Republika Turska

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17226 Re: Republika Turska

Post by pici »



51% EVET idemoooo na uliceeeeeee, masite maticnim zastavama


Image
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17227 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Ludzak wrote:
ElRe wrote:https://ikcpg.me/akida/predznak-sudnjeg ... a-svijeta/

Krscani ce biti porazeni, ovo je samo djelic bitke koja ce se desiti.
I Haris Zahiragić bi ti pozavidio tvom glupom mozgu.
Molim te, ne diraj mu idole.

Prvo Erdogan, sad Zahiraga. Šta je sljedeće? Seka i braco?
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17228 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

pici wrote:

51% EVET idemoooo na uliceeeeeee, masite maticnim zastavama

Image
Gdje i kad se to okupljamo večeras?

Da znam, da se obučem patriotski.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#17229 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

kamen spoticanja wrote:Nisu jos uvijek svi
ali nisu uopste integrisani u ove rezultate koje prikazujemo
Zahvaljujem. Eto ti sad još jednog osnova za nezadovoljstvo zagovornika "hayır" opcije: osporavaće vjerodostojnost rezultata prebrojanih putem diplomatske misije.

Ne reče mi lave, kako konkretno misliš da će se zaoštiri sa Evropom?
Last edited by Challenger__ on 16/04/2017 19:17, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 46384
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17230 Re: Republika Turska

Post by pici »

Sara03 wrote:
pici wrote:

51% EVET idemoooo na uliceeeeeee, masite maticnim zastavama

Image
Gdje i kad se to okupljamo večeras?

Da znam, da se obučem patriotski.

kod sebilja pa idemo na baklavu :bih:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#17231 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

Challenger__ wrote:
kamen spoticanja wrote:Nisu jos uvijek svi
ali nisu uopste integrisani u ove rezultate koje prikazujemo
Zahvaljujem. Eto ti sad još jednog osnova za nezadovoljstvo zagovornika "hayır" opcije: osporavaće vjerodostojnost rezultata prebrojanih putem diplomatske misiji.

Ne reče mi lave, kako konkretno misliš da će se zaoštiri sa Evropom?
Nastavit ce se ovaj zaokret prema crvenom trgu a kontra nvo-ista
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17232 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Kompletna zapadna obala protiv! :D

Image

Mene iznenadila Ankara. Svi veliki gradovi protiv.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#17233 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

To je star rezultat, sad 51.3%... (TRT)

Vala, baš tijesno.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17234 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Velika čestitka prije svega presvijetlom vođi, padišahu, sultanu, agi, begu, paši, evliji, beglerbegu, dizdaragi, slugi Božijem, svjetioniku nasukanih, spasitelju davljenika, kovaču sreće, unuku oca nacije, ajatolahu inšallah doktoru predsjedniku Redžepu Tajipu Erdoanu.

A onda i svima ostalim.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#17235 Re: Republika Turska

Post by mixone1995 »

a sta ako bude ispod 51%? npr 50,8%? :mrgreen:
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#17236 Re: Republika Turska

Post by Ludzak »

Krokodajl wrote:Velika čestitka prije svega presvijetlom vođi, padišahu, sultanu, agi, begu, paši, evliji, beglerbegu, dizdaragi, slugi Božijem, svjetioniku nasukanih, spasitelju davljenika, kovaču sreće, unuku oca nacije, ajatolahu inšallah doktoru predsjedniku Redžepu Tajipu Erdoanu.

A onda i svima ostalim.
Pa toliko nabrojanih titula nema ni naš sultan Bakira-aga.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#17237 Re: Republika Turska

Post by Challenger__ »

kamen spoticanja wrote:Nastavit ce se ovaj zaokret prema crvenom trgu a kontra nvo-ista
Nekoliko izvora (od kojih su dva moji lični kontakti) hvale čestitost Jildirima. Da banalizujem stvar, "dok je on u igri, nema zime za Tursku". To je komentar na kadrovske struje unutar AKP. Uglavnom se oslanjam na njihove procjene, za sada nisu pogriješili.

Turska mora biti jako oprezna, ne samo zbog unutrašnjih problema i nereda u okolnim zemljama (Irak, Sirija) već i zbog toga što postoje brojni vanjski faktori koji im ne žele dobro.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17238 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Krokodajl wrote:Velika čestitka prije svega presvijetlom vođi, padišahu, sultanu, agi, begu, paši, evliji, beglerbegu, dizdaragi, slugi Božijem, svjetioniku nasukanih, spasitelju davljenika, kovaču sreće, unuku oca nacije, ajatolahu inšallah doktoru predsjedniku Redžepu Tajipu Erdoanu.

A onda i svima ostalim.
Ponosan sam sto zivim u vremenu poslanika Tajipa i sto je nas predsjednik njegov drug. :bih: :thumbup:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#17239 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

Challenger__ wrote:
kamen spoticanja wrote:Nastavit ce se ovaj zaokret prema crvenom trgu a kontra nvo-ista
Nekoliko izvora (od kojih su dva moji lični kontakti) hvale čestitost Jildirima. Da banalizujem stvar, "dok je on u igri, nema zime za Tursku". To je komentar na kadrovske struje unutar AKP. Uglavnom se oslanjam na njihove procjene, za sada nisu pogriješili.

Turska mora biti jako oprezna, ne samo zbog unutrašnjih problema i nereda u okolnim zemljama (Irak, Sirija) već i zbog toga što postoje brojni vanjski faktori koji im ne žele dobro.
O tim vanjskim i ja govorim
marisana se dole svakako nastavlja ali sad brko ima puno odvezanije ruke
Binali je zmaj
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17240 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Ludzak wrote:
Krokodajl wrote:Velika čestitka prije svega presvijetlom vođi, padišahu, sultanu, agi, begu, paši, evliji, beglerbegu, dizdaragi, slugi Božijem, svjetioniku nasukanih, spasitelju davljenika, kovaču sreće, unuku oca nacije, ajatolahu inšallah doktoru predsjedniku Redžepu Tajipu Erdoanu.

A onda i svima ostalim.
Pa toliko nabrojanih titula nema ni naš sultan Bakira-aga.
Kad presvjetli vođa, padišah, aga, beg, paša, evlija, beglerbeg, dizdaraga, sluga Božiji, svjetionik nasukanih, spasitelj davljenika, kovač sreće, unuk oca nacije, ajatolah inšallah doktor predsjednik Redžep Tajip Erdoan otvori jedno oko, sunce obasja Mašrik, kada otvori drugo ono obasja i Magreb.

Mesija, Mehdi, na dan kada je poslanik Isa s.a.v.s uzdignut u Džennet, Allah nam je podario spasitelja i vođu na dunjaluku.

SULTANA REDŽEPA TAJIPA ERDOANA.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17241 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

@tepsija završio na UKC, šećer 35, osma čaša šerbeta kod objave rezultata iz Konje je bila presudna.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17242 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Opozicija, tj. Ataturkovci, kmece i govore o kradji. U Istanbulu neredi.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17243 Re: Republika Turska

Post by madner »

Takva kampanja, toliko hapsenja i opet jedva.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17244 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Kikibombona wrote:Opozicija, tj. Ataturkovci, kmece i govore o kradji. U Istanbulu neredi.
Realno, CHP uvijek kmeči, nije da ta priča ima više prođu kod naroda u Turskoj, kada bi izbori bili i među ovih 50% što su bili protiv, CHP bi opet bio u opoziciji.

Po meni, modernizovani MHP je opasniji za budućnost Turske, Bahčeli vuk u jagnjećoj koži.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#17245 Re: Republika Turska

Post by drndalo »

madner wrote:Takva kampanja, toliko hapsenja i opet jedva.
Kome do sad nije bilo jasno ono zakuhavanje sa Europom, valjda sada jeste... Bez onoga frkisanja, ne bi presli 45%...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17246 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Krokodajl wrote:@tepsija završio na UKC, šećer 35, osma čaša šerbeta kod objave rezultata iz Konje je bila presudna.
Tepsija bi se odrekao pokretne i nepokretne imovine samo da dodirne Tajipa. O njegovoj ljubavi prema Tajipu suvisno je pricati.

Kroks

Ne vjerujem da je bilo neke vece kradje. Kemalisti se usrali, sada ce im Tajip jebati majku kroz majku, kada poklopi cijeli sistem. Zato kmece.
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#17247 Re: Republika Turska

Post by Juliuscezar »

Turski narod je pokazao svoj demokratski kapacitet i da odlučuje o sebi. Ovdje je stvarana slika da Erdogan strelja sve redom koji kažu ne. Ovako tijesan rezultat pokazuje da je Turska daleko od diktature kakvom je neki pokušavaju prikazat.

Ipak znaju pofino prolupat sa maltene idolopoklonstvom ali čini se da je to odredjeni broj najzagriženijih AKPovaca vjerovatno oni nesposobni koji su samo zahvaljujući AKPu dobili posao, slicno kao SDA kod nas
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17248 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Ma @Kiki, kakva krađa, ako je Erdoan šta i ukro, ukrali su i ovi u Izmiru, Čanakkaleu, Antaliji i tim dijelovima gdje još drže odbore, nego oni vazda kukaju jer znaju da su sad u banani.

Pokušali su da razbiju MHP pa se ulizivali dijelu stranke koji je bio protiv, neprirodan savez, sa druge strane AKP - MHP je itekako prirodan savez.

Evidentno je da na sljedećim izborima, čak i u slučaju da osvoje manje od 50% u parlamentu Erdoan može da računa na Bahčelija i struju oko njega, a Bahčeliju kada guzica zine i kad bude tražio dosta mjesta, Erdoan će i to pustiti bez problema, zbog odnosa u regiji MHP jača, pokupili su radikalni dio AKP kod sebe, sa druge strane CHP je prdnuo u šišu davno, imaju šta imaju, znaju da im je ovo i kraj, sada će se politika u Turskoj voditi AKP ili MHP, ili ako neka nova stranka ne ispliva.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17249 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Ataturkove horde, sekularna djubrad, ne priznaje novog poslanika. Kazu da su izbori brutalno pokradeni, traze da se glasovi ponovo prebroje.

:lol:

Kurdska HDP:

'Tajip je ukrao 3-4% glasova'.

:D

Kako se samo ujedinise FETO, PKK, Armeni, alevije i ostali neprijatelji Turske, vodje i islama.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17250 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Krokodajl wrote:Ma @Kiki, kakva krađa, ako je Erdoan šta i ukro, ukrali su i ovi u Izmiru, Čanakkaleu, Antaliji i tim dijelovima gdje još drže odbore, nego oni vazda kukaju jer znaju da su sad u banani.

Pokušali su da razbiju MHP pa se ulizivali dijelu stranke koji je bio protiv, neprirodan savez, sa druge strane AKP - MHP je itekako prirodan savez.

Evidentno je da na sljedećim izborima, čak i u slučaju da osvoje manje od 50% u parlamentu Erdoan može da računa na Bahčelija i struju oko njega, a Bahčeliju kada guzica zine i kad bude tražio dosta mjesta, Erdoan će i to pustiti bez problema, zbog odnosa u regiji MHP jača, pokupili su radikalni dio AKP kod sebe, sa druge strane CHP je prdnuo u šišu davno, imaju šta imaju, znaju da im je ovo i kraj, sada će se politika u Turskoj voditi AKP ili MHP, ili ako neka nova stranka ne ispliva.
I ja tako mislim, otprilike.
Post Reply