Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#1727 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by AleksoMKD »

sumirprimus wrote:
AleksoMKD wrote:Najbolja ganjda u Makedoniji je dolazila iz okolice Gegvelije (Djevdjelija za vas drage kolege) i Strumice.

Inace interesantno je da je zbog cudnog fenomena da u Strumici ima puuuno vise zena nego muskaraca (radja navodno duplo vise zena, iako narodski kazu da je 4 na 1) taj grad je sa najvise zetova iz Ex-Jugoslavije.
Cak je postojala poslovica kad neko ode na odsluzenje vojnog roka JNA u Strumicu da ce se obavezno vratiti sa nevestom :D
a najbolje zenske al realno?ne kvantitet...
Misljenja su razlicita ali momentalno mislim da su u Skopju jer su tu jednostavno ljudi iz cele Makedonije (pa i sire) pa je najbolji miks.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1728 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

Banksy wrote:
Fudo387 wrote:
Danasnja Bosna je za onu budalastu zemlju strogi zapad.
:lol:
Zaboravio sam jos jedan detalj, sad ne moras u Trst da kupis hlace. Zamisli ti tu civilizaciju, toliko je bila napredna da zbog jebenih farmerki moras u drugu drzavu. :lol:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1729 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

Fudo387 wrote: Zaboravio sam jos jedan detalj, sad ne moras u Trst da kupis hlace. Zamisli ti tu civilizaciju, toliko je bila napredna da zbog jebenih farmerki moras u drugu drzavu. :lol:
"Nažalost, ekonomska situacija je glavni uzrok bijele kuge, a ona se najčešće postiže činom abortusa. Zbog loše ekonomske situacije mladi se rijetko odlučuju da ulaze u bračnu zajednicu, kao i osnivaju porodice", kazao je dr. Katica, dodavši kako u BiH nažalost ne postoje precizni podaci o broju abortusa, budući da veliki broj privatnih ordinacija obavlja abortuse o kojima se ne vodi evidencija.

Broj registrovanih abortusa unutar javnih zdravstvenih ustanova na nivou Federacije i Republike Srpske iznosi blizu 2.000.

"Abortus je najgori mogući čin planiranja porodice, to je potez očajnika. Nažalost, broj napravljenih abortusa je čak deset puta veći nego što to pokaže statistika", navodi dr. Katica.
hajd' sad fudo, skoci do arapa na marijin dvor po farmerke proizvedene u kini za spansku firmu. :D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8157
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#1730 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by AleksoMKD »

E da, tu si u pravu.

Sad hlace mozes kupiti tu, a u drugu drzavu moras ici na lecenje.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1731 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

AleksoMKD wrote:E da, tu si u pravu.

Sad hlace mozes kupiti tu, a u drugu drzavu moras ici na lecenje.
Da mi neces mozda reci kako su u jugoslaviji uspjesno lijecili ljude koji se danas zbog komplikovanih i teskih bolesti salju vani?
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#1732 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by musicman80 »

Fudo387 wrote:
AleksoMKD wrote:E da, tu si u pravu.

Sad hlace mozes kupiti tu, a u drugu drzavu moras ici na lecenje.
Da mi neces mozda reci kako su u jugoslaviji uspjesno lijecili ljude koji se danas zbog komplikovanih i teskih bolesti salju vani?
Salju ih I danas vani da se lijece, samo sto je prije sve drzava snosila troskove, a danas moras moliti ljude da ti doniraju novac ako moras ici vani na lijecenje.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1733 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

Ma daj, pusti suplju.
Ne znam ni za jedan slucaj da ga ona drzava poslala na lijecenje vani i pri tom mu jos platila sve troskove.
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#1734 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by mg »

Jel ovaj Fudo dijasporče kakvo?? :lol:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1735 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

Fudo387 wrote:Ma daj, pusti suplju.
Ne znam ni za jedan slucaj da ga ona drzava poslala na lijecenje vani i pri tom mu jos platila sve troskove.
pa kako su se onda lijecili vani? nije bilo sadake preko telefona kao danas. znaci, neko je morao platiti? ko je platio? odakle pare, ako je drzava bila tolika bijeda kao sto tvrdis danima?
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#1736 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by musicman80 »

Fudo387 wrote:Ma daj, pusti suplju.
Ne znam ni za jedan slucaj da ga ona drzava poslala na lijecenje vani i pri tom mu jos platila sve troskove.

Aha, znaci ti ne znas, a ako ti ne znas, nije se ni desilo? Znam ja, znaju I drugi. Tebi I tvojoj porodici mozda nije trebalo, ali sve sto se nije moglo lijeciti u Jugoslaviji, a lijecilo se vani, slalo se o trosku drzave.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1737 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

musicman80 wrote:
Fudo387 wrote:Ma daj, pusti suplju.
Ne znam ni za jedan slucaj da ga ona drzava poslala na lijecenje vani i pri tom mu jos platila sve troskove.

Aha, znaci ti ne znas, a ako ti ne znas, nije se ni desilo? Znam ja, znaju I drugi. Tebi I tvojoj porodici mozda nije trebalo, ali sve sto se nije moglo lijeciti u Jugoslaviji, a lijecilo se vani, slalo se o trosku drzave.
Nije se slalo vani na lijecenje o trosku drzave.
Bezveze izmisljas.
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#1738 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by mg »

musicman80 wrote:
Fudo387 wrote:Ma daj, pusti suplju.
Ne znam ni za jedan slucaj da ga ona drzava poslala na lijecenje vani i pri tom mu jos platila sve troskove.

Aha, znaci ti ne znas, a ako ti ne znas, nije se ni desilo? Znam ja, znaju I drugi. Tebi I tvojoj porodici mozda nije trebalo, ali sve sto se nije moglo lijeciti u Jugoslaviji, a lijecilo se vani, slalo se o trosku drzave.

A gdje su VMA i Slovenija? Raspadom države, ostali smo i bez ozbiljnih medicinskih centara. I spali na ruke struĆnjaka Sebije i njoj sličnih!
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1739 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

mg wrote: A gdje su VMA i Slovenija? Raspadom države, ostali smo i bez ozbiljnih medicinskih centara. I spali na ruke struĆnjaka Sebije i njoj sličnih!
kako smo? pa izgradila je drzava bosna i hercegovina jedan od najmodernijih medicinskih centara u evropi. plus sto su skolovali generacije doktora, najtrazenijih u svijetu. ali srecom, oni zele ostati tu, u nasim bosanskim klinikama.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1740 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by sabina1 »

Gojeni H wrote:
Ma nije ba tacno. Ne cudi me da ne znas, drugarice komesarka, nisam ni ja, dok nisam poslom morao upoznavati svoju domovinu.

Sto se tice bosanskog sela, daleko je bolja infrstruktura nego sto je bila.

Tacno, ali pricali smo o selu.
Sto se tice pruge Brcko-Banovici, da je poslijeratna vlast to pokusala napraviti doslo bi do "revolucije roditelja" te "slomiste ledja nasoj djeci".
A i ovi mlitavi eUropski demokrati nam ne bi dozvolili "upotrebu robovske radne snage". Da se i tu ne lazemo.
Ne.
Nikakvo selo nisam pominjala.
Pisala sam o masovnoj asfaltizaciji Bosne i Hercegovine dok je njom upravljao gradjanin svijeta i jedan od 10 velikana dvadesetog stoljeca Marsal Tito.

Stoga me zivo zaboli sto nismo imali autocestu. Realno bili smo geografsko srce stare drzave iz Skopja za Ljubljanu je brze preko Beograda pa nije bilo ni preke potrebe za autoput. Pare su bile drzavne i vodilo se racuna o svemu a ne samo o zlatnim kasikama a doprinos stare drzave nasoj saobracajnoj infrastrukturi u svim segmentima je novcano gotovo nemjerljiv.
Pozdrav.
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#1741 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by mg »

5 0 5 wrote:
mg wrote: A gdje su VMA i Slovenija? Raspadom države, ostali smo i bez ozbiljnih medicinskih centara. I spali na ruke struĆnjaka Sebije i njoj sličnih!
kako smo? pa izgradila je drzava bosna i hercegovina jedan od najmodernijih medicinskih centara u evropi. plus sto su skolovali generacije doktora, najtrazenijih u svijetu. ali srecom, oni zele ostati tu, u nasim bosanskim klinikama.
Nadam se da je ovo ironično!
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1742 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by sabina1 »

Fudo387 wrote:
AleksoMKD wrote:E da, tu si u pravu.

Sad hlace mozes kupiti tu, a u drugu drzavu moras ici na lecenje.
Da mi neces mozda reci kako su u jugoslaviji uspjesno lijecili ljude koji se danas zbog komplikovanih i teskih bolesti salju vani?
Da neces reci da NISU....Fudo ?
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1743 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by prog321 »

Kakvo ba inostranstvo za vrijeme Juge ?
Kriticni bolesnici su se slali u Sloveniju, ali ako oni nisu mogli pomoci, slalo se onda u - tabut ili kovceg. :-D
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#1744 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by mg »

tvsabina wrote:
Gojeni H wrote:
Ma nije ba tacno. Ne cudi me da ne znas, drugarice komesarka, nisam ni ja, dok nisam poslom morao upoznavati svoju domovinu.

Sto se tice bosanskog sela, daleko je bolja infrstruktura nego sto je bila.

Tacno, ali pricali smo o selu.
Sto se tice pruge Brcko-Banovici, da je poslijeratna vlast to pokusala napraviti doslo bi do "revolucije roditelja" te "slomiste ledja nasoj djeci".
A i ovi mlitavi eUropski demokrati nam ne bi dozvolili "upotrebu robovske radne snage". Da se i tu ne lazemo.
Ne.
Nikakvo selo nisam pominjala.
Pisala sam o masovnoj asfaltizaciji Bosne i Hercegovine dok je njom upravljao gradjanin svijeta i jedan od 10 velikana dvadesetog stoljeca Marsal Tito.

Stoga me zivo zaboli sto nismo imali autocestu. Realno bili smo geografsko srce stare drzave iz Skopja za Ljubljanu je brze preko Beograda pa nije bilo ni preke potrebe za autoput. Pare su bile drzavne i vodilo se racuna o svemu a ne samo o zlatnim kasikama a doprinos stare drzave nasoj saobracajnoj infrastrukturi u svim segmentima je novcano gotovo nemjerljiv.
Pozdrav.

Bosna prije Tita je bila razvijena ko Albanija! Sirotinja!
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1745 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

mg wrote: Nadam se da je ovo ironično!
nije. to je ziva istina. sad ce ti fudo objasniti kako da dodjes do tog medicinskog centra. besplatno lijece. tj. drzava placa. ne treba ti ni batko ni broj telefona za donacije. samo se najavi i pojavi.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1746 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

prog321 wrote:Kakvo ba inostranstvo za vrijeme Juge ?
Kriticni bolesnici su se slali u Sloveniju, ali ako oni nisu mogli pomoci, slalo se onda u - tabut ili kovceg. :-D
Upravo tako.
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#1747 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by mg »

5 0 5 wrote:
mg wrote: Nadam se da je ovo ironično!
nije. to je ziva istina. sad ce ti fudo objasniti kako da dodjes do tog medicinskog centra. besplatno lijece. tj. drzava placa. ne treba ti ni batko ni broj telefona za donacije. samo se najavi i pojavi.
Pa što ne kažeš da je taj odma. Ja kontam ti me ložiš. Ne treba mi govorit, znam adresu: Zemlje dembelije bb!
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1748 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by sabina1 »

mg wrote:
Bosna prije Tita je bila razvijena ko Albanija! Sirotinja!
Samo Vrbaska Banovina je po popisu iz 1931 imala preko 70% nepismenih. NEPISMENIH !

U cijeloj BiH do 1945 jedna JEDINA visokoskolska institucija a to je danasnji Fakultet Islamskih Nauka.

Toliko o "dobrom"austrijskom okupatoru i "demokratskoj" kraljevoj SHS.

Albanija bila Amerika...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1749 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Fudo387 »

tvsabina wrote:
Fudo387 wrote:
AleksoMKD wrote:E da, tu si u pravu.

Sad hlace mozes kupiti tu, a u drugu drzavu moras ici na lecenje.
Da mi neces mozda reci kako su u jugoslaviji uspjesno lijecili ljude koji se danas zbog komplikovanih i teskih bolesti salju vani?
Da neces reci da NISU....Fudo ?

Ooo, sidje?
:kiss:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#1750 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by 5 0 5 »

tvsabina wrote:
mg wrote:
Bosna prije Tita je bila razvijena ko Albanija! Sirotinja!
Samo Vrbaska Banovina je po popisu iz 1931 imala preko 70% nepismenih. NEPISMENIH !

U cijeloj BiH do 1945 jedna JEDINA visokoskolska institucija a to je danasnji Fakultet Islamskih Nauka.

Toliko o "dobrom"austrijskom okupatoru i "demokratskoj" kraljevoj SHS.

Albanija bila Amerika...
uz to, u to doda bi se racunala u pismene, nisi morala ni osnovnu skolu imati. bilo je dovoljno da znas citati i pisati.
Post Reply