hrvatska-more
-
Micaha
- Posts: 1018
- Joined: 01/06/2011 15:29
#1726 Re: hrvatska-more
Tesko da se Hrvatska moze nositi sa Spanijom, Turskom, Francuskom...
Spanija i Turska mogu primit deset puta vise turista od broja koji sada primaju. To su stotine kilometara plaze desetak metara siroke. Dok u slucaju Hrvatske to nije slucaj. Nego se porani ujutru pa stavljaj cetri kamenice na peskir i dusek da se mjesto zauzme...
Dalje, u Hrvatskoj nikad nisi sto posto siguran sa vremenom. Moze ti se desit da u januaru rezervises neki termin u julu, odes i kisa ti bude 4 od deset dana. U Anatoliji i Andaluziji si maltene sto posto siguran da ce ti biti suncano u tom periodu.
Sto se usluge tice Hrvati i Turci su bara bara. U Spaniji je vec ozbiljnije, koliko para toliko muzike.
Tunis je fina destinacija. Fantasticna hrana na primjer
Spanija i Turska mogu primit deset puta vise turista od broja koji sada primaju. To su stotine kilometara plaze desetak metara siroke. Dok u slucaju Hrvatske to nije slucaj. Nego se porani ujutru pa stavljaj cetri kamenice na peskir i dusek da se mjesto zauzme...
Dalje, u Hrvatskoj nikad nisi sto posto siguran sa vremenom. Moze ti se desit da u januaru rezervises neki termin u julu, odes i kisa ti bude 4 od deset dana. U Anatoliji i Andaluziji si maltene sto posto siguran da ce ti biti suncano u tom periodu.
Sto se usluge tice Hrvati i Turci su bara bara. U Spaniji je vec ozbiljnije, koliko para toliko muzike.
Tunis je fina destinacija. Fantasticna hrana na primjer
- uglavnomja
- Posts: 19943
- Joined: 28/07/2012 15:59
#1727 Re: hrvatska-more
neko vece rvaCki ministar turizma rece:
za manju posjetu do 15.7. su krivi lose vrijeme i raspored praznika.
od 15. je ludilo
za manju posjetu do 15.7. su krivi lose vrijeme i raspored praznika.
od 15. je ludilo
- LEDA
- Posts: 1426
- Joined: 13/04/2013 16:08
#1728 Re: hrvatska-more
Ne znam odakle ti upoređivanje Tr i Hr po usluzi ,ili tamo nisi bio.Usluga je odlična -moji gosti iz HR su i izjavili da bi trebalo hrvatske turističke radnike trebali slati u TR na obuku. Anadolija je centralna Turska i tu nema mora ....nekada biloMicaha wrote:Tesko da se Hrvatska moze nositi sa Spanijom, Turskom, Francuskom...
Spanija i Turska mogu primit deset puta vise turista od broja koji sada primaju. To su stotine kilometara plaze desetak metara siroke. Dok u slucaju Hrvatske to nije slucaj. Nego se porani ujutru pa stavljaj cetri kamenice na peskir i dusek da se mjesto zauzme...
Dalje, u Hrvatskoj nikad nisi sto posto siguran sa vremenom. Moze ti se desit da u januaru rezervises neki termin u julu, odes i kisa ti bude 4 od deset dana. U Anatoliji i Andaluziji si maltene sto posto siguran da ce ti biti suncano u tom periodu.
Sto se usluge tice Hrvati i Turci su bara bara. U Spaniji je vec ozbiljnije, koliko para toliko muzike.
Tunis je fina destinacija. Fantasticna hrana na primjer
BTW. Nije Tr obala samo Antalija
-
Micaha
- Posts: 1018
- Joined: 01/06/2011 15:29
#1729 Re: hrvatska-more
Mislio sam na Antaliju...
Bio sam i nije mi se svidila usluga... Napravio sam gresku da nisam uzeo all inclusive nego se hranio po restoranima i kupovo po prodavnicama. Moras biti ko kobac da ti ne ukradu.
A u Tunisu sam imo fantasticnu uslugu. Ima tu i faktor srece, kako te sta zapane
Bio sam i nije mi se svidila usluga... Napravio sam gresku da nisam uzeo all inclusive nego se hranio po restoranima i kupovo po prodavnicama. Moras biti ko kobac da ti ne ukradu.
A u Tunisu sam imo fantasticnu uslugu. Ima tu i faktor srece, kako te sta zapane
- LEDA
- Posts: 1426
- Joined: 13/04/2013 16:08
#1730 Re: hrvatska-more
E pa drugi put idi u hotelMicaha wrote:Mislio sam na Antaliju...
Bio sam i nije mi se svidila usluga... Napravio sam gresku da nisam uzeo all inclusive nego se hranio po restoranima i kupovo po prodavnicama. Moras biti ko kobac da ti ne ukradu.
A u Tunisu sam imo fantasticnu uslugu. Ima tu i faktor srece, kako te sta zapane
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#1731 Re: hrvatska-more
LEDA wrote:Često odem u Tursku i ne kupam se u bazenu. I tamo je Sredozemno more ,čisto i divne boje . Ima i hladovine ,zavisi gdje odeš.Meni je čak ljepše na Egejskom. Za ono što platiš u Hrvatskoj + svi ostali troškovi , možeš u TR ....odeš avionom ,titraju ti,jedeš dobru hranu,biraš ,ako želiš na izlet ,doplatiš ( kao u i HR) .....imaš za obići more historijskih lokacija .....noćni život -za svakoga po nešto.Restorani nisu bezobrazno skupi ,tj.ima za svačiji džep .....ma kakva HR ,smučila mi se njihova neljubaznost ,osim u Istri -tamo je drugačije ,ali i neuporedivo skuplje.
Tacno. Ljetujem godinama u Turskoj, nikada se u bazenu nisam okupao. Istina, hladovine ima manje, ali nije istina da je uopce nema. Sve sto si napisala - potpuno tacno! Da se razumijemo, volim Hrvatsku i Jadran ali i Katarina pretjeruje. Ali opet, i sama je rekla, sve je to stvar ukusa.
- LEDA
- Posts: 1426
- Joined: 13/04/2013 16:08
#1732 Re: hrvatska-more
Volim i ja Jadran, posebno otokeP308 wrote:LEDA wrote:Često odem u Tursku i ne kupam se u bazenu. I tamo je Sredozemno more ,čisto i divne boje . Ima i hladovine ,zavisi gdje odeš.Meni je čak ljepše na Egejskom. Za ono što platiš u Hrvatskoj + svi ostali troškovi , možeš u TR ....odeš avionom ,titraju ti,jedeš dobru hranu,biraš ,ako želiš na izlet ,doplatiš ( kao u i HR) .....imaš za obići more historijskih lokacija .....noćni život -za svakoga po nešto.Restorani nisu bezobrazno skupi ,tj.ima za svačiji džep .....ma kakva HR ,smučila mi se njihova neljubaznost ,osim u Istri -tamo je drugačije ,ali i neuporedivo skuplje.
Tacno. Ljetujem godinama u Turskoj, nikada se u bazenu nisam okupao. Istina, hladovine ima manje, ali nije istina da je uopce nema. Sve sto si napisala - potpuno tacno! Da se razumijemo, volim Hrvatsku i Jadran ali i Katarina pretjeruje. Ali opet, i sama je rekla, sve je to stvar ukusa.
-
Micaha
- Posts: 1018
- Joined: 01/06/2011 15:29
#1733 Re: hrvatska-more
Bio sam u hotelu, hotel je bio super. Ali sam se hranio po restoranima. To je bila greska.LEDA wrote:E pa drugi put idi u hotelMicaha wrote:Mislio sam na Antaliju...
Bio sam i nije mi se svidila usluga... Napravio sam gresku da nisam uzeo all inclusive nego se hranio po restoranima i kupovo po prodavnicama. Moras biti ko kobac da ti ne ukradu.
A u Tunisu sam imo fantasticnu uslugu. Ima tu i faktor srece, kako te sta zapane,ne mora biti all inclusive . A ako želiš dobar noćni život onda Bodrum ,samo je tu skuplje ,ali je vrhunska zabava
A i ti turisticki radnici... Dole oko Alanye ih je dobar dio pravi divljaci - drski, nervozni, hoce ukrast.
Sto se tice kupanja i suncanja tu nema packe
-
Ambrozija
- Posts: 2845
- Joined: 20/01/2010 18:34
- Location: Sarajevo
#1734 Re: hrvatska-more
Meni je usluga u Alanyi ubjedljivo najlosija u Turskoj plus je put jako naporan. Kemer i Belek su vec druga pricaMicaha wrote:Bio sam u hotelu, hotel je bio super. Ali sam se hranio po restoranima. To je bila greska.LEDA wrote:E pa drugi put idi u hotelMicaha wrote:Mislio sam na Antaliju...
Bio sam i nije mi se svidila usluga... Napravio sam gresku da nisam uzeo all inclusive nego se hranio po restoranima i kupovo po prodavnicama. Moras biti ko kobac da ti ne ukradu.
A u Tunisu sam imo fantasticnu uslugu. Ima tu i faktor srece, kako te sta zapane,ne mora biti all inclusive . A ako želiš dobar noćni život onda Bodrum ,samo je tu skuplje ,ali je vrhunska zabava
A i ti turisticki radnici... Dole oko Alanye ih je dobar dio pravi divljaci - drski, nervozni, hoce ukrast.
Sto se tice kupanja i suncanja tu nema packe
- LEDA
- Posts: 1426
- Joined: 13/04/2013 16:08
#1735 Re: hrvatska-more
Alanya ....hmmm ima super hotela i tamo ,ali je u tom dijelu ,meni, pretoplo tj. jako je visok % vlage i ne prija mi . Puno mi je ljepše u Marmarisu ,pa i izleti za Grčku -otoke su vrlo pristupačni. Uvijek danak plaćaju stranci .....najčešće zbog jezičke barijere. To ti je porez na strance 
- UltrasNaBaterije
- Posts: 580
- Joined: 28/08/2009 14:51
- Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu
#1736 Re: hrvatska-more
Do prije tri godine sam išao stalno u Hrvatsku, onda sam otišao u Kemer i vidio sam šta je usluga i ljubaznost za iste pare. Od tad me Jadran neće vidjeti dugo vremena. Vidi me preko dana za vikend kad sam raspoložen sjednem sa curom ili jaranima do Makarske rivijere, ponesemo sebi pice i hranu i ostavimo im ukupno 0 kuna. Tačno koliko su i zaslužili za uslugu koju su pružili (more i sunce).
I ja sam ih branio i govorio ma sve je to isto, ali NIJE. Nije ni blizu, kad idem da se odmorim, neću skup hotel za nikakvu uslugu, neću babu na ulazu u apartmane koja mi gleda u zube po cijeli dan i prije nego dođem traži pare za smještaj. Necu neljubaznu policiju koja gleda samo kako ce te ogulit i zaustavlja da provjeri rikverc svjetlo u sred dana. Neću dosta toga, a to mi se sve uklopilo u plaže Grčke i Turske. Preporučujem Krf, poluotok Halkidiki gdje aBd ljetujem ove godine i Lezbos
.
Kein Geld fur kroatischen puppies.
I ja sam ih branio i govorio ma sve je to isto, ali NIJE. Nije ni blizu, kad idem da se odmorim, neću skup hotel za nikakvu uslugu, neću babu na ulazu u apartmane koja mi gleda u zube po cijeli dan i prije nego dođem traži pare za smještaj. Necu neljubaznu policiju koja gleda samo kako ce te ogulit i zaustavlja da provjeri rikverc svjetlo u sred dana. Neću dosta toga, a to mi se sve uklopilo u plaže Grčke i Turske. Preporučujem Krf, poluotok Halkidiki gdje aBd ljetujem ove godine i Lezbos
Kein Geld fur kroatischen puppies.
-
Micaha
- Posts: 1018
- Joined: 01/06/2011 15:29
#1737 Re: hrvatska-more
@Amrbrozija, nisam se previse raspitivo nego samo uplatio i otiso. I zajebo se. Kasnije sam i ja cuo da ne treba ici u mjesta masovnog turizma, da ti ima i turizma sa tradicijom. Kikso i gotovo.
Mada i ovi sto odu u Alanyi sa all inclusive varijantom budu zadovoljni. Tu se kupaju, jedu, piju i ne misle se previse. Zaposleni u hotelima su obicno vrlo usluzni
Mada i ovi sto odu u Alanyi sa all inclusive varijantom budu zadovoljni. Tu se kupaju, jedu, piju i ne misle se previse. Zaposleni u hotelima su obicno vrlo usluzni
-
Micaha
- Posts: 1018
- Joined: 01/06/2011 15:29
#1738 Re: hrvatska-more
Shvatio samLEDA wrote:Alanya ....hmmm ima super hotela i tamo ,ali je u tom dijelu ,meni, pretoplo tj. jako je visok % vlage i ne prija mi . Puno mi je ljepše u Marmarisu ,pa i izleti za Grčku -otoke su vrlo pristupačni. Uvijek danak plaćaju stranci .....najčešće zbog jezičke barijere. To ti je porez na strance
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#1739 Re: hrvatska-more
Po meni su u Turskoj najbolja mjesta za ljetovanje Kusadasi i Sarimsakli
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#1740 Re: hrvatska-more
Evo jedna informacija za one koji imaju namjeru u Hrv. sa autom a imaju stare tablice, jutros znam da dvojica nisu uspjeli preci granicu zbog ovog problema.
Jbga neki dan sam citao o ovom da nasi granicari nedaju autima iz Hrv. da udju ako nemaju onu plavu oznaku EU na tablicama sad ovi nama vracaju
.
Jbga neki dan sam citao o ovom da nasi granicari nedaju autima iz Hrv. da udju ako nemaju onu plavu oznaku EU na tablicama sad ovi nama vracaju
- LEDA
- Posts: 1426
- Joined: 13/04/2013 16:08
#1741 Re: hrvatska-more
Ni nemojMicaha wrote:Shvatio samLEDA wrote:Alanya ....hmmm ima super hotela i tamo ,ali je u tom dijelu ,meni, pretoplo tj. jako je visok % vlage i ne prija mi . Puno mi je ljepše u Marmarisu ,pa i izleti za Grčku -otoke su vrlo pristupačni. Uvijek danak plaćaju stranci .....najčešće zbog jezičke barijere. To ti je porez na strance. Zato vise ne mislim posjecivat Tursku
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#1742 Re: hrvatska-more
LEDA wrote:Za ono što platiš u Hrvatskoj + svi ostali troškovi , možeš u TR ....odeš avionom ,titraju ti,jedeš dobru hranu,biraš ,ako želiš na izlet ,doplatiš ( kao u i HR)
Još jedna koja kaže da za istu lovu koju potrošiš u Hrvatskoj možeš otići u Tursku (i to avionom)... Hajd' mi molim te to objasni. Kako?
- LEDA
- Posts: 1426
- Joined: 13/04/2013 16:08
#1743 Re: hrvatska-more
Odeš u agenciju i vidiš što nude. Ako ti je skupo ,pogledaj agencije u Srbiji ,preko njih je jeftinije. Možeš i autom,ali je podaleko . Do Istanbula 1.250 km ,a do npr Antalije još 800 km. Benzin je skuplji u TR .....pa računaj.Entropio wrote:LEDA wrote:Za ono što platiš u Hrvatskoj + svi ostali troškovi , možeš u TR ....odeš avionom ,titraju ti,jedeš dobru hranu,biraš ,ako želiš na izlet ,doplatiš ( kao u i HR)
Još jedna koja kaže da za istu lovu koju potrošiš u Hrvatskoj možeš otići u Tursku (i to avionom)... Hajd' mi molim te to objasni. Kako?
-
Micaha
- Posts: 1018
- Joined: 01/06/2011 15:29
#1744 Re: hrvatska-more
Primjetio sam i ja da je puno jeftinije otici u Tursku preko agencija u Srbiji, ima li neko sa logickim objasnjenjem?
- LEDA
- Posts: 1426
- Joined: 13/04/2013 16:08
#1745 Re: hrvatska-more
I ovi naši trebaju zaraditi + udaljenost tj. put -avinske karte su bezobrazno skupe iz BiH.Micaha wrote:Primjetio sam i ja da je puno jeftinije otici u Tursku preko agencija u Srbiji, ima li neko sa logickim objasnjenjem?
-
Ambrozija
- Posts: 2845
- Joined: 20/01/2010 18:34
- Location: Sarajevo
#1746 Re: hrvatska-more
Pa uporedi cijenu hotela sa 4 zvjezdice u Hrvatskoj, i onog sa 4* u Turskoj i sve ce ti biti jasno. S tim da je u Turskoj all inclusive, a u Hrvatskoj PP (najcesce). Eh, druga je stvar naravno privatni smjestaj koji mi najcesce biramo u HrvatskojEntropio wrote:LEDA wrote:Za ono što platiš u Hrvatskoj + svi ostali troškovi , možeš u TR ....odeš avionom ,titraju ti,jedeš dobru hranu,biraš ,ako želiš na izlet ,doplatiš ( kao u i HR)
Još jedna koja kaže da za istu lovu koju potrošiš u Hrvatskoj možeš otići u Tursku (i to avionom)... Hajd' mi molim te to objasni. Kako?
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#1747 Re: hrvatska-more
Vidis, meni egipatske plaze nisu nista posebno, necu reci da ne valjaju ali brate sam pijesak, jedino sto vidis od zelenila je pokoji fixus u saksiji i upekne da ne moze hodati po pijesku. Druga stvar i sa Egiptom i Dominikanskom i Jamaicom, dobro je dok si sa ove strane ograde, kod ograde covo sa masinkom a preko ograde na svoju odgovornostpalermo wrote:U Grčkoj ima divnih plaža. I mjesta. Npr, Mykonos.KatarinaKosaca wrote:Baš da je ljepše more u Španji ili Grčkoj, ili isto, nije ali nikako
Iako su plaže u Hrvatskoj jako lijepe, ipak je samo mit da nigdje nema plaža kao u njih. Recimo Egipat, njihove plaže i more su, za mene barem, fantastični.
-
Ambrozija
- Posts: 2845
- Joined: 20/01/2010 18:34
- Location: Sarajevo
#1748 Re: hrvatska-more
Da, i aerodromske takse. Iz Sarajeva su 160KM, iz Beograda svega 30 eura.LEDA wrote:I ovi naši trebaju zaraditi + udaljenost tj. put -avinske karte su bezobrazno skupe iz BiH.Micaha wrote:Primjetio sam i ja da je puno jeftinije otici u Tursku preko agencija u Srbiji, ima li neko sa logickim objasnjenjem?
- LEDA
- Posts: 1426
- Joined: 13/04/2013 16:08
#1749 Re: hrvatska-more
svako od nas traži i trba različit odmor. Zavisi i koliko smo u mogućnosti novaca odvojiti za odmor. Meni nije odmor -odmor u Hr. zato i tražim druge destinacije .
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#1750 Re: hrvatska-more
U Hrvatskoj bi da im posaljes pare za smjestaj a da ni ne dolazis toliko su ljubazni i vrijedni.LEDA wrote:svako od nas traži i trba različit odmor. Zavisi i koliko smo u mogućnosti novaca odvojiti za odmor. Meni nije odmor -odmor u Hr. zato i tražim druge destinacije .
