Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Mea_parvitas wrote:
amar1994 wrote:Ko ti je radio auto , momak s naocalama ? I meni su mijenjali d.plocice :thumbup:
Nije, neki je mladji momak, a Ahmed im je glavni majstor i valjda vlasnik, nisam siguran, pa sa njim sjednete i pogledate cijene dijelova online u prodavnici gdje ih i on uzima, samo nisam znao jel to sad mene izaslo taman ili puno pa zato sam pitao. Kvalitetom radova sam sad za sad zadovoljan, pa vidjecemo. Jedina zamjerka je jer nisam dobio racun, ali nisam ga ni trazio, ali cuo sam i od drugih da su posteni i nema opucavanja.
rade oni dobro , nemas brige :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65431
Joined: 16/07/2012 16:00

#17152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

E sad jedino da nije momak s naocalama izgubio naocale pa radio bez njih... :mrgreen:

Ja bi otiso da to provjerim jos jednom.
noviclan
Posts: 15024
Joined: 31/10/2013 06:48

#17153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Postovani i uvazeni clanovi di mogu kupiti selne za

Image

Motorex? Ili

Hopel hastra g

HvLa
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

u svakoj prodavnici,selne su univerzalne...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#17155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by commendatore »

imas selne u bingu kupit raznih velicina.... u robotu isto tako -
noviclan
Posts: 15024
Joined: 31/10/2013 06:48

#17156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

commendatore wrote:imas selne u bingu kupit raznih velicina.... u robotu isto tako -
Ma znan ima po trznim centrima one na sarafanje ove su one na klik malo zajevanije profesionalnije

@ jesu li nam ovo uklonili temu najljepsa voditeljica vijesti
User avatar
nagibSA
Posts: 1154
Joined: 19/10/2017 01:21

#17157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nagibSA »

Zna l' neko gdje ima uzeti u SA spone stabilizatora (balans stangle) za FIAT Grande punto? :)
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#17158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

nagibSA wrote:Zna l' neko gdje ima uzeti u SA spone stabilizatora (balans stangle) za FIAT Grande punto? :)
odeš kod Šandora--tamo nema šta nema
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

uzet nema nigdje,prosao je rat,nema vise uzimanja..
kupiti ima u svakoj prodavnici autodijelova :)
User avatar
Edin H.
Posts: 53623
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#17160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Edin H. »

bitanga_sa_otesa wrote:uzet nema nigdje,prosao je rat,nema vise uzimanja..
kupiti ima u svakoj prodavnici autodijelova :)
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#17161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Sodom1 »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
nagibSA
Posts: 1154
Joined: 19/10/2017 01:21

#17162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nagibSA »

O hvala, uzeo tj. kupio u SimImpexu, nije losa prodavnica, na Kuli dole. :thumbup: :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

dobro je snabdjevena ta prodavnica,bio sam jednom..
DonieBrasco
Posts: 20110
Joined: 31/08/2016 16:09

#17164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by DonieBrasco »

Imam jedno pitanje vezano za felge.

Nesto sam gledao na youtube u Srbiji jedan decko voza VW Polo na kojem su aluminijumske 16' sa ljetnim gumama, on zeli da stavi celicne felege sa zimskim gumama sada kada dođe vrijeme za zimske gume, a kasnije na ljeto samo mjenja kompletne tockove i obrnuto na zimu. Uglavnom on je to odlucio da uradi ali je negdje cuo da mora da radi a-test za to i to ga je zbunilo.

Ja sam zelim isto da uradim na svom autu po pitanju felgi aluminijuske sa ljetnim gumama / celicne sa zimskim, da li i kod nas mora da se radi a-test, jer u Srbiji je nastupio neki bas strog zakon, a kod nas se ne zna ni ko pije ni ko placa.

P.S. Gdje je najpouzdanije kupiti celicne felge u Sarajevu, da idem u ovlasteni servis ili neka radnja ?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ne treba atest kod nas. Taj decko ne vozi na tvornickim felgama nego nekim lijevim. Kupis original tockove celicne ili alu i fabricki propisane dimenzije guma i ne treba ti atest
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Image

Znao sam da vw ima najbolja auta. Ovo ne zagadjuje, ovo iz auspuha izlazi ko sa bjelasnice cist prirodni :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Throttle wrote:Ne treba atest kod nas. Taj decko ne vozi na tvornickim felgama nego nekim lijevim. Kupis original tockove celicne ili alu i fabricki propisane dimenzije guma i ne treba ti atest
ja imam za 225/45/17 , cisto zbog mogucih prelazaka grane mimo HR :)
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#17168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Norm »

JavierBosnia wrote:Image

Znao sam da vw ima najbolja auta. Ovo ne zagadjuje, ovo iz auspuha izlazi ko sa bjelasnice cist prirodni :lol:
:lol: :lol: :lol: Sarajevo... :lol:
noviclan
Posts: 15024
Joined: 31/10/2013 06:48

#17169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

JavierBosnia wrote:Image

Znao sam da vw ima najbolja auta. Ovo ne zagadjuje, ovo iz auspuha izlazi ko sa bjelasnice cist prirodni :lol:
vidi se da je policajac lijepo eko naljepnicu :D
forzaitalia
Posts: 59
Joined: 25/03/2007 16:14

#17170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by forzaitalia »

Stručnjaci recite mi da li motor 1.9 TDI sa 77 kW iz 2007 godine ima DPF filter, auto je Seat???
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

forzaitalia wrote:Stručnjaci recite mi da li motor 1.9 TDI sa 77 kW iz 2007 godine ima DPF filter, auto je Seat???
Jedan od kolega ima seat altea 2007 godište, nema dpf, drugi kolega ima alteu xl 2009 godište i nema dpf, treci kolega ima octaviju 2007 godište i nema dpf, cetvrti kolega ima octaviju 2008 godište i ima dpf, u stvari više nema :mrgreen: izvadio ga prije dva mjeseca. :mrgreen:
peti kolega ima octaviju 2006 4x4 i nema dpf.
Svi motori 1.9 tdi 77 kw. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

U sustini, imas puno kolega :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

i svi pocupali dpf :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65431
Joined: 16/07/2012 16:00

#17174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Što bi veselo bilo da je eko test eliminatoran.
Ljudi nisu svjesni sta rade sebi i okolini u ovoj kotlini gdje sve sto isprdnes ostane u zraku da lebdi jos dugo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#17175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tomahawk11 »

Ti bi udario na glasačko tijelo, e pa nećeš, razbojniče.
Post Reply