Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Yapi Yapo
- Posts: 1074
- Joined: 06/11/2013 02:19
#17201 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel skupa zamjena? Ford Mondeo 1.6 16v 1996 godište
-
Xeox2
- Posts: 317
- Joined: 21/02/2016 22:14
#17202 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedno pitanjce, postoji li neka razlika izmedju standardnog uljnog filtera i ovoga cik-cak sa slike?
Može li ići na benz. motore?

Može li ići na benz. motore?

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17203 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa ako kataloski broj odgovara za tvoj motor ne vidim problem,papir ravan ili cik cak nema to nikakve veze ...
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#17204 Re: Pitamo Mehanicare ?
Veca filterska povrsinaXeox2 wrote:Jedno pitanjce, postoji li neka razlika izmedju standardnog uljnog filtera i ovoga cik-cak sa slike?
Može li ići na benz. motore?
http://i63.klix.com/2ebs9yc.jpg
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#17205 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovaj cik cak je bolji u krivinama i preticanju.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17206 Re: Pitamo Mehanicare ?
moracu rasjec svoj metalni da vidim kakav je unutrabasicm wrote:Ovaj cik cak je bolji u krivinama i preticanju.
-
Xeox2
- Posts: 317
- Joined: 21/02/2016 22:14
#17207 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pretpostavio sam, nisam neki trkaĆ, tako da ću ipak uzeti običnibasicm wrote:Ovaj cik cak je bolji u krivinama i preticanju.
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#17208 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebam raditi servis automatskog mjenjaca...a posto mi trenutno fali oko 1l ulja u mjenjacu, imate li preporuku za neko jeftinije koje mogu doliti samo privremeno, jer cu kasnije svakako mijenjati komplet ulje, filter....
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17209 Re: Pitamo Mehanicare ?
NijeYapi Yapo wrote:jel skupa zamjena? Ford Mondeo 1.6 16v 1996 godište
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#17210 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje ti je toliko precizno...kao da si pitao koje ulje ide u motor. Nisi rekao koje je auto.aktivacija wrote:Trebam raditi servis automatskog mjenjaca...a posto mi trenutno fali oko 1l ulja u mjenjacu, imate li preporuku za neko jeftinije koje mogu doliti samo privremeno, jer cu kasnije svakako mijenjati komplet ulje, filter....
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17211 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa uradi odmah servis kompletan, sta imas dosipat
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17213 Re: Pitamo Mehanicare ?
Audi DSG.
I kako moze faliti ulja u mjenjacu? Nije to motor da nesto ulja moze vremenom potrositi. Znaci negdje nesto pusta.
Ma ja ba, to je kad kupis polovnog premijuma.
I kako moze faliti ulja u mjenjacu? Nije to motor da nesto ulja moze vremenom potrositi. Znaci negdje nesto pusta.
Ma ja ba, to je kad kupis polovnog premijuma.
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#17214 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fuchs TITAN ATF 4134, vidi moze li ovo, oko 15KM je litra. Za mercedesa odgovra za 722.6 mjenjač.
Meni je puštao ulje, otišo dihtung za utor od elektronike. 20KM popravak. Valjda je to čest problem sa tim dihtungom.
Meni je puštao ulje, otišo dihtung za utor od elektronike. 20KM popravak. Valjda je to čest problem sa tim dihtungom.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17215 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo jednog VaNago lesha lafo presao 179.000 ,malo bregaja,malo tandem puNpica...






- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#17216 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije ovo nista, na navodnih 123 hiljade na gti 2.0 tsi, pumpa goriva, bregasta, glava...kao da nikad ulje vidjelo nije. Sve pojedeno.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17217 Re: Pitamo Mehanicare ?
jedna rijec....VAnaGo.nema u bih 3% tih auta da valjaju ,sve ostalo mezari nezagrnuti...
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17218 Re: Pitamo Mehanicare ?
sve je to normalno. sta se bunite 
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#17219 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze li prevod slika, da i ja znam o cemu se radi 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17220 Re: Pitamo Mehanicare ?
pise ti gore,bregasta i tandem pumpa,dosao auto s kvarom tesko pali ...u biti ne pali nikako ,ja ga nisam uspio upaliti
kad sam rastavio dodjem do problema,a rjesenje je

evo ti i hint na auto

kad sam rastavio dodjem do problema,a rjesenje je

evo ti i hint na auto

- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17222 Re: Pitamo Mehanicare ?
SDIhihi
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#17223 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa dobro, poznato je da poste malo prelaze sa svojim autima, vecinom su to uredski poslovi, ponekad radi necega moraju otici negdje.

- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17224 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma čudi me da je prešao više od 150K
-
aktivacija
- Posts: 265
- Joined: 10/03/2014 15:12
#17225 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko ulja ide u automatski mjenjac c klasa 2001 2.2 85kw? U radnji kazu 7,5l, na internetu 6,5l?
