Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17176 Re: Pitamo Mehanicare ?
ali taj ogromni aparat nema vise sta da sise, samo da prodju izbori biti ce svasta, dar mar, nemojte da vas iznenade 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#17177 Re: Pitamo Mehanicare ?
Živimo u prigušenom haosu 25 godina, ne vidim što bi se nešto promijenilo baš poslije ovih izbora.
Opet će tu biti murta i kurta koji su bili i dosad, malo će se zarotirati fotelje i vozi miško.
Da sijeku i ovu truhlu granu na kojoj sjede, neće sigurno.
Opet će tu biti murta i kurta koji su bili i dosad, malo će se zarotirati fotelje i vozi miško.
Da sijeku i ovu truhlu granu na kojoj sjede, neće sigurno.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17178 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa odakle ce novi uhljebi primati plate? pod krinkom eu procesa uvaljuju se muda pod bubrege, ovo sa freelancerima sa izdavanjem soba sa svime, para nema.
nece se promjeniti radikalno, to nije u interesu, poskupiti ce opet neke stvari
nece se promjeniti radikalno, to nije u interesu, poskupiti ce opet neke stvari
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17179 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako oni uspiju da ostanu na vlasti znace da mogu raditi sta hoce i da opet nece izgubiti pozicije, a u eko testovima i registracijama, raznoraznim taksama, leze pare koje jos nisu uzeli. I taj se izvor para neprekidno obnavlja.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17180 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel ovo sad politika prisutna na svim temama
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17181 Re: Pitamo Mehanicare ?
jok
meni su svi isti.
govnari.
tako da upozorenja radi sam to napisao
meni su svi isti.
govnari.
tako da upozorenja radi sam to napisao
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#17182 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jes. Odeš da registruješ, hajde na tehnički, plati i ovu taksu koja je nezakonita.beni-bu-man wrote:jel ovo sad politika prisutna na svim temama
Odeš da naspeš, deru te akcizama, putarinama, čim stignu, čim sa pumpe, odvališ točak na šaht koji je metar upao.
Da ne nabrajam dalje, sve je to politika...
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17183 Re: Pitamo Mehanicare ?
eh i ti bi da vozis aVto... luksuz je to bolanTomahawk11 wrote:Jes. Odeš da registruješ, hajde na tehnički, plati i ovu taksu koja je nezakonita.beni-bu-man wrote:jel ovo sad politika prisutna na svim temama
Odeš da naspeš, deru te akcizama, putarinama, čim stignu, čim sa pumpe, odvališ točak na šaht koji je metar upao.
Da ne nabrajam dalje, sve je to politika...
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#17184 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma samo veselo
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#17185 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za eliminatorni eko test se nasa vlast ne pita, bas kao sto se nisu pitali sa atest LPG-a, za akcize i 100 drugih stvari jer su ucjenjeni.
"Svabo" ulaze milijarde u ekologiju, namece ogranicenja i namete svojim gradjanima, a da mu Bosnjo bez katalizatora, DPF-a, sa blokiranim EGR-om i litrom ATF-a u rezervoru bezbrizno krstari cestama.
Oces sipak, ako hoces novi kredit, ako hoces da nastavis razgovarati o ulasku u EU (drugim rjecima da ti opet ne uvedemo vize) uradices onako kako ti kazemo.
"Svabo" ulaze milijarde u ekologiju, namece ogranicenja i namete svojim gradjanima, a da mu Bosnjo bez katalizatora, DPF-a, sa blokiranim EGR-om i litrom ATF-a u rezervoru bezbrizno krstari cestama.
Oces sipak, ako hoces novi kredit, ako hoces da nastavis razgovarati o ulasku u EU (drugim rjecima da ti opet ne uvedemo vize) uradices onako kako ti kazemo.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#17186 Re: Pitamo Mehanicare ?
U normalnom društvu, potreba.beni-bu-man wrote: eh i ti bi da vozis aVto... luksuz je to bolan
U BiH jeste luksuz, realno.
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17187 Re: Pitamo Mehanicare ?
mosa traNvajTomahawk11 wrote:U normalnom društvu, potreba.beni-bu-man wrote: eh i ti bi da vozis aVto... luksuz je to bolan
U BiH jeste luksuz, realno.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#17188 Re: Pitamo Mehanicare ?
Udaram glavom u onu ručku šiberabeni-bu-man wrote: mosa traNvaj
A i propuh ubi
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17189 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tomahawk11 wrote:Udaram glavom u onu ručku šiberabeni-bu-man wrote: mosa traNvaj![]()
A i propuh ubi
ja sinoc u traNvaj kupim kartu kad oni aparati ne rade
glasam za stranku koja ce popraviti aparate po traNvajima
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17190 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisu svi. Samo jedan.bitanga_sa_otesa wrote:i svi pocupali dpf
Ovi ostali nisu imali fabricki ugradjen dpf.
Zsboravio sam i šestog kolegu, octavija 2009FL, takodjer bez dpf fabricki.
@throttle
Bas tako, imam puno kolega.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#17191 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tacno tako. A Svabo ulaze jer su izracunali da bi inace u buducnosti ulozili 10x toliko u zdravstvo.tempuser wrote:Za eliminatorni eko test se nasa vlast ne pita, bas kao sto se nisu pitali sa atest LPG-a, za akcize i 100 drugih stvari jer su ucjenjeni.
"Svabo" ulaze milijarde u ekologiju, namece ogranicenja i namete svojim gradjanima, a da mu Bosnjo bez katalizatora, DPF-a, sa blokiranim EGR-om i litrom ATF-a u rezervoru bezbrizno krstari cestama.
Oces sipak, ako hoces novi kredit, ako hoces da nastavis razgovarati o ulasku u EU (drugim rjecima da ti opet ne uvedemo vize) uradices onako kako ti kazemo.
Sto se tice ovih pitanja oko DPFa u konkretnom autu, ne postoji generalan odgovor. Auta 2006. godiste znaju imati DPF fabricki, a tu su jos i retrofit varijante koje na odredjenim trzistima nisu zanemarive. Cak postoje varijante istog motora s DPFom ili bez. Jedini pozdan nacin da se zna je da vidis ima li i ne taj konrektan auto. Ja sam nasao podatak da Altea proizvodena od decembra 2006. u Njemackoj ima DPF na 1.9 i 2.0 TDI modelima serijski.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17192 Re: Pitamo Mehanicare ?
i svi voze vau vau grupacijukonektovan wrote:[imam puno kolega.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#17193 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci pravac NjemackaBakir1 wrote:ali taj ogromni aparat nema vise sta da sise, samo da prodju izbori biti ce svasta, dar mar, nemojte da vas iznenade
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#17194 Re: Pitamo Mehanicare ?
I to, plus sto tamo politicke stranke dobijaju bodove na racun forsiranja svih mogucih ekoloskih napredaka.ado-šampion wrote:Tacno tako. A Svabo ulaze jer su izracunali da bi inace u buducnosti ulozili 10x toliko u zdravstvo.tempuser wrote:Za eliminatorni eko test se nasa vlast ne pita, bas kao sto se nisu pitali sa atest LPG-a, za akcize i 100 drugih stvari jer su ucjenjeni.
"Svabo" ulaze milijarde u ekologiju, namece ogranicenja i namete svojim gradjanima, a da mu Bosnjo bez katalizatora, DPF-a, sa blokiranim EGR-om i litrom ATF-a u rezervoru bezbrizno krstari cestama.
Oces sipak, ako hoces novi kredit, ako hoces da nastavis razgovarati o ulasku u EU (drugim rjecima da ti opet ne uvedemo vize) uradices onako kako ti kazemo.
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#17195 Re: Pitamo Mehanicare ?
Al samo u predizbornim kapanjama, jer ako samonicijativno i bez prisile uvedu nesto sto ce otezati sadasnji talasika tehnicki pregled i zbog cega veliki broj vozila nece moci proci tehnicki pregled imace seljacku bunu.UmaX wrote: I to, plus sto tamo politicke stranke dobijaju bodove na racun forsiranja svih mogucih ekoloskih napredaka.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#17196 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma kad se bosnjo za sta pobunio. Evo nas klepaju za eko test bezbolno. Sta god da nametnu prihvaticemo. Ni sad ih pola ne registruje trulje vec voza sa cungalunga tablicama dok moze.
-
moee
- Posts: 3133
- Joined: 07/06/2011 10:44
#17197 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko na forumu da radi lakiranje u Sa?
Imam nekoliko ogrebotina koje bih rado riješio
Imam nekoliko ogrebotina koje bih rado riješio
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17198 Re: Pitamo Mehanicare ?
U vecini su, ali nije više tako strasno kao nekad.bitanga_sa_otesa wrote:i svi voze vau vau grupacijukonektovan wrote:[imam puno kolega.
-
Yapi Yapo
- Posts: 1074
- Joined: 06/11/2013 02:19
#17199 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prvo paljenje auta, digne obrtaje na 1400 pa spusti na 300-400-500, skoro da ga ugasi, baš ga guši.
Kad vozim i pustim gas, kako usporava baš trza auto, kao da zapinje za nešto.
Benzinac.
Ima li neko predstavu šta bi moglo biti?
Kad vozim i pustim gas, kako usporava baš trza auto, kao da zapinje za nešto.
Benzinac.
Ima li neko predstavu šta bi moglo biti?
- beni-bu-man
- Posts: 17772
- Joined: 10/04/2012 09:01
- Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
#17200 Re: Pitamo Mehanicare ?
regulatorYapi Yapo wrote:Prvo paljenje auta, digne obrtaje na 1400 pa spusti na 300-400-500, skoro da ga ugasi, baš ga guši.
Kad vozim i pustim gas, kako usporava baš trza auto, kao da zapinje za nešto.
Benzinac.
Ima li neko predstavu šta bi moglo biti?
