Ne -nikako mi to nije bila namjera...i nemoj ti da budes -rude- , ali je tesko biti selektivno tolerantan- po mom iskustvu ...yasaq wrote:To je vrlo pogano i vrlo uobičajeno, kad ti se ne svidi odgovor onda klasičan komentar sa zamjenom teza.moonca wrote:hm ... dalje se moze naslutiti da je tolerancija 0 i prema drugim rasama, narodima, polovima, hrana... komsije..yasaq wrote:
Tolerancija 0
Povorka ponosa u Sarajevu
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#1726 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
-
palermo
- Posts: 25339
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#1727 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
pa ako ćemo istinu govoriti, baš i nisu. Makar u ovoj zemlji, i makar u proteklih 60-70 godina.Hakiz wrote:Uvijek je tako bilo.palermo wrote: Ne znam jesu li se prehladili, ali mlađem čovjeku je mnoge teže izražavati se drugačije od dominatnog većinskog okruženja nego ljudima sa iskustvom.
Godine sa sobom donose mnoge mehanizme zaštite, mladost je mnogo izloženija svim opasnostima koje sa sobom donosi suprostavljanje , kako već rekoh, stavovima većine....
I uvijek su se mladi bunili.
"Ko nije revolucionar sa 20 nema srca, ko je revolucionar sa 40 nema mozga."
- Henry Chinaski
- Posts: 2589
- Joined: 03/08/2005 08:12
#1728 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Malo ste ukenjali prenosom na sukob između vjernika i ateista, a to nema nikakve veze.
Ovdje se govori o selektivnoj toleranciji. Svi smatraju da oni treba da odrede šta se toleriše, a šta ne.
Ovdje se govori o selektivnoj toleranciji. Svi smatraju da oni treba da odrede šta se toleriše, a šta ne.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#1729 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
U pravu si. Neću više spominjati religiju.
- Diwan
- Posts: 6546
- Joined: 12/11/2005 00:59
- Location: Transcendencija
#1730 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Često puta je do interpretacije, a meni su najbolji forumaši i njihovi prenosi i sa jedne i sa druge strane. Stalno krajnosti.Henry Chinaski wrote:Malo ste ukenjali prenosom na sukob između vjernika i ateista, a to nema nikakve veze.
Ovdje se govori o selektivnoj toleranciji. Svi smatraju da oni treba da odrede šta se toleriše, a šta ne.
Uglavnom, same rupe kazuju o njihovoj svrsi i namjeni....
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#1731 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
za svaku rupu cep postoji
Last edited by sumirprimus on 05/04/2019 14:30, edited 1 time in total.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#1732 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Do bola ksenofobicno drustvo.mO k3 wrote:Pa vidi tolerancije prema migrantima ravna 0 a bas nedavno smo bili i mi migranti
Pa govori mi lik, predani musliman, klanja pet puta, ide na dzumu, posti, svega se pridrzava... da ne bi dopustio da mu se kcerka uda za Arapa. Kaze, stoka od ljudi.
Da je nama nagrnulo Arapa kao Nijemcima, sa motkama bi ih ganjali Mujo i Huso...
Totalno bolesno drustvo.
...
Isto je sa ovim komunjarama. Da mogu, sve bi bogomolje porusili, zabranili pokrivala itd.
...
Uprkos svemu, napredujemo, samo presporo. Jos dugo cemo biti zatucana i neobrazovana sirotinja.
-
emric
- Posts: 1211
- Joined: 21/03/2018 18:03
#1733 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Vi iznad 40 ste učesnici rata, dakle vi ste svoje rekli.Ci-Nick wrote:nikakva demogogija, evo ja imam 53 godine a po komentarima vidim da je većina nas tolarntnih iznad 40 godina i vas netolarantnih ispod 30 godina,..
ranije je bila izreka: " Star zadrt,.." ! E sad bi se moglo reći: "Mlad, zadrt,..!
Mladi su uvijek bolji od starijih.
Substancijalno, mlada generacija je uvijek bolja od stare. Ima jedan strašan problem. Kada su ratovi ili velike društvene traume u pitanju - stari govore, mladi ginu. Mladi, sami po sebi, su bolji od starijih, ali će vam uvijek starija generacija reći da je ova koja dolazi gora od nje. Ja mislim da je obrnuto.
prof. dr. Mirsad Abazović
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#1734 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Uzmi primjere iz porodice i najblizeg okruzenja.Ci-Nick wrote:nikakva demogogija, evo ja imam 53 godine a po komentarima vidim da je većina nas tolarntnih iznad 40 godina i vas netolarantnih ispod 30 godina,..
ranije je bila izreka: " Star zadrt,.." ! E sad bi se moglo reći: "Mlad, zadrt,..!
Ko je konzervativniji?
U moj porodici, mladi su dosta liberalniji. I u najblizem okruzenju. Skoro da nema izuzetak.
...
Stvar je tome da su mladi radikali puni energije i agresivnosti. Veoma su glasni i stvaraju krivu sliku.
...
Nove generacije su naprednije ali nedovoljno. Sporo to ide. Pod strasnim pritiskom su drustva koje diktiraju STARI. Politika, mediji, kultura, javno mnijenje - sve diktiraju stari.
- muha_sa
- Posts: 140441
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#1735 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
peppermint5 wrote:Kao pripadnik LGBT populacije nisam nigdje primjetio da se na ovoj temi izjasnio iko da je takođe pripadnik. Samo komentarišu oni koji nisu lgbt i kojih se to i ne treba da tiče.
Registrovo sam se maksuz da podijelim svoje mišljenje, i da oni koji prate temu imaju uvid od nekoga ko je pripadnik te populacije.
Pravo na okupljanje i protest ima svaki građanin, to je zakonom dopušteno u ovoj državi bilokojoj manjini, dal to bili gejevi ili bilokoja skupina građana to je nebitno.
Fizičke napade i nasilje na bilokoga se ne smije pravdati.
Drugo, nadam se da građani razmiju da nikome nije u interesu paraditi po gradu, jer mi ovdje živimo, radimo i borimo da se uklopimo u sredinu u kojoj živimo.
Prema tome oni koji mašu sa zastavom duginih boja i žele parade i gluposti to su isključivo pripadnici nevladinih organizacija koji ganjaju svoj lični interes, dobivaju donacije ili da prikupe dovoljno pretećih poruka na svoj fb account da bi dobili pravo na azil kada se ta ista parada završi.
Činjenica je da su lgbt građani u ovoj zemlji diskriminisani - ali da se ne lažemo situacija se u zadnjih 20 godina lagano popravlja. Ono što nama treba nisu parade i uzburkavanje javnosti, već osvještavanje građana na svakodnevne probleme sa kojima se lgbt građani susreću.
To se postiže dijalogom sa prijateljima, porodicom, poznanicima i okolinom. Treba dokazati ljudima da postojimo i ne stiditi se sami sebe krijući se po mišijim rupama i živjeti lažne živote.
Velika većina gej osoba u ovoj zemlji se krije i stide se sami sebe te zbog toga nam i jeste takva situacija kakva jeste. Niko tu nije kriv osim mi sami - zakoni već postoje i štite nas od diskriminacije na radnom mjestu i u društvu, a to što se oni ne primjenjuju kako treba to je već drugi par čarapa i to je problem ne samo naš već cijele države.
Što se mene lično tiče meni parada ne treba niti ću u tome da učestvujem. Ovo nije New York niti San Francisco da se održavaju povorke ponosa, jer kod nas vlada drugačiji mentalitet i ne možemo tek tako prekopirati sve iz amerike i primjeniti na našu regiju. Takođe ne želim sebe da izlažem opasnosti a mislim i da velika većina drugih neće učestvovati u tome iz istih razloga.
Blokiranjem saobraćaja i mahanjem šarenih zastava samo će se dodatno izazvati gnjev građana. A to je zadnje što nam treba.
Mi kao i svi drugi građani ove zemlje plaćamo pdv, porez i punimo državi budžet za razliku od onih koji su razgulili u druge zemlje. Samim time privređujemo i borimo se za budućnost ove zemlje, ostavljamo novac u našoj državi. Te smo zaslužili ravnopravnost kao i ostali građani.
Na ovaj ili na onaj način, nekada se moraju riješiti problemi i lgbt građana, ne može uvjek argument biti: "jesu dosadni opet paradiraju" - za svaki pokušaj uspostavljanja bilokakvog skupa.
Podržavao bih proteste, uvođenje zakona o istospolnim brakovima, borbu protiv diskriminacije. Ali paradu za tuđe interese - Ne
Ne možemo očekivati prihvatanje i podršku okoline ako se LGBT građani ne zalažu nizašta drugo osim za svoje guzice. Ako hoćete podršku od građana BiH onda trebaju pružiti i podršku drugim građanima i žrtvama nepravednog sistema u ovoj državi.
Jedini pozitivan primjer bih ovdje mogao navesti da su se ovi "predstavnici" lgbt-a pridružili protestu za 8.mart i podržali prava žena...
Što se tiče Samre - klasičan primjer lažnog moraliste koju nažalost moramo finansirati iz našeg i vašeg džepa. Nadam se da će joj djeca biti gej pa da se zapita da li bi svoju djecu posavjetovala da se negdje "izoluju"
Možda sam previše razdužio al eto... drago mi je da ima ljudi koji razumiju problema sa kojima se naša skupina susreće u svakodnevnom životu. Peace
ostali ko fol nisu procitali tvoj post
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1736 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Nisam prije, ali sad jesammuha_sa wrote:peppermint5 wrote:Kao pripadnik LGBT populacije nisam nigdje primjetio da se na ovoj temi izjasnio iko da je takođe pripadnik. Samo komentarišu oni koji nisu lgbt i kojih se to i ne treba da tiče.
Registrovo sam se maksuz da podijelim svoje mišljenje, i da oni koji prate temu imaju uvid od nekoga ko je pripadnik te populacije.
Pravo na okupljanje i protest ima svaki građanin, to je zakonom dopušteno u ovoj državi bilokojoj manjini, dal to bili gejevi ili bilokoja skupina građana to je nebitno.
Fizičke napade i nasilje na bilokoga se ne smije pravdati.
Drugo, nadam se da građani razmiju da nikome nije u interesu paraditi po gradu, jer mi ovdje živimo, radimo i borimo da se uklopimo u sredinu u kojoj živimo.
Prema tome oni koji mašu sa zastavom duginih boja i žele parade i gluposti to su isključivo pripadnici nevladinih organizacija koji ganjaju svoj lični interes, dobivaju donacije ili da prikupe dovoljno pretećih poruka na svoj fb account da bi dobili pravo na azil kada se ta ista parada završi.
Činjenica je da su lgbt građani u ovoj zemlji diskriminisani - ali da se ne lažemo situacija se u zadnjih 20 godina lagano popravlja. Ono što nama treba nisu parade i uzburkavanje javnosti, već osvještavanje građana na svakodnevne probleme sa kojima se lgbt građani susreću.
To se postiže dijalogom sa prijateljima, porodicom, poznanicima i okolinom. Treba dokazati ljudima da postojimo i ne stiditi se sami sebe krijući se po mišijim rupama i živjeti lažne živote.
Velika većina gej osoba u ovoj zemlji se krije i stide se sami sebe te zbog toga nam i jeste takva situacija kakva jeste. Niko tu nije kriv osim mi sami - zakoni već postoje i štite nas od diskriminacije na radnom mjestu i u društvu, a to što se oni ne primjenjuju kako treba to je već drugi par čarapa i to je problem ne samo naš već cijele države.
Što se mene lično tiče meni parada ne treba niti ću u tome da učestvujem. Ovo nije New York niti San Francisco da se održavaju povorke ponosa, jer kod nas vlada drugačiji mentalitet i ne možemo tek tako prekopirati sve iz amerike i primjeniti na našu regiju. Takođe ne želim sebe da izlažem opasnosti a mislim i da velika većina drugih neće učestvovati u tome iz istih razloga.
Blokiranjem saobraćaja i mahanjem šarenih zastava samo će se dodatno izazvati gnjev građana. A to je zadnje što nam treba.
Mi kao i svi drugi građani ove zemlje plaćamo pdv, porez i punimo državi budžet za razliku od onih koji su razgulili u druge zemlje. Samim time privređujemo i borimo se za budućnost ove zemlje, ostavljamo novac u našoj državi. Te smo zaslužili ravnopravnost kao i ostali građani.
Na ovaj ili na onaj način, nekada se moraju riješiti problemi i lgbt građana, ne može uvjek argument biti: "jesu dosadni opet paradiraju" - za svaki pokušaj uspostavljanja bilokakvog skupa.
Podržavao bih proteste, uvođenje zakona o istospolnim brakovima, borbu protiv diskriminacije. Ali paradu za tuđe interese - Ne
Ne možemo očekivati prihvatanje i podršku okoline ako se LGBT građani ne zalažu nizašta drugo osim za svoje guzice. Ako hoćete podršku od građana BiH onda trebaju pružiti i podršku drugim građanima i žrtvama nepravednog sistema u ovoj državi.
Jedini pozitivan primjer bih ovdje mogao navesti da su se ovi "predstavnici" lgbt-a pridružili protestu za 8.mart i podržali prava žena...
Što se tiče Samre - klasičan primjer lažnog moraliste koju nažalost moramo finansirati iz našeg i vašeg džepa. Nadam se da će joj djeca biti gej pa da se zapita da li bi svoju djecu posavjetovala da se negdje "izoluju"
Možda sam previše razdužio al eto... drago mi je da ima ljudi koji razumiju problema sa kojima se naša skupina susreće u svakodnevnom životu. Peace![]()
ostali ko fol nisu procitali tvoj post
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#1737 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Ček, treba da se odmah identificiramo šta smo i ko smo, pa da možemo da učestvujemo u diskusiji?

- scarface32
- Posts: 874
- Joined: 12/12/2004 11:54
#1738 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
sve sto si napisao ,moze proci, samo sto si ti kukavica.Cuj ne smijemo paradirati da ne bi izazvali gnjev gradjana? Kad borci mogu kad im je ku.... ceif blokirati grad onda mozete i vi jednom u hodini.To sto ti ne smijes ne znaci da su i ostali kukavice.Tomahawk11 wrote:Nisam prije, ali sad jesammuha_sa wrote:peppermint5 wrote:Kao pripadnik LGBT populacije nisam nigdje primjetio da se na ovoj temi izjasnio iko da je takođe pripadnik. Samo komentarišu oni koji nisu lgbt i kojih se to i ne treba da tiče.
Registrovo sam se maksuz da podijelim svoje mišljenje, i da oni koji prate temu imaju uvid od nekoga ko je pripadnik te populacije.
Pravo na okupljanje i protest ima svaki građanin, to je zakonom dopušteno u ovoj državi bilokojoj manjini, dal to bili gejevi ili bilokoja skupina građana to je nebitno.
Fizičke napade i nasilje na bilokoga se ne smije pravdati.
Drugo, nadam se da građani razmiju da nikome nije u interesu paraditi po gradu, jer mi ovdje živimo, radimo i borimo da se uklopimo u sredinu u kojoj živimo.
Prema tome oni koji mašu sa zastavom duginih boja i žele parade i gluposti to su isključivo pripadnici nevladinih organizacija koji ganjaju svoj lični interes, dobivaju donacije ili da prikupe dovoljno pretećih poruka na svoj fb account da bi dobili pravo na azil kada se ta ista parada završi.
Činjenica je da su lgbt građani u ovoj zemlji diskriminisani - ali da se ne lažemo situacija se u zadnjih 20 godina lagano popravlja. Ono što nama treba nisu parade i uzburkavanje javnosti, već osvještavanje građana na svakodnevne probleme sa kojima se lgbt građani susreću.
To se postiže dijalogom sa prijateljima, porodicom, poznanicima i okolinom. Treba dokazati ljudima da postojimo i ne stiditi se sami sebe krijući se po mišijim rupama i živjeti lažne živote.
Velika većina gej osoba u ovoj zemlji se krije i stide se sami sebe te zbog toga nam i jeste takva situacija kakva jeste. Niko tu nije kriv osim mi sami - zakoni već postoje i štite nas od diskriminacije na radnom mjestu i u društvu, a to što se oni ne primjenjuju kako treba to je već drugi par čarapa i to je problem ne samo naš već cijele države.
Što se mene lično tiče meni parada ne treba niti ću u tome da učestvujem. Ovo nije New York niti San Francisco da se održavaju povorke ponosa, jer kod nas vlada drugačiji mentalitet i ne možemo tek tako prekopirati sve iz amerike i primjeniti na našu regiju. Takođe ne želim sebe da izlažem opasnosti a mislim i da velika većina drugih neće učestvovati u tome iz istih razloga.
Blokiranjem saobraćaja i mahanjem šarenih zastava samo će se dodatno izazvati gnjev građana. A to je zadnje što nam treba.
Mi kao i svi drugi građani ove zemlje plaćamo pdv, porez i punimo državi budžet za razliku od onih koji su razgulili u druge zemlje. Samim time privređujemo i borimo se za budućnost ove zemlje, ostavljamo novac u našoj državi. Te smo zaslužili ravnopravnost kao i ostali građani.
Na ovaj ili na onaj način, nekada se moraju riješiti problemi i lgbt građana, ne može uvjek argument biti: "jesu dosadni opet paradiraju" - za svaki pokušaj uspostavljanja bilokakvog skupa.
Podržavao bih proteste, uvođenje zakona o istospolnim brakovima, borbu protiv diskriminacije. Ali paradu za tuđe interese - Ne
Ne možemo očekivati prihvatanje i podršku okoline ako se LGBT građani ne zalažu nizašta drugo osim za svoje guzice. Ako hoćete podršku od građana BiH onda trebaju pružiti i podršku drugim građanima i žrtvama nepravednog sistema u ovoj državi.
Jedini pozitivan primjer bih ovdje mogao navesti da su se ovi "predstavnici" lgbt-a pridružili protestu za 8.mart i podržali prava žena...
Što se tiče Samre - klasičan primjer lažnog moraliste koju nažalost moramo finansirati iz našeg i vašeg džepa. Nadam se da će joj djeca biti gej pa da se zapita da li bi svoju djecu posavjetovala da se negdje "izoluju"
Možda sam previše razdužio al eto... drago mi je da ima ljudi koji razumiju problema sa kojima se naša skupina susreće u svakodnevnom životu. Peace![]()
ostali ko fol nisu procitali tvoj post
- šatirana_ljubičica
- Posts: 4798
- Joined: 20/11/2010 12:37
#1739 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
peppermint5 wrote:Kao pripadnik LGBT populacije nisam nigdje primjetio da se na ovoj temi izjasnio iko da je takođe pripadnik. Samo komentarišu oni koji nisu lgbt i kojih se to i ne treba da tiče.
Registrovo sam se maksuz da podijelim svoje mišljenje, i da oni koji prate temu imaju uvid od nekoga ko je pripadnik te populacije.
Pravo na okupljanje i protest ima svaki građanin, to je zakonom dopušteno u ovoj državi bilokojoj manjini, dal to bili gejevi ili bilokoja skupina građana to je nebitno.
Fizičke napade i nasilje na bilokoga se ne smije pravdati.
Drugo, nadam se da građani razmiju da nikome nije u interesu paraditi po gradu, jer mi ovdje živimo, radimo i borimo da se uklopimo u sredinu u kojoj živimo.
Prema tome oni koji mašu sa zastavom duginih boja i žele parade i gluposti to su isključivo pripadnici nevladinih organizacija koji ganjaju svoj lični interes, dobivaju donacije ili da prikupe dovoljno pretećih poruka na svoj fb account da bi dobili pravo na azil kada se ta ista parada završi.
Činjenica je da su lgbt građani u ovoj zemlji diskriminisani - ali da se ne lažemo situacija se u zadnjih 20 godina lagano popravlja. Ono što nama treba nisu parade i uzburkavanje javnosti, već osvještavanje građana na svakodnevne probleme sa kojima se lgbt građani susreću.
To se postiže dijalogom sa prijateljima, porodicom, poznanicima i okolinom. Treba dokazati ljudima da postojimo i ne stiditi se sami sebe krijući se po mišijim rupama i živjeti lažne živote.
Velika većina gej osoba u ovoj zemlji se krije i stide se sami sebe te zbog toga nam i jeste takva situacija kakva jeste. Niko tu nije kriv osim mi sami - zakoni već postoje i štite nas od diskriminacije na radnom mjestu i u društvu, a to što se oni ne primjenjuju kako treba to je već drugi par čarapa i to je problem ne samo naš već cijele države.
Što se mene lično tiče meni parada ne treba niti ću u tome da učestvujem. Ovo nije New York niti San Francisco da se održavaju povorke ponosa, jer kod nas vlada drugačiji mentalitet i ne možemo tek tako prekopirati sve iz amerike i primjeniti na našu regiju. Takođe ne želim sebe da izlažem opasnosti a mislim i da velika većina drugih neće učestvovati u tome iz istih razloga.
Blokiranjem saobraćaja i mahanjem šarenih zastava samo će se dodatno izazvati gnjev građana. A to je zadnje što nam treba.
Mi kao i svi drugi građani ove zemlje plaćamo pdv, porez i punimo državi budžet za razliku od onih koji su razgulili u druge zemlje. Samim time privređujemo i borimo se za budućnost ove zemlje, ostavljamo novac u našoj državi. Te smo zaslužili ravnopravnost kao i ostali građani.
Na ovaj ili na onaj način, nekada se moraju riješiti problemi i lgbt građana, ne može uvjek argument biti: "jesu dosadni opet paradiraju" - za svaki pokušaj uspostavljanja bilokakvog skupa.
Podržavao bih proteste, uvođenje zakona o istospolnim brakovima, borbu protiv diskriminacije. Ali paradu za tuđe interese - Ne
Ne možemo očekivati prihvatanje i podršku okoline ako se LGBT građani ne zalažu nizašta drugo osim za svoje guzice. Ako hoćete podršku od građana BiH onda trebaju pružiti i podršku drugim građanima i žrtvama nepravednog sistema u ovoj državi.
Jedini pozitivan primjer bih ovdje mogao navesti da su se ovi "predstavnici" lgbt-a pridružili protestu za 8.mart i podržali prava žena...
Što se tiče Samre - klasičan primjer lažnog moraliste koju nažalost moramo finansirati iz našeg i vašeg džepa. Nadam se da će joj djeca biti gej pa da se zapita da li bi svoju djecu posavjetovala da se negdje "izoluju"
Možda sam previše razdužio al eto... drago mi je da ima ljudi koji razumiju problema sa kojima se naša skupina susreće u svakodnevnom životu. Peace
Sve lijepo sa puno razumijevanja nema šta, ali na kraju cap-šta bi, Samrinoj djeci želiš ISTO, a zašto ..zar nemaš razumijevanja za takav njen stav kad ti je već sve jasno? Zašto djeca moraju ispaštati, čim vas neko barne vi odmah najgore po njemu, gdje je sad razumijevanje?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1740 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Čovjek opisao realnu situaciju.scarface32 wrote: sve sto si napisao ,moze proci, samo sto si ti kukavica.Cuj ne smijemo paradirati da ne bi izazvali gnjev gradjana? Kad borci mogu kad im je ku.... ceif blokirati grad onda mozete i vi jednom u hodini.To sto ti ne smijes ne znaci da su i ostali kukavice.
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#1741 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
peppermint5 wrote:Kao pripadnik LGBT populacije nisam nigdje primjetio da se na ovoj temi izjasnio iko da je takođe pripadnik. Samo komentarišu oni koji nisu lgbt i kojih se to i ne treba da tiče.
Registrovo sam se maksuz da podijelim svoje mišljenje, i da oni koji prate temu imaju uvid od nekoga ko je pripadnik te populacije.
Pravo na okupljanje i protest ima svaki građanin, to je zakonom dopušteno u ovoj državi bilokojoj manjini, dal to bili gejevi ili bilokoja skupina građana to je nebitno.
Fizičke napade i nasilje na bilokoga se ne smije pravdati.
Drugo, nadam se da građani razmiju da nikome nije u interesu paraditi po gradu, jer mi ovdje živimo, radimo i borimo da se uklopimo u sredinu u kojoj živimo.
Prema tome oni koji mašu sa zastavom duginih boja i žele parade i gluposti to su isključivo pripadnici nevladinih organizacija koji ganjaju svoj lični interes, dobivaju donacije ili da prikupe dovoljno pretećih poruka na svoj fb account da bi dobili pravo na azil kada se ta ista parada završi.
Činjenica je da su lgbt građani u ovoj zemlji diskriminisani - ali da se ne lažemo situacija se u zadnjih 20 godina lagano popravlja. Ono što nama treba nisu parade i uzburkavanje javnosti, već osvještavanje građana na svakodnevne probleme sa kojima se lgbt građani susreću.
To se postiže dijalogom sa prijateljima, porodicom, poznanicima i okolinom. Treba dokazati ljudima da postojimo i ne stiditi se sami sebe krijući se po mišijim rupama i živjeti lažne živote.
Velika većina gej osoba u ovoj zemlji se krije i stide se sami sebe te zbog toga nam i jeste takva situacija kakva jeste. Niko tu nije kriv osim mi sami - zakoni već postoje i štite nas od diskriminacije na radnom mjestu i u društvu, a to što se oni ne primjenjuju kako treba to je već drugi par čarapa i to je problem ne samo naš već cijele države.
Što se mene lično tiče meni parada ne treba niti ću u tome da učestvujem. Ovo nije New York niti San Francisco da se održavaju povorke ponosa, jer kod nas vlada drugačiji mentalitet i ne možemo tek tako prekopirati sve iz amerike i primjeniti na našu regiju. Takođe ne želim sebe da izlažem opasnosti a mislim i da velika većina drugih neće učestvovati u tome iz istih razloga.
Blokiranjem saobraćaja i mahanjem šarenih zastava samo će se dodatno izazvati gnjev građana. A to je zadnje što nam treba.
Mi kao i svi drugi građani ove zemlje plaćamo pdv, porez i punimo državi budžet za razliku od onih koji su razgulili u druge zemlje. Samim time privređujemo i borimo se za budućnost ove zemlje, ostavljamo novac u našoj državi. Te smo zaslužili ravnopravnost kao i ostali građani.
Na ovaj ili na onaj način, nekada se moraju riješiti problemi i lgbt građana, ne može uvjek argument biti: "jesu dosadni opet paradiraju" - za svaki pokušaj uspostavljanja bilokakvog skupa.
Podržavao bih proteste, uvođenje zakona o istospolnim brakovima, borbu protiv diskriminacije. Ali paradu za tuđe interese - Ne
Ne možemo očekivati prihvatanje i podršku okoline ako se LGBT građani ne zalažu nizašta drugo osim za svoje guzice. Ako hoćete podršku od građana BiH onda trebaju pružiti i podršku drugim građanima i žrtvama nepravednog sistema u ovoj državi.
Jedini pozitivan primjer bih ovdje mogao navesti da su se ovi "predstavnici" lgbt-a pridružili protestu za 8.mart i podržali prava žena...
Što se tiče Samre - klasičan primjer lažnog moraliste koju nažalost moramo finansirati iz našeg i vašeg džepa. Nadam se da će joj djeca biti gej pa da se zapita da li bi svoju djecu posavjetovala da se negdje "izoluju"
Možda sam previše razdužio al eto... drago mi je da ima ljudi koji razumiju problema sa kojima se naša skupina susreće u svakodnevnom životu. Peace
Nisam LGBT ali imam interes u paradi. Za mene je to opce pitanje demokratije, tolerancije i stop nasilju.
Necemo postati Njemacka zbog jedne parade,... ali ako prodje bez incidenta - to je krupan korak naprijed na polju demokratije i ravnopravnosti. I da ljudi konacno gledaju svoja posla a ne da drugima odredjuju sta smiju zbog svog shvatanja morala, religije,,..... itd. U nasim uslovima je premija da ne frcaju kamenice. Zato ovo nije samo pitanje seksualnosti ili neka interna LGBT stvar. Ovo je test i iskusenje za sve.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1742 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Neće proći bez incidenta, bar ne ovaj prvi put.
Jedino ako policija blokira cijeli grad.
Jedino ako policija blokira cijeli grad.
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#1743 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019
Mogao si to fino kratko i jasno reci bez onolikog razvodnjavanja. Interesantno je da se ovolika buka dize oko jedne parade i poziva na Kuran, moralnost,..... a malo ko da je propagirao zabranu proizvodnje i konuzumiranja duhana, alkohola i internet.Irsar wrote:
Mislim da sam ukazao na u pravilu preskočene finese ovog problema. Dakle, LGBT PROMOCIJA je zlo, ostaje zlo i uvijek će biti zlo, i trebala bi se zabraniti.
Da sad ne spominjem cemu sve imamo pristup na internet i kakvih parada za gledanje ako nemas na ulici, i kako se alkohol konzumira sa kakvim posljedicama - samo spomenuti kako prodje Bajram u gradu konto alkohola.
Zasto zabraniti samo jednu paradu a ne zabraniti duhan, produkte sa svinjetinom u trgovinama, minjake i sminku na curama, internet i alkohol?
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1744 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Debilizam
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190405102U Sarajevu napadnuta djevojka LGBT populacije, policija traga za napadačima
Sarajevu je danas oko 14 sati napadnuta djevojka za koju se smatra da je pripadnica LGBT populacije. Djevojku su napala dvije muške osobe koje su trenutno u bijegu.
"Obavješteni smo da je danas u 14:10 kod Sarajevo City Centra došlo do fizičkog napada na dvije ženske osobe. Napala su ih dva nepoznata muškarca za kojima je pokrenuta potraga", kazali su za portal Klix.ba iz MUP-a KS, te su dodali kako je jedna djevojka lakše povrijeđena, dok je druga zadobila udarce u predjelu glave.
-
hAZNADAR
- Posts: 11029
- Joined: 09/01/2012 08:12
#1745 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Tomahawk11 wrote:Debilizam
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190405102U Sarajevu napadnuta djevojka LGBT populacije, policija traga za napadačima
Sarajevu je danas oko 14 sati napadnuta djevojka za koju se smatra da je pripadnica LGBT populacije. Djevojku su napala dvije muške osobe koje su trenutno u bijegu.
"Obavješteni smo da je danas u 14:10 kod Sarajevo City Centra došlo do fizičkog napada na dvije ženske osobe. Napala su ih dva nepoznata muškarca za kojima je pokrenuta potraga", kazali su za portal Klix.ba iz MUP-a KS, te su dodali kako je jedna djevojka lakše povrijeđena, dok je druga zadobila udarce u predjelu glave.
Jedan od komentara je
Ove dvije lezbe neki dan sam vidio kod drvenije konaćno im je neko objasnio da im ovdje mjesto nije
i 135 lajkova naspram 30 i nesto dislajkova.
Kako je god debilizam fizicki napadati ljude - tako je i aminovati to. Ovdje samo pendrek i kazne pomazu. Primitivci nece nikada sami skontati da ne smiju nikoga napadati.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#1746 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Al pazi klixa. Nadnaslov teze povrede u tekstu jedna zadobila lakse a druga odbila ljecnicku pomoc
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#1747 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Jbg, nije u redu da iko ikog tuče iz čista mira.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#1748 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Naravno da nije. Ima milicija za te stvari pa nek zarade platu
-
peppermint5
- Posts: 3
- Joined: 04/04/2019 15:10
#1749 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Nisam iznenadjen. Upravo potvrđuje ono o čemu sam pisao prije 2 stranice da će parada ponosa biti kontraproduktivna za sve nas i naš svakodnevni život.hAZNADAR wrote:Tomahawk11 wrote:Debilizam
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190405102U Sarajevu napadnuta djevojka LGBT populacije, policija traga za napadačima
Sarajevu je danas oko 14 sati napadnuta djevojka za koju se smatra da je pripadnica LGBT populacije. Djevojku su napala dvije muške osobe koje su trenutno u bijegu.
"Obavješteni smo da je danas u 14:10 kod Sarajevo City Centra došlo do fizičkog napada na dvije ženske osobe. Napala su ih dva nepoznata muškarca za kojima je pokrenuta potraga", kazali su za portal Klix.ba iz MUP-a KS, te su dodali kako je jedna djevojka lakše povrijeđena, dok je druga zadobila udarce u predjelu glave.
Jedan od komentara je
Ove dvije lezbe neki dan sam vidio kod drvenije konaćno im je neko objasnio da im ovdje mjesto nije
i 135 lajkova naspram 30 i nesto dislajkova.
Kako je god debilizam fizicki napadati ljude - tako je i aminovati to. Ovdje samo pendrek i kazne pomazu. Primitivci nece nikada sami skontati da ne smiju nikoga napadati.
A siguran sam i da ovo nažalost neće biti jedini slučaj do septembra.
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#1750 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Kod mene 450 lajkova i 0 dislajkova...hAZNADAR wrote:Tomahawk11 wrote:Debilizam
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /190405102U Sarajevu napadnuta djevojka LGBT populacije, policija traga za napadačima
Sarajevu je danas oko 14 sati napadnuta djevojka za koju se smatra da je pripadnica LGBT populacije. Djevojku su napala dvije muške osobe koje su trenutno u bijegu.
"Obavješteni smo da je danas u 14:10 kod Sarajevo City Centra došlo do fizičkog napada na dvije ženske osobe. Napala su ih dva nepoznata muškarca za kojima je pokrenuta potraga", kazali su za portal Klix.ba iz MUP-a KS, te su dodali kako je jedna djevojka lakše povrijeđena, dok je druga zadobila udarce u predjelu glave.
Jedan od komentara je
Ove dvije lezbe neki dan sam vidio kod drvenije konaćno im je neko objasnio da im ovdje mjesto nije
i 135 lajkova naspram 30 i nesto dislajkova.
Kako je god debilizam fizicki napadati ljude - tako je i aminovati to. Ovdje samo pendrek i kazne pomazu. Primitivci nece nikada sami skontati da ne smiju nikoga napadati.
edit: nakon refresha 627 prema 47.
