Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#17201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Yapi Yapo »

jel skupa zamjena? Ford Mondeo 1.6 16v 1996 godište
Xeox2
Posts: 317
Joined: 21/02/2016 22:14

#17202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Xeox2 »

Jedno pitanjce, postoji li neka razlika izmedju standardnog uljnog filtera i ovoga cik-cak sa slike?
Može li ići na benz. motore?
Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pa ako kataloski broj odgovara za tvoj motor ne vidim problem,papir ravan ili cik cak nema to nikakve veze ...
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#17204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Xeox2 wrote:Jedno pitanjce, postoji li neka razlika izmedju standardnog uljnog filtera i ovoga cik-cak sa slike?
Može li ići na benz. motore?
http://i63.klix.com/2ebs9yc.jpg
Veca filterska povrsina
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Ovaj cik cak je bolji u krivinama i preticanju.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

basicm wrote:Ovaj cik cak je bolji u krivinama i preticanju.
moracu rasjec svoj metalni da vidim kakav je unutra :-D
Xeox2
Posts: 317
Joined: 21/02/2016 22:14

#17207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Xeox2 »

basicm wrote:Ovaj cik cak je bolji u krivinama i preticanju.
Pretpostavio sam, nisam neki trkaĆ, tako da ću ipak uzeti obični :lol:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#17208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aktivacija »

Trebam raditi servis automatskog mjenjaca...a posto mi trenutno fali oko 1l ulja u mjenjacu, imate li preporuku za neko jeftinije koje mogu doliti samo privremeno, jer cu kasnije svakako mijenjati komplet ulje, filter....
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Yapi Yapo wrote:jel skupa zamjena? Ford Mondeo 1.6 16v 1996 godište
Nije
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#17210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

aktivacija wrote:Trebam raditi servis automatskog mjenjaca...a posto mi trenutno fali oko 1l ulja u mjenjacu, imate li preporuku za neko jeftinije koje mogu doliti samo privremeno, jer cu kasnije svakako mijenjati komplet ulje, filter....
Pitanje ti je toliko precizno...kao da si pitao koje ulje ide u motor. Nisi rekao koje je auto.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Pa uradi odmah servis kompletan, sta imas dosipat
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#17212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aktivacija »

I to sto kazes.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#17213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Audi DSG.

I kako moze faliti ulja u mjenjacu? Nije to motor da nesto ulja moze vremenom potrositi. Znaci negdje nesto pusta.
Ma ja ba, to je kad kupis polovnog premijuma.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#17214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hladan.preminger »

Fuchs TITAN ATF 4134, vidi moze li ovo, oko 15KM je litra. Za mercedesa odgovra za 722.6 mjenjač.

Meni je puštao ulje, otišo dihtung za utor od elektronike. 20KM popravak. Valjda je to čest problem sa tim dihtungom.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

evo jednog VaNago lesha lafo presao 179.000 ,malo bregaja,malo tandem puNpica... :lol:

Image
Image
Image
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Nije ovo nista, na navodnih 123 hiljade na gti 2.0 tsi, pumpa goriva, bregasta, glava...kao da nikad ulje vidjelo nije. Sve pojedeno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jedna rijec....VAnaGo.nema u bih 3% tih auta da valjaju ,sve ostalo mezari nezagrnuti...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

sve je to normalno. sta se bunite :D
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Moze li prevod slika, da i ja znam o cemu se radi :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

pise ti gore,bregasta i tandem pumpa,dosao auto s kvarom tesko pali ...u biti ne pali nikako ,ja ga nisam uspio upaliti :lol:
kad sam rastavio dodjem do problema,a rjesenje je
Image
evo ti i hint na auto :D
Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#17221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Caddy?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

SDIhihi
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Pa dobro, poznato je da poste malo prelaze sa svojim autima, vecinom su to uredski poslovi, ponekad radi necega moraju otici negdje.








:mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#17224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma čudi me da je prešao više od 150K
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#17225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aktivacija »

Koliko ulja ide u automatski mjenjac c klasa 2001 2.2 85kw? U radnji kazu 7,5l, na internetu 6,5l?
Post Reply