SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 9908
Joined: 15/04/2015 11:26

#17226 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

O'zone wrote:Da mi je vidjeti nekog od Vas da jutros u 3 sata pod reflektorima skačete po nabujaloj Miljackoj.Ma da mi je Vas vidjeti sad evo u 13:00 po ovakvom vremenu da plutate pretražujete obale i rijeku.... Što je fino referisat iz toplog.
Iskreno i ovakvih komentara mi je ono...na vrh glave.

Cuj da mi je vas vidjeti. Kakve to veze ima...jesam li ja vatrogasac? Policajac? Nisam. Sta ja imam koji qrac raditi u 3h tu i smetati? Eto, ajd mi molim te samo to pojasni. Znaci posto je rano ujutro, neka svi spavaju. Ako si izabrao da budes vatrogasac, sta ja tu mogu? Ako si izabrao da budes policajac - sta sad?

Ok, imam empatije..nije u tome problem, ali covjece 5h nakon nesrece traziti nesto... Pa reci ima li to tebi smisla? Naravno da nema.

Ne kazem ja da su ti ljudi krivi, kriv je citav sistem koji je neorganizovan i bahat. Ljudi nemaju opremu, nemaju nista. Haman goloruki dosli tu i sta ce? Mogu samo gledati u nabujalu Miljacku. Isto kao da sam i ja dosao tu i gledao s njima.

Uostalom...evo...bas o cemu sam i pisao:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/opsezna ... /171213049

Sta misle da ce naci nakon 5h? Samo me to zanima.
:run:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#17227 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Jimmy McNulty »

Pa tijela, šta će naći.
Da su bili svi na licu mjesta kad se to dogodilo pitanje je da li bi uspjeli makar jedan život spasit.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#17228 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Kataklinger »

Najžalosnije je to što su se već pojavile 3 različite priče, power of naši retardirani mediji:
- av4z/d3po su pisali da su pali u rijeku uslijed tuče i da je jedan ostao bez majice
- po fbu pišu da je A.M imao ljubavnih problema zbojh kojih se bacio sa mosta a konobar skočio za njim
- FB grupa Crna hronika BiH piše da je A.M. došao sa nekog rođendanskog partija s Ilidže u Argelini, te da se u izvjesnom trenutku primakao obali i počeo povraćati (jer mu je pozlilo) i u tom pao u vodu, a zatim konobar skočio da ga spasi

Ima li iko pouzdane informacije? U Argeliniju svaku noć sjede do 2/3h ujutro poslije smjene, moralo je biti očevidaca.
Last edited by Kataklinger on 13/12/2017 15:26, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17229 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Tomahawk11 »

Između dojave policiji o slučaju pada dvojice mladića u Miljacku i prve potrage koju je vršila Profesionalna vatrogasna jedinica Kantonalne uprave civilne zaštite prošlo je između 15 i 20 minuta, a opsežna organizovana potraga počela je tek pet sati nakon nesreće. Razlog je bio manjak svjetla, odnosno čekanje jutra.
Tražilo se odmah, a bolje se tražilo kad se razdanilo.
Mada je kobno bilo i ovih 15-20 minuta, jer je teško skontati dokle ih je voda odnijela za to vrijeme.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9908
Joined: 15/04/2015 11:26

#17230 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Thorgerson »

Kataklinger wrote:Najžalosnije je to što su se već pojavile 3 različite priče, power of naši retardirani mediji:
- av4z/d3po su pisali da su pali u rijeku uslijed tuče i da je jedan ostao bez majice
- po fbu pišu da je A.M imao ljubavnih problema zbojh kojih se bacio sa mosta a konobar skočio za njim
- FB grupa Crna hronika BiH piše da je A.M. došao sa nekog rođendanskog partija s Ilidže u Argelini, te da se u izvjesnom trenutku primakao obali i počeo povraćati (jer mu je pozlilo) i u tom pao u vodu, a zatim konobar skočio da ga spasi

Ima li iko pouzdane informacije? U Argeliniju svaku noć sjede do 2/3h ujutro poslije smjene, moralo je biti očevidaca.
Pa zar je stvarno bitno kako su upali u rijeku?

Mislim cemu mahalanje? Zasto je to toliko bitna informacija? :roll:

Ti isti meidji udju ovdje na forum, udju na komentare citaju i onda napisu ekskluzivnu vijest. :skoljka:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#17231 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liaar »

Thorgerson wrote:
O'zone wrote:Da mi je vidjeti nekog od Vas da jutros u 3 sata pod reflektorima skačete po nabujaloj Miljackoj.Ma da mi je Vas vidjeti sad evo u 13:00 po ovakvom vremenu da plutate pretražujete obale i rijeku.... Što je fino referisat iz toplog.
Iskreno i ovakvih komentara mi je ono...na vrh glave.

Cuj da mi je vas vidjeti. Kakve to veze ima...jesam li ja vatrogasac? Policajac? Nisam. Sta ja imam koji qrac raditi u 3h tu i smetati? Eto, ajd mi molim te samo to pojasni. Znaci posto je rano ujutro, neka svi spavaju. Ako si izabrao da budes vatrogasac, sta ja tu mogu? Ako si izabrao da budes policajac - sta sad?

Ok, imam empatije..nije u tome problem, ali covjece 5h nakon nesrece traziti nesto... Pa reci ima li to tebi smisla? Naravno da nema.

Ne kazem ja da su ti ljudi krivi, kriv je citav sistem koji je neorganizovan i bahat. Ljudi nemaju opremu, nemaju nista. Haman goloruki dosli tu i sta ce? Mogu samo gledati u nabujalu Miljacku. Isto kao da sam i ja dosao tu i gledao s njima.

Uostalom...evo...bas o cemu sam i pisao:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/opsezna ... /171213049

Sta misle da ce naci nakon 5h? Samo me to zanima.
:run:
Majke ti je l' čitaš tekst ?
Opsežna potraga je krenula ujutro, nakon 5 sati. Nakon 15 minuta od prijave su izašli vatrogasci, i krenuli uraditi ono što mogu u 3 ujutro, a ne mogu puno u ta doba.

Opet ti kažem, ne postoji taj reflektor na planeti koji će kroz mulj nabuljale rijeke uraditi bilo šta.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#17232 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Kataklinger »

U pravu si, mahalanje je ovdje najmanje bitno. Akcent je bio na "retardirani mediji".
User avatar
drunken tiger
Posts: 1426
Joined: 27/04/2008 21:24

#17233 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by drunken tiger »

Thorgerson wrote:
Kataklinger wrote:Najžalosnije je to što su se već pojavile 3 različite priče, power of naši retardirani mediji:
- av4z/d3po su pisali da su pali u rijeku uslijed tuče i da je jedan ostao bez majice
- po fbu pišu da je A.M imao ljubavnih problema zbojh kojih se bacio sa mosta a konobar skočio za njim
- FB grupa Crna hronika BiH piše da je A.M. došao sa nekog rođendanskog partija s Ilidže u Argelini, te da se u izvjesnom trenutku primakao obali i počeo povraćati (jer mu je pozlilo) i u tom pao u vodu, a zatim konobar skočio da ga spasi

Ima li iko pouzdane informacije? U Argeliniju svaku noć sjede do 2/3h ujutro poslije smjene, moralo je biti očevidaca.
Pa zar je stvarno bitno kako su upali u rijeku?

Mislim cemu mahalanje? Zasto je to toliko bitna informacija? :roll:

Ti isti meidji udju ovdje na forum, udju na komentare citaju i onda napisu ekskluzivnu vijest. :skoljka:
Jako je bitno kako su upali. Velika je razlika je li momak skočio za njim da ga pokuša spasiti ili su upali upali nakon što su se potukli...Velika je razlika.
mistek
Posts: 3800
Joined: 23/05/2010 15:16

#17234 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by mistek »

Kataklinger wrote:Najžalosnije je to što su se već pojavile 3 različite priče, power of naši retardirani mediji:
- av4z/d3po su pisali da su pali u rijeku uslijed tuče i da je jedan ostao bez majice
- po fbu pišu da je A.M imao ljubavnih problema zbojh kojih se bacio sa mosta a konobar skočio za njim
- FB grupa Crna hronika BiH piše da je A.M. došao sa nekog rođendanskog partija s Ilidže u Argelini, te da se u izvjesnom trenutku primakao obali i počeo povraćati (jer mu je pozlilo) i u tom pao u vodu, a zatim konobar skočio da ga spasi

Ima li iko pouzdane informacije? U Argeliniju svaku noć sjede do 2/3h ujutro poslije smjene, moralo je biti očevidaca.
Treća priča je prema policiji i CZ tačna. Za sada.
User avatar
hrasno38
Posts: 34080
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#17235 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrasno38 »

shalla wrote:Ma svi odreda pametni a pojma nemaju kakva je realnost. Ljudi podcjenjuju Miljacku tj snagu tekuće vode generalno. Rahmetli Ćata je bio prvi rođak od moje supruge, počesto smo se viđali i znam koliko je momak jak bio (jbt penjao se golim rukama na Babin Zub) i zijani maltene u potoku što bi rekao njegov otac...
To nije bio potok nego izuzetno nabujala Miljacka koja naslapovima bi konja povukla a ne covjeka pod vodu. Ljudi po obicaju valjaju budalastine i nebuloze....



Ovaj momak ako je sletio sa ceste u Miljacku velika je mogucnost da je udario glavom u onaj potporni zid jer Miljacka nije toliko velika da bi odraslog covjeka odnjela kao pero ako je na nogama. Vjerovatno kada je upao u vodu da je bio u besvjesnom stanju a ovaj koji ga je pokusao spasiti nedovoljno vjest da to i uradi i vjerovatno u zimskoj garderobi koja se zacas napunila vodom i povukla i njega. Ni u rijeci ni u moru ni u bazenu nije lako spasiti utopljenika ako je voda preko glave. U Miljacki je voda preko glave jedino na slapovima gdje radi ko masina za ves i koga ufati ode pod vodu kakv god da je plivac.
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#17236 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shalla »

hrasno38 wrote:
shalla wrote:Ma svi odreda pametni a pojma nemaju kakva je realnost. Ljudi podcjenjuju Miljacku tj snagu tekuće vode generalno. Rahmetli Ćata je bio prvi rođak od moje supruge, počesto smo se viđali i znam koliko je momak jak bio (jbt penjao se golim rukama na Babin Zub) i zijani maltene u potoku što bi rekao njegov otac...
To nije bio potok nego izuzetno nabujala Miljacka koja naslapovima bi konja povukla a ne covjeka pod vodu. Ljudi po obicaju valjaju budalastine i nebuloze....



Ovaj momak ako je sletio sa ceste u Miljacku velika je mogucnost da je udario glavom u onaj potporni zid jer Miljacka nije toliko velika da bi odraslog covjeka odnjela kao pero ako je na nogama. Vjerovatno kada je upao u vodu da je bio u besvjesnom stanju a ovaj koji ga je pokusao spasiti nedovoljno vjest da to i uradi i vjerovatno u zimskoj garderobi koja se zacas napunila vodom i povukla i njega. Ni u rijeci ni u moru ni u bazenu nije lako spasiti utopljenika ako je voda preko glave. U Miljacki je voda preko glave jedino na slapovima gdje radi ko masina za ves i koga ufati ode pod vodu kakv god da je plivac.
Druže parafrazirao sam riječi njegovog oca kad smo tu noć otišli na žalost: "Čitav život se pentra po svakakvim stjenčugama i eto vazda sam mislio neko će mi doći na vrata i reći pao ti Ado sa stijene, i on mi se uguši u potoku ispred kuće" :sad:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#17237 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by O'zone »

Thorgerson wrote:
O'zone wrote:Da mi je vidjeti nekog od Vas da jutros u 3 sata pod reflektorima skačete po nabujaloj Miljackoj.Ma da mi je Vas vidjeti sad evo u 13:00 po ovakvom vremenu da plutate pretražujete obale i rijeku.... Što je fino referisat iz toplog.
Iskreno i ovakvih komentara mi je ono...na vrh glave.

Cuj da mi je vas vidjeti. Kakve to veze ima...jesam li ja vatrogasac? Policajac? Nisam. Sta ja imam koji qrac raditi u 3h tu i smetati? Eto, ajd mi molim te samo to pojasni. Znaci posto je rano ujutro, neka svi spavaju. Ako si izabrao da budes vatrogasac, sta ja tu mogu? Ako si izabrao da budes policajac - sta sad?

Ok, imam empatije..nije u tome problem, ali covjece 5h nakon nesrece traziti nesto... Pa reci ima li to tebi smisla? Naravno da nema.

Ne kazem ja da su ti ljudi krivi, kriv je citav sistem koji je neorganizovan i bahat. Ljudi nemaju opremu, nemaju nista. Haman goloruki dosli tu i sta ce? Mogu samo gledati u nabujalu Miljacku. Isto kao da sam i ja dosao tu i gledao s njima.

Uostalom...evo...bas o cemu sam i pisao:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/opsezna ... /171213049


Sta misle da ce naci nakon 5h? Samo me to zanima.
:run:
Naći će na žalost dva tijela da se glupiralo i skakalo po Miljackoj u tri sata jutros moglo je biti puno više.

Na žalost nekad ne postoji mogućnost da se stradali spase jer se time rizikuju životi spasilaca i zbog toga pišati po tim ljudima nije korektno.
User avatar
Logovan
Posts: 102866
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#17238 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Logovan »

Thorgerson wrote:Ljudi nemaju opremu, nemaju nista. Haman goloruki dosli tu i sta ce? Mogu samo gledati u nabujalu Miljacku. Isto kao da sam i ja dosao tu i gledao s njima.
Malo sam sebi ideš u kontru. Ako sam te shvatio, pričaš da su mogli više uraditi, a onda kažeš da su goloruki i da nemaju opremu. :-)

To što je prošlo 5h kakve to veze ima, pa moraju naći tijela. :-)
User avatar
thekupus
Posts: 7389
Joined: 25/06/2011 22:38

#17239 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

Možda je brutalno reci to, ali razlog zašto nisu počeli s potragom do jutra je zato što se odmah znalo da ih žive naći neće. Traženje tijela u 4 ujutro bi ugrozilo živote onih koji traže. Čak i da su počeli u 3, to je pola sata od kad su posljrdnji put izronili. Vi mislite da neko može pola sata biti pod vodom i preživiti?
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#17240 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by liaar »

Džaba, da su izašli iste sekunde kad su pali u vodu, naši bi ih nezahvalni ljudi i dalje pljuvali.
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#17241 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by House »

tuga jbt. :cry: ljudi podcjenjuju miljacku
BadBoy
Posts: 9612
Joined: 01/11/2005 21:55

#17242 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by BadBoy »

thekupus wrote:Možda je brutalno reci to, ali razlog zašto nisu počeli s potragom do jutra je zato što se odmah znalo da ih žive naći neće. Traženje tijela u 4 ujutro bi ugrozilo živote onih koji traže. Čak i da su počeli u 3, to je pola sata od kad su posljrdnji put izronili. Vi mislite da neko može pola sata biti pod vodom i preživiti?
Ovo je brutalna, hladna istina. Nakon prve dvije-tri minute, znalo se da mogu naći samo tijela... Pri takvom stanju stvari nema poente riskirati živote spasioca...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79566
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17243 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

liaar wrote:Džaba, da su izašli iste sekunde kad su pali u vodu, naši bi ih nezahvalni ljudi i dalje pljuvali.
pa ne pljuje se samo kod nas, evo trenutno je u svijetu aktuelan slučaj malca kojeg zlostavljaju u školi i onda raja piše u komentarima kako je to zaslužio jer mu se mati slikala sa slikom konfederacije (čitaj mora da je rasistkinja odmah).

mali offtopic, ali nismo mi "najgori" ljudi na svijetu, svuđe je isto. HOMO SAPIENS! :mrgreen:
smijesni_ste
Posts: 6330
Joined: 09/10/2009 16:46

#17244 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by smijesni_ste »

Velkoski wrote:
liaar wrote:Džaba, da su izašli iste sekunde kad su pali u vodu, naši bi ih nezahvalni ljudi i dalje pljuvali.
pa ne pljuje se samo kod nas, evo trenutno je u svijetu aktuelan slučaj malca kojeg zlostavljaju u školi i onda raja piše u komentarima kako je to zaslužio jer mu se mati slikala sa slikom konfederacije (čitaj mora da je rasistkinja odmah).

mali offtopic, ali nismo mi "najgori" ljudi na svijetu, svuđe je isto. HOMO SAPIENS! :mrgreen:
Imala je i onaj post na FB-u koji se po svemu sudeći odnosio na "dešavanja" u Charlottesville-u i plus je pokrenula kampanju za prikupljanje novca

Priča smrdi samo tako kad je već spominješ :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#17245 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

Thorgerson wrote:Ljudi nemaju opremu, nemaju nista. Haman goloruki dosli tu i sta ce? Mogu samo gledati u nabujalu Miljacku. Isto kao da sam i ja dosao tu i gledao s njima.
Koje opreme nemaju? Koji dio opreme znaš nabrojiti? Jesi li ikada u životu završio bilo koji kurs vezano za spašavanje ljudskog života? Šta ste šaš svi pametni
Čizme na noge i idi pomozi samo pametujete
User avatar
thekupus
Posts: 7389
Joined: 25/06/2011 22:38

#17246 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by thekupus »

zateznistub wrote:
Thorgerson wrote:Ljudi nemaju opremu, nemaju nista. Haman goloruki dosli tu i sta ce? Mogu samo gledati u nabujalu Miljacku. Isto kao da sam i ja dosao tu i gledao s njima.
Koje opreme nemaju? Koji dio opreme znaš nabrojiti? Jesi li ikada u životu završio bilo koji kurs vezano za spašavanje ljudskog života? Šta ste šaš svi pametni
Čizme na noge i idi pomozi samo pametujete
I ti pametuješ. Gdje su tvoje čizme?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79566
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17247 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Velkoski »

smijesni_ste wrote: Imala je i onaj post na FB-u koji se po svemu sudeći odnosio na "dešavanja" u Charlottesville-u i plus je pokrenula kampanju za prikupljanje novca

Priča smrdi samo tako kad je već spominješ :D
al' ne mijenja činjenicu da malog 100% maltretiraju... :D

nego nebitno, samo kažem da ovakvih rasprava ima svugdje u svijetu, nismo mi najgori i nije sve "samo kod nas" :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#17248 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

thekupus wrote:
zateznistub wrote:
Thorgerson wrote:Ljudi nemaju opremu, nemaju nista. Haman goloruki dosli tu i sta ce? Mogu samo gledati u nabujalu Miljacku. Isto kao da sam i ja dosao tu i gledao s njima.
Koje opreme nemaju? Koji dio opreme znaš nabrojiti? Jesi li ikada u životu završio bilo koji kurs vezano za spašavanje ljudskog života? Šta ste šaš svi pametni
Čizme na noge i idi pomozi samo pametujete
I ti pametuješ. Gdje su tvoje čizme?
Ja ne seruckam kako bi trebalo uraditi ! Za tvoj info, u nekoliko slučajeva je moja malenkost pomagala i spašavala druge.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#17249 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by meteorit135531 »

Meni nije jasno kako je moguce da neko padne bas kod onog Taxi standa , ispred Argelinija. Tu imas i ono prosirenje , tako da trezven i svjestan covjek ne moze na tom mjestu upasti u Miljacku.
Veca je sansa da upadnes citavom duzinom od Skenderije , Vilsa nego bas tu ispred Argelinija..

Bas je alkohol i gubitak kordinacije uticao da covjek izgubi ravnotezu i da zavrsi tako.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#17250 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by julisiz es grant »

Pri svakom spašavanju, bilo da se radi o vatrogascima, roniocima, gorskim službama, hitnoj pomoći...primarna je bezbjednost spasioca. U spašavanje za koje se razumno procijeni da je velika vjerovatnoća da će proizvesti još više žrtava se jednostavno ne smije ići. Spasioci će stradati, a naravno da samim tim ni unesrećenom neće pomoći.
Post Reply