Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#17226 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

aktivacija wrote:Koliko ulja ide u automatski mjenjac c klasa 2001 2.2 85kw? U radnji kazu 7,5l, na internetu 6,5l?
to je 722.6 mjenjač, a koliko ide zavisi kako mjenjaš.

jel samo skineš kareter (oko 4,5l izađe) ili radiš mašinom (9l) pa mijenjaš dok ne krene novo ulje.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17227 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

basicm wrote:Nije ovo nista, na navodnih 123 hiljade na gti 2.0 tsi, pumpa goriva, bregasta, glava...kao da nikad ulje vidjelo nije. Sve pojedeno.
normala sto rece bakir , ja bi dodao i potrosnju od l ulja na 1000km .
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17228 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Skoro pa mi zasteko mjenjac u petoj brzini, jedva ga vratih u ler. :mrgreen:
Dijqgnoza, sajle mjenjaca traze da ih se zamjeni, ili da vozim sa 4 brzine?! :mrgreen: :lol:
Nisam ga mjesec dana ubacio u petu, kad danas odmah belaj. :mrgreen:
'bem ti brzu cestu..... :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17229 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

konektovan wrote:Skoro pa mi zasteko mjenjac u petoj brzini, jedva ga vratih u ler. :mrgreen:
Dijqgnoza, sajle mjenjaca traze da ih se zamjeni, ili da vozim sa 4 brzine?! :mrgreen: :lol:
Nisam ga mjesec dana ubacio u petu, kad danas odmah belaj. :mrgreen:
'bem ti brzu cestu..... :mrgreen:
nista, ibgegaJi brzu cestu i drz se lijeve trake maksimalnom brzinom 30-40km/h
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17230 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

beni-bu-man wrote:
konektovan wrote:Skoro pa mi zasteko mjenjac u petoj brzini, jedva ga vratih u ler. :mrgreen:
Dijqgnoza, sajle mjenjaca traze da ih se zamjeni, ili da vozim sa 4 brzine?! :mrgreen: :lol:
Nisam ga mjesec dana ubacio u petu, kad danas odmah belaj. :mrgreen:
'bem ti brzu cestu..... :mrgreen:
nista, ibgegaJi brzu cestu i drz se lijeve trake maksimalnom brzinom 30-40km/h
Ma sad samo gradska lijeva, ništa desna brza... :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17231 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

konektovan wrote:
beni-bu-man wrote:
konektovan wrote:Skoro pa mi zasteko mjenjac u petoj brzini, jedva ga vratih u ler. :mrgreen:
Dijqgnoza, sajle mjenjaca traze da ih se zamjeni, ili da vozim sa 4 brzine?! :mrgreen: :lol:
Nisam ga mjesec dana ubacio u petu, kad danas odmah belaj. :mrgreen:
'bem ti brzu cestu..... :mrgreen:
nista, ibgegaJi brzu cestu i drz se lijeve trake maksimalnom brzinom 30-40km/h
Ma sad samo gradska lijeva, ništa desna brza... :mrgreen:
i nedo ti bog da si preko 40 preso i od raskrsca do raskrsca obavezno po 4 selfija opaliti 8-) 8-) 8-)
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17232 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ma ništa od selfija, slaba mi kamera. :mrgreen:
Više zvjeram sa strane..... :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17233 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

konektovan wrote:Ma ništa od selfija, slaba mi kamera. :mrgreen:
Više zvjeram sa strane..... :mrgreen:
jel rame izbacis ?
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17234 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

beni-bu-man wrote:
konektovan wrote:Ma ništa od selfija, slaba mi kamera. :mrgreen:
Više zvjeram sa strane..... :mrgreen:
jel rame izbacis ?
Obvezno, pa malo da pokazem deltoide, da ne idem dzaba u bilderanu. :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17235 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

konektovan wrote:Skoro pa mi zasteko mjenjac u petoj brzini, jedva ga vratih u ler. :mrgreen:
Dijqgnoza, sajle mjenjaca traze da ih se zamjeni, ili da vozim sa 4 brzine?! :mrgreen: :lol:
Nisam ga mjesec dana ubacio u petu, kad danas odmah belaj. :mrgreen:
'bem ti brzu cestu..... :mrgreen:
Jesil ti siguran u dijagnozu?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17236 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:kad danas odmah belaj. :mrgreen:
naprskaj malo wede sprejom
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17237 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:kad danas odmah belaj. :mrgreen:
naprskaj malo wede sprejom
Ovo wd ne lijeci. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17238 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Maraschino wrote:
konektovan wrote:Skoro pa mi zasteko mjenjac u petoj brzini, jedva ga vratih u ler. :mrgreen:
Dijqgnoza, sajle mjenjaca traze da ih se zamjeni, ili da vozim sa 4 brzine?! :mrgreen: :lol:
Nisam ga mjesec dana ubacio u petu, kad danas odmah belaj. :mrgreen:
'bem ti brzu cestu..... :mrgreen:
Jesil ti siguran u dijagnozu?
Trknuo do dva servisa, tako mi rekoše i jedni i drugi.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17239 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Trebao si i u treci sto je sigurno sigurno je :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17240 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote:Trebao si i u treci sto je sigurno sigurno je :mrgreen:
Hebite, ne vadite, :mrgreen: i ovo danas mi je previše. :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17241 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Mejra pardon limun na tabutu :lol:
User avatar
bleee_sa
Posts: 42324
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#17242 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bleee_sa »

konektovan wrote:Skoro pa mi zasteko mjenjac u petoj brzini, jedva ga vratih u ler. :mrgreen:
Dijqgnoza, sajle mjenjaca traze da ih se zamjeni, ili da vozim sa 4 brzine?! :mrgreen: :lol:
Nisam ga mjesec dana ubacio u petu, kad danas odmah belaj. :mrgreen:
'bem ti brzu cestu..... :mrgreen:
Za ovaj trenutak pripremajte se :mrgreen:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#17243 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aktivacija »

Pa logicno bi bilo da se sto vise starog ulja izvuce. Medjutim, ako nema neke posebne smetnje, finansijski je isplativije samo otvoriti karter.
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17244 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bleee_sa wrote:
konektovan wrote:Skoro pa mi zasteko mjenjac u petoj brzini, jedva ga vratih u ler. :mrgreen:
Dijqgnoza, sajle mjenjaca traze da ih se zamjeni, ili da vozim sa 4 brzine?! :mrgreen: :lol:
Nisam ga mjesec dana ubacio u petu, kad danas odmah belaj. :mrgreen:
'bem ti brzu cestu..... :mrgreen:
Za ovaj trenutak pripremajte se :mrgreen:
Pripremam se otkad sam ga kupio. :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17245 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

konektovan wrote:
Trknuo do dva servisa, tako mi rekoše i jedni i drugi.
Meni jedan kada je izbacio iz pete morao mjenjac mijenjati. Ni to nije strasno :D ali uz to ide 101 kurac.

Dobro ces proci sa sajlom. :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17246 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Maraschino wrote:
konektovan wrote:
Trknuo do dva servisa, tako mi rekoše i jedni i drugi.
Meni jedan kada je izbacio iz pete morao mjenjac mijenjati. Ni to nije strasno :D ali uz to ide 101 kurac.

Dobro ces proci sa sajlom. :thumbup:
Ja cu vjerovati da su sajle, :mrgreen: ali i i ako je mjenjac u pitanju, 100-200 KM gore dole, svejedno.. :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17247 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

konektovan wrote: Ja cu vjerovati da su sajle, :mrgreen: ali i i ako je mjenjac u pitanju, 100-200 KM gore dole, svejedno.. :mrgreen:
kakva si ti picajzla da usput ne promijenis i korpu i lamelu pa ulje u mjenjacu. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17248 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Maraschino wrote:
konektovan wrote: Ja cu vjerovati da su sajle, :mrgreen: ali i i ako je mjenjac u pitanju, 100-200 KM gore dole, svejedno.. :mrgreen:
kakva si ti picajzla da usput ne promijenis i korpu i lamelu pa ulje u mjenjacu. :D
Ja bi to promjenio, ali majstori kazu da je lamela ok. :mrgreen: ulje sam mjenjao, ima 5 godina, valjda je dobro. :mrgreen:
Ja cuvam kvacilo, evo 9 godina, ništa bitno se nije promijenilo a preša preko 150 kk za to vrijeme.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17249 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

zezam se malo...samo ti sajlu kupi :D
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17250 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Maraschino wrote:zezam se malo...samo ti sajlu kupi :D
Zezo se nezezo, sajlu cu samo i kupiti. :D
Post Reply