Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1726 Re: Blokada puteva

Post by dobar osjecaj »

drndalo wrote:@dobar osjecaj

Vidi, a sta cemo s ljudima koji sinoc nisu mogli stici kuci, ili su stigli sa 130 km obilazaka, u 11 navece, jer rade malo dalje od svog grada, i po odradjenom danu zele biti kuci, s djetetom ? A oni rade, i placaju i ono malo sto se ovim blokatorima na ulici isplacuje... Njih ko jebe ?

Ja znam da taj dio protesta nije osmisljen od strane zaista gladnih bivsih boraca, nego njihovih sadasnjih komandanata...
Ne znam. Najvjerovatnije da jeste sve dirigovano i plaćeno s nekim ciljevima potpuno drugačijim od mog običnog ljudskog suosjećanja s ljudima koji su na dnu i za koje bi odgovorno društvo trebalo da se brine. Ja se uopšte ne osvrćem na lezihljeboviće i utovljene stranačke pse koji žive i zarađuju čuvajući leđa svojim gospodarima. Žao mi je samo jadnih, nesposobnih, bolesnih, onih za koje nikad nije bilo predviđeno da se dignu iz blata. A o tome razmišljam u kontekstu brojnih ljutitih komentara "kako se nisu snašli nakon 23 godine".

A prvoj meni je bilo neprihvatljivo zaustavljati saobraćaj na jednom Ivanu. Zamislila sam sebe u brojnim situacijama zastoja na Ivanu zbog saobraćajnih nesreća i ne bi nikome poželila da zbog bilo čega bude blokiran u tim uslovima ni usred ljeta a ne u ovim prilikama.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1727 Re: Blokada puteva

Post by uglavnomja »

drndalo wrote:
uglavnomja wrote:
drndalo wrote: Ti mora da se zjbvs...?

tako pise i to se desavalo, znam slucajeve, kad se radi o neatraktivnim poslovima koji traze neko jace obrazovanje, od vise kandidata je imao prednost onaj ko je bio vojnik. ili bar kafekuharica u stabu
Mozda... Ali se radi o promilima... A i to vjerovatno samo kao dodatni dio konkursa, kada kome to odgovara zbog bodovanja... Sve transparentno, pa na kraju prime onu s najvecim sifonima... :mrgreen:
:thumbup:
u pravu si, to je sadasnje stanje

iskreno, ovo sto znam - desavalo se u onim godina poslije rata kad je bilo i posla i para i nekog reda :oops: negdje do 2000. cirka

poslije :run:

ali ko ni tad nije uspio naci nikakav posao, ko nema dana staza za 22 godine :|



i normalno da je dodatni dio konnkrsa, ako se trazi dipl. nastavnik fizickog nece imati prednost bivsi fudbaler sa trogodisnjom srednjom jer ima knjizicu.
prednost u okviru istih kvalifikacija
Last edited by uglavnomja on 01/03/2018 11:21, edited 1 time in total.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#1728 Re: Blokada puteva

Post by Nurudin »

General War wrote:
...Deblokirane su sve saobraćajnice u FBiH koje su demobilisani borci blokirali u srijedu ujutro osim raskrsnice magistralnih puteva M-4 i M-17 u mjestu Karuše i petlje Šićki Brod u Tuzli. Vlado Marušić iz Udruženja zaboravljeni branitelji ZHK nam je kazao da su borci identificirali krivca za situaciju u kojoj se nalaze, te da će u narednom periodu sve snage preusmjeriti na sjedišta stranaka SDA, HDZ i SBB.
:thumbup:
Vidjeli da ih niko ne podržava u blokadi puteva i da samo ljute narod
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#1729 Re: Blokada puteva

Post by kakavdanakneiskustvu »

tarik filipovic juce bio u ovoj koloni,cak se islo policijskim vozilom po njega
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1730 Re: Blokada puteva

Post by madner »

TLR wrote:Jedino rješenje je poštena i čovječna socijalna politika, zasnovana na solidarnosti:
1. Treba u potpunosti uništiti postojeći "sistem" socijalne pomoći i kreirati novi (uklj. ukidanje svih boračkih povlastica i privilegija) na novim principima:
* svako ima pravo na obrok (kazan), dom (krov nad glavom ili priv. smještaj) i zdravlje (besp. liječenje).
* invalidi (neovisno da li su civilni ili ratni) imaju pravo na pomoć
* nema tu privilegovanih i manje privilegovanih.
* svim ugroženim treba pomoći da izađu iz belaja (školovanje, osposobljavanje, javni radovi - radne akcije)

Kad ovo društvo konačno krene prema naprijed, onda će biti više sredstava za one koji su na dnu. A takvim treba sada i uvijek treba pomoći. Nisam siguran da su to ovi sa balvanima.

Ako gospoda borci to ne vide ili ne razumiju, ili misle da je njihova guJica više vrijedna ... neko bi im trebao što prije to objasniti. Milom ili silom. Ova njihova "akcija" je uperene isključivo protiv ljudi koji rade i donose im tu sadaku, a koje će biti sve manje i manje. Para neJma.

Svi smo u govnima i trebamo pomagati onim koji su najtežim govnima. Solidarno.

Ko neće, treba mu jebat mater/mater.
Manje vise tacno.
User avatar
black
Posts: 18640
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1731 Re: Blokada puteva

Post by black »

Da li je borcima u Federaciji obećano da ne moraju ništa da rade, samo da glasaju za partiju i da ce im biti ispunjeni svi zahtjevi ?
Da
Da li je obećanje ispunjeno?
Ne
Šta je onda sporno u blokadi ?
Smeta vam par sati stajanja u blokadi a ne smeta vam 30 godina izgubljenih zauvijek? Ne serite! Ova država je odveć blokirana, privid funkcionalnosti održava se preskupim kreditima, te kolektivnim transom. Ćutnjom. Očekivati od sirotinje što se bori da preživi da se organizuje, shvati, bori protiv pošasti moćnije od talijanske mafije licemjerno je i odgovor je zašto smo tupsoni i zašto će da vladaju koliko i kako hoće.
Ko god da je od Dejtona na ovamo izašao na ulice, utučen je virtuelnim analizama zukenbergovih mudraca, ali ko god. Demantujte me i brišem ovo! Nikad se isti nisu zajednički obrušili na vlast kao što su sinhronizovano linčovali konsaltingom i porukama maštaćeon, aštaćemosatim, imateizborepaglasajte, kovasplacajebovambogmajku .....Jebeno, jebeno zaprđavanje. Dokazali su da mogu da izgube izbore i da ih u sedmici nakon kupovinom pajsera dobiju. Da li ste nakon dokaza da su kupili papke izašli na ulice da se borite za svoj glas, da ga skupo naplatite? Niste, ćutali ste i čekali, i čekajte ispraćajući svaki dan desetine njih kojima se sve odveć zgadilo. Dočekaćete da niti imate koga ispratiti, niti ko ima da isprati vas. Bolje niste ni zaslužili. Znam ja nas, jebo ti nas
Puna podrška svim koji se bune, sad ili ubuduće, pa kako god znaju i umiju, svaki vaš podijeljeni zalogaj i gutljaj vode, stisak ruke, to što ste zajedno, što se zajedno ne date ovom ološu kom se većina predala vrijedi više od miliona jalovih lajkova.
Moja ste braća i sestre!

A.T.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#1732 Re: Blokada puteva

Post by aratet »

Gasi drzavu.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1733 Re: Blokada puteva

Post by hAZNADAR »

Kikibombona wrote:
elcaliente wrote:

Sta cu se ja stiditi jesam li ja palio vatre na travi i ostavio smece ili oni??
Kakve veze imaju budzeti i ostale stavri sa njihovom seljackom kulturom i neodgojom?
Nasi ljudi su prosti, pogledaj Cevljanovice i slicne manifestacije. Medjutim, ti ljudi su nosili puske i pisali krv u blatnjavim rovovima, upravo ti neobrazovani i primitivni.

Drustvena, politicka, sportska, kulturna i druge elite se nisu povlacili po rovovima. Borbe prsa u prsa su u 90% slucajeva vodili prosti, neobrazovani i siromasni ljudi.

Tada su valjali, tada su bili heroji, sada ih treba nogom nabiti!??
Ne treba vrijedjati selo. Niti nase ljude nazivati prostim.
Sve je individualno. Neko ima obzira prema drugima, neko nema.

Proslo je 23 god od kraja rata - halo 23 godine - vrijeme da se neko rodi, odraste i vec ima radni staz,..

Poslije toliko dugo vremena - nisu u pitanju vise izdani, iznevjereni,... vec nesposobni luzeri.

Koliko god da im dadnes para - nece uloziti u sebe i svoje znanje, prekvalifikaciju, privatluk, razguliti van iz zemlje,.... - to je rupa bez dna.
Cast izuzecima ali velika velika vecina je zapustenog izgleda, stomacine, krezavi,... puse par kutija cigara dnevno, piju samo gazirano,.... ljudi nesposobni da pomognu sebi i svom zdravlju, nesposobni da se snadju, nesposobni da nadju posao(bilo kakav za pocetak), nesposobni da zadrze posao, nesposobni da ustede na cigarama pa od toga upisu bilo kakav kurs,.... jednostavno propali ljudi.

Ne moze se vaditi na rat kao krivac - jer mnogo vise ima onih koji su se snasli i koji su dovoljno zreli za to a prezivjeli isto,... a nije ni Drugi svjetski rat u svijetu ostavio desetine milione budzetlija koje su drzave morale hraniti. Sam njihov postupak - gdje su uzeli za taoce drustvo i prekinuli funkcionisanje drugima, nacin kako stu to uradili i sta iza sebe ostavili,... dovoljno govori koliko im je stalo i do drustva i drzave. Bez razmisljanja bi pristali na jos jedan kredit kojeg ce otplacivati praunuci ili da se zakine zdravstvo - samo da njima kapa jer drugacije ne mogu egzistirati.
Cast izuzecima ali tako je. Velika hvala sto su branili zemlju - ali parazitarenjem mogu samo shebati to sto su stvarali
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1734 Re: Blokada puteva

Post by _BataZiv_0809 »

Kiki ti te ljude gleda jugoslovenskim standardom kako nisi prepoznao?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1735 Re: Blokada puteva

Post by madner »

Kada bi bili sigurni da su to stvarno te kategorije, onda bi imao simpatije. Daj im neku socijalu.
Problem je sto tu ima svega, samo sto guraju ove sto su zapusteni i jadni.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1736 Re: Blokada puteva

Post by General War »

evo sto kaze SDA glasilo
Ko je uopće organizator i vođa ovih protesta? Kome je palo na pamet zaprečivati put građanima, među kojima su i deseci hiljada bivših boraca Armije RBiH? Kome odgovara pritisak koji je javnost prije nego što je u Sarajevu i Zenici normalizirano kretanje počela praviti prema vlasti i policiji, a koji je mogao rezultirati razbijanjem barikada i sukobom države s onima koji su je odbranili? Kome to odgovara stanje koje lahko može postati uvod u međubošnjački sukob?
U sinhroniziranoj akciji demobiliziranih vojnika Armije RBiH Sarajevo je, nakon nešto više od 22 godine pauze, i to uoči Dana nezavisnosti, doživjelo novu blokadu. Putevi prema Zenici, Tuzli i Mostaru ostali su zatvoreni. Ali nije začuđujuće i u sferi zone sumraka samo to što su se bivši pripadnici Armije RBiH ovih dana slizali s nekadašnjim pripadnicima HVO-a – dakle branitelji Bosne i Hercegovine s pripadnicima Udruženog zločinačkog pothvata – i što umjesto nekadašnje borbe za deblokadu drže Sarajevo “u okruženju”, još apsurdnije je to što su preostali otvoreni izlazi iz Sarajeva prema svijetu tokom blokade bili oni koji vode za Pale i Foču. Da su se i oni na neki način blokirali – mogli su u tome pripomoći bivši pripadnici VRS-a – ostao bi samo stari dobri Sarajevski aerodrom, a i tunel se uz dobar trud može opet učiniti prohodnim. Da sve bude još dramatičnije, ali i na granici farse, borce na “barikadama” posjetio je nekadašnji komandant Armije RBiH a sadašnji predsjednik jedne političke partije – Sefer Halilović. I to ih je obilazio dok su na -11°C držali čvrsto svoje položaje nasuprot volji i želji ogromne većine građana Sarajeva. Usput su padale oklade s omjerom 50:1 da se niko od okupljenih, ali ni onih koji su o tome čitali na društvenim mrežama, nije mogao sjetiti istog tog Sefera, ali ne političara, već njihovog komandanta, kako ih obilazi na linijama oko Sarajeva u zimu 1993.

Sjetimo se da je ovo već viđeno u jednoj sličnoj formi ali sa suprotnim predznakom, da su nakon Referenduma u Sarajevu marta 1992. godine osvanuli naoružani ljudi s čarapama preko glava. Blokirali su grad onemogućavajući normalno kretanje njegovim stanovnicima. Nije se moglo do bolnica, škola, do posla, kuća i stanova… Njima će se uskoro u Sarajevu suprotstaviti budući pripadnici Armije RBiH, tadašnji pripadnici Patriotske lige, MUP-a, rezervnog sastava policije, samoorganizirani građani, Zelene beretke, pripadnici Teritorijalne odbrane, riječju, patriote, građani Bosne i Hercegovine koji nisu željeli biti taoci i žrtve. Širom Republike organizirat će se otpor protiv ljudi čija su personifikacija bili maskirani razbojnici s početka marta 1992. godine. U tom otporu sudjelovali su i oni koji su jučer blokirali Federaciju BiH, Sarajevo, Tuzlu, Zenicu, onaj dio Bosne i Hercegovine koji su odbranili, ostavljajući pritom na miru teritorije koje su nakon rata pripale sudionicima Agresije na Bosnu i Hercegovinu, prostore kojima suvereno vladaju sljedbenici ideologija i politika Radovana Karadžića i Mate Bobana.

Zašto su bivši pripadnici Armije RBiH blokirali građane Sarajeva i uglavnom bošnjački većinski dio Federacije BiH? Zašto su se odlučili na avanturizam, pa su umjesto da građane privuku na svoju stranu blokirajući institucije od kojih traže da udovolje njihovim zahtjevima, otvorili front običnih građana protiv sebe? Zašto im nije palo na pamet da blokiraju Republiku Srpsku, glavni izvor svih njihovih problema, razlog zbog kojeg i imaju status demobiliziranih boraca i glavni uzrok kočenja bržeg napretka ove zemlje koji bi, da do njega dođe, zasigurno pomogao i boljem statusu “boračke populacije”. Ili, možda, da blokiraju Mostar? Kome je palo na pamet zaprečivati put građanima, među kojima su i deseci hiljada bivših boraca Armije RBiH? Ko je uopće organizator i vođa ovih protesta? Kome odgovara pritisak koji je javnost prije nego što je u Sarajevu i Zenici normalizirano kretanje počela praviti prema vlasti i policiji, a koji je mogao rezultirati razbijanjem barikada i sukobom države s onima koji su je odbranili? Kome to odgovara stanje koje lahko može postati uvod u međubošnjački sukob?
...I meni je cudno sto niti jedan prelaz prema PC nije blokiran, pored ostalih cudnih stvari u ovoj prici
Last edited by General War on 01/03/2018 11:46, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1737 Re: Blokada puteva

Post by ExNihilo »

Država se definira kroz monopol na silu. Onog trenutka kada država nema ili iz ma kojih razloga nije spremna da iskoristi aparat sile kako kako bi kanalisala kolektivni interes, prestaje biti država.

Nije da nismo i ranije znali kako nemamo državu, ali sinoć je to brutalno demonstrirano.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#1738 Re: Blokada puteva

Post by PM72 »

mk ultra wrote:
PM72 wrote:da li vi uopšte shvatate da su upravo boračka udruženja i šehidske organizacije ono što nas jebe i handri 22 godine iza rata?
napravljena je masa tih parazitskih organizacija upravo od strane vladajuće oligarhije da zadovolje bukadžije i one koji bi mogli uticati na "talasanje".Pofatane su veze i po državnim organima pozapošljavani su članovi familija čelnika tih organizacija i njima je lijepo.Što bi to mjenjali? nisu budale,pred svake izbore naobećavaju svašta a dio ispune,naravno,opet svojim vezama na liniji vlast-šehidske i boračke organizacije.
Sve generale su podmirili,sve oficire drže na uzici jer su im zaposlili djecu,zene,braću i ne talasaj.svakodnevno osnivaju kojekakva udruzenja koje nakače na opštinske budžete,daj fukari lavor graha,paket soka,hima,zastava,fatiha i progovore koju o "uspješnom" putu brigade za koje niko i ne zna...
pa jebo te život,predsjednika udruženja dobrinjske brigade iz Sarajeva uhapsili jer je držao javnu kuću,radio s drogom a sve pod zastavom s ljiljanima a kao podpredsjednika stavio tipa hrvata koji je u ratu dezertirao...

sve to treba ukinuti...sve
ma realno bilo je neophodno pomoći šehidske porodice 5-6 godina iza rata
invalidi rata također

ostalo, razguli
svak se borio kako je znao i umio, i šta sad ovih 0.01% blokatora predstavljaju sve ostale i traže hljeba bez motike...
Ja nisam za to da se ukinu primanja recimo roditeljima poginulog borca.Ni slučajno.Ali,i tu treba napraviti čistku.100%-tni invalidima treba pružiti svu pažnju i dat im maksimalne penzije i tuđu njegu.To treba cijeniti i poštovati a takvih nema milion ego nekoliko hiljada.Ukinuti SVA boračka udruženja i napraviti jedno jedino u kojem će predsjednik biti neki dokazani patriota i borac (može se naći neki pismen) u kojem se neće primati novčana naknada niti dnevnice.Volonterski.Hoćeš - nećeš -ima ko hoće.
Zatim,ukinuti stavku "prednost" pri školovanju ili zapošljavanju jer je neko iz šehidske porodice-manimo se podobnih.Ako je neko dobar - primi ga na posao ili školovanje bez obzira na porijeklo,status,naciju.Moje dijete je odličan đak i nikad nije dobilo ni mogućnosti da dobije neku stipendijju za trud i zalaganje.Kažu mu da nije iz šehidske porodice i rade mu roditelji.Pa šta? Je li to nagrada za trud ili podobnosti?

Na vrh glave mi je šuplje o šehidskim porodicama,čovjek joj pogino prije 25 godina a ona rodila još troje,naravno,ostalo prezime pa bere penziju.Ili da gledam onu Muniru Subašić koja se javno hvali kako su joj primanja 4000 KM.

Dokle?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1739 Re: Blokada puteva

Post by nema me tamo »

đabe ste krecili
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1740 Re: Blokada puteva

Post by General War »

PM72 wrote:
mk ultra wrote:
PM72 wrote:da li vi uopšte shvatate da su upravo boračka udruženja i šehidske organizacije ono što nas jebe i handri 22 godine iza rata?
napravljena je masa tih parazitskih organizacija upravo od strane vladajuće oligarhije da zadovolje bukadžije i one koji bi mogli uticati na "talasanje".Pofatane su veze i po državnim organima pozapošljavani su članovi familija čelnika tih organizacija i njima je lijepo.Što bi to mjenjali? nisu budale,pred svake izbore naobećavaju svašta a dio ispune,naravno,opet svojim vezama na liniji vlast-šehidske i boračke organizacije.
Sve generale su podmirili,sve oficire drže na uzici jer su im zaposlili djecu,zene,braću i ne talasaj.svakodnevno osnivaju kojekakva udruzenja koje nakače na opštinske budžete,daj fukari lavor graha,paket soka,hima,zastava,fatiha i progovore koju o "uspješnom" putu brigade za koje niko i ne zna...
pa jebo te život,predsjednika udruženja dobrinjske brigade iz Sarajeva uhapsili jer je držao javnu kuću,radio s drogom a sve pod zastavom s ljiljanima a kao podpredsjednika stavio tipa hrvata koji je u ratu dezertirao...

sve to treba ukinuti...sve
ma realno bilo je neophodno pomoći šehidske porodice 5-6 godina iza rata
invalidi rata također

ostalo, razguli
svak se borio kako je znao i umio, i šta sad ovih 0.01% blokatora predstavljaju sve ostale i traže hljeba bez motike...
Ja nisam za to da se ukinu primanja recimo roditeljima poginulog borca.Ni slučajno.Ali,i tu treba napraviti čistku.100%-tni invalidima treba pružiti svu pažnju i dat im maksimalne penzije i tuđu njegu.To treba cijeniti i poštovati a takvih nema milion ego nekoliko hiljada.Ukinuti SVA boračka udruženja i napraviti jedno jedino u kojem će predsjednik biti neki dokazani patriota i borac (može se naći neki pismen) u kojem se neće primati novčana naknada niti dnevnice.Volonterski.Hoćeš - nećeš -ima ko hoće.
Zatim,ukinuti stavku "prednost" pri školovanju ili zapošljavanju jer je neko iz šehidske porodice-manimo se podobnih.Ako je neko dobar - primi ga na posao ili školovanje bez obzira na porijeklo,status,naciju.Moje dijete je odličan đak i nikad nije dobilo ni mogućnosti da dobije neku stipendijju za trud i zalaganje.Kažu mu da nije iz šehidske porodice i rade mu roditelji.Pa šta? Je li to nagrada za trud ili podobnosti?

Na vrh glave mi je šuplje o šehidskim porodicama,čovjek joj pogino prije 25 godina a ona rodila još troje,naravno,ostalo prezime pa bere penziju.Ili da gledam onu Muniru Subašić koja se javno hvali kako su joj primanja 4000 KM.

Dokle?
Pa neki bi razjebali izgleda i ovo malo sirotinje sto smo skockali...nbemaju oni nemora niko.
Potpuno zbrinuti ali potpuno i RVI, djecu poginulih boraca do nekih normalnih godina dok se ne zaposle...ostali zajedno samnom zdrao.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1741 Re: Blokada puteva

Post by dobar osjecaj »

PM72 wrote:
Na vrh glave mi je šuplje o šehidskim porodicama,čovjek joj pogino prije 25 godina a ona rodila još troje,naravno,ostalo prezime pa bere penziju.Ili da gledam onu Muniru Subašić koja se javno hvali kako su joj primanja 4000 KM.

Dokle?
Koliko samo svi u svom okruzenju imamo i tih zena kojih se zgrozavam. Muzevi poginuli '92 ili '93. One zasnovale zivot s drugim muskarcima, imaju djecu s njima i tim zenama i njihovim nevjencanim muzevima je sasvim prihvatljivo da primaju te penzije na konto poginulog. Koliko samo ima slojeva te prljavstine svuda oko nas.
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#1742 Re: Blokada puteva

Post by bosan »

Mislim da su borci kao i ostali gradjani puno punooooo zakasnili sa svojim protestima . Ljudi godinama gledaju bahatost vlasti i nista ama bas nista ne poduzimaju . Davno je trebalo izaci na ulice i jebat nekom mater ali ne samo borci vec svi skupa i studenti , penzioneri , radnici ... Mi guzicu dizemo samo onda kad je nasa guzica ugrozena . Nema hajra u Bosni dok se sve guzice ne dignu . A ovi sto bi nekom jebavali mater trebali bi jebat svakom sto nista ne cini da svima bude bolje . :bih:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1743 Re: Blokada puteva

Post by madner »

Da blago njima. :roll:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#1744 Re: Blokada puteva

Post by Naslovnica »

General War wrote:evo sto kaze SDA glasilo
Ko je uopće organizator i vođa ovih protesta? Kome je palo na pamet zaprečivati put građanima, među kojima su i deseci hiljada bivših boraca Armije RBiH? Kome odgovara pritisak koji je javnost prije nego što je u Sarajevu i Zenici normalizirano kretanje počela praviti prema vlasti i policiji, a koji je mogao rezultirati razbijanjem barikada i sukobom države s onima koji su je odbranili? Kome to odgovara stanje koje lahko može postati uvod u međubošnjački sukob?
U sinhroniziranoj akciji demobiliziranih vojnika Armije RBiH Sarajevo je, nakon nešto više od 22 godine pauze, i to uoči Dana nezavisnosti, doživjelo novu blokadu. Putevi prema Zenici, Tuzli i Mostaru ostali su zatvoreni. Ali nije začuđujuće i u sferi zone sumraka samo to što su se bivši pripadnici Armije RBiH ovih dana slizali s nekadašnjim pripadnicima HVO-a – dakle branitelji Bosne i Hercegovine s pripadnicima Udruženog zločinačkog pothvata – i što umjesto nekadašnje borbe za deblokadu drže Sarajevo “u okruženju”, još apsurdnije je to što su preostali otvoreni izlazi iz Sarajeva prema svijetu tokom blokade bili oni koji vode za Pale i Foču. Da su se i oni na neki način blokirali – mogli su u tome pripomoći bivši pripadnici VRS-a – ostao bi samo stari dobri Sarajevski aerodrom, a i tunel se uz dobar trud može opet učiniti prohodnim. Da sve bude još dramatičnije, ali i na granici farse, borce na “barikadama” posjetio je nekadašnji komandant Armije RBiH a sadašnji predsjednik jedne političke partije – Sefer Halilović. I to ih je obilazio dok su na -11°C držali čvrsto svoje položaje nasuprot volji i želji ogromne većine građana Sarajeva. Usput su padale oklade s omjerom 50:1 da se niko od okupljenih, ali ni onih koji su o tome čitali na društvenim mrežama, nije mogao sjetiti istog tog Sefera, ali ne političara, već njihovog komandanta, kako ih obilazi na linijama oko Sarajeva u zimu 1993.

Sjetimo se da je ovo već viđeno u jednoj sličnoj formi ali sa suprotnim predznakom, da su nakon Referenduma u Sarajevu marta 1992. godine osvanuli naoružani ljudi s čarapama preko glava. Blokirali su grad onemogućavajući normalno kretanje njegovim stanovnicima. Nije se moglo do bolnica, škola, do posla, kuća i stanova… Njima će se uskoro u Sarajevu suprotstaviti budući pripadnici Armije RBiH, tadašnji pripadnici Patriotske lige, MUP-a, rezervnog sastava policije, samoorganizirani građani, Zelene beretke, pripadnici Teritorijalne odbrane, riječju, patriote, građani Bosne i Hercegovine koji nisu željeli biti taoci i žrtve. Širom Republike organizirat će se otpor protiv ljudi čija su personifikacija bili maskirani razbojnici s početka marta 1992. godine. U tom otporu sudjelovali su i oni koji su jučer blokirali Federaciju BiH, Sarajevo, Tuzlu, Zenicu, onaj dio Bosne i Hercegovine koji su odbranili, ostavljajući pritom na miru teritorije koje su nakon rata pripale sudionicima Agresije na Bosnu i Hercegovinu, prostore kojima suvereno vladaju sljedbenici ideologija i politika Radovana Karadžića i Mate Bobana.

Zašto su bivši pripadnici Armije RBiH blokirali građane Sarajeva i uglavnom bošnjački većinski dio Federacije BiH? Zašto su se odlučili na avanturizam, pa su umjesto da građane privuku na svoju stranu blokirajući institucije od kojih traže da udovolje njihovim zahtjevima, otvorili front običnih građana protiv sebe? Zašto im nije palo na pamet da blokiraju Republiku Srpsku, glavni izvor svih njihovih problema, razlog zbog kojeg i imaju status demobiliziranih boraca i glavni uzrok kočenja bržeg napretka ove zemlje koji bi, da do njega dođe, zasigurno pomogao i boljem statusu “boračke populacije”. Ili, možda, da blokiraju Mostar? Kome je palo na pamet zaprečivati put građanima, među kojima su i deseci hiljada bivših boraca Armije RBiH? Ko je uopće organizator i vođa ovih protesta? Kome odgovara pritisak koji je javnost prije nego što je u Sarajevu i Zenici normalizirano kretanje počela praviti prema vlasti i policiji, a koji je mogao rezultirati razbijanjem barikada i sukobom države s onima koji su je odbranili? Kome to odgovara stanje koje lahko može postati uvod u međubošnjački sukob?
...I meni je cudno sto niti jedan prelaz prema PC nije blokiran, pored ostalih cudnih stvari u ovoj prici
Dok je onih koji nasjedaju na najnižu SDA- ovsku propagandu i spinovanja ovog tipa, a takvih je puna država, SDA ne treba da brine za svoju vlast.
Mi smo generalno poglup i zaostao narod, IQ među nižim u Evropi, kultura u svakom aspektu općenito na veoma niskom nivou, nikakvi smo k'o ljudi, duša zajebat...
Nema napretka na vidiku.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#1745 Re: Blokada puteva

Post by PM72 »

Znam čovjeka koji je stao na sopstvenu minu (prilikom pljačke i to je bitno reći) i sad je RVI.Oženi šehidušu sa prikolicom koju još nije vjenčao i imaju još dvoje djece.Penziju bere nevjenčana žena i plus nekakav dodatak na dijete koje sad ima 25 godina a druga godina na falultetu ima već pet godina.....Zaposlio se u državnoj firmi na konto kartice RVI,šehidušu turio na pijacu za sto da prodaje jer je to izganjao preko boračke organizacije.Svo troje djece imaju stipendije ( na konto kućne liste jer je na nju metno i babu i majku i sve rahmetlija što ima),badžo mu u opštini sve ovjerio i to je prošlo.Dobio novu oktaviju,donacijom kuću napravio a svako malo ode u opštinu koja mu izda papir o potrebnom ortopedskom pomagalu pa kupi svima adidas tene a na nota računu mu napišu cipele od 500 KM.
prvi je na kakvim protestima i kad treba kukat,jebavat državu kako se džaba borio a tako je izvježbao da u javnosti skida cipele,čarapu i pokazuje patrljak od noge da je to za filma.Ko biva,stradao kao diverzant a ljudi mi pričali stao na minu kad je krao po kućama...svako malo traži i dobije pomoć iz firme jer mu je žena "nezaposlena" i ima troje djece...

takvim kokošarima je ovo idealna država i takvi glasaju za SDA,njemu nisu potrebne promjene.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#1746 Re: Blokada puteva

Post by omega369 »

Opet cu ponoviti sto i sinoc. Zahtjeve apsolutno podrzavam, ali blokade na ovaj nacin ne.

Koliko sam mogao izracunati ono sto borci traze u vidu naknade iznosilo bi oko 70 miliona godisnje. Pa zar je to problem sakupiti???

Oporezovati dodatno politicare i njihove privredne "neimare" i eto love u tren oka. Zar je problem npr. Bingu, Hifi, Agrokoru i jos desetinama drugih koji se razvijaju i razvijali su se iskljucivo uz pomoc stranaka, uzeti mali dio dobiti?! Ali bukvalno mali dio dobiti. To je nesto sto ne bi ni isjetili
Last edited by omega369 on 01/03/2018 12:02, edited 1 time in total.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2661
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#1747 Re: Blokada puteva

Post by TheWatcher »

pravac Poljine Hills i neka im Bakir napuni dzepove :oops: svake izborne godine neke jebene demonstracije lafo tamo nekih boraca od kojih njih 80% nije vidjelo pusku u ratu :run: za koji dan ocekujem da se ponovno pokrene prica o Fati i crkvi u njenom dvoristu kao oni zabrinuti za tamo neku nanu Fatu :skoljka:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1748 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

PM72 wrote:Znam čovjeka koji je stao na sopstvenu minu (prilikom pljačke i to je bitno reći) i sad je RVI.Oženi šehidušu sa prikolicom koju još nije vjenčao i imaju još dvoje djece.Penziju bere nevjenčana žena i plus nekakav dodatak na dijete koje sad ima 25 godina a druga godina na falultetu ima već pet godina.....Zaposlio se u državnoj firmi na konto kartice RVI,šehidušu turio na pijacu za sto da prodaje jer je to izganjao preko boračke organizacije.Svo troje djece imaju stipendije ( na konto kućne liste jer je na nju metno i babu i majku i sve rahmetlija što ima),badžo mu u opštini sve ovjerio i to je prošlo.Dobio novu oktaviju,donacijom kuću napravio a svako malo ode u opštinu koja mu izda papir o potrebnom ortopedskom pomagalu pa kupi svima adidas tene a na nota računu mu napišu cipele od 500 KM.
prvi je na kakvim protestima i kad treba kukat,jebavat državu kako se džaba borio a tako je izvježbao da u javnosti skida cipele,čarapu i pokazuje patrljak od noge da je to za filma.Ko biva,stradao kao diverzant a ljudi mi pričali stao na minu kad je krao po kućama...svako malo traži i dobije pomoć iz firme jer mu je žena "nezaposlena" i ima troje djece...

takvim kokošarima je ovo idealna država i takvi glasaju za SDA,njemu nisu potrebne promjene.
Tacno da covjek požali što ne stade na minu.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1749 Re: Blokada puteva

Post by Maraschino »

insomnia78 wrote:
PM72 wrote:Znam čovjeka koji je stao na sopstvenu minu (prilikom pljačke i to je bitno reći) i sad je RVI.Oženi šehidušu sa prikolicom koju još nije vjenčao i imaju još dvoje djece.Penziju bere nevjenčana žena i plus nekakav dodatak na dijete koje sad ima 25 godina a druga godina na falultetu ima već pet godina.....Zaposlio se u državnoj firmi na konto kartice RVI,šehidušu turio na pijacu za sto da prodaje jer je to izganjao preko boračke organizacije.Svo troje djece imaju stipendije ( na konto kućne liste jer je na nju metno i babu i majku i sve rahmetlija što ima),badžo mu u opštini sve ovjerio i to je prošlo.Dobio novu oktaviju,donacijom kuću napravio a svako malo ode u opštinu koja mu izda papir o potrebnom ortopedskom pomagalu pa kupi svima adidas tene a na nota računu mu napišu cipele od 500 KM.
prvi je na kakvim protestima i kad treba kukat,jebavat državu kako se džaba borio a tako je izvježbao da u javnosti skida cipele,čarapu i pokazuje patrljak od noge da je to za filma.Ko biva,stradao kao diverzant a ljudi mi pričali stao na minu kad je krao po kućama...svako malo traži i dobije pomoć iz firme jer mu je žena "nezaposlena" i ima troje djece...

takvim kokošarima je ovo idealna država i takvi glasaju za SDA,njemu nisu potrebne promjene.
Tacno da covjek požali što ne stade na minu.
:lol: :lol:
User avatar
Hajlac
Posts: 5807
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#1750 Re: Blokada puteva

Post by Hajlac »

homar wrote:Da se samo malo uključim u raspravu hladne glave:
1. Tri zahtjeva koje postavlaju demobilisani borci su opravdana, a evo zašto. Registar boraca, vlast ne smije objaviti, jer bi svaki dosadašnji ministar za boračka pitanja morao u zatvor, zato jer su neki uveli nezakonito u pravo i po 50.000 i više lažnih boraca, a to je glasačka mašinerija. Živi bili pa vidjeli registar boraca od 500.000 se neće objaviti, niti SDA vlast, niti neka druga koja je do sada okusila vlasti.
2. Organizovanje jednog boračkog udruženja. To je "spinovanje" od strane vlasti. Ovdje se ne radi o 1.600 boračkih udruženja , to nije problem, već o privilegovanim boračkim udruženjima, koja finansira SDA i HDZ. Vlast uporno pokušava da favorizuje 4 boračka udruženja koja i sada finansira, a kojima je glasnogovornik ona budaletina Patković, kome je mjesto u zatvoru zbog kriminala. Ovo je jednostavno riješiti, ukini finansiranje svih udruženja i ona koja se ne mogu samofinansirati, sama će se ugasiti. I ovaj zahtjev neće prihvatiti vlast.
3.Borački dodatak. Ni ovaj zahtjev vlast neće ispuniti, ali to bi im bilo lakše, nego ova prva dva. Vidite, jedino ispravno je da se uvede borački dodatak po vremenu provedenom u A R BiH/HVO, primjera radi po 2 KM na mjesec proveden u ratu. To je pravično. Ako nema para, oni koji su ostvarili neka prava, penziju, dodatak na "ljiljana"...., oni se nebi ljutili da ovima što nisu ništa ostvarili da taj dodatak. Ovo nisu nikakva sredstva, a došlo bi se do njih ukidanjem finansiranja Patkovića, Švrakića i njima sličnim. Kada borac navrši 60 godina, ako nema staža, dobio bi minimalnu peziju.

Rješenja ima, ali ova vlast se ne smije upustiti u sve ovo jer bi time se otkrio kriminal koji je dosadašnja vlast počinila u ime boraca, a to bi bio kraj SDA, HDZ, SBB, a možda i SDP.
Dobro pojasnjenje zahtjeva i situacije :thumbup:
Locked