Znam da zvuči bzv. ali danas sam otvorio haubu prvi put od servisa od prije 5 dana i izvadio onu šipku za mjerenje ulja. To ulje je crno. Totalno crno. 5x sam čistio šipku i vračao. Sipali su Castrol edge 4l 5w30 - 76,00KM.
Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#1726 Re: Citroen All About
Kako možete znati da li je ulje u motoru stvarno promjenjeno?
Znam da zvuči bzv. ali danas sam otvorio haubu prvi put od servisa od prije 5 dana i izvadio onu šipku za mjerenje ulja. To ulje je crno. Totalno crno. 5x sam čistio šipku i vračao. Sipali su Castrol edge 4l 5w30 - 76,00KM.
Znam da zvuči bzv. ali danas sam otvorio haubu prvi put od servisa od prije 5 dana i izvadio onu šipku za mjerenje ulja. To ulje je crno. Totalno crno. 5x sam čistio šipku i vračao. Sipali su Castrol edge 4l 5w30 - 76,00KM.
-
milojicabrzi
- Posts: 2620
- Joined: 18/11/2009 12:43
#1727 Re: Citroen All About
Kod diesela je ulje nakon 50 kilometara, svo crno 
Jedini nacin je da odmah nakon mijenjanja, ili nakon par kilometara provjeris, vidi se malo bistrine ako je novo
Jedini nacin je da odmah nakon mijenjanja, ili nakon par kilometara provjeris, vidi se malo bistrine ako je novo
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#1728 Re: Citroen All About
Bas tako jako brzo potamni.
- sema911s
- Posts: 5146
- Joined: 04/03/2013 15:37
- Location: mene nosi mutna rijeka
#1729 Re: Citroen All About
Ak vam je ulje crno naspite izbjeljivaca, motor prodise
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#1730 Re: Citroen All About
trovačsema911s wrote:Ak vam je ulje crno naspite izbjeljivaca, motor prodise
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#1731 Re: Citroen All About
U redu. Hvala. Prešao sam od mijenjanja ulja oko 150kmmilojicabrzi wrote:Kod diesela je ulje nakon 50 kilometara, svo crno
Jedini nacin je da odmah nakon mijenjanja, ili nakon par kilometara provjeris, vidi se malo bistrine ako je novo
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#1732 Re: Citroen All About
Ma i ima i nijansi crne...iskusno oko može donekle prepoznati. A vidi se i ako je filter nov.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1733 Re: Citroen All About
meni jedan majstor davno rece, ako se ne lijepi i ako se lako skida sa ruku onda je dobro530i wrote:Ma i ima i nijansi crne...iskusno oko može donekle prepoznati. A vidi se i ako je filter nov.
koliko je tacno ne znam ali ima smisla nekog
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#1734 Re: Citroen All About
Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1735 Re: Citroen All About
vjeruj, dok sam sa ovim novim uljem vozio autoput i otvorenu, nimalo pocrnilo nije530i wrote:Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#1736 Re: Citroen All About
Ja se "polomih" i ne mogu da updateujem firmware ni mape. Vjerovatno ne radim ispravan postupak. Pokušavao sam da ažuriram software sa 2,06 na 2,20 pa onda da ubacim detaljnije mape ali ne može-xamp wrote:Imate ovdje sve mape i sta treba za RT5 da se update na RT6 i ostalo...
http://gpsunderground.com/forum/car-nav ... t-citroen/
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#1737 Re: Citroen All About
Sta dobijes? Jel preko USB-a radis? USB mora bit formatiran na FATPauza wrote:Ja se "polomih" i ne mogu da updateujem firmware ni mape. Vjerovatno ne radim ispravan postupak. Pokušavao sam da ažuriram software sa 2,06 na 2,20 pa onda da ubacim detaljnije mape ali ne može-xamp wrote:Imate ovdje sve mape i sta treba za RT5 da se update na RT6 i ostalo...
http://gpsunderground.com/forum/car-nav ... t-citroen/![]()
![]()
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#1738 Re: Citroen All About
Pojasni šta ti je mehaničar rekao i kakva je razlika da znamo530i wrote:Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#1739 Re: Citroen All About
Voziš ga po gradu ko po autoputu i neće pocrnitamar1994 wrote:vjeruj, dok sam sa ovim novim uljem vozio autoput i otvorenu, nimalo pocrnilo nije530i wrote:Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.![]()
, cim sam ga provozao po gradu par dana , crno
![]()
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#1740 Re: Citroen All About
Da. Novi firmware 2.20 sam prvo snimio na dvd kao .iso file, ali kada se cd ubaci u auto kaže da je CD nečitljiv. Onda sam te fajlove, po savjetu sa foruma, samo prebacio na USB stick koji je formatiran na fat32 i auto ga čita jer sam probao mp3 fajlove, i kada ubacim u auto stoji samo "Checking media... identyfiyng... i tako stoji pola sata i ugasio sam. Mora da sam neki loš softwer skinuo, da nije kompletan, ili da nisam nešto fino snimio... možda fali neki ključni fajl za pokretanje instalacije.xamp wrote:Sta dobijes? Jel preko USB-a radis? USB mora bit formatiran na FATPauza wrote:Ja se "polomih" i ne mogu da updateujem firmware ni mape. Vjerovatno ne radim ispravan postupak. Pokušavao sam da ažuriram software sa 2,06 na 2,20 pa onda da ubacim detaljnije mape ali ne može-xamp wrote:Imate ovdje sve mape i sta treba za RT5 da se update na RT6 i ostalo...
http://gpsunderground.com/forum/car-nav ... t-citroen/![]()
![]()
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#1741 Re: Citroen All About
Razlika u izgledu, tj. boji ulja.condy wrote:Pojasni šta ti je mehaničar rekao i kakva je razlika da znamo530i wrote:Meni je jedan mehaničar objašnjavao...i fakat se vidi razlika, iako je laički posmatrano sve crno.
- one hundred eyes
- Posts: 172
- Joined: 11/08/2016 21:17
#1742 Re: Citroen All About
Mislim da se firmware mora instalirati s cd-a, a mape mogu s usb-a, nisam 100% siguran. Za firmware ti je najbolje da naručiš u ovlaštenom servisu, to nije skupo, nekih 15KM ja mislim. Mape su puno skuplje, njih možeš skinuti sa gpsunderground foruma, otpakovati na USB i uraditi update.Pauza wrote:Da. Novi firmware 2.20 sam prvo snimio na dvd kao .iso file, ali kada se cd ubaci u auto kaže da je CD nečitljiv. Onda sam te fajlove, po savjetu sa foruma, samo prebacio na USB stick koji je formatiran na fat32 i auto ga čita jer sam probao mp3 fajlove, i kada ubacim u auto stoji samo "Checking media... identyfiyng... i tako stoji pola sata i ugasio sam. Mora da sam neki loš softwer skinuo, da nije kompletan, ili da nisam nešto fino snimio... možda fali neki ključni fajl za pokretanje instalacije.
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#1743 Re: Citroen All About
Ne mora sa CDa. Ja sam uradio update preko USB-a bez problema... ali mozda ti je najbolje preko ovlastenog servisa to uraditi.one hundred eyes wrote:Mislim da se firmware mora instalirati s cd-a, a mape mogu s usb-a, nisam 100% siguran. Za firmware ti je najbolje da naručiš u ovlaštenom servisu, to nije skupo, nekih 15KM ja mislim. Mape su puno skuplje, njih možeš skinuti sa gpsunderground foruma, otpakovati na USB i uraditi update.Pauza wrote:Da. Novi firmware 2.20 sam prvo snimio na dvd kao .iso file, ali kada se cd ubaci u auto kaže da je CD nečitljiv. Onda sam te fajlove, po savjetu sa foruma, samo prebacio na USB stick koji je formatiran na fat32 i auto ga čita jer sam probao mp3 fajlove, i kada ubacim u auto stoji samo "Checking media... identyfiyng... i tako stoji pola sata i ugasio sam. Mora da sam neki loš softwer skinuo, da nije kompletan, ili da nisam nešto fino snimio... možda fali neki ključni fajl za pokretanje instalacije.
-
zastavnik22
- Posts: 279
- Joined: 11/03/2012 21:39
#1746 Re: Citroen All About
Ma jok imas momka u Btmiru Sarajevo koji to extra radi i nije skup.Ako hoces broj saljem ti na ppxamp wrote:Ne mora sa CDa. Ja sam uradio update preko USB-a bez problema... ali mozda ti je najbolje preko ovlastenog servisa to uraditi.one hundred eyes wrote:Mislim da se firmware mora instalirati s cd-a, a mape mogu s usb-a, nisam 100% siguran. Za firmware ti je najbolje da naručiš u ovlaštenom servisu, to nije skupo, nekih 15KM ja mislim. Mape su puno skuplje, njih možeš skinuti sa gpsunderground foruma, otpakovati na USB i uraditi update.Pauza wrote:Da. Novi firmware 2.20 sam prvo snimio na dvd kao .iso file, ali kada se cd ubaci u auto kaže da je CD nečitljiv. Onda sam te fajlove, po savjetu sa foruma, samo prebacio na USB stick koji je formatiran na fat32 i auto ga čita jer sam probao mp3 fajlove, i kada ubacim u auto stoji samo "Checking media... identyfiyng... i tako stoji pola sata i ugasio sam. Mora da sam neki loš softwer skinuo, da nije kompletan, ili da nisam nešto fino snimio... možda fali neki ključni fajl za pokretanje instalacije.
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#1747 Re: Citroen All About
Može. Pošalji mi u pp. Znaš li je li daje neku garanciju, ne bih da mi "brickuje" navigaciju. 
-
Android Knego
- Posts: 1580
- Joined: 13/03/2012 08:11
#1748 Re: Citroen All About
Zna li neko gdje se moze nabaviti logo, tj. slova "CITROEN"? Osim u ovlastenom servisu... i na otpadu... 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1749 Re: RE: Re: Citroen All About
Ebay [emoji106]Android Knego wrote:Zna li neko gdje se moze nabaviti logo, tj. slova "CITROEN"? Osim u ovlastenom servisu... i na otpadu...
-
Android Knego
- Posts: 1580
- Joined: 13/03/2012 08:11
#1750 Re: RE: Re: Citroen All About
Ma trazio sam i tamo, nije ponuda kao sto bi se ocekivalo...amar1994 wrote:Ebay [emoji106]Android Knego wrote:Zna li neko gdje se moze nabaviti logo, tj. slova "CITROEN"? Osim u ovlastenom servisu... i na otpadu...
