Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17176 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

ali taj ogromni aparat nema vise sta da sise, samo da prodju izbori biti ce svasta, dar mar, nemojte da vas iznenade ;-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17177 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Živimo u prigušenom haosu 25 godina, ne vidim što bi se nešto promijenilo baš poslije ovih izbora.
Opet će tu biti murta i kurta koji su bili i dosad, malo će se zarotirati fotelje i vozi miško.
Da sijeku i ovu truhlu granu na kojoj sjede, neće sigurno.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17178 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

pa odakle ce novi uhljebi primati plate? pod krinkom eu procesa uvaljuju se muda pod bubrege, ovo sa freelancerima sa izdavanjem soba sa svime, para nema.
nece se promjeniti radikalno, to nije u interesu, poskupiti ce opet neke stvari ;-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17179 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ako oni uspiju da ostanu na vlasti znace da mogu raditi sta hoce i da opet nece izgubiti pozicije, a u eko testovima i registracijama, raznoraznim taksama, leze pare koje jos nisu uzeli. I taj se izvor para neprekidno obnavlja.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17180 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

jel ovo sad politika prisutna na svim temama
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17181 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

jok :D
meni su svi isti.
govnari.
tako da upozorenja radi sam to napisao :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17182 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote:jel ovo sad politika prisutna na svim temama
Jes. Odeš da registruješ, hajde na tehnički, plati i ovu taksu koja je nezakonita.
Odeš da naspeš, deru te akcizama, putarinama, čim stignu, čim sa pumpe, odvališ točak na šaht koji je metar upao.
Da ne nabrajam dalje, sve je to politika...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17183 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote:jel ovo sad politika prisutna na svim temama
Jes. Odeš da registruješ, hajde na tehnički, plati i ovu taksu koja je nezakonita.
Odeš da naspeš, deru te akcizama, putarinama, čim stignu, čim sa pumpe, odvališ točak na šaht koji je metar upao.
Da ne nabrajam dalje, sve je to politika...
eh i ti bi da vozis aVto... luksuz je to bolan :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17184 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

ma samo veselo :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#17185 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

Za eliminatorni eko test se nasa vlast ne pita, bas kao sto se nisu pitali sa atest LPG-a, za akcize i 100 drugih stvari jer su ucjenjeni.
"Svabo" ulaze milijarde u ekologiju, namece ogranicenja i namete svojim gradjanima, a da mu Bosnjo bez katalizatora, DPF-a, sa blokiranim EGR-om i litrom ATF-a u rezervoru bezbrizno krstari cestama.
Oces sipak, ako hoces novi kredit, ako hoces da nastavis razgovarati o ulasku u EU (drugim rjecima da ti opet ne uvedemo vize) uradices onako kako ti kazemo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17186 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote: eh i ti bi da vozis aVto... luksuz je to bolan :mrgreen:
U normalnom društvu, potreba.
U BiH jeste luksuz, realno.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17187 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote: eh i ti bi da vozis aVto... luksuz je to bolan :mrgreen:
U normalnom društvu, potreba.
U BiH jeste luksuz, realno.
mosa traNvaj 8-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17188 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

beni-bu-man wrote: mosa traNvaj 8-)
Udaram glavom u onu ručku šibera :mrgreen:
A i propuh ubi :oops:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17189 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:
beni-bu-man wrote: mosa traNvaj 8-)
Udaram glavom u onu ručku šibera :mrgreen:
A i propuh ubi :oops:
:lol: :lol: :lol:
ja sinoc u traNvaj kupim kartu kad oni aparati ne rade :izet:

glasam za stranku koja ce popraviti aparate po traNvajima :bih:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17190 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:i svi pocupali dpf :lol:
Nisu svi. Samo jedan. :mrgreen:
Ovi ostali nisu imali fabricki ugradjen dpf.
Zsboravio sam i šestog kolegu, octavija 2009FL, takodjer bez dpf fabricki. :mrgreen:


@throttle
Bas tako, imam puno kolega. :mrgreen:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#17191 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

tempuser wrote:Za eliminatorni eko test se nasa vlast ne pita, bas kao sto se nisu pitali sa atest LPG-a, za akcize i 100 drugih stvari jer su ucjenjeni.
"Svabo" ulaze milijarde u ekologiju, namece ogranicenja i namete svojim gradjanima, a da mu Bosnjo bez katalizatora, DPF-a, sa blokiranim EGR-om i litrom ATF-a u rezervoru bezbrizno krstari cestama.
Oces sipak, ako hoces novi kredit, ako hoces da nastavis razgovarati o ulasku u EU (drugim rjecima da ti opet ne uvedemo vize) uradices onako kako ti kazemo.
Tacno tako. A Svabo ulaze jer su izracunali da bi inace u buducnosti ulozili 10x toliko u zdravstvo.

Sto se tice ovih pitanja oko DPFa u konkretnom autu, ne postoji generalan odgovor. Auta 2006. godiste znaju imati DPF fabricki, a tu su jos i retrofit varijante koje na odredjenim trzistima nisu zanemarive. Cak postoje varijante istog motora s DPFom ili bez. Jedini pozdan nacin da se zna je da vidis ima li i ne taj konrektan auto. Ja sam nasao podatak da Altea proizvodena od decembra 2006. u Njemackoj ima DPF na 1.9 i 2.0 TDI modelima serijski.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17192 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:[imam puno kolega. :mrgreen:
i svi voze vau vau grupaciju :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17193 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

Bakir1 wrote:ali taj ogromni aparat nema vise sta da sise, samo da prodju izbori biti ce svasta, dar mar, nemojte da vas iznenade ;-)
Znaci pravac Njemacka :D , to je domovina
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#17194 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

ado-šampion wrote:
tempuser wrote:Za eliminatorni eko test se nasa vlast ne pita, bas kao sto se nisu pitali sa atest LPG-a, za akcize i 100 drugih stvari jer su ucjenjeni.
"Svabo" ulaze milijarde u ekologiju, namece ogranicenja i namete svojim gradjanima, a da mu Bosnjo bez katalizatora, DPF-a, sa blokiranim EGR-om i litrom ATF-a u rezervoru bezbrizno krstari cestama.
Oces sipak, ako hoces novi kredit, ako hoces da nastavis razgovarati o ulasku u EU (drugim rjecima da ti opet ne uvedemo vize) uradices onako kako ti kazemo.
Tacno tako. A Svabo ulaze jer su izracunali da bi inace u buducnosti ulozili 10x toliko u zdravstvo.
I to, plus sto tamo politicke stranke dobijaju bodove na racun forsiranja svih mogucih ekoloskih napredaka.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#17195 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

UmaX wrote: I to, plus sto tamo politicke stranke dobijaju bodove na racun forsiranja svih mogucih ekoloskih napredaka.
Al samo u predizbornim kapanjama, jer ako samonicijativno i bez prisile uvedu nesto sto ce otezati sadasnji talasika tehnicki pregled i zbog cega veliki broj vozila nece moci proci tehnicki pregled imace seljacku bunu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#17196 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

ma kad se bosnjo za sta pobunio. Evo nas klepaju za eko test bezbolno. Sta god da nametnu prihvaticemo. Ni sad ih pola ne registruje trulje vec voza sa cungalunga tablicama dok moze.
moee
Posts: 3133
Joined: 07/06/2011 10:44

#17197 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by moee »

Ima li neko na forumu da radi lakiranje u Sa?

Imam nekoliko ogrebotina koje bih rado riješio :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17198 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:[imam puno kolega. :mrgreen:
i svi voze vau vau grupaciju :lol:
U vecini su, ali nije više tako strasno kao nekad. :mrgreen:
Yapi Yapo
Posts: 1074
Joined: 06/11/2013 02:19

#17199 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Yapi Yapo »

Prvo paljenje auta, digne obrtaje na 1400 pa spusti na 300-400-500, skoro da ga ugasi, baš ga guši.

Kad vozim i pustim gas, kako usporava baš trza auto, kao da zapinje za nešto.

Benzinac.

Ima li neko predstavu šta bi moglo biti?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#17200 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by beni-bu-man »

Yapi Yapo wrote:Prvo paljenje auta, digne obrtaje na 1400 pa spusti na 300-400-500, skoro da ga ugasi, baš ga guši.

Kad vozim i pustim gas, kako usporava baš trza auto, kao da zapinje za nešto.

Benzinac.

Ima li neko predstavu šta bi moglo biti?
regulator
Post Reply