Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1726 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Kako možete znati da li je ulje u motoru stvarno promjenjeno? :-)
Znam da zvuči bzv. ali danas sam otvorio haubu prvi put od servisa od prije 5 dana i izvadio onu šipku za mjerenje ulja. To ulje je crno. Totalno crno. 5x sam čistio šipku i vračao. Sipali su Castrol edge 4l 5w30 - 76,00KM.
milojicabrzi
Posts: 2620
Joined: 18/11/2009 12:43

#1727 Re: Citroen All About

Post by milojicabrzi »

Kod diesela je ulje nakon 50 kilometara, svo crno :)

Jedini nacin je da odmah nakon mijenjanja, ili nakon par kilometara provjeris, vidi se malo bistrine ako je novo :)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1728 Re: Citroen All About

Post by condy »

Bas tako jako brzo potamni.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#1729 Re: Citroen All About

Post by sema911s »

Ak vam je ulje crno naspite izbjeljivaca, motor prodise
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1730 Re: Citroen All About

Post by mad_max_ba »

sema911s wrote:Ak vam je ulje crno naspite izbjeljivaca, motor prodise
trovač
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1731 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

milojicabrzi wrote:Kod diesela je ulje nakon 50 kilometara, svo crno :)

Jedini nacin je da odmah nakon mijenjanja, ili nakon par kilometara provjeris, vidi se malo bistrine ako je novo :)
U redu. Hvala. Prešao sam od mijenjanja ulja oko 150km :thumbup: :thumbup: , a inače ovo nam je prvi dizel auto u porodici, ikada. :D :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1732 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Ma i ima i nijansi crne...iskusno oko može donekle prepoznati. A vidi se i ako je filter nov.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1733 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

530i wrote:Ma i ima i nijansi crne...iskusno oko može donekle prepoznati. A vidi se i ako je filter nov.
meni jedan majstor davno rece, ako se ne lijepi i ako se lako skida sa ruku onda je dobro 8-)
koliko je tacno ne znam ali ima smisla nekog :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1734 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1735 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

530i wrote:Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.
vjeruj, dok sam sa ovim novim uljem vozio autoput i otvorenu, nimalo pocrnilo nije :-) :) , cim sam ga provozao po gradu par dana , crno
:shock: :run:
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1736 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

xamp wrote:Imate ovdje sve mape i sta treba za RT5 da se update na RT6 i ostalo...

http://gpsunderground.com/forum/car-nav ... t-citroen/
Ja se "polomih" i ne mogu da updateujem firmware ni mape. Vjerovatno ne radim ispravan postupak. Pokušavao sam da ažuriram software sa 2,06 na 2,20 pa onda da ubacim detaljnije mape ali ne može- :roll: :roll: :roll:
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#1737 Re: Citroen All About

Post by xamp »

Pauza wrote:
xamp wrote:Imate ovdje sve mape i sta treba za RT5 da se update na RT6 i ostalo...

http://gpsunderground.com/forum/car-nav ... t-citroen/
Ja se "polomih" i ne mogu da updateujem firmware ni mape. Vjerovatno ne radim ispravan postupak. Pokušavao sam da ažuriram software sa 2,06 na 2,20 pa onda da ubacim detaljnije mape ali ne može- :roll: :roll: :roll:
Sta dobijes? Jel preko USB-a radis? USB mora bit formatiran na FAT
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1738 Re: Citroen All About

Post by condy »

530i wrote:Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.
Pojasni šta ti je mehaničar rekao i kakva je razlika da znamo :)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#1739 Re: Citroen All About

Post by condy »

amar1994 wrote:
530i wrote:Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.
vjeruj, dok sam sa ovim novim uljem vozio autoput i otvorenu, nimalo pocrnilo nije :-) :) , cim sam ga provozao po gradu par dana , crno
:shock: :run:
Voziš ga po gradu ko po autoputu i neće pocrnit :D
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1740 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

xamp wrote:
Pauza wrote:
xamp wrote:Imate ovdje sve mape i sta treba za RT5 da se update na RT6 i ostalo...

http://gpsunderground.com/forum/car-nav ... t-citroen/
Ja se "polomih" i ne mogu da updateujem firmware ni mape. Vjerovatno ne radim ispravan postupak. Pokušavao sam da ažuriram software sa 2,06 na 2,20 pa onda da ubacim detaljnije mape ali ne može- :roll: :roll: :roll:
Sta dobijes? Jel preko USB-a radis? USB mora bit formatiran na FAT
Da. Novi firmware 2.20 sam prvo snimio na dvd kao .iso file, ali kada se cd ubaci u auto kaže da je CD nečitljiv. Onda sam te fajlove, po savjetu sa foruma, samo prebacio na USB stick koji je formatiran na fat32 i auto ga čita jer sam probao mp3 fajlove, i kada ubacim u auto stoji samo "Checking media... identyfiyng... i tako stoji pola sata i ugasio sam. Mora da sam neki loš softwer skinuo, da nije kompletan, ili da nisam nešto fino snimio... možda fali neki ključni fajl za pokretanje instalacije.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1741 Re: Citroen All About

Post by 530i »

condy wrote:
530i wrote:Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.
Pojasni šta ti je mehaničar rekao i kakva je razlika da znamo :)
Razlika u izgledu, tj. boji ulja.
User avatar
one hundred eyes
Posts: 172
Joined: 11/08/2016 21:17

#1742 Re: Citroen All About

Post by one hundred eyes »

Pauza wrote:Da. Novi firmware 2.20 sam prvo snimio na dvd kao .iso file, ali kada se cd ubaci u auto kaže da je CD nečitljiv. Onda sam te fajlove, po savjetu sa foruma, samo prebacio na USB stick koji je formatiran na fat32 i auto ga čita jer sam probao mp3 fajlove, i kada ubacim u auto stoji samo "Checking media... identyfiyng... i tako stoji pola sata i ugasio sam. Mora da sam neki loš softwer skinuo, da nije kompletan, ili da nisam nešto fino snimio... možda fali neki ključni fajl za pokretanje instalacije.
Mislim da se firmware mora instalirati s cd-a, a mape mogu s usb-a, nisam 100% siguran. Za firmware ti je najbolje da naručiš u ovlaštenom servisu, to nije skupo, nekih 15KM ja mislim. Mape su puno skuplje, njih možeš skinuti sa gpsunderground foruma, otpakovati na USB i uraditi update.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#1743 Re: Citroen All About

Post by xamp »

one hundred eyes wrote:
Pauza wrote:Da. Novi firmware 2.20 sam prvo snimio na dvd kao .iso file, ali kada se cd ubaci u auto kaže da je CD nečitljiv. Onda sam te fajlove, po savjetu sa foruma, samo prebacio na USB stick koji je formatiran na fat32 i auto ga čita jer sam probao mp3 fajlove, i kada ubacim u auto stoji samo "Checking media... identyfiyng... i tako stoji pola sata i ugasio sam. Mora da sam neki loš softwer skinuo, da nije kompletan, ili da nisam nešto fino snimio... možda fali neki ključni fajl za pokretanje instalacije.
Mislim da se firmware mora instalirati s cd-a, a mape mogu s usb-a, nisam 100% siguran. Za firmware ti je najbolje da naručiš u ovlaštenom servisu, to nije skupo, nekih 15KM ja mislim. Mape su puno skuplje, njih možeš skinuti sa gpsunderground foruma, otpakovati na USB i uraditi update.
Ne mora sa CDa. Ja sam uradio update preko USB-a bez problema... ali mozda ti je najbolje preko ovlastenog servisa to uraditi.
User avatar
one hundred eyes
Posts: 172
Joined: 11/08/2016 21:17

#1744 Re: Citroen All About

Post by one hundred eyes »

:thumbup:
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1745 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

.
zastavnik22
Posts: 279
Joined: 11/03/2012 21:39

#1746 Re: Citroen All About

Post by zastavnik22 »

xamp wrote:
one hundred eyes wrote:
Pauza wrote:Da. Novi firmware 2.20 sam prvo snimio na dvd kao .iso file, ali kada se cd ubaci u auto kaže da je CD nečitljiv. Onda sam te fajlove, po savjetu sa foruma, samo prebacio na USB stick koji je formatiran na fat32 i auto ga čita jer sam probao mp3 fajlove, i kada ubacim u auto stoji samo "Checking media... identyfiyng... i tako stoji pola sata i ugasio sam. Mora da sam neki loš softwer skinuo, da nije kompletan, ili da nisam nešto fino snimio... možda fali neki ključni fajl za pokretanje instalacije.
Mislim da se firmware mora instalirati s cd-a, a mape mogu s usb-a, nisam 100% siguran. Za firmware ti je najbolje da naručiš u ovlaštenom servisu, to nije skupo, nekih 15KM ja mislim. Mape su puno skuplje, njih možeš skinuti sa gpsunderground foruma, otpakovati na USB i uraditi update.
Ne mora sa CDa. Ja sam uradio update preko USB-a bez problema... ali mozda ti je najbolje preko ovlastenog servisa to uraditi.
Ma jok imas momka u Btmiru Sarajevo koji to extra radi i nije skup.Ako hoces broj saljem ti na pp
User avatar
Pauza
Posts: 779
Joined: 03/06/2016 11:00

#1747 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Može. Pošalji mi u pp. Znaš li je li daje neku garanciju, ne bih da mi "brickuje" navigaciju. :D
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#1748 Re: Citroen All About

Post by Android Knego »

Zna li neko gdje se moze nabaviti logo, tj. slova "CITROEN"? Osim u ovlastenom servisu... i na otpadu... :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1749 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Android Knego wrote:Zna li neko gdje se moze nabaviti logo, tj. slova "CITROEN"? Osim u ovlastenom servisu... i na otpadu... :)
Ebay [emoji106]
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#1750 Re: RE: Re: Citroen All About

Post by Android Knego »

amar1994 wrote:
Android Knego wrote:Zna li neko gdje se moze nabaviti logo, tj. slova "CITROEN"? Osim u ovlastenom servisu... i na otpadu... :)
Ebay [emoji106]
Ma trazio sam i tamo, nije ponuda kao sto bi se ocekivalo...
Post Reply