Boogie - Shiner, Mervin
2. Stomp That Thing - Innis, Louis
3. Fifteen Miles From Dallas - Davis, Jimmie (1)
4. Salty Dog Rag - Hill, Eddie
5. Hillbilly Bessie - Jones, Okie
6. Bomb Bosh Boogie - Rowe, Jack
7. She's Got Something - Ballad, Jimmy
8. I Can't Take It With Me - Kirk, Curtis
9. Help Me Lose The Boogie Woogie Blues - Soots, Bobby
10. Sissy Song - Burris, Neal
11. Pick Up Blues - Hicks, Johnny
12. I Love You Boogie - Lee, Laura & Dickie McBride
13. Hard Time Hard Luck Blues - Jenkins, Leroy
14. Dirty Dishes - Stone, Cliffie
15. I'm Hog Tied Over You - Ford, 'Tennessee' Ernie & Ella Mae Morse
16. Automobile Baby - Osborne, Jimmie
17. Tom Cattin' Around - Marvin, Ken
18. Grinnin' Like A Possum - Boots Faye & The Sun Valley Cowboys
19. Beatin' Out The Boogie - Bell, Lee
20. Honky Tonk Blues - Marshall, Eddie
21. How About A Date - Marvin, Ken
22. Milk Cow Blues - Martin, Joe
23. I've Lived A Lot In My Time - Rhodes, Jack & His Lone Star Buddies
24. Hill Top Rag - Rowe, Jack
Ja se nešto ne primam na "rednecks" ali ovo je odlično!! Link sam negde zaturio ali ako treba ima da ga aploadujem sam
Hillbilly Bop, Boogie and the Honky Tonk Blues, Vol. 2: 1951-1953

1. Ball And Chain Boogie - Shiner, Mervin
2. Stomp That Thing - Innis, Louis
3. Fifteen Miles From Dallas - Davis, Jimmie (1)
4. Salty Dog Rag - Hill, Eddie
5. Hillbilly Bessie - Jones, Okie
6. Bomb Bosh Boogie - Rowe, Jack
7. She's Got Something - Ballad, Jimmy
8. I Can't Take It With Me - Kirk, Curtis
9. Help Me Lose The Boogie Woogie Blues - Soots, Bobby
10. Sissy Song - Burris, Neal
11. Pick Up Blues - Hicks, Johnny
12. I Love You Boogie - Lee, Laura & Dickie McBride
13. Hard Time Hard Luck Blues - Jenkins, Leroy
14. Dirty Dishes - Stone, Cliffie
15. I'm Hog Tied Over You - Ford, 'Tennessee' Ernie & Ella Mae Morse
16. Automobile Baby - Osborne, Jimmie
17. Tom Cattin' Around - Marvin, Ken
18. Grinnin' Like A Possum - Boots Faye & The Sun Valley Cowboys
19. Beatin' Out The Boogie - Bell, Lee
20. Honky Tonk Blues - Marshall, Eddie
21. How About A Date - Marvin, Ken
22. Milk Cow Blues - Martin, Joe
23. I've Lived A Lot In My Time - Rhodes, Jack & His Lone Star Buddies
24. Hill Top Rag - Rowe, Jack
Ja se nešto ne primam na "rednecks" ali ovo je odlično!! Link sam negde zaturio ali ako treba ima da ga aploadujem sam
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1742 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ludo je bilo sinoć ... Kaže Ćiro na TV "Samo da nas u baražu Hrvatska nezapadne, šta ću ja onda, odoh na Island"
Travanj / April ... do mene je ... I moja mala princeza me je jucer zeznula (ima 6 g) na tu foru aprila ... Nazvala me i rekla mi da joj je pukao zub, jedinica
Muri, bio sam iskreno razmisljao o tome da tvoju numeru isključim s onoga posta na blogu, ali mi se nije dalo
I da, fakat, Route66 je nestao tiho s ovoga topica. Da nije u fazi preslusavanja tone skinutih albuma? Trebao bih do kraja sedmice da dobijem sliku prve gotove majice i da vidim da li je sve uredu, pa cu je postaviti ovdje da vidite. Majice ce ici prema Vama, cim ih dobijem ... i da, sve su crne boje s bijelim printom. Samo se nadam da ce dobro ispasti ...
Kako Vam se cini DiMaggio tribute? Meni zvuči odlično, veoma fina produkcija, prava talijanska ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1743 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ma kakvo iskljucivanje ...
da nisam htio da je ljudi cuju ne bih je ni snimao.
Di Maggio je car,
meni je on skroz dobar.
pogotovo oni raniji albumi kad je radio sa burazerom, a ima i jedan album koji je on svirao sam sve i jedan instrument na albumu. Od bubnjeva, kontrabasa, gitara, vokala, SVE...ko to jos moze od rockabilly muzicara?
Cudi me da jos niko nije zakacio Hillbilly Hellcats, oni su jedan od boljih rockabilly bendova u zadnjih 15-tak godina.
da nisam htio da je ljudi cuju ne bih je ni snimao.
Di Maggio je car,
meni je on skroz dobar.
pogotovo oni raniji albumi kad je radio sa burazerom, a ima i jedan album koji je on svirao sam sve i jedan instrument na albumu. Od bubnjeva, kontrabasa, gitara, vokala, SVE...ko to jos moze od rockabilly muzicara?
Cudi me da jos niko nije zakacio Hillbilly Hellcats, oni su jedan od boljih rockabilly bendova u zadnjih 15-tak godina.
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1744 Re: Rockabilly - Psychobilly
Nije baš rockabilly(osim jednog albuma),ali mislim da je Dave Edmunds učinio isto long way back...
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1745 Re: Rockabilly - Psychobilly
Evo i linka (sa rockhall.ro) za:
Hillbilly Bop, Boogie & The Honky Tonk Blues 1948-1950 vol1 cd 2
http://rapidshare.com/files/81978342/_H ... o.zip.html
Archives password: rockhall.ro
Hillbilly Bop, Boogie & The Honky Tonk Blues 1948-1950 vol1 cd 2
http://rapidshare.com/files/81978342/_H ... o.zip.html
Archives password: rockhall.ro
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1746 Re: Rockabilly - Psychobilly
thanx Eddie, prvo ću staviti lanac i lokot na gajbu, pa onda skinem brđaneNice Guy Eddie wrote:Evo i linka (sa rockhall.ro) za:
Hillbilly Bop, Boogie & The Honky Tonk Blues 1948-1950 vol1 cd 2
http://rapidshare.com/files/81978342/_H ... o.zip.html
Archives password: rockhall.ro
skinuo sam Tribute to Eddie, ali još nisam stigao poslušat, javim kad budem
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1747 Re: Rockabilly - Psychobilly
Hey Lab,
poslušal sam Marca Di Maggia i mogu reći da je album O.K., ali ništa više
nije do njega, on je to dobro odguslal, nago do mene
obožavam npr. Cash-Jerryjev album 'sings Hank Williams', al nikad ga ne slušam jer ako hoću slušati Hanka, onda si pustim Hanka u originalu...
sviđa mi se, kod Marca, kaj nije skopiral sve od a-z nego je pokazal svoje viđenje Eddia, nekad je to *ebeno napravil (Nervous Breakdown, Pumpin Summertimes Blues, My Lovin' Baby), nekad malo manje, ali nije se usral ni u jednoj stvari...
produkcija je mrak, ni preveć authentic obskurno ali ni preveć neo
taman kak Eddie treba zvučat
ipak,
idem si ja pustiti Eddija u originalu
poslušal sam Marca Di Maggia i mogu reći da je album O.K., ali ništa više
nije do njega, on je to dobro odguslal, nago do mene
obožavam npr. Cash-Jerryjev album 'sings Hank Williams', al nikad ga ne slušam jer ako hoću slušati Hanka, onda si pustim Hanka u originalu...
sviđa mi se, kod Marca, kaj nije skopiral sve od a-z nego je pokazal svoje viđenje Eddia, nekad je to *ebeno napravil (Nervous Breakdown, Pumpin Summertimes Blues, My Lovin' Baby), nekad malo manje, ali nije se usral ni u jednoj stvari...
produkcija je mrak, ni preveć authentic obskurno ali ni preveć neo
taman kak Eddie treba zvučat
ipak,
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1748 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ono sto se meni najvise sviđa kod DiMaggi-ja jeste sviranje i naravno produkcija. Imam tri njegova cd-a i sva tri su veoma dobro producirana, odlična svirka i pravo mi leži njegovo (njihovo) viđenje neo rockabilly zvuka. Ja nekada volim da slusam tribute albums, ali nisam neki veliki ljubitelj toga, kao ni The Best Of kompilacija, koje me pravo nerviraju. Tamo nečiji izbor muzike, tona hitova na jednom mjestu, a vecinom one bitnije numere ostanu ili postanu zaboravljene. Inace one produkcije kakve radi DiMaggio nisu bas ceste na neo rockabilly sceni. Neki je vole, neki ne, opet zavisno od ukusa. Npr, ja nisam neki preveliki ljubitelj produkcije kakvu radi P Paul Fenech, iskreno. Iako cijenim njegov rad, mislim da bi puno bolje zvučao da doda malo vise basa, iako bi onda izgubio full touch s psychobilly zvukom, ali mislim da bi bilo pravo dobro. Ali to su u biti dvije razlicite skole zvuka svakako, tako da ovo ne treba porediti. The Head Cat su imali dobru produkciju, pa i Lee Rocker na solo albumima, Brian Setzer s svojim novim Triom nije nikada bolje zvučao. Moramo to priznati ... Naravno da ima poseban šmek slušnje starih albuma, ali zato mi se ponekad svidi da cujem kako bi to zvučalo sada i zato mi je mozda i legao DiMaggio Tribute ...
A ja iskreno uzivam u onom Sun Records box set-u. Veoma dobra kompilacija, koja je mozda mogla biti samo na 4 cd's, sto bi bilo dovoljno, iskreno. Bar ja tako mislim ... Ali u svakom slucaju, odlican rad, odlican izbor ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
A ja iskreno uzivam u onom Sun Records box set-u. Veoma dobra kompilacija, koja je mozda mogla biti samo na 4 cd's, sto bi bilo dovoljno, iskreno. Bar ja tako mislim ... Ali u svakom slucaju, odlican rad, odlican izbor ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1749 Re: Rockabilly - Psychobilly
nek sve ide u p.m.
kad se zasjednemo negdje, može me žena prekrižit za slijedeća dva dana....
taman dovoljno dodirnih točka ali isto tako i onih drugih...
još ako i Karlos bude u blizini...
kad se zasjednemo negdje, može me žena prekrižit za slijedeća dva dana....
taman dovoljno dodirnih točka ali isto tako i onih drugih...
još ako i Karlos bude u blizini...
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1750 Re: Rockabilly - Psychobilly
Kapiram da posle par "bombi žuje" i braća Dimađo zvuče mnoooogo bolje
....i onda se ko neka sekta svi nacrtamo na svirci u istim majcama
....i onda se ko neka sekta svi nacrtamo na svirci u istim majcama
